Agenda het Militair Vliegveld te Bergen. MILD AMERICAN CIGARETTES AMSTERDAMSCHE BEURS De Nederlandsche heidemaatschappij acht aanleg bezwarend voor aangrenzende cultuurgronden. CASTRICUM EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. De Zkansche eigenaren van zomerver blijven in Bergen, gesteund door dr. Hemelrijk en den heer Voute, blijven actie voeren tegen de vestiging van het vlieg veld in Bergen. In de raadsvergadering van Woensdag deelde dr. Hemelrijk mede, dat hij nog geen mededeeling kon doen, doch dat er zich nog verrassingen zouden voor doen, waardoor, ondanks den aankoop van de landerijen, het vliegveld niet in Bergen zou komen, al gaf hij toe, dat de kans van slagen zeer klein was. De verrassing, waarop „Een Bergenaar" in een ingezonden stuk van Dinsdag reeds doelde, is Zaterdagmiddag in een perscon ferentie die in Amsterdam gehouden werd, naar voren gekomen. Wij werden voor deze persconferentie in deze voor Bergen zoo belangrijke zaak niet uitgenoodigd, hetgeen we op zijn zachtst uitgedrukt van de heeren Hemelrijk en Voute zeer onsportief vinden. Wij kunnen daardoor niet ontkomen aan de gedachte, dat de heeren het onprettig vinden, dat wij op grond van eigen ervaring aan onze lezers hebben medegedeeld, dat de naar voren gebracht bezwaren tegen de vesti ging van het vliegveld in Bergen uit het oogpunt van „Bergen als seizoenplaats" sterk overdreven waren en dat men uit een oogpunt van het gemeentebelang de voor- deelen tegenover de nadeelen moest stel len. De verrassing is thans naar voren gekomen in den vorm van een rap port van de Nederlandsche Heide- Maatschappij, waaruit zou blijken, dat de ondergrond van 't gekochte ter rein uit zeer doorlatenden zandgrond bestaat, zoodat verhooging noodzake lijk is, hetgeen extra 900.000 zou kosten, omdat bemaling een sterk uicdrogenden invloed zou hebben op alle hooger gelegen cultuurlanden tot ver buiten de grenzen der gemeente Bergen. Wij kennen dit rapport niet en moeten afgaan op een communiqué van het A. N. P„ dat wij over de persconferentie ont vingen. Uit dit communiqué blijkt niet, dat dit rapport in extenso aan de pers is verstrekt, wat toch wel noodig zou zijn om het in zijn geheel te beoordeelen. Het geldt hier een technische kwestie, die, naar het ons voorkomt, het beste door de deskundigen zal kunnen worden uitge vochten. Vooralsnog gelooven wij niet, dat hier, zooals „Het Volk" schrijft, sprake is van een blunder van de .„geniale". Een blunder van de Ned. Heide Maatschappij, die een ontginnings-maatschappij is, lijkt ons hier waarschijnlijker, aangezien in Ber gen wel de hooger gelegen polders, z.g. kwelpolders zijn, doch de Bergermeer niet. De dijkgraaf, de heer Jonker, toch ver zekerde ons heden, dat „de Bergermeer" in den zomer nimmer, behoudens grooten regenval, moet uitwateren, doch wel inlaten, zoodat waterstaatkundig geen bezwaar be staat tegen de door Defensie gedachte be maling. Hoe dat ook zij, wij nemen vooralsnog aan, dat Defensie ook dezen kant van de zaak voldoende onder de oogen heeft ge zien. Wat ons wel interesseert, is de mede deeling van het comité, dat zoowel bij de audiënties bij den minister als tij dens gesprekken met den inspecteur van de luchtmacht, generaal Raayma- kers, het comité was medegedeeld, dat er geen enkele militaire noodzaak was. waarom het terrein juist bij Bergen moest liggen. Deze mededeeling is geheel in strijd met die welke B. en W. en den vcorzitter van de V.V.V. van den minister gewerd en ook met het schrijven, dat de V.V.V. van den minister mocht ontvangen en waarin be weerd werd, dat om redenen van 's lands belang van den aanleg van een militair vliegveld nabij Bergen niet kan worden afgezien, welke