Agenda DeeI uw A Hket&eticfU vermoqen dooR LEVENSVERZEkERINq -BanI* RoTTERdAM EERSTE BLAD De grafzerk In den Nieuwe Doelen, De uitkomst geeft U het bedrag, waar van Uw gezin, na Uw overlijden, per maand zal moeten rondkomen, Indien gij niet verzekerd zijl Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Maandag. AUTOBOTSING ONDER SPANBROEK. Eén ernstig gewonde. Zaterdagochtend omstreeks tien uur heeft zich te Spanbroek een ernstig ver keersongeval voorgedaan. Een personen auto, komende uit de richting Alkmaar, waarin gezeten waren mr. Krabbe, rechter bü de Alkmaarsche rechtbank en mr. Crevecoeur, advocaat te Enkhuizen, kwam in botsing met een vrachtauto van de firma E. uit Alkmaar, welke uit de richting Veenhuizen kwam. De botsing was zoo hevig, dat de per sonenauto, bestuurd door een particulieren chauffeur, tegen een boom aan den linker kant van den weg sloeg. Mr. Crevecoeur sloeg door het portier en kwam In de naast den weg loopende sloot terecht, waaruit hy met een zware hoofdwonde werd opge nomen. De andere inzittenden bekwamen geen letsel. De doktoren Cohen uit Hensbroek en Pool uit Hoogwoud verleenden de eerste medische hulp. De toestand van het slacht offer is niet levensgevaarlijk. De perso nenauto werd zwaar beschadfgd. MOND- EN KLAUWZEER. In de afgeloopen week zijn in Zijpe meer dan 70 gevallen van mond- en klauw zeer aangegeven, zoodat thans in totaal rum 220 veestapels door deze zoo besmet telijke ziekte zijn aangetast. Te Wieringen is aangifte van mond- en klauwzeer gedaan door de heeren C. Ruiter, Noordburenweg, S. Wagemaker, Gesterweg J. de Vries, Noorderlaan, Gebr. Dekker, Hoofdstraat, S. Snooy, Gemeenelandsweg, P. Mostert, Westerlanderweg, C. van Sa- voyen, Stroeërdijk, Jn. Tijsen, Belt, W. Jansen, Elft, Jb. Kuut Pzn., Stroeërweg en door mw. wed. S. Lont, Kerkhofsteeg en mw. wed. E. Hellingman Zandburen. Het vee van den heer Bakker te Ooster- land is weer hersteld. De uitbreiding in de gemeente Heer- hugowaard gaat nog steeds door. Het ge tal aangiften heeft thans de 150 bereikt. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, bedroeg het aantal gevallen in 1933 totaal 178. Men schrijft ons: De bü het leggen van rioleering in een open plaatsje in den Nieuwen Doelen gevonden deksteen van een put, blijkt een grafzerk uit het Middenpad (Middengang) der Groote Kerk alhier te zijn. Deze zerk dekte weleer het graf van den zeepzieder Claes Pietersz. van der Heem en eenige zijner gezinsleden. Het opschrift van de zerk luidt als volgt: „Hier leyt begraven Claes Pietersz. zeepzieder, in syn leven raadt dezer stede, ende syn soon Claes Claesaende syn soon Mr. Jan Claess van der Heem, in syn leven secretaris van de Schermeer, is gherust den 21 December 1638." In het midden is het familiewapen uit gehouwen. Het wapenschild vertoont in het hart een kookpot, in den rechterbovenhoek van het schildhoofd een visch(?) en in den linkerbovenhoek een ster. Rondom de zerk staat het volgend rond- schrift: „Hier leyt begraven Lysbet Jans, die huysvrou van Claes Pieterse seepsieder, is gerust den 19 October 1625." Claes Pieterss. van der Heem, ook ge naamd „Claes Pieterss. seepsieder", woon de op het Luttik Oudorp Z.Z. Hij was in de jaren 16281636 lid der Alkmaarsche Vroedschap en eenigen tüd regent yan het Huysarmenhuys. 19 Sept. 1636 werd hij tegelijk met zyn zoon (Claes Claess.?) begraven. Zün eerste vrouw heette: Lysbeth, een dochter van Jan Jan Aerentsz. Rijp, everir- eens lid van de Vroedschap dezer stad (15991619) en schepen (16021609). In 1627 hertrouwde Claes Pieterss. met Maritgen Claesdr., weduwe van Symon Frericxss. Leydecker. Als kinderen van Claes Pieterss. vindt men in notarieele akten der 17de eeuw nog genoemd: Annetje, Hillegont, Sybrich, Nelletje, Pieter en Mr. Jan. Van Hillegont Claes en Sybrich Claes van der Heem is nog een grafzerk in de Groote Kerk aanwezig. Zü werden resp. 20 Aug. 1658 en 18 Nov. 1658 in hetzelfde graf begraven. Nelletje