WzecAecicht JkoiHHciaat Tlieuws Jnqzzonden Stukken Jiidschciften 3*>ucqe.cüikc Stand. JUukt&ecicfitea ^Adoectentien KQUQÊBfc- 1 pak inhoudende Lijigoedern. SLOUGhl Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht kwakzalverij: JOHN. WILLEM. NEELTJE JONGEJANS, VERLOREN TE HUUR: KRUIDENIERSZAAK LERSTE BLAD Meest matige oostelijke tot noordelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring: kans op regenbuien; iets kouder. Krimpende wind met kans op regen. De hooge drukking in Lapland nam weer in beteeken is toe, terwijl ook in het zuid westen op den oceaan de luchtdruk geste gen is. Bij IJsland verscheen een nieuwe depressie. Geheel West-Europa verkeert nog onder invloed van de depressie, waarvan het centrum thans tusachen Brussel en Pa rijs ligt De diepte van deze depressie is evenwel wat afgenomen. In zuid-Scan- diravië en op de Britsche eilanden waaien krachtige tot stormachtige noordoostelijke tot noordelijke winden, met regen of sneeuwbuien. In Yankrijk waait het krach tig uit noordwest tot zuidwest. Ook hier valt plaatselijk regen. Aan den oostkant van het depressie-centrum is het luchtdruk- verval veel geringer, in Duitschland en midden-Europa is het vrijwel windstil, met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk nevel. Ook de hooge Alpentoppen liggen in de wolken, het sneeuwt er en de tempera tuur is acht tot dertien graden onder het vriespunt De temperatuur is op de Britsche eilanden en in geheel Scandinavië onder normaal, op het '-asteland van west-Europa ij zy er boven. De vorst drong tot in noord- Denemarken doo Voor onze omgeving wordt verder naar noordoost of noord krimpende wind verwacht, met daling van tem peratuur en mogelijk enkele regen buien. LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.21 uur tot 7.18 uur licht op. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 DECEMBER 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Klein Wassink. Kapelkerk, 10 uur, ds. van Dop bediening H. Doop; 5 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Brandt, van Haarlem. Dojmfigezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur (H. Avondm.) en 5 uur (H. Avondm. en Nabetrachting), ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaint straat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dagavond 8.15 uur, ds. van Dop, bijbelle zing; Vrijdag 10 Dec., av. 8.30 uur, bij belcursus, ds. Klein Wassink. Vrü Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 en 7.15 uur ds. Ruys (onderwerp: „Een wonderlijke geboorte"); Zaterdag, 2 uur, kindersamenkomst; Dinsdagavond, 8 uur, samenkomst (mannen). Leger des Hei Is (stichter William Booth), Limmerhoek: Zaterdagavond openluchtsa menkomst op de Steenenbrug; Zondag, 10 uur, heiligingssamenkomst; 3.30 uur, ver- blijdingssamenkomst; 8 uur, verlossings samenkomst; Dinsdagavond. 8 uur solda- tensamenkomst; Donderdagavond, 8 uur, inzegening leden zangbrigade. Deze bijeenkomsten worden geleid door de officieren. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem (bus rijdt). BERGEN, 10.30 uur (doop), ds. van der Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. Richel, van Noordscharwoude (H. Avondmaal). Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, dr. Norel, van Amsterdam. BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. Vertoeving. BURGERBRUG, zie St. Maartensbrug. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNEN, 2 uur, ds. Klein Wassink. EENIGENBURG, voorm. 10 uur, ds. Tinholt. GROET, 10 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Loysen. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff; tekst Ps. 25 24. onderwerp: „Vol verwachting". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. i. Kerklaan, 10 uur, ds. ter Linden, van Am sterdam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. OUDESLUIS, nam. 2 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDIJK, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Kastein. OTERLEEK, 10 uur, ds. Bóerendonk. SCHOORL. zie Groet. SINT PANCRAS, 10 uur en 2.30 uur, ds. Moen, van Den Hoorn (Texel). STOMPETOREN, geen dienst wegens vacaturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. v. d. Kaay. van Amsterdam. SCHAGEN, voorm. 10 uur, ds. Eikema; Maand, collecte. ST. MAARTENSBRUG, voorm. 10 uur, ds. Witkop. SCHAGERBRUG, zie Oudesluis. URSEM, 10 uur, ds. Kastein. WIERINGERWAARD, voorm. 10 uur, ds. Enklaar. WARMENHUIZEN, geen dienst. WESTGRAFTDUK, 10 uur, de heer D. Meijer, em.-pred. Belgische zending. ZUIDSCHARWOUDE, 10 u., ds. v. d. Kam. ZUIDSCHERMER. 10 uur, ds. Heep. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaande re- geien in Uw blad te willen opnemen, waar voor bij voorbaat mijn hartelyken dank. In de vergadering van de HolL Mij. van Landbouw, afdeeUng Alkmaar, gehouden jj_ Maandag, maakte de spreker de heer G. J. Stokreet, dierenarts te Alkmaar, er be zwaar tegen aan ondergeteekende het woord te verleenen, „omdat z.i. genoemde heer door kwakzalverij zich te veel bewoog op het terrein van de veeziekten". Nu dat is waar, ik bemoei mij daar nogal eens mee, maar in hoofdzaak met die ziek ten die voorkomen in den uier, dus uier- ziekten, streptococcus mastitis en diverse melkgebreken, andere komen slechts spora disch voor. Wel heb ik tiidens de mond- en klauw- zeer-epidemie met medewerking van eenige veehouders proeven genomen, of het niet mogelijk is, verlichting en verzachting bij de lijdende dieren aan te brengen en heb daarvan ook kennis gegeven aan prof. dr. L. de Blieck te Utrecht, terwijl binnen en kele dagen over dit onderwerp een bro chure van myn hand verschijnt Of dit nu kwakzalverij is, betwijfel ik zeer, temeer daar ik alles wat ik ontdek, geheel belangeloos aan de wetenschap mededeel, tenzij de heer Stokreef van oor deel moest zijn, dat het aanbevelen van Homoeapathische geneesmiddelen op zich zelf reeds als kwakzalverij moet worden be schouwd. Nu heb ik indertijd ontdekt, dat de, bij het rundvee voorkomende Streptococcus- mastitis in verband staat met een aandoe ning van het nierweefsel, een chronische nieraandoening is reeds bij tal van koeien aanwezig, lang voor een Streptococcus mastitis optreedt. Van deze ontdekking heb ik kennis gegeven aan directeuren van Keuringsdien sten voor waren, aan een Rijks veeteelt- en een Rijkszuivelconsulent, aan Dierenartsen, aan de rijksseruminrichting en een Hoog leeraar van de Hoogeschool te Utrecht enz. Ik zou om te veel ruimte in Uw blad moeten verzoeken wanneer ik volledig ging omschrijven de wijze van bestrijding, welke in ondervonden heb, Slechts op een daar van meen ik de aandacht te moeten vesti gen. Men beweerde, dat er na het slachten der dieren nooit streptococcen in de nieren ge vonden werden, iets wat ik ook nooit be weerd heb, daar ik. alleen de aandacht heb gevestigd, op het voorkomen van een chro nische nierenaandoening onder het rund vee. Ten tweede werd beweerd, dat er bijna nooit nieren bij het slachten werden afge keurd. Nu heeft kort geleden de heer Feenstra, directeur of onder-directeur van het abat toir te Amsterdam in een vraaggesprek met den heer P. de Waard voor de radio der K.R.O. medegedeeld, dat verleden jaar niet minder dan 16000 nieren aan het abattoir te Amsterdam zijn afgekeurd. Aangezien aan het abattoir te Amsterdam ook worden geslacht: paarden varkens en schapen, mogen wij dus, deze 16000 afge keurde nieren niet beschouwen als alle afkomstig van runderen. Toch stemt het aantal afgekeurde nieren wel tot nadenken als wij in aanmerking