Slem. Viclrix I- Z. F. C. I Feijenoord en Go ahead naar de leiders D.W.V. en de Kennemers ontmoeten elkaar. HET WESTEN. „A'cmara" ontvangt het Zaansche ,,Z. F. C De elftallen voor morgen. TWEEDE BLAD 3 Voetbal. Storm, regen, afgewisseld door nacht vorst, ziedaar de natuur van dit oogenblik. Maar voetbal is geen spel voor jonge jufferen en dus trekken wij ons er niets van aan, dat het weer min der mooi is, maar voetballen door, ter wijl wij de elementen trotseeren. Waar het dezen keer gelukkig geen inhaaldag is, daar hebben we dus tevens te maken met een vrijwel volledig pro gramma, dat hier en daar van bizonder belang is. Voorloopig is afdeeling I de minst belang rijke, want de eenige wedstrijd, die ons be lang zou kunnen inboezemen, is die tus- schen de twee hekkesluiters Excelsior en V.S.V. 't Spul draait in Rotterdam, wat dan als een voordeel van Excelsior aangemerkt kan worden. Maar daar staat tegenover, dat wij V.S.V. hooger aanslaan. Dus voorzien wij een Velser zege Zooals gezegd, de rest is vrij onbelang rijk. Niet voor de clubs zelf natuurlijk, want ieder wil graag winnen en de kam- pioenscandidaten hebben maar al te veel belang bij de puntjes. Maar wat de span ning betreft, we gelooven niet, dat er ver rassingen zullen komen. R.F.C. kan o.i. Ajax niet kloppen, D.F.C. speelt het ook niet klaar tegen K.F.C. en D.W.S. ziet natuur lijk kans, om A.D.O. met leege handen huis waarts te sturen. Rest dan nog V.U.C.Sparta, waarbij we de thuisclub werkelijk een goede kans ge ven op beide puntjes. In elk geval wordt haar aantal met één vermeerderd FeijenoordHaarlem. In de tweede afdeeling is alles eigenlijk veel interessanter. Daar is om te beginnen al de ontmoeting FeijenoordHtarlem. De directe strijd om de leiding alzoo. Hier is elke uitslag mogelijk, maar Haarlem heett een voordeel: het staat reeds vóór bij Feijenoord en kan dus desnoods nog ver liezen, zonder dat haar kans in gevrar komt. De Rotterdammers zijn verplicht te win nen. Dat wordt dus waarschijnlijk van stonde af aan een strijd tusschen een sterk aanval lend Feijenoord en een zich stug verdedi gend Haarlem en het is de vraag, welk resultaat dat zal opleveren. Als technische ploeg is Feijenoord waarschijnlijk iets beter, maar de Haarlemsche voorhoede is gevaar lijker dan die der Rotterdammers. H.D.V.S. speelt thuis en hoewel ze leelijk in het gedrang is gekomen, boft ze, dat 't Gooi, dat op bezoek komt, niet meer zoo krachtig van zich afbijt als in het begin der competitie. De Hilversummers zijn zoo erg sterk niet en dus krijgt de thuisclub wel een kans, om eindelijk weer eens te winnen. Maar dan zou H.B.S. zoo verstandig moe ten zijn, om ook maar te winnen. Nu is het wel waar, dat de Hagenaars thuis spelen, maar de tegenpartij is niet zoo'n erg gewil lig slachtoffer: C.V.V., dat n.b. nog kans heeft op de eerste plaats. Misschien heeft H.B.S. echter kracht gekregen en tenminste zelfvertrouwen in de groote zege van een week geleden en kan dat de reden z«n van een sterker H.B.S., dan op papier verwacht, mag worden. In elk geval hebben de Rotter dammers nog lang niet gewonnen Wat D.H.C. mankeert, is ons onbekend, maar de club van van Nellen is lang n'et in dien vorm van het vorige jaar, toen ze tot de sterkste tegenstanders gerekend moest worden. Nu krijgt ze bezoek van Xerxes, dat eindelijk ook den smaak van de over winning te pakken heeft gekregen en het zal de Delftenaren werkelijk niet gemakke lijk vallen om van Lagendaal c.s. te win nen. Dan blijft hier nog over den wedstrijd Stormvogels—Blauw Wit. Op het oogenblik