CACAO van RINGERS HeuifleUw m A bu 'T OOG Vader kan er tegen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Koster verduisterde gelden der armen. Zwijgzaam journalist in gijzeling gesteld. TWEEDE BLAD 3 PLAFOND TE HEERLEN INGESTORT. Acht arbeiders gewond, van wie zes ernstig. Door nog onbekende oorzaak is gister middag een plafond van het Hollandia- theater in de Saroleastraat te Heerlen, dat op het oogenblik verbouwd wordt, ingestort. Acht arbeiders werden ge wond, van wie zes ernstig. De laatste dagen zijn aan de bioscoop her stelwerkzaamheden verricht, doch tot op heden konden de voorstellingen normaal doorgang vinden. Gister evenwel is het thea ter voorloopig tot eind December gesloten, teheinde tot de groote verbouwing over te gaan. Een groot aantal arbeiders bevond zich in het gebouw, doch acht waren op de plëk, waar het ongeluk geschiedde, aan het werk. Van een hoogte van bijna vijf meter stortten zij omlaag. Het instorten, dat met een harden slag gepaard ging, werd in den omtrek duidelijk gehoord. De politie ver scheen spoedig ter plaatse en begon onmid dellijk met het transporteeren van de ge wonden naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen. Zij werd hierbij geassisteerd door enkele doktoren uit den omtrek. Vooral de arbeider M. Horsels uit Gutte- coven (gem. Limbricht) bleek er eig aan toe te zijn. Hij had zware verwondingen aan het hoofd opgeloopen en werd na aankomst in het ziekenhuis van de H.H. Sacramenten der Sterver 'en voorzien. De overige vijf ernstig gewonden, t.w. P. Hustings uit Gut- tecoven, J. Hustings uit Sittard, F. Sprado uit Brunssum en J. Ramakers uit Heerier- heide, zijn eveneens ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Hun toestand is naar omstandigheden redelijk wel. De twee arbeiders, die licht gekwetst wer den, zijn, nadat hun verwondingen door doktoren waren behandeld, naar hun woning vervoerd. De hoofdinspecteur van de recherche, die met het onderzoek belast is, heeft in over leg met den directeur van publieke werken het werk stop doen zetten. Het parket uit Maastricht zal vandaag ter plaatse een on derzoek instellen. EEN KLEPTOMANE. Een dame te Utrecht, in wier woning een heel magazijn werd aangetroffen. In een der groote magazijnen te Utrecht i3 een 69-jarige dame op heeterdaad betrapt by een poging, een aantal goederen te ont vreemden. Toen zij naar het politiebureau was overgebracht, bleek, dat zij onder haar mantel een grooten zak droeg, waarin zich o.m. zes paar kinderkousen, een paar schorten, eenige broeken, verscheidene flesschen met eau de cologne bevonden. Waarschijnlijk warer. al deze voorwerpen van diefstal afkomstig. De politie heeft ten huize van deze dame, die geenszins in behoeftige omstandigheden verkeert, een huiszoeking verricht en daar vond zij een heel magazijn van allerlei huis houdelijke en andere voorwerpen, die, naar verondersteld wordt, alle van diefstal af komstig zijn. Daaronder waren tien para- pluies, een groote hoeveelheid couponstof- feii, kwasten, borstels, wel vijftig paar nieuwe kousen, pantoffels, flesschen met eau de cologne, busjes conserven, kleeding- siukken, doeken, ondergoed, pannen, poets lappen, chocolade-artikelen en zelfs ver scheidene rits-sluitingen. Aan sommige arti kelen waren da prijskaartjes nog bevestigd In haar woning werden verder nog ver schillende groote tasschen gevot.den, waarin de gestolen voorwerpen gemakkelijk kon den worden verbergen. De dame, die ver moedelijk een kleotomane is, ontkent even wel de in haar woning gevonden voorwer pen te hebben g -stolen. Zelfs ontkent 2ij het geval van diefstal, waarby ie op heeter daad werd betrapt OPLICHTER TE TILBURG AANGEHOUDEN. De politie te Tilburg heeft aldaar aan gehouden zekeren G. Gr., van beroep werktuigkundige. Gr. maakte er zijn werk van, voor diverse „stichtingen" op te tre den en op deze wijze verschillenden per sonen door bedriegelijke voorstellingen geld afhandig te maken. