VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP Oplossing spelli: gvraagstuk? Bespreking over Velser-tunnelbouw. Branden. "Si rt -* s|44ftyi TWEEDE BLAD fBitutettiand Overleg met België Met betrekking tot het spellings vraagstuk zegt minister Slotemaker de Bruine m de memorie van antwoord over zijn begrooting: De regeering is overtuigd, dat de toe stand, waarby de regeering de eene, de jeugd een andere spelling toepast, niet bestendigd kan blijven, dat derhalve re geering en school dezelfde schrijfwijze moeten gaan volgen. Zij is intusschen eveneens overtuigd, dat de keuze, waarvoor zij staat niet kan worden gedaan zonder dat zeker heid verkregen is omtrent hetgeen ter zake in België kan worden verwacht, Zonder zich te willen binden aan elders te nemen besluiten en overtuigd van haar taak om een zelfstandige keuze te doen, is niettemin de regeering van oor deel, dat „de cultureele band tusschen Nederland en de Vlamingen" zoo eenigs zins mogelijk niet door een verschillen de schrijfwijze van de gemeenschappe lijke taal moet worden geschaad. De re geering vertrouwt, dat zij weldra zeker heid zal kunnen verkrijgen omtrent het standpunt, dat de Belgische regeering te dezer zake inneemt, waarna zij on verwijld haar verdere houding zal be palen. Het denkbeeld, om de spelling in hoofdlijnen bij de wet vast te stellen, is bij de regeering in overweging. Het ligt echter niet in de bedoeling om met een beslissing over de thans hangende vragen te wachten totdat deze overwe ging tot een resultaat heeft geleid. Het standpunt van Ged. Staten In de namiddagvergadering van de Prov. Staten van Noordholland beantwoordde de heer Witteman (r.k.), lid van Ged. Staten, de opmerkingen over de salarisregeling ge maakt. Spr. verklaarde, dat Ged. Staten den tijd niet gekomen achten om tot salarisver' hooging over te gaan; daarmee is het geor ganiseerd overleg het eens. Ged. Staten zijn bereid nog eens met de regeering te bespre ken de mogelijkheid om de verlaging voor leerling-verplegenden niet door te voeren; maar het college moet vrij zijn, niet gebon den aan tijd of aan een m&ndaat van de Staten. De motie-Seegers (5 pCt. salarisver- hooging) en de motie-Sneevliet (10 pCt. op de loonen minder dan 1500) wijzen Ged Staten af. De heer Bomans (r.k.) lid van Ged. Sta ten, zou niet uitvoerig op details ingaan. Breierij en garnalendrogerij zijn geen on derwerpen, die bij de begrooting ons lang mogen bezig houden. Maar spr. wil wel ter geruststelling van eenige sprekers zeggen, dat de nadeelen en gevaren van de huis industrie niet kleven aan de bedrijven, die onder toezicht van de provincie staan. Hij kan verklaren, dat zoolang het provinciaal bestuur het toezicht heeft, van de misbrui ken in de huisindustrie geen sprake zal zijn. De opmerkingen over de opgebouwde fundamenten van het slot te Egmond aa.i den Hoef beantwoordde spr. met de verkla ring, dat men dergelijke zaken met fanta sie moet beschouwen; en aan fantasie zijn de Staten rijk. Opbouw zou niet te verdedigen zijn; spr. raamt de kosten op f 1.500.000. Met een uitgaaf voor een dergelijk doel zou hij zijn collega voor de financiën niet onder de oogen durven komen. Maar overigens weet spr. niet welke bestemming aan een her bouwd slot zou moeten worden gegeven. Er is gesproken over de groote belangen van de plannen in de omgeving van het Noordzeekanaal en den tunnelbouw. Spr. kan verklaren, dat Ged. Staten zich geheel stellen op het standpunt van Amsterdam. Ten aanzien van de bemoeiingen van den Econ. Technol. Dienst merkte spr. op. dat de provincie zich niet kan inlaten met de leiding van Hoogovens. De heer de Miranda: Dat moet ook niet! De heer Bomans: Dank u, meneer de Mi randa. Het zou een verwaandheid van Ged. Staten zijn, zich daarmee te bemoeien. De heer Asscher: Juist! De heer