Isa Ingebroken Agenda |i Stad m Omgeving-i| De populariteit van CHIEF WHIP stijgt nog dagelijks, omdat het de beste sigaret voor ieders gezondheid is £aatste êetichtm Wzet&ecicfy BABY WEEG SChALÈM Huisverzorging jubileert, Op bevel van St. Nic. werd heden nacht door zwarte Piet ingebroken om de ongeëvenaarde collectie bijoux en tasschen van de Firma Van der Horst, Langestraat 21 bij tijds te bemachtigen. H. W. HOLSMULLER Dame tweemaal overreden. Werk voor de wervend Zijn schoonvader gedood, XiJLItaiE, DLtAU 1 Alkmaar, Zaterdag. Officieele opening der Poppen- tentoonstelling. Onder groote belangstelling is gister middag in het voormalig Recherchegebouw in de Langestraat de Poppententoonstel- ling, welke georganiseerd is door de Ver- eeniging Huisverzorging, in verband met haar 25-jarig bestaan, officieel geopend. Onder de aanwezigen merkten wü o.m. op burgemeester, Jhr. F. H. van Kinschot en echtgenoote, wethouder G. van Slinger land, mej.. van Rijn, oprichtster en eere presidente van Huisverzorging, dr. Stiehler, voorzitter van het hoofdbestuur van het Witte Kruis, den heer D. Margadant, voor zitter van de afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis, Deken Ed. P. Rengs van Alkmaar, dr. Hofstee, voorzitter van den Armenraad, den heer Figee, secretaris van den Armenraad en mevrouw van SonsbeekBaning, presidente van deHuis- vrouwenvereeniging, afdeeling Alkmaar en van Gezinsverpleging. De presidente, mevrouw Ringers-Veen, voerde het eerst het woord. Uitvoerig schetste spreekster de afgeloo- pen 25 jaren en in haar toespraak kwam wel het duidelijkste naar voren, dat de ver- eeniging op het gebied van hulp en steun- verleening aan zieke moeders zeer goed werk heeft verricht. Met hulp van het Witte Kruis, de diverse Diaconieën en T.B.C. vereeniging en gemeente was in vele ge zinnen, waar de vrouw des huizes door ziekte genoodzaakt was haar huishoudelijke werkzaamheden aan anderen over te laten, met succes hulp geboden. Spr. herinnerde vooral 't werk van de oprichtster der ver eeniging, mej. van Rijn, die in de eerste jaren van de vereeniging zoo zeer haar steun en hulp had verleend voor dit men- schenlievend werk. Met Gods hulp had men de vereeniging weten groot te maken en thans is zij vrijwel onmisbaar geworden in onze stad. Dat echter het financieele resultaat geen gelijken tred hield met de vele werkzaamheden welke de verschillen de dames zich voor dit doel getroostten, was eenerzijds te betreuren, doch ander zijds de aanleiding om te komen tot deze poppententoonstelling, waardoor nog eens duidelijk de aandacht van de burgerij op de vereeniging kon worden gevestigd. Met enkele woorden herinnerde spreekster ook aan de dames, die in den loop der jaren het tijdelijke met het eeuwige hadden ver wisseld en wier steun thans extra geaccen tueerd werd. Het zou ons te ver voeren, indien wij de uitvoerige toespraak van mevrouw Ringers in extenso zouden publiceeren. Wij willen dus volstaan met de aanteekening, dat aan alle dames en heeren, die op eenigerlei wijze hun haar medewerking in de afgeloopen jaren hadden gegeven, dank werd gezegd, waarbij de hoop uitgesproken werd, dat men nog vele malen op dezen steun, in welken vorm dan ook, zou mogen rekenen. In het bijzonder memoreerde spreekster nog het werk, dat de oud-se cretaris van den Armenraad,' 'den heer J. Verschoor, nog had verricht om deze ten toonstelling tot stand te brengen; spreek ster uitte haar teleurstelling, dat de heer Verschoor door ziekte verhinderd was deze plechtigheid bij te wonen. De burgemeester spreekt Hierna was het woord aan den heer bur-: gemeester, Jhr. F. H. van Kinschot, die de vereeniging schetste als een