ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937- SCHERMERHORN URSEM LANGENDIJK HEERHUGOWAARD OUDE NIEDORP HEILOO EGMOND BINNEN BERKHOUT LUTJEBROEK DERDE BLAD QeHteettieeadeM. Op 11 November vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting onder voorzitterschap van den heer B. Meinders- na. Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: Van de vereeniging van stroomdistribu- tiebedrijven in Nederland een schrijven, dat het besluit tot opzegging van de stroomlevering met 1 Januari a.s. vermoe delijk zal worden ingetrokken. Van het r. k. Lyceum te Alkmaar een verzoek om een bijdrage van 150 voor de kosten van een leerling. Op voorstel van B. en W. werd z. h. s. afwijzend hierop beschikt. Ged. Staten hebben de rente van het leeningskapitaal voor den groven tuinbouw Verlaagd van 4 op 3s/4 proc. Werd z. h. s. goedgevonden. Voorstel aangaan rekening-courant over eenkomst met de N.V. Bank v. Nederl. gemeenten. Dat werd z. h. s. goedgevonden voor een bedrag van 15700 tegen eene rente van 3»/, proc. Gemeentebegrooting 1938. De heer Mantel bracht als rapporteur der commissie hierover verslag uit. Volgn. 46. Rentepost 3224. De commissie droeg B. en W. op een nieu we leening te plaatsen ter converteering van de gezamenlijke posten. Volgn. 84. Verlagng salaris gemeente werkman van 1200 op 1000. De heer Mantel vroeg waarom B. en W. met een voorstel tot loonsverlaging komen. De levensstandaard is verhoogd, terwijl ook deze verlaging niet in georganiseerd overleg is besproken. Wethouder Plugboer: De werkeloosheid Is nog groot, bovendien heeft Roselaar den pensioengerechtigden leeftijd en kan ont slag vragen. Over de prestatie van den werkman is hij niet tevreden, vooral wat betreft de school en het schoonhouden van andere gebouwen. De heer de Groot vond een verlaging thans ongemotiveerd. Ten eerste zou het direct van invloed zijn op zijn pensioen, dat door hem te allen tijde kan worden aangevraagd; ten tweede vond spr. het van weinig waardeering getuigend voor iemand, die altijd klaar staat voor electrische sto ringen zelfs 's avonds laat. Z. h. s. werd besloten het loon op 1200 te laten. Volgn. 86. Onderhoud straten en pleinen pp 1000 gebracht. Commissie stelde voor te verhoogen tot f 1500. Wethouder Plugboer achtte het geen be zwaar den post op 2000 te brengen. Werd z. h. s. goedgevonden. Volgn. 117. Onderhoud onderwijzerswo- ning, geraamd 40. De commissie vroeg of dit bedrag voldoende is. Na bespreking werd hiervoor geraamd 100. Volgn. 142. Schoolschoonmaak geraamd pp 100. De commissie stelde voor te verhoogen tot 175. De heer Mantel zegde dat de Chr. school meer dan 200 per jaar kost; de heer Broersen, dat aan de kath. school hiervoor 175 wordt uitgekeerd. De voorzitter bracht na eenig debat het voorstel Mantel in stemming, dat werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Met de aangebrachte wijzigingen werd de begrooting vastgesteld. De post onvoor zien groot 600.54 zou blijven gehand haafd, waarvan een deel zou kunnen wor den gebruikt voor het betalen van 1/3 zie- kenfondskosten voor werklaozen en steun- trekkenden, waarmede de raad zich in principe kon vereenigen en dat in handen gesteld werd van B. en W. voor nadere gegevens. De kapitaaldienst werd vastgesteld op 5490.08 in ontvangsten en uitgaven. De begrooting van het G. E. B. in ont vangsten en uitgaven op 5490.08, onvoor zien 53.07 met een winst aan de gemeente groot f 1200. De kapitaaldienst van het G. E. B. 351.69 in ontv. en uitg. De begrooting van het Burg. Armbest. werd vastgesteld op 4325.35 in ontv. en uitg., post onvoorzien 146.25. Hierna werd nog vastgesteld een suppl begrooting dienst 1937. Rondvraag. De heer Oostwouder vroeg of is ingeko men een adres van de 3 arb. bonden voor land-, tuinb. en zuivel. De voorzitter antwoordde dat dit is in gekomen en aan de bepalingen daarin ver vat