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 2700. Gr. zal ter beschikking van de politie te Breda worden gesteld. Door ALAN DARE 25) De groene oevers gleden voorbij en het gepuf van de machine klonk al sneller en sneller. Spoedig was het kamp uit het oog verdwenen. Maxine leek iedere minuut een eeuwigheid. De boot scheen voort te krui pen, hoewel haar oogen haar zeiden, dat ze zich met wonderlijke snelheid voort bewoog. „We zijn er gauw!" fluisterde de gravin. „Ik deed er twee uur over tegen den stroom in. René, gaan we zoo vlug, als het kan?" De man aan het stuurwiel knikte. Maxine was veel te opgewonden, om zich te ver bazen over het nogal vreemde feit, dat de aristocratische gravin Brodsky den man bij zijn voornaam noemde. Maar de gravin zelf scheen op hetzelfde oogenblik haar vergissing te bemerken en beet zich op de lippen. „Waarom gaat u 'naar Prainha?" vroeg zij. „Het is noodig, er een anderen dokter by te halen een chirurg". „Een chirurg? Nu begrijp ik het. Er ts een amputatie noodig. Nu, hij is sterk en zal het overleven!" LUCIENNE BOYER NAAR NEDERLAND. De bekende chansonniere Lucienne Boyer zal de hoofdrol vervullen in de ope rette „La belle saison" (Libretto van Jean de Letraz, muziek van Jean Delettre), waarbij als haar partners optreden de Fransche humoristen Pills en Tabet, ver der de Fransche komiek Boucot, Jeanne Veniat, Genevieve Karquel en vele andere Fransche operette-sterren. Impressario Hugo Helm heeft het ge- heele gezelschap, bestaande uit 25 per sonen, uitgenoodigd, naar Nederland te komen, waar het, begeleid door een orkest van Nederlandsche musici onder leiding van den Franschen dirigent Perdreau, een tweetal voorstellingen zal geven, en wel op Dinsdag 28 en Woensdag 29 December a.s. in het gebouw voor kunsten en weten schappen in de residentie. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. Meer noodig dan geraamd was. Op de begrooting voor het dienstjaar 1936 werd voor rijkssteun aan noodlijden de gemeenten uitgetrokken 3.450.000. In den loop van 1936 bleek evenwel, dat' het toegestane bedrag niet toereikend zou zijn om aan de aanvragen om rijks- steun te voldoen. Uit de thans beschikbare gegevens is gebleken, dat met 5.100.000 zal kunnen worden volstaan. Het meer benoodigd bedrag ad. 1.650.000 wordt thans bij de Tweede Kamer aangevraagd. MIST OP DEN WATERWEG. Engelsch stoomschip aan den grond gevaren. Het gisteravond van Rotterdam naar Hamburg vertrokken Fngelsche s.s. „Llan- stephan Castle" van de Engelsche Union Castle Lire is tijdens mist tegen acht uur op den Nieuwen Waterweg naby dukdalf groen 5, ter hoogte van de schutsluis tus- schen Maassluis en Hoek van Holland aan den grond gevaren. /ss'stertie 's derwaarts vertrokken. Het schin is 11.299 ton groot. Voor de op veerden bestaat niet het min"te gevaar. In den loon van den nacht hoopte men het s?b!i vlet te krijgen. Geregeld een kop heete chocolade, nu het weer zoo verraderlijk is. Dat is op wekkend en het geeft „weer stand". Maar dan ook cacao waar voeding