KÖÖOËRrF erwerda uTieman Hoofddepot H. STIKKEL, Alkmaar AMSTERDAMSCHE BEURS ca» li Stad en Qmaemta i| n sas l> 1 ii Alkmaar en het Schager gasbedrijf. Verzoek van de lichtbedrijven om tot overname van het gas bedrijf te Schagen te geraken. WeecêecUftt Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Krijgt ge gasten? Yerdronkenoord 119. Telef. 4080. Jilmtüeuuts FILM EN HUMOR. va" 't Is verkoudheid wat de klok slaat! Dat doet het verra derlijke weer: Gister nog een lekker zon netje en vandaag mistig en guur. Maar U weet toch: bij verkoudheid alleen ASP1RIN. NASSAU-TAX. Tel. 3545 EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. Naar wij uit goede bron vernemen, is een dezer dagen door het Stedelijke gas bedrijf van Alkmaar aan B. en W. W. van de gemeente Schagen een verzoek gericht om binnenkort een bespreking te mogen voeren om de mogelijkheid onder het oog te zien of men in deze 4000 inwo ners tellende gemeente niet zou kunnen en willen overgaan tot de overdracht van het Schager gasbedrijf aan de gemeente Alk maar. Men zou nl. in beginsel bereid zijn tot een dergelijken koop over te gaan, daarmee een grootere uitbreiding van de gasdistributie beoogend. In geheime zitting van den ge meenteraad van Schagen heeft bovenbe doeld verzoek een ernstig punt van be spreking uitgemaakt, doch er zijn nog geen officiëele besprekingen gevoerd en welk standpunt B. en W. van Schagen zullen innemen, is voorshands niet bekend. Ons kwam verder ter oore, dat in het college van Schagen een meerderheid in principe niet afwijzend staat om dit verzoek in ernstige overweging te nemen. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer heeft te Lim- men groote afmeting aangenomen. Naar we vernemen is van een 3-tal veehouders een koe hieraan gestorven. EXAMEN KRAAMVERPLEGING. In de Wilhelminaschool, de Kweekschool voor vroedvrouwen, te Heerlen, werd Woensdag het examen gehouden voor de aanteekening kraamverpleging. Geëxami neerd werden 8 candidaten, o.a. de dames: Zr. A Al te Alkmaar, zr. W. Dwars te Hoorn, zr. F. Rozemeyer te Wormer en zr. C. Stuifbergen te Bakkum. AF- EN OVERSCHRIJVINGEN EN SUPPLETOIRE BEGROOTINGEN VAN BEDRIJVEN, DIENST 1936. B. en W. bieden aan staten van af- en overschrijving en suppletoire begrootingen, dienst 1936 van diverse gemeentebedrijven. DE KAASMARKT. Het is najaar, ook op onze kaasmarkt. De fleurige witte pakjes zijn met de vreemdelingen verdwenen en men draagt weer in het bonte overhemd, dat de Alkmaarder niet meer ziet omdat hij het gewend is. Hedenmorgen werd de markt bezocht door een vrouwelijke journaliste, Fr. Lulo Lincke, een refugé uit Duitschland, die veel voor Engelsche en Amerikaansche bladen heeft geschreven. Zij schreef een boek over Turkije en wil er nu story's over ons land laten verschijnen. Zij heeft het plan het volgend jaar een fietstocht door ons land te maken in op dracht voor de Brit. Broadcasting Comp. en bestemd voor de televisieprogramma s. Op het oogenblik is zij verbonden aan het Amerikaansche blad de Globe. De K. R. O. had een montage-wagen op de markt. Zij heeft een reportage over levensmiddelen, hoe zij geprdouceerd en hoe zij verkocht worden en maakte thans opnamen van het wegen van de kaas. Over 14 dagen zal deze geluidsopnamen per gramofoonplaat worden uitgezonden. Dè aanvoer was heden belangrijk min der. De verminderde melkgift door het mond- en klauwzeer laat zich gelden en niet vergeten mag worden, dat men thans in den tijd komt van de geringere melk? winning. De aanvoer bedroeg 78000 K.G., terwijl de prijs 