AMSTERDAMSCHE BEURS OBDAM SCHAGERBRUG SCHAGEN ZUIDSCHARWOUDE EERSTE BLAD 3 £aatste A (Ongecorrigeerd.) DE BRAND IN HET PAKHUIS TE ROTTERDAM. De nablussching. Tegen den middag was het wel geheel zeker, dat de brand tot het groote pak huis van de firma „De Pakhuismeesteren" beperkt zou blijven en dat ook de in de zolders opgeslagen vetten en oliën geen gevaar liepen. De stevige betonvloer was daar wel borg voor. Met ongeveer vijftien stralen bleef men met de nablussching bezig, welke vermoedelijk tot morgen ochtend zal duren. Vannacht zal ifien het aantal stralen tot de helft verminderen, zoo vernamen wij van den hoofdman van de brandweer, den heer W. A. Keeman, onder wiens leiding het blusschingswerk stond. Niet alleen hetgeen in de kelders was opgeslagen, ook nog een gedeelte van de goederen, welke op de laagste verdieping van het pakhuis „Celebes" is geborgen, heeft men voor het vuur kunnen sparen, al zal dit gedeelte wel door de groote hoe veelheden waterschade hebben geleden. In het pakhuis. Tegen een uur of twaalf had ihen het vuur zoo ver onder de knie, dat men t&t het inwendige kon doordringen. Nog groote hoeveelheden kapok, vet, krenten, rozijnen en andere goederen bleken on aangetast door het vuur, doch over stroomd door water, doordrenkt van kof fie- en tabaksgeur, stroomde van de bo venverdieping op ons neer en er stond op den vloer zooveel water, dat tonnen en kistjes lustig in de plas ronddreven. Door een gat in het plafond kwam af en toe een vonkenregen naar beneden, doch de brandweerlieden, die hierop bedacht waren en zich speciaal daarvoor hadden opgesteld, konden het in brand raken van deze verdieping voorkomen. Hoewel de muur van het Sumatrapak- huis, waar de brand het felst schijnt ge woed te hebben, leelijk krom was getrok ken en naar buiten overhelde, achtte men, gezien den stevigen bouw en fundeering, het niet noodig dezen muur om te halen Een beslissing dienaangaande liet men aan de bouwpolitie over. De groote plas, die zich rondom het gebouw had gevormd, was tegen den middag vrijwel door de verschillende goten verwerkt, zoodat slechts een dikke stearinelaag en over blijfselen van koffie, tabak en andere producten den grond om het pakhuis be dekten. De oorzaak. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister./a. Wél kan gemeld worden, dat tegen het einde van de vorige week loodgieters bezig zijn geweest met het repareeren van de dakgoot juist aan de zijde van het pakhuis, waar de brand is uitgebroken. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat bij dit werk een vonk naar binnen is ge slagen en in den hoogst brandbaren voor raad gedurende den Zaterdag en Zondag is blijven smeulen. Vast staat evenwel ten deze nog niets. MANVFACTUREN ONTVREEMD. Dieven slaan een goeden slag. Vannacht is uit een aanhangwagen die gestald was in een houten loods aan den Buiksloterdijk te Amsterdam, een voor raad manufacturen ter waarde van eenige honderden guldens gestolen. De politie stelt een onderzoek in. VERBODEN LOTERIJEN. Een week hechtenis. De Amsterdamsche kantonrechter mr. G. F. Haase veroordeelde vandaag een Amsterdammer, in de Czaar Peterbuurt en op Kattenburg bekend als „George de loterijman" tot een week hechtenis, omdat hij de loterijwet had overtreden. Hij orga niseerde in de volksbuurten kleine lote rijen. Kort geleden stond hij voor een derge lijk feit terecht en werd toen tot een voor waardelijke straf veroordeeld. Ditmaal vroeg de ambtenaar van het O. M. veertien dagen