iBinnenland l l I t 'T OOG ABP 8 I Mailboot bij Vlissingen omhoog gevaren. Positie ongevaarlijk. Rotterdam,November 1937 Amice, Je vraagt my, wat de doctor heeft gezegd. Hy vond myn jongen er slap jes uitzien en raadde my aan, hem dezen winter Draisma van Valkenburg's levertraan te geven, die door kwaliteit en smaak gemakkelyk in te nemen is.- Wy hebben in die goede raad alle vertrou wen. - Het beste en tot ziens, VAN TWEEDE BLAD De mailboot „Prinses Juliana" van de Stoomvaart Maatschappij „Zee land" is Zondagmiddag, komende van Harwich, tijdens den mist ter hoogte van de Wielingersluis te Cadzand by Vlissingen omhoog gevaren. Onmiddellijk zijn de te Vlissingen gestationneerde sleepbooten vertrok ken om assistentie te gaan verleenen. Het schip liep dicht bij het strand te Cadzand aan den grond, doch de positie is niet in het minst gevaarlijk. De sleepboot „Goliath" bevond zich spoedig in de nabijheid van het schip. Het vertrek van den boottrein Vlissin genBerlijn is dientengevolge uitgesteld geworden. Nader vernemen wij: Het plan om de passagiers te doen overgaan op de sleep boot „Goliath", kon niet worden uitge voerd, aangezien het schip geheel droog lag, zoodat communicatie niet mogelijk was. De opvarenden moesten dus aan boord van het schip blijven. De kapitein seinde gisteravond te ruim negen uur, dat de positie van het schip volkomen onge vaarlijk was. De zee was buitengewoon kalm en er stond slechts weinig wind, ter wijl het zicht iets beter begon te worden. Aangezien de „Prinses Juliana" accomo- datie voor den nachtdienst bezit, konden de passagiers zich ter ruste begeven. Be halve de „Goliath" bevond zich o.a. ook het bergingsvaartuig „Argus" in de nabij heid van het mailschip.' De „Prinses Juliana", een dubbel- schroefs stoomschip van bruto 2908 ton, is in 1920 gebouwd bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde te Vlissingen. Hedennacht vernemen wij nader: De Bel gische sleepboot Goliath is er hedennacht om één uur in geslaagd een verbinding met het op de Westerschelde gestrande schip „Prinses Juliana" tot stand te brengen. Het zou nog eenige uren duren voor met het vlot trekken kon worden begonnen. Waarschijnlijk zou men daarmede tot vier uur wachten, het tijdstip van hoog water. Indien het niet mocht gelukken het schip los te krygen, zullen de passagiers door de sleepboot van boord worden gehaald. Dit zou evenwel pas geschieden als het dag licht is aangebroken. De Prinses Juliana staat onder comman do van gezagvoerder Hintertur. De „Prinses Juliana" vlotgekomen. Hedennacht te ongeveer kwart voor drie is het de sleepbooten, welke de „Prinses Juliana" assistentie verleenden, gelukt het schip vlot te krijgen. De „Prinses Juliana" is thans opgestoomd naar Vlissingen, waar het schip te'Ongeveer driéti ur wordt verwacht. De passagiers zullen hedennacht aan boord blijven om morgenochtend verder naar hun bestem ming reizen. Alles is vlot verloopen. NEDERLANDSCHE PRIESTER VERMOORD. Chineesche bandieten ontvoerden hem. Zaterdagmiddag is bij de familie van mgr. H. F. Schraven te Lot- tum (L.) die op 8 of 9 October j.1. door bandieten in China is ontvoerd, bericht ontvangen, dat de missie-bis schop is vermoord. Hubertus Franciscus Schraven, die tot de congregatie der missiën (paters Laza risten) behoorde, werd op 13 October 1873 te Lottum bij Venlo geboren. Als priester-missionaris werkzaam in de missie van Zuid-Sjansi, werd hij op 3 De cember 1920 als apostolisch-vicaris aan het hoofd van deze missie geplaatst. Te zelfder tijd, op 16 December 1920, werd hij benoemd tot titulair-bisschop van Amicle. Toen het missiegebied van ZuiJ-Sjansi werd gesplitst, werd mgr. Schraven op 3 December 1934 apostolisch-vicaris van Sjentingfoe. Dat vroeger deel van het vi cariaat Zuid-Sjan§i uitmaakte. GASBEDWELMING TE HEERLEN. Man overleden; toestand van vrouw zorgelijk. Zondagochtend, toen de kinderen uit het