0.50 hooger was dan de vorige week. De hoogste markt besomde 24; de gemiddelde markt was 22. SINT MAARTEN. Het is gisteravond weer een echt gezellige Sint Maarten geweest. Honderden kleintjes die al dagen lang van de groote gebeurtenis gedroomd hadden, liepen met hun Kleurige lampionnetjes langs de donkere straten en zongen op stoepen en in portieken van de koeien die staarten dragen, van de torens met klokken en van de koe, die niet vet was en niet mager, maar „evengoed" ging naar den slager. Het Sint Maartensfeest moge verouderd zijn, het is als uiting van folklore toch in teressant en wij zouden het niet gaarne wil len missen. Natuurlijk is het een bedelpartij, maar laat de kleintjes eens in het jaar eens langs de huizen kunnen gaan en laten de meegebrachte zakken en doozen eens ge vuld worden met de meest verschillende versnaperingen. De winkels en vooral de lekkers-win kels hebben natuurlijk op een avond als deze de grootste klandizie, maar een trom mel met pepernoten of ulevellen kan op heel wat kindergezichtjes een blijden glim lach tooveren. Wij gelooven namens alle kleine zangers te spreken als wij een woord van dank brengen aan de bewoners en bewoonsters van de huizen waar gisteravond geen enkele maal tevergeefs aan de bel is getrokken. DE IN RUSLAND GEVANGEN GENOMEN NEDERLANDSCHE INGENIEUR. Eenige leden der Tweede Kamer hebben de aandacht der regeering verzocht voor het geval van den Nederlandschen inge nieur W. de Wit uit Enkhuizen, die in Rusland gevangen genomen en naar Siberië overgebracht is, zonder dat het zijn familie mocht gelukken te vernemen, om welke redenen dat is geschied. Men vroeg, of de regeering over middelen beschikt om iets ter bescherming van een Nederlander in Rusland te beproeven. HET WIT-GELE KRUIS. Gedurende de maand October werden door de wijkverpleegster 23 patiënten be zocht met totaal 345 bezoeken. Hiervan waren 239 bij leden van het A-A. Z.A., 64 bij leden van het Wit-Gele Kruis. 30 bij stadspatiënten en 12 bij particulieren, ten en 12 bezoeken bij particulieren. Door de wijkkraamverpleegster werden 170 bezoeken afgelegd bij 8 patiënten; zij verleende 2 maal assistentie bij den dokter. DE VREDESCOLLECTE. De opbrengst van de gehouden collecte van den Alg. Ned. Vr. Vredebond bedraagt 143.59. HET GOUDEN JUBILEUM VAN HET MOSTERDZAADJE. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Alkm. Hulpzendingsvereeniging „Het Mosterdzaadje" heeft deze vereeniging een buitengewone samenkomst belegd op Maandag 15 November a.s. des avonds te 8 uur in de Kapelkerk, waar ds. A. Verwaal van De Kaag, oud-predikant der Ned. herv. gemeente alhier, de jubileumrede zal hou den en de heer A. van Dijk, oud-zendeling, thans wonende te Heemstede, een zendings rede zal houden over het onderwerp: „Hoe 't groeide". De Chr. Zangvereeniging „Immanuel" verleent daarbij welwillend hare medewer king door het zingen van eenige zendings liederen. Allen, die in het zendingswerk belang stellen, worden uitgenoodigd deze belang rijke samenkomst bij te wonen. UITBREIDING SINGER-TAX BEDRIJF. Het autoverhuurbedrijf van de Singer- Tax heeft een uitbreiding ondergaan. Dat was hoog noodig ook, want de oude garage in de Breedstraat bood by lange niet meer plaats voor de auto's. Daarom is men naar den overkant verhuisd, waar een groote ruimte beschikbaar was, waar men thans op een geheel betonnen vloer de auto's zonder veel moeite kan plaatsen. Met deze verhuizing en uiteraard dus ook uitbrei ding vermelden wij tenslotte ook nog de keurige reparatiewerkplaats, terwijl