yuMicaties JUovüidaal 1lieuws £atuLs en Juitt&ouw £aatste AecUAtm JCetkóL School JSucqediike Sland AMSTERDAMSCHE BEURS 3 OTERLEEK SCHOORL ZUIDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD De Nederlandsche delegatie. 37i. EERSTE BLAD DE AANRANDING IN DE BOEKELERMEER. Ook het laatste spoor, dat de politie te Heiloo in deze duistere zaak meende te hebben gevonden, is dood geloopen. Gister heeft op het raadhuis te Heiloo de politie, die in vele opzichten voor een raadsel staat, het meisje aan een streng verhoor onderworpen, doch het slachtoffer blijft verklaren, dat zij door twee onbekenden is aangerand. In verband met de hier de ronde doende geruchten, kunnen wij slechts mededeelen, dat wy hieraan geen publiciteit wenschen te geven, omdat al deze verhalen tot nog toe oncontroleerbaar zijn gebleken. DEFECTE STUURINRICHTING. Gistermiddag geraakte een groote be stelauto door een defect aan de stuurin richting aan den Helderscheweg over de rails. Vlak voor den grenspaal Alkmaar Bergen kwam de wagen tot staan. De tram ondervond eenige vertraging, doch spoedig kon de auto, nadat het tramper soneel een zware ketting had verstrekt, met behulp van de vrachtauto van den heer Kokkes uit Bergen weer op den weg worden gebracht. 1VONDEN VOORWERPEN van 23 Oct. t/m 30 Oct. 1937. Aan het Bureau van Politie te bevragen: beige roode handschoen; Lipssleuteltje; 1 paar handschoenen; benzinetrechter; hand warmer. Aan de volgende adressen zijn te be vragen: rozenkrans, C. Wokke. Schermer- weg 16; buigtangetje, Roozendaal, Stations straat 63; belastingplaatje, Schuurman, Luttik-Oudorp; portemonnaie met inh., A. Pels, Nieuwlandersingel 6; hondenhalsband met penning, Hennis, Oudegracht 104; 1 paar kinderhandschoenen, J. Bourgonje, Druivenlaan 35; gouden broche, J. Pur- mer, Nieuwesloot 31; gouden broche, E. Buurs, Langestraat 56; kinderschort, K. Führmann, Achterdam 31; heerenhand schoen, J. v. Steeg, Bleekerslaan 16a; hals band met penning, J. Hoveling, Landstraat 68; bankbiljet van 10, L. Jansen, Vrou wenstraat 13; kinderhandschoen, D. Booy, Zevenhuizen 4; étui met vulpen, potlood en liniaal, H. Over kamp, Steynstraat 23; bril in doos, C. de Vries, Stuartstraat 39; sjaal, Emmastraat 103; autokrik, P. Schuyt, Om val 26; nummerplaat L-24444, kantoor Gem. Reiniging, Accynstoren; leeren voetbal, M. Niele, Snaarmanslaan 38; bruine hand schoen, K. Schoen, Keizerstraat 19; gouden ring, T. v. Hugten, Nieuwlandersingel 19; rozenkrans, Meeuwsen, Eikelenbergstraat 3; bruin dekkleed, D. Kool, West-Graftdijk Postkantoor; handwarmer, P. Beentjes, An- thoniusstraat 10. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken deelt aan belangheb benden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 3 tot en met Dinsdag 9 November 1937 de volgende kleuren bons geldig zy'n: Margarinebonnen: bruine kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. Bak- en braadvetbonnen: rose kleur. Alkmaar, 2 November 1937. