VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Jjuuteniatul Spoct tweede blad het ongeluk van Prins Bernard. Om het wereldkampioenschap. Euwe verliest alweer I Aljechin heeft nog één punt noodig! 3 AAN BE» GEKLUISTERD DOOR RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu geen spoor van pijn meer. ,.Ik leed gedurende jaren aan rheuma- tische pynen in mijn rug. Van tijd tot tijd moest ik zelfs een paar dagen in bed blij ven. Ik kon niet loopen of staan. Daar mijn vader van dezelfde pijnen verlost werd door Kruschen Salts probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste teeken van pijn meer Mijn vader die al over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zy Kruschen Salts". Mevr. H. R. Evenals bij deze dame en haar vader zullen ook bij anderen die geregeld hun kleine dageiiiksche dceis Kruschen Salts nemen, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, constipatie enz. niet be staan. Door de aansporende werking van Kruschen Salts op de inwendige organen blijft uw organisme vrij van alle schade lijke stoffen. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.75 er ƒ1.60 oer flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de raam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. Een heel goede dag. De particuliere secretaris van Prins Bernhard, jhr. mr. C. Dedel, verstrekte ons gistermiddag te 15.35 uur het volgende com muniqué: „Prins Bernhard had een heel goeden dag. Hij sliep veel en is veel rustiger ge worden. De hoofdpijn wordt steeds minder" De toestand gisteravond. De particuliere secretaris van Prins Bern hard heeft gisteravond het volgende mede gedeeld De toestand van Z. K. H. Prins Bernhard blijft goed. De eetlust neemt toe. Het ziekte proces heeft een gunstig verloop. De Japansche Keizer betuigt deelneming. De Keizer heeft een telegram gezonder, aan Koningin Wilhelmina, waarin hij zijn deelneming betuigt met het ongeluk van Prins Bernhard. Prins Bernhard en de Nedsrlandr-ihe padvinders. Prins Bernhard, die, zooals men weet. Koninklijk commissaris is van de Neder- landsche padvinders en als zoodanig Vrijdag a.s. voor de tweede maal de vergadering van het dagelijksch bestuur zou bijwonen heeft aan zijn particulieren secretaris, jhr. mr. C. Dedel, opgedragen, den hoofdcom missaris, den heer A. Oosterlee, te berichten dat Z. K. H., hoewel het hem spijt, voor- loopig de vergaderingen niet zal kunnen bij wonen, en den heer Oosterlee te verzoeken, zich met de algeheele leiding van de Neder- landsche padvinders te belastr DE NATIONALE VLAG. Het voorloopig verslag van de Tweede Kamer, Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffende bepalingen omtrent de vlag van het konink rijk der Nederlanden, wordt ontleend: Een aantal leden betoogde, dat het wets ontwerp overbodig was. De officieele vlag is thans bij Kon. besluit vastgesteld. De strekking van dit wetsontwerp, dat beoogt afwijkingen en toevoegingen door het stel len van een strafbepaling te weren, achtten zij van weinig beteekenis. Al bewonderden deze leden het bestaande dualisme niet, zij achtten het juister de ontwikkeling op dit gebied af te wachten, wat hier groeiende is niet bij de wet tegen te gaan, maar de zoozeer geprezen vrijheid is in dezen te eerbiedigen. Enkele leden verzetten zich tegen het voorstel, omdat huns inziens slechts de kroon en het volk over de vlag mogen be slissen. Zij waren voorts van oordeel, dat dit voorstel velen zal krenken, die zich tot den Nederlandschen stam rekenen, maar buiten Nederland wonen. Verschillende leden stelden de vraag, waarom over dit ontwerp, dat mede in be langrijke