Agenda VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. MAGGPsoepen Sint Nicolaas is nog altijd in actie. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. DAGBLAD-RECLAME1 EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. R. BEZAAN t. De oude Alkmaarders zullen zich zeker nog wel den drukkerspatroon R. Bezaan herinneren, die voor 40 jaar in de Ridder straat zyn bedrijf had en toen een weekblad uitgaf, dat als het courantje van Bezaan een zekere populariteit genoot. Voor een tiental dagen logeerde de thans ruim 75-jarige heer Bezaan bij familie in de omgeving te Bennekom. Van een morgenwandeling in de bosschen keerde hij niet terug en dagenlang bleef hij onvindbaar. Eergister werd hy tijdens een klopjacht in de bosschen gevonden. Vastgesteld werd, dat een hartkwaal een einde aan zijn leven had gemaakt. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 67.000 K.G. te gen 72.000 K.G. in dezelfde week van het vorig jaar, 'oen de hoogste markt, die thans 23 per 50 K.G. bedroeg, 18 was. Gezien de mindere melkgift tengevolge van het heerschen van het mond- en klauw zeer, was zeker de aanvoer bevredigend, terwjjl ook de prijs redenen tot tevredenheid geeft. Wij hopen dat het in dit opzicht nog maar zoo zal doorgaan. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot de heer J. Ober, thans adj.-accountant bij de Rijksbelas tingen te Leeuwarden is te 's-Gravenhage geslaagd voor het Rijksaccountantsexamen. DWALENDE HONDEN. Bij een bewoner van de Kanaalkade is een grijze Duitsche herdershond komen aanloopen, terwijl door een dame uit Per gen gisteren aangifte is gedaan van een bij haar komen aanloopen van een Airedale- terrier. In beide gevallen kan de eigenaar inlich tingen bekomen bij het bureau van politie te Alkmaar. EEN ADRES AAN B. EN W. Door vijf vakcentrale's, t.w. R.K. Volks bond, Alkmaarsche Bestuurdersbond, Be- stuurdersbonu Alkmaar, Chr. Bestuurders- bond en het Plaatselijk Arbeids Secretariaat is onderstaand adres aan B. en W. gezonden: Ondergeteekenden verzoeken uw college namens de door hen vertegenwoordigde vak centrale, beleefd de uitkeering van den z.g.n. B-steun, zooveel mogelijk te willen bespoedigen, aangezien de nood in de ge zinnen meer en meer toeneemt. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het aanleggen van een straat tusschen den Westerweg en de spoorbaan, tegenover de Lindenlaan, genaamd de Rozenstraat, met bijkomende werken, opgedragen aan de heeren R. Holman en Zn., aannemers te Alkmaar. De Sinterklaas-commissie van de afdee- ling Alkmaar van den Bond van Nederland- sche onderwijzers heeft deze week een bij zonder zware taak. Zaterdag werden de kleintjes door Sint Nicolaas verrast en gis teravond zaten er alweer een zeshonderd kinderen in de Harmonie, die ook van hun jaarlijksche tractatie kwamen genieten. Het waren ditmaal de kinderen van de hoogste klassen der openbare lagere scho len en te hunner eere kwam de tooneelver- eeniging van de Amsterdamsche onderwij zers voor het voetlicht om „De inneming van den Briel in 1572" te vertoonen. Dat was dus een aanschouwelijke les in Vaderlandsche geschiedenis en een les, die de kinderen hun geheele leven niet meer zullen vergeten. De bekende tooneelvereeniging, die al tenige jaren in Alkmaar voor een kunstzin- nigen avond zorgt, beschikt niet alleen over een groote schare getrainde acteurs en actrices, maar bovendien over een eigen orkest, dat onder leiding van den heer Stip hout voor uitstekende begeleidingsmuziek zorgt. Een