nemen dat men ten einde raad, als eenig middel tegen de schadelijke ziekte strepto- coccus-mastitis. de boeren aanraadt, al de, aan deze ziekte lijdende dieren, maar te beschermen voor de slachtbank. Nu is er niets nieuws onder de zon. Dat dit bestreden zou worden en soms op een onheusche manier, was te verwachten, dat men schouderoohalende zou zeggen, och, wat weet hU er van was denkbaar en dat men er om gelachen heeft, is niets bij zonders. De eenvoudige boerenzoon uit Freinwal- dan, Vinzene Priessnitz werd 17 jaar lang achter slot en grendel opgeborgen, omdat hij de koudwaterkuur toepaste. Thans kent ieder het moderne douchebad. De profes soren aan alle Universiteiten wijzen op hun colleges op de onschatbare waarde van het Priessnitzverband. De doctoren beschouwen de Priessnitz- sche omslagen en inwikkelingen als een onontbeerlijk hulpmiddel bij de behande ling van beDaalde ziekten. De geleerden uit de 16e eeuw Paracelsus en Harvey, heldere koppen, reformatoren der geneeskunde die de dwalingen van het toen heerschende stelsel der geneeskunde erkenden, en de bloedsomloop ontdekte, werden veracht, vervolgd en krankzinnig verklaard. En wie twijfelt er thans nog meer aan de bloedsomloop? Ik noem deze twee voorbeelden als een bewijs, dat niet alleen de kwakzalvers, maar zelfs de geleerden van naam, wanneer zij komen met een stelling die indruischt te gen de heerschende meening der weten schap, nog niet tot de gelukkigen behooren. Thans nog enkele punten uit de rede van den heer Stokreef. Ten eerste de erfelijke vatbaarheid .voor een streptoccus-mastitis. Dit is beslist onjuist. De zaak is zoo. De ui terontsteking wordt tot openbaring gebracht door de bacterie, den streptococcus, maar de groo- tere vatbaarheid voor deze uierziekte vindt haar oorsprong in de aanwezigheid eener chronische nieraandoening, waarvan gezegd kan worden dat, zij bij het rundvee een zeer erfelijk karakter heeft. Het verschijnsel dezer nieraandoening wordt dikwijls in geheele families waarge nomen. Begrijpelijk is echter de opvatting, dat de uierziekte, althans de vatbaarheid daar voor erfelijk is, daar deze op den voor grond treedt door een zichtbaar ziekte proces aan den uier, terwijl het bestaan eener nieraandoening niet werd vermoed. Ten tweede de besmetting. De heer Stokreef verkondigde de stelling, dat de besmetting plaats heeft, door dat de streptococcus door het tepel-kanaal naar binnen dringt, maar hij vergeet, dat de streptococcus een bacterie is en niet kan leven noch zich kan voortplanten wanneer in den uier geen voedingsbodem voor haar aanwezig is. Ik kan hier niet verder over uitwijden, wie er meer van weten wil, leze mijn brochure: „Streptococcus-mastitis en an dere uierziekten, verschenen bij A. W. Sythoffs Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden. Ten derde het melken. In het bijzonder heeft de heer Stokreef aangedrongen op goed melken. Dat is goed. Alles wat men verkeerd doet is af te keuren, ook niet goed melken en uitmel ken der koeien, daar is een feder het over eens. al wordt er door verschillende mel kers. wel eens tegen gezondigd. Maar nu gebruikte de heer Stokreef een ongelukkig voorbeeld, om de gevolgen van slecht melken aan te toonen. Volgens hem worden de meeste strepto coccen in de melk gevonden op Maandag en daags na een feestdag Geen boer met ge zond verstand zal aan zulk een argument eenige waarde hechten. Het is toch absoluut onmogelijk, dat uit een normaal, gezond uier, waarin geen streptococcen aanwezig zijn, des Maandags morgens of des morgens na een feestdag, door dan slecht te melken, streptococcen zouden gemolken kunnen worden, evenmin wanneer onder de veestapel een koe is, die streptococcen houdende melk geeft, zal door het slecht melken op