Voor het behoud van den Volkenbond. UILTJE e m DAMPO AJLJK Jiadiopcogccufutio 'T OOG PARLEMENT „Buitenlandsche zaken" in behandeling genomen. HET ONGELUK VAN DEN PRINS HERDACHT. MET LOF 6 ct 'n Puike sigaar! O©© O® 00 OOO©O©0OOO©O OOOOO© OO9O0 IS Verkonden kinderen? Jeuilletm VAN TWEEDE BLAD (Van onzen parlementairen medewerker.) Gistermiddag heeft de Tweede Kamer een aanvang gemaakt met de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken. Doch alvorens de algemeene be schouwingen werden geopend, hield de voorzitter, mr. J. R. H. van Schaik een sympathiek speeschje naar aanleiding van het aan prins Bernhard overkomen auto ongeluk. Motie-Kupers verworpen. Staande hoorde de Kamer deze redevoe ringen aan en vervolgde daarna haar werkzaamheden. In de eerste plaats moest er worden ge stemd over de motie-Kupers, de vorige week bij het debat over sociale zaken in gediend, waarin invoering van een wet telijke regeling der vacantie, met behoud van loon, voor alle werknemers, werd verzocht. Deze motie werd, na de verklaring van den minister, dat deze zaak in grooter ver band zou moeten worden bezien, met groo- te meerderheid verworpen; 59 tegen 25 stemmen. Vóór stemden de s.d.a.p., de n.s.b., de c.d.u. en de communisten. In het debat over de begrooting van buitenlandsche zaken is een groote plaats ingeruimd aan den Volkenbond. De heeren Bongaerts (r.k.), de Geer (c.h.), Joekes (v.d.), Bierema (lib.), Al barda (s.d.) en Smeenk (a.r.) namen het met overtuiging voor den Volkenbond op. Zy erkenden allen dat er reden voor te leurstelling is, maar eer instituut als dit kan niet aanstonds de hooge idealen, welke men ervan koesterde, verwezenlijken. In de Mandsjoerysche kwestie, in de conflic ten tusschen Italië en Abessynie en thans weer tusschen China en Japan, is de Vol kenbond ernstig tekort geschoten. Doch al die teleurstellingen mogen ons toch niet er toe verleiden den Volkenbond den rug toe te keeren, gelijk de heer Rost van Tonningen (n.s.b.) die hem als een instrument van het internationale Mar xisme beschouwt wel gaarne zou willen. De heeren Bongaerts en Smeenk zouden gaarne willen zien dat de Volkenbond Gods woord als norm zou willen aanvaar den, maar dit gemis behoeft ons nog niet te doen besluiten, ons ervan af te wenden. Over de middelen, welke den Volken bond zouden kunnen versterken is ook van gedachten gewisseld. Algemeen is men 't er over eens, dat het vasthechten van het Volkenbondspact aan het Verdrag van Versailles een psy chologische fout is geweest, evenzoo an derzijds dat het loslaten van een aantal verplichtingen, teneinde de "niversaliteit te bevorderen, verkeerd zou zijn. Dan liever een beetje minder universa liteit. Als men de sancties loslaat, wordt de Volkenbond gedegradeerd tot een advies college, dat, hoe nuttig op zich zelf ook, voor den wereldvrede van geen beteeke- nis is. Vóór alles moet de Volkenbond trouw blijven aan de rechtsbeginselen. De heer Albarda en ook de heer Wijnkoop is van die meening oordeelde dat een krachtige Volkenbond, uit die be ginselen levend, aan wiens werkzaamheid enkele staten niet deelnemen, meer waard is dan een land mèt ook die Stalin, maar waarin de innerlijke tegenstellingen het werk steeds remmen. De heer Albarda waarschuwde de re geering ernstig voor afglijding en de heer Wijnkoop (c.p.) betwistte met nadruk, dat de Volkenbond een werktuig der derde internationale zou zijn. De heeren Bongaerts en Krijger (c.h.) hadden nog bijzondere belangstelling voor de kwestie tusschen Nederland en België (Maaswater en Scheldevraagstuk), welke zij na de uitspraak van> het Permanente Hof inzake de voeding van het Julianaka- naal, dichter bij een oplossing zagen