reeds wordt voldaan. Ook vroeg hij verbetering van den weg voor de woningbouwvereeniging. De voorzitter zeide, dat daaraan zal wor den voldaan. Mede vroeg hij waarom aan den heer Veenstra ontslag is gegeven, terwijl het werk voor de helft af was. De voorzitter antwoordde, dat hij Veen stra er reeds op had gewezen, dat het werk te lang duurde. De heer Brouwer zeide, dat het Burg. Armbestuur de pacht van de landerijen onderling heeft geregeld en deze verhoogt. De heer Oostwouder: Dit is gebeurd op aandrang van wethouder Plugboer. De voorzitter antwoordde, dat dit een zaak is van het Burg. Armbestuur en de begrooting is goedgekeurd. De heer Mantel vroeg verbetering in de lichtvoorziening aan het Westeinde. De voorzitter zeide, dat dit in orde zal «worden gebracht. Ook vroeg de heer Mantel voor werkob- Ject voor de werkeloozen de terreinen bij den woningbouw aan den Oostertuin op te baggeren. De voorzitter vreesde dat hiervoor geen toestemming kan worden verkregen. De heer de Groot vroeg of reeds rapport is ingekomen over de openb. school. De voorzitter antwoordde dat architect Saai een opname heeft gedaan, doch geen rapport heeft uitgebracht. Wethouder Broersen vroeg of reeds be richt U Ingekomen over de tuinbouwrege- ling van den minister van Soc. Zaken, op verzoek van den secretaris v. d. tuinb.- ver. al weken geleden verzonden. De voorzitter zeide dat dit nog niet is ontvangen. Wethouder Plugboer zeide van Ir. Ste vens te hebben gehoord, dat deze regeling ongeveer gelijk zal zijn aan die voor de kleine boeren. Hierna sluiting. Wegens ongesteldheid van burgemeester van den Heuvel trad als voorzitter op de loco-burgemeester, de heer J. Veldboer. Besloten werd verzekerde werkloozen bij plaatsing in werkverschaffing voorrang te verleenen en een kolenbon boven de kas- uitkeering te verstrekken van 1 per week. Een subsidie-aanvrage van de Commissie tot Malariabestrijding ondervond een afwij zende beschikking. Het R.K. Lyceum krijgt over 1937 een subsidie groot 100 voor 1 leerling. De plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm verzocht over 1936 en 1937 een subsidie groot 15 telkens. Voor 1937 ging men ermee accoord, doch waar de dienst 1936 is gesloten, kan over dat jaar geen subsidie meer verleend worden. Het voorstel van B. en W. tot het voeren van verweer in de procedure-Frenk contra den burgemeester werd na afloop der open bare vergadering in geheime zitting behan deld. Namens de commissie van onderzoek be treffende de begrooting 1938 rapporteerde de heer Chr. H. de Goede. De volgende op merkingen werden gemaakt: De posten wegens rente en aflossing dienen ta worden herzien in verband met de extra-aflossing op 31 Dec. a.s., waartoe besloten werd nadat de begrooting in ontwerp reeds was aange boden. Inmiddels was hieraan voldaan. Het uurloon voorden arbeider om het gemeente huis wordt geacht te laag te zijn 0.20); de raadscommissie sprak zich uit voor ver hooging tot 1 kwartje Nu de gemeente er niet in is geslaagd het schilderwerk in 1937 te mogen laten uitvoe ren (suppl. begr. niet goedgek.) is de raming 1938 geheel gebaseerd op het werk, dat noodzakelijk dient te geschieden. De be grooting werd dan vastgesteld, evenals de begrooting 1938 van het G.E.B. Ingetrokken werd een raadsbesluit van 1935 strekkende tot conversie van een geld- leening, waaraan nimmer uitvoering is ge geven. Besloten werd tot geheele aflossing van de ten laste der gemeente loopende schuld, groot 113.165. Een nieuwe geld- leening tot dit bedrag met een verplichte jaarlijksche aflossing van 4845 zal de mo gelijkheid tot deze buitengewone aflossing openen. Alsdan werd vastgesteld het bedrag per leerling 1938 Openbare Lagere school en het voorschot aan de Bijz. School 1938, alsmede een 2e suppl. begr. 1937. Na een bespreking aangaande de over name van het G.E.B. aan de provincie werd een 3e