KIJKEN isKOOPELCLOECK K0UI lïi 35» m Aqenda Weec&edcfit Wfr 'n WESPENNEST. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Maandag herdacht de firma van Putten Oortmeijer, drukkerij-uitgeverij en kan toorboekhandel alhier, haar vijf en twintig jarig bestaan. Nadat 's morgens in de St. Laurentius- kerk de Hoogmis uit dankbaarheid was op gedragen, verzamelden zich de firmanten, familieleden en personeel in het gebouw der firma voor een feestelijk ontbijt. Door de goede zorgen van het personeel waren hier enkele zalen met tapijten en bloemen in een waren lusthof herschapen. Tijdens deze bijeenkomst sprak de chef van de drukkerij, de heer J. van Zanten, namens het geheele personeel. Hij huldigde de fir manten en wees speciaal op de onderlinge goede verstandhouding. Als huldeblijk over handigde hij een door hem vervaardigd ta bleau dat symbolisch den ontwikkelingsgang van het bedrijf gedurende de afgeloopen 25 jaar voorstelde. Ook werden niet vergeten de 7 jubilarissen die gedurende 12 jaar en langer in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Aan deze jubilarissen werd een reproductie van het tableau geschonken, terwijl ieder van de firmanten een oorkonde mocht ont vangen. De heer F. Meijer van Putten, oudste lid der firma, dankte voor de gebrachte hulde en de goede wenschen. Bijzonder herdacht hij de jubilarissen mej. B. Waals en de hee- ren J. Best, Van der Veer, J. Kunst, J. Scholte, J. Schinkel en H. Bek. Aan hen allen werd een envelop met inhoud ge schonken. Voorts werd aan het geheele per soneel een feestgave toegezegd. Van twee tot vier uur werd een zeer druk bezochte receptie gehouden. Talrijke rela ties van de firma benevens leveranciers en diverse organisaties gaven blijk van hun belangstelling. Velen voerden hier het woord,' o.a. vertegenwoordigers van Pa troons- en Werknemersorganisaties in het Grafisch bedrijf. Verder mocht de firma talrijke bloemstukken en schriftelijke ge- lukwenschen ontvangen. DE VISCH WORDT DUIJR BETAALD. Een tragisch geval heeft Maandag de gemoederen te Egmond aan Zee in beroe ring gebracht. Via de radio werd het be richt ontvangen, dat des morgens in alle vroegte de 29-jarige Kos Glas uit Egmond aan Zee over boord geslagen en verdron ken was. Hij was Zaterdag uitgevaren pp de stoomtrawler Schoorl van de reederij Petten. Maandagmorgen om 4 uur heeft één der leden van de bemanning hem voor het laatst gezien, hij lag toen in zijn kooi. Om 5 uur ontdekte men, dat zijn kooi leeg was en men heeft toen geen spoor meer van hem kunnen ontdekken. Zonder dat iemand het gemerkt heeft moet hij dus overboord ge slagen en verdronken zijn. De „Schoorl" is in verband met dit droevig ongeval naar IJmuiden teruggekeerd. Per radio stelde de schipper de reederij van het gebeurde op de hoogte. Zoodra de tijding te Egmond aan Zee be kend werd, ging een schok van ontroering door het dorp. Overal stonden de menschen in groepjes het droevige geval te bepraten. Oude wonden van hen, die ook een familie lid op zee verloren hadden en dat zijn er zeer velen, gingen weer open. Het eten bleef bij velen onaangeroerd. Op zulke da gen voelt het groote visschersgezin zich één en treurt met de zwaar getroffen ouders en denkt aan eigen man, vader of broer, die ook op zee is en dezelfde gevaren trotseert! Wel diep tragisch is, dat Kos Glas, die nog ongehuwd is en bij zijn ouders inwoonde, in ruim 5 jaar geen vaart gehad had. Na deze jarenlange werkloosheid maakte hij op de „Schoorl" nu zijn eerste reis, die hem di rect noodlottig werd. Niet onmogelijk is, dat hij eenigszins onwennig aan boord ge weest is, doordat hij zoolang aan den wal was en daardoor over boord geraakt is, hoe wel het weer kalm was. Wat het geval nog tragischer maakt is dat dit reeds de tweede zoon uit dit gezin is, die op zee het leven liet, zoodat het gezin wel zwaar getroffen wordt. Zoo wordt men er weer aan herinnerd, hoe gevaarlijk het leven van den visscher- man is. De