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Feestavond. Zondagavond hielden de Floralia- en Huisvlijtver. haar gezamenlijken feestavond in café de Vries. Voor een goed gevulde zaal opende de voorzitter, de heer Slot, dezen feestavond, de hoop daarbij uitsprekende dat het ge zelschap het muziekclubje „Onder Ons", uit Heerhugowaard, hetwelk voor dezen avond was geëngageerd, haar reeds verworven populairiteit ook in deze gemeente zou we ten te vergrooten. Het programma werd ingezet met een vroolijken goed gespeelden marsch en al dadelijk kregen we den indruk dat alles keurig was verzorgd. Het publiek was zeer enthousiast en talrijke open-doekjes waren het bewijs dat het gebodene zeer werd ge waardeerd. Doch niet alleen als geheel verschafte het clubje ons meer dan wij hadden mogen .verwachten, maar de medewerkenden ble ken in staat goede solo's naar voren te brengen. De zang- en fluitnummers. de uitgevoer de instrument-solo's en de uitgevoerde dansen werden op uitmuntende wijze naar voren gebracht. Mogen wij volstaan met allen een woord van hulde te brengen voor het genot dat zij ons hebben verschaft. Het moet voor den leider, de heer de Geus, een voldoening zijn te weten, dat hij met dit clubje een zoo hoogstaand peil van ama teurisme heeft bereikt. In de pauze werd een kleine verloting gehouden tot versterking van de kasmid delen. In het slotwoord bracht de voorzitter als tolk van alle aanwezigen aan alle mede werkenden een woord van dank voor het door hen gebodene, dat ieders volle waar deering heeft verworven. Moge deze gezellige avond door de leden een aansporing zijn geweest om aan het vriendelijk verzoek van dten voorzitter te voldoen, n.L om de minimum bijdrage als lid vrijwillig iets te verhoogen. Tot slot volgde een gezellig bal waarbij de dansmuziek van goede kwaliteit was. Het geld uitgeven, is geen kunst: Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat by óns adverteeren! Ingekomen personen. C. W. van Wyk-de Graaf, z.b., N.H., van Schagen naar Burg. Peecklaan C 183a. J. F. Louwers en gezin, z.b., geen, van Amster dam naar Duinweg D 35. M. J. Dekker, arbeider, R.K., van Warmenhuizen naar Heereweg A 13. J. W. J. Vermeulen, onderw., D.G., van Goedereede naar Slot- laan C 226. A. Jonker-Borst, z.b., N.H., van Sybekarspel naar Teuglaan D 66. C. Duinmeijer, chauffeur, N.H., en gezin, van Warmenhuizen naar Kanaalkade E 58. J. Kramer, h.i.d.h., N.H., van Amsterdam naar Heereweg A 28. G. Breed, dienst bode, geen, van Zijpe (N.H.) naar Heereweg C 63. R. Groeneveld, slagersknecht, geen, van Oudkarspel naar Kanaalkade E 50. Vertrokken personen. B. Groenwold, gerant, geen, van Duinweg C 71 naar Groningen. L. Houtman, z.b., E.I., van Duinweg D 47 naar 's-Gravenhage. S. B. Prins, dienstbode, N.H., van Duin weg D 6 naar Alkmaar. M. P. Engelvaart, dienstbode, N.H., van Heereweg A 1 naar Alkmaar. M. J. Stolzenbach, huishoud ster, R.K., van Heereweg B 35 naar Amster dam. W. Koopman, slagersknecht, NJL, van Duinweg C 78 naar Hillegom. Th. J. Dekker, slagersknecht, R.K., van Heereweg B 53 naar Oudorp. E. N. Ridder, dienst bode, N.H., van Duinweg D 11 naar Amster dam. D. Hoogvorst, ambt. rijkswerkver- schaffing, N.H., en gezin, van Duinweg D 21 naar Beemster. K. Prinsen, slagersknecht, N.H., van Kanaalkade E 50 naar Schagen. E. Broekroelofs, z.b., G.K., van Heereweg C 49 naar Ambt-Hardenberg. H. den Ouden, huisknecht, N.H., van Munnikenweg A 175 naar Lekkerkerk. M. Bootsma. dienstbode, E.L., van Achterweg A 172 naar Leeuwarden. A. Jurgens-Kemp, z.b., D.G., van Slotlaan C 227 naar Alkmaar. A. Th. Jurgens, bouwkundige, D.G., van Slotlaan C 227 naar Amsterdam. Spaarregeling. Onze correspondent verzoekt ons, ter verduidelijking aan zyn gister gedane me- dedeeling inzake het niet houden van een collecte ter plaatse het volgende