Oub-fiol(anÖsche anno Pyptabak VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. Nieuws in 't kort. BROEK OP LANGENDIJK ST. PANCRAS KOEDIJK BERGEN ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 2 NOVEMBER 1937 STOMPETOREN SCHAGERBRUG ZIJPE SCHAGEN RUSTENBURG HEILOO SCHOORL DERDE BLAD !Eidte*dand Ook in Palestina overvloedige regen val. - Ook een deel van Palestina is door overvloedigen regenval geteisterd. Het dorp Wadi Hafir is weggespoeld, negen herders zijn verdronken, vijf dorpsbewoners wor den vermist. Visschersboot vergaan. - Tijdens een hevigen storm te Tromsoel in Scandinavië is een visschersboot vergaan. De zes op varenden zijn verdronken. Polen aangevallen. - In het plaatsje Pieklo bij Dantzig op het gebied van de vrije stad heeft een groep Duitschers vier Polen aangevallen en mishandeld. Hun huizen werden beschadigd en de vensters ingeslagen. De onrust in Palestina. - De veiligheid in Palestina is nog niet hersteld. Wederom zijn de telefoonlijnen tusschen Djenin en Nabloes doorgesneden. De autoriteiten heb ben een ernstige waarschuwing gericht tot den gemeenteraad van Djenne voor 't geval dit zich nog eenmaal zou herhalen. De politici, die naar de Seuchellen eilan den zijn verbannen en die, zooals men weet lid waren van het Hooge Arabische Comité, hebben hun verwanten te Jerusalem doen weten, dat zij een goede gezondheid genie ten. Zij zijn ondergebracht in 'n huis, dat op 400 meter hoogte ligt en eenige bedienden staan te hunner beschikking. De onlusten in Zuid-Slavië. - Ten aan zien van de ongeregeldheden te Nivo Cra- datz in het district Virovititza is een com muniqué gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat de landbouwer Vratsjitsj Stjepan te Novi Cradatz aan de autoriteiten heeft verzocht een vergadering van de oude kroatische boerenpartij te mogen houden. Aangezien deze aanvraag niet voldeed aan de wettelijke voorschriften, werd de toe stemming geweigerd. Vratsjitsj en Messarof, een kamerlid van de lijst van dr. Matsjek, wilden, dat de ver gadering toch zou doorgaan en hadden eeni ge honderden van hun partij genooten opge roepen. Eenigen verschenen gewapend met revolvers en geweren. De commandant van de gendarmerie sporde Vratsjitsj aan de vergaderden uiteen te laten gaan, waarop Messarof een revolverschot loste in de rich ting van de gendarmen en zijn mannen last gaf aan te vallen: „Ik ben de wet", riep hij Uit. De gendarmen beantwoordden het vuur, nadat zij dekking hadden gezocht en dood den drie boeren. Een aantal anderen, waar onder Messarof, werd gewond. De betoogers wisten de politie tot buiten het dorp te drij ven, doch hier werden de aanvaller uiteen geslagen. Tot nu toe werden acht personen gewond. Een onderzoek zal worden ingesteld, de rust is thans weergekeerd. Merkwaardige eetlust van schoenma ker. - In het ziekenhuis te Hodemsovasar- hely in Hongarije vervoegde zich een dezer dagen een werklooze schoenmaker, die er over klaagde, dat zijn maag overladen was. Toen de man met X-stralen zou worden onderzocht en voor het Röntgenapparaat plaats nam, hoorde de dokter tot zijn ver wondering een metaalklank, welke naar het scheen uit het lichaam van den patiënt kwam. Een nader onderzoek toonde aan, dat de schoenmaker niet minder dan 35 metalen voorwerpen had ingeslikt, waaron der de kop van een hamer, verscheidene sleutels, lepels, messen en spijkers. Men hoopt door een operatie het leven van den zonderling te kunnen redden. Spoorwegongeluk te Calais. - Bij aan komst van den sneltrein BrusselCalais zijn door tot nu toe onbekende oorzaak te Calais de locomotief en tender alsmede het eerste personenrijtuig omgeslagen, waardoor het spoor werd versperd. Er zijn twee dooden te betreuren, n.L de machinist en de stoker. Troebelen in Noord-Transjordanië. - In Noord-Transjordanië zijn troebelen uitge broken. Er is geweervuur gericht op het paleis van den gouverneur te Ajeiloen en op militaire posten te Karame en Balfour. Autobus omgeslagen. - Bij