Claes v. d. Heem huwde in Aug. 1645 Jacobus van der Goes, zoon van een zeepzieder. Van den vader van dezen Jacobus van der Goes Arend van der Goes die 13 Dec. 1647 overleed, ligt eveneens thans nog een grafzerk in de Groote Kerk. Pieter Claess. van der Heem huwde met Susanna van Liesvelt. Dit echtpaar woon de op de Oudegracht. Susanna van Liesvelt overleed 3 Nov. 1670 en werd in de Groote Kerk begraven. Haar grafzerk is insgelijks aldaar aan wezig. Mr. Jan Claess. van der Heem, die ook op het Luttik Oudorp woonde, was de eerste secretaris van de Schermeer, welke functie hij van 18331638 vervulde. Hij werd 24 Dec. 1638 begraven. Het grafboek noemt hem „Jan Claess. van der Eem", welke schrijfwüze van den naam ook in andere familieakten voor komt. Annetje Claes van der Heem, die in 1687 nog in leven was, maakte 15 Juli van dat jaar haar testament, waarin zij o.a. aan haar nicht, Jannitje van der Goes, „het groote schilderij daer haer ouders met haere kinderen in geschildert zijn" lega teerde. Het ia niet bekend of dit schilderij, het welk dus de portretten van Claes Pieterss. van der Heem, zeepzieder en Lysbet Jans Rijp, met hun kinderen vertoonde, thans nog bestaat. De vondst van den grafsteen der familie van der Heem is op zich zelf niets bij zonders. In vroeger tüd ging men nu en dan in kerken over tot het opruimen van grafzer ken. Deze zerken werden dan door steen houwers of metselaars benut voor stoepen, putdeksels, enz. De aanwezigheid van de grafzerk in de Nieuwen Doelen toont echter aan welke zonderlinge verplaatsingen van grafzerken weleer geschiedden en met hoe weinig piëteit men daarbü te werk ging. HET KRUIS OP DE ST. DOMINICUSKERK. Gisteravond is in de St. Dominicuskerk op de Laat een plechtig feest- en danklof gehouden als hoogfeest van Christus' koningschap. Tevens is plechtig de in gebruikneming gevierd van het verlichte kruis. Dit ge schiedde juist op het oogenblik, dat het mannen- en knapenkoor o. 1. van Joh. Kuiper) het vierstemmig „Magnificat" van L. Reffic zong, terwyi de kerkklok ken feestelijk gingen beieren. Pastoo:r L. D. Oorsprong uit R'dam hield de feestpredicatie waarbü hij het lichtende kruis als middelpunt had ge- romen. Na de predicatie volgde de plechtige kruisvrartprocessie, waaronder honderden bruidjes, tesamen vormend een levend wit kruis in de kerk. De kruisvaarders zetten een spreekkoor in. Hel mannen- en knapenkoor voerde een zangprogramma uit. De organist P. A. v. Langen speelde vóór het lof het „Toccata in d-mol" van Bach en nè het lof een orgelconcert van Handel. Het koor zong nog het „Ave Verum" van Mozart. Onder de processie zong het speciale mannenkoor „Popule Meüs" van G. L. Palistrina en zong verder het „Fan- tun Ergo" van Max Fielke. Na de benedictie zong men Laudate Dominum van G. Nieuwland, terwijl het geheel werd afgewisseld door solozang van den bekenden tenor-zanger Cornelis van Munster van het conservatorium van Rotterdam, die zong „Ecce panis" van N. Verhoef, „O Deus ego amo Te" van Jos. Holthaus en tot slot het „Ave Maria" van Ceasar Frank. De kerk, die versierd was tot de uiter ste hoeken, was geheel gevuld. De plech tigheid maakte op allen een ontróerenden indruk. OVERDRACHT GASBEDRIJF WARMENHUIZEN. Door de gemeentebesturen van Schoorl, Harenkarspel en St. Maarten is aan Ged. Staten het volgende schrijven gezonden: Het is ons gebleken, dat de raad van Warmenhuizen andermaal zijn medewerking tot overdracht van het Gasbedrijf aan de gemeente Alkmaar niet heeft verleend. Het behoeft geen betoog, dat wü dit ten zeerste betreuren, daar naar deze wijze de belangen onzer gemeenten en van hare in gezetenen ten zeerste worden geschaad. Hoewel wy overtuigd zijn, dat deze aan gelegenheid de volle aandacht van uw col lege heeft, verzoeken wü u dringend, die maatregelen te willen bevorderen, welke alsnog de door ons verbeide overdracht mo gelijk maken. TOT HOOGEN PRIJS. Een dramatisch tooneelspel, opgevoerd op een prop.