mededeeling ook klopt met die van den minister van defensie in zijn memorie Overstroomingen in Portugal. - Tenge volge van hevigen regenval en stormen aan de geheele Portugeesche kust zijn de Tejo en de Mondego buiten haar oevers getreden. Uitgestrekte gebieden staan onder water tengevolge waarvan aanzienlijke schade is aangericht. Nieuwe terechtstellingen in Rusland. - Het blad Leningradskaia Pravda te Mos kou bericht, dat twee onderwijzers en een onderwijzeres ter dood veroordeeld en acht ar.deren werden veroordeeld tot gevange nisstraffen van vjjf tot twintig jaar. Zij werden beschuldigd kinderen in de school kolonie „Roode Dageraad" wreed te heb ben geslagen en bedorven voedsel te hebben gegeven. Zij bekenden het ten laste gelegde en verklaarden aldus te hebben gehandeld om de politiek van de regeering in discrediet te brengen. De taifoon op de Philippijnen. - De taifoon, welke Donderdag de Philippijnen heeft geteisterd, is de hevigste geweest der laatste 25 jaren. Er zijn 180 dooden te betreuren. De mate- rieele schade wordt op meer dan vier mil- lioen dollars geschat. van antwoord op het voorloopig verslag van de defensie-begrooting. Eén van beide kan slechts juist zijn en daarom zal het wenschelijk zijn, dat de mi nister in deze een verklaring publiceert. In opdracht van de Zaansche heeren, blijkt de Ned. Heidemaatschapp in de Boekeler- meer een terrein te hebben gevonden, dat onverdeeld gunstig is voor den aanleg van het vliegveld. Voor Alkmaar, dat den aanleg van het vliegveld in zijn nabijheid niet vreest, doch er integendeel een gewenschte levendigheid van verwacht, maakte het weinig uit of het vliegveld in de Boekeler- of Egmondermeer komt; of dit ook voor Bergen het geval is, betwijfelen wij in hooge mate, doch dit moet men daar maar uitmaken. Het valt dan alleen maar te betreuren, dat de landerijen in Bergen reeds zijn aange kocht. Misschien weet het comité in Bergen een paar ton voor de daardoor veroorzaakte schade op tafel te brengen. Wij betwijfelen dit echter ook en houden daarom vast aan de inlichtingen die wij van bevoegde zijden mochten ontvangen, dat het vliegveld in Bergen komt. Met verwondering lazen wij voorts de mededeeling in het communiqué, dat het door Defensie gekozen vliegveld een streep haalt door het uitbreidingsplan van Bergen, omdat de luchtvaartwet de bepaling bevat, dat binnen een afstand van 700 of 1000 me ter van een luchtvaartterrein een bouwver- bod kan worden uitgevaardigd, terwijl bin nen een afstand van 5000 meter elke bebou wing of begroeiing die hooger is dan 25 M. verboden kan worden. Toen wij dit lazen, waren wij van oordeel, dat men zich hier over moest verheugen. De raad toch stelde in zyn Woensdag j.L gehouden raadsverga dering juist het uitbreidingsplan vast, waar bij bepaald werd, dat voor bebouwing aan buitenwegen een frontbreedte van 150 M. werd voorgeschreven. Het uitbreidingsplan bevat nergens bin nen 1000 M. een bebouwd centrum en in Bergen, waar men terecht prijs stelt op het zooveel mogelijk behouden van het karakter van de gemeente, zal men zich er slechts over mogen verheugen, wanneer de bouw van sky-scrapers in deze gemeente niet mo gelijk wordt, want die zijn toch wel in strijd met het karakter van deze gemeente. De actie maakt dan ook wel sterk den indruk dat „Barbertje moet hangen". SLAGER v. DUIN VOOR DE RECHTBANK. In de morgenochtend te houden zitting. Naar wij vernemen, zal in de zitting van de meervoudige strafkamer van de Alkmaarsche rechtbank, welke morgen gehouden wordt, slager J. v. Duin uit Harenkarspel terecht staan, terzake dat hij in begin Augustus van dit jaar vleesch van een ziek veulen verkocht heeft, waardoor de gezondheid