in zit. Cacao van Ringersl Ze komt heusch niet duurder, want U doet lange met een bus. Groen etiket >/i K G. 1.56 Oranje etiket '/i K G. 1.82 Gedecor. bus 'Ii K.G. 2.08 Kleinere bussen naar verhouding Qï föyioHafai fy*i iS tevenS voeetzaam en Ucht verteerbaar p-vT EMMPR KOKEND PEK GEVALLEN. De 33-jnrige C. ven Leeuwen, wonende aan dm Straatweg te R'jsoord, is gisteren oen d-n Keileweg op het terrein van de N.V. Staalindustrie met een emmer kokende pek gevallen. Met brandwonden aan beide handen tot in d->n derden graad is de man ner aWo van dm G.G.P. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam. ZOLDv*»cc"UIT GEKAPSEISD. Roerganger te water geraakt Gisteren is ter hoogte van het havenhoofd Ie Pernis een zolderschu't, geladen met een deklast ijzer, gekaoseisd. De schuit werd gesleept door de sleenboot „Luis", kapitein de 40-jarige M. van Vessem en moest naar het Boerengat. Plotseling begon de schuit te gieren en sloeg tengevolge van den ster ken ebstroom om. De 53-jariee roerganger L. v. d. Waal, wonende Potgieterstraat te Schiedam, geraakte te water en werd op gehaald door de bemanning van de sleep boot „Iris" die te hulo was gekomen. In bewusteloozen toestand werd de roer ganger overgebracht naar Pernis, waar hij door dr. v. d. Berg met behulo van een zuurstofapparaat weder bij kennis werd gebracht. Per auto van den G.G.D. is de drenkeling daarop vervoerd naar het gemeente zie kenhuis te Schiedam. DE INBRAAK B*J DEN HOUTVESTER. De zooveelste arrestatie te Apeldoorn. De inspecteur der centrale recherche te Amsterdam, de heer H. J. Moll, die de lei ding heeft van het onderzoek in verband met de inhraak in de houtvesterij te Apel doorn, heeft in den nacht van Zondag op Maandag wederom een arrestatie vei richt. Als verdacht van medeplichtigheid heeft hij n.L een 35-jarigen Amsterdammer aange houden, die inmiddels op transport is ge steld naar Apeldoorn. In totaal heeft de centrale recherche thans acht personen ge arresteerd, die verdacht worden bij deze inbraak betrokken te zijn. GOOISCHE POLITIE HOUDT OPRUIMING. Weer eenige inbraken opgehelderd. Nog meer Gooische inbraken zijn aan het licht gekomen. Eenige maanden geleden werd ingebroken in de emaillefabriek Lang- cat aan den Zwarteweg op de grens van Naarden en Bussum, waarby een brandkast werd opengebroken en een tweede met bus kruit bewerkt werd. De inbrekers werden echter gestoord. Een zelfde inbraak geschiedde te Hilver sum in een wasschery waar eveneens bus kruit werd gebruikt. Ook hier met weinig succes. 4 Thans heeft de Naardensche politie van den officier van justitie te Haarlem bericht ontvangen dat een zekere B., gedetineerd te Haarlem, bekend heeft, de inbraak bij Langcat te hebben gepleegd. Hij had hierbij hulp van zekeren Sch. die in Soest is aan gehouden en thans in Utrecht gedetineerd is. Ook de inbraak in de stoomwasscherjj te Hilversum hebben zij gepleegd. Van de Bussumsche politie vernamen wij dat genoemde personen zich schuldig hebben gemaakt aan de inbraak gepleegd in de vil la van den omroepleider S. aan den Rijks weg te Bussum, waar vooral medailles wer den gestolen. Daar in korten tijd verschillende inbre kers in het Gooi zijn gearresteerd, is de rust in het Gooi weer voor een groot deel terug gekeerd. .AUTO R'JDT OP CHAUFFEUR IN. Slachtoffer ernstig gewond. Gisteravond omstreeks half acht bemerk te een chauffeur van de firma W. uit Mar- kelo, die met een achtwielige vrachtauto op den Rijksweg Amsterdam-Amersfoort reed. dat