mede te deelen: Zy die sparen krijgen wel den bijslag van de regeering maar deelen niet mee in de opbrengst der collecte die over het ge- heele land wordt gehouden. Hervormingsdag Ned. herv. kerk. Het dit voorjaar door het kerkbestuur aangekochte orgel dat oorspronkelijk ge bouwd werd voor concert-orgel, doch na derhand aangevuld werd, bewees dezen avond hoe geschikt het was om de zang nummers door het kerkkoor ten gehore gebracht, te begeleiden. De melodieuze, gebonden toonen nu eens zacht fluisterend, dan weer dof brommend brachten de talrijken, die opgekomen waren in diepe ontroering. Mevrouw Glas-Rutsen vertolkte de solonummers en de wijze, waarop dit gedaan, werd kan ons slechts onzen spijt doen uitspreken over haar be sluit om het kerkkoor binnenkort te ver laten. Het eerste gedeelte van den dienst werd geleid door den plaatselijken predikant, ds. v. d. Kam, terwijl ds. Warners uit Alk maar in het tweede gedeelte voorging. Tot slot van den avond werd door het koor het Lutherlied gezongen. De gele koolpryzen liepen in het begin van de week, tengevolge van de zeer ge ringe aanvoer, op tot boven 2 per 100 K.G., doch dit duurde niet lang. Al spoedig waren de prijzen weer „meer normaal" zou den wij bijna zeggen. De mooiste kool kon niet meer bedingen dan 1.60—1.70. Een gedeelte van de aanvoer bleef tenslotte on verkocht. Witte kool voor zuurkool werd eveneens in geringe hoeveelheden aange voerd. De prijzen zijn dientengevolge iets opgeloopen, d.w.z. dat tot 1.10 en 1.20 werd betaald. De minder mooie kool no teerde vanaf 80 cent, terwijl afwijkende doordraaide. Deensche witte kool werd ver handeld voor 1.301.80, doch meestal niet hooger dan 1.501.60. Groene kool is belangrijk in prijs ge daald, deze week. Aanvankelijk noteeerden wij 2.202.30. Dit werd spoedig minder, zoodat tenslotte de meeste partijen niet veel meer dan den minimumprijs konden op brengen, 1.101.40 was de gewone gang, een enkel partijtje bleef onverkocht. De bloemkool was iets beter dan verleden week. Meestal noteerden wij boven 5 per 100 stuks. De prijzen varieerden van ƒ4 tot 6.90. Reuzenbloemkool is slecht van kwaliteit. De prijs dan ook zeer laag. Sper- cieboonen werden verhandeld voor 12 18. Dit was goede kwaliteit, soms met een vlekje; de mindere kwaliteit bracht vanaf 5 op. Kassnijboonen brachten 1623 op. Druiven bleven vrijwel gelijk aan ver leden week. Alleen voor Frankenthalers no teerden wij iets hooger, 26 per 100 K.G Overigens gingen de mooie druiven weg voor 1822. Tomaten A en B noteerden 15—16, C 9.40—10, terwyl CC ver kocht werd voor 4.10. (Ongecorrigeerd.) DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het is in de afgeloopen week nog j eenige dagen crescendo gegaan met de j uien. De prijzen stegen tot ongeveer 9 per 100 K.G. Toen was het echter weer af geloopen. De volgende dagen liepen de no teeringen terug. Van de hoogste prijzen is een kleine rijksdaalder afgegaan, zoodat de middelsoort tenslotte 6.207.20 per 100 K.G. noteerde. Evengoed nog een beste prijs, doch minder dan in het begin van de week. De grove uien zijn eveneens gezakt Te Broek op Langendijk noteerden wij hier voor tenslotte 4.805.60 per 100 K.G., terwyl te Noordscharwoude iets meer werd betaald, tot boven 6. Drielingen van uien, welke gestegen waren tot 6.507 per 100 K.G., daalden weer 5.305.80. De nep hield prijs en noteerde 77.70. Voor de