St. Trond in België is een autobus, waarin mijnwerkers vervoerd werden, omgeslagen. Zes-en-twin tig inzittenden werden gewond, vijf hunner verkeeren in ernstigen toestand. - „De protocollen van de Wijzen van Zion". - Gistermiddag is vonnis gewezen in de zaak betreffende de protocollen van de Wijzen van Zion. De beschuldigden, Silvio Schnell en Theodor Fischer, die in eersten aanleg tot geldboeten waren veroordeeld, waartegei zij appèl aanteekenden, werden thans vrijgesproken. Zij behoeven niet de kosten var dit proces te betalen. De staat zal de kosten van dit proces dragen, die tamelijk hoog waren, daar tal van deskun digen waren gehoord. (De overige beklaagden waren reeds in Mei 1935 vrijgesproken, omdat niet te be wijzen was, dat zij rechtstreeks hadden deelgenomen aan de verspreiïng der proto collen.) Ditmaal kon niet worden bewezen, dat Schnell en Fischer zich inderdaad zouden hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de Bernsche wet op Schundliteratur. £uchtoaact J. H. te A. De kwestie is, dat wanneer meent dat Uw aanslag te hoog is, u daartegen een bezwaarschrift moet in dienen. Het is daarbij de aangewezen weg een deskundige te raadplegen inzake de waarde van de onroerende goederen. De taxatie, welke de inspecteur door zijn ambtenaren laat verrichten^ brengt voor u geen kosten mee. Het lijkt mij echter voor alles beter een belasting-deskundige in den arm te nemen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: uitreis: Nandoe te Basrah, Pelikaan te Bandoeng, Emoe te Rangoon; thuisreis: Valk te Jodh- poer en Ibis te Athene. De „Torenvalk" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 232 K.g. post, 8 K.g. pakketpost en 18 K.g. goederen. Er zijn geen passagiers voor den tocht BataviaAmsterdam, voor tusschentrajecten werden 6 passagiers ge boekt. Vanmorgen om 6.58 uur is het K. L. M.- vliegtuig „Oehoe" gezagvoerder Teroller van Schiphol naar Indië vertrokken. Negen passagiers hebben voor deze reis geboekt t.w. drie passagiers Amsterdam Calcutta, één voor Rangoon, één voor Bangkok, één voor Bagdad en één voor Singapore, voorts een passagier voor Athe neAlexandrië, en één CalcuttaBangkok. Het vliegtuig heeft 101 K.g. vracht, 373 K.g. briefpost en 21 K:g. pakketpost aan boord. DE FOKKER S-9 INGEVLOGEN. Gistermorgen is op Schiphol de Fokker S-9 ingevlogen. Dit is het eerste toestel van een serie van 15 tweepersoons lesvliegtuigen, die in opdracht van het departement van defensie bij de Fokkerfabriek in aanbouw is, ten behoeve vari het Marinevliegkamp „De Kooy". In den contractueelen tijd van 6 maan den is dit eerste vliegtuig gebouwd met inbegrip van het voorafgaande bereken-, constructie- en teekeniwerk. Met het oog op de doelstelling van het vliegtuig (eerste en voortgezette opleiding) waren als bijzondere eischen door marine o.a. gesteld: een uitstekend uitzicht voor instructeur en leerling en een zeer goede stijgsnelheid (minsten 4 m. p. sec.) Dit laatste om na iedere landing (en dat zijn er bij het lessen vele) zoo spoedig mogelijk weer op hoogte te kunnen komen en aldus weinig tijd te verliezen. Met den Menasco Buccaneer motor van plusminus 160 p.k. zal het vliegtuig vol gens berekening een max. snelheid van 190 k.m. per uur bereiken, terwijl de lan dingssnelheid beneden 80 km. per uur zal zijn gelegen. De afmetingen van. het vliegtuig zijn: vlucht 9.50 meter, lengte 7.80 meter, hoog te 2.90 meter. Het invliegen gebeurde door den heer T. H. Leegstra, die, zooals bekend, korte lings bij de Fokkerfabriek in dienst is ge treden, tevoren was hij 2e luitenant-vlie ger-instructeur bij de luchtvaartafdeeling te Soesterberg. Na eerst een proefstart te hebben uitge voerd, verhief het toestel zich na een korten aanloop in, de lucht, waarbij reeds aanstond het goede stijgvermogen opviel. Aan het nu volgende bochtenwerk en aan eenige „zoemers" over het veld was van den grond al te zien, dat de vlieger zich reeds spoedig in de nieuwe machine thuis gevoelde. Na 10 minuten had op het nieuwe ter reingedeelte, dat zich uitstekend leent voor dergelijke proefvluchten, de landing plaats, waarna de gebruikelijke felicitaties volgden. De heer van Tijen, onder-direc teur van de Fokkerfabriek, was de eerste die den vlieger de hand drukte. Verder waren aanwezig de heeren dr. Schatzki, ir. Stok en ir. Vos van de Fok kerfabriek, dr. Slotboom van de K.L.M en de heer Anderson, van de Menasco- fabriek. De indrukken van motor en vliegtuig waren voor zoover deze althans uit een eerste proefvlucht kunnen worden verkre gen gunstig. DRUK WINTERVERKEER OP DE K.L.M.