het achterlicht van de auto niet brandde. Nabij den Thirisweg onder Naarden, zette hij den wagen uiterst rechts van den weg in de nabijheid van een lantaarn en ging daar op het achterlicht herstellen. Uit de richting Amsterdam naderde een personen-auto, waarvan de bestuurder den vrachtwagen te laat opmerkte. De auto reed tegen den vrachtauto-chauffeur op, die met een smak tegen den grond werd geworpen en zwaar gewond bleef liggen. Nadat hem de eerste hulp was verleend werd hy per brancard naar de Majella-stichting te Bus sum vervoerd. De man bleek een zware her senschudding en een ernstige verwonding aan zijn schouder en vermoedelijk een ver bloeding te hebben opgeloopen. DOOR HIJSCH GETROFFEN. Gisteren heeft de 31-jarige B. Boertje, wonende Jacobinastraat, by werkzaamhe den aan de Wilhelminakade te Rotterdam een hysch hout op het linkeronderbeen ge kregen, waardoor dit lichaamsdeel brak. Hy is per auto van den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. DE ONDERGANG VAN DE „RENOWN". Een der uiterst gevaarlijke reddingen van de N.Z.HJtJVL Morgen is het een halve eeuw geleden, dat de naam Dorus Rijkers voor het eerst op ieders lippen kwam. In den vroegen ochtend van den 9den De cember 1887 tusschen vier en vijf uur strand de bij ruw weer met harde stormvlagen uit W.Z.W., de Duitsche bark „Renown", met een lading rijst op weg van Bangkok naar Bremen, te Nieuwediep nabij de Keizersbult. Drie dagen lang beukten de wilde golven het schip en het land volgde in angstige spanning de heldhaftige reddingspogingen, die door de roeiers onder leiding van Dorus Rijkers, die ruim een jaar tevoren zyn loop baan als bootsman begonnen was, onder uiterst moeilijke omstandigheden werden uitgevoerd. Men slaagde erin 23 van de 25 opvarenden aan wal te brengen. De tweede stuurman verdronk, terwijl een lid der be manning door uitputting bezweek. BRAND IN CURACAO. Tank in lichter laaie. Op de terreinen van de Bataafsche Petro- leummaatschappij op Curagao is brand uit gebroken. Een tank en een pomphuis staan in lichter laaie. Het is nog niet gelukt het vuur te dooven. Bii de directie der Bataafsche te den Haag waar wij gisteravond informeerden, had men intusschen nog geen enkel bericht over dezen brand ontvangen. Wel maakte men er ons op attent, dat de tanks er zijn er in totaal 350- vry ver uit elkaar staan en door brandwallen zijn omgeven, terwijl ook de brandbluschmid- delen uiteraard zeer omvangrijk zyn. Daar echter op Curagao een sterke wind staat, valt er, wanneer de brand inderdaad van beteeken is is, omtrent een mogelijke uit breiding niets te zeggen. Bovendien is daar bij ook nog van beteekenis, de inhoud van de tank, of deze n.L uit benzine of ruwe olie bestaat, doch ook daaromtrent is momenteel nog niets bekend. (Msb.) Eisch: 1 jaar gevangenisstraf. Gisteren kwam voor de meervoudige strafkamer der Alkmaarsche rechtbank in behandeling de zaak tegen Jan Br., die in zijn functie als koster en diaken van de Ned. herv. kerk te Oudendijk (gem. Schar dam) by Hoorn gelden der armen verduis terd had. Tusschen 29 December 1933 en 16 October 1936 had verdachte zich vergrepen aan deze gelden, respectievelijk bedragen van 40 en 16. Uit de behandeling van de zaak bleek voldoende, dat men den koster buitenge woon vertrouwd had, controle op de boeken was er nauwelijks geweest en jaren lang had de koster zijn ouderlingen 'n rad voor de oogen gedraaid. Het werd hem heel gemakkelijk gemaakt. Hij moest geld voor de armen by de