zijn de Amsterdammers zeker iets sterker te achten dan hun tegenstanders, zoodat in elk geval een gelijk spel bevochten kan worden door de stadionbewoners. Het Oosten. In het Oosten gaat Heracles voort met de afwerking van het zware programma. Nu krijgt het Go ahead op bezoek, zoodat beide kampioenscandidaten elkaar bestrijden. Dat beteekent voor Go ahead er op of er onder en voor Heracles beteekent een zege een gevaarlijke concurrent uitschakelen. De thuisclub heeft een bewegelijker elftal en zeker een betere middenlinie, maar Go ahead weet wat het is, voor heete vuren te moeten staan. Er is dus niet veel te voor spellen, maar toch heeft Heracles o.i. iets betere kansen. Z.A.C. krijgt gelegenheid, om weer eeni ge puntjes te verzamelen, want ze speelt thuis tegen N.E.C. en dat is dus een goede gelegenheid om weer eens te winnen. Wel is de Nijmeegsche club niet gemakkelijk te kloppen, maar met een beetje goeden wil komt Z.A.C. heel ver. In Hengelo spelen Tubantia en Hengelo tegen elkaar en hoewel we hier te doen heb ben met een plaatselijke ontmoeting, mo gen we toch wel aannemen, dat Tubantia de sterkste is. Zoo is Enschedé ook zeker ster ker dan het op bezoek komende Wagenin- gen en dus zullen de bewoners van het van Heek-park wel winnen. En misschien ziet A.G.O.V.V. kans, om thuis P.E.C. te klop pen. Het zuiden. Er bestaat alle kans, dat de situatie zich in het zuiden weer wijzigt, want de leidende clubs krijgen het verre van gemakkelijk. Zoo moet Eindhoven een bezoek brengen aan B.V.V. en waar de Bossche club op eigen veld slechts met de allergrootste moei te te kloppen is, daar zou het ons heelemsal niet verwonderen, wanneer Eindhoven wei nig plezier beleefde van het reisje naar den Bosch. N.A.C. moge dan sterker zijn dan haar plaatsgenoote Noad, maar een wedstrijd tegen een stadgenoote is altijd lastig ge noeg en dus kan N.A.C. nog lang niet gerust zijn over den eventueelen uitslag. En al speelt P.S.V. ook thuis. Roermond, dat de tegenpartij is, kan flink van zich afbijten en heeft den laatsten tijd zulke fraaie suc cessen geboekt, dat ook hier een verrassing heelemaal geen verrassing zou behoe ven te zijn. Waarschijnlijk kan Willem II thuis van Longa winnen en ziet Bleijerheide kans, om op eigen veld M.V.V. te slaan. Dat laatste is trouwens nog niet zoo heel gemakkelijk Het Noorden In het Noorden worden vier wedstrijden gespeeld. G.V.A.V. heeft het alleenvertoo- ningsrecht in de stad Groningen en ont vangt H.S.C., van welke club het met flin ke cijfers kan winnen. Hoogezand echter zal zich heel erg moeten inspannen, om een dragelijk figuur te slaan tegenover Veloci tas, maar wie weet, zorgen de Hoogezand sters voor een aardige verrassing. Dat Achilles thuis van Veendam zou kun nen winnen, gelooven wij niet, maar de Assenaren zijn tenslotte tot heel wat in staat. En Heerenveen zal zijn best doen om de nederlaag tegen Be Quick zoo dragelijk mo gelijk te maken. Dat laatste kan, want de Friezen spelen op eigen bodem. Twee gelijkwaardige ploegen? Fn zoo zal Alcmana voor den dciden keer in successie een thuiswedstrijd spelen, nu al weer tegen een Zaansche ploeg en wel tegen de oud-eerste klassers. Op de rang lijst staan beide elftallen precies gelijk, zoodat we geen houvast hebben aan dit belangwekkende lijstje. Moeten we dan maar zeggen, dat drie keer scheepsrecht is? Of moeten we maar zeggen, dat de drie thuiswedstrijden een gemiddelde van precies één hebben op geleverd? Dat laatste is ons en met ons heel Alcmaria zeer wel, want het zou be teekenen, dat de withemden