-LIJNEN. Rond 350 passagiers en ruim 6.500 kilo vracht per dag. De groote regelmaat, waarmee het win terprogramma van de K.L.M. wordt uitge voerd en het doorgaans fraaie herfstweer, dat wel tot het reizen noodt, heeft weerslag gevonden in de vervoersresultaten van de luchtverkeersmaatschappij sedert den der den October, toen de winterdienst van kracht werd. In de drie afgeloopen weken vloog de maatschappij alleen reeds op haar verbin dingen met het buitenland bijna 400.000 pas sagiers-K.M. meer dan in de overeenkom stige periode van het vorige jaar. De bezettingspercentages der vliegtuigen liggen, met uitzondering van den dienst op Frankfort, allen ruim boven de 50 pCt. Het drukste verkeer heerscht tusschen Berlijn Amsterdam en Londen en tusschen Amster dam, Praag en Weenen. Vooral deze laatste lijn mag zich in een opmerkelijk groote be langstelling verheugen. Over het verkeer met Parijs en met Scandinavië kan men ook alleszins tevreden zijn. In totaal werd in de eerste drie weken van den winterdienst rond 2.8 millioen pas sagiers-K.M. geboekt, uitsluitend op de Europeesche lijnen. Gemiddeld reizen in deze dagen met de K.L.M.-vliegtuigen 350 passagiers per dag. Het vrachtvervoer ontwikkelt zich wel haast nog gunstiger. Per week wordt thans 11.000 K.G. goederen en bijna 2000 K.G. post meer vervoerd, dan het vorige jaar. In totaal werden in de eerste drie weken van den winterdienst rond 137.000 K.G. vracht vervoerd, wat neerkomt op een gemiddelde van ruim 6.500 K.G. per dag. JUooinciaaC Tlieuws DE FINANCIEELE UITKOMSTEN VAN DE N. HOLLANDSCHE VEILINGEN. Over het algemeen is de omzet van de gezamenlijke N. Hollandsche veilingen volgens de gegevens van de Prov. commis sie uit de Veilingen in N. Holland, welke in de Tuinderij worden gepubliceerd, iets hooger geweest in de eerste acht maanden van dit jaar. De omzet in dit tijdvak was 6.214.052.52 tegen 5.740.412.93 in het zelfde tijdvak van 1936. In dezen vooruitgang deelen echter een groot gedeelte van de veilingen uit dezen omtrek niet. Alleen Broek op Langendijk is gestegen van 784.445.40 tot 827.384.21 en Alkmaar van 151.138.46 tot 160.501.16. Warmenhuizen daarentegen geeft een belangrijk mindere omzet aan dan in de eerste acht maanden van 1936. Daar werd toch in dit tijdvak van 1937 voor 241.865.86 geveild tegen 352.929.18 in 1936. Noordscharwoude is eveneens in ongunstige positie. De omzet lieup terug van 732.445.04 tot 635.290.11. Ook Obdam behoorde bij deze minder gunstige uitkomsten. Daar werd in 1936 voor 137.009.52 geveild en in 1937 voor 122.660.02. De Streeker veilingen vertoonen over het algemeen'een gunstiger beeld, een ge volg van de betere uitkomsten van de vroege aardappelen. die vroeger verbonden was aan de Rus- vische staats-opera. Begeleid op het orgel door den heer K. Wagenaar wist deze zan ger op ontroerende wijze weer te geven de vertolking der Russische liederen die onder ademlooze stilte door de talrijke schare werden aangehoord. Dank zeggende voor de verleende mede werking, werd deze mooie avond dóór ds. Donner met dankgebed gesloten. Laat de transportarbeiders het werk doen. Door enkele kooplieden wordt de over eenkomst betreffende het ophalen van goedgekeurde pootaardappelen, met de transportarbeidersorganisatie, ontdoken. De transportarbeidersorganisatie heeft nu besloten, in aansluiting op de reeds gedane toezegging door het bestuur