een electrische benzinepomp en nieuwe soor ten olie erop wijzen, dat hier de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien wordt. HEROPENING ZAAK. De felle brand in de banketbakkerij van den heer Cramer aan het Ritsevoort, in den nacht van 18 op 19 Augustus, leeft zeker nog in de herinnering van de Alkmaarders voort, aangezien op het kantje af werd voor komen, dat hierbij menschenlevens waren te betreuren. De firma Cramer bleef niet bij de pakken neerzitten, slaagde er in met groote moeite het bedrijf gaande te houden en verleende de firma Ringers onmiddellijk opdracht plannen voor den herbouw van de zaak te ontwerpen en zich met de uitvoering ervan te belasten. Op voorbeeldige wijze heeft de fa. Ringers zich van die taak gekweten, zoo dat heden, ongeveer 10 weken na het uit breken van den brand, er een nieuw pand is verrezen, dat voor het bedrijf in alle op zichten een verbetering kan worden ge noemd. Zooals men weet kon de in 1932 door de firma ontworpen onderpui behouden blij ven. De bovenbouw, uitgevoerd in Frieschen baksteen, waarin twee erkers met stalen ramen zijn geplaatst, is thans in overeen stemming met den onderbouw gebracht en hoewel het pand in werkelijkheid een halve meter lager is geworden, maakt het pand thans, als harmonisch geheel, den indruk dat het hooger is opgetrokken. In werkelijkheid heeft men door een be tere indeeling ook veel meer ruimte gekre gen en van veel belang is, dat thans de hou ten afscheidingen zijn vervangen door brandvrije muren. Het pand is voorts ver deeld in twee ruime bovenwoningen met aparten opgang, terwijl een bovenwoning, die ook vanuit de zaak bereikbaar is, in ge bruik blijft bij de familie Cramer. De winkel is gemoderniseerd en van een binnenbetimmering voorzien, uitgevoerd door de firma van Til, die ook de vitrines leverde. Het geheel maakt een keurigen in druk. De keuken onderging een belangrijke verbetering door den aanbouw van een lo kaal voor de cullinaire afdeeling, voor het schilderwerk zorgde de heer de Visser, ter wijl de electrificatie werd uitgevoerd door den heer de Graaf. Een schat van bloemstukken bewees he den, dat in breeden kring wordt medege leefd met de herrijzenis van deze zoo be kende zaak. EXPOSITIE WICO STUDIO. De heer Wiedijk, de ondernemer van de Wico Studio, Koningstraat alhier, blijft er naar streven om het publiek nader tot de kunstenaars te brengen. Van morgen af exposeert hij keurig hand weefwerk van den heer Ponstijn uit Beek bergen, kunstaardewerk van den heer Andrée uit Apeldoorn en schilderijen van den Alkmaarschen nog onbekenden, schilder Uiten bosch. Het geheel maakt een zeer gedistin geerden indruk. Meest matige noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waar schijnlijk regen- of hagelbuien; iets kouder. Buiig en kouder. Het gebied van hoogen luchtdruk in het noordwesten op den oceaan nam weer aan zienlijk in beteekenis toe en breidde zich tot ver in het noorden uit. De invloed van dit gebied strekt zich van Groenland en IJsland over de Britsche eilanden en geheel Frank rijk uit. De wind is in dit gebied zwak tot matig uit noordelijke richtingen met gedeel telijk bewolkten hemel. In Frankrijk is het echter meest windstil met betrokken lucht of nevel. Een secundaire van de depressie in het hooge noorden ontwikkelde zich tot een afzonderlijke kern, welke zuidoost waarts trok en thans over oost-Zweden en de Baltische golf ligt. Aan de westzijde van dezen kern waaien krachtige tot storm achtige noordwestelijke winden met sneeuw of regen, aan de