komen. De heeren Joekes (v.d.) en Albarda drongen er nog op aan, dat de benoeming van een nieuwe gezant te Rome, welke nog afstuit op de weinige geneigdheid onzer regeering een gezant te accrediteeren bij den „koning van Italië", „keizer van Ethopië", in de internationale sfeer der sanctielanden zou worden opgelost. Verschillende afzonderlijke posten zijn nog besproken, belangrijke en minder be langrijke. Zoo zijn de heeren Joekes. Albarda en Wijnkoop deze natuurlijk! voor de erkenning van sovjet-Rusland en zijn de partijen van rechts daartegen, zoo willen de leden over 't algemeen een uitgebreider diplomatieke en consulaire vertegenwoor diging in 't buitenland (de heer Serrarens (r.k.) sprak er in bijzonderheden over) en zoo bracht de heer van der Goes van Naters (s.d.) ook bjj dit hoofdstuk de wenschelijkheid van maatregelen tegen de Duitsche* politieke propaganda hier te lande ter sprake en andere zaken, welke zekere fascistische stroomingen an nex zijn (o.a. het geval van den heer Aalders). In de avondvergadering sprak de heer Rutgers van Rozenburg (c.h.) over den Volkenbond; de heer Donker (s.d.) over convooikwesties in de Spaansche wateren en Belgische protectie in eigen scheep vaart en havens ten nadeele van het Rot- terdamsche vervoer; ds. Zandt (s.g.p.) gaf wederom zijn afkeer van. den Volkenbond te kennen, omdat dit instituut niet op Gods woord berust; de heer van Houten (c.d.u.) was voorstander van een zoo universeel mogelijken Volkenbond, des noods als instituut van advies, zonder sancties. Antwoord van minister Patijn. Op rustige, haast afgemeten wijze, be antwoordde minister Patijn de sprekers. Hij begon met de verklaring, dat Neder land zich nooit met politieken intrigues inlaat en geheel vrij staat. Het voert een doorzichtige en eerlijke politiek, waardoor het een zeker moraal gezag onder de vol ken heeft. Deze politiek zal de regeering gaarne voortzetten. Vervolgens ging de minister op een aan tal afzonderlijke punten in. Hij deelde o.m. hét volgende mede: Binnen het raam der financieele moge lijkheden zal worden gestreefd naar uit breiding van het aantal diplomatieke en consulaire ambtenaren. Naar de mededeelingen van den heer Wijnkoop over de houding van den huidi- gen vertegenwoordigèr van Nederland in Madrid, die een Duitscher is (de vroegere Nederlandsche consul), zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Wijnkoop had namelijk gehoord dat d ze vertegenwoor diger de heer Schlosser een drietal Duitschers had gehuisvest, die verdacht van spionnaee, zijn gearresteerd. De Nederlandsche regeering zal geen ander standpunt ten aanzien van de con- voyeering van Nederlandsche schepen in de Spaansche wateren komen innemen dan zij nu huldigt. Wij moeten streng onze ver plichtingen inzake de wering van contra bande nakomen. Op de bekende gronden wijst de regee ring de erkenning van sovjet-Rusland af. Die zou zelfs een gevangen ir. de Wit niet hebben kunnen redden. Immers ook onderdanen van mogend heden, die wel vertegenwoordigd zijn, ver- keeren in gevangenschap. Intusschen kon de minister mededeelen dat het Roode Kruis contact met ir. de Wit heeft gekregen. December de 5de, dei is weer de dag Dei leder weer smullen en feestvieren mag. Wei vragen de heeren, wei kiezen de meesten? Wie blijfi favoriet op dit feest aller feesten Dat Is en dat blijft, en dat was hij al jaren, De UIL, met z'n heerlijke Uiltje Sigaren I De minister is gaarne bereid den invloed der Duitsche politieke propaganda tegen te gaan. Die is ontoelaatbaar. In de zaak- Aalders zal op spoedig antwoord bij de Duitsche regeering worden aangedrongen. Wat de diverse kwesties met België be treft, zeide de bewindsman, dat