mate de overzeesche gebiedsdee- len betreft, niet de vertegenwoordigende lichamen van deze gebiedsdeelen zijn ge hoord. Voorts vroegen deze leden, of het der regeering bekend was, welke motieven het vorige kabinet hebben bewogen het ontwerp vlak voor de verkiezingen, welke het aan leiding zouden geven de portefeuilles ter beschikking van de Koningin te stellen, bij de Tweede Kamer aanhangig te maken. Verscheidene leden betreurden, dat de memorie van toelichting op het belangrijk ste punt, waarop het aankomt, veel te sober Glimlachje „Gisteren kwam er een brief van mijn broer uit Australië, al twintig jaar liet hij niets van zich hooren". „En, hoe gaat het hem?" „Dat weet ik niet, er moest straf port op dien brief betaald worden en ik heb hem geweigerd". is gehouden. Van de ruim 4 bladzijden is slechts ongeveer een halve bladzijde gewijd aan de kernvraag: Zullen oranje, wit, blauw dan wel rood, wit, blauw de kleuren Van de Nederlandsche vlag zijn. Verscheidene leden, hoewel zij toejuich' ten, dat de kleuren van de Nederlandsche vlag nu eindelijk wettelijk worden geregeld, betreurden het echter, dat de regeering haar keus heeft gevestigd op het rood, wit en blauw. Zij zouden het meer met onze ge schiedenis in overeenstemming hebben ge acht, indien de keuze ware gevallen op oranje, wit en blauw. Als voornaamste rede nen om het oranje te verkiezen in plaats van het rood wezen deze leden er op, dat de driekleur oranje-wit-blauw haar ont staan dankt aan het verlangen en de voor keur van ons volk zelf. Als bijkomstige redenen wezen zij op de volgende voordeelen van de oranje-blanje- bleu vlag. De kleurverbinding, mits met diep rood- oranje en diep-azuurblauw is veel mooier dan met de roode kleur. Vervolgens, de oranje kleur miderscheidt onze vlag gemak kelijker van W vlaggen van andere natiën zooals b.v. de Fransche, die aanhoudend met de onze verward wordt Ten slotte verdwijnt dan het zonderlinge verschijnsel, bij andere volken onbekend, dat wij bij onze vlag nog een afzonderlijke oranje-wimpel blijken noodig te hebben. Op grond van historische feiten, toonden deze leden aan, dat het oranje ellerminst kort na 1630 uit de vlag is verdwenen, en dat bij het Nederlandsche volk nooit de kennis van en de weardeering voor het echte oranje-blanje-bleu verloren is ge weest. Vooral de historische ontwikkeling dringt naar het oordeel van deze leden, om weer bij de officieele vaststelling van de vlag vsn het Nederlandsche volk, welke vast stelling nu voor het eerst vrij van partij twisten en in volle vrijheid geschieden kan, het oranje-wit-blauw te herstellen. De oranje-blanje-bleu vlag .och is de vlag, waaronder de worstelstrijd tegen Spanje is gevoerd, waarvan het volk zijn geheele "eschcder :s et-70- '--r. v\")ed» het zijn unirke filets onder de volken klaar ten toon r'.elt, zijn "rondleggerschap van de Zuid- Afri':srne?h« r'-t»nsMchting en in Amerika o/?. v~n d? tt"d N~\v York in gedachtenis dct blijven. In tegenstelling hiermede verklaarden vele leden zich met het regeeringsvoorstel te kunnen verrenigen. Zij betreurden, dat in deze materie onwerkelijke tegenstellin gen in het l:nd waren opgeroepen, waar voor geen schijn van aanleiding bestaat. Zij maanden overigens, dat het er niet zoo bui tengewoon veel toe doet, welke van de beide in onze historie wortelende vlaggen de of ficieele is. Het meest natuurlijk is dan zich aan te sluiten bij wat gedurende de lcatste eeuwen gegolden heeft. Deze leden zagen geen reden om, nu de regeering voorstelt de vlag, die gedurende de 125 jaren van het koninklijk feitelijk heeft gegolden, ook tot de officieele vlag te maken, daartegen historische excepties op te werpen. Aan een vlsggenstryd hebben wij in dit tijdsgewricht minder dan ooit be hoefte. IN EEN BEERPUNT VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks acht uur is de 36- jarige P. Biemans, wonende in de Heistraat te Gilze-Riien (N.