Zuivelfabriek „Excelsior" 25 jaar Regeering-Chautemps heeft vertrouwen. Feestelijkheden in Heerhugowaard. De algemeene toestand. 2 Buitenland Redevoeringen van Chautemps en Del bos. Politieke pauze. GROOTE BELANGSTELLING. Nieuws in 't kort. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Vtaaq m. Aanbod TWEEDE BLAD Alkmaar, 20 November. Adolf Hitier heeft gisteren op den Ober- salzberg in tegenwoordigheid van dén minister van buitenlandsche zaken von Neurath den Engelschen ambassadeur Lord Halifax, ontvangen. De drie staats lieden hadden een langdurig onderhoud over de vraagstukken ^ier internationale politiek, waarbij Duitschland en Engeland betrokken zijn. De besprekingen, die door legatieraad dr. Schmidt als tolk werden bijgewoond, duurden tot het vertrek der gasten en v/aren van niet»officieelen aard, hetgeen in overeenstemming is met het karakter van Halifax bezoek. Lord Halifax en minister von Neurath vertrokken even over drieën naar München. Ziedaar het sobere bericht over de be sprekingen tusschen Hitier en Lord Hali fax. Wét er besproken is, blijft voorloopig nog een geheim en zal misschien wel langen tijd geheim blijven. Eric Dancy geeft in de Neue Zürcher Zéitung een aardige karakteristiek van Lord Halifax. Edward Frederick Lindley Wood, burg graaf Halifax, aldus de schrijver, had evengoed „Lord Flegma" genoemd kunnen worden, want zelf» onder Engelschen is hij een typische Engelschman en daaren boven stamt hij evenals wijlen Lord Snow- den uit Yorkshire. Hij is degene, die in het Engelsche kabinet het Britsche flegma bij uitnemendheid vertegenwoordigt. Zelfs op den diepsten bodem van zijn gemoed ver bergt hij geen haat en zijn kalmte is spreekwoordelijk bekend. Wanneer men hem op de Noordpool zou tegen komen, dan zou men hem toch onmiddellijk voor een Engelschman houden. Er is omtrent hem een amusant verhaal in omloop uit den tijd, toen hij nog Lord Irwin heette en onderkoning van Indië was. Toen hij acht jaar geleden op Kerstmis per trein naar Nieuw-Delhi reisde, werd een aanslag op den trein gepleegd. Het scheen de kerst - wensch van een Indischen nationalist ge weest te zijn, dat juist deze trein in de lucht zou vliegen; daarom had hij een bom op de rails gelegd. De ontploffing slinger de den trein uit de rails, waar hij wonder boven wonder overeind bleef staan. Toen het personeel zich naar het salonrijtuig van den onderkoning spoedde men Lord Irwin in alle gemoedsrust aan tafel zonder dat hij zich bij den maaltijd ook maar in het geringste had laten storen. Verscheidene Indiërs waren daarover zoo verbaasd dat weldra te Pombay het gerucht de ronde deed, dat de onderkoning zelf den aanslag had beraamd. Onder alle omstandigheden is Lord Ha lifax gesteld op een nauwkeurige wijze van uitdrukken ;hij is goed thuis in de klassieken. In het gesprek en in zijn rede voeringen is hij even onberispelijk als wanneer hij schrijft ;bovenal is hij van meening dat een juiste wijze van uitdruk ken ook gematigd moet zijn. Drie jaar ge leden, toen hij minister van onderwijs was, werd hij overstroomd met brieven van onderwijzersorganisaties, waarin hij werd aangevallen over de korting op de onder wijzerssalarissen, welke de nationale re geering tot haar bezuinigingsmaatregelen had gemeend te moeten maken. Lord Hali fax beantwoordde nimmer deze brieven en wel omdat de onderwijzers een onge matigde taal gevoerd hadden. Lord Halifax vertoefde dan te Berlijn mede om de jachttentoonstelling te bezoe ken en dit wel in zijn hoedanigheid van landjonker uit Yorkshire en opperjager- l meester. Hier is hij in zijn eigenlijke ele- ment. Hij is een hartstochtelijk liefhebber van de vossenjacht ondanks eenige onge lukken, die hij daarbij gehad heeft (Lord Halifax heeft ook het voorwoord geschre- 1 ven van het door de Times uitgegeven boek Meer Vossenjacht.) In ieder geval heeft hij zich eens in dien zin uitgelaten, dat hij liever jagermeester dan eerste minister