visch wordt nog steeds duur be taald! MOND- EN KLAUWZEER. Ter secretarie te Schoorl zijn thans 35 aangiften van mond- en klauwzeer gedaan. Hoewel deze gevreesde veeziekte zich nog steeds uitbreidt, draagt zij voor deze ge meente toch een goedaardig karakter. Van een viertal veehouders is bericht in gekomen dat de ziekte bij hun vee is gewe ken. Reeds op een dertigtal boerderijen op Texel heerscht thans mond- en klauwzeer. Vooral onder het wolvee heerscht deze ziekte. Bleef tot heden de Polder Eierland gespaard, thans is ook daar een geval geconstateerd. De gevallen zijn alle van zeer lichten aard. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De dijkgraaf van het Hoogheemraadschap „Noordhollands Noorderkwartier" heeft te gen Woensdag 10 November een algemeene vergadering van het bestuur uitgeschreven. Naast voorstellen om verschillende wegen ten laste van het Hoogheemraadschap te nemen en voorstellen tot verkoop van grond en het aangaan van overeenkomsten met het rijk en de provincie komt op de agenda als het belangrijkste punt voor de behan deling van de begrooting 1938. Deze begrooting sluit voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf met 951.440 en voor den buitengewonen dienst met 247.750. En wat bétreft den gewonen dienst der wegen en daarbij behoorende kunstwer ken, overgenomen van andere lichamen in ontvangst en uitgaaf met 201.300 en wat den buitengewonen dienst dezer objecten betreft in ontvangst en uitgaaf met f 253.000. De begrooting is gebaseerd op een verla ging van het heffingspercentage van den omslag met 0.2 of ruim 6 pCt. Deze verlaging is een gevolg van de door het Hoogheemraadschap geconverteerde lee ningen, waardoor over 1938 een rentebespa ring van f 5.207 is verkregen, alsmede van het resultaat van de verdere conversie van de leeningen, welke door de Provincie met betrekking tot den watersnood 1916 werden gesloten, als gevolg waarvan de in 1938 aan de Provincie te betalen bijdrage over 1937 24.000 minder zal zijn dan die van het jaar daarvoor. Na de voorgestelde verlaging van 0.2 zal het heffingspercentage, dat bij de oprich ting van het Hoogheemraadschap nog 7.8 bedroeg 3 bedragen. Dijkgraaf en Hoogheemraden zijn echter van oordeel, dat met verlaging de noodige voorzichtigheid betracht moet worden, aan gezien verwacht kan worden, dat Ged. Sta ten een verminderde ontvangst zullen op leggen. Het totaal bedrag aan geldleeningen be loopt f 848.900, waarvoor van 1 Dec. a.s. af 3y, pCt. rente verschuldigd is en vanaf dien datum op de leeningen een besparing van 5207 wordt verkregen. Ingaande 10 November 1937, is krachtens besluit van 30 Juni een nieuwe leening aan gegaan groot 384.000 a 3% pCt. Werkverschaffing. Het voornemen bestaat de volgende wer ken in 1938 in werkverschaffing uit te voe ren: a. voortzetting van de uitvoering van de wegverbetering op den Katwouderzeedijk tusschen de H.P. 35 en 53; de kosten hiervan worden geraamd op 25.100 waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot 8.900; b. verbetering van den weg op den Wa- terlandschen zeedijk tusschen de H.P. 15-j- 80 en 26; de kosten hiervan worden geraamd op 10.900, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot 5.500; c. verbreeding op verschillende plaatsen van de kruin van den weg op den Zuider- dijk van Drechterland; de kosten hiervan worden geraamd op 12.600, waarin een bedrag aan arbeids loon is begrepen groot f 6000; d. verbetering van een bocht in den weg tusschen Boerensluis en Kolhorn; de kosten hiervan worden geraamd op 2000, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot 1000; e. verbetering van den weg op den Zuid Schinkeldijk over een lengte van 1000 M.; de kosten hiervan worden geraamd op 2.300, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot f 600; f. verbetering van het profiel van den weg op den Onderdijk van de Vier Noorderkog gen; de kosten hiervan worden geraamd op 5000, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot 