Agenda KIJXENisKOOPEILCLOECK NASSAÜ-TAX, Tel. 3545 JtcoviadaaC Hieuws Een adres van het dempings-comité. EGMOND AAN ZEE Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. NOORDSCHARWOUDE OUDESLUIS EGMOND BINNEN LEBSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. GOUDEN HUWELIJK. Een zeer bekend echtpaar uit onze stad, de heer en mevr. H. J. Kuymans, viert vandaag zyn gouden bruiloft. Sinds 1 Aug. 1893 woont het echtpaar in Alkmaar. De heer Kuymans, die in April 1868 te Rotterdam werd geboren en te Kampen zijn opleiding tot onderofficier genoot, kwam toen in de functie van sergeant- majoor aan de cadettenschool. Mevr. Kuymans is een vijftal jaren ouder dan haar echtvriend zij werd in Leiden geboren op 25 Jan. 1863 maar men zou dat niet aan haar zeggen; zij doet in levenslust en opgewektheid niet voor haar man onder. Na ziin pensionneering op 15 Juli 1919 na bijna 42 jaren militairen dienst, achtte de heer K. zich te jong om te „rusten.". Hij zocht en vond een betrekking als dag schrijver aan het station, maar dat duurde slechts drie maanden. Daarna vond hij werk ten kantore van notaris J. van der Veen en toen deze zijn ambt neerlegde, bleef hjj in diensc bij den opvolger mr. van der Heide. Tot 1 Dec. 1933. Toen was het genoeg en het ambtloos leven begon, dat, naar wij het echtpaar toewenschen, nog minstens eenige jaren zal ouren, in goede gezondheid samen door te brengen. Het huwelijk van den heer en mevr. Kuysmans werd gezegend met twee kin deren, jongens, die beiden een zeer eer volle betrekking vonden; de een is luit.- kol.- ntendanl bij net Indisch leger, de ander is procuratiehouder bij de fa. van Hoogenstraaten alhier. Aan den raad van de gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: Het Werkcomité van Actie inzake de dem- pingg van het Verdronkenoord, samenge steld uit de besturen der drie plaatselijke Middenstandsvereenigingen dat requestranten met belangstelling heb ben kennis genomen van de adviezen der deskundigen die een oordeel hebben uitge sproken over de wenschelijkheid van dem ping of overkluizing van het Verdronken oord tusschen de beide Steenenbruggen; dat deze adviezen, voorzoover zij zijn uit gebracht door deskundigen op verkeersge bied, eenstemmig zijn en overkluizing met een eventueele verbreeding van Kapelsteeg of Huigbrouwerstraat sterk aanbevelen; dat het advies van de deskundigen, die over de verontreiniging van het water bij eventueele overkluizing hun meening heb ben uitgesproken in de eerste plaa«s vast stelt dat het van geen beteekenis is voor de biologische reiniging van het water, wan neer zon en regen geen toegang meer zou den hebben tot het overkluisde gedeelte; dat het advies echter verder melding maakt van verschillende nadeelige gevolgen die aan een overkluizing verbonden zouden zijn en het op grond daarvan de overklui zing ontraadt, doch het comité van oordeel is, dat dit advies niet volledig is, wanneer niet anderzijds eenige aandacht wordt ge schonken aan maatregelen waardoor de na deelige invloeden zouden kunnen worden ondervangen o_| melding wordt gemaakt van hetgeen in andere plaatsen van ons land op dit gebied is ondernomen; dat de deskundigen op stedenbouwkundig gebied van oordeel zijn dat in het algemeen door demping of overkluizing van oude grachten oud stedenschoon verloren gaat, weshalve deze deskundigen zonder meer af wijzend staan tegenover een overkluizing, hetgeen requestranten aanleiding geeft om vast te stellen dat het in casu niet gaat om de vraag of door overkluizing oud steden schoon zal verdwijnen, doch alleen om de vraag of een juiste welvaartspolitiek, spe ciaal voor handel en nijverheid vordert, dat een stukje oud-Hollandsch stedenschoon, op welk gebied Alkmaar nog over zooveel be schikt, mag worden opgeofferd voor het be lang van handel, nijverheid, verkeer en tou risme; dat afgezien van de vraag of bij dit stuk Verdronkenoord nog van stedenschoon kan worden gesproken en in ieder geval sterk mag worden betwijfeld of het „oud-Hol landsch" stedenschoon is, toch het belang van handel, nijverheid, verkeer en tour isme in dit geval zwaarder weegt dan dat van het stedenschoon; dat wanneer in het algemeen de adviezen worden