twintigtal dames en heeren met strijk- en blaasinstrumenten geven bij den aanvang een ouverture, waarin allerlei toe passelijke vaderlandsche liedjes verwerkt zijn en gedurende het spel wordt de zang op het tooneel voortdurend door het orkest begeleid. In de sfeer van 1572. Nadat de heer Koelman de aanwezigen welkom had geheeten, werden de jeugdige toeschouwers onmiddellijk in de toepasse lijke sfeer gebracht, doordat er een school lokaal op het tooneel stond, waarin alle attributen aanwezig waren zonder welke een schoolmeester uit 1572 van de jeugd geen behoorlijk onderlegde mannen en vrouwen kon maken. Daar waren de hooge lessenaar, het ezelsbordje, de vogel, dis naar een onoplettenden schoolknaap werd geworpen en last not least de plak waarmee meester zijn discipelen op de vlakke hand placht te slaan. Fred Berens, die het stuk heeft geschre ven, weet wel waarvoor de jongens en meis jes van onzen tijd zich interesseeren en de les van meester Dirc Jan Zegers verliep dan ook allesbehalve rustig. De leerlingen van 1572 trokken hun onderwijzer de pruik van het hoofd en dansten in een kringetje Studentenrelletjes te Leuven. - Te Leuven hebben zich ernstige relletjes voor gedaan 'usschen Vlaamsche en Waalsche studenten. Politie en gendarmerie moesten tusschenbeide komen om de orde te her stellen. om hem heen en men zou zich eenigszins ongerust kunnen afvragen of dit voorbeeld geen nadeelige gevolgen zou kunnen heb ben als het niet vaststond, dat de onderwij zers tegenwoordig geen pruiken meer dra gen en dat deze schoolmeester een heel an dere figuur was dan de heeren, die thans de jeugd tot allerlei maatschappelijke deugden moeten opvoeden. Meester Dirc Zegers was een spion van de Spanjaarden en door zijn toedoen gebeur den er allerlei leelyke dingen. Door zijn verraad werd een onschuldige „lyndraeyer" gevangen genomen en het optreden van meester en zijn vrouw was van dien aard, dat zelfs hun eigen kinderen hen in den steek lieten. Spaanschgezinden en Geuzen vrienden. Wij zullen hier geen exposé van het ge heele spel geven. Het wemelt daarin van goede en slechte mannen en vrouwen, van Spaanschgezinden en van brave Geuzen vrienden zooals meesters broer, den waard uit het Zwynshoofd, die met de herbergbe zoekers vroolijke liedekens zingt totdat de schout ook hem komt gevangen nemen om voor den bloedraad te verschijnen. Natuurlijk komt hij vrij, want het is 1 April en de Geuzen zyn bezig den Briel in te nemen. Er verschijnen prachtigen Geu- zentypen met en zonder harnassen op het tooneel. Zij worden afgewisseld door hui lende vrouwen uit de volksbuurten, door hellebaardiers en burgemeesters. Joost van Alckemade gedraagt zich als een magistraat, die zijn plicht kent en burgemeester Hoppen speelt een beetje voor clown, wat waar schijnlijk niet de bedoeling van den schrij ver is geweest, maar wat in een zaal vol kinderen bijzonder gewaardeerd bleek. Ten slotte wordt dan besloten de stad voor den Prins in bezit te nemen. Van der Mark, heer van Lumey en kapiteins als Blois van Treslong komen met hun man schappen op het tooneel, vergezeld van een twintigtal mannen en vrouwen, soldaten en Geuzen en gezamenlijk wordt dan nog eens gezongen van Ducdalve den tyran, van den Coninck van Hispanje en van Willem van Oranje en het orkest zorgt er voor, dat een in alle opzichten kunstzinnig geheel wordt verkregen. Tusschen de bedrijven liet de dirigent de kinderen uit de zaal allerlei vaderlandsche en Sinterklaasliedjes zingen en wanneer men