hechtenis. DR. JOHAN WAGENAAR GEEERD. Naar aanleiding van den 75sten ver jaardag van dr. Johan Wagenaar heeft het bestuur van het Concertgebouw te Am sterdam besloten, diens naam in één der vakken van het balcon te doen aanbrengen bij wij re van hulde aan den nestor Mer Nederlandsche componisten. DERTIENHONDERD GULDEN VERDUISTERD. Uit een spaarkas. De recherche te Groningen heeft aange houden den 32-jarigen J. S. verdacht van verduistering van dertienhonderd gulden. J. S. die werkzaam is bij een handelaar in steenkolen te Groningen had een spaar kas opgericht. De leden stortten iedere week bij hem een bepaald bedrag, waar voor zij des winters brandstoffen ont vingen. In het begin ging alles goed. Thans is echter gebleken, dat S. een tekort heeft van dertienhonderd gulden. HET ,3 AT AL JON DE DOODS". De commandant van het „Bataljon des Doods" Sien Tsjin Joean heeft verklaard, dat zijn troep uit 410 manschappen bestond, van wie sommigen pas vijftien jaar oud wa ren. De Japanneezen hebben tijdens het korte beleg slechts tien man gedood en niet honderd, zooals zij beweren. De comman dant zoowel als zijn manschappen hebben in vijf dagen niet geslapen. Toen hij het bevel kreeg tot ontruiming over te gaan, heeft hij zijn manschappen opgedragen al hun uitrustingstukken en munitie mee te nemen en tusschen de salvo's machinege weervuur door weg te rennen. Groote hoe veelheden levensmiddelen zijn door paraf fine onbruikbaar gemaakt vóór het vertrek. Er wordt voor de overlevenden van het «Bataljon des Doods" een speciale medaille geslagen. NOODWEER IN BOSNIË. Een groot deel van Bosnië staat onder water, tengevolge van wolkbreuken en overstroomingen. Bruggen zijn weggesla gen, verkeers- en spoorwegen door aard verschuivingen ontoegankelijk geworden. De telefoonverbindingen zijn verbroken. De spoorlijn Serajewo-Dubrownik, waarvan door toeristen druk gebruik wordt gemaakt is minstens vier dagen onbruikbaar. Zeven treinen op dit traject hebben de reis moe ten staken. Men is druk doende, de schade te herstellen. Ook de zijlijnen zijn onbruik baar. BANDIETEN OVERVALLEN STAD IN MANDSJOEKWO. Veertien Japansche militairen gedood. Uit Moekden wordt gemeld, dat eenige honderden „bandieten" deel uitmakende van ongeregelde communistische groepen, gisteren om 6 uur de stad Sjapingkai, ge legen op* 80 kilometer ten zuiden van Hsingking. hebben overvallen. Gedurende tien uren werd een bloedige strijd geleverd, waarna de aanvallers zich terugtrokken. Veertien Japansche soldaten hebben hier bij het leven verloren en zes werden gewond. SBucqecüike Stand ALKMAAR. GEBOREN: Eduard Jean, z. van Edouard Jean Colauto en Cornelia Jonker. Juliana Maria, d. van Johannes Breed en Cornelia Catharina Snip. Catharina Maria, d. van Nicolaas Petrus Bijl en Catharina de Moei. Mar garetha, d. van Rijer Boekelaar en Mina Hartog. Elisabeth Anna, d. van Johannes Christianus de Groot en Anna Margaretha van Wonderen. OVERLEDEN: Jan Beets, gehuwd met Maart je Rol, 63 jaar. Hermina Pot, wed. Bartholomeus Wylacker, 79 jaar. Pieter Veen 6 jaar. ZUIDSCHARWOUDE (October). Geboren Antje, d. van Klaas Bier man en Jansje Spits. Herman Petrus, z van Petrus Bruin en Lucia Alida Kraak man. Henricus Nicolaas Maria, z. van Casper Hènricus Antonius de Vries en Alida Elisabeth Maria Out. OverledenMarir Elisabeth Wig- gers, oud 58 jaar, gescheiden echtgenoote van Gerben Sikma (overl. te Alkmaar) fyownciaat Tlieuws Jubileum dokter Lohman. Dokter Lohman heeft dezer dagen zijn 25-jarig