Bomans zegt verder, dat er een rapport van den Econ. Techn. Dienst over de Visscherij van IJmuiden op komst is. Spr. komt dan tot de opmerkingen over het zandzuigen in het Wijde Blik. De beschadi ging aan de kunstwerken wordt hersteld op kosten van den aannemer, die daarvoor gestort heeft. De aannemer moet nog meer betalen, nog ongeveer 50.000. Zoolang dat niet betaald is, kan de aannemer er niet meer in. Komende tot de opmerkingen over het natuurschoon geeft spr. de verzekering, dat hetgeen vernield mocht worden, weer zal worden hersteld. Maar men vergete niet, dat door nieuwe werken veel nieuw natuur schoon geschapen wordt. Ged. Staten zullen waken tegen elke vernietiging en schen ding. Dat in de werkverschaffing van de pro vincie loonen van 7 worden betaald, ont kent spr.; er worden loonen betaald van 18, 20 en 21. Spr. zal over de garna lendrogerij niet veel zeggen, omdat hy er niets van weet; maar de zaak zal onder zocht worden. De heer Michels (soc.-dem. arb. partij) be sprak in de eerste plaats hetgeen gezegd is over de noodzakelijkheid van verhooging van subsidie voor malaria-bestrijding. De vereenigingen en instellingen hebben hun begrootingen al opgemaakt en geen van alle heeft om verhooging van subsidie gevraagd. En is er een geval, waarin meer geld moet zyn, dan is spr., die als gedelegeerde voor de provincie in de besturen zitting heeft, de gene die zelf met een voorstel in de Staten komt. Wat de streekplannen aangaat, wijst spr. er op, dat veel tijd met het voorbereidende werk zoek gaat. Het streekplan voor het ge bied boven het Noordzeekanaal in Vel- sen, Beverwijk, Heemskerk heeft 5 jaar aan voorbereiding geëischt en nu is men pas aan de samenstelling. Al hetgeen over de plannen is gezegd, zal bij de besprekingen in de Vaste Corpmissie ter tafel komen. DE KONINGIN EN DE PRINSES WEDEROM NAAR .ARTIS". Gistermiddag zyn H.M. de koningin en H.K.H. prinses Juliana per auto van het Burgerziekenhuis te Amsterdam uitgereden, om wederom een bezoek aan „Artis" te brengen. ROODVONK IN MONSTER. Twee scholen gesloten. In de gemeente Monster (Z.H.) zijn vanochtend op last van den inspecteur voor de volksgezondheid twee kcholen gesloten in verband met het aantal gevallen van roodvonk. De ziekte heeft geen kwaadaardig karakter, doch breidt zich de laatste dagen sterk uit. ROND DE KAAP NAAR INDIE. De reis in een ouden kotter. In de Coolhaven te Rotterdam ligt 'mo menteel een oude Fransche kotter, genaamd Vengeur", gebouwd in 1911, waarmede twee Groningsche zeelieden volgens „De Standaard" binnenkort een tocht naar Indië via de Kaap de Goede Hoop wenschen te maken. Aanvankelijk is deze kotter gebruikt bij het smokkelen, terwijl het schip in 1914 ook nog voor de Fransche marine heeft gevaren voor de kustwacht. Enkele jaren heeft dit schip, dat een lengte heeft van 15 M. en een breedte van 4% M., ongebruikt in de haven van Duin kerken gelegen, totdat de beide Groningers, die op zoek waren naar een stevig schip, het ontdekten en voor hun doel aankoch ten. Zij willen een tocht naar Indië maken langs de route van Houtman, die tot de opening van het Suezkanaal in gebruik was. DR. A. F. PHILIPS NAAR INDIE. 6e directeur der Philipsfabrieken, dr. A. F. Philips, heeft het plan opgevat met zijn echtgenoote een groote reis te maken, waarbij ook een bezoek aan Ned.