voorbeeld van Christelijke naastenliefde, waardoor zeer veel schoon werk tot stand was gebracht. Vele blijken van waardeering had men in den loop der jaren reeds mogen ontvangen en bij dit jubleum was ook weer duidelijk gebleken, hoezeer het werk van de dames van Huisverzorging door honderden zieke moeders op prijs wordt gesteld. Het ver heugde den burgemeester, dat ook de ge meente in staat was geweest haar mede werking aan het tot stand komen van deze mooie tentoonstelling te kunnen verleenen, door het afstaan van de kamers van het voormalig recherchegebouw. Spr. zei, dat de dames van Huisverzorging nog het best waren te vergelijken met kinderen en dat bij kinderen poppen behooren en het was dus volkomen verklaarbaar, dat men bij een jubileum als dit op de gedachte was gekomen een poppententoonstelling te hou den (Gelach). Met den wensch, dat ook het financieele resultaat dezer tentoonstelling zoodanig zou zijn, dat de penningmeesteres weer met wel behagen in haar kas zou kunnen kijken, verklaarde spr. de poppenexpositie voor geopend. Andere sprekers. Als oudste van de bestuursleden sprak mevrouw Dorbeck een woord van geluk- wensch, waarbij zij de presidente een prachtige voorzittershamer aanbood, ter wijl mevrouw Lind en mejuffrouw Scalé reidingen tot deze tentoonstelling ieder werden gehuldigd met orchideeën. Mejuffrouw van Rijn, de oprichtster der vereeniging, zei het zeer prettig te vinden aanwezig te mogen zijn bij het zilveren jubileum van één harer geesteskinderen en bracht warme hulde aan de dames, die haar schouders onder dit menschlievend werk hadden willen zetten. Namens het Witte Kruis, afdeeling Alk maar, sprak de heer Margadant, die het een vreugde vond Huisverzorging door middel van het Witte Kruis nog jaarlijks te kunnen subsidieeren. Het zou spr.'s wensch zijn het subsidie weer te krijgen op het peil van vroeger, al had ook het Witte Kruis thans te kampen met moeilijke financieele omstand igheden. Spr. overhandigde als huldeblijk de presidente een enveloppe met inhoud, be stemd voor de als collectebus „ingerichte" pop. Dr. Stiehler, de voorzitten van het hoofd bestuur van het Witte Kruis, die tevens sprak als voorzitter van de Prov. Commissie voor Huisverzorging, bracht namens beide instanties de gelukwenschen over en sprak daarbij den wensch uit, dat het de ver eeniging te Alkmaar gegeven zou zijn nog vele jaren te mogen werken in het belang van de lijdende menschheid. Dr. Hofstee bood namens den Armen raad de felicitaties aan en hoopte, dat het succes evenredig zou zijn aan de werk zaamheden, welke gevergd waren geworden door de voorbereidingen tot deze tentoon stelling. Deken E. P. Rengs bracht den harte- lijken dank over van de katholieken van Alkmaar en uitte speciaal zijn waardeering voor de wijze, waarop het schoone werk werd verricht. Hij zag er den vinger Gods in, dat deze jubileumdag samen viel met den feestdag van de H. Elisabeth en hij was van oordeel, dat het werk van de vereeniging, de beoefening van de christelijke naasten liefde, belangrijker was dan het ijveren voor de rechtvaardigheid, hetgeen meestal door rechters en advocaten geschiedt. Tenslotte sprak nog mevrouw van Sons beekBaning namens Gezinsverplegit)^ en de Alkmaarsche Huisvrouwen, waarbij zij haar hartelijke gelukwenschen aan de ver eeniging Huisverzorging aanbood. Voor elk der spreeksters en sprekers had mevrouw Ringers een hartelijk woord van dank. Hierna werden ververschingen aange boden, terwijl de tentoonstelling werd be zichtigd. TAXI AANGEREDEN. Toen gisteravond de bestuurder van een luxe auto over de Heerenlaan reed, ko mende uit de richting Berger brug, zag hij, eenigszins te laat een taxi naderen over de Vrouwenlaan uit de richting Scharloo. Daar hij aan deze taxi den voorrang moest verleenen, remde hij krachtig, doch kon niet voorkomen, dat de taxi door hem werd aangereden, welke botsing nogal hard aankwam. Een in de taxi zittende dame werd gewond. Per ziekenauto is zij naar haar woning te Heiloo vervoerd. Een lantaarnpaal werd geheel omver gereden. Beide auto's .bekwamen materieele scha de en zijn naar de politiegarage vervoerd. Dóór de politie is proces-verbaal opge maakt. LADELICHTER. 