was. Het is echter best mogelijk, dat hij op een goeden dag minister van buitenlandsche zaken wordt. Halifax bracht naar Duitschland zijn geheele zielsrust en zijn philosophie mede. Van nature neemt hij liever waar. dan dat hij aan een zaak deelneemt. Liever stelt hij vragen, dan dat hij zijn handtee- kening zet onder een diplomatiek stuk. Al is hij de rustigste minister uit het Brit sche kabinet, geenszins is hij de oninteres santste. Door zijn gansche methode in po litieke aangelegenheden heeft hij zich naam verworven „de eenige liberaal in de conservatieve partij" te zijn. Zijn onoffi- cieele gesprekken met Gandhi bestonden voor het grootste gedeelte uit vragen, die de onderkoning tot den Indischen leider richtte; desondanks leidde het gesprek tot de Ronde tafel-conferentie en tot de Indi sche grondwetshervorming. .vtxviture#- In de Fransche Kamer zijn de debat ten, die het spreekt welhaast vanzelf eindelijk in de goedkeuring van een motie van vertrouwen in de regeering- Chautemps. De motie was ingediend door de radicaal-socialistische fractie en goed gekeurd door de „délégation der gau- ches" en werd aangenomen met 399 tegen 160 stemmen. In de middagzitting heeft de minister van buitenlandsche zaken, Delbos, het woord gevoerd. Delbos gaf eerst een korte uiteen zetting van het doel der Fransche politiek, dat daarin bestaat, dat Frankrijk en de wereld behoed moeten worden voor de gevaren van een oorlog. De crisis van den Volkenbond, aldus, spr., legt ons plichten op, zoodat wij in het voorste gelid moeten staan van de naties, die voor den vrede strijden. Vervolgens wees Delbos op het belang van overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland ter waarborging van den vre de, al volgt daar niet uit, dat de daden van beide landen identiek moeten zijn. Spreker herinnerde dan aan de monetai re overeenkomst tusschen Frankrijk, Enge land en de Vereenigde Staten en verklaart in verband daarmede met nadruk, dat deze politiek, met overleg gevoerd, de eenige is, die tot een duurzamen vrede kan leiden. Wat den toestand in het Verre Oosten be treft, wees de minister er op, dat Frankrijk groote belangen in China heeft en dat het zijn onderdanen in Sjanghai heeft moeten beschermen In samenwerking met Enge land en Amerika is dit in het algemeen ook met succesgeschied. Wij zijn vast van plan, aldus Delbos, een permanente solida riteit met Groot-Brittannië en de Vereenig de Staten te handhaven, ter verdediging van onze belangen in China, die gelijk zijn aan de hunne. De Volkenbond heeft ingezien, dat een collectieve actie ten aanzien van het con flict in het Verre Oosten nutteloos zou zijn en heeft derhalve de conferentie van de negenmogendheden te Brussel bepleit De alleszins aanvaardbare voorstellen van deze conferentie zijn door de Japanners ver worpen. Wanneer men de regeering verwijt niet voldoende een Volkenbondspolitiek te voeren vergeet men, dat eensgezindheid noodzakelijk is en dat het gevaarlijk zou zijn zich te baseeren op een universaliteit, die nog niet bestaat. Spreker wees er vervolgens op, dat het drama in Spanje nog voortduurt en dat de Fransche regeering bij de gebeurtenissen, hieruit voortgekomen, al haar koelbloedig heid heeft moeten bewaren. Er waren ver schijnselen, die zonder twijfel op een in breuk van de niet-inmengingspolitiek we zen De Fransche regeering heeft toen ver klaard, dat zij nooit de veiligheid harer grenzen en de vrijheid der verbindingen in de Middellandsche Zee in gevaar zou laten brengen. De conferentie van Nyon tegen de zeerooverij is een bewijs gewjeest van de nieuwe Fransche-Engelsche samen werking ter verzekering van den vrede. Wy hopen, aldus vervolgde Delbos, dat de beide Spaansche partijen zullen mede werken tot het terugtrekken der vrijwilli gers. Spanje heeft nimmer vreemde over- heersching geduld. Frankrijk aanvaardt bij voorbaat de toepassing van alle desbetref fende overeenkomsten, onder