ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 3 DECEMBER 1937 ZUIDSCHARWOUDE WINKEL NOORDSCHARWOUDE OTERLEEK Besteding der gelden uit het Verkeersfonds 1938, in de provincie Noordholland. STOMPETOREN OUDE NIEDORP EGMOND AAN ZEE SCHOORL HEILOO EGMOND BINNEN De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond acht uur. De renten van de geldleening, welke is aangegaan voor de aan de tuinders ver strekte credieten, kan worden terugge bracht van 4 tot 3'/» De leening be draagt momenteel nog 8736.18. Na een toelichting van den voorzitter ging de raad accoord met de toetreding der gemeente tot de Fraude Onderlinge van de Vereen, v. Ned. Gemeenten. Aan de orde kwam hierna een voorstel van B. en W. om over te gaan tot extra aflossing van de ten laste van deze ge meente loopenóe annuiteitsleeningen van de gem. lichtbedrijven, tot een bedrag van 10.479.33 en hiervoor opnieuw een geld leening aan te gaan met de Mij. v. Ge in eentecrediet tegen een rente van 3*/» De heer Dijkhuizen merkte op, dat het bestuur aan de Boerenleenbank heeft ge vraagd, terwijl het niet zoo is, dat de Boerenleenbank uit zich zelf een aanbod heeft gedaan. Het voor de hand liggende was nu toch, dat het aanbod van deze bank werd aanvaard? De voorzitter antwoordde, dat in de laatste vergadering van de Comm. van Beheer is gezegd dat voorkeur is gegeven aan Gemeentecrediet, omdat anders de boete zou moeten worden betaald van 1 De heer Kramer keurde het af, dat op deze wijze te werk is gegaan. De heer Weel zou gaarne zien, dat de commissie in het vervolg meer rekening hield met wat de raden er van zouden zeggen. Het besluit werd hierna genomen. B. en W. boden vervolgens de gemeente- begrooting, en die van het Burg. Armbe stuur en van de lichtbedrijven over 1938 aan. In de commissie voor het nazien de zer begrooting werden de heeren Bakker, De Geus en Van Kleef aan-gewezen. Men besloot een rekening-courantover- eenkomst aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten, tot een totaal bedrag van 30.600. Voor den dienst 1937 werd een suppl. begrooting vastgesteld tot een bedrag van 2080.45 voor den gewonen en 1458.09 voor den kapitaaldienst. Hierna stelden B. en W. voor aan de fa. G. Kramer en Zonen, alhier, te verkoopen een stuk grond tegen den prijs van 1. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewisseld. Nadat de heer Kramer het standpunt der firma had uiteengezet, hetgeen hierop neer komt, dat de firma wil weten, wat zij uiteindelijk zal hebben te betalen terwijl in het voorstel geen bedrag wordt genoemd en nog eenige heeren het woord hadden gevoerd, waarbij de voorzitter opmerkte, dat het oude materiaal weer zoo veel mogelijk kan worden gebruikt, besloot men als schadevergoeding voor het urinoir 125 te vragen en voor de zandbak de werkelijke kosten. Een verzoek van een aantal ingezetenen om het urinoir af te breken of van achte ren af te sluiten werd in zooverre ingewil ligd dat het zal worden afgesloten. Een van de tuinbouwvereeniging De Toekomst ontvangen verzoek om een be paling in de politieverordening op te ne men, waarin verboden wordt bij ijs met motorbooten in de vaargeul te stoomen, zal in een volgende vergadering worden behandeld. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, burg. de Zwart, de beste wenschen uit voor het spoedig herstel aan Z.K.H. Prins Bern- hard. B. en W. deelden mede, dat aan den heer D. A. de Veer ontslag is verleend als tijde lijk onderwijzer te Winkel en dat de heer de Veer thans is aangesteld tot tijdelijk on derwijzer aan de school te Lutjewinkel, wegens ziekte van het Hoofd der school. Het H. d. S. is thans gelukkig weer her steld, deelde de voorzitter mee. Geen pachtverhooging. Aangezien de pachtovereenkomst tus- schen K. Koeten en de gemeente afloopt en de huurder weer