200 gulden vermist. Gisteravond tusschen 6 en 8 uur is in een winkel op de Laat een lade van een cassa gelicht, waarbij een bedrag van on geveer 200 is ontvreemd. Uit het onder zoek is gebleken, dat dit door een inslui per moet zijn geschied. Het onderzoek wordt voortgezet. DOODGEVALLEN. Te Warmenhuizen is Woensdagmiddag de 84-jarige KL B. van den hooizolder ge vallen. Hij werd dood opgenomen. HIJ MAG GEEN MOTORRIJTUIG BESTUREN. Blijkens mededeeling van het Depar tement van Waterstaat is de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen ontzegd voor den tijd van 6 maanden aan den heer H. Cornelissen te Anna-Paulowna. De ter mijn is ingegaan 27 October j.1. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Ongetwijfeld zien velen reeds uit naar het verschijnen der weldadigheidspost zegels en prentbriefkaarten. Vooral phila- thelisten hunkeren vanzelf naar de nieuwe serie zegels en of deze wellicht ook afwijkingen vertoonen. Maar ook zij, die zeker voor de zegels, maar meer nog voor de kaarten belangstelling hebben, zien met even groot verlangen de uitgave daarvan tegemoet. Enkele bladen van de geïllustreerde pers namen reeds reproducties van zegels en kaarten op. En daaruit blijkt hoezeer met den geldenden smaak van het publiek wordt rekening gehouden. Het comité wijst verder nog op de bij eenkomst met de verkoopsters op Donder dag 25 Nov. a.s. 's avonds om 8 uur op het stadhuis, o.m. ter verdeeling der zit-uren. Aan de mededeelingen in het orig be richt kan nog worden toegevoegd, dat de beschermvrouwe van het postzegel-comité mevrouw J. M. van KinschotDorhout Mees, zich weder beschikbaar heeft ge steld persoonlijk aan den verkoop mede te werken. Voorts zal mevrouw M. A. M. Wittop Koningvan der Sleen de functie van penningmeesteresse waarnemen; zij is te spreken Woensdag en Vrijdag van 's mor gens 11 tot 's avonds 7 uur, adres Egmon- derstraat 14, telef. 2202. Te Heiloo zal niet mej. Akkerman zich met den verkoop belasten, doch mej. M. Groenewoudt, van Aostastraat, Heiloo. In Wico-studio, Koningstraat 5, tot 21 Nov. dagelijks van 38 uur tentoonstelling handweefwerk, ceramiek en schilderijen. In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Van 22 Nov. tot en met 4 Dec. in het res taurant van De Overdekte, Kegelino. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In veilige haven (sens.); hoofdrollen Ralph Bellamy en Ann Sothern. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, (.30 uur, tot en met Woensdag uitgezonderd Zaterdag hoofdnummer Angel (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Regie (levensschets), hoofdrollen Jean Gal land en Frangoise Rosay; extra: De ballade van den hoogen hoed (Holl. 2- acter). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Slaven schip (tragedie der zee); hoofdrollen War ner Baxter en Wallace Beery. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag om 2, 4.30 en 8 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 20 November. 1010 uur, gebouw Langestraat 87, pop pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging- 2.30 en 4 uur, bovenzaal Handelsschool, vertooning Jamboree-film 1937. 