oostzijde is de wind matig uit zuidelijke richtingen, met plaatselijk regen. In Scandinavië werd de vorst iets minder streng, ook vanmorgen lagen in Duitschland en zuid-Frankrijk vorstgebie- den. De Alpentoppen melden nog sneeuw met mist en zeer lage temperaturen. (Sann- tis minus 14 graden). Voor onze omgeving wordt opnieuw buiïg weer verwacht met matigen noordwestelijken wind, de temperatuur zal vermoedelijk iets dalen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 12 November te 8.40 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.43 uur tot 6.43 uur licht op. Dan schenkt ge graag het beste. De naam Ferwerda Tieman geeft U volledige ga rantie voor de beste kwaliteit en Uw keuze is er haast onbeperkt: Roode Bordeaux. ChaUau Sippu Midot "js p. fL ISO CHdtcauMaTtincns.Cantcnac'33 - 130 Witte Bordeaux: Graves Raiu. demi uc /5 Grava Suttmur. demi w 1.5O Zeer Oude Jenever Prima p. L 3-25 Sherry Fino, werkelijk droog p. fl. 1.75 Flamenco. Spaansche Wijn 1.05 Advocaat, blauw en bruin etikresp. p. fL 1.75 -1-50 Vraagt volledige prijscourant v. Wijnen en Gedistilleerd. Voor ons is het weefwerk te veel in de strakke lijn gehouden. De kleuren zijn een bewijs, dat deze ar- tist over een fijn kleurgevoel beschikt. Dit weefwerk, bestaande uit kleedjes, kussens, enz. past zeer goed in het hedendaagsche moderne interieur. Het Ceramiek van den heer Andrée ver wierf terecht reeds bij de bewonderaars van kunstaardewerk een goeden naam. Verrassend mag het werk van den heer Uitenbosch genoemd worden. Hij was eenige jaren leerling van den heer Luchthart, doch zijn werk heeft reeds thans iets iets eigens gekregen. Het stemt dichter bij de natuur, doch is van een aparte sfeer. Zijn hoofd kleuren zjjn blauw-grijs. Een fijn land schap is dat waarin het ochtendgloren mystiek wordt weergegeven. Ook het schilderijtje met een brok van een oude boerderij is vol stemming. Men raakt daarop niet spoedig uitgekeken. De in Uitenbosch levende schoonheid is nog van een melancholieken aard. Een ver dienste van zijn werk is, dat het den aan schouwer rust geeft. WIE VOLGENS OLIVIA DE HAVILLAND DE TIEN INTELLIGENSTE MANNEN TE HOLLYWOOD ZIJN. Olivia de Havilland, de bekende Warner Bros actrice, is de bescheidenheid in eigen persoon en wenscht niet als „al-wetend" beschouwd te worden. Meerdere malen poogden verscheidene verslaggevers haar meening betreffende diverse onderwerpen te weten te komen onderwerpen, waarvan Olivia zelf ver klaarde niet genoeg verstand te hebben om daarover een oordeel te kunnen vellen. Toen een reporter eens probeerde haar meening te weten te komen betreffende een politieke aangelegenheid, gaf ze hem ten antwoord: „Met de politiek ben ik niet op de hoogte, wat ik hierover dus zeg, is van nul en geenerlei waarde." Bij een ander interview, betreffende het huwelijk zeide zij: „Hoe zou ik daar over kunnen oor- deelen; ik, die zelf ongetrouwd ben, en er ook voorloopig niet aan denk in het huwelijk te treden." Olivia heeft een ontzettende hekel aan publicatie van haar interviews in de bla den, die bijna altijd als orakel taal afge drukt wordt. Een verslaggever verzocht haar tijdens een interview de tien intelli- genste mannen van Hollywood te willen opnoemen. De reporter vertelde haar, dat de lezers van zijn blad het op prijs zouden stellen haar meening te weten. „Natuurlijk ken ik menschen, die me het meest interesseeren," antwoordde Oli via een weinig toeschietelijker. „Leslie Heward is één, hoe prettig werkte ik niet met hem samen gedurende de juist beëindigde opnamen van