den wedstrijd van morgen zouden winnen. Zoover zijn we echter nog niet. Daar zal hard gewerkt moeten worden en daarbij zal de nederlaag van verleden week vergeten moeten worden. Wij hopen nu maar, dat Alcmaria wat geleerd heeft in de laatste wedstrijden: dat het succes van de tegenpartij in beide ge vallen kwam uit hetopen spel. En kijk, daar ontbreekt het bij de thuisclub nog wel eens aan. De Grand probeert het wel her haaldelijk om den bal ineens naar de an dere vleugel te dirigeeren, maar te vaak zien we ook nog peuterig samenspel, wat geen resultaat oplevert. Wij gelooven, dat de vleugelspelers morgen een zeer belang rijke taak te vervullen hebben en dat een snel afgeven van den bal succes kan brengen. Intusschen, wat Alcmaria gedaan heeft in de Zaan ,dat moet zij ook kunnen doen tegen clubs uit de Zaan, die naar Alkmaar komen. Wij verwachten een spannenden wed strijd, waarbij de doelpunten duur zullen zijn. En verder wenschen wij de Alkmaar ders sterkte toe En zeer belangrijke ontmoeting wordt in Amsterdam-Noord gespeeld. Daar ont moeten de twee leiders elkaar, t.w. D. W. V. en de Kennemers. Nu zal dan werkelijk moeten blijken, of de Amsterdammers zoo sterk zijn, dat de eerste plaats hun toe komt. Het zal een harde strijd worden en waar er weinig krachtsverschil is, zou een gelijk spel ons niet al te zeer verwonderen. W. F. C. krijgt bezoek van de Heldersche Racing, Ook dit beteekent een moeilijke wedstrijd voor beide elftallen en vooral ook, omdat allebei nog een kans op de eerste plaats hebben. O.i. wint hier de ge lukkigste. En waarschijnlijk zal W. F. C. een klein tikje sterker zijn. Z. V. V. zal natuurlijk zjjn best doen, om opnieuw te winnen en nu er thuis gespeeld wordt tegen West Frisia geven we de Zaandammers wel een kans op beide puntjes. Men ziet dus, van hoeveel belang 't is, dat Alcmaria wint van Z. F. C. Er rest dan nog O. S. V.de Spartaan. Waar de Oostzaners het blijkbaar voorzien hebben op gelijke spelen, zullen we ook thans maar weer een gelijk spel voorspel len. In de tweede klasse B. kan E. D. O. zich zelf en anderen een dienst bewijzen door thuis Velox te kloppen. Het is wel geen gemakkelijke taak, maar E. D. O. is in staat om Velox tenminste één puntje afhandig te maken. R. C. H. wint thuis natuurlijk van B.F.C. en even zeker zijn we van de thuiszege in den wedstrijd HilversumD. O. S. Mogelijk wint A. F. C. thuis van H. V. C. en kan Zeeburgia het in eigen home klaar spelen tegen H F. C. Al zou in het laatste geval een gelijk spel werkelijk niet zoo vreemd zijn. DE DERDE KLASSERS. Thans de big-match; Helder Alkmaarsche Boys. Nu eindelijk, nu de competitie bijna tot op de helft is gevorderd, heeft het eerste treffen tusschen onze rood-witte kaasmen- schen en de witgehemde Heldemaren in Noordhollandsch noordpunt plaats. Het merkwaardige van het geval is, dat de Heldersche ploeg het nog steeds goed blijft doen en met slechts één nederlaag, de leiding in de afdeeling heeft. De rood-witte Alkmaarders echter, heb ben ook niet stilgezeten, zijn nog ongesla gen, hebben echter naast de serie overwin ningen drie gelijke spelen en staan juist met één punt verschl onder de withemden Zoo is dan het eerste treffen van beide ploegen, van zéér veel belang geworden Bij een Alkmaarsche overwinning, is het weer „stuivertje" wisselen en hebben de kaasmenschen opnieuw de leiding. Een ge lijk spel laat de onderlinge afstand voort bestaan, terwijl een rood-witte nederlaag, de Boys voorloopig iets verder achterop brengt. We zeggen „voorloopig", want., de competitie is