-avond voor geheelonthouding. Het Alkmaarsch Drankweer Comité, kortweg A.D.C. genoemd, waarin achtplaat- selijke geheelonthouders-organisaties samen werken, heeft zijn wintercampagne ingezet met het opvoeren van het dramatisch too neelspel „Tot hoogen prijs", in vier bedrij ven, van J. Haarsma Jr. Vooraf sprak de heer N. de Waard als vice-voorzitter (de voorzitter was onder behandeling van den grimeur) een kort woord van opwekking tot aansluiting by een der acht organisaties, in het AD.C. vereenigd, waarop volgde het gezamenlyk zingen van het propagandis tisch lied „Op dan, kameraden". In „Tot hoogen prijs" wordt een levens beeld gegeven van Jan Winsema, een man van nederige afkomst, trotsch op hetgeen hy zich als koopman, boer en heide- ontginner heeft Verworven, een man die niets moet hebben van de „leden van den blauwen knoop", „omdat hy sterk genoeg is om zich te houden aan zijn devies: een borrel na afloop van het werk en nooit te veel". Hij ontslaat één zijner knechts we gens herhaalde dronkenschap, ofschoon hy dienzelfden man by een eerste poging om onthouder te zyn, belachelyk vond. Sterker nog: hy vindt het eigenlyk wel goed, dat hy den zoon zyner arme zuster Tom Broekstra een propagandist voor geheel onthouding en bovendien, naar oom Jan met eenigen afschuw in zijn stem zegt: een socialist, kan ontslaan als opzichter, omdat hy drie halve dagen verzuim wegens dron kenschap van bovenbedoelden knecht niet heeft genoteerd uit medelyden met 's mans gezin. Maar zelfs deze Jan Winsema, de self made-man, die zich zoo sterk achtte, over schatte zyn kracht om weerstand te bieden aan den drank. Dat zien we, als een zich als vriend voordoende speculant hem weet te verleiden tot een lynzaadspeculatie (welke mislukt) en daarna op een wel heel droeve manier: in dronken toestand zün goudvos besturend, raakt Winsema met paard en wagen te water en zyn zoontje Wimmy, ten wiens aanzien hy zulke ver reikende plannen had, komt daarbü om het Tot en met 14 November tentoon' stelling teekengenootschap „Kunst zü ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdagen en Zondagen van 10 tot 10 uur, andere dagen van half 2 tot 5 uur, Bloseopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer Vloeibaar goud (rom.); hoofdrollen Irene Dunne en Randolph Scott. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater. half acht, hoofdnummer Zeven oorvygen (rom.-amus.); hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor eiken leeftyd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ching- Ching (amus.); hoofdrollen Shirley Temple, Robert Young en Alice Faye. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tarzan de ontembare (avonturen), hoofd rol Buster Crabbe. Toegang voor eiken leeftyd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 1 November. 8 uur, Restaurant London, revanche bil jartmatch HooglandHasselman. Dinsdag 2 November. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. leven. Dit ongeval is voor den parvenu- achtigen koopman aanleiding om met drinken op te houden...tot dat twee jaar later zyn dochter trouwt met Tom Broekstra, welk huwelük hy tevergeefs had willen verhinderen op grond van Tom's armoede. Op dezen huwelüksdag krygt Winsema o.a. bezoek van den speculant, die hem weet te bewegen een borrel te schen ken en dan, na diens vertrek, bekruipt hem de onweerstaanbare lust om ook een glaasje te drinken. Juist op dat moment komt de bruid binnen, na een serenade van de geheelonthouders in ontvangst te hebben genomen. In de nu volgende scène tusschen vader en dochter blykt laatstge noemde te weten dat vader by Wimmy's noodlottig ongeluk dronken was, wat den vader aanleiding geeft te zeggen: „Ben ik dan zyn moordenaar?", waarop Sanne ant woord: „Neen, de drank is de oorzaak". Over het geheel is dit sterk propagandis tische stuk op behoorlyke wyze ten too- neele gebracht door de uit de acht organi saties gerecruteerde