van vele cliënten langen tijd ernstig in gevaar is geweest. De officier van justitie heeft 10 ge tuigen en 2 getuigen-deskundigen ge dagvaard. Verdediger is mr. ir. N. v. Leeuwen. EEN ZWERVENDE HOND. Zaterdagmiddag is aan het bureau van politie een zwervende zwarte hond gebracht, waarvan de eigenaar onbekend is. Inlichtin gen zijn aan voormeld adres te bekomen. WIENS SCHAPENHUID IS DIT? Vorige week Maandag is op het Waag- plein een schapenhuid achtergelaten. Deze is in het Waaggebouw opgeborgen. Den eigenaar hiervan wordt verzocht de huid zoo spoedig mogelijk te komen afhalen, daar deze vanwege den toestand waarin ze gaat verkeeren, bezwaarlijk langer kan worden bewaard en men haar anders van de hand moet doen. TONGBLAAR TE SINT PANCRAS. Bij een kindje van 1 jaar van den heer H. v. Etten heeft zich een geval van tong- blaar voorgedaan, naar het schijnt door voeden met ongekookte melk. BLIKSEM INGESLAGEN TE BERGEN. Tijdens het korte, doch hevige onweer dat Zaterdagavond boven Bergen woedde, is de blksem ingeslagen in de stal van den heer J. de Waard aan de Dorpsstraat. Behalve eenige gebroken ruiten, werd geen schade aangericht. COLLECTE HUISVERZORGING. De op Zaterdagmorgen gehouden collec te voor Huisverzorging heeft opgebracht bruto 154.92. Het bestuur zegt alle collec tanten op dien dag hun menschlievend werk met opgewektheid volbrachten, daar voor hartelijk dan. FILM JAMBOREE-1937. Zaterdagmiddag werd in de bovenzaal van de Handelsschool gedraaid de officieele film van de Jamboree-1937. De filmvertooning werd met een inlei dend woord geopend door den voorzitter der afd Alkmaar der Ned. Padvinders, mr M Moens, die daarbij de opvoedende waar de der padvindersbeweging in het licht stelde. In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Van 22 Nov. tot en met 4 Dec. in het res taurant van De Overdekte, Kegelino. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In veilige haven (sens.); hoofdrollen Ralph Bellamy en Ann Sothern. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, t/m. Woens dag hoofdnummer Angel (rom.); hoofdrollen hoofdnummer Angel (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Regie (levensschets), hoofdrollen Jean Gal land en Frangoise Ros&y; extra: De ballade van den hoogen hoed (Holl. 2- acter). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Slaven schip (tragedie der zee); hoofdrollen War ner Baxter en Wallace Beery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 22 November. 8 uur, De Unie, algemeene vergadering Ijsbaan Heiloo. Dinsdag 23 November. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance door Ed. Benedict. 8 uur, 't Gulden Vlies, wintersportavond N. R. V. De film gaf een duidelijk beeld van de voorbereiding, de aankomst der contingen ten, den opbouw van het kamp te Vogelen zang en het verloop der Jamboree zelve en leverde het bewijs, dat de maker een erva ren cinéast is. Bekende persoonlijkheden kregen een open doekje en ook ontbrak het niet aan spontaan aangeheven Jam boree- en andere padvindersliederen. Niet alleen de jongeren waren enthou siast over de vertooning, ook de ouders en verdere belangstellenden waren zeer inge nomen met deze film, die ook als documen taire film van groote waarde is. DE VICE-ADMIRAAL. De A.O.O.V. op haar best. Een tjokvolle zaal 't Gulden Vlies was uitverkocht! heeft gisteravond de eerste opvoering van de Spaansche operette „De vice-admiraal" bijgewoond en niemand zal er spijt van gehad hebben, de wandeling door den zwaren mist naar 't Gulden Vlies gemaakt te hebben, om de uitvoering van de Alkm. Operette- en Orkestvereeniging mee te maken. Niet alleen is dit een zeer genoegelijke operette, maar bovendien werd er met zulk een bravour en enthousiasme gespeeld, dat wij hier gerust kunnen zeg gen: de A.O.O.V. op haar allerbest! Eenige cude en beproefde krachten waren na een afwezigheid van een paar jaar weer tot hun oude liefde teruggekeerd, een paar jongeren werden evenvele verrassingen en zoo werd het geheel een uitvoering, die tot de aller beste van de A.O.O.V. behoort. 