suppl. kohier hondenbelasting 1937 vastgesteld en werd op een tweetal reclames hondenbelasting gunstig beschikt. Aan H.M. de Koningin zal een bedrag ad pl.m. 60 worden aangevraagd wegens Rijksbijdrage in de kosten van de gemeente huishouding over 1938. Op voorstel van B. en W. werd besloten de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te wij zigen door toevoeging van een nieuwe twee de alinea aan art. 1 en door het bedrag van het crediet van 5.000 op 10.000 te bren gen. Voor 1938 zal een kasgeldleening worden aangegaan groot 5500. De commissie van toezicht op het L. O. werd op advies van B. en W. opgeheven. Het in de vorige vergadering genomen be sluit tot het aangaan van een kasgeldleening groot 4175 teneinde daarmede extra af te lossen, werd ingetrokken uit overweging, dat met een gedeelte van het bedrag van 8000, dat wegens uitloting van een aantal obligatie's (waarborgsom schoolbouw) in de gemeentekas is gekomen, kan worden af gelost. Provinciaal Tlieuws De conversie van de annuïteits- leeningen der gem. lichtbedrijven van den Langendijker gemeenten en St. Pancras. De berichten over de conversie van de annuïteitsleeningen der gemeenschappelijke lichtbedrijven hebben in de Langendijker gemeenten en St. Pancras heel wat stof doen opwaaien. Het was dan ook een zeer eigenaardige gang van zaken, welke aan het daglicht kwam. Het dag. bestuui van de Commissie van Beheer der gemeenschappelijke licht bedrijven had een aanbod voor de conversie van de annuïteitsleeningen der lichtbedrijven van 3»/g aangenomen, terwijl later bleek uit een opmerkng van één der leden van de Commissie van Beheer, dat van de Boeren leenbank te Noordscharwoude een aanbod was ontvangen van 3 Wanneer dit lid hierop niet de aandacht had gevestigd, zou men er nimmer iets van hebben gehoord, althans niet officieel, aangezien deze zaak bij de rondvraag in de vergadering van de C. v. B. werd aangesneden en de con versie reeds eerder door het dag. bestuur was aangenomen. Weliswaar moest bij conversie der leenin gen bij de Coöp. Boerenleenbank te Noord scharwoude aan de Mij. voor Gemeente- crediet, waar deze leeningen alle waren ondergebracht, een vergoeding voor ver vroegde aflossing worden betaald van 1 doch deze boete werd ruimschoots vergoed door de lagere rente, welke men bij de Boerenleenbank moest betalen. Het voordeel, dat het bestuur van de commissie van beheer heeft afgewezen, be loopt een bedrag van 234.10. Het totaal bedrag der leening was 38020.86. Dat het voordeel der conversie nog niet grooter was, ligt aan den korten looptijd. Eén der leeningen tot een totaal bedrag van 21.503,95, moet in twee jaar worden afge lost, zoodat de conversie bij de B. L. B. i.p.v. voordeel, nadeel opleverde. Over het geheel genomen echter leverde de conversie bij de Boerenleenbank toch een voordeel op tot het bovengenoemde bedrag. De tweede leening, welke geconverteerd moest worden, welke per 1 Januari 1938 nog 3952,17 zal bedragen, leverde bij con versie bij de Boerenleenbank, na aftrek van de te betalen boete een voordeel op van 41.531 De derde, tot een totaal bedrag per 1 Januari 1938 van f 5269,23 zou een voordeel hebben opgeleverd van 55.35. De vierde, tot een bedrag van 4724,94 op 1 Januari 1938 en afloopende in 1944 een voordeel van 91.74 en de laatste, welke op 1 Januari 1938 nog 2570,57 zal bedragen, zou een winst opleveren van 54.08. Wanneer men hier het nadeel van de eerste leening, tot een bedrag van 8.60 van aftrekt, blijft 234,10 over. Bij deze berekeningen hebben wij ons ge houden aan de tot 1938 geldende annuï teiten, hetgeen, mocht een andere regeling voor de aflossing zijn bepaald, slechts weinig verschil kan geven, daar men zich aan de voor de verschillende leeningen geldende jaren van afloop zal moeten houden. te betalen te betalen rente rente a 3 a 35/g plus boete. 