■taaiste éecichtea Gratis JCunst en Wetenschap £ucfUuaact Staaislotecij. ^BucgeiÜjke Statui Jnqezonden Stukken JtacfUbetidïtm AMSTERDAMSCHE BEURS ZUIDSCHARWOUDE Wonderlijk zooals Dampo helpt! ^EBSTE BLAD I kennis, Nederlandsche taal en handelscor respondentie, grondbeginselen van moder ne bedrijfsleer. Een zaak kan nimmer van vader op zoon overgaan, wanneer laatstgenoemde niet in het bezit is van een diploma voor vakbe kwaamheid. Nooit of te nimmer kan zoo iemand een zaak beginnen, de regeering eischt vakmen- schen, vakbekwamen. Hierdoor wordt de beunhazerij geweerd. Een ieder wordt door spreker dan ook aangeraden de cursus te volgen in het belang van zijn eigen, in het belang van zijn gezin, zal duren 3 jaar, 6 uur en 80 cent per week De voorzitter dankte den spreker voor zijn keurige uiteenzetting, want hier is uit eengezet over hetgeen wij tegemoet gaan Gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen. Heel veel gebruik is hiervan gemaakt. Niet altijd was het antwoord be vredigend, doch* na praten en praten, kwa men vragen en spreker in hetzelfde schuitje terecht. Een gestelde vraag zal ik vermel den en wel deze, hoe staat de vestigingswet tegenover het cadeaustelsel. Spreker ant woordde, dat als onze bond bij het Depar tement komt en gevraagd wordt hoeveel leden heeft uw bond en het getal van 30.000 noemt en men hoort dat 400.000 ongeorga niseerd zijn. dan hoort men voor je zelf wat wil je eigenlijk. Hiermede zit dus het kwaad, de vele on georganiseerden, geen saamhoorigheid.. Deze vraag werd door spreker dan ook beantwoord met: het slaat als een tang onv een varken. Te half twaalf was spreker klaar na alle vragen te hebben beantwoord, wat op 2eer duidelijke wijze is geschiedt. De voorzitter stelde de vraag of de leden een cursus wenschten te houden. Besloten is de cursus te laten beginnen op 1 Januari a s. en de tijd die hier nog tusschen ligt contact te zoeken met Noord - scharwoude. Uiteenzetting over de proefpolders in het Geestmerambacht. 4 Dinsdagmiddag werd in het lokaal van den heer P. Kramer alhier een vergadering gehouden, waar de hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat, ir. Thomese, een uiteenzetting heeft gegeven van de wijze waarop de proefpolders zullen worden ge sticht. Voor zijn uiteenzetting verwijzen wij naar het verslag uit Koedijk, in dit nummer. Spr. besprak de moeilijkheden voor dege nen, wier land zwaar met hypotheek is be last. De koopprijs zal door deze menschen voor het grootste gedeelte moeten worden aangewend voor aflossing van de hypotheek. Men wil deze menschen weer in de gelegen heid stellen een perceel ter beschikking te krijgen op gemakkelijke betalingsconditiën, of op dezelfde wijze als bij de landarbeiders- wet. De Provincie behoudt een gedeelte van den grond voor proefbedrijven. Prijzen kan spr. niet noemen. Behoudens bijzondere om standigheden wordt aan de taxatieprijzen gehouden. Zij die niet willen verkoopen te gen' deze prijzen worden gerechtelijk ont eigend. Op een vraag van den heer Slot of dit plan'uit dé boezem der tuinders is voortge komen antwoordde spr. ontkennend. Vele malen kwamen bij Ged. Staten klachten over den toestand in het Geestmerambacht, waarbij werd aangedrongen op verbetering. Zie het plan Zeeman. Spr. begreep wel, dat sommige belanghebbenden nu zeggen: was het plan er maar niet gekomen. Men heeft thans met de feiten rekening te houden. De heer Paterkamp antwoordde spr., dat de eigenaren voorkeursrecht hebben voor het koopen van den