natuurlijk lang niet op z'n eind. We hebben echter de overtuiging, dat de geblokten wel alles in het werk zullen stel len, om het zoover niet te laten komen. Ze weten ook tegen Helder hoe ze hun spel. op een heel wat beter veld dan in Assendelft, moeten spelen. Ze weten, dat ze zich van de eerste tot de laatste minuut volop moeten geven en met een ongekend elan in den strijd moeten werpen. En waarom zouden ze dat niet doen? Het belooft een boeiende en waar de onderlingen verstandhouding goed is fairen strijd te worden, die spannng, moge lijk zeer veel spanning zal geven. We willen niet pessimistisch zijn,ech ter té veel optimisme zou kunnen schaden Kom aan Boystracht te winnen, of bewerkstellig in het uiterste geval nog een puntendeeling. Rood-witten,good luck!.... Van zeer veel belang is tevens het tref' ten ZaandijkVolewijckers, omdat de Zaankanters als nummer drie geplaatst staan. Een overwinning doet hen bij de kopDloegen blijven, maardan konden de Noord-Amsterdammers wel eens voor goed uitgeschakeld zijn en daarom ver wachten we een hardnekkig spelend Vole wijckers, dat mogelijk nog een puntendee ling zou kunnen forceeren. Succes gaat naar Texel en zal het wel tot een zwaar bevochten zege kunnen brengen. Hollandia ontvangt het pittige A. P. G. S en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de Hoornsche weer eenige winst ziet glip pen. Voor de onderste plaats is tevens van zeer veel belang: PurmersteijnAssendelft waarbij we de Purmerenders de meeste kans geven, zich iets meer veilig te stellen In de derde klasse B gaat het leidende Bloemendaal bij Schoten op bezoek, dat nog geen walk-over beteekent. Weliswaar zijn de ex-tweede klassers heel wat beter op dreef, maarhet betreft hier vrijwel een derby, die maar al te vaak verrassingen geven. Toch verwachten we dat de Bloe mendalers na hardnekkigen strijd zullen winnen. D. E. C. krijgt gelegenheid zich van de jongste misstap te herstellen, nu Ahrends op bezoek komt, al blijft het voor de rood- witten oppassen. In het treffen BeverwijkKinheim zal het ook nu wel weer geducht spannen, om dat de verliezer een heel stuk achter op komt. We stellen in de bezoekers het mees te vertrouwen. De Zeemeeuwen kunnen van het bezoe kende W. M. S. winnen, terwijl wé meenen te moeten betwijfelen, of de Meteoor zich zal weten te herstellen, nu Zandvoort op bezoek komt. DE VIERDE KLASSERS. Het leidende Watervogels heeft een vrij en dag en kan dus geduldig toe zien, wat de concurrenten gaan doen. Het is een be langrijke dag. wantde vier concurren ten komen juist tegen elkander binnen de lijnen te staan: B. K. C.Andijk en Scha genWieringerwaard. Andijk zal het in Breezand zwaar krijgen en we vreezen dat de Andijkers de meeste winst moeten laten aan B. K. C., die zich dan meteen weer naast de leiders zullen stellen. Wat te zeggen van de tweede ontmoe tng? Schagen toch, de immer wissel vallige ploeg! We hebben een idee, dat de Spartanen er nu weer alies op gezet zullen hebben, vooral van Wieringerwaard te winnen. D. T. S. krijgt in het bezoek aan Strand vogels een lastige trio te verwerken en we vreezen dat de Oudkarspelieren er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Eenzelfde lot zou Nieuwe Niedorp, bij M. F. C. wel eens kunnen ondergaan. In de vierde klasse B gaat het leidende Q. S. C. een bezoek brengen aan Meervo- gels. Het zal in Zaandam geducht spannen en het zou tevens wel eens kunnen gebeu ren, dat de Wormerveerders hun eerste verliespunt kregen te boeken. Verkade ontvangt Bergen en de koek- menschen zullen zeker wel alles in het werk stellen, om in de running te blijven. Komaan Bergenarenprobeert desnoods eens voor een gedeeltelijke verrassing zorg te dragen! K. V V. was den laatsten tijd goed op streek, maar het bezoek aan Zilvermeeu wen zou de Krommenieërs toch wel eens op eenig verlies komen te staan, hoewel echter een zwaar bevochten K. V. V.