Obutgtdiike Sland. £aatste A AMSTERDAMSCHE BEURS HEILOO STOMPETOREN URSEM LANGENDIJK MEDEMBLIK BERGEN HENSBROEK SCHAGEN OUDORP Prof. hij mans f U heW géén voorra^ EERSTE BLAD 3 Kt Het denkbeeld van Gedeputeerde Staten om een deel van het tot dusverre voor de A.N.V.V. bestemde subsidie uit te keeren aan de Federatie van Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Noordholland bo ven het Noordzee-kan aal, is, naar ons be stuur meent, ontstaan onder suggestie van den naam, welken dtze Vereeniging draagt. Bedoelde Federatie toch, hoe goed be doeld en hoe gaarne ons bestuur haar de inwilliging van haar verzoek om subsidie toewenscht, komt, mede door de heterogene samenstelling der toegetreden vereenigin gen, nauwelijks in aanmerking daadwerke lijk het vreemdelingenverkeer in de Provin cie Noordholland te bevorderen en heeft dan ook sinds haar oprichting weinig of geen tastbare resultaten op dat gebied ver mogen te boeken. Een bestudeering harer begrooting over het jaar 1938 dewelke ons bestuur U in afschrift hierbij doet geworden, zal U van de juistheid dezer stelling overtuigen. Resumeerende meent ons bestuur te mo gen verklaren, dat het, vertegenwoordigend een vereeniging welke behoort tot de groot ste op dit gebied en in de provincie Noord- holland zeker de meeste leden (ruim 550) telt, waar het de buitenlandsche propagan da betreft, het werk der A.N.V.V. zoo be langrijk acht, dat, hoe welkom een subsidie, gezien de financieele toestand der Vereeni ging, het bestuur ook zoude zijn, het bestuur niet zou aarzelen te kennen te geven op dit subsidie geen prijs te stellen, indien het zelve zou worden gegeven ten koste van het subsidie door U tot dusverre aan de A.N.V.V. uitgekeerd. De uitvoering van Falkland. Ter aanvulling van het verslag van on zen correspondent over de uitvoering van Het Licht in den Nacht", verzoekt men ons nog het volgende te willen vermelden: Er was geestdriftig applaus bij open doek in de scène dat de blinde vader het te onder teekenen stuk verscheurt. De aanleiding tot de stemming was eerstens de heer A. de Gier in den rol van de onderwijzer, de man van de orde en discipline en de ge hoorzaamheid, dan de jonge koopvrouw (mevr. Speur-Jonker) die zoo intens over tuigend de houding van Frits Balke, den zoon verdedigde. Dat spel maakte op de aanwezigen een zeer diepen indruk. Nationale Oranjebond. De afd. Heiloo van den Nat. Oranjebond hield Vrijdagavond een buitengewone ver gadering in de Onderneming. De w.n. voor zitter, de heer G. Smits, opende op de ge bruikelijke wijze en deelde mede, dat het bestuur er in was geslaagd om een drietal candidaten bereid te vinden een bestuurs functie te aanvaarden. Nu heeft het restee- rende gedeelte van het bestuur besloten en- bloc af te treden. Waarschijnlijk slaagt een geheel nieuw bestuur er in om opleving in de afdeeling te brengen. Aan de orde was de verkiezing van vijf bestuursleden. Candidaten waren ds. H. W. Bloemhoff, dr. G. P. van Driel en M. J. G. van Rossum. De heer van Gemeren vond drie bestuurs leden genoeg. Vinden die heeren uitbreiding nóodig, dan kunnen zij met candidaten ko men. De heer Meilink huldigde het ruime stand punt van het bestuur, die het algemeen be lang op den voorgrond plaatst. De heer van RoSsum verzocht den heer Smits aan te blijven. De voorzitter zeide, dat het bestuur bij zijn besluit blijft. Besloten werd om vijf bestuursleden te kiezen. Gekozen werden ds. H. W. Bloem