boerenleenbank halen en had tevens de bevoegdheid deze gelden aan de armen uit te reiken. Daar zijn vrouw en zijn dochtertje evenwel ziekelijk waren en deze geneesmiddelen behoefden, had verdachte de bedragen maar in eigen zak laten glijden en geen mensch, die er aan vankelijk naar kraaide. Als de boeken moesten worden nagekeken, deed men dat zoo oopervlakkig dat niemand er erg in had, dat de cijfers verdraaid waren. Getuige Jan Visser, veehouder te Schar dam verklaarde als ouderling ter zitting, dat zijn oogen de laatste jaren niet te best meer waren en dat hy de cijfertjes in het boek niet goed meer had kunnen onder scheiden. Bovendien vertrouwde hij den koster en had zich er weinig om bekom- merd. Zoodoende had verdachte zijn lidmaat- schap van de kerk schromelijk misbruikt om er zelf beter van te worden. Hij had als het ware het spaarbankboekje van de dia conie leeggepompt. De officier van justitie achtte dit een ergerlijk feit en sprak in vage termen ook nog van een inbraak in de kerk, waarvan verdachte ongetwijfeld meer wist, al was het dan ook niet te bewijzen geweest. In verband met den ernst van het feit achtte spr. een zware straf op haar plaats en eischte tenslotte een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. De verdediger mr. Thomas bepleitte cle mentie in den geest van een voorwaarde lijke straf. Hij soi: nit geheime vergadering geklapt hebben. Gisterochtend is de heer C. L. Hansen, verslaggever van „Het Vaderland", die door den rechter-commissaris als getuige werd gehoord in een strafzaak, in gijzeling gesteld omdat hy weigerde de bron van zyn berichten te noemen. Naar wij vernemen, zou deze zaak zich als volgt hebben toegedragen. Op 20 September is er een geheime ver gadering van den gemeenteraad gehouden. Over de in deze geheime vergadering be handelde kwesties zou de heer Hansen in lichtingen hebben gekregen, welke hy in het blad, waaraan hy verbonden is, heeft gepubliceerd. Volgens deze publicatie zou in bedoelde geheime vergadering critiek zijn uitgeoefend op het beleid van den di recteur van het gemeéntelijk electrisch bedrijf en voorts ter sprake zijn gekomen de kwestie van 't stroomleverings-contract met Rotterdam en het contract met de ge meente Rijswijk. De burgemeester wenschte te weten van wie deze inlichtingen uit de geheime ver gadering afkomstig waren. De heer Hansen weigerde echter elke inlichting daaromtrent te geven. De burgemeester heeft daarop in een volgende geheime raadsvergadering aan de leden, die aanwezig waren, de vraag gesteld of zij inlichtingen over het in de vorige vergadering behandelde hadden verstrekt. Allen gaven 'n ontkennend antwoord. Aan de niet-aanwezige leden van den raad heeft de burgemeester dezelfde vraag schriftelijk gesteld. Ook van dezen kwam een verkla ring in, dat zij niet de bedoelde inlichtingen hadden verstrekt. De burgemeester heeft toen 'n aanklacht bij de justitie ingediend, tegen het onbe kende raadslid, dat zyn ambtsgeheim ge schonken zou hebben, door mededeelingen uit de geheime vergadering te doen. Deze kwestie bevindt zich thans in het stadium van gerechtelijk vooronderzoek. De heer Hansen is eenige malen als getuige door den rechter-commissaris gehoord, doch heeft zich steeds op het standDunt ge steld, dat hij zijn zegsman niet wenschte te noemen. Ook gisterochtend werd hij door den rechter-commissaris verhoord en na dit verhoor werd hem medegedeeld, dat hij, in verband met zijn weigering om als getuige in een strafzaak, inlichtingen