wil inhuren, stelden B. en W. voor, het perceel grasland, groot 1.98.6 H.A. opnieuw te verhuren voor f 70 per H.A., op dezelfde voorwaarden, voor den tijd van 2 jaren. De voorzitter geloofde na diverse bespre kingen niet, dat de gemeenteraad er voor was, het land steeds te verhuren aan den hoogsten bieder, om meer dan één reden. In verband met den onzekeren toestand wilde spr. de huur handhaven. Na nog eenige besprekingen in tweede Instantie werd besloten met 5 tegen 2 stem men de pacht niet te verhoogen. Voor ver hooging stemden de heeren de Veer en Kamp. Het Bnrg. Armbestuur in 1938. Behandeld werd hierna de begrooting van het Burg. Armbestuur, sluitende op een totaal bedrag van f 14.392,81. Het onderzoek van de commissie voor het nazien der begrooting heeft geen aanleiding gegeven tot opmerkingen, deelde de heer J. de Veer mede. Het gemeentesubsidie bedraagt f 11.000. De begrooting werd aldus goedgekeurd. De gemeentebegrooting 1938. De gemeentebegrooting 1938 sloot op een totaal bedrag van 1 97.820,93 in ontvangsten en uitgaven, voor den gewonen dienst. Voor de kapitaaldienst op een totaal van 45.665,81, met een vermoedelijk batig saldo van 1 6265,81. De minderheid van de commissie voor het nazien der gemeentebegrooting stelde voor, post 128, huur landerijen, iets te verhoogen. B. en W. meenden, dat het gezien de on- kere toestand op landbouwgebied, niet tot verhooging moet worden overgegaan, waar toe reeds is besloten. De heer G. Kamp bracht het rapport der commissie uit De commissie wilde gaarne een specificatie van de post 111, onderhoud wegen in beheer bij de gemeente. De voorzitter antwoordde, dat deze niet te specificeer en is. Het is voor de kosten aan de wegen in gem een tebeheer. De heer Kamp wilde gaarne de kosten van arbeidsloon, bazalt enz. gaarne gespe cificeerd zien. De voorzitter zeide. dat in de vorige dienst hiervoor 88,41 is uitgegeven. Hoe veel in de toekomst wordt gebruikt aan ma teriaal enz. kon spr. niet zeggen. Alle kos ten, ook van overdracht, moeten uit deze post bestreden. De heer Engel had geen algemeene be schouwingen, doch wees op de noodgedwon gen zeer sobere samenstelling der begroo ting, waardoor men slechts een gering be drag f 101) voor onvoorzien kon uittrek ken. De begrooting is volgens de commissie in overeenstemming met de wenschen van hoogere instanties; daarom is men voor goedkeuring. Na nog eenige besprekingen werd de be grooting voorloopig vastgesteld. Verbouw school Lutjewinkel. B. en W. stelden voor de twee oude loka len van de school te Lutjewinkel af te bre ken en daarvoor in de plaats te bouwen twee nieuwe lokalen, zooals op de teeke- ning, welke bij de stukken is overgelegd, is aangegeven. Hiervoor ging men in comité. Na een uurtje hierover in comité te hebben gespro ken, besloot men het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Brugman zeide nog, dat er in Lutjewinkel altijd één lokaal leeg staat. Het verheugde hem, dat de raad wil medewer ken om de school uit drie lokalen te doen bestaan, nu dat men op de grens staat van een derde leerkracht. Het jg, in het belang van het onderwijs. Het besluit van den raad tot beschikbaar stelling van een lokaal voor de kleuterschool is terugontvangen met de bemerking, dat niet kan worden goedgevonden, dat de ge meente de kosten van verwarming voor haar rekening neemt. B. en W. stelden daarom voor, het geno men besluit in te trekken en opnieuw een besluit te nemen, aan het bestuur van de kleuterschool toe te staan gebruik te maken van het lokaal der z.g. teekenschool, behou dens goedkeuring van Ged. Staten, onder voorwaarde, dat het bestuur zorgt voor verwarming en eventueele verlichting, en moet zorgen voor het schoonhouden van het lokaal. De gemeente houdt de beschikking over het lokaal op die dagen, dat zij