-zege ook niet tot de onmogelijkheden behoort. ^Uitgeest kan in eigen huis van Westzaan winnen en Zaanlandia geven we tegen het bezoekede Monnikendam, eveneens een redelijke kans op eenige winst. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Ook nu weer vele belangrijke ontmoetingen op het programma, als Pluvius maar niet Er staan weer eenige zeer belangrijke ontmoetngen op het programma, maar we vreezen dat Pluvius meer roet in de „voetbal-maaltijd" zal werpen, dan de voetbal-liefhebbers lief is. Natuurlijk is dat jammer, omdat een opnieuw vaststellen van de bedoelde wedstrijden, over eenige weken niet van eenzelfde belang zou kun nen zijn. We zullen echter hopen, dat de weergoden ons gunstig gezind zullen zijn. ZO!\DAG a.s. 2 uurs In de eerste klasse A is het alles belangrijkheid wat de klok luidt. De belangrijkste wedstrijd ten aan zien van de bovenste plaats wordt gespeeld in het Oudorperland, waar Oudorp I het leidende O. F. C. I partij zal geven. Natuur lijk zullen de Oostzaners alles in het werk stellen, deze lastige klip met succes te om zeilen, maar daar staat tegenover, dat de Oudorpers in eigen omgeving niet voor de poes zijn. We vertrouwen er dan ook op dat ze in elk geval op het bezoekende O. F C. I een zwaar bevochten zege zullen weten te behalen. Voor de onderste plaats is van het groot ste belang, het treffen R. C. Z. IVrone I Natuurlijk zal de taak voor de mannen uit St. Pancras niet bepaald gemakkelijk zijn, temeer, daar het nog een uit-wedstrijd be treft. Komaan Vronianen probeert het eensen zoo noodig een gelijk spel for ceeren. Beemster I zal ook nog wel in de running willen blijven, zoodat het niet tot de on mogelijkheden behoort, dat het bezoekende Alcmaria IV wat dichter bij de onderste plaats komt, ofzullen de withem den? Ons best! In de ontmoeting C. S. V. IK. F. C. IV is het precies zoo en,ook hier vreezen we voor de bezoekers. De tweede klasse B laat slechts twee ontmoetingen zien, die echter beide van groot belang zijn. Het leidende Koedijk I gaat een bezoek brengen aan Egmondsche Boys I, dat immer een lastige opgaaf beteekent. Op eigen ter rein hebben de Koedijkers het onderspit moeten delven, maar nu de zeekanters wat uit vorm blijken te zijn, geven we ze een behoorlijke kans op revanche. Erg ge makkelijk zal het echter wel niet gaan want de Egmonders zullen er wel van door drongen zijn, dat een nieuwe nederlaag juist tegen de leiders hun kans, prac- tisch wel tot nul zal reduceeren. Laten we het echter op de bezoekers houden! Alkmaarsche Boys III gaat naar Uitgeest II en kan alleen bij een overwinning in de running blijven. En er kan door de rood- witten gewonnen worden, maarlaat men dan van meet af aan eens flink beginnen aan te pakken en eens niet te wachten, tot een achterstand moet worden verwerkt. Want lang niet altijd levert dat het ge- wenschte succes op. Dus geblokten, op uw qui vive, flink aangepakt; we rekenen op een volledige zege! In de tweede klasse D zal het leidende Z. V. V. IV in eigen huis trachten, zich Z. F. C. VI dat sterk in de running is gekomen van het lijf te hou den. Of dit geheel zal lukken, meenen we moeten betwijfelen. Alcmaria V krijgt tot taak, het bezoe kende Zaandijk III wat naar