't Begon al direct goed met de proloog: een snel tempo, alsof regisseur Vóórhaar er met de zweep achter zat en oogenblikkelijk contact met de zaal. Dat beloofde veel. En toen het eerste bedrijf al net zoo vlot en in hetzelfde tempo gespeeld was, toen vroegen wij ons alleen nog af: kunnen de executan ten dit tempo vol houden en kunnen zij htm enthousiasme en vlotheid handhaven? En ziet, er is geen moment van inzinking geweest: het slot was even krachtig als het begin. En waar de rollen in zeer vertrouwde han den waren, daar moeten wij hier spreken van een verrassend goed geslaagde uitvoe ring. Een vreemde geschiedenis overigens, deze operette. En met de noodigeonmogelijk heden! Maar dat schijnt nu eenmaal te be- hooren bij een operette! Een vice-admiraal wil trouwen op korten termijn, teneinde zijn erfenis te verkrijgen, en vraagt daarom verlof, om twee dagen aan wal te mogen vertoeven. Hij heeft schriftelijk contact gekregen met een Spaansch edelman, die in het bezit is van twee dochters. De vice-admiraal krijgt verlof, maar (het is oorlogstijd) veiligheidshalve moet hij zijn uniform verwisselen voor die van een ma troos en deze laatste moet als vice-admi- raa gekleed gaan. Eventueel zou dan de verkeerde gevangen genomen kunnen wor den. Aldus geschiedt. Maar zoodra beiden aan land zijn, worden de tenuën weer verwis seld. Dat weet echter don Mirabolante niet, die wel op de hoogte gebracht is van de eer ste verwisseling. En als dus de beide zee varenden bij den don met zijn twee huwbare dochters arriveeren, beginnen de vergissin gen. De matroos wordt met hooge eer ont vangen en de vice-admiraal wordt in de keu ken weggestopt. Waar de echte officier hals over kop verliefd wordt op de keukenprin ses! De pseudo-admiraal moet kiezen tusschen twee dochters; de keuze is moeilijk en het lot moet dan maar beslissen. Sijbeline is de gelukkige. Gevolg: jalouzie der beide zusters, waar voor Serafeni het huwelijk wil verhinderen. Daarbij krijgt ze steun van het man-wijf donna Candida, die twee zoons heeft, welke zij bestemd heeft voor de dochters van den don. 't Is alleen jammer, dat de twee zoons een tikje achterlijk zijn. Zóó achterlijk zijn ze echter niet, of zij zien kans, om als echte huwelijksvoltrek- kers op te treden, zoodat een valsch huwe lijk gesloten wordt tusschen Sybiline en den matroos. Waarmee de don enorm in zijn schik is. Hetgeen hij laat blijken op alle mogelijke manieren en bij elke gelegenheid. Intusschen is de echte admiraal „echt" getrouwd met Gilda, het dienstmeisje en hij heeft er alles op gezet, om de don en zijn dochters een harde les te lezen. Die les komt, als de ontknooping komt; als n.1. blijkt, dat de „matroos" de vice- admiraal en de „vice-admiraal" de matroos is! Als eenig doekje voor bloeden komt er dan, dat het huwelijk van zijn dochter on geldig is en heel graag geeft hij toestem ming tot het huwelijk van zijn beide doch ters met de twee zoons van het man-wijf. Men ziet, deze geschiedenis geeft gele genheid genoeg, om tal van verwikkelin gen tot stand te brengen. De auteur heeft dat gedaan en de spelers van gisteravond hebben met graagte die verwikkelingen ge speeld. Jan Schats als de echte admiraal en Govers als de echte matroos hebben met bravour hun rollen gespeeld. Vlotte types en tot het einde elke rol volgehouden. De heeren P. en