-Br.), toen hij een beer- punt, welke nabij zijn woning is gelegen, opende, daarin gevallen en verdronken. Toen de man na eenigen tijd niet in huis terugkeerde, gingen zijn huisgenooten op onderzoek uit, dokter Gladbeek kon slechts den dood constateeren. De heer Biemans was gehuwd en vader van vier kinderen. DIEVENCOMPLOT ONTDEKT. Goede vangst van een Amsterdamsch rechercheur. Eenige dagen geleden werd door de firma Carl Birkenstock, groothandel in haarden, haardkachels, fornuizen en aan verwante artikelen, aan het politiebureau Spaarndammerstrsat te Amsterdam aan gifte ervan gedaan, dat zoowel uit het hoofdmagazijn der firma op het Prinsen eiland, als elders uit filialen in de stad, een vrij groote hoeveelheid haardkachels, for nuizen enz. werden vermist. Aangezien deze artikelen niet ongemerkt konden worden medegenomen, stond van den aanvang af vast, dat zij op een weinig de aandacht trekkende wijze moesten zyn verwijderd. De rechercheur Blom, die zich in den laatsten tijd wederom bij verschillende ge legenheden verdienstelijk heeft gemaakt, zoowel in het opsporen van verdwenen goederen, als van de daders, die aan de verdwijning hadden medegewerkt, vond hierin voldoende aanwijzingen om ook deze zaak aan te pakken en met succes. Gisteravond is hy er in geslaagd een aantal daders op te sporen en ook een deel van de ontvreemde goederen terug te vin den. De goederen bleken, alsof ze als bestelling aan klanten van de firma Birkenstock ge leverd moesten worden, uit de magazijnen met bestelauto naar een bestemming te zijn overgebracht, welke aan deze firma onbe kend was en waar zij slechts ten bate van de ontvreemders en ten deele van de nieuwe eigenaars werden afgeleverd. In den loop van den avond arresteerden rechercheur Blom en zyn mannen een viertal personen, waaronder eenige, die by de firma Birkenstock werkzaam zijn, als mede eenige personen, die verdacht worden van heling. Zy werden naar het bureau aan de Mar- nixstraat overgebracht, waarheen ook de by hen gevonden, van de fa. Birkenstock afkomstige goederen vervoerd werden. Op genoemd bureau was men dan ook tegen middernacht reeds in het bezit van twee haardkachels, een emaille fornuis, twee gasfomforen, eenige vergassers en verschillende gasstellen. Vermoedelijk zijn nog andere leden van hel personeel by deze affaire betrokken en kunnen verdere arrestates en inbeslagne mingen worden verwacht. Zes personen gearresteerd Wat deze zaak betreft, is gebleken, dat uit het hoofdmagazijn in het Haarlemmer poortkwartier deze goederen door personeel waren ontvreemd en verkocht ver beneden de gangbare waarde. De politie van het bureau Spaamdammer straat is er dan ook vanmorgen vroeg toe overgegaan om twee magazijnbedienden van hun bed te lichten en naar het bureau over te brengen. Zij worden verdacht van dief stal of medeplichtigheid. Bovendien zyn verschillende haarden en fornuizen, welke stonden in huizen, gelegen in de omgeving, waar de vier helers, die gisteravond werden gearresteerd, hun verblijf hadden, in beslag genomen. De mogelijkheid bestaat, dat nog meer arrestaties in dit verband zullen wor den verricht. Er bevinden zich op het oogenblik in totaal zes personen in arrest, van wie de een varensgezel is, een ander machinist, de derde en vierde kooplieden en twee tot het personeel van de firma C. Birkenstock be- h00ren. Hun leeftijden varieeren van 30 tot 50 jaar. MINISTER VAN JUSTITIE IS TEVREDEN. De minister van Justitie heeft zyn bij zondere tevredenheid betuigd aan den ryksveldw.