hij nog te kort aan zijn departement is dan dat hij daarover thans al mededeelingen kan doen. Inzake de onbillijke behandeling van de graanschepen van Rotterdam naar België door een bepaalde Beljische voorkeui voor eigen schepen was de minister het geheel met de heeren Donker en Krijger eens. Nederland kan zich by den huidigen gang van zaken niet neerleggen. Ten aanzien van den Volkenbond neemt de minister een nuchter standpunt in. Vroeger, zoo zeide hij ongeveer, trok men naar Genève met mooie redevoeringen die misschien door anderen waren ge maakt en juichte de Assemblée deze toe. Toen de groote beproeving kwam, zakte het logge gebouw in elkaar. Maar nu gaan de diplomaten met bezorgdheid naar den Volkenbond, hopende door ernstig overleg iets te bereiken. Nu gaat men erop uit, om practische resultaten te bereiken. De minister achtte het beter, om thans ruimte te houden in de bepalingen van het pact, ten einde te trachten de bond zoo groot mogelijk te doen zijn en groote mo gendheden terug te krijgen. De nieuwe bewindsman was in een uur klaar. Hij had kort en bondig de sprekers beantwoord, in een uiterst drogen stijl. Na replieken en een korte dupliek werd de begrooting z. h. s. aangenomen. Zonder discussie en z. h. s. werd nog aangenomen een aanvullende begrooting van buitenlandsche zaken voor 1937, waarbij wat Nederland's aandeel in de kosten voor de internationale controle tot het tegengaan van toevoer van wapentuig en vrijwilligers naar Spanje, zijnde 155.000. Alleen de heer Wijnkoop (c.p.) wenschte geacht te worden te hebben tegen gestemd. Sociale zaken. Daarna het was inmiddels elf uur geworden kwam de rest van de begroo ting van sociale zaken nog aan de orde. Bij de afdeeling werkverschaffing en steunverleening schetste de heer Kupers (s.d.) den nood der werkloozen en den achteruitgang der gezinnen. Hij veroor deelde den ministers spaarregeling, er op wijzend, dat in diens eigen kring de sym pathie daarmede heel gering is. Hij betoog de dat de werkloozen in 't algemeen het spaarkwartje niet kunnen missen. Motie. Hij bepleitte een generale herziening van de steunregeling en drong aan op toe- Donderdag 2 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Omroeporkest en soliste. In de pauze gr.pl. 12.Gr.pl. 12.30 Or gelspel en zang. 1.Gr.pl. 1.15 Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.30 Omroeporkest. 3.Kniples. 3.45 Gr.pl. 4.Ziekenhalfuur. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Palladians. 6.30 Sportpr. 7. Voor de kinderen. 7.05 Het Avro- dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Con certgebouw-orkest en solist. In de pauze zang en piano. 10.3012. Schaak- en sportrep. en Avro- dansorkest. (11.ANP-ber.) HILVERSUM, 1875 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.12.uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkuurtje. 3. Voor de vrouw. 3.30 Gr.pl. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15' Haagsch Pianokwar tet. 6.45 Enkrateia-kwartiertje. 7. Ber. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Rep. 8.— ANP-ber., herh. SOS- ber. 8.15 NCRV-Propaganda-avond mmv. sprekers en gr.pl. 9.55 ANP- ber'. 10.Waleson-kwartet mmv. so'ist. 10.45 Gymnastiekles. 11. Verv. kwartetconcert. 11.2012. Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.45 en 12.05 Gr.pl. 12.50 Het Trocadero Cinema-orkest. 1.352.20 Gr.pl. 3,103.30 The Dew Men of Crete. causerie. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth mmv. soliste. 5.05 The English Resistance to Comfort, causerie. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 6.20 Ber. e.40 It occurs to me, causerie. 7. BBC-orkest, mmv. solist. 