8 uur, zaal van Gij zen, feestavond Alg. Ned. Geh. Onth. Bond, 40-jarig bestaan; spreker W. Rijsdorp, alg.-secr. A.N.G.O.B. Zondag 21 November. 1010 uur, gebouw Langestraat 87, pop pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De vice-admiraal (operette) door de A. O. O. V. 7.30 uur, te Stompetoren, opvoering van „Een Wespennest" doof „Aurora". In café Jb. Groot te Koedijk uitvoering van de muziekvereeniging Aurora. Maandag 22 November. 8 uur, De Unie, algemeene vergadering Ijsbaan Heiloo. UD NEO. INSTITUUT ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTINGZAKEN TWEE PINKEN. Aan 't slachthuis alhier staan twee pin ken, die op de j.1. gehouden veemarkt blijkbaar geen bekenden eigenaar hadden. Mogelijk, dat deze oproep voldoende is, om de pinken een warmen stal te be zorgen! 40-JARIG BESTAAN VAN DEN ALG. NEDERL. GEH. ONTH. BOND. Ter herdenking van het 40-jarig bestaan van den A.N.G.O.B., geeft de afd. Alkmaar van dien Bond hedenavond in het lokaal van den heer Th. van Gij zen een propa- ganda-feestavond. Het humoristen-gezelschap „cofthoff" van Amsterdam, en de heer H. Licher, tenor, van hier, verzorgen het amusante gedeelte van den avond, terwijl de heer W. Rijs dorp, algem. secretaris van den A.N.G.O.B., als spreker optreedt. Met „een dansje" zal de avond worden besloten. EEN EXPOSITIE. Gedurende de K. N. A. C.-veiligheids- week, van 2228 November, heeft de firma Met alhier het remtester en wieluitlijn- apparaat voor gratis onderzoek ter be schikking gesteld. HARMONIA. Dinsdag 23 Nov. a.s. houdt de Ned. vereen, van Spiritisten „Harmonia" haar tweede Psychometrische Seance van dit seizoen in het Logegebouw alhier. Als Psychometrist treedt dien avond op de heer Ed. Benedict uit Amsterdam. DE POPPENTENTOONSTELLING VAN HUISVERZORGING. Ook vandaag, evenals morgen, is deze tentoonstelling geopend tot 's avonds 10 uur VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Over de film „Storm op den Mont Blanc" schrijft men ons: Grootsch en geweldig verheft de Alpen wereld zich om ons heen. Aan alle kanten torenen de grillige met eeuwige sneeuw en ijs bedekte toppen om hoog. Majestieus draagt de Mont Blanc zijn eerbiedwaardige hoofd boven de wolken. Een nietig menschenkind vervult hier met ijzeren plichtsbetrachting zijn zware en ver antwoordelijke taak, strijdt met dolle driestheid tegen de ontketende natuurkrach ten, kent oogenblikken van de hoogste vreugde en van de diepste vertwijfeling. Doch bovenal wil deze film zijn een weer gave van de goddelijke pracht, welke ons dwingt tot stil en ootmoedig aanschouwen. 10-JARIG BESTAAN ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Men schrijft ons: Toen bovengenoemde vereeniging werd opgericht en zij haar eerste uitvoering gaf, had zij met één slag de sympathie van het publiek veroverd. De uitvoeringen waren steeds goed bezet en over het algemeen kon men steeds terugzien op een verdiend succes. Ondanks den crisistijd en verschillende verwikkelin gen welke iedere vereeniging wel mede maakt, ondanks concurrenten, die evenwel weer verdwenen, heeft de Alkm. Operette- en Orkestvereen. stand gehouden, en aan populariteit nog niets ingeboet Begrijpelijkerwijze heeft men dus redenen om het tweede lustrum op eenigzins bijzon dere wijze te gedenken, waarom het bestuur heeft gemeend een receptie te moeten hou den Zaterdag tusschen 6.30 en 8.30 in Paviljoen Kinheim, waar vrienden en ken nissen de vereeniging kunnen complirnen- teerene. De keuze voor de komende jubilé-opvoe- ringen is gevallen op een zeer mooie Spaan- sche oprette De Vice-Admiraal, muziek van Hillocker, denzelfden componist als van de beroemde operette „Der Bettelstudent", waarvan de