hoff, dr. G. P. van Driel, M. J. G. van Ros sum, N. Meilink en P. Vierkant. De heer Meilink vroeg of het oude be stuur in Januari nog feestplannen had en zoo ja, welke? De voorzitter zeide, dat het in de bedoe ling lag om zich met B. en W. te verstaan voor een kinderfeest. De heer Meilink zou graag een massale bijeenkomst zien zoodra het heugelijk feit bekend was. Fanfarecorpsen, gymnastiek- vereenigingen en kinderoptocht voor het raadhuis, waar B. en W. de hulde in ont vangst nemen. De heer van Gemeren bewonderde het optimisme van den heer Meilink. Denk geen oogenblik dat ipen ze hier zóó warm krijgt. Het zal uelfs de vraag zijn of Eensgezind heid gesteld dat zij komt het Wilhel mus wil laten hooren. Men heeft dienaan gaande ervaring. En geloof niet, dat B. en W. zich zóó druk maken. Bovendien is het winter en misschien ongunstig weer. Laat de kinderen maar rustig in school of thuis. De heer Meilink repliceerde. Er komt ken tering en laten we die heugelijke gebeurte nis zoo opgewekt mogelijk vieren. De voorzitter wilde zich niet druk meer maken. Spr. deelde de meening van den heer van Gemeren. Als er wat gebeurt, zal het wel zoo weinig mogelijk zijn. Door de geslaagde bestuursverkiezing kwam de rest van de agenda te vervallen. De voorzitter antwoordde de heer van Rossum, dat hij de loopende zaken wilde af doen. Aan het einde der vergadering bracht de heer van Gemeren dank aan het afgetreden bestuur, die onder moeilijke omstandighe den zijn werk had verricht. Na behande ling van interne zaken volgde sluiting. Ambtenaar G.E.B. Voor ambtenaar aan het G.E.B., op een jaarwedde van 600, hebben zich 41 solli citanten aangemeld. Kerkelijke verkiezing. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor functies bij de Ned. herv. gemeente zijn herkozen als ouderling de heer P. Vierkant en als diaken de heer S. Akkerman. Inventarisatie stapelproducten. De secretaris van de L. T. B. de heer Vaal burg bericht dat bij de gehouden in ventarisatie der Stapelproducten aanwezig waren: 23 x 10 ton roode bewaarkool, 102 ton gele kool, 68 ton Deensche witte kool en 31 ton uien. Een ongeluk, dat goed af liep. Zaterdagmorgen reed een vrachtauto van de kaasfabriek de Ster afkomstig uit de Baardorpermeer over de steenenmuur te Rustenburg. Hierbij brak de vooras in twee stukken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Werkloozen. By de arbeidsbemiddeling staan alhier als werkloos ingeschreven 37 personen. Voor deze gemeente een ongekend hoog getal. De meeste van hen werken echter in werkverschaffing. De afzet van uien. De prijzen van de uien blijven nog steeds flink hoog. Dat er nu veel uien weggaan kan niet gezegd worden. Niet alleen van hier, maar uit het geheele land is weinig geëxporteerd. In de maand November be droeg de uitvoer van uien slechts 5.988 ton. Verleden jaar was de uitvoer in dezelfde maand 19.131 ton. Wel een aanmerkelijk verschil. Hoewel de uien niet in buiten gewoon groote hoeveelheden iri voorraad zijn, dien men toch, volgens „Dè Tuinderij"* onder de oogen te zien het gev91 van een teveel aan uien. als op deze Wijze wordt doorgegaan, want thans moeten "de concur renten van Nederland voor hét grootste gedeelte de Engelsche markt hebben voor zien. Het aandeel van Noordholland in de ze uien-export was grooter dan verleden jaar. In Nov. 1936 werd 279 totl door deze provincie geëxporteerd, in 1937 391 ton. Zilvermeeuw vliegt rond met steen aan den poot. Sinds enkele dagen