omlaag te halen. Erg gemakkelijk zal dit niet gaan en we zouden het een mooi resultaat vinden, als de withemden deze Zaankanters een kostbaar punt afhandig konden maken. Almaar III krijgt het tegen W. F. C. VI een ietsje gemakkelijker, zoodat we in elk geval op een puntendeeling rekenen. Ook de derde klasse F laat slechts drie ontmoetingen zien. Schoorl II krijgt bezoek van M. E. V. O. II en zal wel weer voor een nieuwe zege zorg dragen. Koedijk II zal de punten wel aan het be zoekende Egmondsche Boys II moeten laten, evenals Vrone II aan 't bezoekende Bergen II. De vierde klasse D laat eveneens een zeer belangrijk treffen zien, daar de twee grootste rivalen D. T. S. III—Oudorp II, elkander te Oudkarspel zul len ontmoeten. We geven hierbij de thuis club mede in verband met terreinvoordeel de meeste kans. Groot-Schermer II zal in het bezoekende Schagen IV wel de meerdere moeten er kennen, terwijl Alkmaarsche Boys V in eigen huis tegen Spoorvogels I iets meer kans op eenige winst heeft. Akersloot IIGraftdijk II, een treffen tusschen gelijke krachten, waarbij de thuis club de beste papieren heeft. ALCMARIA NIEUW». Het November-nummer van het Alcma ria Nieuws bevat allereerst een goed arti kel over de brochure-Bakhuys, geschreven door den redactie-secretaris. Men mag dit verhaal wel eens lezen en er zijn conclusies uit trekken. Lutterot schrijft over Neder landFrankrijk, waarbij hij het spel en de spelers onder de loupe neemt. Zoowaar is Sylvain Bastin weer opgedoken. We hadden hem al te lang gemis, maar zijn Antwerp- sche brief is er gelukkig weer en interes sant is deze ook. Resten dan de maand-overzichten en een laatste herinnering aan het komende jubi leum. Biljarten. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Verschillende verrassingen. Gistermiddag werden de wedstrijden om het biljartkampioenschap van Nederland, ancre-cadre 45/2 in „Hollandais" te Den Haag voortgezet met de Donderdagnacht afgebroken partij DommeringGehrels, waarbij na 38 beurten de stand was: Dom mering 391, Gehrels 306, met Gehrels aan stoot. Aanvankelijk protesteerde Gehrels en wilde hij de partij overspelen, omdat de omstandigheden den avond te voren zeer ongunstig waren geweest. Er werd echter besloten toch te spelen. Alcmaria—Z. F. C. (terrein Sportpark). Keuris Burger Koning Helderman Gerritae de Grand Keppel Pol v. Wieringen Schaaper Hamstra FrlderAl km. Boys (terrein Helder). v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Schenke Indri Mulders de Grand N. R. C. m—Alcmaria n (terrein H. R. C.) Brouwer Wessels Verweel Meijer Scharlewie A. Rampen Pietersen Godvliet Kaptein d. Jong Overbeek Alkm. Boys n—Z. F. C. IV (terrein Boys). Apeldoorn Roos Tamis Hassing Groot Schuitenmaker Muileman Hartland PoeUkoke Hoed Jansen Het eindresultaat van de partij was: Dommering 400 45 64 8,89 Gehrels 342 45 48 7,60 Na deze partij werd direct een aanvang gemaakt met de partijen Gehrelsvan Vliet en Wiemers—de Leeuw. De Leeuw—Wiemers. Het begin was van beiden slecht. Eerst in de 16de beurt volgde een behoorlijke serie van Wiemers, welke op 70, met een zeer moeilijke dun te spelen bal werd afgebroken. De 26ste beurt kreeg de Leeuw eindelijk een beetje behoorlijk spel, hoewel het nog vrij stug ging. Het wer den er 51. Wiemers antwoordde prompt met 34 en na 28 beurten was de stand de Leeuw 155, Wiemers 269. De Leeuw begon in de 35ste beurt aardig in te loopen. Zijn spel werd soepeler, de rappels zuiverder en het geheel beter getimed. Het werd een goede 57, waardoor de achterstand tot 37 ver kleind werd. In