Aqmda [i Siaden Omgeving. i| Weec&ecicht "Ptooittdaal Hieuw NASSAU-TAX. Tel. 3545 Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Provinciale Staten en het Vreemdelingenverkeer. LERSTE BLAD 2 Hat blad uit de voor de .Japansche leger leiding weinig vleiende veronderstelling dat de plaatselijke commandanten door een paniek zijn gegrepen, zooals de Russische Oostzeevloot in 1904. De News Chronicle verzet zich tegen de geduldige houding van Engeland. Het blad verlangt, dat schadeloosstelling van Tokio zal worden geëischt, terwijl de Daily Ex press verlangt, dat Engeland, dat aan de zeerooverij in het Westen een eind heeft gemaakt, ook in het Oosten hieraan een einde zal maken. Japansche maatregelen. Een Japansche officier is onmiddellijk naar Woehoe vertrokken, om een onderzoek in te stellen naar de aanvallen op de Brit- sche kanonneerbooten „Lady Bird" en „Bee". alsmede het Britsche stoomschip „Suiwo". De Japansche militaire attaché, Harada, is per vliegtuig van Sjanghai naar Nanking gegaan om de veiligheid van de buitenland- sche schepen op de Jangtse boven Nanking te verzekeren. De scheepvaart in de Jangtse. De commandant van de Japansche troe pen te Woehoe, kolonel Hasimoto, heeft de Britsche autoriteiten medegedeeld, dat de komende drie dagen geen schepen op de Jangtse mogen varen. Op schepen, die dit gebod overtreden, zal geschoten worden. Hasimoto voegde hieraan toe, dat hij niet in verbinding staat met het hoofdkwartier en zijn mannen kunnen de Britsche vlag niet onderscheiden. Drie maanden gevangenisstraf voor misbruik van de telefoon. - Een modern grappenmaker te Keulen is tot drie maan den gevangenisstraf veroordeeld voor het op nieuwe wijze toepassen van het oude spelletje van belletjestrekken en hard weg- loopen. Voor den rechter werd verklaard, dat de 24-jarige jongeman zijn slachtoffer diep in den nacht opbelde en den hoorn weer op den haak legde, zoodra zijn oproep beantwoord werd. Direct nadat het slacht offer weer naar bed was, werd opnieuw opgebeld, en als tevoren kreeg hij bij het opnemen van de hoorn weer geen gehoor, welk spelletje zich dienzelfden nacht nog achtmaal herhaalde. De telefooncentrale wist met medewer king van de politie den modernen grappen maker op te sporen, die vanzelfsprekend werd beschuldigd ongepermitteerd gebruik te hebben gemaakt van de telefoon en huis vredebreuk te hebben gepleegd, waarvoor hjj tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Opnieuw eenige doodvonnissen vol trokken. - Volgens het Duitsche Nieuws bureau worden nog steeds in Rusland tot den kogel veroordeelden gefusilleerd. In de laatste dagen zijn volgens het D.N. B. in de verschillende deelen der Sovjet- Unie in totaal 15 doodvonnissen tegen boe ren, arbeiders en employees van staatsbe drijven geveld. Op jacht naar een „Tarzan". - Gendar mes en jagers zoeken de bosschen rond Erzerum in Oost-Aanatolie (Turkije) af voor een kolossalen wildeman, die in de omgeving den naam heeft gekregen van „Tarzan". Vier houthakkers, die door het bosch r.aar hun werk gingen, stonden naar htm zeggen plotseling tegenover een „reus achtig menschelijk wezen", wiens lichaam vrijwel naakt was, bedekt met haar. Ver schrikt dcor de aanwezigheid der houthak kers stiet het wezen eenige wilde, onver staanbare kreten uit en rende het bosch in. Alkmaar, Maandag. BEEN GEBROKEN. Door de gladheid der wegen had het zoontje van G. B. te Egmond aan den Hoef het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij zijn been brak. Na eerste behandeling was op name in het ziekenhuis noodig. Per auto werd de patiënt naar het St. Elisabeth-zie- kenhuis te Alkmaar vervoerd. KEURTNGSKRTNG OtIDWARCPEL THANS GEHEEL UITEENGEVALLEN. Wegens