spelers, allen dus be zield door het ideaal der geheelonthouding. Jammer was het, dat dit ideaal in de dia logen niet steeds met voldoende overtuiging klonk: zy maakten weieens te veel den indruk van een van-buiten-geleerd-iets. En daarbij liet ook de rolkennis meermalen te wensehen over. Veel lof hebben we voor den vertolker der hoofdrol, den heer W. Hoek Gzn., die in goed beheerscht spel op juiste wijze den aanvankelyk zoozeer met zich zelf ingenomen en den later geheel gebroken koopman Winsema voorstelde. Van de overige veertien spelers willen we nog noemen mevr. G. de WaardKröger als de wed. Broekstra, de moeder van Tom en den heer J. Kaal als den speculant Wen- del. Een dankbaar applaus klonk op na elk der 4 bedrijven soms wel by open doek. De heer de Waard was na afloop de tolk der aanwezigen de zaal was geheel ge vuld en het balkon voor een groot deel toen hy allen spelers dank bracht voor hun optreden. Spr. deelde mede dat de heer Hoek, voorzitter van het A.D.C., dezer dagen zyn 25-jarig jubileum als aangesloten geheelonthouder had gevierd en al die jaren een zeer verdienstelijk lid zyner organisatie was geweest. Spr. huldigde hem met een mooie bloemenmand en aan „de bruid" Sanne mej. B. Poestkoke over handigde hy een fraaien ruiker onder het uitspreken van de hoop, dat zy eerlang als echte bruid een bouquet zal ontvangen. Na het tooneelspel bleef men nog een paar uren gezellig bijeen onder muziek en zang. NEDERL. VEREENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS. De afd. Alkmaar van de Nederl. vereeni- ging van Postzegelverzamelaars heeft gis terenavond eene algemeene ledenverga dering gehouden in 't Wapen van Heems kerk te Alkmaar. Deze vergadering, de eerste na de tot standkoming der fusie van de beide plaatselyke postzegelvereenigingen, was druk bezocht. De voorzitter opende de büeenkomst met een hartelük woord van welkom, in zonderheid tot de nieuwe leden. Spreker hoopte dat allen den goeden en kameraad- schappelyken geest ook op ruilgebied zul len bevorderen. Spr. deelde mede, dat het hoofdbestuur heeft goedgevonden, dat de leden, betrokken bü de fusie, vanaf heden als lid worden beschouwd, doch dat de contributie eerst per 1 Januari a s. zal ingaan. Spreker deelde nog mede, dat de leden op de ruilavonden en vergaderingen ver plicht zijn het bondsinsigne te dragen. Van eenige leden was bericht van ver hindering ingekomen. Door den secretaris werd verslag van de Bondsvergadering uitgebracht. De voorzitter dankte den afgevaardigde voor zijn verslag en merkte, naar aanlei ding hiervan, op dat de leden toch zoo spoedig mogelijk de rondzendingen zullen doorsturen in het belang der verzamelaars. Hoe vlugger de doorzending geschiedt, hoe grooter het aantal rondzendingen woridt. Tijdens de rondvraag dankte de heer C. Schneiders den voorzitter voor de harte lijke woorden tot de nieuwe leden gericht en zeide enan overtuigd te zün dat allen wederkeerig verheugd zyn over de fusie, waardoor de belangen der verzame laars zijn gediend. Tevens gaf spreker de verzekering, dat de nieuwe leden de aan gename sfeer, die steeds in de oude ver- eeniging heeft bestaan, ook in de toekomst zullen handhaven. De heer Vos achtte het zeer gewenscht indien de leden voor het onderling ruil verkeer boekjes zullen gereed maken welke bij het bestuur kunnen worden ingeleverd. Voorts werd vastgesteld wanneer de ruilavonden zullen worden gehouden. Niets meer aan de orde zünde, sloot de voorzitter de vergadering en werd een gratis verloting gehouden. De prijzen hiervoor waren aangeboden door de oude vereeniging. Hierop volgde nog een zeer geanimeerde handel en een druk ruilverkeer. MODERNE MUZIEK. Men schrijft ons: Voor de Volksuniversiteit hield gisteren de heer Casper Höweler uit Blaricum een voordracht over het onderwerp „Moderne muziek, een evolutie of een revolutie?" Ten einde zijn hoorders tot het wezen van de moderne muziek te doen doordringen, gaf spr. eerst een