vliegt te Medemblik een zilvermeeuw rond met aan een der pootjes een touw waaraan een steen is be vestigd. Als het dier opstijgt gaat dat niet alleen zwaar, doch als de steen de grond verlaat, geeft dat een ferme ruk aan het pootje. Neemt de vogel tijdens de vlucht een plotselinge wending, dan slingert touwtje en steen om zijn beide pootjes. En hoe als de vogel laag over bijvoorbeeld een telefoondraad vliegt en vogel en steen zich ieder aan een kant van den draad een weg zoeken? Het is een dagelijksche mar teling waarvan het dier, gezien de dikte van het touw, wel niet spoedig zal 'zijn bevrijd. Een laffe daad! St. Vincentius-vereeniging. Zondag herdacht de St. Vincentiusver. haar 12 )4-jarig bestaan. Na de Vroeg mis, tot intentie van de le venden en overledene weldoeners der vereeniging opgedragen, kwam het bestuur in het St. Jans-gebouw, in feestvergade- ring bijeen. Met een felicitatie-woord van pastoor Zurlohe, werd de bijeenkomst geopend, waarna de heer M. v. d. Klundert, secreta ris, in zijn jublileumverslag, een overzicht gaf van het werk, in dit 12)4-jarig tijdvak, door de vereeniging verricht. Naast kleeding, dekking, enz., verstrekte de vereeniging aan tallooze behoeftigen geldelijke giften en gaven in natura, in cijfers uitgedrukt, een som van ruim 9000 en heeft zij zich steeds gehouden aan haar taak, naast de stoffelijke ook de geestelijke belangen te behartigen. De eere-voorzitter de heer Pieters en de heer Jos. Vermeulen, lid van den Hoofdraad, gaven door hun aan wezigheid blijk van hun belangstelling. Schriftelijke gelukwenschen mocht de vereeniging ontvangen van den Deken E. P. Rengs tijdens wiens pastoriaal de ver eeniging is opgericht, er van den oud-presi dent den heer Jos. Zeegers. Daar de heer N. J. Punt, van de oprichting af bestuurs lid is geweest, vierde ook hij zyn 12 -jarig jubileum waarin de huidige president, de heer J. Hopman hem weldra zal volgen. Wij meenen de tolk van kath. Bergen te zijn wanneer wy de vereeniging een woord van dank brengen, en den wensch uitspre ken dat zy haar charitatief werk nog langen tijd tot leniging van den nood der be hoeftigen, met dezelfde ijver en toewijding succesvol zal kunnen verrichten. Wie behoefte gevoelt zijn sympathie voor dit werk in giften uit te drukken, ver- voege zich aan het adres van den penning meester, den heer N. J. Punt, Dorpsstr. 60. Onderling Veefonds. De algemeen® vergadering van Onder ling Veefonds werd Zaterdagavond gehou den in de zaal van den C. Kossen. De voorzitter, de heer D. Wit, kon niet na laten een optimistisch woord te spreken wat betreft de veehouderij, al kunnen we nu niet direct van groote opleving spre ken. Door de gevreesde ziekte „mond- en klauwzeer" dreigde echter het slot nog slecht te worden. Een gelukkig verschijn sel is echter dat de ziekte hier geen slachtoffers heeft geëischt wat ook ons fonds ten goede is gekomen. De heer P. Fok, secretaris-penningm., deed mededeeling van de ontvangsten en uitgaven. De ontvangsten over het afge- loopen boekjaar bedroegen 994.50, de uitgaven 973.44. Het batig saldo over 1937 met inbegrip van een nadeelig saldo over het vorige jaar is te samen 21.06. De voorzitte drankte den heer Fok voor zijn nauwgezet beheer. Uit het jaarverslag deelen we mee, dat 5 koeien zijn afgekeurd die met inbegrip van den omslag 991.70 hebben opge bracht en waarvoor is uitgegeven 811.87. Het hoogst aantal verzekerde koeien over het afgeloopen jaar bedroeg 