VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP Minister Van Dijk verdedigt de defensie-begrooting. Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! akker's Abdijsiroop {Binnenland. PARLEMEM Hij blijft bij de vliegveldplannen voor Bergen. TWEEDE BLAD Ons leger is een volksleger. (Van onzen parlementairen medewerker.) Gistermiddag is het debat in de Tweede Kamer over de defensiebegrooting en de wij ziging van de dienstplichtwet dan eindelijk aan den minister van defensie toegekomen, die 's avonds zijn rede heeft voortgezet. Zijn aanvangswoord was er een van dank aan hen, die de regeering hadden gesteund maar ook aan degenen, die critiek hadden uitgeoefend, voor de wijze, waarop zij dit hadden gedaan. Een achttal sprekers ging gistermiddag nog aan minister van Dijk vooraf, zoodat er in totaal 21 in debat zijn geweest. De eerste en de laatste van die acht, resp. de heeren van Poll (r.k.) en de Geer (c.h.), brachten nog dingen in 't midden waarop wij hier moeten ingaan. In de eerste plaats de heer van Poll, wiens woord als van een van den democrati- schen vleugel der r.k.-fractie met bijzon dere belangstelling werd aangehoord. Hi noemde het „een zwakke schakel in den keten van den vrede", dat het onder alle landen, die hun bewapening opvoeren, juist de economisch zwakste zijn, welke naar ven houding het meest er voor uitgeven, waarna hij kwam tot de situatie van ons land te midden van de tot de tanden gewapende volken: een smalle strook, die met de tegen woordige vliegtuigen snel overgevlogen kan worden. Zonder krachtig verzet kan in en kele uren een vijandelijke macht het hart van ons land bereiken. En in verband nu met het feit, dat tegenwoordig de moreele beginselen omtrent oorlogsverklaring enz, zijn vervallen, doet zich de allesbeheer- schende vraag voor: Kunnen wij ons zóó wapenen, dat een aanval op ons land voor den aanvaller meer na- dan vooTdeelen biedt? Het antwoord op die vraag hangt weer af van de vraag of wij in een korten tijd ons leger gemobiliseerd kunnen hebben, krach tig genoeg om een eersten aanval eenigen tijd te weerstaan. Er moeten dus maatregelen genomen wor den zoowel om een strategischen aanval af te wenden, als om de mobilisatie te dekken, Daarvoor is modern materiaal noodig, doch de regeering hoede zich ervoor om het aan wezige materiaal te onderschatten. Vóór- alles hebben we vliegtuigen en groote hoe veelheden reserve-motoren noodig, omdat deze in ons land niet worden vervaardigd. Hierop kwam hij 's avonds nog terug. De heer van Poll legde nog eens den nadruk er op, dat in alle opzichten alleen het noodzakelijke moet worden gevraagd. Dit geldt in de eerste plaats voor het contin gent en den duur der eerste oefening. Wan neer de amendementen der r.k.-fractie in zake het contingent (5 jaar achtereen 32000 man en daarna jaarlijks 27.500 man) en in zake handhaving van den broederdienst in gewijzigden vorm zouden worden aange nomen, zou zij de voorstellen der regeebing aanvaarden, óók de elf maanden eerste oefent ij d! Want een tijd van 5%, 6 of 8 maanden acht de r.k.-fractie (over den heer IJssel- muiden werd niet gesproken!) voorname lijk met het oog op een strategischen over val absoluut onvoldoende. Vervolgens wraakte de heer van Poll de tegenstelling, welke is gemaakt tusschen de militaire uitgaven en die voor sociale en cultureele doeleinden. De eerste dienen ter beveiliging van de tweede. Ook betwistte hij, dat de militaire plannen financieel en economisch boven ons vermogen zouden gaan. De aanschaffingen zullen in belang rijke mate tot verruiming van de werkge legenheid bijdragen. Nadat de heer Bajetto (r.k.), oud-luit.