technische analyse, waar in de elementen der moderne muziek ach tereenvolgens de revue passeerden, hetgeen spr. de gelegenheid gaf aan te toonen, dat er in de moderne muziek slechts weinig werkelyk nieuws is. Nagenoeg alles wat wij als kenmerkend voor de moderne muziek beschouwen is in beginsel ook reeds bij vroegere componisten te vinden, men kan beter spreken van een verdere ontwikkeling van het bestaande (en soms ook van een af keurenswaardige overdryving) dan van een geheel nieuwe muziek. De moderne accoorden zijn niet wezenlijk anders dan de vroegere, ook zy zyn uit op eengestapelde tertsen opgebouw („een to rentje bussekruit"), zij het ook hier en daar een enkele terts meer. Van de alteratie werd ook vroeger reeds een ruim gebruik gemaakt, maar bij de modernen valt het meer op. Een verschil met vroeger is hier- by wel dat de dissonenten vroeger in het algemeen werden opgelost, terwijl zy in de moderne muziek meer op zichzelf, zonder oplossing, voorkomen. Wat men thans met een geleerd woord „polytonaliteit" noemt, is dit in werkelijk heid lang niet altijd. By nadere ontleding blykt in de meeste gevallen van twee of meer toonaarden tegelijkertijd geen sprake te zyn, doch slechts van mengaccoorden, die men reeds by Beethoven vindt. Werkelijke polytonaliteit .vindt men wel in de char mante „mouvement perpétuels" van Pou- lenc. Ook polyrhythmiek is niet zoo heel nieuw, een klassiek voorbeeld hiervan is te vinden in „Don Giovanni" van Mozart. Op het gebied van de melodische lü'n vindt men in de moderne muziek eenerzij ds een teruggrijpen op het Gregoriaansch kerk gezang (Debussy's Prélude k 1'après-midi d'un faune), anderzüds een vergrooting van de sprongen, die soms aan een banale melo die een zeer gedurfd aspect kan geven (Schönberg). Spr. illustreerde dit alles aan de hand van gramofoonplaten, terwyl tegelijkertyd op het witte doek notenvoorbeelden werden geprojecteerd, die het volgen van het ge hoorde vergemakkelijkten. Na de pauze trachtte de spreker de mo derne muziek meer van den psychologischen kant te benaderen. Aansluitend by Jung, die de menschen verdeelt in introverse en extraverse typen, onderscheidde spr. in de muziek eveneens naar binnen gekeerde en naar buiten gerichte stroomingen. De ro mantiek was uitgesproken extravers. De moderne muziek heeft een veel meer intro vers karakter en sluit daarmede weer aan by vroegere perioden. Dit verklaart waarom de moderne muziek niet populair is en waarschijnlijk ook niet populair zal worden. Als typisch voorbeeld van deze verinner- lyking weer spr. op de keuze der instru menten in het trio van Debussy voor fluit, alt en harp in plaats van de geykte combi natie viool-cello-piano. Een gedeelte van dit werk werd ten gehoore gebracht, evenals het lied „Colloque sentimentale" van den zelfden componist, „Le Bestiaire" van Pou- lenc en fragmenten uit de prachtige „Créa- tion du monde" van Milbaud. Dat men in de moderne muziek soms weer op gedeelten stuit die allerminst op verinnerlijking wijzen en eerder het tegen deel schijnen te demonstreeren,* behoeft niet te verwonderen, want, aldus spreker: als een verlegen kind brutaal wordt, is het brutaler dan een brutaal kind. Zoo moet men dergelijke uitbarstingen verklaren; er blijft toch altyd een essentieel verschil met het karakter der romantische muziek. De spreker vond voor zyn heldere en met veel humor gekruide voordracht een dank baar en vooral by die gedeelten die het karakter van een college in muziektheorie benaderden spontaan en actief mee levend gehoor. TERUGBLIK OP DEN WERELDSPAARDAG. De directie der Nutsspaarbank deelt mede, dat op den Wereldspaardag (Zater dag j.1.) door vyf honderd en vier en der tig personen een bedrag op hun spaar bankboekje is ingelegd. Deze posten van inleg vormden te samen een bedrag van 19.000.—. In het vorig jaar bedroeg het aarrtal posten van inleg 500 en het ingelegde bedrag 22.000. 