getoetst aan de vraag of overklui zing van het Verdronkenoord tusschen de beide Steenen bruggen wenschelijk is, deze vraag ongetwijfeld bevestigend kan worden beantwoord en requestranten het daarom betreuren dat B. en W. hebben gemeend aan den Raad te moeten voorstellen om deze zaak naar de toekomst te verschuiven, zulks met het oog op den financieelen toestand van de gemeente; dat requestranten reeds eerder hebben be toogd, dat de kosten, te besteden aan een gedeeltelijke overkluizing, in de toekomst zeker uitzicht zullen geven op rendement, aangezien het toch vast staat, dat deze ver betering aan het geheele Alkmaarsche za kenleven ten goede zal komen; dat het comité het op prijs zal stellen, wanneer de Raad het oordeel, uitgesproken in het request van de Middenstandsorgani saties, d.d. 7 Mei 1937, zal willen beschou wen als een uitspraak van deskundigen op het gebied van handel en nijverheid, die immers in de plaats onzer inwoning dage- lijksch met de practijk in aanraking komen, en als zoodanig zeker tot oordeelen bevoegd zijn; dat requestranten dit alles dan ook ge wichtig genoeg oordeelen om er bij den Raad met klem op aan te dringen zich niet zonder meer bij de conclusie van B. en W. neer te leggen en zij in de tweede plaats verzoeken om tot overkluizing van het Ver dronkenoord tusschen de beide Steenen bruggen te besluiten. Alkmaar, 20 Dec/ 1937. Het Werkcomité inzake de demping van het Verdronkenoord: w.g.) J. W. A. HEUSEVELDT. (w.g.) G. J. W. GOES. (w.g.) H. VERVELD. Ambt. secretaris: Mr. H. SCHUURMAN, Emmastr. 4, Alkmaar. COMMISSIE INZAKE WATER VERONTREINIGING. Betreffende: demping Verdronkenoord, is bij B. en W. nog het volgende schrijven in gekomen van de commissie inzake waterver ontreiniging uit Oosterbeek. Naar aanleiding van uw opgemeld schrij ven doen wij opmerken, dat de beoordee ling van de aesthetische en stedebouwkun- óige zijde van het geval ligt buiten de be moeiing van onze commissie. Wel kunnen wij ons voorstellen, dat, waar niet te ont kennen is, dat 't schoone stadsbeeld bij de elleboog van het Verdronkenoord een punt, dat ook in verband met het belang rijke vreemdelingenverkeer te Alkmaar van belang is door demping veel van zijn charme zou verliezen, uw college daar niet gereedelijk zijn medewerking toe zal ver- leenen, tenzij hier andere belangen moeten overwegen en dat het bezwaar te grooter wordt, naarmate u mocht blijken, dat ook overwegingen van hygiënischen aard zich tegen demping verzetten. Ten aanzien van de hygiënische zijde de zer kwestie deelt de Commissie inzake Wa terverontreiniging, gehoord het daarover door den Directeur van het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater uitgebrachte advies, uw college het volgende mede: Hoewel, zooals bij vele oude steden in ons land, de toestand van het Verdronkenoord :oowel tengevolge van loozing van rioolwa ter als van invallend en ingeworpen vuil in den zomer niet ideaal is, kan niet van een ondragelijken toestand worden gesproken. Zoolang voor de binnenstad nog geen systematische rioleering is tot stand geko men, zal deze labiele toestand van het water moeten worden bestendigd. Bij overk uizing zullen namelijk niet slechts de uitwasemin gen onder het overkluisde gedeelte zich bij de beide einden sterker doen gevoelen, doch zal het bovendien veel kostbaarder en moei lijker zijn de modder, welke zich in het over kluisde gedeelte afzet, periodiek te verwij deren. Beide bezwaren zijn derhalve van direct hygiënische beteekenis. Bij demping zal bij behoud van den toestand der riool- loozingen, de toestand der doodloopende ge deelten in sterke mate verslechteren, daar de waterverversching dan geheel zal op houden. Op grond van het bovenstaande meent de Commissie Uw Collega te moeten advi- seeren bij het behoud van den tegenwoor- digen toestand van de loozingen op de grachten der binnenstad niet over te gaan tot overkluizing of demping van het Ver dronkenoord tusschen de beide Steenen bruggen. De belangen, op grond waarvan op dem ping wordt aangedrongen, raken het ver keer. Ook dit punt ligt buiten onze be moeiing. Zonder ons op een terrein te wil len begeven, dat niet het onze is, meenen wij echter wel te moeten