- generaal van het Kon. Ned. Ind. Leger, in een militair-technisch betoog o.a. den krui- serbouw had verdedigd, omdat onze vloot in Indië niet zonder groot materieel kan, kregen we nog een rede van den heer Stok vis (s.d.a.p.) over de verdeeling van de vlootkosten, van den heer Groen (r.k.) over de belangen der groote gezinnen in verband met den dienstplicht, van den heer Thijssen (s.d.) over verbeteringen voor dienstwei geraars en oud-gepensionneerden, van den heer Drop (s.d.) over een doelmatige econo mische oorlogsvoorbereiding ten behoeve van de burgerbevolking en over de mobili satie-slachtoffers, van den heer Kersten (s.g.p.) voor verzuimen der vorige „coalitie- regeeringen" ten aanzien van de defensie en de gelukkige verbetering van houding, ofschoon hij 't aangevraagde nog maar aJs een „eersten stap" beschouwde en hij vrij wilde blijven ten aanzien van toekomstige belastingverhoogingen; van den heer Wijn koop (c.p.), die een motie gesteund zag door de n.s.b.-ers een combinatie, die hilariteit in de Kamer wekte! ten einde voorzieningen te vragen voor de oud-gepen sionneerden en hun weduwen, voor de oud marine-werklieden en voor de mobilisatie slachtoffers. Vermelden we nog, dat zoowel de heer Wijnkoop als de heer Groen hun teleurstel ling hebben uitgesproken over de afwijzen de houding van den minister inzake het militaire vliegveld bij Bergen, welke hou ding zij te minder begrepen daar er goed- koopere voorzieningen mogelijk schijnen. Tenslotte de heer de Geer (c.h.), die zeer serieus en zeer principieel op het ontwape- ningsbetoog van den heer van Houten (gis termiddag sprak zijn partijgenoot Posthuma ook nog) is ingegaan. De heer de Geer nu erkende, dat de gru welijkheden van den oorlog in strijd zijn met hi t Evangelie, doch meende, dat de heer van Houten zich in de geneesmiddelen ver giste en niet diep genoeg in het geweldige probleem was doorgedrongen. Hij weifelt nog in de analyse van zijn eigen gevoelens. Nu het werk van Genève stop staat, kon de remedie onmogelijk weerloosheid zijn, want dan zou men de boosdoeners tot heerschers op aarde maken. De toestand is slecht, doch I hij zou nog slechter zijn, als juist die sta ten, die orde willen, weerloos worden. Principieel verschilt hierin een klein land niet van een groot. De conclusie van den heer Geer was: le. dat wij naar menschelijk vermogen moe ten trachten het gevaar af te wenden; 2e. dat hierin geen reden is om elkaar als tegen standers te verketteren. Dit laatste mochten de heer van Houten en ook anderen, zoowel ter linker- als ter rechterzijde, zich aantrekken! De minister aan 't woord. In de avondvergadering behandelde mi nister van Dijk eerst eenige afzonderlijke punten, in de eerste plaats het ontworpen vliegveld bij Bergen. Hij ging de wording van de plannen na, de onderhandelingen met de ge meente Alkmaar releveerend, waarna de keus werd bepaald op het aange vochten terrein. Bij den aanleg van vliegterreinen is spoed noodig, in ver band met het kostbare materiaal. Er moest een nieuw terrein binnen de ves ting Holland komen en het uitgekozene is zeer geschikt voor het doel, alle tech nische bezwaren ten spijt, want die zijn ongegrond. Het departement heeft an dere suggesties onderzocht, doch geen beter terrein kunnen vinden. Er zijn be zwaren ingebracht van de zijde der be volking, die vreest dat Bergen zijn at tractie als vacantie-oord zal verloren zien gaan. Het tegendeel is volgens den minister waar, hetgeen blijkt uit de aanwezigheid van een vliegterrein bij Soesterberg, dat een groote attractie voor de vacantiegangers is. De midden' stand profiteert ervan en de in de om' geving liggende sanatoria ondervinden geen last. Overigens herhaalde de mi' nister nog eens zyn