438 stuks, het laagst aantal was 370 stuks. Op dit oogen blik zyn 444 stuks verzekerd over 35 leden. De omslag over dit jaar was 1.70 per koe. Over 1936 was de omslag 1.20 per koe wat toen buitengewoon laag was. Het ver schil van 50 cent houdt hoofdzakelijk ver band met de duurdere veeprijzen. Met den wensch dat 1938 voor Onderling Veefonds weer een voordeelig jaar mag zijn, sloot de secretaris zijn mooi en duidelijk jaar verslag. De voorzitter dankte hiervoor namens de leden den heer Fok. Verkiezing twee taxateurs aftr. D. Wit en Jb. v. Vuure. Beiden werden met alge- mee ne stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. Verkiezing twee plaatsvervangende taxateurs aft. b. v. d. Molen en een vacature wegens bedanken van den heer K. Schuit wegens opheffing van bedrijf. De heer Jb. v. d. Molen werd herkozen terwijl in de vacature werd voor zien door de benoeming van den heer C. de Boer Jr. Beiden aanvaardden hun be noeming. Vervolgens bracht de voorzitter een woord van dank aan het scheidende be stuurslid. den heer Schuit, die 20 jaar on afgebroken lid van de vereeniging is. ge weest. Spr. hoopte, dat de heer Schuit nog jaren de verslagen van Onderling Veefonds uit de kranten mag volgen. Als bijzonder heid, zeide de voorzitter, wil ik aan de vergadering nog meedeelen, dat de heer Schuit in de 20 jaar slechts één koe heeft verloren. Met algemeene stemmen werd de heer P. Fok weer voor een jaar als secretaris-penningmeester benoemd. Deze dankte voor het in hem gestelde vertrou wen. Bij de rondvraag dankte de heer Schuit bestuur en leden voor de hoogst aange name samenwerking in de afgeloopen 20 jaar ondervonden. Spr. hoopte, dat het fords nog lange jaren in goede harmonie mag samenwerken in het belang der vee houderij en dat spoedig een betere tijd voor alles moge aanbreken. Schagerkogge. Zaterdag vergaderden hoofdingelanden van het Heemraadschap der Schager Kogge. Voorzitter was de dijkgraaf D. Timmerman. Rapport Technisch Adviesbureau van de Vereeniging van Waterschappen betreffen de het gemaal te Kolhorn. Na uiteenzetting van den voorzitter, waar uit we memoreeren de netto kosten van de vernieuwing pompinstallatie a 2254,29 (begrooting was 2500) werd besloten op advies van genoemde vereeniging deze in stallatie van Werkspoor over te nemen. Een schrijven is ingekomen van den secretaris van de Vereeniging* van Noord- holL Waterschappen aangaande het uitdie pen van de Hoofdsloot ten behoeve van de Serkoenpolder. Er blijken hieraan werk zaam te zijn pl.m. 70 werkloozen (6 uit Schagen en 16 uit Nieuwe Niedorp enz.) De voorzitter was van meening, dat dit werk eenigermate een lijdensgeschie denis is. Het moest worden opgeschort, waardoor thans de mooiste tijd voorbij is gegaan. In verband met de omstandigheid dat het gemaal aan de Serkoenpolder ge reed is en moet proefmalen, doch door deze werkzaamheden aan de Hoofdsloot worden geremd, werd besloten de kosten a pl.m. 100 per maand voor omloodsing van het water voor rekening der Kogge te nemen. In vereband met een brugbouw betaalt het Hoogheemraadschap de eerste maand de helft. Herkozen werden de hoofdingelanden de heeren D. P. Timmerman te Schagen en D. Grootes te Kolhorn, terwijl tot nieuw hoofd ingeland in de vacature C. Bakker Az. te Barsingerhorn, die wegens het bereiken van den 65-arigen leeftijd moest aftreden. Geko zen werd de heer C. Borst Az. te Barsin- gehorn, afgevaardigd door Kaagpolder. Tot heemraad werd herkozen