wortelen en bieten was een flinke vraag. De peen steeg hierdoor ongeveer een halve gulden, 1.802 werd er voor mooie peen betaald. Vanaf 1.40. De kroten gingen in het begin en in het midden van de week goed van de hand voor 1.50 3.30 en 3.60. Zaterdag was het iets min der. De hoogste noteering was 2.50. Andij vie kan nog maar niet heelemaal verkocht geraken. Het allergrootste gedeelte van de aangevoerde partyen draait door. Gebonden andijvie noteerde 6080 cent en 1.10 per 100 krop. Aardappelen kwamen er weinig ter markt. De prijzen waren vrijwel onver anderd. De Blauwe eigenheimers werden verkocht voor 2.20—2.90 per 100 K.G. Blauwe aardappelen (enkele kleine partij tjes) brachten f 1.702.40 op; Bevelan ders 1.702.20. Een paar partijtjes Schotsche muizen gingen van de hand voor 1.40—2.10. De aanvoeren van kool hebben weinig te beteekenen. Het is zeker te druk met kool halen, men heeft geen tijd om te veilen. Het zijn dan ook dagelijksch maar een klein aantal schuiten, dat de veiling passeert. De roode kool heeft voor het grootste gedeelte ongeveer 3 per 100 K.G. opgebracht. De groote kool is sommige dagen nog duurder dan de kleine. De Irrtste prijzen voor goede roode kool komen veelal niet lager dan 2. Afwijkende noteering van 1.401.90. De mooiste kool werd te Noordscharwoude nog ver boven 3 gekocht; 3.80 en f 3.90 werd hiervoor betaald. Deze kool wordt echter niet verhandeld, doch opgeslagen in het koelhuis aldaar. Naar de negen-mogendheden- conferentie. De regeeringspersdienst meldt: Naar wij vernemen zyn bij Koninklijk Besluit benoemd tot leden van de Neder landsche delegatie naar de conferentie, betreffende den politieken toestand in het Verre Oosten, welke op 3 November te Brussel op voorstel van de Belgische regeering bijeen zal komen, de heeren Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, oud-minister van buitenlandsche zaken en oud-gou verneur van Nederlandsch-Indië, leider, en prof. dr. B. J. O. Schrieke, oud-direc teur van het departement van onderwijs en eeredienst in Nederlandsch-Indië, hoogleeraar in de Volkenkunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, terwijl de heer G. W. Boissevain, con sul-generaal der Nederlanden te Sjanghai als deskundige aardde delegatie is toege voegd. Voorts zullen daarvan deel uit maken de heeren A. J, Lievegoed, chef van den regeeringspersdienst en mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheeten, van het departement van buitenlandsche zaken, secretaris der delegatie. DE „MEGARA" BINNEN. Het Nederlandsche stoomtankschip „Megara", aan boord waarvan een ont ploffing heeft plaats gehad, waardoor een vijftal leden van de Chineesche beman ning is omgekomen en eenige anderen ge wond werden, is heden te IJmuiden aan gekomen. Om half één liep de „Megara" de noordelijke sluis binnen. Te kwart over één voer de „Megara" uit de sluis en zette de reis naar Amsterdam voort. Het schip wordt door een van de sleepbooten van de reederij goedkoop be geleid. NASLEEP VAN KERMISDRAMA. Tot 2 yt jaar veroordeeld. De rechtbank te Roermond veroordeelde hedenochtend den 39-jarigen stratenmaker P. J. W. uit Venlo, bijgenaamd „de Weer- ter", tot 2'A jaar gevangenisstraf. Hij had op 28 Juni van dit jaar op de kermis te Venlo den 39-jarigen W. L. uit Weert zoo danig met een mes gewond, dat deze aan de gevolgen is overleden. Op 19 Oct. had het O.M. vier jaar gevan genisstraf geëischt. AUTODIEVEN ONTMASKERD. Succes van de Haagsche politie. De Haagsche politie is er na een omvang rijk en zeer nauwgezet onderzoek, waarbij een 16-jarige jongeman haar goede diensten bewees, in geslaagd, twee individuën te arresteeren en achter slot en grendel te zetten, die er in de laatste weken in ge slaagd waren twee nieuwe auto's te stelen. 