gezin van de familie van T. aan den Eykenerweg te Heerlen naar bene den kwamen, vonden zij in de keuken hun ouders bewusteloos op den grond liggen. De verschrikte kinderen waarschuw den daarop de buren, die op hun beurt de politie van het geval in kennis stelden. Een inmiddels ontboden ge neesheer constateerde den dood van den man. De vrouw gaf nog teekenen van leven, doch werd in zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Bjj onderzoek bleek dat de gaskraan in de keuken openstond. In verband met den toestand van de vrouw kon de politie geen nadere ge gevens omtrent de oorzaak van dit drama verstrekken. Het onderzoek wordt door haar voortgezet. NEDERLAND'S STEM IN DEN AETHER. Goede ontvangst over de geheele wereld. Naar wy vernemen, is de ontvangst van de jubileumuitzending van den Philips kortegolfzender P.C.J. met de draaibare zendantenne zoowel in Europa als overzee zeer goed geweest. Zoo seinde men o.m. uit Panama: „Ju bileumprogramma prachtig ontvangen. Geluidsterkste buitengewoon". Uit Syd- ney: „Programma in geheel Australië en Nieuw-Zeeland uitstekend ontvangen minstens 25 stations in Australië en Nieuw Zeeland gaven heruitzendingen". Uit Caïro: „P.C.J. ontvangst en plaatselijke heruitzending voortreffelijk". Uit Mauri tius: „Jubileum-programma hier zeer goed ontvangen vele luisteraars in stadhuis verzameld". Uit Congo: „Uitste kende ontvangst". De directeur van den radiodienst van Suriname telegrafeerde: „Uitzending storingvrij. Geluidsterkte enorm". AUTO DRINGT EEN CAFE BINNEN. Per ongeluk op het gaspedaal getrapt? Gistermiddag is in de Dorpsstraat te Baarderadeel (Fr.) een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een muur van een café gebotst. Door het groote gat, dat daarin ontstond, drong dé wagen door tot het midden van de gelagkamer, waar eon groote verwoesting werd aangericht. De caféhouder werd door de auto omver ge worpen, doch hij bleef ongedeerd. De chauffeur kreeg slechts lichte schrammen. Hjj verklaarde aan de politie, dat de rem men van zijn wagen niet zouden hebben gewerkt, doch bij onderzoek bleken zij in orde te zijn, zoodat men vermoedt, dat de bestuurder abusievelijk op de gaspedaal heeft getrapt, waardoor hij het stuur niet meer kon houden. P.T.T.-ASSISTENTEN ONTSTEMD. „Het vakkundig wermoet in bevoegde handen blijven". Zondag hielden de assistenten bij den postdienst, aangesloten bij den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.), in hotel „De Roode Leeuw" te Amsterdam een goed-bezochte reünie. De heer D. Stoffels, redacteur van het Bonsdorgaan, hield een inleiding over de positie van den assistent bij den post dienst, waarin vooral bezwaren werden ontwikkeld tegen het ontbreken van een taakomschrijving en het verschuiven van vakkundige werkzaamheden naar lager- betaalde personeelsgroepen. De postale expeditie en meerwaardige postale werk zaamheden behooren in handen te blijven va i vakkundige ambtenaren. De uitbrei ding van het aantal z.g. locale krachten, die deze werkzaamheden tegen lage loo- nen verrichten, behoort achterwege te blijven, zeker nu nog vele geslaagde amb tenaren voor de rangen van assistent en conducteur reeds jaren op een benoeming wachten. Na discussie werd besloten het bondsbe- stuur te verzoeken in deze richting werk zaam te zijn, terwijl tevens werd aange drongen op openstelling van examens voor de assistenten. Het standpunt der regeering, dat voors hands nog niet tot verhooging der salaris sen kon worden besloten, wekte ernstige teleurstelling. De hieromtrent tusschen de zes centrales van overheidspersoneel van alle richtingen tot standgekomen samen werking werd met instemming begroet. HULDIGING W. H. VLIEGEN. Zanghulde van de „Stem des Volks". Alhoewel de weersomstandigheden zich voor het betreffende doel wel heel slecht leenden, hebben de leden van de afdeeling 's-Gravenhage van „De Stem des Volks", vergezeld van het