de heer W. Kooijman te Haringhuizen en in plaats van den heer C. Bakker de heer J. Schenk te Barsingerhorn. Het voorstel tot bestendiging van de credietovereenkomst met de Coöp. Boeren leenbank te Schagen ter voorziening in de voor 1938 benoodigde kasgelden werd goed gekeurd. Uit het rapport van het Technisch advies bureau inzake het gemaal te Kolhorn was gebleken, dat het vastrechttarief vastgesteld door het P.E.N. beduidend te hoog was. Een voorstel tot wijziging van het stroomleve- ringscontract met het P.E.N. betreft vermin dering van het vastrechtbedrag van 102 per jaar. Wegens verandering aan een der pompen van het gemaal. Het ward z.h.s. aangenomen. By de rondvraag sprak de heer J. Schenk Az. zyn onvoldaanheid over uit over de wyze van werken bij het uitdiepen Hoofd sloot. Na eenige discussie merkte de voorzitter op, dat het wenschelijk is de uitvoering voorloopig op den zelfden voet door te laten gaan. Het dagelijksch bestuur zal paraat blijven. Hierna sluiting. Ingekomen personen. C. M. Imming, R.K., dienstbode, Friesche- weg E 46, van Enkhuizen. S. Wortel, R.K., houtbewerker, Westerstr. A 96, van Alkmaar. KI. Wit, N.H., z.b., en echtgen., Burgem. Bosstraat E 50, van Nieuwe Nie dorp. R. Poede, N.H., grondwerker, Hee- renweg A 17c, van Barsingerhorn. J. v. d Heide, geen, grondwerker, en gezin, in woonschip aan Zeswielen, van Barsinger horn. W. S. Boorsma, N.H., grondw., en gezin, in woonschip aan Zeswielen, van Barsingerhorn. N. Bijman, R.K., bakkers knecht, Heerenweg A 59, van Spanbroek. A. M. v. d. Vuurst, N.H., handelsreiziger, en gezin, Burgem. Bosstraat E 55, van Hoorn. H. Benedick, geen, grondwerker, en ge zin, in woonschip aan Zeswielen, van Bar singerhorn. H. Valk, geen, wegarbeider, Burg. Bosstraat E 17, van Alkmaar. J. van Stipraan, N.H., koopman en echtge- noote, Heerenweg B 28, van Sint Pancras. Th. J. de Waard, R.K., koopman, Scher- merdyk D 14, van Centraal Bevolkings register. W. van der Molen, N.H., vee- merdyk D 14, van Centraal Bevolkings- regster. W. van der Molen, N.H., vee handelaar, en kinderen, Friescheweg E 46, van Alkmaar. Vertrokken personen. C. J. Oudhuia, r.k., dienstbode, van Kom A 34 naar Heerhugowaard H. Verhagen, geen, betonwerker, van Burgem. Bosstr. E 3 naar Alkmaar. J. Th. Does. r.k bakkersknecht, van Kom A 59 naar Heems kerk. C. W. Beelenkamp, rJc., timmer man, en echtgenoot®, van Nollen B 28 naar Alkmaar. T. Boelena. N.H., koopman, van Burgem. Bosstr. E 24 naar Alkmaar. H. Prijs (echtgenoote van W. Dekker) N.H., ronder beroep, van Oudorperweg C 21a naar Bergen. J. T. Bijl, r.k.. dienst bode, van Halvemaansbrug C 7 naar Haar lem. W. Dekker Jr., N.H., zonder beroep, van Oudorperweg C 21 a naar Alkmaar. P. Braakman, r.k.. handelsreiziger en gezin, van Friescheweg E 46 naar Hoorn. L. Bos. r.k., dienstbode, van Kom A 55 naar Harenkarspel. P. Venneker, r.k., boeren knecht, van Westerstraat A 93 naar Oter- leek. F. Korporal, G.K.. dienstbode, van Ooievaarstraat E 17 naar Centraal Bevol kingsregister. ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus, z. van Johannes Adrianus Dek ker en Wilhelmina Timmer. Maria Jan tina Johanna, d. van Roelf de Vries en Anna Clasina Smit. Caspar Lorenz Franciscus, z. van Derk Johannes Woldendorp en Jo hanna Maria van den Aakster. Maria Comelia, d. van Andreas Cornelis Groot en Catharina Cornelia Maria Vis. Petrus Johannes Maria, z. van Martinus Willem Kingma en Catharina Cornelia Sneeboer. Margaretha Jansje, d. van Barteld de Kroon en Geertruida Henrica Ullings. Gerardus, z. van Theodorus Cornelis Hoogeboom en Anna Goudsblom. Johanna Catharina Maria, d. van Arie de Jong en Johanna Catharina Maria Verbeek. Ida Margare tha, d. van Harmen Meijerink en Ida Elise Anna Henny Weigel. Ongecorrigeerd In den nacht van Zondag op Maan dag is prof. dr. I. H. Hijmans, oqd- hoogleeraar aan de gem. universiteit te Amsterdam, plotseling overleden in den ouderdom van 68 jaar. WEER EEN HAAGSCH BEROOVINGS- GEVAL. Buitenman, die bij kennissen logeert, mist f 900. Wederom heeft zich te den Haag een geval van berooving voorgedaan en ook nu betreft het een aanzienlijk bedrag, dat het slacht offer afhandig is gemaakt. Een inwoner van een klein plaatsje in de provincie Zuidholland, die het week-end in den Haag doorbracht en in den nacht van Zaterdag op Zondag bij kennissen, die een café aldaar hebben, sliep, moest Zondag ochtend, toen hij wakker werd, constateeren, dat hij van een bedrag van 900 was be stolen. Het slachtoffer deed aangifte bij de politie. In verband met het onderzoek zijn de kennissen de caféhouder en zijn echtge noote benevens nog 4 andere in het be wuste perceel woonachtige mannen voorloo pig in bewaring gesteld. BRANDEND DROOGREK OP KINDJE GEVALLEN. Meisje vanmorgen overleden. Zaterdagmiddag ontstond in de woning van P. van den E. aan den Bredaschenweg te Breda een begin van brand, doordat een droogrek, dat by de kachel stond, in brand vloog. Het droogrekje viel om en kwam terecht op een meisje van 15 maanden, dat in de nabijheid op den grond speelde. Het kind was alleen thuis en toen eenigen tijd later de moeder in de woning kwam, trof zij het kind met brandwonden overdekt aan. Het kind werd overgebracht naar het St. Ignatius-ziekenhuis, alwaar het vanmor gen aan de bekomen verwondingen is over leden. HET GESTRANDE S.S. „ALDABI". Positie nog onveranderd. De reeder ij van Nievelt Goudriaan heeft hedenochtend te Rotterdam een telegram ontvangen van den gezagvoerder van het bij kaap Santa Martha in Brazilië op de rotsen geloopen s.s. „Aldabi", waarin wordt mede gedeeld, dat de passagiers naar Santos zijn overgebracht. Ook is het grootste deel van de bemanning aan den wal gezet. De positie van het schip is nog onveranderd. BEIDE KERSTDAGEN ZONDAG VOOR DE POST. Op den eersten Kerstdag, Zaterdag 25 De cember a.s., zal geen brief- en pakketpost bestelling worden uitgevoerd. Alleen de stukken, welke anders ook op Zondagen te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Groningen en Scheveningen besteld worden, zullen, doch uitsluitend in de ge noemde plaatsen, op den eersten Kerstdag worden besteld. In alle overige plaatsen is het afhalen van poststukken op 25 Dec. ge regeld als op Zondagen. Beide Kerstdagen zullen derhalve wat de postbestelling betreft, voor het geheele land als Zondagen worden beschouwd. KINDERMISHANDELING. Vrouw veroordeeld tot een maand. In September jj. is een ergerlijk geval van kindermishandeling aan het licht geko men, dat zich heeft voorgedaan in een wo ning in de Herculesstraat te Haarlem. De 38-jarige vrouw K., wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft verlaten, woonde daar samen met den weduwnaar S. Er wa ren zeven kinderen in huis. zevenjarig meisje, een dochtertje van den weduwnaar, en een vijfjarig zoontje van de vrouw wer den herhaaldelijk met een stuk hout bont en blauw geslagen. Vooral het knaapje moest het