1400; g. verbreeding van den weg op den Wes- terdijk van Drechterland tot 5 M.; de kosten hiervan worden geraamd op 5250, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot 900. Daarnevens zal het verder uitvoeren in werkverschaffing van de werkzaamheden tot het egaliseeren en opnieuw onder profiel brengen van den Westerdijk van de Vier Noorderkoggen tusschen Aartswoud en Me- demblik voortgang vinden. Kasgeldleening. Voorgesteld wordt een kasgeldleening aan te gaan van 750.000, rentende ten hoogste IVo pCt. boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank. VERLENGING BEWONINGSTERMIJN PERCEEL LINDENLAAN 56. In bijlage no. 145 schrijven B. en W.: De termijn waarbinnen de onbewoonbaar verklaarde woning Lindenlaan nr. 56 moet worden ontruimd, loopt op 9 December 1937 af. De bewoner van dit perceel, J. Panne keet, alhier, heeft verzocht den ontruimings- termijn te verlengen. Pannekeet, die thans 78 jaar is, heeft bij testamentaire beschik king het recht van bewoning van het per ceel Lindenlaan nr. 56 verkregen. Op de wijze van de bewoning van het perceel is geen aanmerking te maken. Wij hebben dan ook in verband met de omstandigheid waar in de bewoner verkeert, geen bezwaar U voor te stellen, den ontruimingstermijn der hier bedoelde woning met een jaar te ver lengen. B. en W. stellen voor daartoe het besluit te nemen. K.D.S. FONDS VOOR DE WERKLOOZEN. Morgen 3 November zal in Akmaar de groote collecte vor bovengenoemd fonds v orden gehouden. Een 60-tal dames en heer collectanten staat gereed den eersten aanval op uw beurs te ondernemen. Laat u in dezen vreedzamen kamp zonder tegenstand over winnen en offert uw gave met blijmoedig heid. Als aansporing daartoe zal de burge meester hedenavond op het Stadhuis in tegenwoordigheid van alle medewerkenden een opwekkend word spreken. Dezer dagen zal nog een aantal circu laires met aangehecht retourbiljet worden verzonden voor het verkrijgen van groo- tere giften en bijdragen. Ook daarvan wordt een ruime opbrengst verwacht. In vele gemeenten werd deze collecte reeds een succes. Alkmaar zal zeker niet achter blijven. Hebt gij nog werk, helpt dan mee. Tot en met 14 November tentoon stelling teekengenootschap „Kunst zij ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdagen en Zondagen van 10 tot 10 uur, andere dagen van half 2 tot 5 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer Vloeibaar goud (rom.); hoofdrollen Irene Dunne en Randolph Scott. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Zeven oorvijgen (rom.-amus.); hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ching- Ching (amus.); hoofdrollen Shirley Temple, Robert Young en Alice Faye. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tarzan de ontembare (avonturen), hoofd rol Buster Crabbe. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 2 November. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. Woensdag 3 November. 8.15 uur, Harmonie, opvoering „Groote Liefde" door de tooneelgroep „Het Masker" voor het Covoto. Donderdag 4 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Wespennest" door „Ulvadero". 8 uur, herv. kerk te Heiloo, gewijd in strumentaal concert; orgel, viool, cello. (J.L.V.A.D.F.R.O. speelt Donderdagavond onder auspiciën van de N.R.V. afd. Alkmaar, Vroolijk spel in 3 bedrijven. NA AFLOOP BAL. Kaarten Boekh. v. d. MEULEN en a.d. zaal. Entree f 0.95 bel. inbegr. STEMPELLOKAAL VAN HET P. A. S. AFGEBRAND. Gisteravond is te Beverwijk brand ont staan in het stempellokaal van het P. A. S., dat gelegen was achter de woning van den heer de V. aan den Munnikenweg. Het houten gebouwtje was een dankbare prooi voor het vuur en het ging ook geheel in vlammen op. De brandweer wist de om liggende perceelen voor schade te vrij waren. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkundige, 3 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhöuwer, 5 straten makers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 3 tegelzetters, 1 granietwerker, 8 betonwerkers, 16 voegers, 38 opperlieden, 23 stucadoors, 41 schilders, 123 grondwer kers, 53 metselaars, 96 timmerlieden. Grbep metaalindustrie: 7 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 8 electriciëns, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijn- werkers, 6 machinisten, 2 machineteeke- naars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvij Ier, 1 metaalslijper, 12 monteurs, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 pianostemmer, 1 pon- ser, 2 scheepstimmerlieden, 2 scheepswerk- tuigkundigen, 7 smeden, 9 stokers, 1 tand- techniker, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 63 chauffeurs, 7 koetsiers, 12 motorschippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 2 exped. knechten, 22 pakhuisknechten, 26 magazijnbedienden, 4 keellners, 1 hotelknecht, 4 loopknechten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 strippeer, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 10 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 23 bakkers. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 9 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 24 vertegenwoordigers, 7 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 let terzetters, 1 drukker. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 25 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker, 3 schoenmakers, 2 port. huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbran ders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 papierbewerker, 1 controleur, 1 bedrijfs leider, 8 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 3 administrateurs, 2 boekhouders, 1 verpleger, 1 batikker, 24 kantoorbedienden, 39 trans port- en 273 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 8 sigarenmakers, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 37. Vrouwelijk personeel: 8 kantoorbedienden, 3 dagmeisjes, 4 werksters. Alkmaar, 30 October 1937. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 25 October tot 31 Oc tober, werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 1 metselaar, 1 grondwerker, 1 automonteur. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 5 timmerlieden, 4 metse laars, 5 electriciëns, 4 schilders, 2 automon teurs, 1 teekenaar, 3 in andere vakken. Groote ritten ipeciaie tarieven. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 OCTOBER—2 NOVEMBER. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. H. de Jong, Laat 12, handel in aardappelen, enz. K. Blankman, Roemer Visscherstraat 3, kleinhandel in groente en fruit. Heiloo: N. J. Bolten, Westerweg C 223, aannemer van verf- en behangwerken. Den Helder: Lijstenmakerij „Het Noor den", Breewaterstraat 7, kunsthandel. W. Kuiper, Kanaalweg 42, dames- en heerenkapper. Warmenhuizen: Th. Smit, Dorpsstraat 16Z, comestibleshandel. Wijzigingen: Alkmaar: Huishoudcentrale, Payglop 13, winkel in huish. art., enz.; overgegaan aan P. Poorter. E. Wiersma, Verdronkenoord 48, winke lier in tabak, enz.; overgegaan aan H. Wiersma. Wed. C. Lust, St. Annastraat 11, vletten- verhuurderijomzet in een vennootschap onder firma. Bergen: G. Kortenschjjl, Breelaan 1, hötel-café-restaurant; overgegaan aan W. C. F. Michels. Castricum: H. Zinkl, Burg. Mooijstraat 35, banketbakkerij en ijsbereiding; verplaatst naar Haarlem. Harenkarspel: C. Tijm, Tuitjehorn Dorps straat H 40, fourage- en brandstoffenhande- laar en schipper; overgegaan aan J. Tijm. Heiloo: Noordhollandsche Chemicaliën- handel, Kerklaan H 40; verplaatst naar Heemstede. M. Beemster, Westerweg C 293, kruide nier; overgegaan aan A. H. Beemster. Den Helder: P. Zweed, Nieuwstraat 5, garagebedrijf; overgegaan aan C. van Hilten. „Kousenmagazijn „Succes N.V.", Amster dam; fiL gevestigd te Den Helder, Keizer straat 30. Texel: Jac. Bakker, Binnenburg 23, bak kersbedrijf; omgezet in. een vennootschap onder firma. Opheffingen: Castricum: Chemisch en Cosmetisch Labo ratorium „Chemos", Beverwijkerstraatweg 188. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand October 1937 gehou den controles werden 61 processen-ver- baal opgemaakt, terwijl 97 personen werden gewaarschuwd terzake slechte remmen, stuurinrichtingen, spiegels, ach terverlichting, verwarring stichtende ver lichting, autorijden met onduidelijk letter en nummer, te snel rijden, en autorijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opge maakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 9 Autorijden zonder goede stuurinrich ting 1 Autorijden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs 4 Autorijden en op vordering geen rij bewijs kunnen vertoonen 2 Autorijden zonder spiegel 3 Autorijden zonder duidelijk zichtbaar letter en nummer1 Autorijden zonder de voorgeschreven verlichting 3 Autorijden en niet rechts houden 1 Motorrijden en het verkeer van rechts den doorgang niet vrij laten 2 Motorrijden zonder goede remmen 2 Motorrijden en op vordering geen rij bewijs kunnen vertoonen 3 Motorrijden zonder spiegel 1 Rijden met vrachtauto waarvoor een rijverbod voor „B" wegen is vast gesteld, zonder aanduidingen 1 Rijden met vrachtauto breeder dan 2.10 M. zonder ,,B" bord 1 Rijden met 3 assige vrachtauto met te hooge lading1 Rijden met autobus en daarmede te veel personen vervoeren 1 Rijden met autobus en geen geldig keuringsbewijs kunnen vertoonen 1 Rijden met bespannen voertuig en niet rechts houden 1 Rijden met bespannen voertuig zonder de voorgeschreven verlichting 1 Rijden met handwagen zonder de voorgeschreven verlichting 1 Rijden .net driewielige bakfiets zonder de voorgeschreven verlichting 1 Rijden met vrachtauto met te lange lading Rijden met driewielige bakfiets zonder goede ram4 Wielriiden met verwarring stichtende verlichting 1 Wielrijden zonder bel1 Wielrijden en niet rechts houden 1 Wielrijden zonder licht 4 Wielrijden zonder reflector 2 Wielrijden links langs vluchtheuvel 1 Wielrijden en geen richting aangeven 2 Wielrijden zonder wit achterspatbord 1 Aanhouding gesginaleerde 2 Totaal 61 VERTROKKEN PERSONEN. A. G. Kahlé, monteur, R.K., en echtg., N.H., van Ritsevoort 56 naar Amsterdam. A. H. Kahlé, G. J. Kahlé en M. W. Kahlé, geen, van Ritsevoort 56 naar Amsterdam. J. G. C. van den Brink, banketbakker, N.H., van Nassaulaan 17 naar Heiloo. R. Kooistra, kellner, N.H., van Spoorstraat 62a naar Leeuwarden. C. Weij, huishoudster, geen, van Wilhelminalaan 1 naar Winkel. C. E. Moojj, dienstbode, geen, van St. Joseph- straat 2 naar Heiloo. W. Bijwaard, dienst bode, R.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Delft. A. Groen, groentenhandelaar, O. B.C., van Eikelenbergstraat 29 naar Egmond aan Zee. T. J. Hof, adj. referendaris P. T.T., en gezin, N.H., van Corfstraat 49 naar Haarlem. Wed. J. M. van Dam, en zoon, geen, van Jul. van Stolberglaan 2 naar Naar- den. F. L. van der Bom, ingenieur, G.K., en gezin, van Rippingstraat 11 naar 's-Gra- venhage. H. Evers, huisbewaarder, N.H., en echtg., van Dahliastraat 11a naar Hilver sum. H. Vriend, ambt. rijkswaterstaat, N.H., en echtg., van Bisschop Bottemanne- li ijffffff \A Meest zwakke veranderlijke wind; neve lig tot zwaar of half bewolkt; weinig 0f geen regen; iets kouder. Ochtendmist; weinig kans op regen. De depressie in het Kanaal was gister middag tot vlak bjj ons land gekomen en bracht in Vlissingen regen, maar trok daar op naar Engeland terug en is nu verdie nen. Een zeer diepe depressie, met kern onder 730 m.m., ligt op den oceaan en breidde haar invloed tot de Azoren en IJs land uit. De hooge drukking in het oosten verandert weinig, maar schijnt nu door een depressie in noord-Scandinavië aangetast te worden. Op de Britsche eilanden, waar plaatselijk te Croydon 23 m.m. regen viel, is de lucht nu zwaar bewolkt tot betrokken, met weinig wind. Aan de westkust begint een zuidelijke wind op te steken. Noorwe gen meldt bijna overal regen, in