doen opmerken, dat, waar zoovele bezwaren tegen demping kunnen worden aangevoerd, de motieven, welke daarvoor zouden pleiten, goed gefun deerd dienen te zijn. Daar intusschen, naar ons voorkomt, incasu geene overwegingen, aan het doorgaand verkeer ontleend, naar voren worden gebracht en het animeeren van het autoverkeer in de toch altoos nauwe binnenstad ook zijn schaduwzijden heeft, komen ons de hygiënische bezwaren, tegen deze demping aan te voeren, van voldoende gewicht voor om daarvan te doen afzien. De Commissie inzake Water verontreiniging, Get. TALSMA, Voorzitter. J. J. HOPMANS, Secretaris. [Het slot van dit advies is ons volkomen een raadsel. Het nadeel van dergelijke ad viezen is, dat deze zoogenaamde deskun digen een algemeen oordeel uitspreken, zonder met de toestanden ter plaatse vol doende op de hoogte te zijn. Wij weten niet, welk schrijven zij van B. en W. of van Gemeentewerken hebben ont vangen, maar daaruit had zeker moeten blijken, dat hier een oplossing voor door gaand verkeer gezocht wordt. Juist omdat het autoverkeer in de nauwe binnenstad tot een langzamerhand onhoudbaren toe stand geleid heeft. Red. Alkm. Crt.] In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 3 Januari dagelijks van 104 uur tentoonstelling van schilde rijen. Oudegracht 24, vogeltentoonstelling, tot en met 21 December. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Truxa (rom.-sens.); hoofdrollen La Jana, Hannes Stalzer en Rud Klein Rogge. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Het groene licht (rom.-dram.); hoofdrollen Eroll Flynn en Anita Louise. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, nalf 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's verdere avonturen; hoofdrol Johnny Weismuller. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De goede aarde (rom.-real.), hoofdrollen Paul Muni en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 22 December. 8 uur, zaal van Gijzen, worst< len, acroba tiek De Halter (Zaandam)S. S. S. (Alk maar). 8.15 uur, Rem. kerk, opvoering Kerstspel door den V.C.J.B. 8.15 uur, doopsgez. kerk, Kerstwijdings- dienst m. m. v. doopsgez. zangkoor. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering gymn.vereen. Voorwaarts. Zaterdag 25 December. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering gymn.vereen. Voorwaarts. Groote ritten speciale tarieven. GESLAAGD. Bij het in 1937 te 's-Gravenhage afge nomen examen staatspractijkdiploma voor handel en administratie is o.a. geslaagd de heer J. J. Schellings, alhier. BIOSCOOPVOORSTELLING VOOR WERKLOOZEN. Door de directies van een tweetal bios cooptheaters Harmonie en City-theater wordt op Vrijdag 24 Dec. a.s. des n.m. 2 uur een gratis bioscoopmiddag aan de Alk maarsche werklcozen aangeboden. Met groote dankbaarheid wordt dit aanbod door de Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning van Werkloozen aanvaard. De steun en medewerking die de Com missie bij voortduring van de Alkmaarsche burgerij, vereenigingen en ondernemers mocht ontvangen wordt door haar ten hoogste gewaardeerd en ook dit aanbod is weer een van de vele bewijzen dat in onze stad het begrip saamhoorigheid geen ijdele klank genoemd mag worden. De kaarten voor deze voorstelling worden vprstrekt voor heer en dame op vertoon van stempelkaart op Woensdag 22 en Don derdag 23 December des n.m. van 2 tot 4 uur in de bovenzaal van het gebouw de „Nieuwe Doele". MOOI SUCCES. Onze stadgenoot de heer N. Ypma, lid der postduivenvereeniging Alcmaria Victrix, behaalde Zondag op de internationale kam pioenschappen te Amsterdam een fraai succes: een zijner duiven werd uitgekozen, om uit te komen op de internationale post duiven-Olympiade op 8 en 9 Januari e.k. te Brussel! POSTERIJEN KERSTFEEST. De directeur van het post- en telegraaf kantoor brengt het volgende ter kennis: Op de beide Kerstdagen zal het kantoor zoowel voor den postdierst als voor den telegraaf- en telefoondienst zijn openge steld als op Zondagen. Er zullen op de beide dagen geen brief post- noch pakketpost-bestellingen wor den uitgevoerd. Te Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven hage, Utrecht, Groningen en Scheveningen vindt op de beide