artsjubileum op feestelijke wijze herdacht. Een prachtige eerepoort was door ingezetenen van Obdam opgesteld, 's Middags was het feest voor de school gaande kinderen, waaraan ook die uit de gemeente welke de o. 1. school te Hens broek bezoeken, deelnamen. In het Paro chiehuis werden ze onthaald op versnape ringen, terwijl voorts de heer Emil Mo- retti met z'n goocheltoeren veel succes oogstte, 's Avonds was het Parochiehuis tot de laatste plaats met inwoners bezet. Spontaan werd de dokter met applaus be groet toen hij te 7 uur, begeleid door z'n vrouw en kinderen, naar voren trad. Het plaatselijk fanfarecorps zorgde toen voor eén nummertje, waarna de voorzitter van het huldigingscomité, burgemeester J. de Boer Wz., gelegenheid vond de groote ver diensten van den jubilaris te schetsen; ook de krachten van mevr. Lohman werden zeer geroemd. Een gemengd zangkoor, samengesteld uit zangeressen en zangers van beide kanten, kwam hierna aan de beurt. Aan het slot van den huldigings avond, waarbij het zeer gezellig toeging, dankte dokter Lohman allen, die hadden bijgedragen tot het slagen, op geestige wijze, terwijl hy zich zeer dankbaar toonde voor de cadeaux, o.a. een rust stoel en artsenwerktuigen, waartoe het geld door cliënten en ingezetenen was bij elkaar gebracht. Afd. Zijpe van den Bond van Boerin nen en andere plattelandsvrouwen. Op initiatief van de afd. Zijpe van den Bond van Boerinnén en andere Plattelands vrouw werd in „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug een boeiende lezing gehou den door den zoo bekenden spreker ds. Westmijse uit Rotterdam. In haar openingswoord heette de voorzit ster, mevr. A. de Boervan der Sluijs, in het bijzonder welkom ds. Westmijse, als mede mevrouw BreebaartVan der Horst, die vertegenwoordigde de afd. Schagen van den Nederl. Bond van Huisvrouwen en het bestuur van de afd. Zijpe en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw. Als onderwerp voor dezen avond had de begaafde spreker gekozen het onderwerp Stille Genieting", waarin tot uiting werd gebracht het kenmerkende verschil tusschen den platelander en den stedeling, met als conclusie, dat de plattelanders bezitten levenswijsheid en de stedelingen wereld wijsheid. Vervolgens ging de eminente spreker over tot de behandeling van het boek „Het Praatje" van Simon Gorter. Op de hem eigen wijze bracht de heer Westmijse den inhoud van dit boek naar voren en hij genoot de onverdeelde aandacht van de aanwezigen, die hem tenslotte met een daverend applaus beloonden. Na de pauze droeg de heer Westmijse en kele gedichten en een paar stukjes proza voor, waarbij ernst en luim elkaar afwis selden. In elk genre wist de spreker den goeden toon te treffen. De aanwezigen heb ben dan ook een avond van buitengewoon kunstgenot meegemaakt. „Het Witte Kruis' Bovenstaande vereeniging hield dezer dagen een algemeene ledenvergadering in het lokaal „De gouden engel". De opkomst was buitengewoon groot. Na opening door den voorzitter, den heer J. Schoorl Pz., volgde mededeeling dat de grondaankoop betreffende de bad inrichting z'n beslag kreeg, terwijl de zaak betreffende districtsvorming in voorberei ding was. Van enkele zusterafdeelingen was nog geen bericht binnengekomen. De moedercursus, onder leiding van Zr. Leeghwater, werd door 27 meisjes en vrouwen gevolgd. In de badinrichting is door meisjes 4468 en door jongens 4531 maal een bad geno men, dus bijna 9000. Buiten de uren voor de kinderen kan vrij door ieder van de badinrichting