-Indië zal worden gebracht. De vertrek-datum '3 voorloopig op 13 Januari vastgesteld. De reis zal per „Christiaan Huygens" worden gemaakt. DE GEGIJZELDE JOURNALIST. Vrijlating gevraagd. Mr. J. F. Hijmans, raadsman van den verslaggever C. L. Hansen, wiens gijzeling door de Haagsche rechtbank is bevolen, omdat deze weigerde als getuige mede te deelen van welk Haagsch raadslid hij eenige in zijn blad opgenomen mededeelingen uit een geheime raadsvergadering heeft ont vangen, heeft, na een bezoek aan den ge gijzelde, tot de rechtbank het verzoek ge richt, den heer Hansen uit de gijzeling te ontslaan. Wanneer dit verzoek mocht worden afge wezen, staat van die beslissing beroep open by het gerechtshof, en wanneer ook dit college de gijzeling mocht handhaven, is nog cassatie bij den hoogen raad mogelijk. Telegram van de H.J.V. Het bestuur van de Haagsche Journalisten Vereeniging heeft het volgende telegram aan den heer C. L. Hansen gezonden: „Het bestuur van de Haagsche Journalis ten Vereeniging spreekt zijn waardeering uit voor de wijze, waarop u bent opgekomen voor de beste tradities van ons vak en wenscht u van harte toe, dat de gijzeling, welke naar zijn meening principieel niet ge rechtvaardigd was, terwijl bovendien de pu blicatie het algemeen belang niet kon scha den, spoedig zal worden opgeheven". Getoonde belangstelling. Aan belangstelling met zijn lot ontbreekt het den heer Hansen niet. Hij ontving reeds vele brieven en telegrammen van collega's uit den Haag en van elders en van lezers van zyn blad. De heer Hansen krijgt bovendien veel be zoek. Ook verschillende raadsleden, hebben hem in het huis van bewaring opgezocht. VRACHTAUTO MAAKT BUITELING. Bestuurder en mede-inzittende gewond. I Gisteravond reden op den rijksstraatweg te Nieuwerbrug (Z.H.) een personenauto en een met kisten appels beladen vrachtauto achter elkaar in de richting Bodegraven. Bij het passeeren van de vrachtauto raakte het achterspatbord van de personenauto, doordat de bestuurder het stuur te vroeg tijdig naar rechts draaide, het linkervoor wiel van den vrachtwagen. De bestuurder van laatstgenoemde auto, de heer A. Bakker uit Voorburg, verloor daardoor de macht over het stuur en reed een tweetal boompjes omver, waarna de auto over den kop sloeg en in de langs den weg loopende sloot terechtkwam. De bestuurder en de mede-inzittende heer B. A. Simonis uit Voorburg klommen met snij wonden aan gelaat en ledematen uit de deerlijk gehavende auto en klauterden op den kant, waar de bestuurder van de per sonenauto, de heer H. Zwart uit Leiden, en enkele voorbijgangers, hulp verleende en de beide gewonden bij omwonenden binnen bracht. Nadat de wonden door doktoren waren verbonden, zyn de slachtoffers naar hun woning vervoerd. By de manoeuvre van de vrachtauto zijn de kisten met appels van den wagen gewor pen en over het wegdek verspreid, hetgeen voor het rij verkeer eenig oponthoud deed ontstaan. CRITIEK OP HET BOEK „HET WERKENDE LAND". Ontleend is aan het voorloopig verslag eenige suppletoire begrootingen van het 12e hoofdstuk (onvoorziene uitgaven) der ryks- begrootingen 1936 en 1937: Bij de overweging van deze wetsontwer pen in de afdeelingen maakten verscheidene leden, in aansluiting aan de critiek, in de Tweede Kamer geoefend, bezwaar ertegen, dat de gelden, aangevraagd voor de samen stelling van het boekwerk „Het werkende land" en voor de vervaardiging van de film „Nederland aan den arbeid", reeds waren besteed, alvorens de Staten-Generaal daar aan hun sanctie hadden gegeven. Vooreerst mocht niet worden verwacht, dat allerwege groote sympathie zou blijken te bestaan voor de wijze, waarop de regee ring in breeden kring uiting dacht te ge ven aan hare overtuiging omtrent de doel treffendheid van de, in de laatste jaren ge volgde, politiek op het stuk van de zorg voor de werkloozen. In de tweede plaats pleegt, zoo spraken deze leden verder, de regeering, inzonder heid in den laatsten tijd, streng onderscheid te maken tusschen de bevoegdheden, haar zelve toekomende, en die, welke de Staten- Generaal hebben. Hiertegen kan, dus werd verklaard, moeilijk bezwaar worden geop perd, doch de inneming van dat standpunt brengt mede, dat aan de bevoegdheden van de Staten-Generaal ten volle recht wordt gedaan, hetgeen in casu niet