21.503.95 1174.03 1182.63 3.952.17 434.16 392.63 9.269.23 578.77 523.42 4.724.94 668.70 576.96 2.570.57 406.92 352.84 Bedrag der leening op Vi '38 38.020.86 3262.58 3028.48 Ten aanzien van deze zaak vernemen wij van de zijde van het bestuur der lichtbe drijven, dat het bestuur aan de Mij. v. Gemeentecrediet te Amsterdam de voor waarden heeft aangevraagd voor conversie van de leeningen, waar het hier om gaat en welke alle bij deze bank waren onderge bracht. De N.V. Gemeentecrediet heeft, aldus de voorzitter van de commissie, burgemeester Kroonenburg van Sint Pancras, ons altijd zeer coulant en zeer billijk bediend; zelfs in den krapsten tijd, toen zeer moeilijk eenig geld was te krijgen, heeft deze bank de gem. lichtbedrijven altijd op een degelijke wijze geholpen. Het bestuur is daarvoor erkentelijk geweest, waardoor een band is ontstaan, ook al doordat de meeste leenin gen bij genoemde instelling loopen. Tegelijkertijd is een aanbod van de Boerenleenbank te Noordscharwoude ont vangen tegen 3 terwijl het aanbod van de N V. Gemeentecrediet was 35/, zonder betaling van de in het contract vastgelegde boete van 1 voor vervroegde aflossing. Als wij den financieelen toestand van de gasfabriek, waarop deze leeningen uit sluitend betrekking hebben, beschouwen, dan constateeren wij, dat de gasfabriek nog door te maken heeft twee moeilijke jaren voor aflossing en rente, waarvan juist de annuïteitsleeningen de oorzaak zijn. In dit verband heeft het bestuur gemeend te moeten adviseeren om de leeningen te con- verteeren tot 36/g bij Gemeentecrediet i.p.v. het aanbod van de Boerenleenbank te Noordscharwoude te aanvaarden. Na twee jaar vervallen de grootste annuïteitsleenin gen en komt de gasfabriek in een zeer gun stige conditie, waar zij dan ontheven wordt van een rente- en aflossings-bedrag van 12.000 per jaar. Het restant van de andere leeningen, die dan overblijven, zal dan by den sterken geleidelijken terugloop van de aflossing van de overige leeningen, geen in vloed meer uitoefenen ten opzichte van de meerkosten van totaal f 200, welke het aanbod van de Boerenleenbank tot gevolg heeft. Bovendien bestaat altijd nog in het con tract met Gemeentecrediet de gelegenheid om te allen tijde weer tot conversie over te gaan, zoodat indien de rentevoet algemeen lager mocht worden, dit eventueel nadeel van 200 nog steeds kan worden gevonden". Tot zoover de verklaring van -het bestuur. Wij twijfelen er niet aan, of in de komende raadsvergaderingen zaï deze zaak door ver schillende raadsleden worden aangesneden, daar wel is gebleken, dat men voordeeliger uit was geweest, wanneer van het aanbod van de Boerenleenbank was gebruik ge maakt. Film en lezing over Oostenrijk. Uitgaande van de afd. Wieringerwaard van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen en van oud-leerlingen van de huishoudschool te Schagen, werd Woensdagmiddag in de zaal van den heer R. Breed een film vertoond van Zuid-Oosten rijk, waaby de heer Sieswerda behulpzaam was met de projectielantaarn. Er waren meer dan 100 dames aanwezig, alsmede een viertal heeren. Mevr. KaterSleutel heette ailpn welkom in 't bijzonder mej. Boekei van Delfzijl, die ons het een en ander zou vertellen over Oostenrijk, waar ze een week of acht is ge weest. Ook een woord van welkom aan eenige oud-leerlingen van de Huishoud school. Door deze dames werden, begeleid door mej. M. Bakker op de piano, allereerst een drietal liedjes gezongen n.L Bondslied, Jeugdlied en Ons stroomt nog frisch 't bloed door de aderen. Dan is het woord aan mej. Boekei die ons verzocht een reisje met haar te maken door Oostenrijk. Voordat de plaat jes werden vertoond heeft ze ons verteld over haar reis, over de gebruiken en ge woonten aldaar (het komt er maar op aan hoe men 't bekijkt), dat het volk over het algemeen arm is, dat een eenvoudige her berg meer bekoring heeft dan de mooie groote