verzekering, dat zoo veel mogelijk er voor zal worden ge zorgd dat geen onnoodige rustverstoring plaats hegft. Een terrein bij den elec- trischen spoorweg was niet veilig ge noeg, bij het kanaal evenmin, omdat het wellicht eens geïnundeerd zou moeten worden. De minister wenschte geen stappen te doen om de beslissing ongedaan te ma ken. Van de andere afzonderlijke punten noe men we nog de positie van de oud-gepen sionneerden, hun weduwen, van de oud-ma rinewerklieden en van de mobilisatie-slacht' offers. De minister herinnerde aan de diver se bijslagen welke zijn verstrekt en meende, dat aan redelijke eischen ten aanzien van deze groepen is voldaan. Hy achtte de economische oorlogsvoorbe reiding van groot gewicht. Aan de voorbe reiding daarvan wordt gewerkt; zelf heeft de heer van Dijk, vroeger al minister van oorlog, daarvoor de grondslagen gelegd. Vervolgens kwam de minister tot een ver dediging van de versterking van de vloot in 't algemeen. Hij wees erop, dat de tijden zijn veranderd en wij door de internationaal gespannen verhoudingen in groote bezorgd heid zijn komen te verkeeren. Wat gevraagd wordt), hangt niet in de lucht; het kan worden ingevoegd in het be staande, slechts wordt de onbemande vioot reserve bemand. Wat de vraag aangaat wie de schuld van den achterstand bij leger en vloot draagt, verwees de minster den heer Albarda, die het aandeel der s.d. afwees, naar een rede van den heer K. ter Laan in 1930, toen hij bij de behandeling van de defensiebegfoo- ting openlijk erkende, dat de S.D.A.P. tal van militaire voorstellen had geweigerd te aanvaarden. Helaas heeft de frontverande ring der sociaal-democraten hen nog niet tot de erkenning gebracht van het primordiaal belang der defensie. De minister betwistte dat ons leger geen volksleger zou zijn. Eenerzijds kon er niet van worden af gezien de weermacht te versterken, an derzijds wogen de cultureele en sociale belangen zoo zwaar, dat de minister niet verder met zijn voorstellen is gegaan. Het gaat hier om de allerhoogste belan gen; het is ook een internationale plicht onze weermacht te versterken, want Nederland mag geen zwakke plek in West-Europa zyn, ter wille van het behoud van den vrede. Bovendien scheppen de aanschaffingen, de kazernebouw enz. werkverruiming. Na het betoog van den heer van Houten bestreden te hebben door o.a. op te merken, dat een verdedigings-oorlog geen zonde is, wees Z.Exc. op de kracht, die in de preven tie ligt, in het weten van den aanvaller dat wij ons verdedigen willen en kunnen. En toen kwam de minister tot zijn verde diging van het aangevraagde materiaal voor land- en zeemacht. Wat de laatste betreft handhaafde hij zyn stelling, dat er een Staatsmarine moet zijn, waarvan het cen trale punt in Nederland ligt, alhoewel het meerendeel van het materieel voor Indic is de vanouds beproefde Akker's Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap Nöq meer dan vroeger is nu het beproefde hoest geneesmiddel I Par floeon 90 et., f 1.J0, 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. noodig is. O.a. met het oog op de bevoorra ding is in Nederland een actieve kustverde diging onafwijsbaar. Met het oog op plotselinge overvallen, neutraliteitsschendingen of vervoeren van landingsdivisies hebben wij kruisers noodig; met vliegtuigen zal moeten worden samen gewerkt. De exploitatie van kruisers is ook niet duurder dan van vliegtuigen (1 kruiser tegenover 15 vliegtuigen). Ten aanzien van de uitbreiding van het contingent waren geen nieuwe gezichtspun ten geopend. Hij wees met nadruk erop, dat de 32000 man noodig zijn; 8000 per jaar om den achterstand in te halen en 4600 man per jaar voor de nieuwe wapens. Evenwel zou