Spoct Rechtszaken Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. 74-jarige vrouw tracht haar schoonzoon te vergiftigen. Nooit wachten bij ver koudheid of rheuma- tïek, maar onmiddel lijk ASPIRIN-tabletten nemen - en hoe eer der hoe beter! Aspirin EERSTE KAMER^ Een korte vergadering, waarin o.a. da. Van Duyl beëedigd is. TWEEDE BLAD BIGGENMERKEN. Het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 18 October tot 23 October 1937 bedroeg: 43.997, tegenover 50.982 in de overeenkomstige week van het vorige jaar Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 23 October is totaal aangebracht 1.466.646 merken, tegenover 1.719.652 merken in de overeenkomstige periode van 1936. DE VERKOOP VAN GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. Hoewel de minimum-prijzen van de pootaardappelen thans zijn vastgesteld op het niveau van de garantieprijzen, welke de regeering vergoedt, wanneer de aardappe len niet verkocht kunnen worden, kan men de laatste partijen welke nog aanwezig zijn, niet al te best kwijt komen. Nadat voor ruim een week de minimumprijzen van de drielingen aanmerkelijk zijn verlaagd en eveneens in overeenstemming zijn met de overnameprijzen, kan men de thans aange boden drielingen nog niet verkoopen. Twee maal per week werden ze ter veiling gepre senteerd, doch de kooplieden zijn niet graag. Dinsdagmorgen werden nog een kleine 10 wagons goedgekeurde drielingen aangeboden. Slechts 17000 K.G. hiervan werd verkocht. De rest kon geen kooper vinden. Dit is wel een teeken, dat er niet veel meer geplaatst kan worden. Met de grootere sorteeringen gaat het niet veel beter. Van de maat boven 35 m.M., waarvan verschillende sorteeringen zijn, bijv. tot 45, 50 en 50 c.M., presenteerde men Dinsdagmorgen nog ongeveer 760.000 K.G Hiervan werd heelemaal niets verkocht. Het ziet er wel naar uit, dat deze onver kochte aardappelen door de Centrale zullen moeten worden overgenomen tegen de vast gestelde garantieprijzen. Voetbal. DE STREEKCOMMISSIES IN DEN K. N. V. B. De onlangs in het westen ingestelde streekcommissies, bedoeld om het techni sche werk in den K. N. V. B. te ondersteu nen, hebben dezer dagen vergaderd voor het vastsellen van een voorloopig program ma. De taak van de streekcommissies is in eerste instantie het opsporen van jeugdige, veelbelovende spelers en deze in eigen omgeving onder goede leiding te laten oefenen. Deze oefeningen zijn feitelijk voor namelijk bestemd voor spelers, die in hun clubs geen voldoende gelegenheid hebben om te trainen en die dus op deze manier de kans krijgen hun capaciteiten op te voeren. Het hoofddoel van dit werk is: de spel- verbetering in de streek. De te houden vergaderingen zullen er toe kunnen leiden, dat men alom tot een goed begrip van deze plannen komt. De streekcommissies zullen alsdan gelegenheid hebben nadere inlichtingen te verstreken, terwijl zij aan den anderen kant op de hoogte kunnen geraken met de meeningen van de clubbestuurders en hun eventueele wenschen. Aldus zal dit werk uiteindelijk kunnen strekken tot opvoering van het spelpeil in den K. N. V. B. WERKLOOZENKAARTEN ALCMARIA VICTRIX. De Commissie voor Ontspanning voor werkloozen belast zich weer met het uitge ven van werkloozenkaarten voor wedstrij den van Alcmaria Victrix. Deze worden uitsluitend verkrijgbaar gesteld a 0.10 aan het gebouw „De Nieuwe Doelen" in de Doelenstraat, 's Za terdagmiddags tusschen 2 en 4 uur. Zwemmen. JOPIE WAALBERG VERBETERT HET WERELDRECORD 200 YARDS SCHOOLSLAG. Op 2 