15 October vervoegde zich by een garage houder in de Residentie een ongeveer 30- jarige man. Hij wilde een auto huren en toonde zeer veel interesse voor een nieuwe „Chevrolet" model 1937, welke wagen in de garage stond en welken hij wenschte te hu ren. Toen de auto den volgenden dag nog niet terug was, kreeg de garagehouder arg waan. Hij controleerde naam en adres van den huurder, zooals deze voorkwamen op het hem getoonde rijbewijs, waarna hy moest vaststellen, dat het rijbewijs valsch was geweest. De politie, van een en ander in kennis ge steld, ontdekte bij haar onderzoek, dat op denzelfden dag, ongeveer een uur later, eveneens een nieuwe „Chevrolet" type 1937 was gehuurd bij een anderen Haagschen garagehouder. Dat deze beide diefstallen met elkaar verband hielden, stond voor de politie vast. Het onderzoek scheen tenslotte op een dood spoor te zijn gekomen, toch werd het recherchewerk met kracht voortgezet en eindelijk met succes. Zij kwam n.L te weten, dat een eigenaar van autoboxen eenigen tijd geleden twee boxen in Scheveningen had verhuurd aan een persoon, dien hij alleen telefonisch had gesproken. De politie kwam tot de verrassende ont dekking, dat de twee gestolen auto's in deze boxen waren gestald. Op de deuren van deze boxen waren nieuwe sloten gemaakt, teneinde te ver hinderen, dat de eigenaar van de boxen met reservesleutels binnen kon komen, ter wyl voor nieuwsgierigen de deuren aan den binnenkant met karton waren dicht ge maakt. Nog denzelfden dag werd een zekere H. A. V. gearresteerd en in bewaring ge steld. Hoewel hy bleef ontkennen, stapelden de bewijzen zich zoo tegen hem op, dat hij ten slotte moest toegeven. De „huurder" van de auto's, zijn mede plichtige, bleef voortvluchtig, doch werd gisteren door de Haagsche recherche in een woning te Amsterdam gearresteerd, ook hij heeft bekend en o.m. meegedeeld, dat het in de bedoeling lag de wagens ongeveer een half jaar verstopt te houden en ze daarna te verkoopen. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K.L.M.-vliegtuig Ibis wordt van zijn reis naar Indië tusschen 5 en 6 uur op Shiphol verwacht. ERNSTIG ONGELUK, DAT GOED AFLIEP. Vanmorgen omstreeks half zeven is op den onbewaakten overweg tusschen Sluis kil en Axel een met een paard bespannen melkkar, bestuurd door den landbouwer F. J. van Papenhove, door den trein Sluiskil Axel gegrepen. Het ongeluk geschiedde op het oogenblik dat het paard op de rails stond. Het dier werd, met een deel van de kar, welke totaal vernield werd, ongeveer vijftig meter medegesleurd en deerlijk ver minkt. De voerman, die van den wagen werd geslingerd, bleef naast den trein liggen. Hij heeft geen letsel bekomen. DE OMKOOPBARE AMSTERDAMSCHE AGENT. Tot zes maanden veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam bevestig de vandaag het vonnis van de rechtbank, waarbij een Amsterdamsche agent van politie wegens omkooping werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf. De agent had van een bakker te A'dam een rijksdaalder