de afscheiding van de gemeente Harenkarspel van den Vleeschkeuringsdienst Oudkarspel hebben de vier Langendijker gemeenten, die nog overbleven, pogingen in het werk gesteld aansluiting te verkrij gen bij den Kring Alkmaar. Na eenig onder handelen is men tot volledige overeenstem ming gekomen, zoo schrijft men uit Oud karspel aan het Vbl. Men heeft het er op aangehouden, dat de hulpkeurmeester van den Kring Oudkarsnel Frielink van Noordscharwoude, door Alk maar werd overgenomen, aangezien deze steeds zijn taak uitstekend heeft vervuld en reeds 25 dienstjaren heeft. Men heeft ten slotte verkregen, dat Frielink naar Alkmaar overgaat. De directeur van den keurings dienst, de veearts Wester te Schagen, zal op wachtgeld komen. De kosten van dit wachtgeld zullen moeten worden betaald door den kring Alkmaar. De noodslacht- plaats te Oudkarspel blijft gehandhaafd. De thans gevestigde slagers en hun zoons zul len in de gelegenheid worden gesteld te slachten in het abottor te Alkmaar of in hun eigen thans bestaande slachtplaatsen. De keurloonen zullen iets worden verhoogd zij 't heel weinig. In totaal zullen de ont vangsten van keurloon van 3500 op 3700 komen. De Langendijker gemeenten zullen een bijdrage moeten betalen van tien cent per inwoner gedurende de eerste twee ja ren, de daaroo volgende twee jaren 8 cent en daaroo 6 3/4 cent per inwoner, gelijk aan de andere bij Alkmaar aangesloten ge meenten. Dit is wel een bevredigende oplossing geworden. AUTO IN DE SLOOT TE SINT PANCRAS. Zondagavond ongeveer 6 uur kwam een luxe auto op den hoek van den Twuiver- weg bij de voetbrug in de diepe wegsloot terecht. De bestuurder week bij den draai even te ver uit, waardoor de wielen in aan raking kwamen met een der langs de kant staande paaltjes. De bestuurder geraakte hierdoor de-macht over zijn stuur kwijt, en de wagen, waarin vier jongens uit Broek op Langendijk waren gezeten, kwam in de sloot terecht. Gelukkig bleef de wagen eenigzins op den berm hangen, zoodat de inzittenden er uit konden kruipen. Met een nat pak en de schrik kwamen allen er af. De wagen, welke behoorde tot garage de Boer te Broek op Langendijk, werd later op den avond door een kraanwagen gelicht en naar Alkmaar gesleept. VOOR DEN AANKOOP VAN DE IMEOSCH. Mer. schrijft ons: De laatste lijst waarop acht gulden was geteekend, is naar het kantoor van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonu menten opgezonden. Het bestuur kan zeker blij zijn met hetgeen men in Alkmaar heeft geofferd. Ruim* 125 werd op de lijsten geteekend, terwijl vele leden zelf hun bijdrage zonden en vrienden der vereeni ging het bestuur hun zoo zeer gewaar- deerden steun verleenden. Als straks weer een prachtig Natuurgebied op de schoone Veluwe aan de zorg van de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten is toevertrouwd, kan de gedachte voor de Alkmaarsche be woners en zeer velen in de buitengemeen ten prettig zijn, daar zij zoo gul een blijk van medeleven gaven. Indien men nog helpen wil, het gironummer is: 32391, Heerengracht 540 Amsterdapj. FILMAVOND N.R.V. AFD. ALKMAAR. Gedurende de twee laatste jaren bestaat er ook in onze afdeeling belangstelling voor de wintersport, die zich uit in een droge skicursus, welke met veel animo wordt ge houden. Geen wonder dus, dat het Afd. Be stuur dit jaar hierin een aanleiding vond, om een wintersport-avond met demonstratie uit te schrijven, welke avond thans gevolgd wordt door een serie prachtige wintersport filmen. Deze filmen, die zoo bij uitstek natuur- filmen zijn, zullen spreken tot allen, die voelen voor het majestueuze en het fantasti sche, dat in een winterlandschap zoo zéér op den voorgrond treedt. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de advertentie in dit blad. TWEE TON VOOR HET MISDEELDE KIND. Een heel eind in de richting brengt het de Tweeton-puzzle die dezer dagen in alle bladen verschijnt, met den grooten hoofd prijs van H. K. H. prinses Juliana en met o.a. 20 fonkelnieuwe Philips Radiotoestel len. Verwacht worden minstens 50.000 oplossingen. VERLOTING CENTRAAL GENOOTSCHAP. De trekking van de verloting van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies zal a.s. Donder dag plaats vinden. De loten zijn uitver kocht. Het fraaie chocoladestuk, dat als eerste prijs is beschikbaar gesteld, is te zien in de étalage en den heer Cramer, Rit sevoort, terwijl de andere prijzen zijn ge- exposeerd in de étalages van het Alkmaarsch Warenhuis (v. d. Boschstraat). Groote ritteu speciale tarieven. PRIJSVRAAG MET 1300 FRAAIE PRIJZEN. Wij verwijzen onze lezers naar pagina 4 eerste blad, waar de prijsvraag van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden is afgedrukt. Behalve de daarin genoemde 5 hoofdprijzen vonden wij in de prijslijst o.a. Amerik. waschmachine 150; gasfor nuis 100, haardkachel 110, eetservies, theeserviezen, zilveren theeservies, div. zilv. voorw., horloges en klokken, clubfau teuil, Perz. en andere kleeden, 2 tandems, 2 stofz. en andere electr. artikelen, foto- toest., boeken. Ten slotte kunnen wij onze lezers nog mededeelen, dat wie meerdere oplossingen wil inzenden, de gevonden spreuk op zoo veel briefkaarten kan schrijven als hij wil, mits elke briefkaart minstens met 25 ct. aan postzegels is beplakt. De briefkaarten moeten met de origineele oplossing in cou vert worden verzonden. KANARIE-TENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag is door den voorzitter der afd. Alkmaar van den Ned. Alg. Bond voor Kanarieteelt, den heer E. K. Vellinga, de tentoonstelling van kanaries en aquaria in ,,'t Wapen van Haarlem" geopend. Spreker bracht dank aan allen, die tot het welslagen- van deze tentoonstelling hebben medegewerkt, in 't bijzonder aan de Alkmaarsche Courant. Valt bij de kana ries meer het accent op den wedstrijd, bij aquaria is dit meer op het geëxposeerde en deze combinatie is daarom zoo bij uit stek geschikt voor een propagandatentoon- stelling. Het vorig jaar waren er 55 zang- kanaries, en thans is dit getal al verdub beld. Spreker hoopte, dat men het volgend jaar op een 200 zang- en kleurvogels zal mogen rekenen. De voorzitter feliciteerde de winnaars en hoopte, dat het feit, dat zij geen prijs wonnen voor de overigen een aan sporing mag zijn om nog meer hun best te doen. De kanariesport is een bron van genot voor het geheele gezin en brengt het gansche jaar een stuk natuur in huis. De Ned. Bond telt ruim 2000 leden en heeft 200.000 vogels per jaar bij-gefokt. De po pulariteit waarin de kanarie zich mag ver heugen is nog stijgende. Elke kanarie- kweeker is een vogelbeschermer. Maakt, aldus spreker, in uw vereeniging hechte vriendschapsbanden, werft leden voor onze mooie sport en bedenkt dat eendracht macht maakt. Spr. bracht ten slotte dank aan allen- die de uitgave van de catalogus mogelijk maakten en hoopte, dat zij hun opoffering beloond zullen zien. De schit terende collectie eereprijzen maakte een flinke inzending mogelijk. Den schenkers bracht spr. hartelijk dank. De kwaliteit van het ingezonden materiaal kan den toets der critiek met glans doorstaan-. Er was voor de tentoonstelling veel be langstelling. Alle vogels werden gratis gevoerd door den heer C. A. Ruijgh. De bijzondere aandacht trok ook de inzending van de Aquarium-vereeniging, die voor een 20-tal tropische gezelschapsbakken en kleinere bakken had gezorgd. Niet «Heen uit Alkmaar, maar