min. 41,4 sec. gebracht. Tijdens de onderlinge wedstrijden van de Amsterdamsche Dameszwem- club deed Jopie Waalberg een ge slaagde poging het wereldrecord over 200 yards schoolslag, dat met een tijd van 2 minuten 42,6 seconden op naam van de Duitsche zwemster Hanni Hoelz- ner stond, gevestigd op 20 Febr. 1936 te Plauen, te verbeteren. Niet minder dan 1,2 seconde wist Jopie Waalberg van het vrij scherp staande record van de Duitsche zwem ster af te halen, waardoor het wereld record thans op 2 min. 41,4 sec. komt te staan. Deze verriehting wint nog meer aan waarde, indien men bedenkt, dat Jopie Waalberg zeker een halve seconde te laat vertrok, daar zij aan de wijze van starten van den heer Teeseling niet gewend was. Het fluitsignaal klonk reeds, voordat de zwemster inderdaad startbaar stond. Met haar krachtigen slag legde Jopie Waalberg de 100 meter af in 1 min. 24,1 sec., een tijd, welke er op wees, dat het wereldrecord van Hanni Hoelzner inder daad in gevaar verkeerde. Na 7 banen (175 meter) en 7 meter tikte de A.D.Z.-zwemster aan de balk, welke inmiddels in het wa ter was neergelaten, met een fraaien eind spurt aan. Weldra kondigde een enthousiast gejuich aan, dat :ij in haar poging geslaagd was. Van alle kanten kregen zij en haar trainster, mevr. S. W. de DoodKoenen, gelukwenschen in ontvangst te nemen, in de eerste plaats van den voorzitter van den K.N.Z.B., den heer Jan de Vries. Mevr. de Dood vertelde ons nog, dat Jopie Waalberg tijdens de training reeds beneden den tijd van Hanni Hoelzner was gekomen, enkele tienden van seconden ech ter. Dat zij thans meer dan een volle secon de het wereldrecord had verbeterd, was buiten alle verwachting. Onder leiding van den secretaris der technische commissie, den heer P. H. J. Dogger, waren alle voorbereidende maat regelen, voor een recordverbetering noodig, genomen. Ook de 200 yards afstand was nagemeten, vlak voor de recordpoging, ter wijl de chronometers der drie tijdwaarne mers in orde waren bevonden. Ongetwijfeld zal dit record door de F.I.N.A. worden erkend. Opmerkelijk was, dat zoovele zwemsters op deze onderlinge wedstrijden aan de schoolslagnummers deelnemen. Daarmede is toch wel het bewijs geleverd, dat het bezit van een wereldrecordhoudster in een vereeniging stimuleerend werkt op tallooze anderen, jongeren, die hopen het ook nog eens tot een wereldrecord te brengen. Tafeltennis. TAFELTENNISDEMONSTRATIE. „Tafeltennis", een nieuw woord voor iets, dat reeds algemeen bekend is onder de naam „ping-pong". Waarom dan een nieuw woord? Wel, omdat er uit dat aardige huiskamer spelletje, dat ping-pong heet, iets is ge- gegroeid dat van zijn oorsprong wel zoo grondig verschilt dat aan een aparte be naming dringend behoefte werd gevoeld Uit het ping-pong-spel groeide de tafel- tennis-sport. Tafeltennis is bezig zich een blijvende plaats te verschaffen tusschen de andere sporten. Tafeltennis is georganiseerd in clubs, plaatselijke of gewestelijke benden en als hoogste organisatie in den Nederland- schen Tafeltennisbond (N. T. T. B.) Hoewel reeds een groot deel van Neder land georganiseerd tafeltennis beoefent (een landscompetitie wordt in 4 klassen ver speeld, Nationale en andere kampioenschap pen zijn de inzet van de vele tornooien, die worden gehouden en de N. T. T. B. neemt deel aan de Wereldkampioenschappen) zijn er toch ook nog plaatsen, waar dit niet het geval is. Zoo'n plaats is tot nog toe Alkmaar en daar de N. T. T. B. contact kreeg niet ongeveer 20 spelers in Alkmaar, die