dc 38ste beurt liep Wiemers echter weer uit, en zelfs wist hij met een fraaie 79 de partij te beëindigen. Wiemers 400 38 79 10,53 De Leeuw 295 38 57 7,76 Van Vliet—Gehrels. Deze partij was van den aanvang af van heel wat beter gehalte. In de 7de beurt volgde een door den Hage naar subliem gespeelde serie langs den korten band. In zeer snel tempo steeg de score, en de massé's en piqué's waren niet van de lucht. Alle moeilijkheden werden vlot opgelost en luid klaterde het applaus, toer. het enfant cheri van de 's-Graven- haagsche biljartclub zijn eerste honderd in dit tornooi bijeen had gebracht. Op 130 sneuvelde hij op een vrij eenvoudige twee- bandstoot. In de 11de beurt volgde weer een goede serie van den Hagenaar, in zeer snel tempo gespeeld. Voor de tweede maal in deze partij gingen de 100 op. Op 122 mislukte toen een zeer moeilijke massee aan den lan gen band. Op dat moment speelde van Vliet met een moyenne van bijna dertig. Na 11 beurten was de stand 32543. Voor Gehrels een hopelooze taak dus. In de 13de beurt maakte van Vliet de partij met een mooie 60 uit. De cijfers waren: Van Vliet 400 13 130 30,77 Gehrels 93 13 44 7,15 Een prachtige partij van den Hagenaar! DommeringSweering. Behoudens een 31 van Dommering in de 4de en een 75 in de 6de beurt, was het begin matig. Na 13 beurten was de stand: Dommering 211, Sweering 44 en na 16 beurten: Dommering 270, Sweering 125. Groote series bleven uit. Dommering won met de volgende cijfers: Dommering 400 31 75 12,90 Sweering - 345 31 75 11,11 Voor de avond-seance stonden allereerst op het programma de partijen Bos de Leeuw en GehrelsSweering, te volgen door van VlietWiemers. Bos—de Leeuw. Na een 1 van Bos, begon de Leeuw goed, door in zijn eerste beurt 26 te scoren, strandende op een eenvoudigen één-bandstuot. In zijn 2de beurt volgden er 44, waardoor hij een stuk voorkwam. Er volgden toen van beiden een aantal zwakke beurten, waarna de Leeuw in de 12de beurt weer een fraaie 69 scoorde, waardoor hij ruim 200 voor kwam te staan. Dat was de Leeuw echter niet genoeg, want met een magistraal gespeelde serie maakte hij in de 14de beurt met 79 de partij uit! de Leeuw 400 14 95 28,57 Bos 106 14 46 7,57 GehrelsSweering. Sweering kreeg het tegen Gehrels niet al te moeilijk. In de 7de beurt zette hij een fraaie serie op, op 123 afgebroken door een mislukte massee. De stand was toen 50208 ten gunste van Swee ring. Even later kwam Sweering weer los, scoorde 35 in de 13de en 33 in de 17e beurt, om met een gave 74 in de 19de beurt de party uit te maken. Sweering 400 19 123 21,05 Gehrels 200 19 31 10,52 Wiemersvan Vliet. Wiemers, de leeuw van Dokkum, deed zjjn naam alle eer aan, en begon van acquit uitzonderlijk goed. In een voor zyn doen zeer vlot tempo scoorde hij de caramboles bijeen, waarvan veel in het middenvak. Het werden er 52, waar tegenover van Vliet een poedel stelde.. In 4 beurten had Wiemers 205 caramboles bij elkaar gespeeld! In de 6de beurt weer een goede 44 van Wiemers, afgebroken door vastliggen. In zijn 8ste beurt kwam van Vliet einde lijk goed los, doch op 63 mislukte een vrij gemakkelijke doorstoot-bal. Hij vervolgde echter met 81, waarop Wiemers met 39 ant woordde. Na 10 beurten was de stand: Wiemers 308, van Vliet 192. Langzaam be gon van Vliet toen iets in te loopen en na 86 in de 17de beurt nam hij in de volgende de leiding. De stand was toen Wiemers 369, van Vliet 377. In de volgende beurt maakte van Vliet de partij uit. Van Vliet 400 1» 86 11.05 Wiemers 369 16 72

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7