21 nieuwe spaarders traden toe (v. j. 24)! Een groot aantal spaarbusjes (159) werd ter lediging aangeboden; hieruit kwam voornamelijk aan pasmunt te voorschijn 1402 59. In het vorig jaar 142 busjes met f 1417 Verwachting: Zwakke tot matige oostelijke tot zuide lijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk eenige regen; weinig veran dering in temperatuur. Mistig weer met meer kans op regen. De hooge drukking in het noordoosten is in het noorden iets afgenomen, de hooge drukking in het zuidwesten heeft zich weer geheel teruggetrokken en een nieuwe se cundaire heeft een kern gevormd in het Kanaal, waardoor de wind hier weer naar het oosten liep. De winden in de bovenlucht zijn belangrijk verminderd. In Frankrijk heeft het weer zwaar geregend en valt nog op veel plaatsen regen by een temperatuur belangrijk boven normaal. De Britsche eilanden hebben meest betrokken lucht met zwakken meest oostelijken wind. In Noor wegen valt plaatselijk regen, overigens heeft Scandinavië rustig weer met tempe raturen ver boven normaal, al daalde deze in het binnenland plaatselijk onder nul gra den. Duitschland had in het westen veel mist, maar zal overdag vrij goed weer krij gen. In Polen is plaatselijk vorst voorgeko men. Zwitserland meldt mist in de vlakte en ook de hoogste toppen steken in wolken by temperaturen onder nul graden. De toenemende vochtigheid in de atmosfeer en de nadering van de kern in het Kanaal zal hier te lande mistig weer met toenemende kans op regen brengen. Overzicht van het weer in October 1937. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur anderhalve graad boven normaal, in de drie decaden resp. normaal en één en twee en een halve graad boven normaal. De grootste afwykingen kwamen voor op den 27sten en den 20sten, resp. zeven gra den boven en drie graden beneden normaaL De gemiddelde maximum temperatuur was anderhalve graad boven normaal, het gemiddelde minimum twee graden boven normaal. Te de Bilt bereikte de temperatuur op den 27sten een maximum van 21,6 graden Cel sius, welke temperatuur hooger is dan sedert het begin der waarnemingen in 1897 zoo laat in het jaar is waargenomen. De regenval was over het geheele land belangrijk beneden normaal, in de verschil lende provincies viel slechts 15 tot 35 pro cent van de normale hoeveelheid. Het aantal uren zonnesehyn bedroeg te de Bilt 105 tegen 104 uren normaal, in de drie decaden resp. 36, 29 en 40 uren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.02 uur tot 6.24 uur licht op. Ter verkrijging van een inzicht omtrent de grootte der ingelegde posten volgt hieronder een gespecificeerde opgaaf: 17 beneden 1. 243 van 1.tot 10—; 224 i» 99 10— 99 100—; 44 9» 99 100— 99 500—; 5 99 99 500.- 99 1000—; 1 99 99 1000— 99 2000—; 534 Deze cy'fers behoeven wel geen toelich ting. Vanzelfsprekend waardeeren bestuur en directie ten zeerste deze groote belang stelling van de zijde der spaarders. Het i* thans te Alkmaar de 10de maal, dat voot den Wereldspaardag actie werd gevoerd- Het stemt dan ook zeker tot groote te vredenheid, dat ditmaal het aantal posten van inleg tot een recordcyfer klom* Bestuur en directie der spaarbank zieh hierin een aansporing om hun taak: „Het bevorderen van den spaarzin" krachtig voort te zetten. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie der Arrondissementsrecht bank alhier liggen ter visie de uitdeelings- lüsten in de navolgende faillissementen: lo. H. van Poeteren, voorheen café houder te Bergen. Uitkeering aan concur rente schuldeischers 7.0225 pet. 2o. G. Nijemanting, sigarenhandelaar te Alkmaar. Uitkeering nihil. 3o. A. Langereis, bierbottelaar te Alk maar, uitkeering nihiL 4o. P. de Boer Pzn., caféhouder en fou- ragehandelaar, voorheen te N.-Beemster, thans te Midden-Beemster. Uitkeering 1.85 pet. 5o. A. Engel, arbeider te Den Oever (Wieringen). Uitkeering nihil. 6o. S. Keüzer, landman te Koegras, ge meente Den Helder. Uitkeering 6.29 pet.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2