een vereeniging willen oprichten, werd besloten met een 4-tal van de beste Nederlandsche spelers (waaronder de Ned. Kampioen) een demonstratie te komen geven. U zult dan, beter dan woorden het kun nen zeggen, zien hoe hemelsbreed tafel tennis van het U ongetwijfeld bekende ping-pong verschilt. Laatstgenoemde bezigheid komt veelal niet boven wat heen-en-weer-gelepel uit. Tafeltennis daarentegen vereischt zeer snelle actie en reactie, groote concentratie, uithoudingsvermogen, een speelzaal inplaats van een huiskamer (goede spelers hebben soms een meter of vijf aan beide zijden achter de tafel, die zelf 2.75 M. lang is, noodig om hun spel te kunnen ontplooien!) en verschaft, goed gespeeld, den toeschou wer spanning van den eersten tot den laat- sten slag. Het is lawn-tennis als zaal-sport! De demonstratie zal worden gegeven op Vrijdagavond 5 November in de bovenzaal van café „Ben. van Doorn", Kennemerstraat- weg en vangt aan 20.15 uur. Een causerie over tafeltennis zal worden gehouden door den heer H. Freddy Koen Jr., bestuurslid N. T. T. B. Belangstellenden zijn gratis welkom. Zij, die meer van de op te richten vereeniging willen weten, gelieven zich te wenden tot den heer H. v. d. Aakster, Dr. Schaepman- straat 26, Alkmaar. Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Een belangrijk werkpunt van de N. T. T. B. is: organisatie van nieuwe districten. Alkmaar heeft dit jaar de primeur. Zitting van Dinsdag 2 November. Op den 3en Juli van dit jaar heeft de 74-jarige Antje E. te Zwaag gepoogd haar inwonenden schoonzoon door ver giftiging om het leven te brengen. Al eerder had de oude vrouw getracht P. Langendijk uit den weg te ruimen, doch toen was het bijtijds uitgekomen en had men geen politiezaken ervan gemaakt. In den avond van den 3en Juli echter had de vrouw haar kans schoon gezien. Bij het avondeten bevonden zich twee messen op tafel, waarvan er één bestemd was om rattenkruid te smeren op korstjes brood voor de vele muizen en ratten, terwijl het andere gewoon gebruikt diende te worden om de boter en andere lekkernijen op de sneden brood van de huis- genooten te smeren. De vrouw begreep uit het feit, dat er twee messen op tafel lagen, waarvan één met rat tenkruid besmeerd, dat zich hier een onver wachte gelegenheid voordeed om nog eens weer te probeeren haar gehaten schoon zoon, die volgens haar zeggen het le ven van haar dochter tot een hel maakte, voor goed van dezen aardbodem weg te vagen. Deze opzet was echter niet gelukt, want reeds bij de eerste happen in het met rat tenkruid besmeerde krentenbrood had het slachtoffer gemerkt, dat er iets aan haperde. De wansmaak en de beroerde lucht waren aanleiding geweest het reeds gekauwde brood onmiddellijk uit te spuwen en zoo doende was het gevaar gelukkig bijtijds ge weken. Gisternamiddag nu stond Antje E. voor de Alkmaarsche rechtbank terecht terzake, dat zij gepoogd had haar schoonzoon van het leven te berooven. President: U erkent het u ten laste ge legde wel, hé? Verdachte: Ja, meneer. President: Was het krentenbrood, waarop het rattenkruid gesmeerd was? Verdachte: Ja, krentenmik, maar ik heb het niet met opzet gedaan. Ik heb alleen het verkeerde mes per ongeluk gegrepen. President: De verstandhouding tusschen u en uw schoonzoon was zeker niet al te best. Kon je Piet allang niet meer goed zet ten? Verdachte: Den laatsten tijd maakte hij mij het leven erg zuur, dat is waar. President: Als hij dood gegaan was, had 't je zeker niets kunnen schelen? Verdachte: Ach, dat moet u zoo niet zeg gen. President: Het is toch wel een verschrik kelijk feit, vindt je niet? Verdachte: Het mes was alleen maar een beetje vuil en ik dacht heusch het goede te hebben. Président: Maar van dat vuile mes gaan dan toch maar de ratten dood. Denk je, dat het voor de menschen geen kwaad kan? Verdachte: Zoover heb ik niet eens ge dacht. Hierna was het woord aan getuige P. Lan gendijk, die uitvoerig vertelde, hoe deze po-; ging tot dooden in haar werk gegaan was Het bleek, dat schoonmama ten zeerste gebelgd was over het feit, dat getuige des tijds een goede krop sla aan de kippen ge geven had, terwijl er voor deze beesten een minder soort voedsel voorhanden was. Na dat getuige flink gebraakt had na het eten van het krentenbrood, had de oude vrouw getracht alles wat maar eenigszins met deze affaire te maken had, te verbranden, een bewijs, dat ze 't zelf ook niet vertrouwde. Meneer Mol van den keuringsdienst voor waren gaf een nadere toelichting op de substantie van het vergif. Het bleek, dat 3/4 gram reeds voldoende was zwaar licha melijk letsel te veroorzaken, terwijl 2 gram den dood ten gevolge kon hebben. Als getuige-deskundige werd nog gehoord dr. Barnhoorn van Heiloo, die erop wees, dat de vrouw ondanks haar hoogen leeftijd nog volkomen toerekeningsvatbaar was. Al leen een verhoogde bloeddruk kon toch niet wijzen op seniele aftakeling. Het was desal niettemin toch jiiet gewenscht haar weer in haar oude milieu te doen terugkeeren. Spr. adviseerde ter beschikking stelling van de regeering. De officier wees er in zijn requisitoir op, dat we hier met een zeldzaam geval te doen hebben. Volgens de subjectieve pogings- theorie van Noyon moest verdachte poging tot doodslag ten laste worden gelegd. De eisch zou dan 10 jaar moeten luiden. In ver band echter met het feit, dat haar volgens den dokter de misdaad niet geheel en voor 100 pCt. toegerekend kon worden en mede in. verband met haar hoogen leeftijd, vroeg spr. 1 dag gevangenisstraf met aftrek van 1 dag preventief en ter beschikking stelling van de regeering. De verdediger, mr. Smal, bepleitte vol gens de objectieve pogingstheorie van prof. Simonsz onmiddellijke invrijheidstelling. De rèchtbank vond hiertoe echter geen aanleiding en bepaalde de uitspraak op 10 November a.s. DE OUDDORPER BURGEMEESTER. Door de rechtbank tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den burgemeester van Ouddorp, den 46 jarigen G.J.F.G. du S., wien ver schillende knoeierer ten laste was gelegd. Hij zou zich namelijk hebben laten omkoopen een zaak tusschen een kolenhandelaar te Ouddorp en diens schipper, die geld verduisterd had, zoodanig te regelen, dat de kolenhan delaar door de familie van den schip per zou worden schadeloos gesteld. Ook zou hij geld aangenomen hebben voor het verschaffen van gunstige inlichtingen over iemand, die een zaak in Ouddorp kon krijgen en ten slotte zou hij onregelmatigheden ge pleegd hebben met door hem ontvan gen gelden ter voldoening eener ver gunning der drankwet en met gelden welke hij moest uit keeren als bij slag op pensioen- en ongevallenrente. Het O. M. had de verschillende feiten bewezen geacht en een gevan genisstraf van één- jaar geëischt. De rechtbank achtte eveneens met uitzondering van een geval (de ge schiedenis met de vergunning van van den Doel) het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde tien ver dachte tot zes maanden gevan genisstraf. TIJDENS WACHTDIENST IN SLAAP GEVALLEN. Voor den krijgsraad te 