federatiebestuur der S. D. A. P., den 75 jaar geworden heer W. H. Vliegen voor zijn woning in -de Van Hoytemastraat een even indrukwekkende als spontane hulde gebracht. Deze bestond uit een serenade, welke door talrijke belang stellenden werd bijgewoond en welke de heer Vliegen en zijn familieleden staande in de deur van zijn woning in ontvangst namen. Het zangkoor zong achtereenvolgens „Morgenrood", „Aan de Strijders" en „De Internationale", waarna het bestuur van het koor en het bestuur van de federatie 's-Gravenhage der S. D. A. P. den heer Vliegen met diens 75sten verjaardag ge- lukwenschten. De voorzitter van het koor bood den jarige daarbij een ruiker roode anjers aan. Getroffen door deze hartelijke hulde heeft de heer Vliegen ten slotte met enkele woor den bedankt. OP WEG NAAR FRANCO Jeugdige avonturiers hadden grens- moeilijkheden. In het brein van twee Scheveningsche jongens rijpte reeeds eenigen tijd het plan naar Spanje te gaan met het doel generaal Franco en zijn aanhangers te helpen tegen de regeeringsgetrouwe troepen, welke zich blijkbaar niet in de sympathie van deze jeugdige Scheveningers konden verheugen. Dies togen de knapen dezer dagen op weg. Over zee zouden zij nooit het gestelde doel bereiken, dat wisten zij wel en dus zat er niets anders op, dat te probeeren over land in Spanje te komen. Verder dan de Neder- landsch-Belgische grens zijn de jeugdige bewonderaars van generaal Franco niet ge komen. In Zundert, waar zij alle mogelijke moeite deden de grens over te komen, trok ken zij de aandacht van eenige surveillee- rende marechaussees, die de jongens aan spraken en hun kinderlijk uitgedachte plannen natuurlijk leelijk in de war stuur- des. De jonge Scheveningers werden on middellijk op transport gesteld naar hun woonplaats, waar zij aan de ouders zijn af gegeven. 25-JARIG JUBILEUM MALOITZ. Op den llden December a.s. hoopt de telepaath, de heer Maloïtz, zijn 25-jarig kunstenaarsjubileum te herdenken. Tot dit doel heeft de directie van het Grandhotel „Centraal", Lange Poten te Den Haag, belangloos haar medewerking verleend, en Maloïtz op bovenvermelden datum een gala-eereavond aangeboden. Door ALAN DARE 11) Op het voorste deel van het schip ston den verscheidene mannen, maar de plaats naast de trap was verlaten. Vlug liep hij naar boven. Een der luiken stond nog open en eenige treden voerden naar beneden. Hij hoorde een stem, die naderbij kwam, iets roepen en ging oogenblikkelijk de ladder af. Zoo ver hij kon nagaan, bestond de lading hoofdzakelijk uit vaten cement. In den ver sten hoek vond hij een schuilplaats en zon der zich rekenschap te geven van de ge volgen, verborg hij zich tusschen eenige zakken. Een half uur later werd het luik gesloten en werd hij in de duisternis gelaten. Slechts een heel zwak lichtschijnsel drong door een partrijspoortje boven hem door. Hij hoorde het zwakke geluid van een bel en daarna voelde hij beweging in het schip komen. Hij klom op de zakken, keek door het poortje en zag de lichten van Wapping verdwijnen. De reis was begonnen! Plotseling viel hem iets in. Hij had geen bewiis. dat Maxine aan boord was. Ten slotte was het best mogelijk, dat Quang had gelogen. Bovendien wist hij niets van de bestemming van het schip. Misschien ging het wel naar China of naar een nog verder verwijderde haven. Het eenige argu ment daartegen was, dat de Flamingo een schip van minder dan duizend ton was. Toch maakten kleine schepen dikwijls verre tochten! En men verwachtte van hem, dat hij binnen veertien dagen naar Brazilië zou reizen! In zijn onstuimigheid had hij dat over het hoofd gezien. Zijn werk, alles had hij vergeten in zijn ijver, een meisje te helpen, waarvan hij, practisch gesproken, niets wist. Nu hij erover nadacht, leek 't krank zinnig, en toch voelde hy geen spijt. Er waren omstandigheden, waarbij zaken op de tweede plaats kwamen, en dit leek een van die