nieuwen grond tegen de taxatieprijzen van dat oogenblik. De heer S. de Boer Kzn. vroeg naar de mogelijkheid van het in huur krijgen der landerijen met recht van koop. Neemt de provincie de meerdere schuld over wanneer de hypotheek hooger is dan de waarde van het land? De spreker bevestigde de eerste vraag. Aan overneming der schulden kan niet worden gedacht. Dat ware een onbillijkheid tegenover de anderen. Men zal wel probee- ren die menschen aan een stuk grond te helpen. Een vraag van den heer de Boer hoe het moest met de menschen, die een groote hy potheek op hun land hebben, kon spr. niet definitief beantwoorden. Hij zal een en an der nog nader bezien. De heer D. Wonder te Oudkarspel vroeg naar de grootte van de bedrijfjes. Krijgen zy, die hun bedrijf niet kunnen doorzetten een vergoeding? De heer Thomese antwoordde, dat voor deze menschen een gelegenheid zal worden gezocht in de Wieringermeer. De heer van Exter te Zuidscharwoude drong aan op de toezegging, dat het land voor een zekeren prijs bijv. 20 of 30 pCt. van den taxatieprijs kan worden overgeno men na de herverkaveling. De heer Thomese zeide, dat dit ook -tfn bezwaren meebracht. Ged. Staten zullen een dergelijke regeling vast niet invoeren. Gevraagd naar de manier om uit den polder te komen, antwoordde de inlei der, dat langs den rand van de pol ders laadplaatsen komen, terwijl ver- def de gelegenheid bestaat voor ver voer per as, langs beharde wegen. Burgemeester Wijnveldt informeerde naar het tijdstip van aanvang der werkzaamhe den. Wijzende op de onrustbarende stijging van de werkloosheid in den tuinbouw, vroeg spr. rekening te houden met de werklooze land- en tuinbouwers. De werkverschaffing en tewerkstelling wordt geregeld door den inspecteur van de rijkswerkverschaffing te Midden-Beemster. deelde de inleider mede. In de eerste plaats komen de menschen uit deze streek in aan merking. Nadat de heer K. Stam een beroep had gedaan op de overheid om de landerijen te koopen tegen de werkelijke paardeprijzen en. burgemeester van Spengler voor de uit-, eenzetting had bedankt, volgde sluiting. bij koop van doos of pot Dam po deze Dampo-inhalator om bij een hevige verkoudheid Dampo-dampen in te ademen. Oom 30 Set 50e». Bij Apotti. »n Dros. mmmmmmm/Brnrnmtm munhardt (Ongecorrigeerd.) DE BRAND OP CURACAO. Naar aanleiding van een persbericht uit Willemstad op Curagao over een zwaren brand in een tank en e«h pompstation van een petroleum-maatschappij verneemt Ane- ta, dat deze brand van beperkten aard is gebleken en inmiddels reeds weer is ge- hluscht zoodat binnen enkele dagen het be drijf weer normaal zal loopen. DE NASSAUFILM-1938. Een geluidsfilm ter gelegenheid van het a^. regeeringsjubileum van H.M. de koningin. Naar wij vernemen is jhr. mr. E. C. Tho massen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Slochteren (Gr.), die een groot kenner is van de ge schiedenis van ons koninklijk huis, sedert eenigen tijd bezig met de samenstelling van een leiddraad voor een Nassaufilm, welke ter gelegenheid van het komende regee ringsjubileum van H.M. de koningin als ge luidssmalfilm zal worden vervaardigd door de fabriek „Zuiderfilm" (W. Cox Jr.) te Venlo. Jhr. Thomassen, die voor historische stu dies herhaaldelijk de Nassaulanden bezocht en daar vele plaatselijke historieschrijvers onder zijn persoonlijke relaties telt, is bijna met zjjn arbeid gereed. Zijn bedoeling is een reisfilm te maken met een sterken histori- schen inslag, zoodat zij tevens kan dienen als gids voor