gebruik worden gemaakt. Op een schrijven van de commissie voor malariabestrijding werd voorgesteld 10 subsidie te geven. Goedgevonden. In behandeling werd gebracht de be schrijvingsbrief der 80ste vergadering. Aan de afgevaardigden werd opgedragen bij de vacature in het Hoofdbestuur hun stem uit te brengen op den heer Carel F. Overhof te Amsterdam. Een voorstel van het Hoofdbestuur om een jaarlijksche Witte Kruiscollecte te houden, waarvan dan 5 pet. zou moeten worden afgestaan het Groene Kruis, lokte eenige discussie uit. De voorzitter antwoordde dat de afd. Schagen lid van het Groene Kruis was en daarvoor 24.per jaar betaalde. Vol gens spreker kan men geen bezwaar maken. Mej. Leguit kwam er tegen op dat ieder jaar een verplichte collecte moest worden gehouden. In Schagen wordt jaarlijks een collecte gehouden voor de t. b. c. bestrijding. Spreekster wilde deze niet laten vervallen. Indien het voorstel wordt aangenomen, zou men jaarlijks twee collecten dienen te houden. Spreekster wenschte vrij te blij ven, alhoewel tegen de 5 pet. afdracht aan het Groene Kruis harerzijds geen bezwaar bestond. De voorzitter meende, dat de tijd waar op de collecte zou worden gehouden en het doel waarvoor bestemd vrij dienen te blijven. Spr. memoreerde dat het gemeen tebestuur vaststelt op welke data's col lecten mogen worden gehouden en dit vóór November ieder jaar moet worden aangevraagd. Besloten werd de afgevaardigde hier omtrent in den geest van de vergadering een voorstel te laten doen. Tot afgevaardigde werd aangewezen de heer L. Balk en plaatsvervangend mej. N. Leguit. In het bestuur werden herkozen de heeren H. M. Nanninga, L. Balk en J. Schoorl Pz. (de laatstgenoemde als voor zitter). In de vacature E. A. Kuyt, wegens diens vertrek naar 'eldërs, de heer P. Koordes. Geen collecte? Naar verluidt, zal in deze gemeente geen collecte worden gehouden voor het kleeding-, dekking- en schoeisel-fonds. Wel zijn een aantal werkloozen begonnen met het wekelijksche kwartje te sparen. Wanneer inderdaad geen collecte wordt gehouden, zijn wij bang, dat de werkloo zen, die sparen, op een houtje zullen moeten bijten, aangezien zij volgens de bestaande regeling geen kwartje van het Rijk zullen ontvangen. Deze bijslag wordt immers alleen verstrekt aan de werkloozen die sparen in de gemeenten waar een col lecte is gehouden. Jjiyezonde*t Stukken DE GASKWESTIE IN WARMENHUIZEN. Mijnheer de Redacteur, Hiermede zeg ik U dank voor de op neming van mijn ingezonden stuk in uw courant van 26 October j.L Met genoegen nam ik kennis van uw zakelijk onderschrift. Bij oppervlakkige be schouwing van dit onderschrift en het daar in becijferde voordeel voor de gemeente W-armenhuizen bij overname van de gas fabriek door de gemeente Alkmaar, leek mij dit voor Warmenhuizen een gunstige transactie en vond ik het daarin becijferde voordeel ad 43000 gedurende eerste 5 ja ren niet te versmaden. Hoe nauwkeuriger ik dit onderschrift echter las en de daarin vermelde cijfers be studeerde, des te meer bekoelde mijn geest drift en rezen bij mij bedenkingen en doem den vele vragen op, zoodat ten slotte mijn twijfel aan het voordeel van bedoelde trans actie voor de gemeente Warmenhuizen nog onveranderd bestond. Het zal m.i. aan eene vruchtbare discus sie bevorderlijk kunnen zijn als ik verder uw betoog punt voor punt bespreek. 