's-Hertogenbosch hebben twee korporaals van de 3e afdee- ling, van het korps politietroepen, groep Wanssum, terechtgestaan, omdat zij tijdens hun wachtdienst in een huisje op den weg Well-Pontveer in slaap zijn gevallen. Wegens verkeerde tenlastelegging was een van hen vrijgesproken, waarna de zaak te gen hem met een disciplinaire straf werd afgedaan, de ander, de 24-jarige P. J. R. is veroordeeld to( een voorwaardelijke gevan genisstraf van 14 dagen en degradatie tot den stand van soldaat. Vooral in verband met de degradatie had beklaagde appèl aangeteekend. Uit het onderzoek bleek, dat beklaagde een zeer zwaren dienst achter den rug had en dat in het kleine gebouwtje, waar een petroleumstel en petroleumlamp brandden, een zeer benauwde atmosfeer hing. Wel had den de korporaals af en toe een raam open gezet, doch met het oog op de koude buiten, moest dit spoedig weer gesloten worden. De advocaat-fiscaal mr. A. Rombach vroeg bevestiging van het vonnis van den krijgsraad en opneming van duidelijke ter men in de beslissing, dat alleen de hoofd straf voorwaardelijk zou worden opgelegd. Uit het gewezen vonnis blijkt dat niet. De verdediger, mr. G. Couvret, wees in is een »8aye*«-pro duet. Oranjeband en 8oy«* «-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid zijn pleidooi op het tekort aan manschap pen bij de weermacht. Hierdoor worden de beschikbare mannen overbelast en dit is beklaagde te machtig geworden. Zonder critiek uit te oefenen op het aantal wacht- uren van beklaagde, opperde pleiter de suggestie, dat er zich in het kleine hokje wel koolmonoxyde zou kunnen hebben ge vormd. Door het openen van het venster, toen n.L frissche lucht binnenkwam, zijn de beide korporaals wakker geworden. Als beklaagde gedegradeerd wordt, is zijn carrière bij het keurcorps, dat de militaire politie is, vernietigd. Pleiter drong daarom ten sterkste aan op voorwaardelijke degradatie. Het Hof zal nader uitspraak doen. OUD-DEURWAARDER STAAT TERECHT. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan de 67-jarige P. W. M., oud-deurwaarder bij het Arn hemsche gerechtshof, aan wien ten laste was gelegd, dat hij gedurende de jaren 1936 en 1937 zich verschillende bedragen heeft toegeëigend, welke hij onder zich had in zijn hoedanigheid van deurwaarder bij het gerechtshof, althans als zaakwaar nemer of lasthebber van verschillende personen, die zijn tusschenkomst inriepen voor de inning van deze bedragen. De verdachte, die bij het vooronder zoek reeds een volledige bekentenis had afgelegd, en daarbij verklaard had door financieele moeilijkheden tot deze ver duisteringen te zijn gekomen, was niet verschenen. Na een kort getuigenverhoor waarbij verklaard werd, dat aan verdachte ver schillende bedragen waren ter hand ge steld, welke hij niet aan den schuldeischer had afgedragen, eischte de officier van justitie vier maanden gevangenis straf. BEDREIGING VAN EEN MEERDERE. En opzettelijke ongehoorzaamheid Wegens bedreiging van zijn korporaal en het niet opvolgen van diens bevelen is de 20-jarige A. M. V., huzaar, bij het 2e reg. huzaren te Breda door den krijgsraad te 's- Hertogenbosch veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien dagen. In de trip van Zoudtland-kazerne te Bre da heeft beklaagde zich onder het middag maal van tafel verwijderd en toen hij hoor de, dat de korporaal hierover rapport had opgemaakt, voegde beklaagde zijn meerdeie toe: „Vinden zal ik je, is het niet hier, dan toch buiten de kazerne". Aan het bevel van den korporaal