Nederlanders, die ter plaatse de stamlanden van ons vorstenhuis willen leeren kennen en verder alle historische en geografische voorlichting voor het Neder landsche volk, dat van de schoolbanken af betrekkelijk schaarsch over de afstamming der Nassau's en hun stamlanden is inge licht. Voor de samenstelling van het draaiboek onderneemt genoemde filmonderneming bin nenkort een oriënteeringsreis naar de stam landen. Van de zijde der Duitsche spoorwe gen en plaatselijke autoriteiten is alle me dewerking toegezegd om de opnemingen op vlotte wijze te kunnen doen geschieden. De exploitatie en distributie van de Nas saufilm is zoodanig opgezet, dat het Neder landsche volk in al zijn lagen ook in de overzeesche gewesten in de gelegenheid gesteld wordt, een mooi brok historie van ons vorstenhuis verfilmd te zien. Het ligt daarbij in de bedoeling, dat de film door Oranje- en nationale vereenigingen zal wor den vertoond. Indien de Nassaufilm aan de verwachtingen voldoet, zal op dezelfde wijze een Oranjefilm worden vervaardigd, welke hoofdzakelijk in Frankrijk zal wor den opgenomen. EXECUTEURS-TESTAMENTAIR VEROORDEELD. Tot anderhalf jaar met aftrek van voorloopige hechtenis. De Amsterdamsche rechtbank deed hedenmiddag uitspraak in de strafzaak tegen een 47-jarigen handelaar en een 52-jarigen timmerman, verdacht van ern stige knoeierijen als executeurs-testamen tair van de nalatenschap van hun vader en schoonvader. De rechtbank veroordeelde hen ieder tot anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek van voor arrest-wegens het afleggen van een valschen eed bij het indienen van inven taris-memorie. Deze twee mannen hadden ruim 50.000 niet opgegeven, doch zelf gehouden. De andere erfgenamen dienden een klacht in, met het gevolg, dat beide executeurs werden gearresteerd. Aanvan kelijk ontkenden zij, doch ter zitting gaven zij toe ongeveer 50.000 aan effecten in hun woning te hebben verborgen. Zij ver klaarden echter, dat zij dit geld van hun vader hadden gekregen voor hij stierf. Van de tenlaste gelegde verduistering en de valschheid in geschrifte werden zij vrijgesproken. Het O. M. had een jaar gevangenisstraf gevorderd zonder aftrek van voorarrest. BIGGENMERKEN. Het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 22 November tot 27 November bedroeg 37.841 (v. j. 40.442). Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 27 November in totaal aangebracht 1.674.221 (v. j. 1.957.526) merken. „DE GYSBRECHT VAN AEMSTEL" VAN JOOST VAN DEN VONDEL DOOR DE N.V. AMSTERDAMSCHE TOONEELVEREENIGING. De Vondel-herdenking ter gelegenheid van den 350sten geboortedag van Neder lands grootsten dichter op 17 November deed het Comité voor Toor.eeluitvoeringen besluiten om Vondel ook als tooneelschrij ver nader tot het Alkmaa.sche publiek *e brengen door de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging uit te noodigen om buiten de abonnementsvoorstellingen een voorstelling van de „Gysbrecht van Aem- stel" te geven. Dank zij de medewerking van- de middelbare scholen (de zaak was voor de helft met leerlingen van deze on derwijsinrichtingen bezet) was de schouw burgzaal van de Harmonie geheel met be langstellenden gevuld. De „Gysbrecht van Aemstel" buiten Amsterdam mag zeker een daad op too- neelgebied worden genoemd. Voor zoover wij ons herinneren, heeft Alkmaar nim mer deze voorstelling, die onze voorge slachten in de eerste weken van Januari naar Amsterdam deden gaan, beleefd. Vondel, door velen als dramaturg mis kend, geeft zijn