is geschied. Andere leden verklaarden, met de inge brachte bezwaren in te stemmen. Ook had den zij afgekeurd, dat de bedoelde propa ganda door boek en film was gevoerd in het zittingsjaar, binnen hetwelk de ver kiezing van de leden der Tweede Kamer is gehouden, zoodat sommigen in den lande aan die propaganda een politieke strekking toekenden en onwillekeurig verband tus schen beide feiten werd gelegd. Vele leden konden zich met deze critiek, voor zoover zij betrof de uitgave van h?t boekwerk en de vervaardiging van de film, niet vereenigen. Zij verklaarden volkomen te kunnen verstaan, dat de regeering, gelet op de veelvuldige en niet zelden uiterst on billijke aanvallen, op haar beleid ten aan zien van de werkloozen gericht, zich geroe pen heeft geacht op een wijze, voor een ieder begrijpelijk en aannemelijk, zij het vóór dien niet toegepast, rekenschap van dat beleid te geven. Eenige opmerkingen over het nieuwe departement. Blijkens het verslag over het ontwerp van wet tot wettelijke voorziening naar aan leiding van het koninklijk besluit van 3 Juli 1937 tot instelling van een departement van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van ministerie van algemeene zaken, werd nagenoeg algemeen instemming daarmede betuigd. Enkele leden waren nochtans van mee ning, dat de taak van het hoofd van het de partement van algemeene zaken niet duide lijk is omschreven. Een der leden keurde het opnieuw bezi gen van den, door hem minder fraai ge- achten, term „zaken" af. Dit lid sprak de hoop uit, dat, zoo bijvoorbeeld tot verande ring van den naam van het departement van koloniën mocht worden overgegaan, in de nieuwe benaming het cliché „zaken" zou worden vermeden. INBREKER VAN „PULLMAN" GEVAT. Bovendien twee helers aangehouden. Naar wij vernemen heeft de politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam gistermiddag drie personen een inbreker en twee helers gearresteerd in verband met den diefstal van 1300 francs uit een Pullmanwagen. De inbraak werd, gelijk wij Zaterdag j.1. reeds gemeld hebben, gepleegd in den nacht van Vrijdag 3 op Zaterdag 4 Dec. op het Westelijk Stationseiland te Amsterdam, waar de Pullman wagen van de Wagon Lits stond. De deur werd opengebroken en een bedrag van 1300 Fransche en Belgische francs uit een daartoe opengesneden city bag gestolen. De dader is nu gister gearresteerd in een logement in de Molensteeg bij den Ach terburgwal. De man is 44 jaar oud en een bekende recidivist, die eerst onlangs uit de gevangenis werd ontslagen. Hij heeft bij zijn verhoor reeds een volledige bekentenis afgelegd, door over de palissadeering te klimmen kon hij het stationsemplacement bereiken om daar zijn slag te slaan. In hetzelfde logement heeft de politie twee mannen aangehouden, die als helers van de gestolen francs zijn opgetreden. Zij hadden het geld voor den inbreker gewis seld, terwijl zij de herkomst kenden. Ook deze helers zijn bekenden van justitie en politie; het trio wordt nu opnieqw ter be schikking van de justitie gesteld. Een tweetal personen, dat aanvankelijk ook nog werd aangehouden, verdacht van medeplichtigheid aan diefstal c.q. helir" '.s na verhoor op vrije voeten gesteld. DE ONDERWIJZERSOPLEIDING- Wetsontwerp in handen van den Raad van State. Een ontwerp van wet inzake de on derwijzersopleiding is reeds in handen van den Raad van State, aldus de me morie van antwoord aan de Tweede Ka mer op de onderwijsbegrooting. 