voorwaarde, dat alle betrokken naties evenzoo hande len. Ik zou niet te optimistisch willen zijn, doch ik hoor zooveel, wat op wantrouwen wijst, dat ik den nadruk moet leggen op de bereikte gunstige resultaten. Ten aanzien van zijn reis naar Boedapest, Belgrado en Praag verklaart Delbos voorts nog, dat men deze in het buitenland wel heeft willen voorstellen als een bewijs van zwakheid. Frankrijk denkt aan geen enkel complot. Het streeft slechts naar behoud van den vrede. Met de woorden: De Fransche politiek heeft ten doel agressie te verhinderen en misverstanden uit den weg te ruimen; Frankrijk keurt ieder geweld, iedere ver overing af en streeft er naar, aldus een toe komst voor te bereiden, waarin het volke renrecht hersteld zal zijn en internationale vrede zal heerschen, besluit Delbos zijn rede. Vervolgens sprak Flandin (democratische bond). Hij zeide, dat de minister van finan ciën een uitstekende rede had gehouden, doch h(j betreurde het, dat er geen bespre king gevolgd was. De rede van Bonnet, ald. Flandin, is door de meerderheid met ge reserveerdheid aangehoord, vandaar een zeker gevoel van onbehaaglijkheid. Het speet Flandin, dat hij in de toespraak van Delbos* geen beroep op de eenheid van alle Franschen had gevonden. Hij vroeg zich af, of Frankrijk niet geisoleerd zal worden. Engeland steunt in zijn politiek niet meer op den Volkenbond. De Fransch-Britsche sa menwerking moet de grondslag van onze diplomatieke werkzaamheden blijven, zoo vervolgde Flandin, doch is die samenwer king te vereenigen met de meening van de meerderheid der regeering? Flandin ver klaarde zijn vrienden te verzoeken, zich van stemming te onthouden, opdat de re geering vrijelijk de binnen- en buitenland sche politiek kan voeren. Paul Reynaud, eveneens afgevaardigde van den democratischen bond, vroeg zich af, of men tot de politiek van dwang op fi nancieel gebied zal terugkeeren. Die dwang zou komen op den dag, dat men tegenover een buitenlandsch gevaar zou staan. Er zijn reeds landen, waar men oorlogsbrood eet. Op het oogenblik moet men zijn toevlucht nemen tot het regime van vrijheid. Chautemps solidair met Blum. Vervolgens besteeg minister-president Chautemps het spreekgestoelte. Hij begon met te verklaren, dat het belangrijkste op het oogenblik is de vraag, of de Kamer de regeering zal handhaven. Hij verklaarde het eens te zijn met de uiteenzettingen van Bonnet en Delbos. In vijf maanden heeft de regeering een aanzienlijke hoeveelheid werk verricht. De hoofdzaak was daarbij het eco nomische herstel. De regeering is geheel solidair met de regeering-Blum. „Ik zal mij niet laten losmaken, aldus de premier, van het kabinet-Blum, waaraan ik heb mede gewerkt". Iedereen heeft de noodzakelijk heid van een rustpoos begrepen. De con tinuïteit der beide regeeringen is duidelijk. Men tracht ook mij. mijn minister van fi nanciën te ontrukken en spreekt van het „experimenteeren" van Bonnet. Maar er is slechts één regeering, en haar handelingen worden in gemeenschappelijk overleg vast gesteld. Ons geheele programma is dat, het welk de Kamer heeft goedgekeurd en ge wild Als men zijn plicht wil doen, aldus vervolgde Cheutemps, moet men impo pulariteit riskeeren. Velen noodigden de regeering uit zich tegen uiterst links te keeren. Doch een regeering als deze, een wettige regeering, die zich om de openbare belangen bekommert, schijnt mij de eenig mogelijke. Ik zou niet zon der bezorgdheid een politiek toegepast zien, die twee groote proletarische par tijen weer in de oppositie zou brengen, hetgeen een nieuwe sociale agitatie te weeg zou kunnen brengen. Deze woorden werden door de linkerzijde met applaus ontvangen. Even duidelijk wendde de premier zich tot de leden der meerderheid, die een poli tiek van strijd wenschen. Hij zeide, dat de financieele noodzakelijkheden de onmoge lijkheid van een dergelijke politiek aan- toonen. Men moet niet gelooven, dat duur zame hervormingen buiten