drama's vol innerlijke kracht, in dichtelijken vorm, in een taal muziek die zeer hooge eischen aan de acteurs en het publiek stelt. Men moet Vondels drama's meerdere malen hebben gezien en ze ook hebben gelezen om de groote diepte er van te kunnen peilen. De Amsterdamsche Tooneelvereeniging gaf gisteravond niet den geheelen Gys brecht, maar dank zij de uiteenzettingen van Defresne vóór ieder bedrijf, hebben wij toch het geheele kunstwerk doorleefd. Wel misten wij de prachtige décors, waar in sinds twee jaar het gezelschap dit dra ma in Amsterdam speelt, maar dank zjj het uitstekende spel van van Dalsum, Charlotte Kohier, Frits van Dijk, Ben Groenier, Hein Harms en Jo Sternheim was men dit gemis al spoedig vergeten. Wij kunnen ons moeilijk een artiste voor stellen, die een betere vertolking van Badeloch weet te geven dan gisteravond Charlotte Kohier. Wat zij gaf was vol maakte kunst. Vondel's: „Waar werd op rechter trouw dan tusschen man en vrouw ter wereld ooit gevonden", werd hier wer kelijkheid. Van Dalsum slaagde er in Gysbrecht van Aemstel zoowel als held en als vroom, verantwoordelijk en eerlijk mensch voor ons te doen leven. Het spel van Frits van Dijk als de aan hem verknochte broeder was een spel dat diep ontroerde. Hulde aan den 75-jarigen Hein Harm, die ir.plaats van Paul Huf den rol van broeder Peter speelde. Willy Haak zegde zeer melodieus de reien. Toch gevoelen wij meer voor de regie van Royaards, die deze reien zicht baar laat zeggen, dani voor die van Defres ne die, omdat hij tot de overtuiging is gekomen dat daarin de taalmuziek de hoofdzaak is, deze onzichtbaar laat zeggen In het eerste bedrijf geschiedde dit geheel in het donker, wat wel wat erg spiritueel was. In het volgende gebeurde dit terwijl er op het tooneel een groote kandelaar met zeven kaarsen brandde, wat meer bevre digde. Het publiek toonde zich zeer dankbaar en is door dit initiatief van Covoto stellig nader tot Vondel gebracht, waardoor cul tureel werk is verricht. Aan Albert van Dalsum werden aan het slot, onder luid applaus, bloemen aangeboden. De burgemeester spreekt, Vóór den aanvang trad burgemeester Van Kinschot als eere-voorziiter van Covoto voor het doek. Hij opende met de woorden van Vondel die geschreven staan- boven den Stadsschouwburg te Amster dam: De Wereld is een speeltooneel; Elk speelt z'n rol en krijgt zijn deel. Spr. vroeg zich af of de aanwezigen niet de wereld vormden en of hij hier niet een rol vervulde als eere-voorzitter van Co voto. Spr. verheugde zich over de groote be langstelling, die Vondel ten volle verdien de, want Vondel toch is Neerlands groot ste dichter, wiens werk in den loop der eeuwen volle belangstelling heeft genoten, werk dat ook na onze tijden zal blijven voortleven. Ook Alkmaar wenscht mede te doen aan- .de huldiging van den grooten Nederlander en wil hem ook in eerbied gedenken. Spr. zou zich onthouden van een bespreking van de figuur van Vondel, omdat men die den laatsten tijd in allerlei bladen, zalen en scholen had gekregen. Spr. wilde slechts zijn erkentelijkheid betoonen voor de groote opkomst bij deze Vondel-opvoe ring, waaraan het bestuur van Cocoto den stoot had gegeven. Vondel, de Zuid-Nederlander, heeft als Noord-Nederlander getoond, wat hij ver mag. Hij greep den geest van zijn tijd, den geest van de Staat en openbaarde de lief de voor zijn stad Amsterdam. Tusschen Alkmaar en Amsterdam heb ben altijd hechte banden bestaan en daar om verheugt Alkmaar zich over de her denking van een