't Is ge bouwd op een systeem waardoor, zonder dat de kosten noemenswaard worden verzwaard, de opleidingskansen der aan staande onderwijzers intellectueel, pae- dagogisch en practisch belangrijk beter zullen worden. Het brengt tevens de financieele gelijkstelling tusschen de Rijkskweekscholen en de gesubsidieer de bijzondere kweekscholen. GOEDKOOPE KERST- EN NIEUWJAARSTELEGRAMMEN. Van 14 December 1937 tot en met 6 Januari 1938 kunnen wederom kerst- en nieuwjaarstelegrammen tegen verlaagd ta rief worden gewisseld. Deze telegrammen mogen uitsluitend een kerst- en nieuw- jaarswensch of beide bevatten. Voor deze telegrammen bestaan vaste teksten. De af zenders kunnen ook een door hen zelf op gestelde vrije tekst gebruiken. VAN EEN GECENSUREERDE RADIOREDE. Jhr. de Savornin Lohman (A.R.) heeft de volgende vragen gesteld aan den minister v.an binnenlandsche zaken: 1. Heeft de minister kennis genomen van het bericht in de „Avondpost" van 28 November 1.1., overgenomen uit het Bata- viaansch Nieuwsblad van 17 November, dat de gepensionneerde generaal de Bas ken nelijk is bedoeld de gepensionneerde majoor der artillerie W. G. de Bas,een in het pro gramma van de Phohi aangekondigde rede over „Nederlands bevrijding" blijkbaar de bevrijding in de Novemberdagen van 1813 niet heeft kunnen houden, omdat de Indië-programma-commissie tegen de uit zending bezwaar had gemaakt? 2. Is de minister bereid, indien dit be richt op waarheid berust, mede te deelen, welke motieven bedoelde commissie hebben bewogen een uitzending van historischen aard ter herdenking van de herwinning van ons onafhankelijk volksbestaan, die niet minder voor de Nederlmdsche en de in- heemsche bevolking der overzeesche gewes ten als voor de bevolking van het moeder land van zoo bijzonder zegenrijke beteeker.is is geweest, te verhinderen? DE FRAUDE DOOR STEUNTREKKENDE MUSICI. Uitgebreide naspeuringen. Naar men zich herinnert, is er te Amster dam in het begin van de maand November een fraude aan het licht gekomen, gepleegd door musici, die ondersteund werden door maatschappelijken steun. Na dit aan het licht gekomen geval van misdrijf werd een onderzoek ingesteld, dat, naar men schatte, eenige maanden in beslag zou nemen. Van het politiebureau aan de Stad houderskade werden de inspecteur Vorst man en de rechercheur van Beurden voor zes maanden uit den gewonen dienst geno men en met dit bijzondere opsporingswerk belast. Thans zijn zes a acht gevallen in be handeling, doch door de loslippigheid van tal van verhoorde personen is dit getal ge groeid tot een zestigtal, zoodat men ver wachten kan, dat alle tachtig steuntrekken de musici aan dit onrechtmatig steuntrek- ken schuldig zijn. Het onderzoek gaat over de laatste jaren, terwijl de bedrrgen die onrechtmatig van den steun werden genoten, tusschen de 200 en 800 gulden varieerden. Men is echter nog maar aan het begin van een zaak, die zeer uitgebreide naspeuringen zal vergen. NEDERLANDERS GEARRESTEERD. IN BELGIE. Wapenlevering aan Zuid-Amerika. De Luiksche politie heeft twee te Amster dam woonachtige Nederlanders gearresteerd, een handelsvertegenwoordiger en een koop man, alsmede een Griek en een Luikscher, wapenhandelaar, die zich schuldig hebben gemaakt aan levering van wapens naar Zuid-Amerika. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet. VERDWENEN ROTTERDAMMER GEVONDEN. Zijn lijk al 3 weken in oeu Eenige weken geleden is uit z»n aan de Tweede Wandeloordstraat te R°r'm< dam verdwenen de 53-jarige J. Heem!k* die op een middag zyn woning onder male omstandigheden had verlaten n°r" die daarin niet meer is teruggekeerd "v?81 vermoedde, dat den man, die vry doof ook niet al te best kon zien, een ongeluk en overkomen, welke vermoeden juist i» Wa' bleken. Men heeft zijn stoffelijk over* k*" gevonden in een vaart in een polder om 1 Hoofddorp in den Haarlemmermeer v r men het lichaam als dat van den verdw 8<,Et Rotterdammer had geïdentificeerd, isen*n naar Rotterdam overgebracht, waar h». aarde is besteld. Hl Wat den man precies is overkomen W* men niet kunnen vaststellen. Toen dé zijn woning verliet, had hij vyf gulden"411 zak, waarvan nog slechts 26 cent In 0!