hotels, dat het gemoedelijke aardige menschen zyn en hoe ze als volontair in een jeugdherberg in de gelegenheid was om op prettige manier het dorp te leeren kennen. Van het platteland valt meer te vertellen dan van de groote steden. Spreekster kon zich niet begrijpen hoe een volk met zoo'n nijpend gebrek zoo hartelijk kon zijn. Daar in staan wij Hollanders ten achter. Na deze inleiding krijgen we als eerste plaat de kaart van Oostenrijk vóór den oor log en wat er na dien van overgebleven is. Op prettige wijze heeft spreekster aan de hand van een mooie serie plaatjes veel ver teld over alles en nog wat, b.v. over een reis over de bergen tot op een hoogte van 2500 meter, over de eeuwige sneeuw, over de bergbewoners met wie ze kennis gemaant had, en nog veel meer. In de pauze werden door een twaalftal dames, oud-leerlingen, eenige Zwitsersche dansen uitgevoerd als Jagersmarsch, Tan- toli, Rits-Rats, De Rozelaar en Jan Speel man, waarvoor hen een verdiend applaus ten deel viel. Het bijzonder woord van dank door de presidente tot mej. Boekei gericht was ten volle verdiend. Mej. Waiboer uit Anna-Pau- lowna bracht ook namens de oud-leerlingen haar dank, alsmede aan den Bond van Boe rinnen. De vrouw-moeder als behoedster van het leven. Woensdagavond vond onder voorzitter schap van mevr. Doorn in de zaal van den heer Feijs een openbare vergadering plaats van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, afd. Oude Niedorp. De spreker van dezen avond, de heer Schermerhorn, getuigde dat er in dezen tijd voor de vrouw-moeder nog steeds aan leiding is om op te zien naar het kruis, waaraan haar zoon is gestorven. De hou ding van deze moeder gaat zich echter wij zigen. Niet meer het gedwee aanvaarden (passiviteit), doch het zich afvragen wat daartegen kan worden gedaan (activiteit). Het leven, waarover de moeder heeft te waken, laat zich splitsen in twee deelen, nL het stoffelijk, lichamelijk leven en het geestelijk zedelijk leven. De natuur leert ons, dat het moeder-dier steeds de neiging heeft om voor haar kind op te komen. Toch laten duizenden moeders zich hun kind ontnemen voor den oorlog. Daarom is strijd tegen militarisme en oor log noodzakelijk, vooral nu men overal de angstwekkend snelle uitbreiding van het leger-contingent en de vervolmaking van de moord-techniek kan aanschouwen. De oorlog is een geesel, welke, jammer genoeg, nog steeds bestaat en volgens spr. ligt hier een mooie taak voor de vrouw-moeder open. Volgens spr. is het hoofdzaak om van haar kind een geestelijk sterk mensch te maken met een dapper karakter. Een wordende persoonlijkheid en ontwikkeling van het intellect, waardoor de mensch zich niet laat leiden door zijn persoonlijke driften, maar door de rede, is voor de mensch het eerst noodig. Rioleeringswerken stopgezet. Doordat de onteigeningsprocedure tus- schen het rijk en een tweetal bewoners nog niet is beëindigd, zijn de rioleeringswerken aan den Kennemerstraatweg stopgezet. De werkloozen zijn nu op de terreinen aan den Zeeweg tewerkgesteld. Concours. Bij het bestuur van Eensgezindheid, ons populaire fanfarecorps, is het plan gerijpt om een concours te houden en wel in de maand Juli of Augustus. Maar een reserve fonds! Welnu, Heiloo heeft zich niet onbe tuigd gelaten. Onze burgemeester opende de lijst met een belangrijk bedrag en de burgerij volgde. Het staat thans wel vast, dat het concours er zal komen. St. Nicolaasfeest. De burgerij wordt opgewekt om het blijde kinderfeest mogelijk te maken. Voor de bijzondere scholen komt er een verloting (goedgekeurd door B. en W. op 1 Novem ber) en voor de openbare scholen een lijst. Heilooër kindervrienden, maakt den over tocht van den goeden Sint mogelijk door Uw milde bijdragen. B. en W. hebben besloten gedurende de wintelmaanden de kolenbon tot het maxi mum van 1 aan de werkloozen toe te staan. Bezoldigd veldwachter