het lokaal noodig. Dit voorstel werd aangenomen. Besloten werd verschillende posten van den staat nog te verhalen en oninbare posten oninbaar te verklaren. Opnieuw vastgesteld werd de verordening op de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting. In de rondvraag bracht de heer Raven de regeling ter sprake, waarbij de inwo nende zoons boven 15 jaar van steuntrek- kenden gedwongen worden eiken dag te komen stempelen. Spr. vroeg, of een orgaan van steunverleening, dat een dergelijke regeling wenschelijk moet achten om het in te voeren, in deze gemeente bestaat, en of het orgaan van de steunverleening deze regeling gewenscht acht. De voorzitter antwoordde, dat hierop in een komende vergadering een antwoord kan worden gegeven; deze zaak zal worden onderzocht. In de eerstvolgende B. en W.- vergadering zal dit worden besproken. De controleur heeft een en ander geregeld. De heer Raven merkte op, dat de contro leur dit niet mag vaststellen. Weth. Brugman hoorde er zeer van op, dat dit was vastgesteld. Spr. vond het zeer verderfelijk en is het met den heer Raven eens, dat de controleur geen bevoegdheid heeft om een regeling in te voeren. Ook weth. van Zoonen was het met den heer Raven eens. Spr. achtte het uit opvoed kundig oogpunt verkeerd, dat dergelijke jeugdige personen naar het stempellokaal moeten gaan. Wanneer het van B. en W. afhangt, zal er verandering in worden aangebracht. De heer Engel vroeg hoeveel werkloozen er zijn, waarop de voorzitter antwoordde, dat er tusschen 50 en 60 werkloozen zijn. Volgende week kunnen er 20 man te werk gesteld worden. JUoviptciaal Tlieuws SALARISREGELING IN NOORDHOLLAND. Verhooging niet door regeering goedgekeurd. In de afdeeling van de Prov. Staten van N.-Holland zijn bij de bespreking van de begrooting voor 1938 vragen gesteld en op merkingen gemaakt aangaande de salariee- ring van het provinciaal personeel. Ged. Staten geven nu in hun beantwoording een uiteenzetting van hun eigen opvatting. Nu de indexcijfers van de kosten van het levensonderhoud sedert September 1936 met meer dan 5 zijn gestegen, zou het niet onbillijk zijn, dat de 5 loonsver laging, welke de Noordhollandsche salaris sen met ingang van 1 Maart 1936 tot op het laagste tot dusver bereikte punt deed dalen, ongedaan werd gemaakt. Men kan echter in de huidige verhoudingen niet uitsluitend) rekening houden met de billijkheid maar men moet ook rekening houden met de practische uitvoerbaarheid. Het is immers uitgesloten, dat, nadat de salarissen van het provinciaal personeel tot het peil van de rijks bezoldigingen zijn teruggebracht, door de regeering aan het prov. bestuur de vrije hand zou worden gelaten voor het invoeren van een salarisverhooging, waarin zij de eigen landsdienaren vooralsnog niet meent te kunnen doen deelen. In deze opvatting der regeering zal een besluit der Prov. Staten tot het ongedaan maken der 5 loonsverlaging geen wijziging brengen. In het Georganiseerd Overleg is dezer da gen over de billijkheid en de opportuniteit van salarisverhooging beraadslaagd, nadat één der organistievertegenwoordigers het voorstel had ingediend om de 5 verlaging ongedaan te maken. De afgevaardigden der personeelsbonden namen bij die gelegenheid vrijwel algemeen het standpunt in, dat de beslissing in deze zaak afhankelijk is van wat in het Rij kso verleg nu of later tot stand zou kunnen worden gebracht. Men zou, zoo betoogden zij, door thans voor Noordhol land een besluit te forceeren, allicht den loop der onderhandelingen in het Rij kso ver leg verstoren, Ged. Staten zien in den hier weergegeven gedachten gang een bevestiging van hun eigen inzicht. PROEFPOLDERS IN NOORDHOLLAND. In Juni van dit jaar hebben de Prov. Staten van Noordholland een voordracht van Ged. Staten aangenomen tot stichting van twee