zich stipt houdt aan de leiding van den heer Stiphout, kan er van een interessante zanguitvoering worden gesproken. Hulde aan de Amsterdammers. De Amsterdammers hebben weer eens be wezen, dat zij in staat zijn de kinderen een geheelen avond prettig bezig te houden en uitvoeringen als deze zijn niet alleen van artistieke, maar ook van paedagogische waarde. In de pauze bleek de Sinterklaascommis sie nog altijd over ontelbare stukken specu laas te kunnen beschikken en na het laatste bedrijf bracht de heer Koelman, mede na mens den inspecteur van het onderwijs, die een groot deel van den avond aanwezig was, een woord van hartelijken dank aan alle uitvoerenden voor wat zij ook dit jaar weer voor de Alkmaarsche schoolkinderen gedaan hebben. Zaterdagmiddag is er nog een cabaret voorstelling voor de kinderen van de derde en vierde klassen en dan is het feest weer voorbij en zal de Sinterklaascommissie de moeilijke vraag onder de oogen moeten zien hoe men de tekorten van dit jaar zal kunnen dekken. Daarover behoeven de kinderen zich na tuurlijk geen zorgen te maken. Die hebben als altijd weer van harte genoten en het spontane en langdurige applaus aan het ein de van het derde bedrijf was het beste be wijs, dat zij ook dit jaar hun Sint Nicolaas- uitvoering bijzonder op prijs gesteld hebben. POSTERIJEN NIEUWJAARSCORRESPONDENTIE. De Directeur van het P. T. kantoor brengt ter kennis van belanghebbenden, dat om de hieronder staande bestemmingen te bereiken vóór 1 Januari 1938 de corres pondentie als volgt kan worden verzonden: Argentinië (Buenos Aires): ge wone mail: laatste buslichting 11 December 17.10. Luchtpost: luchtdienst Frankrijk Z.-Amerika 24 December 22 u. 05. Australië: luchtpost (Adelaïde, Darwin, Brisbane, Perth, Sydney, Mel- bourne): luchtdienst Amsterdam-Bandoeng, latste buslichting 17 December 22 u. 05. B u r m a (Rangoon): gewone mail: laat ste buslichting 9 December 11 u. 05. Lucht post: luchtdienst Amsterdam-Bandoeng, laatste buslichting 17 December 22 u. 05. Brazilië: gewone mail (Rio de Janeiro, Santos): laatste buslichting 16 De cember 11 u. 05. Gewone mail (Bahia, Pernambuco): laat ste buslichting 18 December 22 u. 05. Luchtpost (Bahia, Rio de Janeiro, Flo- rianopolis): luchtdienst Frankrijk-Z.-Ame rika, laatste buslichting 24 Dec. 22 u. 05. Luchtpost (Natal, Pernambuco): lucht dienst Duitschland-Z.-Amerika, laatste bus- luchting 21 December 22 u. 05. Britse h-I n d i gewone mail (Bom- bay: laatste buslichting 17 Dec. 11 u. 05. Luchtpost (Madras): luchtdienst Amster dam-Bandoeng, laatste buslichting 22 De cember 22 u. 05. Luchtpost (Bombay, Calcutta): lucht dienst Amsterdam-Bandoeng, laatste bus lichting 24 December 22 u. 05. Luchtpost (Karachi): luchtdienst Amster dam-Bandoeng, laatste buslichting 27 De cember 22 u. 05. Canada (Montreal): gewone mail: laatste buslichting 21 December 17 u. 10. C e y 1 o n (Colombo): gewone mail: laat ste busluchting 17 December 11 u. 05. Luchtpost: luchtdienst AmsterdamBan- doeng, laatste buslichting 22 December 22 u. 05. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De goede aarde (rom.-reaL), hoofdrollen Paul Muni en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag om 2, 4.30 en 8 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ben Hur (rom.-hist.); hoofdrol Ramon Novarro. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Betoovering om La Bohème (rom.); hoofdrollen Jan Kie- pura, Paul Kemp, Martha Eggerth en Theo Lingen. Toegang Loven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. y.'ce'nsda^middag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje van buiten (rom.); hoofdrollen Janet Gaynor en Robert Taylor. Toegang bóven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 11 December. 5 uur, tentoonstelling kanarie- en aqua- riumvereeniging in Het Wapen van Haar lem aan de Nieuwesloot. Zondag 12 December. In Het Wapen van Haarlem tentoonstel ling kanarie- en aquariumvereeniging. 10 uur, café Ceres, jaarvergadering Turn kring Alkmaar en Omstreken. 3 uur (besloten matinee) en 8 uur, soiree, in 't Gulden Vlies. China: gewone mail (Shanghai): laat ste buslichting 13 December 17 u. 10 (met vertraging moet rekening worden gehou den. Luchtpost (Canton): luchtdienst Amster dam-Bandoeng (via Penang-Hongkong). laatste buslichting 20 December 22 u. 05. Luchtpost (Canton): luchtdienst Amster dam-Bandoeng (via Bangkok-Hanoi-Can- ton), laatste buslichting 22 Dec. 22 u. 05. Cuba (Habana): gewone mail: laatste buslichting 20 December 17 u. 10. Luchtpost: van New York af per lucht post, laatste buslichting 21 December 13 u. 50. Luchtpost: luchtdienst Duitschland-Z.- Amerika, laatste buslichting 21 December 22 u. 05. C u r a a o (Willemstad): zeepost en gewone mail: per s.s. „Simon Bolivar" van Amsterdam, laatste buslichting 9 Decem ber 22 u. 05. E g y p t e (Alexandrië): gewone mail: laatste buslichting 24 December 22 u. 05. Luchtpost: luchtdienst Amsterdam-Ban doeng, laatste buslichting 29 December 22 u. 05. Irak (Mesopotamië): gewone mail: laat ste buslichting 23 December 22 u. 05. Luchtpost (Bagdad, Basra): luchtdienst Amsterdam-Bandoeng, laatste buslichting 27 December 22 u. 05. Japan (Tokio): gewone mail: laatste buslichting 13 December 17 u. 10. Mexico (Mexico Stad): gewone mail: laatste buslichting 17 December 17 u. 10. Luchtpost: van New York per luchtpost, laatste buslichting 21 December 17 u. 10. Nederlandse h-I n d i landmail (Sabang, Belawan, Batavia): laatste buslich ting 9 December 7 u. 20. Luchtmail (Bandjermasin, Balikpapan, Tarakan): luchtdienst Amsterdam-Bandoeng, laatste buslichting 17 Dec. 22 u. 05. Luchtmail (Makassar): luchtdienst Am sterdam-Bandoeng, laatste buslichting 20 December 20 u. 05. Luchtmail (Medan, Palembang, Batavia, Bandoeng, Soerabaja): luchtdienst Amster- dm-Bandoeng, laatste buslichting 24 De cember 22 u. 05. Palestina: gewone mail (Jeruzalem): laatste buslichting 24 December 22 u. 05. Luchtpost (Lydda): luchtdienst Amster dam-Bandoeng, laatste buslichting 27 De cember 22 u. 05. S i a m (Bangkok): luchtpost: luchtdienst Amsterdam-Bandoeng, laatste buslichting 24 December 22 u. 05. M a 1 a y a (Penang, Singapore): gewone mail: laatste buslichting 9 December 7 u. 20. Luchtpost: luchtdienst Amsterdam-Ban doeng, laatste buslichting 24 December 22 u. 05. Suriname (Paramaribo): zeepost en gewone mail: per s.s. „Cottica" van Amster dam, laatste buslichting 9 December 22 u. 05. Luchtpost: luchtdienst Duitschland-Z.- Amerika, laatste buslichting 21 December 22 u. 05. Syrië (Beyrouth): gewone mail: laat ste buslichting 25 December 9 u. 05. Luchtpost: luchtdienst Marseille-Saigon, laatste buslichting 29 December 7u. 20. Uruguay (Montevideo): gewone mail: laatste busliching 11 December 17 u. 10. Luchtpost: luchtdienst Frankrijk-Z.