aangenomen en uit dank baarheid had hy een streep gehaald door een proces-verbaal, dat hy had opgemaakt wegens overtreding van de arbeidswet. De agent ontkende. Hij was overrompeld door den bakker dien hy in het posthuis ontboden had om hem nog eens te waar schuwen en het verbaal daarna te vernieti gen, van een belooning zoo hield hij vol had hij nooit gesproken. DE JAPANSCHE ONTSTEMMING JEGENS ENGELAND. Het uiterst rechts dagblad Kokoemin schrijft in een hoofdartikel, dat nooit in de geschiedenis van Japan een zoo duidelijk tegen Engeland gericht gevoel aan den dag is getreden. „Sedert den aanvang van het conflict, aldus het blad, heeft Engeland China het maximum aan diplomatieken, economischen, militairen en journalistieken steun gegeven, aldus de plichten, die het als neutraal land had, verwaarloozende. Het is onmogelijk te beletten, dat de Japansche openbare meening neigt tot een verbreking der diplomatieke betrekkingen met Enge land". Komende na de resolutie, die op 30 Oct, door zekere leden van het parlement aan genomen is en waarin verbreking der be trekkingen met Engeland geëischt werd, wekt dit artikel in de Kokoemin talrijke commentaren. Welingelichte kringen schij nen echter te gelooven, dat het hier veeleer gaat om manoeuvres, teneinde druk uit te oefenen op de Britsche openbare meening. DUITSCHLAND'S KOLONIALE EISCHEN. Wordt de Rijksdag bijeengeroepen? Volgens den diplomatieken redacteur van de „Daily Herald" zou Hitler's eisch den steun ontvangen van Japan en Italië, waar bij men zich zou baseeren op de bepalingen van het verdrag van Versailles, en wel op artikel 119, waarbij het Duitsche rijk afstand doet van zijn koloniën, ten gunste van de „voornaamste geallieerde en geassocieerde mogendheden". Aangezien de Ver. Staten het verdrag van Versailles niet geratifi ceerd hebben, kunnen zij zich met deze kwestie niet bezig houden, en zouden de voor- en tegenstanders, t.w. resp. Japan Italië en FrankrijkEngeland, in gelijk aantal tegenover elkaar staan. Volgens de bestaande rechtsbegrippen zouden de laatsten zich dan niet meer kun nen verzetten tegen een herziening van de verdeeling der mandaatsgebieden. Wanneer dit verzoek zou worden voorgelegd, zou von Ribbentrop in Londen door een nieuwen am bassadeur vervangen worden, en zou von Ribbentrop als rijksminister van koloniën worden belast met de onderhandelingen voor de teruggave van de vroegere koloniën aan Duitschland. INTERNATIONALE PROBLEMEN IN SJANGHAI. Geheimzinnige besprekingen. Generaal-majoor Koemakitsji Harada, de Japansche militaire attaché, heeft vanmorgen, vergezeld van consul-gene raal Okazaki, een bezoek gebracht aan admiraal Little, aan boord van het Britsche vlaggeschip, en aan admiraal Lebigot, naar verluidt met het doel van gedachten te wisselen over de ver schillende internationale problemen be treffende het Westelijk district in Sjanghai, Nantau, de Chineesche wijk en het district Poetoeng. In dit verband verluidt, dat de Chineesche autoriteiten, verontrust door het gestadige vorderen van de Japansche omsingeling van Sjanghai, met het doel de verbindingen van Sjanghai en Nanking geheel af te snijden, naar het schijnt den Engelschen, Franschen en Amerikaansche autoriteiten voorstellen hebben voorgelegd betreffende neutralisa tie van het westelijke district van Sjanghai, Nantau, en het district van Poetoeng. De bezoeken van generaal-majoor Harada aan de Engelsche, Fransche en Amerikaan sche admiraals zou in verband hebben ge staan met de Chineesche voorstellen. Algemeen gelooft men, dat Japan de Chineesche voorstellen verwerpen zal om de volgende redenen: 1. Een plaatselijke neutralisatie van Nan tau en Poetoeng draagt niet bij tot een fun- damenteele wederaanpassing der Chineesch- Japansche betrekkingen, waarvoor Japan thans strijdt. 