het amendement-IJssei- muiden (32000 man vijf jaar achtereen en dan 27.500 man) alhoewel de mi nister de aanneming niet gaarne zoh zien den opbouw van de legerorgani- satie niet in gevaar brengen. De regeering zal er naar streven om den druk van den dienstplicht op de groote ge zinnen zooveel mogelijk te verlichten, maar zij acht het toch maar merkwaardig dat het vorige jaar 45 pCt. van de vrijgestelden we gens broederdienst zich vrijwillig voor dienstneming hebben aangemeld. De -grondslagen van de eerste oefening van 11 maanden zyn: de geoefendheid van de manschappen; de geoefendheid van de of ficieren; beveiliging tegen strategische over vallen. Deze factoren maken een korterer oefentijd in verband met de hoogere eischen, welke aan de manschappen worden gesteld, onmogelijk. Elke verkorting van den eersten oefentijd brengt ons verder af van wat wij minimaal noodig hebben. De minister besloot met een ernstig be roep op de Kamer om de voorstellen der re geering te aanvaarden. Bij de replieken bleek de heer Albarda in geenen deele overtuigd te zijn. De heer Tilanus (c.h.) verklaarde zich be vredigd over des ministers uiteenzetting aangaande de elf maanden van den eersten oefentijd. Kruiser-amendement. Na een korte dupliek van den minister werden de algemeene beschouwingen geslo ten en begon men aan de artikelen van de defensiebegrooting. .Op een daarvan was een amendement van den heer Schilthuis (v.d.) ingediend, dat beoogde geen eersten termijn (van 5 mil- lioen) voor den bouw van een nieuwen krui ser uit te trekken. De minister behoefde er niet veel over te zeggen, want er was reeds genoeg over de kruiserkwestie gesproken. Hy achtte het amendement onaanvaardbaar. Donderdag wordt er over gestemd, evenals over de 's middags ingediende motie-Wijnkoop, waar in de voorsteller bij de replieken nog een kleine verandering bracht. Nadat de minister op een vraag van den heer van Poll (r.k.) aangaande den vlieg tuigbouw had geantwoord, dat samenwer king tusschen de Ned. vliegtuigfabrieken was verkregen teneinde zooveel mogelyk hier te lande te bouwen en dat bereids een groote bestelling was geplaatst, werd dc verdere behandeling der begrooting uitge steld tot Donderdag. Vandaag zal de Tweede Kamer niet bij eenkomen in verband met het afdeelingson- derzoek. Om 12 uur was de vergadering be ëindigd. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is gisteravond nog kor ten tijd bijeen geweest, om een kleine agen da af te doen, waarvan drie hamerstukken waren. Het eerste ontwerpje was dat, het welk dient om waarneming der rolzittingen door één rechter mogelijk te maken. De heer van Sasse van IJsselt (r.k.), de nestor der Kamer, ontwikkelde hiertegen eenige tech nische en practische bezwaren, doch zyn verzoek ging tenslotte niet zoover, dat stem ming noodig was. Z.h.st. ging dit ontwerpje, evenals de drie andere, er door. Vandaag hield eveneens de Eerste Kamer afdeelingsonderzoek. Donderdag 9 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewyde muziek (gr.pl.) 10.30 Het Omroeporkest en solist. In de pauze deel. 12.30 Gr.pl. 1.30 Orgel spel. 2.Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.Knipcursus. 3.45 Gr.pL 4.Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. 63.0 Sportpraatje. 7.— Voor de kin deren. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., me- dedeelingen. 8.15 Het Concert gebouw-orkest én solisten. (In de pauze rep.) 10.45 Rep. schaak match. 11.ANP-ber., sportrep. 11.30—12.— Avro-dansorkest. HILVERSUM, 1875 M. (8.—10.—en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.— en 2.—12.— uur). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkuur. 3.Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handen arbeid voor de jeugd. 5.15 Cello en piano. 6.Christ. Friesch halfuur. 6.30 Gr.pl. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.— Ber. 7.15 Voor postzegelverza melaars. 7.45 Weldadigheidspost zegels, causerie. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Dubbelmannenkwar- tet Kunst naar Kracht. 9.De ge volgen van aanrijding met auto mobielen, causerie. 9.30 Orgelcon cert. (10.— ANP-ber.) 10.45 Gym nastiekles. 11.—12.— Gr.pl. Hierna Schriftlezing DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.45 en 12.05 Gr.pl. 12.50 Het Trocadero Cinema-orkest. 1.3a2.20 Gr.pl. 3,10. A dream that was not a dream, causerie. 3.25 Gr.pl. 3.35 Het Sted. Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Tea-Time Talk, causerie. 5.20 Alvin Saxon's Band. 6.20 Ber. 6.40 Chinese literature in trans lation. 7.BBC-Empire-orkest en solist. 8.Rep. 8.20 Levy's Band en zangsolisten. 9.Men talking, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Variété- progr. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC- Theaterorkest en solist. 11.35 Mi- chsel Flome en zyn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.25 en 9.10 Gr.pl. 12.40 Giardino-orkest en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 Gr.pl. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 835 Vioolvoordr. 8.50 Symph.-concert 10.50—11.05 Gr.pl. n' KEULEN, 456 M. 5.50 Plietzsch Marko-orkest. 7.50 E. Börschel' orkest. 8.50 Viool en piano, inj Fabrieksorkest. 12.35 Sted. Orkest van Giessen. 1.35 Vroolijk concert 3.20 Koor en Collegium Musicuni van de Universiteit te Bonn. 5 30 Concert. 6.30 Gramofoonpl. 7,50 Radiotooneel. 9.5011.20 Arbeidg. dienstorkest, Stuttgarter Volksmu- sik en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Zang. 1, 1.30 Omroeporkest. 1.50 Zang. 2.— 2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6 50* 7.23 en 8.20 Gr.pl. 9.20 Omroep.' symph.-orkest. 11.—11.20 Gr.pl 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.502.20 Gr.pl, 5.20 Pianovoordr. 5.35 Zang. 6.35 Omroepkleinorkest. 7.Zang. 7.3} Gr.pl. 8.20 Omroepsalonorkest, -dansorkest en solisten. 9.35 Radio tooneel. Hierna vervolg concert 10.3011.20 Gezelschap voor Oude muziek, mmv. solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M, 7.20 Omroep-Amusements-orkegt. 8.10 „Dezember", maandoverzicht. 9.20 Ber. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.50, ParygR 9.50—12.05, Radio PTT Nord 12.05 —12.20, Parys R. 12.2013.20, Brug- sel VI. 13.20—14.20, Radio PTT Nord 14.20—15.05, Parijs R. 1505— 15.35, Lond. Reg. 15.35—17.20, Brussel VI. 17.2018.50, Keulen 18.50—19.50, Lond. Reg. 19.50-. 20.20, Weenen 20.2021.30, Boedg. pest 21.3021.50, Berlijn 21.50— 23.20, Danmarks Radio 23.2024.- Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3512.50, Droitwich 12.50 14.25, Lond. Reg. 14.25-15.10, Droitwich 15.10—18.40, Brussel Fr. 18.4019.Droitwich 19.22.45, Lond. Reg. 22.4523.35, Droitwich 23.35—24.—. Lijn 5: Diversen. GEEN BELASTINGVERLAGING IN NOORDHOLLAND. Prov. Staten over werkloosheidsbestrijding. In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Prov. Staten van Noordholland gaf de heer Seegers (c.p.) in een uitvoerige rede zijn critiek op de begrooting. Een sala ris verhooging van 5 pCt. kan worden toege kend en de subsidies kunnen weer verhoogd worden. De heer Lambooy (r.k.) betoogde, dat, al is de belastingdruk in het geheele land hoog, daardoor de werkloozenzorg niet min der mag worden. Het moet een eere-zaak zijn den nood der werkloozen zooveel mo gelijk te verlichten. Spr. wil thans niet op belastingverlaging aandringen, al geeft hij toe, dat een verlichting van den druk alge meen gewaardeerd