het kader der openbare welvaart verwerkelijkt kunnen worden. Men moet ook niet ge looven, dat het tot stand brengen van een begrootingsevenwicht anti-demo cratisch is, dat het tekort een kenmerk van links, een evenwicht het kenmerk van rechts is. Integendeel, dank Zij de verbetering van den financieelen toestand zal de regeering het parlement kunnen vragen den her- vormingsarbeid voort te zetten in orde en vrede, door in een spoedbehandeling de ontwerpen betreffende verhooging der ambtenaren-salarissen en pensioenen, een evenwichtige begrooting, het ontwerp voor ouden van dagen, dat betreffende de pers en het politieke regime in Algerije, dat over de verhouding tusschen kapitaal en arbeid en dat over de hervorming van het onder wijs goed te keuren. Chautemps beijverde zich vervolgens, het belang van economische verbetering aan te toonen. Daling der prijzen kan slechts het resultaat zijn van een rationeele vergroo ting der productie. De regeering .wil geen aanslag op de sociale wetten doen: zij wil het vraagstuk objectief bezien. Bij de pro ductie is een laatste element van belang: samenwerking tusschen patroons en werk gevers en sociale vrede Ik wil aldus de premier werkgevers en werknemers ge ruststellen. Ik zoek mijn inspiratie in een formule van verzoening en openbare vrede. De veiligheid naar buiten is de dage- lijksche zorg der regeering. Het Fransche volk wil eenstemmig, dat er vrede heerscht en dat het land trouw blijft aan het gege ven woord. Wij willen hopen dat de ver zwakte Volkenbond weldra zijn krachten herwint. Op zekere oogenblikken moeten mannel'ike volW°n od zichzelf vertrouwen. Het is voor alle Franschen een geruststelling te kunnen waarnemen, dat de democrati sche regeeringen rondom haar defensie programma's de arbeidende massa verza melen. Uitgaven voor de verdediging be- teekenen in het tegenwoordige Europa een bezuiniging. De regeering streeft tevens naar financieele welvaart door handhaving van den goudvoorraad en naar orde en 'rust. godsdienstvrijheid in Duitschland. - De Duitsche rijksminister voor kerkelijke aangelegenheden Kerrl, heeft gisteren in een vergadering van kring- en gouw leiders verklaard, dat de vrijheid voor alle kerkelijke gezindten in Duitschland ge waarborgd is. Men zal evenwel met alle middelen weten te verhinderen, dat de kerken zich nog met dingen bemoeien, welke ze niets aangaan. Typhusepidemie te Croydon breidt zich uit. - Sedert Donderdag zijn in het gebied van Croydon (Eng.) weder achttien nieuwe gevallen van typhus geconstateerd, waar door het totaal aantal gevallen tot 113 is ge stegen. Vijf gevallen hadden tot dusver een doodelijken afloop. Nationaal-socialisten veroordeeld. - De negenentwintig nationaal-socialisten, die voor het landsgerecht te Weenen terecht moesten staan, werden gisteren veroordeeld tot straffen, varieerend tusschen twee en acht maanden. Zeven nationaal-socialisten uit Karinthië, die hadden deelgenomen aan een herdenking van de gevallenen in de gevechten van Juli 1934, werden veroordeeld tot stiaffen, varieerend tusschen twee maanden en een jaar. (Van onzen correspondent.) Feestelijk waaiden de vlaggen op het terrein van de zuivelfabriek „Excel sior" te Heerhugowaard; vroolijk wap perde de vlag van het café Groenland! Want daar zou feest gevierd worden, het zilveren feest van de zuivelfabriek Excelsior. En daar werd feest gevierd, een avond lang. Nadat er des middags een receptie was geweest, op welke bestuur en di recteur der fabriek waren gecompli menteerd. Het werd een drukke receptie, want tal- loozen verschenen in de zaal en velen bo den bloemen aan, zoodat weldra de zaal er als een bloementuin uitzag. Daar waren i bloemen van den heer D. S. de Boer, archi tect te Alkmaar, van den kaashandel „Maatschappij Gouda", van het bestuur van den polder Heerhugowaard, van de zuivel fabriek „Aurora" te Opmeer, van de melk fabriek „Concordia" te Oudendijk, van de Coöp. Zuivelverkoopvereeniging