2. China heeft Nantau en Poetoeng ge bruikt als bases voor militaire operaties sinds het uitbreken van het incident te Sjanghai. 3. De Chineesch-Japansche kwestie moet rechtstreeks geregeld worden tusschen China en Japan zonder tusschenkomst van derden, welke slechts den toestand zou compli ceeren. Aan de vrye universiteit te Amster dam is bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer Dirk Langedijk, geb. te Broek op Langendyk, op proef schrift: „De schoolstrijd in de eerste jar i na de wet van 1857 (1857—1866)", KERKVERKIEZING. By de gehouden verkiezing van no tabelen voor de Ned. herv. gemeente te Noordscharwoude werden gekozen de heeren K. van Dyk en P. Swager Kz. ALKMAAR. GEBOREN: Theodorus Jozef, z. van Wilhelmus Maria Veldman en Alida Maria de Boer. OVERLEDEN: Pieter Zwart, wedr. van Wobbigje Hom- ma, 76 jaar. BROEK OP LANGENDIJK (October). Getrouwd: Cornelis Bak en Trijntje Vroegop. Geboren: Nelly, d. v. A. de Bree en S. Kok. Maria, d. v. J. Jonker en Timmerman. Koos, z. v. J. Bak en A. Maakal. Klaas, z. v. K. Huibers en T. Kuis. van Dinsdag 2 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 15D/4 163 1267, 142 50V, 79 254 Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 10l«/18 3 Ned.-Indië 1937 97 5 54 DuitschL '30 m. verkl. 296/. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit 31 (P/4 Unilever 148l/4 INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting 417/. Anaconda 22*/18 Bethleh. Steel 397i6 Cities Service I1/» Kennecott Copper 26l/ig R-public Steel 14u/jg Standard Brands 6% Steel comm. 447/w U. S. Leather 4l/s CULTUUR MAATSCH. H. V. A442'/« Java Cultuur 151 Ned. Ind. Suiker Unie 127 Vorstenlanden 39 Dito actions 16.50 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.99'/, Redjang Lebong 1681/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. <141. 347l/4 Kon. Petr359'/4 Perlak 1 1 1 841/4 Phillips Oil ..li,,. 331/, Shell Union 1 1 13u/u Tide Water 12«/i« RUBBERS. Amsterd. Rubber 2093/. Deli Bat. Rubber 1 .145 Hessa Rubber .41,1. 144 Oostkust +81V4 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie 4 TABAKKEN. Deli Batavia a Oude Deli ..4,4 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw, Cert. Union Pacific Canadian Pac. de stukken zyn afgestempeld tot 500. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: IIIV4 3»A« 122 1211/4 209 288V4 288 31 16»/. 12 73 6'/* laatst* k. 2.30-45, lOliLt, 96% 291/4 164>/« 1251/g 141 491/8-7» 797» 255 319+22 147 417, 22.1/w 3816/16 V/u 26-i/m 146/g 44+6/m 46/ig 4397, 156 129 39 16.30 941/4 168V, 346 3577,-8 827, 326/8 136/. 123/!, -* 208|-10 1497, 1427, 158* 1237, 1227,-3 207 285 286-8 30i/f 16VW 107/s 72 6 Ne-York 180"/i. 1.807/e Londen 8.97'/, 8.97 y, Berlijn 72.68 72.72 Parijs 6.10)4 6.ioya Brussel (Belga) 30.63 30.61 Zürich 41.86 41.78 Kopenhagen 40.10 40.07)4 Stockholm 46.30 46.27)4 Oslo 45.12)4 45.10 Italië 9.55 Praag - 6.33H

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3