zou worden. Hij kon zich niet vereenigen met het standpunt van den heer Asscher, die verkorting van den arbeidstijd verdedigde. Deze zaken moeten internationaal geregeld worden, anders komt Nederland in den knel. Spr. onderschreef den wensch o.m. door den heer de Jong Schou wenburg uitgesproken, om den Staten ook de cijfers van de voorgaande rekening over te leggen, waardoor een juisteren indruk van de begrooting kan worden verkregen. De heer Vlekke (n.s.b.) -verklaarde aan vankelijk niet voornemens te zijn geweest over de begrooting te spreken; maar hy is er nu wel toe gedwongen. Hij achtte het on juist te zeggen, dat de uitslag van de ver kiezingen het democratische stelsel de over winning heeft toegekend. De heer Sneevliet (r.s.a.p.) stelde zich de vraag of uit deze begrooting een andere geest spreekt dan uit de vorige. Zijn ant woord was ontkennend. Uitvoerig ging spr. in op hetgeen over de werkloosheidsbestrij ding is gezegd. Voldaanheid is z.i. op dit punt allerminst op haar plaats. Mevrouw BoissevainPijnappel (v.b.) besprak den nieuwen drang der regeering om de salarissen van het personeel der prov. ziekenhuizen te verlagen. De provincie heeft de vorige voorschriften der regee ring opgevolgd; er is dus voldaan aan de wenschen tot verlaging van het salarispeil tot dat van het rijkspersoneel. Voor nieuwe verlaging is geen reden en zij zou vooral voor het jonge personeel zeer ontmoedigend zijn. Spr. drong er bij Ged. Staten op aan ook de belangen der leerling-verplegenden niet uit het oog te verliezen. Een verlaging van de salarissen zou een verlaging van het peil tot gevolg hebben. De heer Meyer (s.d.) drong eveneens aan op niet-aantasting van het salaris van het prov. personeel en verzocht Ged. Staten overleg te plegen met de regeering. Hij vroeg of het juist is, dat Ged. Staten zich tegenover de regeering bereid hebben ver klaard tot verlaging der salarissen van de leerling-verplegenden. En zoo ja, waarom. De heer Thomassen (s.d.) achtte het niet juist, dat Ged. Staten het zandzuigen uit het Wijde Blik onder Kortenhoef hebben doen staken zonder schadevergoeding wenschte dat Ged. Staten de schade aan het Hilversumsche kanaal door den aannemer van het zandzuigwerk wordt vergoed. Des noods zal hij daartoe gerechtelijk moeten worden gedwongen. Spr. vroeg oi Ged. Staten van het polderbestuur van Haar lemmermeer al een behoorlijke loonregeling voor het personeel hebben verkregen. De heer Ankersmit (s.d.) bestreed den door Ged. Staten voorgenomen aankoop van twee boerderijen in den polder *D® Nes", onder Ilpendam, van de Ontginning'* mij. Die boerderijen moeten zoo noodig aan de meestbiedenden worden verkocht. De heer Van Leuzen (v.d.) sloot zich ten aanzien van het subsidie voor de gem. uW* versiteit van Amsterdam aan by het betoog van den heer De Vries. Amsterdam worden beschouwd als een deel van de provincie. jBM De heer Heijermans (s.d.) verdedigde zü® voorstel om het subsidie voor het genees* kundig onderwijs aan de gem. universjW van Amsterdam van 9000 te brengen W 25.000. De vergadering werd verdaagd tot heflF morgen half tien. 37. Toen er weer nieuwe eitjes in nest der koolmezen lagen, betrok Wip zijn post. Erg makkelijk was dat niet. Hij werd door zijn kameraadjes bespot en zelfs kwam het af en toe tot vechtpartijen. Wip hield echter dapper vol. WÉVw 38. Eindelijk kwamen de eitjes uit en Wip was erg trots dat hij zoo'n groot aan deel hierin had gehad. Wip was nog da genlang bij de jonge koolmeesjes te vin den en hield er zelfs erg veel van. Dit voorval was in de vogelwereld spoedig bekend en Wip genoot nu het vertrouwen van alle vogels.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6