zich in staltenue te kleeden om in arrest te worden gesteld, had beklaagde niet voldaan. Bij het hoog militair gerechtshof was hij in hooger beroep gekomen, omdat hij ge vangenisstraf wel zeer zwaar vond voor deze feiten. Hij is 41 gestraft met 14 dagen verzwaard arrest. President mr. E. Jellinghaus: „Oplegging van een krijgstuchtelijke straf sluit straf rechtelijke vervolging niet uit. Maar de krijgsraad zal zeker bij zijn vonnis met de disciplinaire straf rekening hebben gehou den". De advocaat-fiskaal mr. A. Rombach was de zelfde meening toegedaan, want wat deze militair heeft gedaan zijn feiten van ernstigen aard. Toch zijn niet meer dan tien dagen gevangenisstraf hjprvoor opgelegd. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van den krijgsraad. De verdediger, mr. J. Weyl, bepleitte met het oog op het blanco strafblad van beklaag de, die in het algemeen getoond heeft een goed militair te zijn, een voorwaardelijke gevangenisstraf. Het Hof zal nader uitspraak doen. DE ONDERGANG VAN EEN NOTARISKANTOOR. Een pientere man, die overal van op de hoogte was. Bij het voortgezette getuigenverhoor voor de Rotterdamsche rechtbank in de zaak van den gewezen notaris M. hebben de le den van het personeel van het notariskan toor hun verklaringen afgelegd. Het blijkt dat het systeem van het versleepen van hypotheken algemeen be kend was en ook, dat er de laatste jaren steeds gebrek aan liquide middelen was, terwijl daartegenover oogenblikken ston den, dat men bijzonder ruim in de contan ten zat, hetgeen gemakkelijk te verklaren is, want in die ruime perioden waren dan aflossingen binnengekomen, die niet voor dit doel werden gebruikt. Verschillende personeelsleden, de boek houder v. D., de bediende v. A., de telefo niste, mej. F. P. en de kassier, H. R., zij allen zeggen, dat het contact, dat notaris ?!d25ï»i. Gisteravond is de Eerste Kamer kort tijd in openbare vergadering bijeen weest, hoofdzakelijk om het besluit h*" centrale afdeeling met betrekking tot T regeling der werkzaamheden te v nemen. er" Dit besluit hield in: afdeelingsonder zoek, onmiddellijk na de openbare Ve gadering, van eenige contingenteerings" ontwerpen; de goedkeuring van ha Nederlandsch-Duitsche verdrag nopen» de regeling van het goederenverkeer voor het jaar 1937, op 23 Dec. 1936 te 's-Gra„ venhage gesloten; de wijziging van dl Motorrijtuigenbelastingwet en van de wet van den 6en Oct. 1937 tot instelling van een Verkeersfonds, inzonderheid met het oog op het belang der tertiaire wegen- voorbehoud van de bevoegdheid tot be krachtiging van het op 29 Mei 1933 tè Rome gesloten verdrag tot het vaststellen van eenige eenvormige bepalingen inzake conservatoir beslag op luchtvaartuigen en aanvulling van het Wetboek van BurJ gerlijke Rechtsvordering in verband hierl mede; voorts het ontwerp je tot waar neming der rolzittingen door één rechter en een jyijziging van de Justitiebegrooting voor 1936. Het is niet onmogelijk dat eenige van deze wetsontwerpen, behoorend tot de categorie der „hamerstukken", in de voor vanochtend uitgeschreven openbare ver gadering reeds zijn afgedaan. Na deze ochtendvergadering was weder om een afdeelingsonderzoek voorzien, volgens het zoo even genoemde besluit der Centrale Afdeeling, waarin de Grond wetsherziening aan de orde zou komen. Met de mededeeling van dit besluit zou de openbare vergadering afgeloopen heb ben kunnen zijn, ware het niet dat er nog een paar nieuwe leden toegelaten moesten worden en één beëedigd, namelijk