Maandagmorgen of daags na een feestdag, het aantal strepto coccen in de melk grooter worden. Mijnheer de Redacteur, ik heb al zooveel ruimte van U gevraagd, zoodat ik het hier bij zal laten, ik kan U echter de verzekering geven, dat ik in het belang van den vee stapel, in het belang van de veehouders en in het belang van de wetenschap, niet zal nalaten, voortdurend de aandacht te vesti gen op de oorzaak van de zoo schadelijke ziekte, de streptococcus-mastitis. Met dank voor de opname, J. SCHORTINGHUIS. Limmen, 2 Dec. 1937. Rijksstraatweg B 52. HEILPAEDAGOGIEK EN DE MODERNE JEUGD. Mijnheer de Redacteur. Mag ik van u een klein plaatsje in uw blad voor het volgende? Met veel belangstelling heb ik het ver slag in uw blad gelezen van de vergade ring van de vereeniging Heilpaedagogiek. Meer had het mü veWreugd als ik die ver gadering had kunrierl bijwonen, want dat zoo'n vergadering leerzaam is dat kan men zich als vader of moeder, vooral van een groot gezin, het beste indenken. (Daar mede wil ik niet zeggen dat wij geen ver stand hebben onze kinderen op te voeden, integendeel). Het zou volgens mijn be scheiden meening van zoo'n groot belang zijn als er verschillende vaders en moeders bij zoo'n vereeniging aangesloten waren. Wij toch zijn in de eerste plaats de opvoe ders. U zal zeggen geef je dan op, maar hoe zouden wij ons thuis kunnen gevoelen tusschen, al deze heeren. Stel je voor dat daar een doodgewone stempelaar binnen komt en dan nog wel een vader van 7 kinderen. Juist dit weer houdt den mensch. Maar over de ouders van kinderen wordt in 't geheel niet ge sproken. Wat voor mij zoo'n teleurstelling is. Ik vind dit een mooie gelegeiheid even de aandacht te vrager voor verschillende schoolcommissies om ouderavonden te or- ganiseeren met het onderwerp: „Opvoe ding." Dan behoeft men niet meer met een strijkje of koekje en thee de menschen te lokken. Dan kan men iemand vragen een lezing in die richting te geven. Dat zou voor verschillende ouders wel eens heel goed zijn. Want als het noodig is dat zij die hier in die vereeniging zijn onze kin deren moeten opvoeden dan is het in die gevallen al te laat. Het kwaad moet in de kiem gesmoord worden maar dat is helaas altijd niet zoo. Van daar dat dan anderen moeten komen om dat, wat bedorven is, op te knappen. Hiervan ligt voor een groot gedeelte de schuld bi; de overheid. Wan neer die wat meer aandacht besteedt aan gevailen die besproken worden in het be lang van het kind. Maar dan wordt direct de Wet er voor geplaatst en die komt dan wanneer het te laat is. Er moet mij een ding van het hart dat tot mijn spijt ge zegd moet worden nl. dat de instellingen die hierbij het naast betrokken zijn haar taak vaak schromelijk verwaarloozen. Een goede opvoeding is in het belar.g van het kind. Met dank voor de plaatsing. H. DUITS. „De Wandelaar" van November. Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren N.H. verscheen het November nummer van „De Wandelaar", geïllu streerd maandblad gewijd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toe risme. Het Saksische boerenhuis heeft in zijn simpele, met het landschap harmoniee- rende verschijningsvorm, de sympathie van eiken schoonheidsminnaar gewonnen, maar ofschoon, ir, den bloesemtijd vele duizenden het Zuid-Limburgsche land bezoeken, hebben slechts weinigen aan dacht geschonken aan de mooie, uit goud gelen mergelsteen opgetrokken hoeven met hun Romeinsch-Frankisch karakter, die daar zoo: bekoorlijk langs heuvels en beken verspreid liggen. Het is Willy Ver ster, die in dit nummer met een rijk ge ïllustreerd artikel hierover onze belang stelling wekt. P. van der Lijn schrijft over ..groote en kleine meteoren." Het gemaakte onderscheid is wel gerechtvaardigd: de meteoor van 1908, neergekomen