-brig.-maj. L. van der Laan te Sint Jansteen, ter zake van het door dezen met voortvarendheid en kennis van zaken en tevens met tact en voorzichtigheid in April en Mei 1937 verrichte onderzoek in een uit gebreide zaak van oplichting, gepleegd in Zeeuwsch-Vlaand eren, welk onderzoek in zeer belangrijke mate tot de mogelijkheid van veroordeeling van de schuldigen heeft bijgedragen. RESERVE-OFFICIEREN OVER DEN DIENSTPLICHT. Adres aan Staten-Generaal. De algerreene vereeniging van Nederland sche reserve-officieren heeft aan de leden van de Staten-Generaal een adres gezon den inzrke het verlengen van den eersten oefen in gs tyd. In dit adres wordt er op gewezen, dat het by de reserve-officieren onwrikbaar vast staat dat de tegenwoordige oefeningstijd veel en veel te kort is om soldaten te ma ken. Me ar niet alleen voor de oefening der manschappen zelve is tijd, veel tijd noodig, nog sterker dwingt deze eisch in het belang van de oefening van het dienstplichtige kader. Goedgeoefend kader, berekend voor zijn tak is een levenskwestie voor iedere weer macht. Niet minder is een langere oefeningstijd v:n de dienstplichtigen noodig voor de reserve-officieren, aan wie in de subalterne en ook ten deele in de hoogere rangen de aanvoering in oorlogstijd is toevertrouwd. Met hun kennen en kunnen staat of valt cnze weermacht. Zooals de toestand nu is, ontbreekt de gelegenheid, de jonge reserve officieren, als zy van de scholen komen, te oefenen. Er is oefeningsgelegenheid noodig met geoefende manschappen in grooter en klei ner verband. Tenslotte is evenzeer voor de beroeps officieren meerdere tijd van oefening en het beschikbaar zyn van geoefende manschap pen dringende eisch. Voor adressante staat op grond van erva ring boven eenigen twijfel, «jat ook by een oefeningstijd van elf maanden men hard, zeer hard zal moeten werken, om alles te doen opnemen, wat eigendom moet zyn van een soldaat en vooral om een leger te voi- men, een eenheid. Geschiedt zulks, dan zal men als resultaten oogsten: le. Volledige geoefendheid van den sol daat. 2e. Verhooging der bekwaamheid van het dienstplichtige kader. 3e. De zekerheid dat de theoretische be kwaamheid van de reserve-officieren wordt aangevuld met de volledig-practische. AUTODIEF AANGEHOUDEN. Ford ontdekt te Apel„..orn. I Te Apeldoorn heeft de recherche op ver zoek van de Rottcrdamsche politie gister avond K., uit Rotterdam, gearresteerd, die eergisteren te Rotterdam een auto had ge stolen, een 8 cylinder Ford van 1935. De man vertoefde bij een neef van hem te Apeldoorn. De ges olen auto had hy op een erf daar in de buurt geparkeerd. Op de num merplaat had hy twee cijfers veranderd. Hy had witte banden achter op de auto eschil- derd om en wagen het aanzien van een taxi te geven, waarvoor hy dien blijkbaar wilde gsan gebruiken. De verf van het nummer was nog nat, zoodat de politie er gemakke lijk het oorspronkelijk nummer uit terug kon vinden. K. heeft den diefstal bekend. Onder begeleiding van een rijksveldwach ter is hij gistermiddag naar Rotterdam overgebracht. De politie heeft de auto in beslag genomen. GAS VERSTIKKING TE ZWOLLE. Alleenwonende man om het leven gekomen. Toen vanmorgen vroeg de knecht van den fruithandelaar A. M. van Doorn zich aan de woning van zijn patroon, in de Bitterstraat te Zwolle, vervoegde, kreeg hy, ook na her haald bellen, geen gehoor. Ongerust gewor den heeft de jongen de buren