ds. G. van Duyl, tot wiens toelating een vorige maal reeds besloten was, omtrent welk feit zich allerlei nog heeft voorgedaan, omdat de heer van Duyl op zijn. aanneming van het lidmaatschap was teruggekomen, daar hij inmiddels uit de N. S. B. was ge treden. Zoo deed zich de vraag voor of de heer van Duyl eerst beëedigd moest worden, alvorens hij als lid kon bedanken. Dit zou de eenvoudigste weg zijn en dezen heeft de voorzitter der Kamer bewandeld. Nadat prof. jhr. de Savornin Lohman namers de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van jhr. mr. E- J- W M. von Bönninghausen (optredend in de va cature van den eveneens uit de N. S. B. getreden mr. Pont) en prof. dr. Woltjer (in de vacture van den a.-r. heer van Marle, die bedankte) rapport had uitge bracht en tot toelating z. h. s. was beslo ten, werden deze heeren en ds. van Duyl door den griffier binnen geleid. In handen van den voorzitter legden zij de vereischte eeden af, waarna zij door dezen werden uitgenoodigd zitting te nemen. Of de heer van Duyl dit blijvend zal doen, moet nog worden afgewacht. Waarschijnlijk lijkt 't niet. Er was voor deze korte vergadering in 20 minuten was alles afgeloopen veel belangstelling, vooral van N. S. B.-ers, die vermoedelijk alleen voor de beëediging kwamen. Een aantal recher cheurs was eveneens aanwezig. Zij be hoefden niet op te treden, want de orde werd niet verstoord. M. met zijn kantoor had, goed is geweest en dat zij zich niet kunnen voorstellen, dat de notaris niet met den gang van zaken op de hoogte zou zijn geweest. De voornaamste getuige in de middag zitting is de procuratiehouder, die reeds ten kantore van den notaris was, toen deze nog geassocieerd was met notaris Erkelens Cooke. Voor verdachte is het wel gemakkelijk, het standpunt in te nemen van: Ik weet niets, mijn naam is Haas, maar getuige wil dan aan de rechtbank opmerken, dat de rapporten, waarop de balansen zijn geba seerd, door verdachte met den accountant W. zijn samengesteld en voor de balans van 30 Juni 1934 heeft W. zelfs nog een speciaal bezoek aan Driebergen moeten brengen, waar toen de notaris vertoefde. De geheele comedie, die gespeeld is, toen de accountants van het Bureau van bijstand pp bezoek kwamen er werd toen voor gegeven, dat W. afwezig was, terwijl v®*"" dachte hem zelf had weggestuurd en in een café in de buurt zat te wachten 0 de notaris hem misschien toch noodig zoU hebben is door verdachte bedacht cn niet door den procuratiehouder, die van di alles niets wist. Dat de leening van mevr. D., die op 2 Juli twee ton leende, over Groncrediet moest loopen, vond zijn oor zaak hierin, dat de notaris niet wensch dat mevr. D. als creditrice genoemd wer Uitdrukkelijk verklaart deze getuige, da de notaris van alles volkomen op de hoog te was, dat het systeem van het versieepen van de hypotheken een uitvinding van den notaris is geweest en dat ook in de tijden, dat de notaris voor zijn gezondheid buiten vertoefde, voortdurend met hem overleg gepleegd is. De zitting is daarop geschorst tot heden morgen. OUDKARSPEL (October). Geboren: Romkje Geertje, dochter v. IJ. Groenhout en G. Bakker. Cornelis. zoon van J. Stoop en van Elisabeth Gouds blom. Trijntje, dochter van J. Bakker e van J. Fennema. Getrouwd: Jacobus Hermanus Out Bergen en Maria Jacoba Schouten. her rit Glas te Zuidscharwoude en Antje Kroon- Overleden: Karl Wilhelm Möller, ou 71 jaren, echtgenoot van Justine Wilhe - mine Elise Wiemann.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8