Agenda |i Stad en Omgeving. De baas iS in een goed humeur. EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. t BURGEMEESTER VAN SIJBEKARSPEL OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is plotseling op 72-jarigen leeftijd overleden de heer G. Sta pel Sz., sinds 1904 burgemeester der ge meente SijbekarspeL De heer Stapel was de oudste burgemees ter in de provincie Noordholland. Wij ontleenen aan de N.H.Crt. de volgen de bijzonderheden: De heer Stapel was het type van den stoeren Westfries, wiens gezondheid schijn' baar van dien aard was, dat niets hem kon deren. Hij sproot uit een bekend Westfriesch geslacht, waaruit ook nu wijlen de heer C. Stapel, in leven wethouder van Enkhuizen en de onlangs overleden heer P. Stapel, oud- politie-commissaris te Hoorn, voortkwamen. In het jaar 1904 werd hij benoemd tot burgemeester der gemeente Sijbekarspel, in welke hoedanigheid hij zich een burge meester toonde van den ouden stempel, die nochtans met zijn tijd meeging, getuige nog weer onlangs de reorganisatie van de brandweer, waardoor deze geheel op mo dernen leest geschoeid werd. In een verga dering, door burgemeester Stapel geleid, heerschte steeds een sfeer van gemoedelijk heid en met hem verdwijnt uit ons gewest een der laatste burgemeesters, die geen ambtenaar was in den juisten zin van het woord, doch lange jaren naast het ambt van burgemeester ook als practisch veehouder werkzaam was. Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag werd de heer Stapel be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, waarmede tevens zijn verdiensten op ander gebied werden erkend, want de overledene was o.m. voorzitter van de afd. Opmeer en Omstr. der Holl. Mij. v. Land bouw, voorzitter van de Noordholl. Land- bouwonderlinge, lid van het College van toezicht op de Kerkelijke goederen en fond sen en voorzitter van de plaatselijke onge vallencommissie te Opmeer, waarvan de heer Stapel den dag voor zijn dood nog een vergadering bijwoonde. In het ambacht „De Vier Noorder Koggen" was hij ook geen on bekende. omdat hij in dit college langen tijd als Heemraad zitting had, tot de wettelijke leeftijdsgrens van 70 jaar hem tot heengaan noopte. Thans heeft,een hartverlamming aan dit werkzame leven een einde gemaakt. De stoere eik is geveld; burgemeester Stapel is niet meer, doch zijn geest en zijn werk zullen, vooral in de gemeente Sijbe karspel, nog lang blijven voortleven. VERKEERSVERBETERING DRINGEND NOODZAKELIJK. Aan B. en W. van Alkmaar is het vol gende adres gezonden. Naar aanleiding van Uw bij schrijven d.d. 2 November 1937 aan de Commissie van Advies voor Verkeersaangelegenheden, al hier, om advies toegezonden ontwerp voorstel aan den raad betreffende overklui zing of demping van het water tusschen de beide Steenenbruggen, berichten wij Uw College, dat de Commissie van meening is, dat de thans bestaande toestand, waarbij een behoorlijke verbinding tusschen de Laat en de Langestraat ontbreekt, uit ver- keersoverwegingen noodzakelijk verbete ring behoeft. Met Uw College zijn wij van meening, dat een oplossing in den geest als door den A. N. W. B. voorgesteld, p.1. om over te gaan tot verbreeding van de Huigbrouwer- straat en in aansluitng aan die verbreeding een zeer beperkt gedeelte van het water te overkluizen, het meest gewenscht zou zijn. Zoodra de financieele toestand van de ge meente dit mogelijk maakt, zal daartoe moeten worden overgegaan. Naar onze meening zou het echter wen- schelijk zijn, teneinde toch eenige oplossing in deze aangelgenheid te verkrijgen, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een beein van uitvoering van het door den A. N. W. B. voorgestelde plan, n.1. de gedeeltelijke verbreeding van de Kraan- buurt en wel tot eenzelfde breedte als de Mient, waarmede wellicht geen te groote financieele offers zullen worden gevraagd. Het zou dan t z. t„ wanneer de finan cieele draagkracht der gemeente zulks zou toelaten, mogelijk zijn, in aansluiting op deze verbreeding van de