8.Ge- raldo en zijn orkest, BBC-Revue- koor, de Top Hatters en solisten. 9.Men talking, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Revue-progr. 10.20 Kerk dienst. 10.40 Piano en viool. 11.35 Bram Martin en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS en 10.40 Gr.pl. en zang. 4.20 Zang. 9.10 °rkest 1648 M. 7 sn 12-40 Bauiy4 neel. 7.50 Zang'^^8.35 Symph.-concert. 10.50—11 o'? j 8 50 KEULEN, 456 M. 5.50 H P Pl' orkest. 7.50 E. Börschers orkï?*'8 Omroepmannenkoor 8 50 r etl eert. 9.20 Volksliederencon 11.20 Brandweerorkest. 12 3 s terorkest. 1.35 J. Fierke-, ,a" 3.20 Om roep-Am usemen tsor kÜ f 4.50 Pianovoordr. 530 Omroep. orkest, mandoline-orkest kapel en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M 359 w 12.20 Gr.pl. 12.50 Pianovo^dr 1^ Omroepkleinorkest. 1.50 VerwT pianovoordracht. 2—2.20 Grm Qmr"anki-i- --'pl- 8 20 Pianovoordr, concert. 6.30 Gr.pl. orkest. 9.50—11.20 Om roepkleinor kest. 8.20 Omroeporkest. Gr.pl. 484 M.: 12.20 6-50 Gr.pl 10.30ll.üo Gr.pl, 12 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroe Gr-Pl- 6.35 dansorkest. 1.502.20 Zang. 6.50 Omroepsalonorkest i\s Gr.pl. 8 20 Gev. progr. 10.30—11 on Gr.pl. 1ZU DEUTSCHLANDSENDER, 1571 u 7.20 Tiroolsch progr. 8.20'Ber 8is Pianovoordr. 9.2Ó Ber. 9.50 Tri concert. 10.05 Weerber. 10.20— O. Fricke's .orkest en soliste. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.35, Parii.» 10.35—11.20, Keulen 11.20—1220' Parijs R. 12.20-13.20, Brussel Vl 13.20-14.20, Radio PTT Nord 14 20 —15.05, Parijs R. 15.0515.35 Lond. Reg. 15.3517.20, Brussel VI 17.2018.50, Keulen 18.50—19.30 Berlijn 19.30—20.20, Rome 20 20—1 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8—9.20, Lu. xemburg 9.2010.35, Lond. Reg, 10.3512.20, Droitwich 12.20—14.20, Lond. Reg. 14.20—15.35, Droitwich 15.3518.40, Hamburg 18.4019. en Droitwich 19.24. Lijn 5: Diversen. kenning van een duurtetoeslag en erende een motie van die strekking in. Een ander geluid liet de heer van den Heuvel (a.r.) hooren, die het over 't alge meen met het beleid van de regeering eens zeide te zijn, er op wijzend dat in geen enkel land een zoo gunstige steunre geling bestaat als in Nederland. Met de spaarregeling kan hij zich vereenigen; zij activeert de volkskracht. Geheel zonder critiek was hij niet; groote verschillen in werkloozen-uitkeeringen (verband hou dende met het vroeger verdiende loon) m één en dezelfde plaats behooren t? worden opgeheven, evenals het verschil tusschen uitgetrokkenen en dubbele uitgetrokke- nen. De loontoeslagen in land- en tuin bouw moeten worden hersteld en aan de particuliere werkverschaffing, die goed- kooper is, moet steun vorden verleend. Om half één hadden we nog een 15-tal sprekers voor den boeg, hetgeen niet be- teekende. dat zij allen nog in denzelfden nacht aan 't woord zouden komen. Maar wij moesten toch hier het overzicht af breken. EERSTE KAMER. Ook in de Eerste Kamer, die gisteravond een korte vergadering gehouden heeft, zijn woorden van deelneming naar aanleiding van het auto-ongeluk van prins Bernhard gesproken. De voorzitter, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk zeide: „Deernis met H. K. H. de kroonprinses heeft ons allen diep vervuld, toen gister morgen de mare zich verspreidde van het ongeval Hoogstderzelver Gemaal over komen. Naar H. M. de koningin gingen onze deelnemende gevoelens mede zeer leven dig uit. Van ganscher harte verheugen wij oh over de bevredigende berichten, welke or.s sinds dien bereikten, en bidden wij het Koninklijk Huis en de Natie toe, dat het God den Heere goedgunstiglyk moge be hagen, de ernstige zorgen, welke over Nederland is gebracht, alsnog zij het spoedig weg te nemen. Namens de regeering sloot de minister