gewaar schuwd, waarop men gezamenlijk de woning binnendrong. Men vond den 70-jarien ouden heer dood voor zyn bed in de slaapkamer liggen, terwijl er in huis een doordringende gaslucht hing. Het bleek, dat D. gisteravond een kraan van het gasstel in de keuken, na gebruik van het toestel, onvoldoende had dicht gedraaid. Deze nalatigheid heeft hy met den dood moeten bekoopen. Het slachtoffer woonde alleen. DE RAMP OP DE „PETRAKIS NOMIKOS". Inlichtingen aan den minister vervocht. Het Tweede Kamerlid, de heer Van den Brule, heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de catastrophe op het Grieksche s.s. „Petra- kis Nomikos", welke ramp heeft plaats ge had op 31 October 1936 en is het juist, dat daaromtrent een justitieel onderzoek is in gesteld? 2. Indien het bedoeld onderzoek is afge- loopen, is de minister dan bereid mede te deelen, tot welk resultaat het heeft geleid? 3. Indien het bedoeld onderzoek nog niet is afgeloopen, acht de minister het dan niet gewenscht. dat op bespoediging wordt aan gedrongen? 4. Indien het onderzoek wel is afgeloo pen en tot resultaat zou hebben gehad, dat in deze zaak geen vervolging wordt inge steld, acht de minister dan geen termen aanwezig de redenen hiervan mede te dee len? DIEFACHTIGE DIENSTBODE. Spaarpot voor St. Nicolaas mee genomen. Op verzoek van den commissaris van po litie te Groningen is te Rotterdam gearres teerd en naar Groningen overgebracht de 29-jarige dienstbode H. P. v. d. Z. Zij heeft eenige weken in het Sterhuis te Groningen vertoefd, waarna zij met de Noorderzon verdween. Het bleek, dat zy uit een ge sloten kast een geldkistje met ongeveer 36 had weggenomen en eveneens een spaar potje, dat was bestemd voor de viering van het St. Nicolaasfeest. Het meisje, dat al dikwijls voor dergelijke feiten met de justitie in aanraking is ge weest, is ook thans aan de justitie over geleverd. Schaken, 24ste PARTIJ AFGEBROKEN. Zeer kritieke stelling voor Euwe. In de groote Doelezaal te Rotterdam is gisteravond de 24ste party aangevangen om het wereldschaakkampioenschap tus- schen dr. Euwe en dr. Aljechin. Zy werd na 40 zetten afgebroken in een situatie, welke zeer critiek voor Euwe moet wor den genoemd. Hedenochtend gaf dr. Euwe de partij op. We laten hieronder het verloop van de party volgen, voorzien van de kantteeke- ningen van den heer L. Prins. Wit: dr. A. Aljechin. Zwart: dr. M. Euwe. Tarrasch-verdediging. 1. Pgl—f3 d7d5 2. c2c4 e7e6 Inderdaad, het experiment met 2 d4 in partij no. 22 heeft niet bijster veel vruchten afgeworpen. Weliswaar heeft Aljechin blijkbaar uitsluitend de bedoe ling, op zkere varianten van het geweigerd damegambiet aan te sturen, en door de volgorde der zetten bepaalde mogelijk heden uit te schakelen, doch de 22ste party heeft geleerd, dat dit streven moeilyk kan worden tegengewerkt. 3. d2d4 Pa8—f6 4. Pblc3 c7c5 Dr. Tarrasch, die indertijd deze half aanvallende, half verdedigende speelwijze tot het eenige correcte systeem voor zwart uitriep, baseerde zyn overtuiging op de variant 5. cd5:, ed5:, waarmede zwart den d-pion laat isoleeren. Daar echter dr. Euwe, ook blijkens party no. 18 een an dere richting beoogt ir te slaan, kan de tekstvoortzetting nauwelyks tot Tarrasch' nalatenschap worden gerekend, doch moet als een poging tot ingrijpende vereenvou diging worden beschouwd. 5. c4Xd5 Pf6Xd5 6. g2g3 Het is licht te begrijpen, dat wit de quasi-agressieve zet 6. e4 achterwege laat, niet alleen, omdat daarmede in de acht tiende partij eigenlijk in het geheel geen bevredigende resultaten konden worden bereikt (6. e4. Pc3:, 7. bc3: cd4:, 8. cd4:, Rb4f, enz.), doch bovendien in verband met <jen «tand der match, die dr. Aljechin permitteert, e?n bezadigder tactiek toe te passen. De tekstzet is overigens degelijk en sterk. 