van de Lan- gendijker Groenten Centrale, alsnog een brief te richten tot de bij deze veilings organisatie aangesloten vereenigingen. Hierin wordt verzocht in de ledenverga deringen mede te deelen, dat het ophalen van de goedgekeurde pootaardappelen, en het franco op den wagen leveren van de aardappelen in de toekomst niet door de betrokken tuinders dient te geschieden, doch overgelaten moet worden aan de transportarbeiders, temeer, daar de be dongen prijs hierdoor niet beïnvloed wordt. Rusland-avond. Vanwege het comité voor winterlezingen werd Maandagavond een Rusland-avond ge houden in de Ned. herv. kerk. Ds. Donner opende op de gebruikelijke wijze, waarna de in ballingschap verkeeren- de Russische prinses Lieven de moeilijk heden der geloovige Christenen schetste tijdens het Tsarisme in Rusland en daarna de vervolging om des geloofs wille tijdens het bolsjewisme. De rede, die in het Duitsch werd gehou den, werd vertaald door mej. Bood te Sint Pancras. Ter afwisseling zong de beroemde tenor Konstantin Sadko, eveneens een banneling, Volksonderwijs. De vereeniging Volksonderwijs ver gaderde Zaterdagavond in het lokaal van den heer Bouwstra onder leiding van den heer P. de Ruiter. De heffing op de publieke vermakelijk heden (hier ter plaatse 20 pet.) wordt ab normaal hoog gevonden. Het is een offer, dat de kas niet kan dragen. Na eenige be spreking werd besloten om gezamenlijk met elke vereeniging, die hier voor in aanmer king komt, een adres aan den gemeenteraad te zenden voor verlaging. Een adres is ingekomen, dat is opgericht een cultureele commissie. Samenwerking werd verzocht om tesamen het winter- programma op te stellen. Besloten werd hier aan mede te doen. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren P. de Ruiter en J. Wit werden herkozen. Het huisbezoek had tot resultaat gehad dat 35 nieuwe leden zijn gewonnen. Nog maals zal geprobeerd worden het leden aantal op te voeren. De rekening van den penningmeester luidde aldus: Ontvangsten 137,13 met in begrip saldo vorig jaar van 41,43, uit gaven 136,43, saldo f 0,70. De rekening van het St. Nicolaasfeest luidde: Ontvang sten 196,95, uitgaven 122,35, saldo 74,60. Besloten werd geen afgevaardigde te zen den, gezien de berooide toestand der kas. De propaganda-feestavond zal worden ge houden in het laatst van November of begin December* Het Sinterklaasfeest voor de kinderen zal ook wederom, indien de financiën het toe laten, worden gehouden. Aanbesteding. De aanbesteding van onderhoudswer ken voor de gemeente gaf tot uitslag, voor perceel A alles met uitzondering van glas, verf, teer en behang: A. F. Hes voor 940; P. Oostwouder voor 855; P. Hartland 795. Voor B glas, verf, teer en behang: P. Kok voor 435: W. Wagenmaker voor 370. De gunning is aangehouden. Huurverlaging voor arbeiders. Reeds bijna twee jaar is thans het ge meentebestuur bezig te bevorderen, dat in Bergen de huur van arbeiderswoningen wordt verlaagd. Eerst trachtte men goed keuring van Ged. Staten te verkrijgen, op een raadsbesluit, waarin was besloten van de eigenaren der woningen in Tuindorp een aantal woningen te huren en deze tegen verlaagden prijs aan werkloozen en andere ondersteunden te verhuren. Het exploitatie-tekort zou zoo noodig geheel voor rekening der gemeente komen. Ged. Staten onthielden echter hun goedkeuring aan dit raadsbesluit. Daarna besloot de raad B. en W. op te dragen met de eigenaren der woningen te onderhandelen over mogelijke aankoop der woningen. Thans hebben Ged. Staten aan het gemeentebestuur bericht, dat zi; principieel geen bezwaar hebben tegen aankoop. Tuinders en veilingen adresseeren De kringbesturen van de tuindersorga nisaties in Kennemerland hebben in een gecombineerde vergadering, die druk be zocht was, na een uitgebreide discussie besloten, in samenwerking met de veilin gen, een adres aan de regeering te zenden met het verzoek steun te verleenen op de hoofdproducten, zooals deze in verschil lende deelen van het gewest worden geteeld. De heer W. de Groot, directeur der Vereenigde Veilingen, zal het adres opstellen. Staats pensionnee ring Maandagavond vergaderden de leden van de afdeeling van den bond van Staats pensioen in café Renses. Dr. Heringa sprak zijn voldoening uit over de opkomst. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. Dekker bleek, dat er slechts 11.71)4 in kas was. De nieuwe penningmeester, de heer K. Govers, wilde eenige bezuinigingen invoeren, waarmee men nog niet accoord ging. De heer S. Heringa zag gaarne de belangrijkste besproken ingekomen stukken in de notulen opgenomen. Men besloot dit jaar 50 jaarboekjes te bestellen. De heer S. Heringa gaf een duidelijk overzicht van de door hem bijgewoonde federatie-verga dering waarvoor de voorzitter hem dankte. De secretaris leidde voorts de besprekingen voor den feestavond in, waarvoor zeer uit voerige discussies volgden. In de maand Januari zal Daan Pool optreden voor de vereeniging. De heer S. Heringa wees op het nut van het huisbezoek voor ledenwer ving, en vroeg waarom het bondsorgaan soms laat in de maand kwam, waarop een bevredigend antwoord van den secretaris volgde. De heer Witteveen vroeg, waarom de kasteleins in Oterleek op feestavonden niet in de kosten van de muziek bijdroegen, zooals in Stomoetoren, waarop het bestuur antwoordde, dat dit veel van het geboden? afhing Daarna sloot dr. Heringa, deze be langrijke bijeenkomst. Handenarbeid, Op verzoek van verschillende ouders heeft de heer J. D. Wiering, hoofd der school alhier, zich bereid verklaard een cursus in handenarbeid te houden voor kinderen van 8 jaar en ouder. Het is de be doeling dezen cursus te houden op WoenS' dagmiddag. Werkverschaffing. Naar wij vernamen, is de werkver schaffing van Zijpe en Hazepolder (wegen verbetering en slootwerk) op Maandag 1 November a.s. weer opengesteld. Notariaat. Mr. de Boer te Hoogwoud is met in gang van 1 November 1937 belast met de waarneming van het vacante kantoor van den heer C. L. v. d. Bergh, aan wien met ingang van genoemden datum eervol ont slag is verleend. Feestavond V. V. „Ursem". Zondagavond is alhier de jaarlijksche feestavond der V. V. „Ursem" gevierd. De vereeniging had zich dezen keer van de medewerking van Kees Pruis en Stella Seemer verzekerd, wat goed gezien bleek te zijn, daar de zaal flink bezet was. De voorzitter van „Ursem" opende om acht uur den feestavond, waarna Kees Pruis het publiek heeft laten lachen om eenige liedjes en anecdote's. Toen zong Stella Seemer nog eenige liedjes waarvan Mijn Karei is een reuze beste vent" ge weldig insloeg. Nog een leuk één-actertje werd door hun beiden opgevoerd, waarna het pauze was, waarin de traditioneele verloting plaats vond. Na de pauze zijn door beiden nog een paar liedjes gezongen en de tijd was alweer aangebroken, om een aanvang te maken met het bal. Dat de artisten wel succes gehad hebben, bleek na afloop door het hartelijk applaus. Het bal werd in feestelijke stemming gevierd, daar V. V. U. voor zijn zesde overwinning had zorggedragen en aan den kop staat. De werkverschaffing in Heiloo. Een 24 werkloozen „uitgesloten". Maandag protesteerden eenige werk loozen, die ontstemd waren, dat zij wederom een wachtweek kregen zonder eenige ze kerheid van uitkeering. We hebben ons om nadere gegevens ten raadhuize vervoegd en de heer W. v. d. Vall Jr., secretaris der commissie voor werkver ruiming, deelde ons mede, dat voor de week van 1 tot 6 Nov. een 35-tal mannen bij de rioleering werkzaam is gesteld, terwijl er, voor werk in de gemeente een 37-tal op de weeklijst voorkwamen. Hiervan zijn een 13-tal geplaatst en het restant kreeg een z.g. extra-wachtweek, omdat er geen werk is. Er is zonder twijfel werk aan de plantsoe nen aan den Zeeweg, doch dat is niet uit te voeren, omdat er momenteel geen geld is. Bedoeld werk is uitgevoerd en het bedrag is op den kapitaaldienst en deze laat voor dit dienstjaar geen uitgaven meer toe. Op onze vraag of er voor de z.g. extra- n „fcedeAykeM, JCcuutekykcw zegt het oude rijmpje. Het beoefenen der „uiterlijke wel sprekendheid" maakte de kelen van de leden dezer oude tooneelvereenigingen dorstig en die moesten ge smeerd worden Maar hun goede gedachten zogen ze uit hun heerlijke, milde tabak. Die échte Oud- Hollandsche mélange moet U ook eens probeeren. Douwe Egberts maakt ze. 1753 SCHOUT 15c». COOPVAERT KJct.p.'