-Ame rika, laatste buslichting 24 December 22 u. 05. ïüeee&eticfit Aanvankelijk zwakke tot matige, weste lijke tot zuidelijke wind, later toenemende en uit zuidelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; later betrokken met tijdelijk regen of sneeuw; lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag dooi. Mededeeling: Gladde wegen tengevolge van sneeuw in het geheele land, behoudens in het westen. In het westen dooi. Het minimum, dat gisteren, voorafgegaan door sterke barometerdalingen en gevolgd door sterke stijgingen van den luchtdruk, over centraal-Ëuropa trok, gaf aanleiding tot zware sneeuwstormen aan de noord- en westzijde. De sterke temperatuurstijging aan de zuidoostzijde, die gisteren aanleiding gaf tot zomertemperaturen aan de Fransche Riviera, werd gevolgd door een sterke tem peratuurdaling, waardoor de zomertoestand weer tot wintersche koude overging. In de Alpen is de temperatuur zeer laag. Op den Santis (2500 m.) waait een ijzige storm uit west en daalde de temperatuur van min drie tot min veertien graden Celsius. Een diepe depressie bij IJsland trekt naar het zuidoosten en doet den luchtdruk snel da len in het noorden van Ierland, terwijl op IJsland de barometers weer snel stijgende zijn. Op den oceaan en in de Poolzee liggen machtige gebieden van hoogen luchtdruk, dat in noord-Scandinavië houdt aanvanke lijk nog stand tegen de aanvallen der de pressie. Het vorstgebied over het noorden van Duitschland reikt thans tot de Fransch- Belgische grens, doch zal zich met den inval van westelijken wind langs kusten der Noordzee overdag landinwaarts terugtrek ken, om zich des nachts weer naar het wes ten uit te breiden. Bij opklaring in den nacht is lichte vorst waarschijnlijk en matige vorst mogelijk. De toenemende wind en de bewolking zullen echter overdag de vorst temperen en qlthans in het wes ten dooi brengen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind op 10 December 8.50 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Stormsein neer". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.17 uur tot 7.28 uur licht op. Vereenigde Staten van Amerika: gewone mail: laatste buslich ting 21 December 13 u. 50. Luchtpost: van New York af naar alle belangrijke plaatsen per luchtpost, laatste buslichting 21 December 17 u. 10. Z u i d-A f r i k a: gewone mail (Kaap stad): laatste buslichting 10 December 7 u. 20. Luchtpost (Kaapstad): luchtdienst Am- sterdam-Alexandrië-Durban, laatste bus lichting 20 December 22 u. 05. Luchtpost (Durban, Johannesburg): Licht diensten Amsterdam-Alexandrië, Alexan- drië-Durban, laatste buslichting 24 Decem ber 22 u. 05. De overtochtsduur is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen bestemmingen is in het al gemeen verzending met een vroegere ge legenheid gewenscht. De verzending per luchtpost is alleen aangegeven voor zoover de uitwisseling van luchtpostcorrespondentie later kan plaats vinden dan op de voor de gewone mail ver melde data. W. v. B. Bij gelijke huurwaarde en aan nemende, dat ook het meubilair op het zelfde bedrag wordt geschat, zal de belas ting hier in Alkmaar in vergelijking met Uw vorige woonplaats, ruim f 5 hooger zijn, in verband met het feit, dat de gemeente Alkmaar een hooger aantal opcenten berekent. Bij de beoordeeling van de belastbare huurwaarde moet U er wel aan denken, dat het wel van invloed is wie, namelijk de huiseigenaar of U, de kosten van de water leiding betaalt. Zijn die kosten voor reke ning van den huiseigenaar, dan moet U, de door U verschuldigde huursom daarmede verminderen, om tot de belastbare huur waarde te komen. fllbonQ voor l»r>;oó«fó ALKMAARSCHE COUHANT Cl)aarl>etqefjevc|en O inde steek laat daai» beu/yst bet album voor