de film „It's Love I'm After". Hij is een interes sant type. Dat is dus één!" „Basil Rathbone", zei ze nadenkend. „Hij is charmant en een prettig causeur. Dat is twee." „Oh, ja, ik zou bijna den professor ver geten. U kent toch professor Reinhardt?" Dat is drie.'' '*En Franchot Tone. Ik had eens een urenlang gesprek met hem. We konden het over het één of ander niet eens worden. We amuseerden ons uitstekend; hij maakte den indruk op mij zeer „clever" te zijn." „Hoeveel zijn er nu bij elkaar?" "Vier" v „Errol Flynn mag niet op mijn lijstje ontbreken. Noteert U hem alstublieft." „Allright. Dat zijn er vijf'. „En Donald Crisp. Hij moet er in ieder geval bij. Ik praat zeer gaarne met hem. Hij is beter op de hoogte met Hollywood en de verschillende films, dan wie ook." „Zes." „Zetten we Stanley Logan als zeven op de lijst." „Wie is hij?" „De regisseur van de Warner Bros. film „First !uady". Ik mag hem zeer gaarne." „Uitstekend. Logan zevende." „Denkt U er vooral aan, dat ik ze niet in volgorde van belangrijkheid noem," voeg de Olivia er diplomatiek aan toe. Ik noem ze op, zooals de namen me te binnen schie ten. Het spijt me erg, maar momenteel, kan ik U de drie andere namen, niet opgeven. Ik bel U vanmiddag daarvoor wel even op t Binnen het uur ratelde de telefoon bij den verslaggever. „U spreekt met Olivia", sprak een stem, „hier zijn de vier andere nament." „We hebben er slechts drie noodig. Vier zijn er elf." „Welnu, dat doet er niets toe, dan zetten we elf namen op de lijst. Knoop U echter goed in uw ooren, dat ik ze niet als de intelligenste mannen kwalificeer. Ik voor mij vind ze de interessantste. Er zijn er echter meer." „Wie zijn zij?" „Henry Blanke is één. Hij is de „super visor" die „Ja, ik ken hem. Hij was bij uw meeste films „supervisor". „Ik ben erg op hem gesteld', zei Olivia met nadruk. „Ik denk, dat hij een van de intelligenste mannen, is, die ik ooit „Francis Lederer is de volgende. Ik sprak met hem ,of liever gezegd, hij had een heel gesprek met mij op een feest, waar ik hem ontmoette." „Nu moeten we er nog twee hebben." „David Niven. Hij speelde in „De Char ge van de Licht Brigade", ik vind hem sympathiek." „Dat zijn er tien." „De laatste", zei Olivia met nadruk, „is Michael Curtiz, de regisseur. Hij is heel aardig, men kan hem niet genoeg op prijs stellen." „Nu hebben wij er genoeg." „Maar u moogt niet schrijven, dat ik hen als de intelligenste mannen beschouw. Ik weet misschien niet eens precies wat in telligentie is. Ik noemde ze, omdat ik met hen het liefst praat. Ook moet u de ro mantiek buiten spel laten." Zoudt u mij misschien een lijstje willen maken met de namen van de meest roman- tiesche acteurs" „Ik denk er niet aan!" „Uitstekend", verzuchtte de verslag gever. „Wat zou u dan zeggen van een lijstje met, volgens u, de tien beste film „lovers". Ik weet zeker, dat mijn lezers zich hiervoor interesseeren." „Maar ik niet", diende Olivia den re porter met beslistheid van repliek. „Ik ben niet gerechtigd die te noemen. Belt U me nog eens over een paar jaar dan, zoo tegen 1983, wilt u?" Irene Dunne stelde Columbia het ulti matum: „Geen rol of een comedie-rol" en Richard Boleslawski die „Men in white", „Clive of India", „Les Misérables" en „Garden of Allah" regisseerde had dezelf de eisch. Dus wisten de Columbia Studios niet beter te doen, dan deze twee bij elkaar te brengen met het dwaze verhaal van „Theodora maakt schandaal". Het is typisch, dat een tragédienne altijd den wensch koestert eens een komische rol te spelen. Ook regisseurs kennen