1. Het verschil in calorische waarde tus schen het gas te Warmenhuizen en Alk maar. U meent dat dit punt buiten de dis cussie kan blijven, omdat het aan een on partijdig onderzoek wordt onderworpen. Toch is dit m.i. volstrekt geen punt van ondergeschikt belang, want indien het juist is, dat het verschil met 7 ten gunste van het Warmenhuizensche gas moet worden gewaardeerd hetgeen mij op grond van mededeelingen uit de practijk zeer waar schijnlijk lijkt dan beteekent dit dat de gasverbruikers van Warmenhuizen voor een hoeveelheid gas welke gelijke waarde heeft als 1 M3. gas te Alkmaar 9.3 cent betalen tegen die te Alkmaar 10 cent. Het zou dan hierop neerkomen, dat men te Warmenhui zen met meterhuur niets meer betaalt dan te Alkmaar zonder meterhuur. 2. U voert aan, dat de gasverbruikers van Warmenhuizen, St. Maarten en Harén- karspel een jaarlijksch voordeel van 4000 zullen genieten, doordat zij vrijgesteld wor den van meterhuur en omzetbelasting en U gaat daarbij dus van de veronderstelling uit, dat Warmenhuizen ook in de toekomst steeds meterhuur en omzetbelasting zal vorderen. Het is echter vrij zeker dat deze heffingen over 2 jaar ook te Warmenhuizen kunnen komen te vervallen. Dan de z.g. „Goodwill" ad 29000, welke volgens de concept-overeenkomst door d< gemeente Alkmaar wordt betaald als volgt a. 14000 in contanten en b. 15000 iz den vorm van een reductie op den gasprijs gedurende de eerste 5 jaren. Vogens de concept-overeenkomst worden alle bezittingen, met uitzondering van de aanwezige geldmiddelen en de uitstaande opeischbare vorderingen van dit bedrijf op debiteuren, overgenomen voor een koop prijs van 77285, welk bedrag overeenkomt met het kapitaal der gemeente Warmenhui zen. Hoe staat het echter met de op gemelde balans voorkomende schuld aan de Bank van Nederl. Gemeenten ad f 14979,42? Uit de conceptovereenkomst kan ik niet anders lezen, dan dat deze schuld blijft ten laste van de gemeente Warmenhuizen. Indien dit juist is, dan kan het m.i. niet juist zijn, dat een „Goodwill" wordt betaald van 29000 hetgeen blijkt uit de volgende cijfers: Boekwaarde op 31 Dec. 1936 van alle be zittingen, met voormelde uitzondering f 97833,12 Hiervoor wordt betaald: Koopsom 77285, z.g. „Goodwill" 29000,— Totaal 106285,— zoodat per saldo boven de boek waarde wordt betaald f 9451,88 Als we bedenken dat steeds een sterke af schrijving werd toegepast, zoodat thans diverse bezittingen voor 1 per hoofd te boek staan, ligt het vermoeden voor de hand dat de werkelijke waarde aanzienlijk meer bedraagt dan de boekwaarde. Als deze werkelijke waarde slechts f 8451,88 hooger is dan de boekwaarde, is de geheele z.g. „Goodwill" van 29000 reeds weggevraagd. De conclusie zou dan zijn dat Warmenhui zen als de transactie op voormelde basis tot stand zou komen, zijn gezond gasbedrijf voor een belachelijk lagen prijs zou ver- koopen. Ik begrijp nu, dat een particulier 50000 méér geboden hekft. Wat betreft het jaarlijksch voordeel ad 900 voor de gemeente Schoorl, dit komt niet aan de gasverbruikers van Warmen huizen, St. Maarten en Harenkarspel ten goede en houdt verband met het bestaande contract. 