ontgelden. Het kwam nooit in de buitenlucht en moest meestal met vastge snoerde handjes in bed blijven. Bovendien kreeg het nagenoeg niet te eten, waardoor het in totaal ondervoeden toestand ver keerde. Heden stond de vrouw voor den politie rechter terecht. Een dokter verklaarde, dat de lichaampjes der kinderen met wonden waren overdekt. Op verscheidene plaatsen vertoonden zich bovendien bloeduitstortin gen. De vrouw zei, dat zij geruim en tijd in zeer nerveuzen toestand had verkeerd, om dat ze een kind verwachtte van den man, met wien zij samenwoonde. De officier van justitie hield een zeer scherp requisitoir, waarin hij de vrouw een beul noemde. Hij eisehte een maand gevan genisstraf. Ook de politierechter laakte het gedrag der vrouw ten zeerste en veroordeel de haar conform den eisch. ah h bq dezes rooden drkhoel voor a zletdan noden b namelijk een voor- -anqswe^ ah b bij smaAe bruggen dit ronde, roode bord mot 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pty riet: verkeer voe zijde gaat don voor. Gaskoelkasten verkocht door courantenrectame. In Berlijn srteWe men »ch vorig Jaar ten doei één gasfcoetkast op de WOO verbruikers te plaatsen. Als middel om den breedtt roogeCJket» afnemerskring te bewerken kooe men,, het spreekt wel varmeif, oostFantesv- reclame. Het resuKaat? Mei» vnAuchU binnen een half jaar in het bewust» gebied méér gaskoelkasten dan kasten van alle andere systemen, voordiet» verkocht, tezamen, of 7 maal meet? dan men had verwacht. Het reclamemiddel, waarmede men iedereen kan bereiken, courantenre clame, had resultaten opgeleverd die de stoutste verwachtingen over troffen. van Maandag 13 December 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig» koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1011/ie 3 Ned.-lndië 1937 97'/, 5y» Duitschl '30 m. verkl. 30 B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-t. Nederl. Ford270 Philips Gloeil. Gem. Bezit 282V, Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 37 Anaconda§23»/i, Bethleh. Steel 413/io Cities Service l9/i« General Motors 26 153V, 152V, 1287, 139 45V, 79'/, 142*/, Kennecott Copper 28?/u R public Steel 13ls/lfi Standard Brands 67, Steel comm. 42'/w U. S. Leather413/i« CULTUUR MAATSCH. H. V A4247, Java Cultuur 158 Ned. Ind. Suiker Unie 127 Vereen. Vorstenlanden 727, MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. 837, Redjang Lebong 1687, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3347, Kon. Petr. 346*/, Perlak 821/, Phillips Oil 28'Vi, Shell Union 12»/, Tide Water li11/:* RUBBERS. Amsterd. Rubber 208 Deli Bat. Rubber HU/, Hessa Rubber 142 Oostkust 1537, Serbadjadi 1021/, Interc. Rubber 37, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. .117 Scheepvaart Unie U67» TABAKKEN. Deli Batavia 212'/, Oude Deli287 Senembah275 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 30'/, 16"^ 10 677, 6 laatste k. 2.30-45. 1001/u 977* 297, 154 1527, 1287, 1377, 45 707, 280 278.1* 1427,-f 37 237,-1* 41-7* 1»/* -s/a 26Vs 28'A» 13'V* 67. 427* 47, 426-30 156 127 837, 1681* 3387, 349)-94 82 28i%6 12*-u*6 11**6-* 207-9 1397, 142 1031* 37* 116 1157,-6 210 281 307, 177* 10»/1( 66 57, Vorige koers: Heden New-York 1.79»/,. 1.797, Londen 8.987, 8.987, Berlyn 72.50 27.46 Parijs 6.11*/, 6.107, Brussel (Belga) 30.58 30.56)4 Zürich 41.59 41.58 Kopenhagen 40.12)4 40.12)4" Stockholm 46.35 48.32 K Oslo 45.17)4 46.15 Italil 8.60

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3