dit verlangen en zij kunnen veel makkelijker hun regietalenten naar het lichtere genre verplaatsen, dan de filmster, die veel meer afhankelijk is van de smaak van het pu bliek voor een bepaald type. Zoo heeft men Capra, die „Dirigible" naast „It happened one night" maakte, Jack Conway met zijn „Tale of two Cities" en „Girl of Missouri", Gregory la Cava met „Private Worlds" en „She married her boss". En de laatste toevoeging is Richard Boleslawski. o Boleslawski verdeelt de humor in vier groepen: De eerste groep kan men noemen: „lichamelijk ongeluk". As 1*1 RIN is een .9aye*.-pr0(j0cf Oranjeband en-dove*..|<rtj|S waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Hiermee bedoelt men de reactie van het publiek, dat giert van het lachen als het iemand een gek figuur ziet slaan, bijv. door het uitglijden over een bananenschil. Dit soort humor werd voornamelijk en uitsluitend gebruikt in de beginperiode van de film met zijn bekende smijt-films. Onder de tweede classificeering valt hét „spel met woorden", de comedie met den geestigen dialoog. Door het invoeren van het geluid, wordt deze vorm in de heden daagsche cinematografie veelvuldig ge bruikt. Ten derde heeft men de droge, Engel sche humor een combinatie van gekke woorden, dwaze gebaren, leuke grapjes en onmogelijke gebeurtenissen uitsluitend geschikt voor waarlijk ontzettend grap pige „komieken". Dit is vermoedelijk wel het lastigste soort, omdat de kans groot is, dat men spoedig flauw wordt. In de laatste groep vinden we, dat de situatie zelf de lachlust opwekt. Meer en meer gaat de film van dit soort comedie gebruik maken, hoofdzakelijk, omdat de situatie meestal bedoeld is om het publiek in te lichten en het later dubbel te laten genieten van de uitdrukking van schrik of onwetendheid van de spelers. Groote ritten speciale tarieven. van Vrijdag 12 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 3 Ned.-Indië 1937 5# DuitschL '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amslerd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-t Nederl. Ford Philips Glbeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden II Vorige koers 1019/IS 977i« 30%, 1451/4 156 119»/4 134'/, 48V. 77 254 V, 305 1451/4 391/4 §21 36i/, l'i/i* 2 5%| 14%, 42i»/16 4V, 413V, 146 115 71 laatste k 2.30-45. 101%, 971/, 291/, 156'/4 1181/, 135 47'/4-i/4 771/4 253 30j4-5J 145-61/4 39 21%-»/, 37i IV4-1*» 30'/, 14' /,-% 6i/, 42 4V, 408-15 I40i/, 115 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij91 Redjang Lebong 168'/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 330 Kon. Petr. 338% Perlak 81 Phillips Oil321/, Shell Union13s/36 Tide Waterll"/i, RUBBERS. Amsterd. Rubber 206»/, Deli Bat. Rubber 131 Hessa Rubber131 Oostkust 150 Serbadjadi1021/, Interc. Rubber31/, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. 116'/, Scheepvaart Unie 114*/, TABAKKEN. Deli Batavia 204'/, Oudtf Deli2801/, Senembah276 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 31V, Southern Pacific16'% Southern Railw. Cert. 10s/a Union Pacific79'/, Canadian Pac6 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt- WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers.' Heden! 1.80»/u 2.Wh 9.019.01*/» 73.00 72.92# 6.13# 6.12# 30.707a 30.69 41.75 4L72. 40.22# 40.22# 40.47% 46.50 45.30 45.30 9.52# 12.40# 90 I68V1 325% 333|-5* 321/, 12% 11% 205-% 133 130% 147 100% 3%, 115J-6J 116-8 203 275% 273 31% 10% lU»/u-ï 70 5% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Goud

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2