3. U twijfelt aan de gunstige perspectieven van het gasbedrijf te Warmenhuizen er. meent dat het te denken geeft dat de winst van 1935 ad f 708 in 1936 is teruggeloopen tot 579, terwijl verschillende posten min der hebben bedragen dan in 1935 (1931 is zeker een drukfout), waarbij U noemt steenkolen 500 en rente f 500. Het lijkt mij echter moeilijk te verdedigen dat de mindere uitgaaf aan steenkolen, welke toch verband houdt met de mindere gasproduc tie, als een voordeel in rekening kan ge bracht worden. Bij vergelijking met het verslag lijkt mij ook het genoemde rente- bedrag niet juist, dit moet volgens mijn be rekening zijn 388,15. Inderdaad is de winst f 129 gedaald, maar het bedrijf maakt toch nog 5,1 (in 1935 5,3 over zijn kapitaal. Niet kan worden ontkend, dat het gas- debiet is teruggeloopen doch dit zal waar- waarschijnlijk in Alkmaar ok het geval zijn. Toch is deze daling nog geenszins onrust barend. In vergelijking met den gemiddel den afzet in de jaren 1924-1928 was de af zet in 1936 slechts 5,7 minder. Deze ach teruitgang is naar mijn meening althans wat Warmenhuizen betreft geheel con junctureel, waarbij in aanmerking moet worden genomen dat Warmenhuizen daar van in sterkere mate den invloed ondervindt dan Alkmaar, hetgeen medebrengt dat bij een verbetering var. de conjunctuur War menhuizen daarvan ook in sterkere mate de gevolgen zal ondervinden. Het verloop van de laatste maanden wettigt echter de ver wachting, dat de vermindering van den af zet tot staan is gekomen. Het gasbedrijf te Warmenhuizen, dat on danks de moeilijke crisis-jaren nog kern gezond is, zal in de toekomst dus ten volle kunnen profiteeren van de dalende kapi taalkosten en de te verwachten geringere uitgaven voor loonen en salarissen. De jaarlijks op te brengen rente en af lossingen beginnen met 1938 snel te vermin deren. Belangrijke uitbreidingen of ver nieuwingen zijn niet in het zicht. Eene ver laging van den gasprijs kan dus op den duur niet uitblijven. Verkoop van het bedrijf in verband met den economischen toestand of vooruitzich ten van het bedrijf is dan ook in geen enkel opzicht noodzakelijk. Alleen dan wanneer aan den verkoop be langrijke voordeelen voor de gasverbruikers verbonden zouden zijn, zou m.i. de verkoop gerechtvaardigd zijn, doch zooals U uit het bovenstaande zal zijn gebleken hebt U mij niet kunnen overtuigen, dat de transactie welke Alkmaar voorstelt, deze voordeelen voor Warmenhuizen zal opleveren. En zoolang deze voordeelen niet in ruime mate kunnen worden aangetoond is verkoop door de gemeente Warmenhuizen naar mijne meening zeer ongewenscht, daar het een gemeentebelang is dat deze industrie voor onze gemeente behouden blijft. Ik hoop, mijnheer de Redacteur, dat ik niet te veel van Uw plaatsruimte heb ge vergd en dat U mij dit wederwoord zult willen verleenen. Met de meeste hoogachting Uw dw. P. KLANT. 1. Het vraagstuk omtrent de calorische waarde van het gas zal door Ged. Staten aan het oordeel van onpartijdige deskun digen worden onderworpen, gelijk reeds is medegedeeld. Op grond van dit oordeel zal een eventueel verschil door Ged. Staten v/orden geregeld. Het heeft dus geen zin, dat leeken op dit gebied, waaronder wij ook den heer Klant rekenen, hierop verder in gaan. 2. Vast staat, en zulks wordt ook door den heer Klant niet tegengesproken, het in ons vorig onderschrift berekende voordeel van 43.000 gedurende de eerste 5 jaren en 5.600 gedurende de volgende jaren. Mocht Warmenhuizen, zooalz inzender veronder stelt, in de toekomst meterhuur en omzetbe- Jasting kunnen laten vervallen, dan mag toch ook zeker daarnaast het minstens ge lijkwaardige perspectief van het Alkmaar- sche Bedrijf, hetwelk zich in zooveel gun stiger omstandigheden bevindt, niet over het hoofd worden gezien. De verdere berekening omtrent den „Goodwill" van inzender zou opgaan, ware het niet, dat Alkmaar zich bij afzonderlijk schrijven verplicht heeft, alle voorraden enz. tegen boekwaarde over te nemen, zoo dat