in Sibe rië, verwoestte een gebied ter grootte van Nederland, de meteoor van 1925, neerge komen bij Ellemeet in Zeeland, was slechts een drieponder. De niet lichte materie der vallende sterren, wordt door den deskun digen schrijver, die brokken van den ge vallen hemellichamen in zijn bezit heeft, op zoo gemakkelijk verstaanbare wijze be handeld. dat ook de leek er geen moeite mee heeft. L. Touwen heeft het over den sperwer. De algemeen-ornithologische be schouwing wint aan beteekenis door vele eigen waarnemingen van den schrijver èn door prachtige foto's. Jac. Gazenbeek uit zich zeer enthousiast over het nieuwe vogelboek „Zien is kennen!" „Wat de auteurs ons schonken is h e t boek van 1937!" Mariette Broekhuysen-Boots is wederom present met Zuid-Afrikaansche indrukken. De bijdrage Is ditmaal in hoofdzaak gewijd aan den „Cape-Dutch" stijl. Y. K. de Boer schrijft over „de wei den van het Eelder diepje", S. A. W. over „vogelfotografie in den winter." Jaap Hoogendijk over Novembervacantie en G. Aalbersberg over Joost van den Vondel als natuurpoëet. Ten slotte het vervolg der avonturen op den fiets-canotocht naar Griekenland en de vaste rubrieken gewijd aan den jaarkring, den sterrenhemel, tui nieren, kamerplanten, puzzlen, etc., alles afgewisseld door fraaie illustraties, onder welke wederom een vogelteekening van Rein Stuurman. ALKMAAR. GEBOREN: John Willem, z. van Jacobus Johannes Hendrik Pesser en Trijntje Schermerhorn. ONDERTROUWD: Pieter Pijl en Agatha Rens. Willem Jan van de Pol en Magdalena Alida Chris- tina Swart. Johannes Wilhelmus van Warmerdam en Geziena Geertruida Antonia Terra. Peter Tuinier en Stijntje Schrier, Wilhelm Fehres en Antje Bijlsma. OVERLEDEN: Margje Meiboom, wed. van Hermanus Storm, 78 jaar. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 3 Dec. 1937. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Fabriekskaas: 30 stapels Kiene f 23 en Boerenkaas: 2 stapels Kleine 22. Totaal 32 stapels, wegende 63000 K.G. Alles met ryksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 3 Dec. 1937. Op de heden gehouden Graanmarkt waren soort ea prijzen als volgt: 80 H.L. voertarwe 6.50 f 8.60; 15 H.L. Rogge, prijs niet genoteerd; 232 H.L. gerst 56, gerst chev. 7— f 7.75; 410 H.L. haver f 5.756.75; 106 H.L. boonen, w.o.: paarde 99.25, bruine 1014, citroen 1318.50, duiven 8.50f 10, witte f 2326, tuinboonen 20f 30; 10 H.L. karwijzaad 22.50; 9 H.L. blauwmaanzaad; 82 H.L. erwten, w.o.: kleine groene f 9f 11, groote groene f 13 f 18, grauwe 1527 en vale 1017. Alles per 100 K.G. Totaal aanvoer 944 H.L. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 115000 K.G. LEEUWARDEN, 3 Dec. 1937. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Veemarkt. Stieren: 24 Enter 120f 235 en 50 Twenter t 235—340; 195 Vette koeien 130270, 4870 cent per K.G 231 Melk- en Kalfkoeien 120—270; 88 Pinken f 65— f 155; 10 Vëtte kalveren 24 70; 286 Graskalveren 2595; 385 Nuchtere kalveren 510; 300 Vette scha pen f 15—35; 70 Weide schapen 14—f 24; 26 Lammeren 1322; 190 Vette varkens 45—165, 5662 cent per K.G.; 29 Magere varkens 2250 cent per K.G.; 107 Kleine biggen 9u-17; 26 Bokken en Geiten en 37 Paarden, prijzen niet genoteerd. Totaal aanvoer 2234 stuks. Overzicht: Tengevolge van het heerschen van mond- en klauwzeer was de aanvoer zeer beperkwt. Stieren met stuggen handel en duur. Vette koeien, goede soort, iets duurder, overigens handel en prijzen vrij wel stationnair. Melk- en kalfkoeien en pinken en de van tongblaar genezen koeien en pinken waren goed te plaatsen en duur. overigens was de handel uiterst kalm. Vette kalveren beperkt en duur. Graskalveren handel en prijzen zeer gedrukt. Nuchtere kalveren omzet iets vlugger en prijzen vaste. Varkens vlugger en iets duurder. Wolvee handel en prijzen zeer gedrukt. De N.V.C. nam gisteren 124 varkens over. Zuivel: Sleutelkaas geen not.; Nagelkaas 9; Goudakaas 1516; Edammerkaas 15—46. Aanvoer 904 K G. Mijnboter 1145 K.G. Veilingboter t 1.38—1.33 p. K.G. Aanvoer 0/3, 5/6 0/12 vaten. Commissie 84 cent. Eierhandel. 