Zweden duurt bij betrokken lucht het zachte weer voort. Duitschland had een koelen nacht, maar zal overdag fraai weer hebben, alleen in het westen komt mist voor. Zwitserland heeft motregen, op de hooge toppen valt sneeuw bij krachtigen wind en eenige gra den vorst. In Frankrijk duurt de regen in het zuiden voort, er is op veel plaatsen weer zware regen gevallen, in het noorden is veel mist. De algemeene stijging van den baro meter doet hier te lande zwakken, ver anderlijken wind met ochtendmist, zon der neerslag van beteekenis, verwach ten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.uur tot 6.26 uur licht op. straat 56 naar Léeuwarden. J. M. van den Berge, waterbouwk. opzichter, N.H., en ge zin, van Dr. Schaepmanplein 10 naar 's-Gra- venhage. P. J. Steinmetz, ambt. b.d. Zui derzeewerken, geen, en echtg., D.G., van Dr. Schaepmanplein 9 naar 's-Gravenhage. H. van Lenning, huishoudster, N.H., van Dr. Schaepmanplein 9 naar 's-Gravenhage. W. A. André, kantoorbediende, geen, van Jan van Scorelkade 71 naar Rotterdam. A. C. Giling, dienstbode, R.K., van van Everdin genstraat 18 naar Berkhout. A. G. C. Heuff, raadgevend ingenieur voor weg- en waterbouwkunde, geen, echtg., van Lange straat 101 naar Heiloo. B. W. Lach, z.b., N.H., en echtg., van Prinses Julianalaan 14 naar Castricum. M. Schuuring, a.Ld.h., N. H., van Prinses Julianalaan 14 naar Esschen (België). Tr. Zwart, kantoorbediende, Rem., van Stationstraat 50 naar 's-Graven hage. A. G. SelieKooij, z.b., geen, van Langestraat 821 naar Amsterdam. M. C. Jurgens-Schoenmaker, z.b., geen, van Korte Landstraat 40 naar Amsterdam. J. B. Th. Wilbrink, journalist, R.K., en gezin, van Geesterweg 14 naar Maartensdijk. A. C. Dik, z.b., N.H., van Kanaalkade 42 naar Zaandijk. M. Roemer, kapster, R.K., van Parkstraat 16 naar Wognum. K. Kamp- schulte, z.b., R.K., en echtg., van Fnidsen lila naar Duitschland. R. E. Dunnewold, z.b., N.H., van Stationsweg 21 naar Purmer- end. C. Dijkman, z.b., geen, van Varne- broek 49 naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. N. Bruin, gevangenbewaarder, R.K., en echtg., van Zaandam naar Prins Bernhard- laan 13. B. de Kroon, koopman in galan terieën, geen, van Heerenveen naar Groot Nieuwland 72. C. J. Hogeling, fabr.-arb., R.K., van Sint Maarten naar Fnidsen 64. A. C. van den Broeck, schilder, R.K., van Ginneken naar Westerweg 106. J. J- M. Hogeling, grondwerker, R.K., en gezin, vat Schagen naar Fnidsen 64. H. Boelhou wer, filiaalhouder, N.H., en gezin, van Am sterdam naar Jan van Scorelkade 69. Koesemanst z.b., N.H., van den Haag naar Oudegracht 237. A. van Lent, dienstbode, R.K., van Ubbergen naar Sandersbuurt 29. Wed. C. Schuijt, z.b., D.G., van Zijpe naar Stationsweg 31. C. v. d. Waals, dienstbo de, N.H., van Hoorn naar Houtweg 8. H. Maurick, loopjongen, R.K., van den Hel der naar Stuartstraat 67. C. van Nieker- ken, z.b., N.H., en gezin, van Castricum naar Verdronkenoord 15. C. J. Cabalt, z.b., R- K., van Medemblik naar Zocherstraat 26. A. M. Pronk, huishoudster, R.K., van Textl naar Nassaulaan 11. M. H. van de Pavert, drogist, R.K., en echtg., van Haarlem naar Spoorstraat 41. C. F. Koning, dienstbode, N.H., van Warmenhuizen naar Huigbrou- werstraat 4a. Wed. W. Admiraal, R-K- van Heiloo naar Nassauplein 11. W. Fa- ber, stoker, N.H., en kinderen, N.H., van Oudorp naar le Kabelstraat 29. M. Vlaar, huishoudster, R.K., van Oudorp naar le Ka belstraat 29. L. J. Roovers, venter in ma nufacturen, geen, van het Centraal bev.- register naar Kooltuin 13. H. H. van Vliet, winkelbediende, N.H., van Scbagen raar Langestraat 60. M. Bas, dienstbode, N.H., van Graft naar Wilhelminalaan 7. G. Figee, secretaris van den Armenraad, N.H., van Vlaardingen naar Verdronkenoord 119. W. van Leersum, commissionnair in effecten, N.H., van Amsterdam naar Coster- straat 25. T. Booij, dienstbode, N.H., van Bergen naar Nieuwlandersingel 46.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2