proefpolders in Geestmer- ambacht Daarop hebben Ged. Staten aan den hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat opdracht gegeven, in overleg met den directeur van den Cultuurtechni- schen Dienst te Utrecht, voor den oostelij ken proefpolder een zoodanig gewijzigd plan te ontwerpen, dat de noordgrens van dien polder wordt verlegd tot aan het Ker kepad. Dit plan strekt zich uit over een oppervlakte van 38,5 H.A., verdeeld over 69 eigenaren, terwijl het oorspronkelijke plan voor den oostelijken proefpolder een opper vlakte besloeg van 54.5 H.A. verdeeld over 102 eigenaren. Deze verkleining van opper vlakte kon worden verkregen, zonder dat hierdoor aan de waarde van de proef neming afbreuk wordt gedaan. Tegenover de geraamde kostenbesparing van rond 60.000, welke de onderhavige wijziging medebrengt, staat een hoogere uitgave van pLm. 53.000, gemoeid met het, eveneens in werkverschaffing, verbeteren van het Kerkepad. Verwacht wordt, dat, indien met betrek king tot de verwerving van de benoodigde gronden geen moeilijkheden rijzen, in het vroege voorjaar van 1938 met de werken, zoowel in den westelijken als in den ooste lijken polder, zal kunnen worden begonnen. Mocht intusschen toepassing van het middel van onteigening noodzakelijk blijken, dan zal. afgezien van eenige waterstaatkundige werken, welke desondanks ter hand geno men zullen kunnen worden, eerst omstreeks 1 October 1938 met het werk kunnen wor den aangevangen. Aan de verwezenlijking van de plannen wordt dus met voortvarendheid gewerkt. INDEELING „DE WIERINGERMEER". De minister van financiën heeft met in gang van den dag, waarop de wet van 31 Mei 1937 (Staatsblad no. 521) in werking treedt, het openbaar lichaam „de Wieringer- meer" ingedeeld: a. bij het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Scha- gen; b. bij het kantoor der registratie en domeinen te Schagen; c. by het kantoor van de hypotheken en het kadaster te Alkmaar. DRINKWATERVOORZIENING IN NOORDHOLLAND. Het water uit het IJselmeer. Ged. Staten van Noordholland deelen in de memorie van antwoord over de begroo ting voor 1938 mede, dat met de proeven omtrent de mogelijkheid om het water uit het IJselmeer tot bruikbaar drinkwater te maken, de meest mogelijke voortvarendheid wordt betracht. De vele vraagstukken die zich hierbij telkenmale voordoen, verband houdende o.m. met het vaak hooge en sterk uiteenloopende slibgehalte van het water, maken het niet verantwoord om thans, nu de proeven betrekkelijk nog in een aan vangsstadium verkeeren, reeds nadere mededeelingen te verschaffen omtrent ver kregen resultaten. Voor de in uitvoering zijnde uitbreiding van het leidingnet in den Wieringermeer- polder, welke op zichzelf een niet rendabele uitbreiding is, wordt n.L door het Ryk voor een belangrijk deel in de aanlegkosten bij gedragen en is in verband hiermede van Rijkswege de voorwaarde gesteld, dat het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van de aanlegwerkzaamheden door de Wie- ringermeer-directie als werkverschaffing zou worden uitgevoerd ten einde daardoor tevens de van de cultuurwerkzaamheden vrijko mende arbeidskrachten te werk te kunnen stellen. Bonte Dinsdagavondtrein. Woensdagavond heeft de A. V. R. O. in Concordia" alhier 't Bonte-Dinsdagavond ensemble doen optreden, waarvoor een groote belangstelling bestond. De geheele zaal was bezet met menschen die nu wel eens wilden zien wat zij anders 's Dinsdags avonds uit hun luidspreker hooren. De kennismaking is niet onverdeeld gunstig geweest, men kreeg in het begin wel den indruk, dat sommigen van de medewerkers dachten, dat die „plattelanders" wel met wat minder tevreden zijn dan de stedeling, een euvel, dat men meer op merkt bij groote gezelschappen". Het programma heeft hierdoor wel eenigszins geleden, voor