K. Kesselaar als de zoons van het man-wijf; als je blieft! een paar koste lijke rollen, waarvan beiden veel werk ge maakt hebben. En met frappant goede trekjes. Als we dan nog de heer de Boer nemen als don Mirabolante en er van zeggen, dat de Boer er een kostelijke rol van gemaakt heeft, dan hebben wij de heeren-hoofdrol- len genoemd. Ze waren in goede handen en werden zonder uitzondering uitstekend ge speeld. En dan de dames! Beginnen wij met de verrassing: mej. Mazijk, voor ons een nieuwelinge, speelde de rol van Sybiline en maakte daar een zeer knappe vertolking van. Ze speelde vrij en luchtig en zong on gedwongen en met heldere, duidelijke stem. Haar tegenspeelster was mevr. Molenaar van Vliet, die als Serafine voor het voetlicht kwam. Ook hier het ongedwongene en ook hier goede zang engoed samenspel. Nummer drie: mevr. HomanBesse als Gilda, het dienstmeisje. Wel zelden is een dienstmeisjesrol in zulke goede handen ge weest. Het werd nu een zeer fraai ge speelde rol. Tenslotte het man-wijf, gespeeld door Gré Molenaar. En hoe! Op onnavolgbare wijze en met onbedaarlijk succes. Waarop we met deze namen volstaan en wat de overige rollen betreft slechts dit schrijven: ze werden allen goed en zeer vol doende verzorgd. Zooals ook de dansen o.l.v. mevr. Offen- berg goed verzorgd waren. Dat het aan open doekjes niet ontbrak, spreekt vanzelf. En gelukkig! meestal waren die „open doekjes" verdiend! Er rest ons nog een compliment te bren gen aan Groothuijzen voor de schitterende décors en aan Leon v. Volen voor het kop- werk, dat evenals de costumes der fa. Helsloot zeer verzorgd was. Aan het slot kregen de dames-speelsters tal van bloemstukken. Ook regisseur Voor- haar werd gehuldigd, evenals de heer en mevr. Gerritse, mevr. Offenberg, mevr. Govers en mej. A. Schut. En toen werd de A. O. O. V. zelf gehul digd.. Ze bestond 10 jaar en namens de do nateurs bood de heer v. Oeffeit de vereeni- ging een fraaie vaandelkast aan. Die dank baar aanvaard werd. Wij mogen hier nog even gewag maken van dit 10-jarig bestaan, een gelegenheid waarvan de vereeniging Zaterdagavond een receptie hield. Tal van felicitaties kwamen binnen in de vorm van bloemen, telegram men en brieven. Wij noemen hier de hul debetuigingen van Orpheus, het Alkm. Tooneel, de Maskers, Zang en Vriendschap, Alkm. Symphonie-Orkest, Ulvadero, too- neelclub Ontwaakt, De Stem des Volks, Vrijzinnig Koor, Vocaal Alkmaar, Die Jonghe Haghezangers uit Amsterdam en van burgemeester en wethouders van Alkmaar. W. Onze muziekrecensent schrijft nog: Met de opvoering van „De Vice-Admiraal" van Millöckker door de Alkmaarsche Ope rette- en Orkestvereeniging werd men weer eens herinnerd aan vroeger tijden. En wel aan den tijd toen deze componist in ons land bekend werd door de tallooze opvoe ringen van zijn operette „Der Bettel- student". De muziek van „De Vice-Admiraal" is uit den aard der zaak luchtig, maar onder houdend en met een opvoering in dezen tijd van dezen operette doet men lang geen slechte keus. De korte ouverture brengt reeds de ge wenschte stemming en in 't vervolg hoort men frissche, opgewekte, in den besten zin van het woord populaire muziek. Eerste be drijf de koren, de trio's; het beginkoor van de Proloog, verschillende nummers uit het tweede bedrijf. En de uitvoering er van was perfect, men hoorde een goed kinkend koor en eveneens goeden zang in de kleinere en sembles ondersteund door orkest met piano. De heer Gerritsen dirigeerde niet, bespeelde de piano en gaf tevens zijn aanwijzingen. (Deze mededeelingen betreffen de Proloog, het eerste en een gedeelte van het tweede bedrijf.) Gezien de ernst, waarmede ge werkt is, zal ook, hetgeen nog komen moest, wel niet minder geweest zijn. Leerlingen van den heer A. Zwaag en hij zelf vulden de pauzes met muziek door Zwaag welwillend aangeboden. A. K. Ongecorrigeerd. VOOR DE RESTAURATIE DER GROOTE KERK. Aan bijdragen voor de restauratie van de Groote- of St.