burger van de hoofdstad van Nederland. Spr. eindigde met een vrije aanhaling uit Lucifer; betoogende, dat Gysbrechts spel toch steeds de kroon spant. Een inleidend woord van den regisseur. De regisseur, de heer Defresne, sprak hierop een inleidend woord over den Gys brecht. Vóór 1637, aldus spr., bezat Amsterdam geen schouwburg. De rederijkerskamers speelden op zolders en zaaltjes. De behoefte aan een schouwburg werd gevoeld, waar om besloten werd die te laten bouwen en in 1637 zou die schouwburg worden geopend. De Schepenen verzochten Vondel een openingsstuk te schrijven en deze schreef de „Gysbrecht van Aemstel" of „De onder gang van de stad Amsterdam". Het drama speelde omstreeks 1300 en was dus niet vrij van roomsch katholieke elementen. Daardoor voerden verschillende predikanten obstruc tie tegen het stuk en zij speelden het klaar, dat er een verbod kwam en de eerste op voering niet doorging. Na een venijnigen strijd, die vijf zes dagen duurde, werd het stuk vrij gegeven en 3 Januari 1638 had de eerste opvoering plaats. Teekenend is, dat de Gysbrecht nooit bui ten Amsterdam gespeeld is geworden. In Amsterdam bestaat het idee, dat de opvoe ring van dit meesterwerk van Vondel een privilege is en dat verder Nederland met den Gysbrecht weinig uitstaande heeft. Dit nu is in alle opzichten een mis vatting. Het moge waar zijn, dat de Gys brecht behandelt de ondergang van de stad Amsterdam, maar het is ook waar, dat dit daarin geschiedt op een dergelijke, alge meen menschelijke, poëtische wijze, dat iedere locale kleur, die beperkend werkt, er uit verdwenen is. Wij hebben daarom dit jaar gemeend, de Gysbrecht-opvoering van zijn kluisters te moeten ontdoen door daarmee door het land te trekken en aldus Vondels meester werk niet langer aan de andere Nederlan ders te onthouden, die er evenwel recht op hebben. Het is, aldus spr., een buitengewoon moei lijk stuk voor degenen, die het spelen en voor hem, die het regisseert. Bijna een bibliotheek is volgeschreven over het ge brek aan handeling en dramatische kracht. Wanneer men het stuk oppervlakkig be schouwt, dan moet men concludeeren, dat de Gysbrecht een aaneenschakeling is van alleenspraken, al of niet in tegenwoordig heid van één of meer luisteraars, moet men concludeeren, dat de Gysbrecht er een an dere dramatiek op nahoudt en dat in de taal, in het verhaal, in de beelding een ont zettende spanning, kracht en vitaliteit zit, die sterk spreekt en dat de bewering, dat Vondel geen drama zou kunnen schrijven, gelogenstraft wordt in het laatste bedrijf, dat, wat de dramatiek betreft, vrijwel op de zelfde hoogte staat als het sterkste drama van Shakespeare. Een tweede moeilijkheid noemde tpr. het voorkomen van de reien in de Gysbrecht. Daarover is veel geredetwist en daarover is zeker meer dan een bibliotheek volgeschre ven. Vondel heeft de reien aan het klassieke drama ontleend, hoewel hij toen nog geen Grieksch kende, zoodat hij meer het Latijn volgde van Seneca. Spr. wees op de groote overeenkomst van het schip met rijs in den Gysbrecht en het paard van Troje. Vondel plaatst zijn lyrische ontboezemin gen aan het «lot van iedere acte en het is, alsof hij een persoonlijke lyrische ontboeze ming geeft van datgene, wat hij in de acte laat gebeuren. Iedere regisseur, aldus spr heeft met de reien buitengewone moeilijk heden gehad en ze zijn dan ook voor ver schillende opvattingen vatbaar. Spr. heeft er maar één gezien en dat is deze, dat alle aandacht geconcentreerd moet worden op de