al voor de pauze. Een gunstige uitzondering hierop maak ten Han Hollander, Koos Koen en de om roeper. de heer Weitzel. De verschillende nummers werden met een luid applaus beloond. De heer De Clerck, voorzitter van de A. V. R. O., heeft daarna nog een kort propaganda-woord gesproken. Goed afgeloopen. Doordat het paard van den landbouwer D. Groot schrok van de voorbijkomende bus van den Habo-dienst, raakte genoemde landbouwer zijn evenwicht kwijt waardoor hij van zijn wagen viel en het wiel over zijn hoofd kreeg. Gelukkig was de bak van de driewiel- kar afgenomen zoodat hy slechts het on derstel over zich heen kreeg. Paard en wagen bleven enkele honderden meters verder staan zonder meer schade aan te richten. De heer G. moest zich onder doktersbehandeling stellen. De verwon dingen waren gelukkig niet van ernstigen aard. Voor verbetering en aanleg van Rijkswe gen in de provincie Noordholland zijn, naar de K.N.A.C. meldt, op den gewonen en op den kapitaaldienst van de Verkeersfondsbe- grooting 1938 o.a. de navolgende posten uit getrokken: 1) 500.000 voor grondaankoop en begin van aanleg van den nieuwen weg Amster dam-Utrecht, waarvan een gedeelte op Noordhollandsch gebied. 2) 212.000 voor door de Provincie uit te voeren verbetering aan het wegvak Am sterdam-Abcoude en voor aansluiting van den Provincialen weg Haarlem-Diemen. Weg Amsterdam-Haarlem. 3) 60.000 voor verbetering traverse Halfweg. Weg Haarlem-Alkmaar-Afsluitdijk. 4) 122.000 voor verbetering gedeelte Alkmaar-Velsen. 5) 67.000 voor verbetering gedeelte Alk maar-Stolpen. 6) 110.000 voor grondaankoop, aanleg aardebaan en kunstwerken van den nieuwen weg Stolpen-Ewijcksluis. Weg Stolpen-Den Helder. 7) 56.000 voor verbetering. Weg Amsterdam-Amersfoort. 8) 850.000 voor grondaankoop, grond werken, verhardingen en parallelwegen wegvak Amsterdam-Laren. Weg Amsterdam-Sassenheim. 9) 615.000 voor verharding gedeelte Venneperdwarsweg-Zuidelyke Ringvaart en bouw van een brug over deze vaart 10) 125.000 voor definitieve verharding van het wegvak brug Noordelijke Ringvaart- Spaarn wouderdwarsweg. Weg Amsterdam-Lambertschaag-Den Oever. 11) 300.000 voor grondaankoop (vol tooiing). 12) 350.000 voor voltooiing aardebaan Naamsloot-Kleine Wijzend. 13) 70.000 voor voltooiing kunstwerken naby voormalige zeedijk der vier Noorder Koggen. 14) 40.000 voor verharding wegvak de Hulk-Berkhouterweg. 15) 465.000 voor aanleg van de aarde baan Kleine Wijzend-Lambertschaag en di verse kunstwerken. 16) 400.000 voor aardebaan en verhar ding Lambertschaag-den Oever. 17) 1.000.000 voor tunnel te Velsen. Nieuw Leven. Woensdagavond gaf het Nutsgezelschap Nieuw Leven" zijn eerste uitvoering in café Renses. De voorzitter, de heer P. Leeg water, vond het jammer, dat velen niet aan den oproep gehoor hadden gegeven. Er is volop genoten van de goocheltoeren, staaltjes van telepathie en behendigheid, gedemonstreerd door prof. Emile Moretti. Het beschaafde optreden van dezen jongen man droeg veel tot het welslagen bij. De pauzen werden gevuld door den heer Bennekes, oud lid der vereeniging, thans te Alkmaar. Vader Weder en zijn zoon ver zorgden het muzikale gedeelte, met behulp van een harmonica en mondorgel. Het was reeds na middernacht, eer prof. Mo retti zijn goed varieerend programma had afgewerkt, en het krachtig applaus dat het dankwoord van den voorzitter bezegelde, was het beste bewijs, dat het publiek had genoten. Sloot- en baggerwerk. Door den minister van sociale zaken werd goedgekeurd het uitvoeren van sloot- en baggerwerk ten behoeve van particu lieren in werkverschaffing. Huisraad teruggevonden. Naar wy vernemen is door den brigadier der rijksveldwacht, den heer J. van Ens, 't huisraad van P. de B., die is ingesloten in het huis van bewaring te Alkmaar terzake bedriegelijke bankbreuk, teruggevonden