coura-itenknipieb zyn dienst. MAGGI5 Soepen worden om hun kwaliteit gekocht! Welke soort U neemt, U proeft, dat MAGGI1 Soepen zo iets aparts heb ben - zo iets fijns - dat alleen maar aan te duiden is met MAGGI-kwa- liteit. Daarom zijn ze ook zo ver. rukkelijk wanneer U zelf een soep wilt maken en U een MAGGI' Soep als grondslag gebruikt. De voed- zame, geurige en smakelijke eigen schappen van die MAGGI1 Soep blijven volkomen behouden, ondanks de toevoeging van Uw ingrediënten. JjiQZUMden Stukke* DE GYSBRECHT VAN AEMSTEL Geachte redactie, Met veel genoegen heb ik het versla, gelezen van de opvoering van de GyJf brecht van Aemsfel in uw blad van g December 1937, doch ik moet U doen merken op een paar onjuistheden. Uw w richtgever vermeldt, dat het stuk nimmer in Alkmaar is opgevoerd. De heer Deffc*. ne zegt: „Teekenend is het, dat de GwJ brecht nooit buiten Amsterdam gqpjgu is". Dit is dunkt mij, abuis. Ik heb hier voor mij een programma, dat zegt, dat on Donderdag 5 Januari 1882 de Gysbrecht van Aemstel in de schouwburg de Har monie te Alkmaar is opgevoerd. De beet Jn Otto zegt mij, dat hij daar aanwezig geweest. Ik meende hiermede de waar heid te dienen. Het programa is bij, den heer Jn Otto ter inzage. Met dank voor de opname, C.BEETS. (Wij schreven: „Voor zoover wij ons herinneren, heeft Alkmaar nimmer deze voorstelling beleefd." Uit het stukje van inzender blijkt, dat dit in 1882 wel het geval is geweest, doch hy kan ons niet kwalijk nemen, dat wij or.« dit niet herinneren, daar wij toen nog niet waren geboren. Red. Alkmaarsch Courant ÏB ucgecl'.jke Mand. ALKMAAR. GEBOREN: Herman, z. van Dirk Theodorus Buter en Josefine Magdalena Winter. Cornelis, z. van Christiaan Hoekmeyer en Alida Nijman. Elisabeth Maria, d. van Charles Corneliui Petrus Pacilly en Betsy Anna Josef Maria van Aken. ONDERTROUWD: Cornelis Woud en Maria Pieneman. Pieter Dekker en Maria Jaeoba van der Putten. Evert Willem Kraal en Sophia Trijntje Zeeman. Nicolaas Wiese en Catharina Maria de Boer. Jan Johannes de Haas en Jaeoba Margaretha Meijer. Dirk Wilhelmus van Etten en Petronella de Vries. BERGEN (December). Ondertrouwd: Bernardus Tuinman te Alkmaar en Geertruida Maria Vrasdonk. Overleden Immetje de Groot, 45 jaar, echtgenoote van Cornelis Jan Boschman. ^<>^<><X><X><><XXX><X><X><C><X><>OOOO^q^ De ruggegraat van elk reclame-plan: <XXXXXXXXXXXXXXXXXX>OOOOOO00000 AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, gehouden bij opbod, op Donderdag 9 December 1937, ten overstaan - M. te Houtvaart, 19, 19. 43, 38, 41, 3544,32 2620.58 5020," 2025," 1850," 2240," van de notarissen mr. C. J. de Lange en C. Roos, van de volgende perceelen Alkmaar: 1. Weiland, aan den Hoeverweg, groot 1.70.40 H.A. 2. Weiland, aan de groot 1.13.20 H.A 3. Koffiehuis „De Raaf" met woonhuis, stal en erf, Breed- straat, hoek Vlaanderhof, groot 115 c.A 4. Stal en erf, Breedstraat groot 146 c.A 5. Pakhuis en erf, Vijvertje groot 69 c.A 6. Huis en erf, Landstraat groot 133 c.A 7. Huis en erf, Overdiestraat niet in veiling gebracht. 8. Huis en erf, SnaarmansL niet in veiling gebracht. 9. Heerenhuis en erf, Cabeljau- straat 9, groot 107 c.A. 10. Huis en erf, Breedstraat 45, groot 52 cA. 11. Huis en erf, Breedstraat 21, groot 40 12. Heerenhuis en *erf, Spoor straat 6, groot 107 c.A. Totaal 3 kep^ald De afslag en combinatiën blijven n(js op Donderdag 15 December a.s. des vlies" 6 uur, in het Koffiehuis „Het Gulden aan de Koorstraat, te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2