-Laurenskerk werd nog ontvangen: A. H. J. C„ Den Haag B. T. C„ Den Haag Mr. A. M. P„ A'dam 't H. H„ Alkmaar vorige verantwoording 25.— 2.50 10.— 100.— 137.50 1584.45 1721.95 Het gironummer van den penningmees- ter, den heer Ringers, is 61341. BERGEN. Aanbesteding. Zaterdagmorgen is ten raadhuize aan besteed: het bouwen van een wagenschuur aan de Kerkedijk. Ingekomen waren 12 biljetten. Hoogste inschrijver was P. Verweel voor 1435, laagste inschrijver was C. Noort voor 1133.50, beide te Bergen. Het werk is den laagsten inschrijver op gedragen. van Maandag 22 November 1937 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCR LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 10tv., 3 Ned.-lndië 1937 97t/„ 5)4 Duitschl. '30 m. verkL 31 BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank149»/, Handel Mij Cert. v. 250 1511/, Koloniale BankJ^l Ned Ind. Handelsbank 1355/, INJUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 44'SA, CaTvé Delft Ce-t. 79 Nederl. Ford250 Philips Gloeil. Gem. Bezit 299% Ünilever 144% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting34 Anaconda §18't>/16 Bethleh. Steel3 Cities Service1»/18 General Motors 25%, Kennecott Copper 221%, R public Steel12»/M Standard Brands 6 Steel comm38 U. S. Leather4%. CULTUUR MAATSCH. H V A3995/4 Java Cultuur14a Ned. Ind. Suiker Unie 119 Vereen. Vorstenlanden 73 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij8 V» Rediang Lebong 168'/; PETROLEUM. Dordtsche Petr316»/4 Kon Petr326% Perlak 80 Phillips Oil 29 Shell Union II Tide Water101% RUBBERS. Amsterd Rubber 192»/, Deli Bat. Rubber 122% Hessa Rubber123'/, Oostkust 140'/, Serbadjadi.91 Interc Rubber 2'%, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot, 1151/, Scheepvaart Unie 113tyg TABAKKEN. Deli Batavia 129 Oude Deli272'/, Senembah274 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 26'/, Southern Pacific13V« Southern Railw. Cert.9'/s Union Pacific62'/, Canadian Pac. 8% §Noteering per 50. ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers )4, heden V> P™ WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden! 2.30-45, Wi 961/, 3% 149% 152% 121 135% 44'V'/, 79 9*0 >98^301 143}.»/, 26% 231-4»/, 12%.»/, 38"H 142-3 119 89 m m 3/6 29'/, m 1 o%» 1921/4-3 uiV \A 149 94% 2% 116-V, 113% 197 276 264 28 14 8 63% 5% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1.80»/» 9.02 »/8 72.87 y, 6.13 30.67 41.74 40.27 )4 46.52)4 45.32)4 9.52)4 l.iW'/i 9.01"/»» 72.83 6.1?/. 30.6654 41.12 40.21 46.50 45.32# Vrijwillige vaccinatie tegen pokk^ Het is bekend dat de regeering Hid# tijd in verband met het °Pl "jrtóB encephalitis na het inenten tegen de toen bestaande indirecte dwaBp JW vaccineeren heeft opgeheven. Nu de toestand zich wijzigt en vaar voor een pokken-epidemie y>e^ej/g' waarbij een groot gedeelte van de - landsche bevolking niet ingeënt 15 vortod, zich in het land een commissie 8 jjj- die zich tot taak stelt de vrijwillig® enting te bevorderen. .„and d»' Onderzoekingen hebben aan®e-Vgj nie' encephalitis beneden de twee J voorkomt. Hiermee vervalt het ja" gerezen bezwaar mits men zich den regel kinderen te laten inen ■aaIi leeftijd tusschen 3 maanden en - Op verzoek van genoemde te adviseeren B. en W. met den overleggen en aan hem de 'ho0rt w te laten of het kind ingeënt he«l6 worden. Het is in het belang va ^eer be* volk dat het opkomend geslacn veiligd wordt tegen de pokken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2