president, dr. Colijn, zich bij de korte rede van den voorzitter aan, zeggende, dat ook de ministers zich verheugen over de 's avonds ontvangen berichten, welke doen hopen, dat de gevolgen van het ongeval minder ernstig zullen zijn dan eergister werd verwacht. Het kabinet, aldus dr. Colijn, vereenigt zich met de bede voor spoedig en algeheel hersteL De leden en de ministers hoorden deze woorden staande aan. Er waren niet minder dan 8 ministers aanwezig in verband met een lange agen da van kleine wetsontwerpen. De nieuwe leden maakten van deze gelegenheid ge bruik om met de ministers kennis te maken. Daardoor was 't nog al roezemoe- Genoemde ontwerpen werden zot* discussie en z. h. s. goedgekeurd, o.a. stichtirg van een nationaal luchtvaart* boratorium; deelneming door het rjjl* het kapitaal der Ned. Spoorwegen, Wr wijzigingen van begrootingshoofdstukW1' enz. /yf\ Wrijf don dodelijk rug en borstje Wond#rli|k xoools ddt hal*'1 Pot 50 c» Doos 30. Bij Aooth. en Drofl^ IMUNHARDT I Door ALAN DARE 19) „Je vergeet, dat ik aan een tropisch kli maat gewend ben. Maar meen je dit alles? Kunnen wij werkelijk trouwen en onze wittebroodsweken aan boord doorbrengen?" „Ja. Als het werk, waarvoor ik ben aan genomen, gereed is, kunnen wij naar Enge land terugkeeren en vergeten, dat er ooit zoo iemand als Phenuit bestaan heeft". „Ja, ja!" riep zij vol geestdrift. „O, Bob, Bob, zoo heet je toch?" „Bob, of Rob, wat je wilt". „Dan noem ik je Bob, Dat dit alles zoo moest afloopen! Nog maar enkele uren ge leden was ik doodsbang. Nu voel ik. dat zelfs Phenuit, als hij nog in leven was, mij geen angst meer zou aanjagen. Wat is het leven toch heerlijk!" ,,Wü kunnen het zoo heerlijk maken, als wij zelf willen. En voor elke seconde, waar in je geleden hebt, zul je een uur van ge luk krijgen!" „Schat!" Zoo spraken zij over de heerlijke toe komst, die voor hen lag, totdat de waard hun duidelijk maakte, dat hij op hen wachtte, om naar bed te gaan. Op het por taal voor haar deur kuste hij haar weer en ging met luchtigen tred naar zijn eigen kamer. Hij sliep slecht en was 's morgens al vroeg beneden, waar hij den waard alle mogelijke inlichtingen vroeg. Het hoofd station lag vijf mijlen verder en als hij den morgentrein nam, kon hij 's avonds nog. in Londen zijn. Het dorp kon zich be roemen op een kleine garage, en een taxi kon hen naar het station brengen. Maxine kwam met een stralend gezicht aan het ontbijt. De zon scheen naar bin nen en vogels kwinkeleerden onder het raam van de eetkamer. Alle verschrik kingen van den afgeloopen nacht waren geheel vergeten. Ze leken nu een booze droom die bij daglicht verdwenen was. „Hoe gaat het met je arm?" vroeg Maxine. „Uitstekend". „En je laat dus maar geen baard staan?" Hij lachte, terwijl hij zich over de kin streek, die met een geleend scheermes van haar stoppels ontdaan was. „Ik heb de dorps-Rolls-Royce hier over een uur besteld", zei hij. „Wij zullen ten minste geen last hebben van onze bagage". „Zijn we vandaag nog in Londen?" „Ja, en je gaat niet meer naar die vree- selijke kamer in Davis Street terug". „Je beweerde vroeger, dat die heel ge zellig wast" herinnerde zij hem. „Wat kon ik anders zeggen? In elk geval sta ik er op, dat je de volgende week in Hampstead doorbrengt". „Als jij het zegt, valt er niets meer tegen in te brengen", antwoordde zij lachend „Maar wat moet ik met Mac Kinnon doen? Moet ik terug, totdat wij getrouwd zijn?" „Zeker niet. Ik zal het met Mac Kinnon wel in orde brengen. Je hebt je tijd rard noodig, om allerlei toebereidselen voor de reis te maken". Kijk, het belooft een prachtige dag te zullen worden". „O, gezegende dag!" mompelde zij, terwijl zy het gordijn opzy