Kraanbuurt. over te gaan tot verbreeding van de Huigbrou- werstraat, waarbij wij dan, althans voorloo- pig, geen oordeel zouden willen uitspreken aan welke zijde van de Huigbrouwerstraat deze verbreeding zou moeten worden ge zocht. Wij mogen Uw College mitsdien in over weging geven een oplossing in dien zin te willen bevorderen. Het adres is geteekend door den heer F. H. van Kinschot als voorzitter en den heer P. Langedijk als secretaris. VEEWAGEN GEKANTELD. Gister geraakte een met kalveren beladen veewagen even voorbij Schoorldam, door te veel uitwijken, in den berm van den weg. waardoor de wagen kantelde. De bestuur der bekwam gean letsel. De dertig kalveren kwamen er ook goed af. Nadat de dieren op een anderen wagen waren overgeladen, werd de gekapseisde wagen door een kraanwagen weder overeind gezet. SINTERKLAAS EN DE WINKELS. In verband met de St. Nicolaasdrukte is het geoorloofd op grond van de bepalingen der Winkelsluitingswet alle winkels vanaf Donderdag 25 November 1937 tot en met Zaterdag 4 December 1937 eiken werkdag voor het publiek geopend te hebben tot des avonds tien uur. Te Alkmaar mogen alle winkels op Zon dag 5 December 1937 den geheelen dag (tot 's-nachts 12 uur) geopend zijn. TER WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar vestigt er de aandacht op dat dezer dagen in deze gemeente reclame wordt gemaakt voor een instelling, genaamd „Superbe" te Baarle-Hertog (hoofdpostkantoor Tilburg), waarbij de eerste 5000 inzenders van een aan huis bezorgde kaart in aanmerking ko men voor de „Superbe"-verrassing. Blijkens betrouwbare inlichtingen betreft het hier een in België woonachtige foto graaf, die portretvergrootingen maakt met bijlevering van lijsten. In verband hiermee vestigt de Commissaris van Politie nog maals de aandacht op een in de dagbladen van 14 Maart 1935 opgenomen mededeeling van zijn ambtgenoot te Tilburg, luidende als volgt: „De Commissaris van Politie te Tilburg, bij wien herhaaldelijk verzoeken binnen komen om inlichtingen betreffende „Su perbe", wijst belanghebbenden er op, dat „de Superbe" niet is gevestigd te Tilburg, doch te Baerle-Hertog (België). Klachten of verzoeken om inlichtingen betreffende de „Superbe" dienen dan ook gericht te worden aan den Burgemeester van Baerle-Hertog (België). EEN ZOEKENDE BOK. Door een vrachtrijder is uit Purmerend een bok van de markt gebracht om deze aan een adres alhier te bezorgen. Aldaar wist men echter van een bok niets, doch de bok werd liefderijk opgenomen totdat de eigenaar is opgespoord. DE HUISVROUWEN-TENTOON STELLING. De Huisvrouwen-tentoonstelling wordt hedenavond om 10 uur gesloten en is voor 10 cent toegankelijk. Niet de pottenbakker Ruiter, doch de pottenbakker J. de Pater uit Bergen de- monstreerd op de tentoonstelling de oud- vaderlandsche kunst van het pottenbak ken. MOND- EN KLAUWZEER. Het getal mond- en klauwzeergevallen in Heerhugowaard is thans de 200 gepas seerd. CONCERT IN WESTERLICHT. Door het dames- en gemengd koor „Crescendo" van Noordscharwoude, diri gent de heer Willem Hespe, werd gister avond in Huize Westerlicht een concert gegeven dat in alle opzichten geslaagd is. Geopend werd door het dameskoor met: Hef uw oogen ten Hemel, van Men- delssohn en Droomevrouw kom, van Bonset. Vervolgens zong het gemengd koor Adesse fideles van. Hespe (prachtig ver tolkt) en Ave Maria van Paul van de Putte. Een paar solo's, Frühlingsglaube en Standchen van Schubert werden gezongen door mej. Trien Mulder, op den vleugel begeleid door mej. Willy Mallij. Voor de pauze zong het dameskoor Avondlied van B. Zweers, één der mooiste vrouwenkoren en prachtig gezongen en het gemengd koor Boodschap op de Heide van Fred. Roeske. Na de pauze kwam 't dameskoor met Johannds en Jezuhe van Lovendaal en 't gemengd koor met Vrede van Adama van Scheltema, muziek van den Hertog. Een zeer groot succes had mevr. Mei- nema met Moederke, 't Hemelhuis en Bootsman, aan den vleugel mej. Willy Mallij. De laatste begeleidde ook 't dameskoor bij het volgende nummer: Ruim baan, van Cath. van Rennes. Ten slotte zong het gemengde koor: Feest in het bosch, van Jac. Borset en Maskerdans van Hendrik Alting. O.a. bevatte het programma nummers waarmede het koor dezen zomer op het concours te Zeist prijzen heeft behaald. Een dankbaar applaus klonk na ieder nummer. Het strekt dit koor tot eer dat het op een paar na alleen Hollandsche liederen zong. Het welkomst- en dankwoord werd ge sproken door ds. H. W. Bloemhoff. In Wico-studio, Koningstraat 5, tot 21 Nov. dagelijks van 38 uur tentoonstelling handweefwerk, ceramiek en schilderijen. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wij zijn toch allemaal geen engelen (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sutter's Goud (avonturen); hoofdrollen Ed- ward Arnold en Binnie Barnes; extra: In stormenden galop (sens.); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, t/m. Woens dag, hoofdnummer De vrouw die men be geert (rom.); hoofdrollen Kay Francis en George Brent. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Frederic March. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 17 November. 2.30—10 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstel ling vanwege de Ned. Vereen, v. Huisvrou wen. 8.15 uur, de Unie, sonaten-avond; G. Hop viool, Joh. O. Kramer piano. Donderdag 18 November. 4.45 uur (kinderen) en 8 uur in 't Gulden Vlies, geluidsfilm Ned. Chr. Gymn. verb. 8 uur, Harmonie, feestavond viering 20- jarig bestaan Sovjet-Unie; twee sprekers, cabaret, muziek. Vrijdag 19 November. 410 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. WAARSCHUWING! Kinderen, verrae'd duidelijk naam en adres bij je inzend ng der 5 zwarte bandjes der Palmolive Zeep verpakking. Je ontvangt dan geheel gratis het prachtige CANADESE VIJFLINGEN UITKN1PBOEKI Bandjes opsturen (drukwerk, 1'/a cent porto) aan Palmolive Amsterdam (C). van 10.50 per M2. te hoog voor. Wij zou den den grond voor den aanleg van zijtui nen dan ook willen bepalen op 8 per M2. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf kan zich hiermede vereenigen. Hier mede rekening houdende zal de prijs van het door den heer van Veen gevraagde terrein gemiddeld 10 per M2. moeten bedragen. Wij merken hierbij nog op dat de heer van Veen op het door hem gevraagde terrein groot ongeveer 750 M2., overeenkomstig het daarvoor vastgestelde verkavelingsplan, slechts vier perceelen zal kunnen "dichten Wil hij een terrein hebben geschikt voor woningen, dan zou het verkavelingsplan eenigszins gewijzigd moeten worden, doch tevens de te verkoopen oppervlakte met 150 M2. vergroot. Wij stellen u voor ons te machtigen den heer J. M. van Veen, voornoemd, mede j deelen, dat de gemeente bereid is het bouw terrein aan den Hoeyerweg, kadastraal be kend gemeente Alkmaar, sectie C nr. 3692 ged., tegen den prijs van 10 per M2. te ver- koopen, onder de door B. en W. nader vast te stellen voorwaarden. overeenkomst wordt aangegaan. Daarvoor zijn onderhandelingen met B. en W. van Oude Niedorp gevoerd, die tot resultaat heb ben gehad, dat overeenstemming is bereikt over de hieronder afgedrukte regeling. De commissie van bijstand voor de lichtbedrij- ven kan zich blijkens het bij de stukken ter inzage gelegde advies d.d. 10 November j.L daarmede vereenigen. In overeenstemming met dit advies stel len B. en W. voor met de gemeente Oude Niedorp een overeenkomst aan te gaan voor de levering van gas en bieden u daartoe een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. DIENST 1936. In bijlage nr. 171 maakt de commissie, be last met het onderzoek van de gemeentere kening, dienst 1936, eenige opmerkingen welke door B. en W. worden beantwoord. INBRAAK. In de gemeente Akersloot is hedennacht op drie plaatsen door tot nu toe onbekend gebleven daders ingebroken. Er is ingebroken in de R.K. kerk, door middel van een ladder die tegen een raam was geplaatst. Hier is niets ontvreemd daar alle collecte-bussen dagelijks geleegd worden. De kruidenier W. Buren mist uit zijn