te verstrek ken, in gijzeling werd gesteld. Telegram van Journalistenkring. Het bestuur van den Nederlandschen journalistenkring heeft thans het volgende telegram aan de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage gezonden: „De Ned. Journalisten Kring, met leed wezen kennis genomen hebbende van het feit, dat de journalist C. L. Hansen we gens het zich verschoonen van getuigenis omtrent de bron van een mededeeling in zijn blad, door uw college in gijzeling is gesteld, brengt eerbiedig onder de aandacht van uw college, dat naar de opvatting van den Nederlandschen Journalisten Kring de journalist, die de eer van zijn beroep wil hoog houden, uit hoofde van dat beroep tot geheimhouding van den naam van zijn zegsman verplicht is. Derhalve verzoekt de Nederlandsche Journalisten Kring u eerbiedig bij uwe verdere overweging een voor den betrok kene gunstige beschikking te willen ne men". De opmerking klonk wat ongevoelig in de gegeven omstandigheden, maar Maxine lette er niet op. Zij was de gravin dank baar voor haar aanwezigheid met de mo torboot. Maar al was deze hulp tjjdig, het gevaar was .misschien zooveel te grooter. Haar gedachten gingen terug naar het ongeval. Toen alles zoo vredig leek, was plotseling deze bliksemstraal uit den hemel gekomen, om het gpluk van haar kort hu welijksleven te vernietigen. Soms had zij zich wel eens afgevraagd, waarmede zij zooveel geluk verdiend had. Welke vijand had het gedaan en waarom? De eenige vijand, dien haar man had, was Phenuit. Maar dat monster had zich toch niet met een blaaspijp met vergiftigde pij len in het woud kunnen verbergen? Zij sidderde bij die gedachte, en kon het niet geheel van zich afzetten, dat hij er moge lijk toch bij betrokken was geweest. Eeni- gey tijd geleden had zij nog een vreemde gewaarwording gehad, een terugkomen van de oude vrees. Maar Kennedy's tegen woordigheid en liefde waren voldoende geweest, om het spook op den achtergrond te dringen. De motorboot maakte een groote bocht en recht voor hen zag zij een wit jacht voor anker liggen, maar met stoom op. Het was sierlijk gebouwd en haar blik werd er door geboeid. Vreemd, dat het haar zoo bekend voorkwam! Zij kon zich niet her inneren, ooit zoo'n jacht gezien te hebben, en toch bleef het in haar onderbewustzijn hangen, als iets, dat men in een droom ge zien heeft. „Hoe ver zyn we nu?" vroeg zy. Maar de gravin antwoordde niet. Ook zij staarde gespannen naar het jacht „Zijn we al halfweg?" Een half naakte gedaante kroop door de deur in het salon. Het was de inboorling, wiens tegenwoordigheid op de boot zoo nutteloos had geleken. Hij hield de eene hand achter zich, en zijn zwarte, glinste rende oogen waren strak op haar gericht. Zij zag een schaduw aan haar voeten een schaduw, die zich bewoog, en draaide zich snel om. Een zwarte hand schoot uit en een zakdoek werd over haar mond en neus geworpen. Een walgelijke lucht drong tot haar door en maakte, dat haar strijd veranderde in krampachtige bewegingen. De geheele we reld scheen onder haar weg te zinken. Het laatste, wat zij zag. was hef boosaardige, bleeke gezicht van de gravin, en in haar donkere oogen was een blik van triomf. HOOFDSTUK XIII. Het oude spook. Maxine opende de oogen en knipperde tegen het schelle licht. Zij lag in een bed in een goed ingerichte scheepshut en het rhythroische gedreun van een machine ver telde haar, dat het schio in beweging was. Maar d't feit drong niet onmiddellijk tot haar door. In het eerst