Warmenhuizen1 gedekt is en de door den inzender opgestelde aftrekpost kan verval len. Het fabeltje omtrent een particulier bod van 50.000 hooger dan het Alkmaarsche, behoeft na de officieele ontkenning in den Raad van Warmenhuizen wel niet nader te worden besproken. Waarom een voordeel van 900 voor Schoorl niet naar voren gebracht zou mogen worden, ontgaat ons ten eenenmale, daar toch ook Schoorl partij in dezen is. 3. B(j het maken van een vergelijking tus schen het gasverbruik in de jaren 1924 1928 en het jaar 1936 en de daaraan gekop pelde toekomstverwachtingen, ziet de inzen der o.i. toch wel geheel over het hoofd de geheel gewijzigde omstandigheden, waar onder de gasindustrie leeft Het zou ons te veel ruimte kosten om thans hierop dieper in te gaan en wij willen daarom slechts wijzen op de in opkomst zijnde concurren tie van de electriciteit, welke in de jaren 19241928 nog niet bestond. Juist de druk van alle kanten op de gasindustrie en de populariteit van de electriciteit doen voor een gasbedrijf met een overschot van slechts 579 per jaar, welk bedrag dan nog slechts door allerlei toevallige meevallers is ver kregen, het ergste vreezen. Dit is dan ook één van de hoofdredenen, waarom van hoo- gerhand op concentratie wordt aangedron gen en wij gelooven ook, dat alleen hier door de gasindustrie nog perspectief kan krijgen. Al met al blijven wij van oordeel, dat deze concentratie, zulks in navolging van WinkelNieuwe-Niedorp, moet geacht wor den te zijn niet alleen in het directe finan- cieele voordeel van de gasverbruikers en van de gemeente Warmenhuizen, maar dat ze ook voor de toekomst een zegen zeil zijn voor deze en de bij haar aangesloten drie gemeenten. Wij mogen aannemen, dat deze aangele genheid thans van alle kanten is bekeken en sluiten daarom de discussie. Red. Alkm. Crt. van Maandag 1 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers 101'Vis 96'/, 30»/, 152'/, 164'/, 149»/» 143 521/, 79»/, 251 328V, 156'/, STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 3 Ned.-Indië 1937 514 DuitschL '30 m. verkl BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting43»/, Anaconda 231/,6 Bethleh. Steel4ü"/16 Cities Service1% Kennecott Copper 277, R--public Steel15%, Standard Brands 6'7i« Steel comm46'/i« U. S. Leather 5 CULTUUR MAATSCH. H. V. A449'/. Java Cultuur 159»/, Ned. Ind. Suiker Unie 129'/, Vorstenlanden 40 Dito actions 16,70 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij97 Redjang Lebong 1687, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 350'/, Kon. Petr363»/, Perlak 82 Phillips Oil337, Shell Union 14%, Tide Water12»/,6 RUBBERS. Amsterd. Rubber ,217 Deli Bat. Rubber .150 Hessa Rubber 1517, Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw, Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 14, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 887/g 113 - 36/m 124'/, 124'/, 210 289'/, 289 32% 177, 127, 73'/, 67, laat*t« k. 2.30-45. 101VM 96'/, 29»/, 1527, 163 1267, 142 50-'/, 79 319J-20 1487, 41»/, 227,-7, 39-7a IV, 26-7I« 14&/g-f/M 6'/, 44'/,-V, 47, 442%.3 151 127 39 16.50 99 168% 3477, 359'/, 84'/, 337, 12%» -i 209|-10 145 144 91 111% 3V»-s/i» 121J-2J 1217,-2 209 285 283 32 16»/, 11 74 6% New-York 1.80'/, 1.80»/„ Londen 8.96'/, 8.97 Berlijn 72.65 72.68 Parijs 6.11 6.10X Brussel (Belga) 30.61 30.63 Zürich 41.81 41.86 Kopenhagen 40.12K 40.10 Stockholm 46.32% 46.30 Oslo 45.15 45.12 X Italië 9.55 Praag 6.33y8

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3