benoemd. Met ingang van 16 November a.s. is tot bezoldigd veldwachter dezer gemeente be noemd de heer Johannes Spaan uit Hoorn. Weer aardbeien. Als bewijs voor den zachten herfst, welke gepasseerd is, kan het feit dienen, dat by den tuinder F. Ligthart dit jaar voor de tweede maal aardbeien van den kouden grond werden geoogst. BOUW GEMEENTEZIEKENHUIS TE PURMEREND. Donderdagmiddag is te Purmerend aan besteed de bouw van het nieuwe gemeente ziekenhuis, architecten J. Plas en C. Koning te Purmerend. De raming bedroeg f 199.500. Ingekomen waren 65 biljetten. De hoogste inschrijfster was de firma Ahrends te Dronrijp voor 220.600. Het laagst kwam uit de bus de firma J. Sijp en Brand te Wormer met 174.260. Het werkfonds heeft voor den bouw een bedrag van 260.000 beschikbaar gesteld. itutetdand DE OVERWEG-MISERE TE LEIDEN. Het einde in zicht? De kwestie van den spoorwegovergang over den Rynsburgerweg nabij het station te Leiden, waarover reeds herhaaldelijk klachten zijn gerezen in verband met de groote belemmering, welke het autoverkeer en het verkeer van voetgangers daar ter plaatse ondervinden, schijnt tot een oplos sing te zullen worden gebracht. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft de re geering zich in beginsel bereid verklaard een bedrag beschikbaar te stellen uit het Werkfonds voor het maken van een viaduct ter plaatse en het ophoogen van den spoor weg met bijkomende werken, waaronder ook begrepen de overwegen van den Haag- weg en aan den Morschweg. Men is thans doende overeenstemming te verkrijgen omtrent de uitwerking van deze plannen. (Msb.) NEDERLANDSCH SCHEEPJE TE ANTWERPEN GEZONKEN. De schipper om het leven gekomen. Te Antwerpen is de met ijzererst geladen schuit „Verboeckhoven" in 't kanaaldok ge zonken. Het vaartuig werd met een drijven de kraan weer aan de oppervlakte gebracht Het lijk van den 56-jarigen schipper P. Har- togs uit Roosendaal werd in de kajuit ge vonden. Men veronderstelt, dat hij op het laatste oogenblik geld en papieren heeft willen redden en niet meer tijdig de kajuit kon verlaten. ALARM IN HET RIJKSMUSEUM. Veiligheidssysteem in Lombokkamer waarschuwde de brandweer. Vlak voor sluitingstijd van het rijksmu seum te Amsterdam is de brandweer gister middag automatisch gealarmeerd doordat een alarminrichting in het vertrek, waar de Lombokschatten staan opgesteld, in werking kwam. Onmiddellijk rukte de brandweer met groot materiaal vanuit alle richtingen naar het Rijksmuseum uit. Ook in het museum zelf waren de alarmschellen in werking ge treden, zoodat in alle hoeken van het uitge strekte complex alle veiligheidsmaatregelen werden getroffen. Op de tableaux, welke met alarminstalla ties correspondeeren zag men, dat het alarm gemaakt was by de Lombokschatten. By onderzoek bleek hier evenwel niets aan de hand te zijn. Vermoedelijk heeft de alarm inrichting tengevolge van een defect con tact gemaakt Men trachtte de brandweer telefonisch te waarschuwen dat uitrukken overbodig was, doch het was reeds te laat. Een groot aantal voertuigen verscheen spoedig voor het ge bouw. Veiligheidshalve stelden de brand wacht nog een onderzoek in het museum in, doch daarbij weitf niets verdachts aan getroffen. Dr. S. LISSAUER t Gisteravond is in zijn woning aan de Laan van. Nieuw Oost-Indië 147 te Den Haag op 72-jarigen leeftijd overleden dr. S. Lissauer, rustend geneesheer aldaar, die tijdens zijn leven een van de meest vooraanstaande leden van den kerkeraad der Nederlandsch Israëlietische gemeente in Den Haag is geweest. Voorts was hij o.m. assessor en lid van de commissie van het begrafeniswezen. Een levenskwestie voor winkelbedrijven. „Het moderne winkelbedrijf zou zich niet in stand kunnen houden zonder courantenreclame", verklaarde eend gen tijd geleden de eigenaar van een goed rendeerende zaak.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9