> bezit werd gevonden. Men vermoedt, du p die uit die buurt afkomstig is h(j J, J Uithoorn geboren door de duisternis leid, te water is geraakt. Volgens doVuT verklaring moet het lichaam van H. onï veer drie weken in de vaart hebben &eleï«n. DIT JAAR MOOIE KERSTBOOM^ Door overvloedige# rt^ Op de Veluwe zyn de kweekera de laatst» dagen begonnen met het hakken en verv ren van fijne sparren, die straks als kersT boomen aan de markt zullen worden e bracht. De vrij overvloedige regen in het afgeloopen seizoen was bevorderlijk vt» de kleur en den groei van de boomen. De sparren zijn uitsluitend voor den bin nenlandschen handel bestemd. De uitVM» naar Engeland, die omstreeks 1930 groj! beteekenis had, ligt nog steèds stil. De aan. voer van de boomen in onderscheidene ni. ten is zeer groot. De prijzen in den groat.' handel zijn laag, evenals het vorige jur AANBESTEDINGEN. De genie heeft gister aanbestuj W éénjarige onderhoud van de militajn bouwen en werken te Amsterdam, ihnta van eenige nabijgelegen werken. De laagste inschryfster was de firma van Dorsien en Groen te Weesp met 19770. Voorts werd aanbesteed het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken van Edam tot Uitgeest en van die bij Amsterdam ten noorden van het Noord zeekanaal en te Wormerveer, waarvoor het laagst werd ingeschreven door de firma G. Groot te Purmerend met 10.218. Ten slotte werd aanbesteed het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken bij Amsterdam ten zuiden van het Noordzeekanaal en van eenige van die t« Amsterdam. Laagste inschrijfster was de N.V. Aanneming-maatschappij v.h. J. M. Stryland te Uithoorn met 16.670. AUTO-ONGELUK BIJ APELDOORN. Een achtjarige jongen gedood. Gistermiddag is op de Jachtlaan, ter hoogte van den Zanderij weg bij Apeldoorn, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een vier- persoons gesloten Ford is op dit punt, ver moedelijk door de gladheid van den weg, geslipt en vervolgens tegen drie boomen gebotst. De auto werd bestuurd door den heer S. uit Utrecht, die met zijn vrouw en vier kinderen op weg was naar het Bil- schoppelyk Klein Seminarie aan den Arn- hemscheweg te Apeldoorn, waar hy voor nemens was een bezoek te brengen aan zyn zoon, die vandaag zijn verjaardag vierde. Bij de hevige botsing tegen den derden boom werd de achtjarige L. S. uit den wagen ge slingerd. De jongen bleef zwaar gewond op den weg liggen. Nadat hij by omwonenden was binnengedragen, is het jeugdige slacht offer kort daarop overleden. De overige inzittenden werden door glu- scherven gewond. De wagen werd totagl vernield. GROOTE BRAND TE SCHINVRLD. Door onbekende oorzaak is gistermiddag brand uitgebroken in de schuur en stallen van de boerderij van den landbouwer Are»' gelegen in de kom van Schinveld. Men slaagde er met groote moeite in het vee tijdig in veiligheid te brengen. In totj" zijn vier stallen, een schuur en den acnte»" bouw van de boerderij in vlammen opl* gaan. De brandweer moest zich er toe be perken, de belendende gebouwen en voorste gedeelte van de boerderij nat houden. 39. Hij had echter ook wel eens ruzie met enkele vogels. Vooral de specht, een echte plaaggeest, kon het hem soms lastig maken. Als hij eens rustig een beuke- nootje zat te eten, kwam de specht aan vliegen, en begon dan vlak boven zijn hoofd in de boomstam te hameren met zijn snavel, zodat Wip verschillende stukjes op zijn hoofd kreeg. 40. Klom Wip dan hoger, dan vloog zijn plaaggeest met hem mee, en zette zijn ge timmer voort. Wip werd ten laatste kwaad, en zei tegen de specht dat als hij niet ophield met plagen, hij het tegen de kabouters zou vertellen. „Ach wat", spotte de specht, „de kabouters hebben wel wat anders te doen dan jouw praatjes aan te horen, die willen je niet eens ontvangen."

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6