omstandigheden Ja, zij was het duizend maal waard! Maar bevond zij zich op het schip? Dat was de vraag, waarmee hy zich bezig hield. HOOFDSTUK VI. Welke bestemming? Kennedy begon onuitsprekelijke kwel lingen te lijden in het ruim. Den geheelen nacht zat hij voor het patrijspoortje en keek naar de lichten, die al kleiner en klei ner in aantal werden, tot hij er geen meer zag, behalve nu en dan de lichten van een schip. Bij het aanbreken van den dag wa ren zij in volle zee en voeren naar het scheen, in noordelijke richting. Zyn arm deed hem nog pijn en dat bracht hem aan het denken over Quangs duivelsche daad Hij maakte zich ernstig ongerust, want hoe wel hy er tot nu toe nog geen gevolgen van had ondervonden, was er geen twijfel aan, of hij was met een of andere cultuur ingespoten. Hoe lang het zou duren, eer de ziekte uitbrak, wist hij niet. Het kon twee dagen zijn, maar ook tien. De ge dachte eraan was afschuwelijk. Daarbij kwamen ook honger en dorst hem kwellen. Hij moest zorgen, gauw uit het ruim te komen, en het er dan maar op wagen, den kapitein en het scheepsvolk, in dienst van Phenuit, tegen het lijf te loopen. Hij klom de ladder op, die naar het luik voerde en bleef boven scherp luisteren. Nu en dan hoorde hij ruwe stemmen, die na derbij kwamen of zachter werden, maar de stem, die hij het meest verlangde te hooren, was er niet bij. Eerst eenigen tijd na mid dernacht werd zijn geduld beloond. Heel dicht bij het luik werd een gesprek ge voerd. Hij legde zijn oor tegen de planken en ving er brokstukken van op. geheel nutteloos. Ik wil niet Het was Maxine's stem, en het volgend oogenblik viel het schorre stemgeluid van Phenuit in. „Ik denk, dat er gauw een eind zal zijn aan je „wil-niets", en die andere arme dwaas is „Als hem iets overkomen is, zult u er voor boeten". „Overkomen?" Cholera is niet altijd doo- delijk. Het zou mij niet verwonderen, als hij in leven bleef. Sommige menschen ko men het te boven". „Beest! Ga weg Hij hoorde niets meer, maar het noemen van cholera gaf hem hoop. In zijn werk kamp in Brazilië was die ziekte uitgebro ken, en met eenige anderen was hij er kort qoqooog JladutpCQQCMitiiUk Dinsdag 23 November. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Kovacs Lajos' orkest en so liste. 11.Huish. wenken. 11.30 Het Omroeporkest. 12.30 Gr.pl. I.Orgelspel, zang, vioolsoli. 1.45 Gr.pl. 2.Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalf uur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Wat wil de B.S.M., causerie en in terview. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.Rep. schaakmatch., ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.15 Filmrep. 9.45 Verv. Dinsdagavondtrein. 10.30 Gr.pl. 10.45 Rep. schaakmatch. II.— ANP-ber. 11.10 Avro-dans orkest. 11.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.30 Von delherdenking. 11.30 Godsd. half uur. 12.Ber. 12.15 De KRO-me- lodishten, solist en gr.pl. 2.Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Gr.pl. 4.15 KRO-Kamerorkest. 5. Gr.pl. 5.15 KRO-orkest en solisten. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.De KRO- meldiisten en solist. 6.40 Esperan- toles. 7.Ber. 7.15 Causerie over de encycliek „Divini redemptoris", over het communisme. 7.35 Sport- praatje. 8.ANP-ber., mededee lingen. 8.15 Sted. orkest van Maas tricht en solist. 9.05 Oostenrijks progr. (opn.) 9.30 KRO-orkest en gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 John Kristel en zijn orkest. 11.3012. Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gr.pL 12.05 N. Wethmar's kwin tet. 12.35 Radiotooneel. 1.20 Orgel concert. 1.502.20 Gr.pl. 4.20 A Rescue from the Sea, causerie. 4.35 Het Hungaria Zigeuner-orkest. 5.20 Uit Kopenhagen: Louis Prell's ensemble. 5.50 Charles Brill en zijn orkest. 6.20 Ber. 6.45 Het Kutcher Strijkkwartet. 7.20 BBC-Harmonie- orkest. 7.50 Errors in reasoning, causerie. 8.20 Revue-progr. 