6c5Xd4 Voor de hand liggend en sterk schijnt ons ook 6Pc6 te zijn. 7. Pc3Xd5 7. Pd4:, dan Pc3: en 7. Dd4. dan Pc6 met beter, spel voor zwart. 7Dd8Xd5 8. DdlXd* Dd5Xd4 9. Pf3Xd4 Rf8b4t 10. Rel—d2 Rb4Xd2t 11. KelXd2 Ke8e7 Men kan de thans ontstane stelling, welke tot het overbekende type behoort, zonder aarzelen remise geven, ofwel tot het bittere einde toe uitvechten. Wit staat iets beter, doch zwart zal, by nauwkeurig spel, geen moeilijkheden kunnen hebben met de bevredigende voltooiing zijner ontwikkeling. De krijgshaftige houding, waarmede Aljechin voor het bord zit, laat echter aan duidelijkheid niets te wen- schen over. 12. Rflg2 Th 8dö 13. Kd2—e3 Pb8—a6 14. Tal—cl Er dreigde Pb4 en dit zou thans falen cp 15. Tc7t, Td7, 16. Thcl!, Kd8, 17. Td7:f, Rd7: (Kd7:, Pb5!), 18. a3, Pd5, 19. Rd5:, ed5:, 20. Tc5. Re6. 21. Kf4! met goede kansen. Bovendien dreigt wit op zijn beurt nu 15. Tc8: en Rb7:. 1 4Ta8b8 Gedwongen. 15. a2a3 15. Ph5, dan Rd7, 16. Pc7 (Pa7:, Ta8!), Pb4, 17. a3, Rc6!, enz. 1 5Rc8d7 16. f2—f4! De vijandelijkheden worden geopend met de voorloopige bevestiging van Pd4's positie. Daar zwart nu nog steeds in zijn volledige vryheid van handelen is belem merd (Pd6 heeft geen zet en Tdc8, Tc8:, Rc8:, Tel ziet er ook niet hoopvol uit), doet hij verstandig, een opstelling te kie zen in den geest van Re8, Td7, Pa6c7 d5, enz. Wit heeft daarentegen echter ver schillende succesvolle methoden, o.a. Pb5 (op het oogenblik, dat zwart Td7 speelt) of ook verdubbeling der torens op de c-lijn. Alvorens tot de uitvoering van grootere plannen over te gaan, tracht dr. Euwe dus allereerst de verdrijving voor te bereiden van Pd4 en neemt daarbij de verzwakking zijner stelling op den koop toe. 1 6f7—f6 17. Rg2e4! Verhindert 17e5, wegens 18. fe5:, fe5:, 19. Pf3, Kf6, 20. Rh7:, g6. 21. h4, e4 (Th8?, dan Rg6:, Kg6;, Pe5:t, enz.), 22. Pg5 en wit wint. Voorts zou op 17 g6 18. h4 volgen en op 17h6, 18. b4 (dreigt b5), e5, 19. Pf5t, Rf5: (anders Pd6), 20. RfJ>. steeds met de dreiging b5. De bevrijding van Pafl is dus urgenter dan ooit. 1 7Rd7e8 18. b2b4 Na 18. Rh7:, g6 moet wit den buit spoe dig weer afstaan: 19. h4, Rf7 (dreigt Th8), 20. h5, gh5, enz. Er dreigt nu weer b5 en op 18e5 volgt 19. Pf5t, Kf8, 20. fe5: met overwegend spel voor wit. 1 8Td8d7 19. f4—f5! Op 19. Pb5 kan T7—d8 volgen en Rh7: faalt nog steeds op g6, gevolgd door e5 en Kf8. De tekstzet is geweldig sterk, want na 19ef5:, 20. Rf5:, Tc7, 21. Rh7: heeft zwart een pion verloren bij slechte stel ling en ook 19eb, 20. Pe6 biedt, wegens de dubbele dreiging Pg7: en b5 geen vooruitzichten. 1 9Pa6c7 20. f5Xe6 Pc7Xe6 21. Pd4Xe6 Ke7Xe6 22. Re4Xh7 Deze pion heeft er dus tenslotte toch aan moeten gelooven, zy het ook, dat zwart's stelling voor het overige geen bijzondere nadeelen meer vertoont. 22. f6f5 Het is moeilyk uit te maken, of deze voortzetting oorzaak is van de verslech tering van zwart's stelling ;zeker is, dat 29. De koolmezen vlogen op hem toe. vertelden, dat er die morgen zes prachtige eitjes uit het nest waren geroofd. Een eekhoorn had ze geroofd, want ze zagen nog net het puntje van diens staart, toen hy tussen de bomen verdween. en 30. Flip vond het erg naar voor de vo geltjes, want ze waren goede vriendjes van hem. Hij beloofde ze, dat als er weer eitjes in hun nest lagen, hy ervoor zou zorgen, dat die niet meer geroofd zouden worden. Tevens zou hy de rover zien te straffen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7