ook uit Zaandam en Den Helder waren belangstellenden naar ,,'t Wapen van- Haarlem" gekomen. Dat ook burgemeester Van Kinschot door een bezoek van zijn belangstelling blijk gaf, werd door het bestuur zeer op prijs ge steld. In alle opzichten heeft de afd. Alkmaar dus een succesvolle expositie gehad. KALENDERS. Elders in dit nummer vindt men reeds den kalender van Oud en Co., wijnkoopers te Haarlem, aangekondigd. De heer A. Bruin zendt ons deze ter recensie. De kalender be vat zes fraaie kleurplaten, bloemen en land schappen, welke bijzonder goed geslaagd zijn. Terzijde van de reproducties zijn in klein formaat karakteristieke gebouwen en kunstwerken uit ons land geteekend. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 waterbouwkun dige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 3 stratenmakers, 3 stratenm.-opperlieden, 2 stuc.-opperlieden, 2 tegelzetters, 1 gra nietwerker, 9 betonwerkers, 18 voegers, 38 opperlieden, 26 stucadoors, 40 schilders, 122 grondwerkers, 49 metselaars, 106 tim merlieden. Groep Metaalindustrie: 10 bankwerkers, 2 blikslagers, 5 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 9 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel- meikers, 5 klinkers, 16 loodgieters, 2 lijn- werkers, 5 machinisten, 2 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 15 monteurs, 2 orgelmakers, 3 plaatwerkers, 2. rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 pianostemmer, 1 ponser, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 2 scheepswerktuigkundigen, 6 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwer kers, 1 zandbereider. Groep Verkeerswezen: 66 chauffeurs: 7 koetsiers, 12 motorschippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 1 expeditie knecht, 22 pakhuisknechts, 26 magazijn bedienden, 5 kellners, 1 hotelknecht, 4 loopknechten, 1 emballeur. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 55 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 slagers, 7 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaren, 1 ouwelbakker, 3 zuivelbereiders, 24 bak kers. Groep Houtbewerking: 16 meubelma kers, 9 stoffeerders, 7 mach. houtbewer- De 14 In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer goede aarde (rom.-real.), hoofdrollen Paul Muni en Luise Rainer. Toegang boven jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ben Hur (rom.-hist.); hoofdrol Ramon Novarro Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, ma-mee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Betoovering om La Bohème (rom.); hoofdrollen Jan Kie- pura, Paul Kemp, Martha Eggerth en Theo Lingen. Toegang Loven 14 jaar. dag, hslf 3, nistinG©. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje van buiten (rom.); hoofdrollen Janet Gaynor en Robert Taylor. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 13 December. 8.30 uur, in het gebouw der leeszaal, alge- meene ledenvergadering Openbare Leeszaal en Boekerij. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Daan Pool en zijn partner voor de A.V.L. 8 uur, in de vrijmetselaarsloge aan de Nieuwesloot, voordracht met lichtbeelden over „Theosofie en parapsychologie" door dr D. H. Prins. 8 uur, dancing Harmonie, Volkszang avond. Woensdag 15 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, wintersportfilm voor de N.R.V. kers, 1 kistenmaker, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljart maker. Groep Handel: 24 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 3 colporteurs, 1 éta leur. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 7 letterzetters, 1 drukker. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 20 tuinlieden 31 landarbeiders, 5 bloe misten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 wasschers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 1 port.-huiskn., 1 verfbereider, 3 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 klompen schilder, 1 onderwijzer, 1 papier bewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseer ders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarie-ambten., 20 kan toorbedienden, 38 transport-men, 306 los- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 8, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 47. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 costuumnaaister, 1 dagmeisje, 7 werksters. Alkmaar, 11 December 1937. De Directeur v.n., v. d. HEUVEL. Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 5 December tot 11 De cember werd door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst bij een patroon: 1 schilder. Aan de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 2 metselaars, 3 schilders, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. VERTROKKEN PERSONEN. D. van Dommelen, geen, opzichter Ned. Heide Mij., van Maclaine Pontstraat 7, naar Nijmegen. Wed, J. Bommer, N.H., z.b., van Lyceumstraat 43, naar Winkel. A. Bijlholt, R.K., verpleegster, van van Ever- dingenstraat 18, naar Haarlem. E. G. Duijneveld, geen, vrijwilliger N.-L leger, van N. G. Piersonstraat 34, naar Ned. Indië. L. Hunsche, Ev.L., dienstbode, van Em- mastraat 25, naar Noordscharwoude. M. J. Korver, geen, kantoorbediende, van Var- nebroek 1, naar Amsterdam. C. C. Kore- man, R.K., dienstmeisje, van Oudegracht 143, naar Amsterdam. W. Dekker, N.H, z.b., van Hof 2, naar Bergen. A. A. van der Kuip, R.K., z.b., van Mient 21, naar Utrecht. N. J. Oudejans, R.K., schoen maker, en gezin, van St. Annastraat 29, naar Grootebroek. J. M. Buter, R.K., vrijwilliger N.-I. leger, van Ropjeskuil 72, naar Ned. Indië. F. H. van Coevorden, geen, z.b., van Baanstraat 1, naar Amers foort. A. van Rijn, geen, z.b., van Baan- straat 1, naar Purmerend. P. Schouten, N.H., bakker, van Omval 11, naar Warder. A. W. Druijven, R.K., dienstbode, van Mient 19, naar Beverwijk. O. M. Korte- weg, geen, z.b., van Prinses Julianalaan 2, naar Amsterdam. J. Venneker, R.K., chauffeur, en echtgenoote, van Rochdale- straat 17, naar Eindhoven. H. de Hoog, N.H., z.b., van Costerstraat 33, naar Egmond aan Zee. w. Banga, N.H., slager, van Drebbelstraat 10, naar Assen. D. Polak, NH„ ladingmeester N.S., en echtgenoote' van Snaarmanslaan 99, naar Haarlem. P. A. Sipman, N.H., van Nassauplein 12, naar Rotterdam. - Th. Druijven, R.K., dienst bode, van Kennen.erstraatweg 55, naar Castricum. N. van Egmond, N.H. z b van Forestusstraat 2, .iaar Pretoria (Zd'.-Afrika). INGEKOMEN PERSONEN. H. W. Jensen, geen, van der Lijnstraat 22 van Amsterdam. F. Veenstra, GerK* Bleekerslaan 14, van Franeker. A J M Keijsper, R.K., priester, Breedstraat 9, van Schiedam. J. van Drunen, N.H., opzichter Prov. Waterstaat, en gezin, Rembrandtstraat 36,van Noordscharwoude. w. Nijdam, Stormachtige tot krachtige zuideijke westelijke wind; betrokken tot zwaar hT wolkt met regenbuien; aanvankelijk Regen en win<p Terwijl de depressie, die gisteren storm* bracht, naar de Duitsche bocht trok, diepte afnemende, nadert een diep nu® centrum van de Iersche zee, dat den bam! meter van Engeland tot zuid-Frankrijkit^u doet dalen. De hooge drukking in het den en noordooster werd van minder be» teekenis, zoodat de depressies thans naar het noordoosten kunnen trekken. In Scan. dinavië is de vorst, die gisteren zeer streng was, sterk afgenomen, een gebied van lichte vorst loopt van noord-DuitSci1jan<j tot zuid-Frankrijk, terwijl in Zwitserland en omgeving de temperatuur aan den grond