9.20 Ber. 9.40 Ahmed Elbasani, Gramo- phones and Albania, causerie. 10. Orgelspel. 10.20 BBC-orkest en solist. 11.20 Deel. 11.35 H. Roy en zijn Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7 50 10.40 en 11.20 Gr pl. 12.40 Giardm orkest en zang. 3.05 Zang a,» Pianovoordr. 4.20 Zang. 4.35 VirvTi voordracht. 5.29 Locatelli-ork7i* 8.35 Kamermuziek. 9.50—11 Radiotooneel. 'ou KEULEN, 456 M. 5.50 Militair eert. 7.50 Hermann Hagestedr» orkest. 11.20 Verzoekconcert 12 Orkestconcert. 1.35 RaadseluitT 3.20 Omroep-Amusementsorkest 5.20 Pianovoordr. 6.30 Omrn<.'„ orkest. 8.35 Lit.-muz. program®; 10.10-11.20 H. Heinemann's 0Z balalaika-orkest en pianoduo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 u 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1 ui —2.20, 5.20 en 6.50 Gr.pL 7.20 lonorkest. 8.20 Omroeporkest. 8 50 Radiotooneel. 8.35 Verv. concert 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M- 12 Va Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.50—220 en 5.20 Gr.pl. 5.35 Harpsoli, 6 35 Gr.pl. 6.50 Kleinorkest. 8.20 Om roepsymph.-orkest en solisten in in —11.20 Gr.pl. w DEUTSCHLANDSENDER, 1577 j, 7.30 Het Omroeporkest. 8.20 Ber politiek dagbladoverzicht. 8.35 p0ü pulair concert. 9.20 Berichten. 950 Kwartetconcert. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 O. Joost's dansorkest GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.35, parijs R. 10.35—12.05, Radio PTT Nord 12.0512.20, Brussel VI. 12.20 14.20, Radio PTT Nord 14.20—15,05 Parijs R. 15.0515.20, Keulen 15.20 —16.20, Lond. Reg. 16.20—1550 Keulen 16.5017.20, Brusid VL 17.2018.50, Brussel Fr. 18.50 19.20, Radio PTT Nord 19.20—19.50, Rennes 19.5020.20, Radio PTT Nord 20.2020.50, Lyon la Doua 20.5022.50, Berlijn 22.50—23.20, Kalundborg 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3512.20, Parijs R. 12.20—13.20, Droitwich 13.2014.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Droitwich 16.2018.45 Lond. Reg. 18.4519.20, Droitwich 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50 20.20, Droitwich 20.2023.20, Lond. Reg. 23.2023.35, Droitwich 23.35 24.—. Lijn 5: Diversen? KETEL ERWTENSOEP OMGESTOOTEN. Tweejarig kind aan overleden. brandwonden Al spelende hadden de kinderen van v. d. H. aan de Oudestraat te Gem'ert het on geluk een ketel kokende erwtensoep om te stooten. Het twee-jarig zoontje Frans kreeg zulke erge brandwonden dat hij in het gast huis moest worden opgenomen, alwaar het ventje aan de bekomen brandwonden is overleden. HOOFDVERKENNER DER PADVINDERS GAAT HEEN. Afscheid van Z.Exc. staatsraad Rambonnet. Z.Exc. staatsraad J. J. Rambonnet heeft als hoofdverkenner van „De Nederland- sche Padvinders" afscheid genomen van zijn staf van hoofdkwartierscommissaris sen en districtscommissarissen. De bijeen komst had plaats op het Nationaal Hoofd kwartier te Den Haag. Na eenige belangrijke gebeurtenissen uit zijn leven te hebben gereleveerd, waar uit hij de lessen trok, die hem later tot de overtuiging brachten, dat de padvinders beweging de aangewezen vorm was, waar in hij iets voor de jeugd van zijn land kon doen, gaf de hoofdverkenner een kort overzicht van zyn beleid en van de richt lijnen, die hem hierbij hebben geleid. Zoo wees hy op het verschil tusschen karakter en kennis, op de waarde van den moed te hebben om den moeilijken weg te verkiezen boven den gemakkelijken weg, op het geluk, dat den 4..jnsch ten deel valt die zijn geheele persoonlijkheid kan inzet ten om een zaak te dienen die buiten hem zelf ligt. Dit alles werd geïllustreerd door voorbeelden uit zijn leven, zoowel als ma rineofficier als tijdens de periode,, dat hij als minister van het kabinet Cort van der Linden zijn land diende. Thans kan de hoofdverkenner met een gerust hart zijn taak neerleggen. Een goede, eensgezinde staf is in den loop der jaren gevormd en Z. H. prins Bernhard heeft zich berM ver klaard als koninklijk commissaris