dacht zij, dat zy ziek was, want haar hoofd deed haar erge pijn en er was een vreemde, doordringende lucht om haar heen. Maar toen zij ontdekte, dat z<j peheel gekleed was, moest zy die ge dachte laten varen. En toch moest zij ziek zijn, daar zij in bed lag. Zeeziekte? Neen, die was zij drie dagen na het vertrek der boot uit Engeland te boven gekomen. Na tuurlijk was zy op de Marajo met Bob, op weg naart Zij schrok op, toen zij tot het besef kwam, dat dit onmogelijk de Marajo kon zijn. Zij waren immers weken geleden al van boord gegaan! Wat dan...? Langzaam drong de waarheid tot haar door. Zij herinnerde zich de schaduw van den zwarten man en het afschuwelijke gevoel van verstikking. Zij was bedwelmd geworden! Met een zachten kreet sprong zy uit bed en keek uit het patrijspoortje. De boot was op de rivier en voer voorbij Prainha. Prain ha! Ja, zij was op weg geweest naar Prainha om Hornblows hulp in te roepen. Alles was nu weer helder en het hoofd duizelde haar bij den schok. Zij waren Prainha voorbij waar de eenige hoop was. Bob te redden! Zij snelde naar de deur, maar die was aan de buitenzijde stevig gegrendeld. Zy sloeg er met de vuist tegen, doch zag na eenige oogenblikken het nuttelooze ervan in. Waggelend bereikte zij het bed en zonk er op neer. Wat beteekende dit alles? Was de gravin ook een gevangene? Neen, zy herinnerde zich den triomfantelijken blik op haar gezicht, kort voordat zyzelve het bewustzijn verloren had. De gravin was een bedriegster! Bob had toch gelijk gehad. Hier stak Phenuit ach ter. Als een niets kwaads vermoedende vlieg was zy regelrecht in het kunstig ge weven web gevlogen. En Bob was ziek misschien zelfs stervende! Tot wanhoop gedreven trachtte zy door 't patrijspoortje te klimmen, met de bedoeling, naar de ver wijderde kust te zwemmen, maar het was te klein om er zich door te wringen. Een poosje bleef zij handenwringend van angst staan en zag, hoe Prainha in de verte verdween. Toen het eindelijk geheel uit 't gezicht verdwenen was, en de breede ri vier nog breeder scheen te worden, kwam zij tot het pijnlijke besef, dat alles ver loren was. Hannaway zou op haar wachten, tot het te laat zou zyn, weer een boodschap naar den chirurg te zenden. Ja, alles was nu verloren! Niets kwam er meer op aan, als Bob bezweek. Die gravin! Woede overmeesterde haar, toen zij over de daad van die mooie dui velin nadacht. Zy had haar in haar huis genoodigd, had haar de hand gedrukt. Kon er afschuwelijker verraad besiaan dan dit? Toen haar die vreeselyke, verstikkende doek over den mond werd geworpen, had de gravin gelachen! Zij snikte van afkeer. Het jacht! Zy twijfelde er niet aan, dat zy aan boord van het schip was gebracht, dat zij voor anker had zien liggen. Nu her innerde zij zich, waar zij het eerder gezien had. Niet in een droom, maar in werkelijk heid. De vaagheid van de herinnering was te wyten aan het feit, dat zy het 's nachts had gezien, toen het in den inham lag, waarin Bob Phenuit na den verwoeden strijd van de rots had geworpen. Zij hief het hoofd op, toen zy een gren del hoorde terugschuiven. Het volgend oogenblik trad Phenuit de hut binnen. Het zien van zyn hatelijk gezicht deed haar ineenkrimpen. De oude, verlammende vrees keerde terug. Een oogenblik keek hij haar zwijgend aan en daarop verviel hij in zijn gewonen kakellach, die zoo afschuwe lijk was om aan te hooren. „Zoo ontmoeten wy elkaar dus weer?" Zij antwoordde niet. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7