opvoering zal plaats hebben Zondag a.s. voor donateurs en genoodig- den, waarop den volgenden Zondag de open bare uitvoering zal worden gegeven. Be halve de serieuze voorbereiding wat zang, muziek en spel betreft, is er dezen keer ook bijzonder veel werk gemaakt van de mon teering, zoodat oog en oor deze avonden alleszins zullen worden bevredigd. Het behoeft geen betoog, dat men voor „De Vice-Admiraal" zeer zeker den Zon dagavond van de openbare uitvoering zal reserveren. (Ongecorrigeerd.) Ongeluk met doodelijken afloop te Hillegom. Gisteravond niet lang na zes uur is op den rijksstraatweg te Hillegom een dame door een auto aangereden. Een heer zag het slachtoffer op den weg liggen en waarschuwde daarom een tweede autoe, welke kwam aanrijden. De bestuurder van dezen wagen be merkte deze waarschuwing blijkbaar niet en reed door met het noodlottig gevolg, dat de ongelukkige te tweeden male werd overreden. Na de eerste aan- rending gaf de vrouw nog teekenen van leven, doch de twee overrijding kostte haar het leven. Het verminkte lijk kon aanvankelijk niet worden herkend, doch later bleek het dat te zijn van mevrouw H. A. van Waveren. Het ongeluk moet zijn gebeurd, toen zij de Oostduinlaan overstak om naar haar wo ning, villa „Oostduin" te gaan. Het verkeer op den drukken rijksstraat weg was een half uur gestagneerd. Nader vernemen wij, dat de bestuurder van de eerste auto de voetgangster niet den weg heeft zien oversteken. Hij voelde een schok en hield toen stil, om te zien wat er gebeurd was. De tweede wagen reed toen echter over de zwaar gewonde heen. De politie heeft beide bestuurders naar het politiebureau geleid, waar hun een ver hoor is afgenomen. Beide wagens zijn in beslag genomen. Ook op het stoffelijk over schot van mevrouw Van W., dat naar het St. Jozefsgesticht is overgebracht, is door de politie beslag gelegd. Meest matige, tijdelijk kracht telijke tot noordwestelijke wind; half zwaar bewolkt of betrokken; reeenk.-*0' met wellicht hagel of natte sneen kouder. ie's preekbeurten! "77?$ OTERLEEK, av. 7 uur, ds. Heep (VPT., terde opgaaf). {ff» IE II LUK. N DROGISTERIJ VOORDAM 7. P. kommer alkmaar Order van 18 mjUj' Naar wij vernemen, heeft de Konin. lijke Shell bij een aantal NedeZ,' sche werven een order ?eplaa(st»nn" den bouw van 8 groote tankschepen^ De Nederlandsche Scheepsbaip - schappij zal twee schepen bonwtn VMl 15.000 ton; WiltonFeijenoord bouwt drie schepen van 12.000 ton; de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij één van 12.000 ton; de Nederlandsche Dok Maatschappij te Amsterdam en de fa. v. d. Giessen te Krimpen a. d. Lek elk één van 9000 ton. Met deze order is een totaal bedra? van 18 millioen gulden gemoeid. Een tragisch drama bij Roermond. In den afgeloopen nacht is het te Thorn bij Roermond tót een hevige twist gekomen tusschen zekeren Cober en diens schoonzoon R. Cober werd zoo ernstig gewond, dat hij, in het zieken huis te Roermond, waarheen hij werd vervoerd, is overleden. De moraal in het gezin Cober schijnt vol komen zoek te zijn geweest. Cober, die-drie jaar geleden op de kermis te Thorn twist kreeg met den mijnwerker Wolter, die zoo ernstig door hem werd gestoken,, dat hy aan de verwondingen is overleden, was ongeveer een maand geleden voorwaarde lijk in vrijheid gesteld. Toen vannacht zpn schoonzoon R., die in de Steegstraat woont, in zijn woning kwam, trof hij daar zijn schoonvader aan, die met mindff goede bedoelingen bleek te zijn gekomen. B. ont stak in hevige woede, greep een i schop en sloeg Cober den schedel in. Hierna tót hij zich bü den veldwachter gemeld. Bah* mannen zijn daarop naar de woning vank. gegaan waar C. stervende werd