verzen. De reien van Vondel behooren tot het meest grandiooze, wat de Nederlandsche dichtkunst ooit heeft kunnen maken en daarom was er voor hem geen andere oplos sing, dan de reien in het donker te laten zeggen. Voorts deelde spr. nog mede, dat niet het geheele stuk, doch wel de voornaamste en grootste fragmenten gespeeld zouden wor den, zoodat men toch volkomen den indruk krijgt van wat de Gijsbrecht is. Hierna gaf spr. nog een korte beschrij ving van het stuk, terwijl hij voor den aan vang van elk bedrijf ook nog een verhande ling van het bedrijf gaf, hetgeen er zeer toe bijdroeg, dat ook zij, die het stuk niet ken den, dit konden volgen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indische postvliegtuigen is: uitreis: Ibis te Alexandrië; Valk te Na pels; Wielewaal te Singapore. Thuisreis Gier te Bagdad, Nandoe te Singapore. De Emoe (thuisreis) is gisteren in ver band met de weersomstandigheden in Mar- seille gebleven. Het toestel wordt vanmid dag omstreeks 12 uur op Schiphol verwacht. Het K.L.M.-vliegtuig Emoe is heden van zijn reis naar Indië op Schiphol geland. j met officieel) 2de Klasse, 3e Lijst Trekking van Woensdag 8 December HOOGE PRIJZEN 20.000.— 6350 1000.— 18857 200.— 350 Prijzen van 30.— 60 269 377 465 529 766 1339 2280 2553 2773 2841 2941 3000 3158 3797 3948 4037 4052 4338 5250 5803 6816 6819 6829 7180 7229 7605 7765 8062 8247 8600 8727 8882 9086 9687 10374 10561 11046 11181 11230 11269 11667 11739 12078 12218 12474 12577 12693 12787 13174 13490 13547 13613 13622 13776 13979 14006 14029 14058 14091 14272 14534 14588 15000 15361 15380 15411 15618 15674 16400 16770 16817 17030 17051 17236 17500 17530 17591 17607 17846 18032 18216 18797 19174 19454 19932 20056 20106 20304 20552 20588 20826 Verbetering: 2e klasse 2e lijst: 14014 ma. 14017 MB7 1658 3563 6685 7800 10326 ALKMAAR. GEBOREN: Alida Margaretha, d. van Pieter Pover en Elisabeth Maria Jaspers. WONDERLIJK. M. de redacteur, Boomen worden gerooid bij en voor de gevangenis, gaat dit zien. Maar de boom op de Lindegracht tot hinder van het be drijf Eik en Linden, daar schijnt geen haast bij te zijn. Blameert de overheid (B. en W.) zich niet met zulke wonderlijke bevoorrechting? Met vriendelijke dank voor de plaatsing, v. T. (Het komt wel in orde met dien boom. Red. Alkm. Crt.) OVERMATIGE DIENSTIJVER. Mijnheer de redacteur, Zoudt U mij voor het onderstaande eenige plaatsruimte willen toestaan? Gaarna bij voorbaat dank. Het komt mij voor dat onze gewaardeer de politie tegenwoordig te ver gaat in hare diverse bemoeiingen. Zij verbiedt n.1. dat men voor zijn zaak rijwielen laat staan, die niet zijn voorzien van een ketting met slot. Bij drukke bedrijven, waar elk oogenblik een transport- of andere fiets om het grij pen moet zijn, is 't uiteraard buitengewoon lastig om steeds dié ry wielen op slot te doen, en verder meen ik dat het de politie toch niet behoeft te interesseeren of het publiek meer of minder goed op zyn zaken past. Ons bezorgt zoo'n maatregel althans niets dan last en ontstemming, en zijn er geloof ik dan wel belangrijker en nuttiger dingen waaraan onze agenten hunne aan dacht zouden kunnen besteden. Het is verkeerd als het publiek in de politie een lastige bemoei-al gaat zien en dit kan ook niet de bedoeling van het stads bestuur zyn. Hoogachtend, S. (Inzender mag niet vergeten, dat de poltie er den last van heeft als de rijwielen worden gestolen. Red Alkm. Cr.t) DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM. 8 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 122000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 8 Dec. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 172 Vette kalveren, le kw. 76—82 cent, 2e kw. 68—74 cent en 3e kw. 56—66 cent per K.G. levendgewicht; 48 Nuchtere kalveren 8f 13; 142 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7374 cent, zware varkens 7273 cent en vette varkens 7273 cent per K.G. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Deo. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 600 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 2.50; 225 stuks Bloemkool le s. 7.80 8.10, 2e s. 1.60—1.80; 13000 K.G. Uien 7.908.40, gele drieling 7.10— 7.30, grove 7.507.80, stekuien 3.80— 5.20; 675 K.G. Bieten 1.80; 5000 K.G. Peen 2.20—2.30, kleine 0.90—1; 15000 str. Andijvie 0.901.50; 1650 K.G. Ram menas 1.10f 2; 15000 K.G. Roode kool 2.20—2.30; 28000 K.G. Gele kool f 1— 1.50; 53000 K.G. D. witte 0.80—/ 1.40; 15000 K.G. Savoye f 1.20—f 1.40. NOORDSCHARWOUDE, 8 Dec. 1937. (Noordermarktbond). 400 K.G. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 2.80; 7100 K.G. Uien: gele drieling 7f 7.10, gele uien 8.20—8.50, grove 8.20—8.40; 1800 K.G. Bieten 1.60—2.60; 4000 K.G. Peen 1.902.30, kleine 8090 cent; 18000 str. Andijvie 0.90—1.20; 11700 K.G. Roode kool 2.60—f 3.50; 10500 K.G. Gele kool 1—/ 1.50; 53400 K.G. D. witte kool 0.80 1.40. WARMENHUIZEN, 7 Dec. 1937. Roode kool le s. 1.603.10; Gele kool 1 1.30; D. witte kool 0.90—1.30. Aanvoer: 37800 K.G. Roode kool; 17400 K.G. Gele kool en 16600 K.G. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 8 Dec. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden: 5100 K.G. Roode kool 1 2.80; 7000 K.G. Gele kool f 1— 1.50 en 800 K.G. D. witte kool 1. TEXEL, 6 Dec. 1937. (Veemarkt). Aan voer en prijzen als volgt: 2 Graskalveren 2028; 3 Schapen 1420; 2 Rammen 2025; 3 Nuchtere kalveren 12t 16; 9 Biggen 1417; 45 Kippen 4575 cent. TEXEL, 6 Dec. 1937. (Eierveiling). Aan gevoerd 29000 stuks kipeieren, waarvan da prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 4.85—5.15, 62—64 5.10—5.25, 66—70 5.30—5.70; 50—56 3.50—4.50. van Woensdag 8 December 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorigal laatst* k. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-Indiê 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. 250 Koloniale Bank Ned. ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Ce-t. Nederl. Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen, Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. koersj 2.30-45 101 Vl6 97»/, 297/8 150V, 15 >>4 128>/« 139 79 256 281* 143»/. 36* §227A, 387/u IV. 27Vi« 27*ht rm/i^ 67/w 41»/is 4Vs 4231/, 150V. 122 - 71»/, 87 168'/, 331'/, 338»/. 821/, 29'/. 127/-. lUA. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers H, heden K pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koere: 1.79 8.981/» 72.37 K 6.10»/. 30.54 41.57)4 40.10 46.32)4 45.15 9.50 207 138 140 154'/, 104ii/,8 3»/M 115 113'/. 206V, 279'/j 269'/, 3014 16 10»/, 67'/, 6 lOOn/i, 97»/, 29 151 151 128* 139* 46»/. 79V, 254 284-5 144»A 3714 23-^8 41-*/* I5/. 286/g 29'/.-»/, 14»/*'-i 431-»/* 4'/i« 431J-»* 124 72'/, 86 I68I4 332* 344-'/, 82 29»/. 12»/*-f 12*-'/,, 208'/,-9 140 153 105»/. 3»/l8 118'/, 115'/. 208 284 273 31»4 167/, 10»/i« 65 6Vs New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië x) ex-coupon Heden: 1.79'/. 8.98 72.45 6.11 30.50 41.59 40.12)4 46.32)4 45.17yo

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3