zich aan het hoofd te stellen. Ten slotte reikte de hoofdverkenner het eerste nieuwe dankbaarheidsteekén van „de Nederlandsche padvinders" uit aar den hoofdkwartierscommissaris A. vf Leeuwen voor aan de beweging bewez# diensten, en Jamboree-medailles aan aft commissarissen voor hun arbeid aan de organisatie van de 5e wereld-jamboree. Mr. P. van Kleffens, distnctscomm* saris van het district Zwolle, sprak hierna namens het corps van commissarissen tjj dankte den hoofdverkenner voor hetjep hij voor de beweging heeft gedaan. Ten slotte sprak nog, als oudste conugf saris in dienstjaren, Ph. baron van Pal" landt van Eerde, die met eenige hapgqjP woorden herinnerde aan het verschil tt»j schen de periode van voor, en die van het optreden van den hoofdverkenner leider van de Nederlandsche padvinde beweging. voor zijn vertrek naar Engeland tegen in geënt. Het zag er naar uit, dat Phenuits vergif hem niet zou deren. Deze gedachte, met de wetenschap, dat Maxine aan boord was, en dat hy dus zijn tyd niet verknoeid had, deden zijn hoop geweldig stijgen. Nu moest hij overdenken, wat hem ver der te doen stond. Voedsel en water had hij dringend noodig, maar als hij die wilde verkrijgen, zou zijn aanwezigheid in het schip bekend worden. Als Phenuit en Maxine slechts gewone passagiers waren, zou dit niet zoo erg zijn. Het ergste, wat de kapitein dan zou kunnen doen, was, hem aan het werk te zetten, om zijn passage te verdienen. Maar er bestond groote kans, dat de kapitein een handlanger was, even als Quang. Een uur later besloot hij, het er op te wagen en beukte met zijn vuist tegen het luik. Maar hoewel hy dit een half uur lang telkens weer herhaalde, kwam er geen ant woord. Hy klom de ladder af en zocht naar iets, waarmee hij meer leven kon maken, en daarbij deed hij een aangename ont dekking. Achter eenige honderden vaten cement stonden ongeveer vijftig kisten, waarop stond: „Abrikozen op water". Met zijn zakmes ging hij aan het werk en slaagde er al spoedig in, een blik te voorschijn te halen. Er zat een patent sluiting op, waardoor het blik gemakkelijk te openen was. Het volgende half uur be steedde hij aan het stillen van zijn honger en dorst. Daar de omstandigheden nu ver anderd wafen, moest hij zijn plannen ook wijzigen. Het was nu het beste, dat hij zich schuil hield tot het schip een haven be reikte. Daar het koers zette naar het Noor den, moest de reis van korten duur zijn Den geheelen dag werkte het moeizaam en heel langzaam door e«n 1 zee, en toen het nacht werd, viel voor het eerst sinds hij aan boord slaap. Maar zyn toestand was bijna dragelijk. Het ruim zat vol cemen P° dat hem in neus en keel drong- en snakte naar een bad en frissche luch zag er vreeselijk uit, van top tot teen dekt met wit poeder, en met een baaro> bijzonder snel scheen te groeien. Eens onderzocht hij den prik in zl-'r' maar die was niet rood. Dat was 1 geval een troost. jj| Den middag van den volgenden d hy land in de verte. Wat voor land ■UgjpJ kon hy met geen mogelijkheid vas kale kustlijn met Het was maar een kale kusuyn veis op den achtergrond, en sChip stukken land. Daarheen zette he dicht bil' heel langzaam koers. Twee uur later waren zij er Zoover hij kon zien, was er maar e« 54 oon flrrvnt «rif Villifi ddt tUSS r-ntC één K een groot, wit huis, topt® bosschen op een klip stond, roe' de machine. Zyn hart klopte lul stoP' stond geen reden, het schip te W»1 pen, behalve als er iemand naai p^nuit3 gebracht moest worden. Was di plaats van bestemming'' vraag Tien minuten later werd die antwoord. Hij hoorde riemslage artrii3" hij met uitgestrekten hals door nSgr poortje keek, zag hij een boo mann®fl de kust voer. Daarin zaten tw .ne Hjj van het schip, en Phenuit en jtei zag hen landen, en daarna la 8verd#«DW y s pad de rots beklimmen. teiw- uit het gezicht en de boot^e®^ verv°^ teriif

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6