/jons wachtweek nog wordt uitbetaald, werd ge antwoord: de gewone steunuitkeering. Later hebben we nog bezoek gehad van den gem.« opzichter, de heer Torke, die door de com missie met de uitvoering werkverschaffing is belast, die het bovenstaande bevestigde en er aan toevoegde, dat er van geen „uit sluiting", zooals de werkloozen het noemen, sprake is. Bij geen werk zal de gewone wachtregeling gelden. Men vindt het-onaan genaam voor beide partijen, doch er is niets aan te doen. Niets wordt onbeproefd gela ten om werk te vinden, doch het is niet al tijd mogelijk. Beide heeren verzochten ons te melden, dat de rioleering met een 3-tal weken is afgeloopen en dan zal de werk loosheid nog grooter worden. Tenzij dat is onze meening B. en W. of de Raad andere werkobjecten vinden. Doch het staat wel vast, dat men niet altijd kan doorgaan om groote werken uit te voeren. Intusschen staat het wel vast, dat voor de werkloozen de toestand ver van rooskleurig is. Wanneer de rioleeringswerken geëindigd zijn, treedt voor allen het gevolgde systeem in: 2 werk weken en 1 wachtweek en indien er geen extra-wachtweken komen zijn de in komsten dan een 13.50 per week. Komen er nog meer wachtweken in welke we ken een uitkeering van ongeveer 10 volgt dan staat de armoede voor de deur. En met een loon van plm. 13.50 is het weinig beter. Als men in aanmerking neemt, dat de huishuur gemiddeld 5 per week is, is com mentaar overbodig. Men meldt ons nog, dat van de 24 werk loozen eenige te werk zijn gesteld bij de rioleeringswerken. Doch dat is voor enkele dagen. Bij de werkloozen wordt niemand voorgetrokken of uitgeschakeld, doch ze worden systematisch volgens een bestaande regeling afgevoerd of bijgeschreven. Geen benoeming. Onze correspondent liet ons gisteren mee- deelen, dat de heer Wiersma, onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier, benoemd zou zijn te Beverwijk in dezelfde functie. De heer Wiersma verzoekt ons echter te willen berichten, dat hij weliswaar op de voordracht heeft gestaan, doch dat niet hij, maar een collega benoemd is. Spaarregeling. De door den minister van sociale zaken in het leven geroepen spaarregeling heeft in deze gemeente niet de belangstelling, die daarvan was te verwachten. Slechts een in verband met het aantal ingeschreven werkloozen gering aantal belanghebbenden hebben zich opgegeven voor deelname aan de regeling. B. en W. hebben de uitvoering der rege ling opgedragen aan de Commissie voor den B-steun. Deze commissie heeft thans besloten de collecte ter stijving van de geldmiddelen van het kleeding- en dekkingsfonds te doen plaats hebben in de week van 8 tot en met 13 November a.s. Steunverleening, Voor de steunverleening aan kleine boe ren hebben zich in deze gemeente ruim 15 belanghebbenden aangemeld. B. en W. hebben een commissie benoemd, welke in verband met vorengenoemde re geling moest worden samengesteld. Voorzitter van deze commissie is de heer Fl. Schermer, wethouder der gemeente, als lid-werkgever is aangewezen de heer A. van Lienen Jr. en als lid-werknemer de heer F. Kaandorp, terwijl de gemeentesecretaris de heer W. K. Belonje het secretariaat der com missie zal waarnemen. Crisicomité in liquidatie. Er bestaat in Schoorl nog steeds een plaatselijk crisiscomité in liquidatie. In het begin van 1936 heeft dit comité een verloting georganiseerd met het doel de kasmiddelen zoodanig te versterken, dat het mogelijk was bij de opheffing van het nationaal crisiscomité en de daarmee ge paard gaande opheffing van het plaatselijk y

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9