schoof. „Is dat alles vannacht werkelijk gebeurd, Bob?" „Ik vraag mij juist hetzelfde af". „Dacht je, toen je aan boord ging, er niet aan, dat je wel eens in een afgelegen deel van de wereld terecht zou kunnen komen?" „In het begin niet. Ik was veel te ver langend, je op het spoor te komen. Maar al had ik daaraan gedacht, dan zou dat nog geen verschil gemaakt hebben. Je was het waard". „Dat geloof ik niet, maar het is heerlijk, je dat te hooren zeggen. Bob, Bob, ik ver dien al dit geluk niet". Hij kuste haar teeder en wees op twee roodborstjes, die bezig waren, hun oude nest in orde te maken. „Het is waar, dat ieder levend wezen een woning noodig heeft", zei hij. „Ja, en een maat". Op datzelfde oogenblik, nog geen zes mijlen daarvandaan, zat dokter Phenuit, met een verband om zijn groot hoofd, in zijn kristallen bol te staren. HOOFDSTUK X. De gravin. De „Isla da Marajo" stoomde den bree- den mond der Amazone-rivier op en zocht haar weg tusschen de eilanden. Zij was zwaar beladen en voerde bovendien nog honderd acht en twintig passagiers mee naar haar eindbestemming, Prainha, dat nog twintig mijl beneden de plaats lag, waar Kennedy zijn werk had. De reis van Engeland was voorspoedig geweest en den geheelen weg over was het weer mooi geweest. Het was een vreemde gewaarwording, weer in de tropen te ko men na zes maanden hoofdzakelijk in Lon den te hebben doorgebracht. Terwijl Ken nedy naar zijn vrouw keek, die in een dek- stoel naast hem zat, vroeg hij zich zelfs nu nog af, of alles geen droom was geweest. Was dit mooie vrouwtje met het gelukkige gezicht dezelfde die hij drie maanden ge leden uit de Theems had gehaald? Zij had er toen anders uit gezien. Vrees en zorg waren toen in haar oogen te lezen geweest, d<a ru heHer en vroolyk waren. Sedert hun vertrek uit Engeland scheen zij dikker te zijn geworden. Haar wangen waren gevuld en de kuiltjes erin kwamen nu duidelijker uit. Die maand van gelukkig huwelijksleven had wonderen verricht. Zij voelde, dat hij naar haar keek en sloot haar boek. „Weer aan het droomen, Bob?" „Ja, en ik wil nog lang voort blijven droomen". „En dat, terwijl je werk al zoo dichtbij is! Schaam je!" „We hebben nog twee dagen". „Twee dagen! Maar wij zijn al op de rivier!" „Je vergeet, dat dit de Amazone is. Die stroomt over duizenden mijlen recht door Zuid-Amerika. De oude Theems lijkt er maar een beekje bij, vind je niet?" „Het is hier erg mooi. Is het v« ook zoo?" „Nog mooier. Boven Prainha is öe bijna maagdelijk land. Daar leven stammen in het binnenland, die hier nog wilde nog ver van de beschaving afstaan. Ik vraa* af, of ik er goed aan heb gedaan, je te brengen". 1k htb „Tob niet langer, bange man. lang genoeg met mijn vader ron l 1 om niet bang te zijn voor inlanders, beloof je, dat ik tegen den beet J venijnigste insecten kan". „Zeg dat niet, voordat je kennis teB», maakt met de Braziliaansche waarschuwde hy. Qt Zij wendde het hoofd af en keeK pj wondering naar het land in de v e 'j^r- zon ging onder en zette alles in je gloed. Het dichte groen, afstekend cj,tig kalme, blauwe zee, was werkelu* P in den gloed van den zonsonderga g- „Ik ben blij, dat je mij hier vln bracht", zei ze. „Ik zou verteerd verlangen, als ik in Engeland °P moeten wachten. Bovendien moe een vrouw om zich heen hebben. (e het alleen maar, om zijn knoopen zetten". Hij lachte en verviel in zwijg?11, j „Waar denk je over?" vroeg zu- Hij schrok. ,e. „Ov* „Ik geloof, dat ik het weet zei 1 Phenuit?" JÊ ,fa „Waarom denk je dat?" Viem»n „Omdat ik ook aan hem dach ee0 kan hem vergeten. Daarvoor te sterke persoonlijkheid. De man, dien ik ooit ontmoet^orcit verv0^

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6