even boven nul graden is, maar in de hooge bergen fraai weer met vorst van dertien tot achttien graden heerscht. Op de Britsche eilanden steeg de temperatuur, er valt veel regen en sneeuw en bij het Kanaal begint het uit het zuiden te stormen, terwijl Ierland een gure noordwestelijke wind op stak. Frankrijk heeft fraai windstil weer ia het zuidoostèn, maar storm met regen en natte sneeuw in het westen. In onze omgeving is stormachtig» zuidelijke wind met regenbuien te wachten, aanvankelijk met stijging temperatuur, later volgt eenige opkla ring en afkoeling. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt vanochtend 8.35 um aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten", LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.17 uur tot 7.31 uur licht op. N.H., teekenaar en gezin, Rembrandstraat 40, van Eindhoven. V. Rietveld, R.K, dienstbode, Achterstraat 37b, van Heiloo. J. OudZaal, R.K., j.b., Lindenlaan 80, van De Rijp. M. M. Hoogzaad, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Spanbroek. G. A. M. Zwerink, R.K., reli- gieuse, Oudegracl.t 204, van Amersfoort. H. J. Bosman, geen, directeur van een scheepswerf, Eilandswal 7, van Amsterdam. F. de Jong, geen, slager (o.), Dijk 19c, van Heiloo. D. Groet, N.H., melkhande laar en gezin, Lindenla-n 93, van Warmen- huizen. K. Krul, Ger.K., z.b., Zeglis 6, van Andijk. In verband met het voorstel van Ged. Staten inzake het subsidie aan de AJf.V.V. heeft de V.V.V. te Bergen aan Prov. Staten van Noordholland het volgende adres ge richt: Met verwondering heeft het bestuur van de Vereeniging tot Bevordering van bet Vreemdelingenverkeer in Berg» N.H. ken nis genomen van het voornemen van Ged. Staten om het subsidie van 1800 aan de A.N.V.V. te 's-Gravenhage verleend, voort aan ter beschikking van Gedeputeerde Sta ten te stellen ter nadere verdeeling. Ons bestuur is van oordeel, dat in geen geval het subsidie, opgemeld, verlaagd mag worden, integendeel hetzelve eerder ver hoogd diende te worden, omdat in verge lijking met het buitenland, de inkomsten der A.N.V.V. benoodigd voor doelmatige propaganda over de grenzen, reeds miniem mogen worden genoemd. Deze onze zienswijze wordt thans ook door de Regeering gedeeld, getuige het feit» dat besloten werd aan de A.N.V.V. een subsidie te verleenen gelijk aan het bedragi dat door anderen bij een gebracht zal wor den zulks tot een maximum van f 70.000. Uit deze regeling vloeit echter anderzM® het nadeel voort, dat iedere verminde* ring van het subsidie aan de A.N.V.V. V0* haar een dubbele vermindering bete** kent! Ged. Staten oordeelen het wenschelijki dat het provinciale subsidie zooveel moge* Ujk aan de provincie ten goede komt. Deze opvatting oordeelen ook wij gerechtvaar digd, maar juist daarom dient het subsjdj8 aan de A.N.V.V. in geen geval te worden verminderd, omdat het de A.N.V.V. is, ke als centraal orgaan bij uitstek is aang wezen de propaganda te voeren om buiten* landers naar ons land te trekken, en het we onomstootelijk vast staat, dat van die paganda géén provincie in den lande mee profijt trekt dan juist de provincie Noor" heiland, wijl toch uet overgroote deel vreemdelingen, die ons land bezoeken, hg niet verzuimt Amsterdam op het P gvamma te zetten Men denke voorts 8 Volendam, Marken, de Zuiderzee-wef de sluiswerken bii I.Tmuiden, de Alkm sche kaasmirktf Volgens de meening van het hes is en blijft de A.N.V.V. dan ook het ettar lichaam dat door zijn buitenlandsche ties en vertegenwoordigers in staat is Nederland een doelmatige propaganda het buitenland te maken Daarnaast de taak der V.V.V.'s zelfstandig een na nale propaganda te voeren.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2