kassa een bedrag van 30 alsmede uit den winkel sigaren en sigaretten en kleine arti kelen. De derde inbraak geschiedde in de con sistoriekamer der N.H. kerk waar eenige collecte-busjes met onbekenden inhoud zijn geledigd. De politie stelt een onderzoek in. VERHUUR GEMEENTE-EIGENDOMMEN Aan het ontwerp-besluit tot verhuring van de landelijke eigendommen der gemeente (bijlage nr. 142) hebben B. en W. in bijlage no. 142 toegevoegd onder polder Overdie en Achtermeer: „Sectie F. nr. 2961 ged., groot 1.00.54 H.A., huurder Th. Leegwater voor 60 per jaar", en in verband met den ver koop van het terrein gelegen tusschen den Boezemsingel en den Tienenwal in dat be sluit hebben doorgehaald „Tienenwal, sectie B. nr. 3870, groot 0.17.50 H.A., huurder C. Zonneveld voor 30 per jaar". Voorts hebben zij nog de volgende wijzi gingen in het bovenbedoelde ontwerp-besluit aangebracht: Polder Overdie en Achtermeer, Sectie F. 1338 gewijzigd in Sectie F 1338 ged.; Boerderij Bergerweg. Sectie D 234, 235 en 236 gewijzigd in Sectie D 234 ged., 235 ged. en 236 ged.; Huiswaarderpolder, Sectie C. nr. 115 gewijzigd in Sectie C. nr. 115 ged. VERKOOP GROND AAN DEN HOEVERWEG. In bijlage nr. 170 schrijven B. en W.: Naar aanleiding van het in uwe vergade ring van 4 October j.L in onze handen om bericht en raad gestelde verzoek van den heer J. M. van Veen te Heiloo, van 23 Sept. 1937, deelen wij u het volgende mede: In overeenstemming met het advies van de commissie van bijstand voor het grond bedrijf hebben wij den prijs voor het bouw terrein, gelegen aan den Hoeverweg bepaald op 10.50 per M2. De heer van Veen ver zoekt om dezen prijs van den grond voor den bouw van vijf perceelen te verlagen tot f 88.50 per M2. Voor den aanleg van zij tuinen komt ons bij nader inzien een prijs INSTRUCTIE DOODGRAVER. B. en W. schrijven in bijlage nr. 138: Naar aanleiding van het daaromtrent door de commissie van overleg voor de werklie den uitgebrachte advies, brengen wij in het ontwerp-besluit tot wijziging van de instruc tie voor den doodgraver, opgenomen in bij lage nr. 138, de volgende wijziging aan: Het 2e lid van artikel I sub a wordt gele zen: „Aan dit artikel wordt toegevoegd een tweede alinea, luidende: „Waar in deze in structie wordt gesproken van „directeur der begraafplaats" of van „directeur" wordt mede bedoeld degene, die door B. en W. met het toezicht op de werkzaamheden bij afwe zigheid van den directeur is belast". Het tweede lid van het voorgestelde arti kel 2 wordt gelezen: „Zijn werktijd wordt door B. en W. geregeld". Aan artikel I wordt voorts toegevoegd: „f. aan artikel 10 wordt toegevoegd een tweede lid, luidende: „De vereischte dienstkleeding wordt hem van gemeentewege verstrekt". GASLEVERING AAN OUDE NIEDORP. B. en W. schrijven in bijlage nr. 169: In de overeenkomst betreffende levering van gas aan Winkel en Nieuwe Niedorp is bepaald, dat genoemde gemeenten zich ver binden er toe te zullen medewerken, dat de rechten en verplichtingen dier gemeenten ten aanzien van de levering van gas in de gemeente Oude Niedorp met ingang van 1 Januari 1938 op de gemeente Alkmaar over gaan. Om definitief hiertoe te komen is het noo- dig, dat met de gemeente Oude Niedorp een PAARD TE WATER. Een paard te water, zooals dat vanmorgen op de Mient het geval was, is „au fond" een allerdaagsch gevalletje. En niet zoodra heeft het edele dier vasten grond onder zijn beenen verloren of en juist met een drukken veedag als vandaag een ware oploop valt te constateeren. In dichte drommen groept het publiek op de wallen en weldra beginnen de levendigste debat ten. Men kijkt meewarig naar het zwemmen de paard, dat geen kans ziet uit zijn be narde positie te komen en onmiddellijk worden plannen beraamd om tot een red ding-met-succes te geraken. Doch zie, daar verschijnt de sterke arm ten tooneele. Voor inspecteur en agenten wordt ruim baan gemaakt en een ieder wacht gespannen, welke wijze woorden na critischen blik aan de lippen van de ze gezagsautoriteiten zullen