gevonden R. is in de marechaussee-kazerne te Gra- them ingesloten. NEDERLANDER IN BELGIE VERONGELUKT. In den afgeloopen nacht is de 53-jarige Nederlander Hendrik Weykman bij een auto-ongeluk te Brugge in België om het leven gekomen. Hij had den dag voor zaken in België doorgebracht en had een taxi ge huurd om naar IJreskens te gaan. De chauf feur van de taxi is in arrest gesteld. DOOD GEVALLEN TIJDENS HET HOUT HAKKEN. De 57-jarige arbeider J. K. uit Labbe- gat, onder de gemeente Waalwijk, was gisteravond bezig met het hakken van hout. Hij werd plotseling onwel en viel dood neer. Een buurvrouw van K., me- juffrouw van B., schrok hiervan zoodanig) dat zij enkele oogcrblikken nadien even eens overleed. MAN SNIJDT ZIJN VROUW, VERMOEDELIJK IN EEN VLAAG VAN VERSTANDSVERBIJSTERING, DEN HALS AF. Vanmorgen omstreeks half negen heeft de 60-jarige D. van H., wonende aan de Kuiperstraat te Buren, vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering, zijn 67- jarige echtgenoote S. van H. geboren B., van het leven geroofd, door haar met een mes den hals af te snijden. Vervolgens heeft van H. getracht zich te verdrinken. Het echtpaar van H., dat ongeveer dertig jaar gehuwd was, leefde in de beste ver standhouding. Wel was bekend, dat van H. de laatste jaren soms wat vreemd kon zijn. Vanmorgen heeft hij, geheel gekleed, zijn huis verlaten, na eerst zorgvuldig te hebben gesloten. Hij is naar den dokter gegaan, bij wien hij zich weliswaar vreemd gedroeg, doch van hetgeen zich even tevoren bü hem thuis had afgespeeld, niet repte. Vervolgens heeft hij wat door het dorp gewandeld, tot dat hij in een gracht te Buren sprong. Op den plons kwamen eenige personen toeloo- pen, die er in slaagden van H. door hand reiking weer op den wal te brengen. Men bracht hem naar huis en eerst toen kwam men tot de vreeselijke ontdekking, dat de echtgenoote van H. met afgesneden hals in bed lag. De buren hebben van het gebeurde niets gehoord, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de vrouw nog in haar slaap is gedood. Van H. is, in afwachting van de komst van het parket uit Arnhem, in een cel te Buren ondergebracht. TWEE ARRESTATIES VERRICHT IN VERBAND MET MOORD. De Haagsche politie heeft twee artes® ties verricht in verband met den moor P den Haarlemschen garagehouder Hes, m voorjaar in de residentie gepleegd. zijn beide verdachten met een groot M" bezoekers van de automarkt geconfrOW*^ aldus meldt de „Haagsche Crt.". Het r taat van deze conferentie schijnt nie vredigend te zijn. De politie weigert e® voorloopig elke inlichting. ONGELUK TE UTRECHT. Jongetje geg Bij het lossen van een schip aan e schekade te Utrecht brak gistermiddag, tot heden nog onverklaarbare wijze i nok van de mast een katrol-installatie, ke dient voor de beweging van de ê- De zware installatie stortte omlaag .g daarbij een juist passeerend 'e J jongetje, Keesje van G. uit de ^anon ge0 De knaap werd met zware ve.rw!°n,jei<en- per ziekenauto naar het academie" "'jo0. huis overgebracht, waar hij in den pen nacht is overleden. TREIN VERTRAGING TE AMERSfOO Tengevolge van on sp Hedenochtend tegen 8 uur is ■'U^o0rt-- de splitsing van de lijnen AmfJ- eeti Amsterdam en Amersfoort - tre'n lang rijtuig van een rangeerenc1- oVer ontspoord. Het rijtuig kwam dv v0ige de drie hoofdsporen te staan, ®terd8B> waarvan de' verbindingen met ver)ceer en Utrecht versperd werden. H ggjeid, moest over nevenlijnen worce,inenlooP waardoor vertraging in den uur ontstond. Hedenochtend omstrec -n je had men het ontspoorde rijtuig was rails gebracht, waarna de vei i bete®' opgeheven. Er is geen schade kenis ontstaan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2