in het huis van A. K. te Oude Niedorp. Diefstal van een partij linnengoed. Van het koloniehuis Zwartendijk is een partij van ruim 100 stuks linnengoed, als lakens en ander beddegoed, handdoeken, ontbijtlakens enz., ontvreemd. Het goed stond Dinsdagnacht in een schuur, waar het door de wasscherij zou worden afgehaald. De dieven hebben blijkbaar haast gehad, want zy hebben slechts een deel van het geen er stond meegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het koloniehuis Huis ter Duin. Voor het jaar 1937 is de verpleging van kinderen in het koloniehuis Huis ter Duin beëindigd. Er werden dit jaar ruim 300 kin deren verpleegd. Het koloniehuis is thans gesloten tot Februari 1938, wanneer de eer ste groep kinderen weer wordt opgenomen. In 1938 zullen 7 groepen verpleegd worden. Werkverschaffing Schagerkogge. Donderdagmiddag hebben B. en W. een tezoek gebracht aan de werkverschaffing in de Schagerkogge, waar de Schoorlscne werkloozen zijn tewerkgesteld, teneinde zich op de hoogte te stellen, van de aldaar ge volgde werkwijze. Klachten over vastrechttarief voor winkels. De laatste dagen bereikten ons klach ten over verhooging van het vastrechttarief G.E.B. voor winkels. De klacht werd geuit omdat de winkeliers vry onverwacht meer moesten betalen. Bij de klachten werd de opmerking gemaakt: „Betalen we nu nog niet genoeg en moet de winst van het G.E.B. (eigenlyk een verkapte belasting) nog hoo- ger worden opgevoerd? Er is voor dit jaar een slordige winst van 30.000. Is dat nu nog niet genoeg? Enfin, men kent de klacht van den winkelier die op zware lasten zit en wie het ook niet naar den vleeze gaat. We hebben een bezoek aan den directeur van het G.E.B. gebracht, die ons mededeel de, dat wat is gebeurd, heel gewoon is. Zy die vastrecht aanvragen, wordt het voor een jaar verleend en het kan automatisch ver lengd worden. Bij dit tarief houdt men re kening met de oppervlakte van den winkel en van het woongedeelte. Nu was besloten door het G.E.B. om een onderzoek in te stel len of er niet meer stroom was gebruikt dan was aangevraagd. Deze aanvragen worden schriftelijk gedaan. Dit onderzoek heeft ge leid tot een opmeting bij alle winkeliers. Hieruit blijkt, dat voor meerdere winkels het totaal was overschreden. Voor hen werd het tarief verhoogd. Er waren er ook waar niet werd verhoogd en voor enkelen werd het bedrag verlaagd. Doch voor hen die meer moeten betalen werd berekend vanaf 1 October LL, terwijl het bedrijf de meer dere verbruikte energie moest betalen van af 1 Januari 1937. En terwijl de inkoopprijs van de provincie 1 maal duurder is ge worden, is het tarief voor den winkelier- afnemer voor 2 jaar ongewijzigd, wat het G.E.B. een 9000 kostte. Ook hebben we met den directeur een be spreking gehad over het vastrecht, wat door het besluit van den raad met 1 Jan. van kracht wordt. Men staat, over het ge neraal genomen, niet erg welwillend tegen over den dwangmaatregel. Vooral voor de arbeiders en kleine verbruikers is een maandelijks terugkomend bedrag nogal van beteekenis. De directeur vond geen reden voor klachten. De veronderstelling, dat nu ook de meters gaan verdwijnen, is niet juist. Het is juist de bedoeling, dat de meter blijft, opdat men bijv. in den zomer er we kelijks iets kan indoen, dus 'n spaarsysteem voor de maandelijksch of tweemaandelijk- sche aan te bieden nota. Wat men te veel betaalt, krijgt mef» terug. Het sluitingsuur. De gemeenteraad heeft voor de ge meente Egmondbinnen 7 dagen aangewezen waarop dan de bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden. Deze 7 dagen zijn 3 dagen tijdens de kermis te Egmond aan den Hoef; 3 dagen tijdens de kerms te Egmonbinnen en de Zondag voor afgaande aan 6 December van het jaar.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9