ontvlieden. In de gelederen wordt het stil, de alles- beheerschende vraag „optakelen of verslee- pen" houdt allen bezig. En inmiddels zwemt het paard met den verdrinkingsdood ten gevolge van het ijskoude water voor oogen, rond en ziet hulpeloos naar zooveel „red ders". „Sleepen naar de Handelskade", klinkt het dan resoluut uit den mond van den inspecteur. Mannen en jongens springen in een schuit, hebber het plotseling hevig- druk. De volksoploop komt in beweging. „Waanzin", 3ggen ze nu natuurlijk, „dat beest moet opgetakeld worden en niet an ders!" Ja, daarover is men het nu allemaal eens, heelemaal versieepen houdt het arme dier niet uit, die halen ze straks dood op" De stuurlui-aan-den-Mientwal discussee- ren steeds luider en men gaat langzamer hand van een „schandaal" spreken. Doch rustig en kalm boomen de echte stuurlui verder, het paard achter zich sleepend en aangekomen bij de Handels kade, schieten dezelfde „deskundigen" naar voren om te trekken en hun pogingen goed beloord te zien. Het is gebeurd, best afge loopen en het paard zet een snelle draf in om zich warm te loopen na zooveel koude. Het woord „optakelen" komt niet meer voor in de terminologie van de kijkende massa. Een stukje volksleven van het zuiverste water had zich afgespeeld, het leven her neemt zijn rechten. Kerk- INSCHRIJVINGEN HANDELS. REGISTER 916 NOV, '37 Nieuwe zaken: Anna-Paulowna: S. van Eeten weg 1 A II, kruideniersbedrijf. Schagen: Schager Dagblad, Nieuw» Laagzijde 69, uitgave van een dagblad Wijzigingen: Alkmaar: fa. P. de Munk, Ritsevoort A 58, schilder en behanger, enz.; overe» gaan aan Mevr. de Wed. A. de Munk de Jager. P. Cappelle, Zocherstraat 2, kruide, nierswinkel; overgegaan aan J. D. Groot P. J. van den Hooff, Snaarm'anslaan E 52, winkelier in kaas, enz.; overgegaan aan A. C. Groot. Ledermagazijn „City", Langestraat 33- bedrijf uitgebreid met kunstnijverheids.' artikelen onder den naam: Kunsthand^ „City. Castricum: N. V. Bouw- en Exploita. tie Maatschappij „Terra Casa", Doipj. straat 15; bestuurswijziging. Egmond-Binnen: J. Kraakman Co., Julianaweg 432, expeditie en brandstof- fenhandel; overgegaan aan Jac. Belle- man. Noord-Scharwoude: de Noordermarkt- bond, Veilingterrein 6; bestuurswijziging. Schagen: N. J. C. van Geelen, Laagzij de B 40, winkel in goud, enz.; overgegaan aan W. C. v. Geelen. Zijpe: „Veuger's Zakencentrale", St Maartensbrug C 71, makelaardij in on roerende goederen; vern1aatst naar Scha gen, Corn. Bockstraat 115i. Opheffingen: Alkmaar: N. V. Taco, Lindenlaan 35, handel in kruidenierswaren, enz.; naaml. venn. ontbonden en in liq. getreden. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. j5. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkundige 3 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 5 stratenma kers, 2 stratenm.opperlieden, 2 stuc.opper- lieden, 3 tegelzetters, 1 granietwerker, decorateur, 9 betonwerkers, 19 voegers, 38 opperlieden, 23 stucadoors, 42 schilders, 126 grondwerkers, 54 metselaars, 98 timmer lieden. Groep metaalindustrie: 8 bankwerkers, blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 7 electriciens, 2 fitters, instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 5 klinkers, 15 loodgieters, 2 lijn werkers, 6 machinisten, 2 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, metaalslijper, 10 monteurs, 1 orgelmaker, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiel lakker, 1 pianostemmer, 1 ponser, 1 scheeps bouwer, 2 scheepstimmerlieden, 2 scheeps- werktuigkundigen, 7 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 53 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 10 slagers, 7 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwel- bakker, 3 zuivelbereiders, 24 bakkers. Groep verkeerswezen: 68 chauffeurs, 6 koetsiers, 12 schippers, 1 kapitein- en 1 ma chinist binnenvaart, 2 exped.knechten,, 22 pakhuisknechten, 25 magazijnbedienden, 3 kellner, 4 loopknechten, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 7 stoffeerders, 7 mach.houtbewerkers, 3 kis tenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 25 vertegen woordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 boek binder, 8 letterzetters, 1 drukker. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 29 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 4 wasschers, 1 kleer maker, 4 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, verftereider, 1 kalkbrander, 1 huiden- zouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur, 8 incasseer ders 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 24 kantoorbedienden, 39 transport- en 296 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 34. Vrouwelijk personeel: 9 kantoorbedien den, 3 dagmeisjes en 5 werksters. CENTRALE WERKPLAATS voor Jeugdige Werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 8 November tot 13 November werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 1 timmerman, 1 schilder, 1 electricien. Aan de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 2 metselaars, electricien, 3 schilders, 1 automonteur, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. KENNEMERLAND. De week van 8 tot 13 November was voor de groente geen voordeelige week. Wel was er vraag en ook verhooging in prijs voor enkele artikelen, doch de massa aanvoer gaf geen bevredigend resultaat wat de prijzen betreft. Bloemkool," waar van een beduidende aanvoer, bleef op peil wat de prijzen betreft. Wel was er een geringe prijsverlaging, doch alleen voor 3e soort; de prijzen waren 6 a 8.50per 100 stuks. In de aanvoer en de prijxn van de overige koolsoorten kwarni geen noemenswaardige verandering. Sla maak te een slechte week mee, ook andijvie. Hoewel de kwaliteit vrij goed is en de aanvoer verminderd, daalden de prijzen met den dag. De noteeringen waren 0.15 a 0.30 en 0.10 en 0.20 per kist. De groote aanvoer van spruiten beinvloedde de prijzen, doch er was een kleine ople ving voor le soort extra kwaliteit maakte een prijs van 11 a 13, de doorsr.eeprij- zen waren 6.50 a 10 per 100 K.G. Met de prijzen van bosgroente was het matig. Bosgroente maakte een prijsje van ƒ1» 2, voor prei 3 a 3.50 en voor bospeen 3.50 a 5.50, alles per 100 bos. Uien had de onverflauwde belangstelling met gun stige prijzen van 6 tot 9.20 per 100 K-G, De „laatste" tomaten hadden eenj8® langstelling met prijzen van 6 a 10 per 100 K.G. Druiven hadden weinig belang stelling en bij vrij middelmatige aanvoer, was de prijs vooral niet hooger dan vorige week 7 a 11.50 per 100 P®}""; Vruchten maakten een slechte week doo er was teveel aanvoer en luie vafl Keuken vruchten maakten een P^.^o 100 4.50 a 7.25, tafelperen 8.50 en tafelappelen 9.50 a 14.50, P0 K.G. Alleen rijpe tafelperen en le appelen noteerden 1.50 a 4.50 P® K.G. hooger. De overige aanvoer anderde prijzen. JAARBOEK -y „DE NEDERLANDSCHE SPORTPE8^ Dezer dagen is verschenen het vJaa^. ug 1937" van de vereenigng „De Nederlan^ Sportpers", de organisatie van Nederlw*J" vic uAgaaioano --- .1. J5 sche Sportjournalisten, welk Jaar boe „ij jJ- 1A. ge artikelen o.m. van mr. A. Baron melpenninck van der Oye, Pre samengesteld door de heeren Strengholt en L de Wolff. .«raat^fr- Deze uitgave bevat talrijke lezen3 c„him- 4 Baron Scnn* eskteotg het N. O. C., van H. Dekking, v00^ngl van den Nederlandschen J°urnaliste^.v0or- van mr. J. Linthorst Homan, als ou ttel4 zitter der K. N. A. C., enz. De °0"' van verscheidene Sportbonden komtre)[ke- aan het woord en vertellen op a 11(1 hegeO lijke wijze interessante bijzon e over hun tak van sport. Het boekje voorts een groot aantal gegevens e onl. organisaties, uitgebreide recordlijs tot van athletiek en zwemmen, bijge^ November van dit jaar, de Ne< e gn jfiO prijswinnaars en Olympische Spe e meer. Het ligt in de bedoeling ^gebreid een voortdurend verbeterd en Sportpersjaarboek te laten ve^s yatjorl® De uitgave is op keurige wijze pe- door de N.V. Publiciteitsbureau v riodieken en de firma Engers e Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2