Noordhol- land, van het fabriekspersoneel van Excel sior, van den directeur der zuivelbank te Alkmaar, den heer J. Dokter, van het ge meentebestuur van Heefhugowaard, van de Coöp. zuivelfabriek „West Friesland", Lut jewinkel en van vele particulieren. Van de talrijke aanwezigen noemen wij de heeren Bos en Veldstra, voorzitter en directeur van de zuivelfabriek te Opmeer, den heer J. Biersteker, directeur der Coöp. Malerij „De goede verwachting" te Heer hugowaard, de heeren J. Dokter te Alk maar, O. R. Sijperda te Alkmaar, D. S. de Boer te Alkmaar, pastoor Brouwer, den heer Krane, adj. secretaris van den Zuivel- bond, den heer en mevr. Sutman Meijer, de beide wethouders der gemeente, den ge meente-secretaris, den heer van Ham en den heer Prikke, directeur der zuivelfabriek te Midden-Beemster. Een terugblik. De heer Dokter sprak op de receptie woorden van hulde en waardeering en zeide o.m.: Bij een jubileum blikt men altijd even terug naar 't begin, naar de oprichting. Bii de oprichting van Excelsior hebben dezelf de motieven voorgezeten als bij alle andere fabrieken. De jaren even voor 1900 en daarna zou den wij die dëf emancipatie van den heer kunnen noemen. De hoofdgedachte was: „wij willen 't zelf doen, onze melk verwer ken en alles wat et' mée samenhangt, zelf de prijzen bepalen en niet alles overlaten aan derden". Maar met oprichten alleen is men er nog niet. 't Gaat er m< als met trouwen, aldus spr.; als je getrouwd bent dan is men er niet maar dan begint het pas en 't ver- eischt heel wat stuurmanskunst om 't scheepje veilig door de branding heen te brengen. Uw schip, mijnheer de voorzitter, hebt gij 25 jaren door de branding heen gestuurd en wij hopen dat gij dit nog vele jaren zult mogen doen. De heer Slikker, melkcontroleur aan de zuivelfabriek Excelsior, huldigde vervol gens namens personeel en melkrijders het bestuur en de directie der fabriek en bood bloemen aan, alsmede een herdenkings tegel. Tenslotte bracht de voorzitter, de heer Kriller, dank voor de groote belangstelling en de hulde, waarmee het officieele ge deelte der receptie tot het verleden be hoorde. De feestavond. Ver voor het aanvangsuur van den feest avond was de groote zaal van café Groen land reeds geheel gevuld met een publiek, dat op waardige wijze het zilveren jubileum der fabriek wilde vieren, en dat al spoedig in de stemming kwam, dank zij de serenade, die het muziekgezelschap „H.U.G.O." aan directie en bestuur der fabriek bracht. Om negen uur precies werd het feest geopend door den heer Kriller, den voor zitter der fabriek, die, zooals gister reeds gemeld, een welkomstwoord sprak tot alle aanwezigen en zich even speciaal richtte tot de heeren Slikker, Beek en Groot, drie leden van het personeel, die eveneens jubi leerden. Groote ritten speciale tarieven. Spr. memoreerde, hoe de fabriek te tot stand is gekomen door samenPnslott* van Oude Niedorper en Hudq^*1^! boeren. Den lsten October heeft d teur zyn dag gehad, thans is het de da^^** de boeren, doch gezamenlijk wordt d V#n herdacht als de feestdag van èn direct. ,n fabriek. eur *n Zich tot den directeur wendende htri- nerde spr. aan diens komst. Uw taak geen gemakkelijke, aldus spr. W|' Maar gij bleek de betrouwbare, de rechte, de correcte mensch en ik'hoon d°P* wat ge zoo vurig hoopt, n.L dat het m „Excelsior" steeds meer excelsior zal n* bewaarheid moge worden. ^3 Hierna overhandigde de heer Krill»» onder applaus der vergadering namens ht bestuur een casette, zilmeta-zilver aar, a directeur. den Hierna werden de drie jubileerenden nl de controleur Slikker en de melkrlM Beek en Groot, op het tooneel geroepen614 onder een geestig woord werd ieder enveloppe met inhoud overhandigd. Onder bijval van het publiek betrad daarna de heer de Wit van Oudkarspel hst podium en noodigde den melkrijder Groot die de wijk Oudkarspel rijdt, uit, plaat, ta nemen in een van de twee leuningstoel,/ die hem benevens