9600 K.G. Kipeieren, prijs 4 5 3/4 cent per stuk. HandelsprUs 7890 ct per K.G. 150 K.G. Eendeieren, prijs 3X4 cent per stuk. Handelsprjjs 47X—55 cent per K.G. Pluimvee. 15 Slachthanen 60—90 cent, 75 Slachtkippen f 0.50--/ 1, 100 Jonge hanen 0 501.25; 10 Jonge duiven 15 cent; 20 Konijnen 32—35 cent per pond. Ver. van zuivelmaatachappijen. Edammet Kaas: 20 plus f 12 50—18.50. 40 pli* 90.60 1 21 50, p'-7* o 13.50, 40 piu 28; Broodkaas 40 plus 20.50—21.50; Leidache 20 plus f 13f 13.50. Stemming: kalm. NOORDSCHARWOUDE, 3 Dec. >937. (Noordermarktbond). 8100 K.G. Uien 8 8.20, Drieling 6.70—/ 6.90, Grove 7.80— 8.20; 4100 K.G. Peen 2.10-/ 2.20, kleine 0.80—1| 11800 str. Andijvie 60—70 cent; 22900 K.G. Roode kool 1.60—/ 3.90; 17000 K.G. Witte kool 0.80; 8000 K.G. Gele kool 1—/ 130; 38000 K.G. D. witte kool 0.80— 1.30. BROEK OP LANGENDÏJK, 3 Dec. 1907. 750 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2 2.10, Blauwe Eigenheimers 1 2.20, Beve landers 2; 1300 stuks Bloemkool le s. 4.10—7.60, 2e a. 1.50; 18000 K.G. Uien 7.608.70, Gele drieling 6.007, Grove 7.60—7.90; 5500 K.G. Peen 1.80 2.20, bospeen 0.901.10; 120 K.G. Druiven: Alieante 28.10 en witte 34; 18000 str. Andijvie 60—70 cent; 18000 K.G. Roode kool 1.40—2.60; 600 K.G. Boere- kool 2.60: 30000 K.G. Gele kool 1 1—/ 1.50; 35000 K.G. D. witte kool 0.80—/ 1.40; 500 K.G. Groene kool 1.20—/ 1.30. WARMENHUIZEN, 2 Dec. 1937. Roode kool 1—/ 2.70; Gele kool 1; D. witte kool o.go1.30; Drielingen 6.90; Uien 7.80 8.30; Grove uien 7.808; Peen 1.80 2; Bieten 1.10—/ 2.70. Aanvoer: 47400 K.G. Roode kool; 4900 K.G. Gele kool; 11800 K.G. D. witte kool; 3450 K.G. Uien; 1675 K.G. Peen; 200 K.G. Bieten. SCHAGEN, 2 Dec. 1937. (Eierveiling). Aangevoerd 34000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5658 K.G. 4.10 4.15, 58—60 4.85—4.95, 60—62 4.95— 5.20, 6266 5.205.35. 300 Eendeieren, waarvan prijs niet genoteerd. Alles per 100 stuks. Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van onzen Zoon J. J. H. PESSER. TR. PESSER— SCHERMERHORN. Alkmaar, 8 Dec. 1987. Koorstraat 43 A. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder in den ouderdom van 68 jaar. Heiloo, 2 December 1937. Westerweg C 61. Heiloo, Jb. MEIJER. Starnmeer, P. MEIJER. E. MEIJER-SCHERINGA. Schermerhorn, B. PLEVIER—MEIJER. G. PLEVIER. Hoorn, A. RUS—MEIJER. J. C. RUS. Alkmaar, D. MEIJER. G. MEIJER-VAN KLEEFF en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 6 De cember a.8., op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo. Ver trek vanaf het sterfhuis 2 uur namiddag. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden na het over lijden van onze geliefde Vrouw, Moeder en Behuwdmoeder, C. E. C. VAN DIJK— tfeb. Soutfé, zeggen wjj hartelijk dank. Uit aller naam, W. J. DIJK. Alkmaar, 3 Dec. 1937. 2e Kanaalstraat 9. Bij mijn vertrek naar Zuid-Afrika wensch ik alle vrienden en beken den een hartelijk vaarwel en een tot weerziens toe. NEL VAN EGMOND. Ontvangdag 5 Dec. 3—5. door onzen bediende Bericht of terugbezorging tegen belooning bij LENGHAUS Co., Winkel prima stand, a. d. Westerweg, BEIN.HtlS, bevatt. 4 kam-, ruime keuken, schuur, fl. v. en a. tuin, huuipr. billijk. Bevr. WESTERWEG 112. Wegens gevorderden leeftijd druk beklante ter overname aangeboden. Brieven onder letter Z 549 bur. van dit blad. (ARABISCHE WINDHONDEN) af te geven, schitterende pups. VAN ZALINGE, Lindenlaan 45. Alkmaaa. op een

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3