nog 4 stoelen als bewijs van waardeering door den kring Oudkarswi werden aangeboden! I De heer de Wit bleek éen geestig ctUWur en toen hij en Simon het trapje atg^Z, steeg het applaus tot een daverende ovatie' Nadat de heer van der Meer, mede namens zijn vrouw, gedankt had voor het fraaie cadeau, gaf hij een kort overzicht van het geen zooal gedurende het afgeloopen tijdvak met en in de fabriek is gepasseerd. De heer Liefhebber, oud-voorzitter, bracht den directeur dank voor de tot hem ge- richte woorden en de voortreffelijke sa menwerking, waartoe hij steeds bereid was gebleken en sprak den wensch uit, dat Excelsior nog eens te klein zou blijken. Hierna betrad de heer Blokker, oud- secretaris, het tooneel. Hij dankte alle aan wezigen, dat zij dezen avond gemaakt had den tot wat hy was. Hy eindigde met een toepasselyk gedicht. Vervolgens voerde de heer Oliver, thans directeur te Assendelft, het woord. Toen konden Tholen en van Lier, de be kende liedjeszangers, aan het werk gaan. Een uur lang hebben zy jolyt en grol de zaal ingeslingerd en allen een gezonden lach bezorgd. Nadat de. heer de Wit hét echtpaar Groot nog een bloemstuk had overhandigd, stoot de voorzitter met een kort afscheidsflMfJ den avond. Spr. zeide o. m.: Nog een kort woord wilde ik graag leg gen, ik hoop dat deze avond er toe heb mogen bydragen van nog meer samen- hoorigheid van leden en leverancien en dat diegene in Heerhugowaard die hier z;In melk nog niet laat verwerken, tot het in zicht komt, dat het in zyn en in om belang is en in het belang van den gehedlft boe renstand hier, om zyn melk hier te leveten, Wy hebben hier in den polder der gemeente Heerhugowaard een fabriek met de capaci teiten om die melk te verwerken. Hoe meer melk hoe lager exploitatie kosten en hoe beter uitbetaling en daar draait tenslotte alles cm. De fabriek be staat nu 25 jaar, uiterlyk is er nog niet veel veranderd, maar inwendig wel. De nieuwste werktuigen voor zuivelbereiding zyn aanwezig. Wy hopen, dat allen zullen inzien, dat de fabriek is laten bouwen door de boeren en voor de boeren. Het feest van Excelsior was voorb(j-•» Bij Apoth. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Nov. 1937. Op de hed^ gehouden eierenveiling waren in kW1 150000 stuks kipeieren aangevoerd» van de pryzen als volgt: 56—58 4.65—f "j 58—60 5—5.25, 60—62 5.05—/ 5-38- —64 5.15—5.40, 64—66 5.40-/ kleine 3.554.60. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop een wintermantel met staande bontkraag, heel weinig gedragen, M. 48-50 en dito Regenmantel. Adres OUDEGRACHT 221. Te koop Stofzuigers in prima staat. Pryzen van 12 tot 20. PEPERSTRAAT 3 by de Dykbrug. Pfaff- en Singernaaimachines. Hand-, trap- en mzinkbare meubels z. g. a. n. Prima Singer handnaaimachine met ga rantie 0.50. Nergens zoo goedkoop. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop een zeer goede piano voor 55 en een Amerikaar.sch huisorgel voor 25. Adres VOGELENZANG 17, Alkmaar. Te koop: een gasradiateur compleet met pijpen, benevens een salon-gramophoon met 40 platen. Te bevragen: Zaadmarkt 68, alhier. en Nog eenige badkuipen, geysers automaten, spotgoedkoop. KEIJSPER, Hoeverkade 8. Jk- Te koop een compleet radiotoestel gramcfooninstallatie, in prima staat, we» geschikt voor café. ,3 Adres te bevr. bureau van dit w® Te koop een handnaaimachine met zoo goed als nieuw en een oude viool, r kost hebbende 60. S. W. VET, Verdronkenoord 5. „Gazelle" D. rijw. met lamp en licht 17.50. Als nieuw H. ryw. me enz. 17.50. D. ryw. 15.00, «j 15.00—13.50, Jongensf. 6-75* met kist en strykstok 10.00, enz- NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 382 - 20, Vleeschsnijmachine z. g. a. 11 ggren- pracht glazen vitrine 7.50, prima bed 7.50, karpet 2.50, brandkast 2 stel overgordynen 4, piano J DEKKER, Nieuwesloot 89. Koopje. Tiger vulkachel, groen groote maat, is beslist prima. KERKLAAN 13, Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6