Kerstdagen alleen be stelling plaats van de stukken, welke aldaar op Zondagen in de bestelling wor den opgenomen. Deze stukken zijn: brie ven, briefkaarten, kennisgevingen van overlijden, indien deze stukken op de voorzijde van een Zondagsetiket zijn voor zien, brieftelegrammen, nieuwsbladen ten minste op 3 dagen per week verschijnend, kennisgevingen van aankomst van aan geteekende stukken, welke aan het kan too zullen worden afgehaald. De bestelling van expresse-stukken vindt plaats als op Zondagen. De expeditie blijft op de beide dagen beperkt tot de gewone Zondagsche. Het publiek wordt aangeraden bij het verzenden van stukken met een en ander rekening te houden. WIE IS DE EIGENAAR? De commissaris van politie te Alkmaar deelt mede, dat zich aan het bureau van politie een cijferslot van een rijwiel en een tafelkleed bevinden, welke goederen gestolen zijn, doch waarvan de eigenaar nog niat is opgespoord kunnen worden. Zij, die omtrent deze voorwerpen inlich tingen kumten verschaffen, worden ver zocht zich met het bureau van politie in verbinding te stellen. Het cijferslot is gemerkt Locky nr. 55557... Onder de 3 cir keltjes met cijfers, die aan den linkerkant van het slot voorkomen, staat de letter Z. Mogelijk komt dit slot van een gestolen rijwiel. Het tafelkleed is van. grijs met groen doorwerkte wollen handweefstof, waaraan een bruine rand met grijze franje. BELANGRIJKE AANBESTEDINGEN. De directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar heeft hedenmorgen in het openbaar aanbesteed bestek nr. 15: Het onderhoud gedurende het jaar 1938 van de rijkswerken in het westelijk en noordelijk gedeelte van de Wieringermeer, alsmede van een gedeelte van de werken, behoo- rende tot den Amstelmeerboezem. Laagste inschrijver was C. de Wit te Alk maar voor 46.700 gulden. Bestek nr. 16: Het onderhoud gedurende het jaar 1938 van de rijkswerken in het oostelijk en zuidelijk deel van de Wieringer meer, alsmede van enkele werken te Me- demblik en Andijk. Laagste inschrijfster: N.V. P.' Daalder's aannemingsbedrijf te Alkmaar, voor de som van 53.512 gulden. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank is gedepo neerd de uitdeelingslijst in het faillisse ment van den heer G. Wessels, voorheen caféhouder, thans pensionhouder alhier. Uitkeering aan concurrente schuldeischers nihil. MOEDERVREUGD BIJ ORANJEGEEOORTE. Namens het comité schrijft mevrouw J. M. van KinschotDorhout Mees ons het volgende: Het comité, dat zich ten doel heeft ge steld de 10 meest behoeftige kraamvrou wen van alle gezindten die na de geboorte van het Oranjekind hun kindje verwach ten, een wieg met compleet baby-uitzet te schenken, is daar dank zij de hulp van zoo velen vei beven verwachting in ge slaagd ZEDENMISDRIJF. Door de poli.ie is een alhier wocnachtig persoon aangehouden, di- zich had schul- ^ee' m001> ze^ gemaakt, goed hebben dig gemaakt aan het meermalen plegen W1' ontvangen, verschillende zaken ver van ontuchtige handelingen met een 15- j ra£'en ons met geschenken, giooten finan- jarig meisje. Hij is ter beschikking van de c'ee^en Meun, in één woord wij kunnen justitie gesteld en daartoe naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht, VEEHOUDER DEED WATER IN DE MELK. In hooger beroep tot 2000 boete veroordeeld. De Alkmaarsche Rechtbank deed heden, Dinsdagmorgen, uitspraak in de zaak tegen den veehouder P. Straathof te Egmond-Bin- nen, die hooger beroep had aangeteekend tegen het vonnis van den Alkm. kanton rechter, waarbij hij wegens het vervalscher. van melk met water werd veroordeeld tot de maximum-boete van 2000. Het vonnnis van den kantonrechter wordt op formeele gronden vernietigd en opnieuw recht doen de legde de rechtbank verdachte opnieuw een geldboete op van 2000 of 100 dagen hechtenis, niet dankbaar genoeg zijn- voor al die medewerking. Om een ieder in de gelegenheid te stel len een der 10 wiegen met uitzet te zien, zal die vanaf a.s. Donderdag tot en met Zondag 26 December ten toon gesteld worden in de étalage van de firma J. Spruyt, Langestraat (Kofa). Nogmaals oprecht hartelijk dank. „HET WIT GELE KRUIS". Gedurende de maand November werden door de wijkverpleegster 25 patiënten be zocht met totaal 375 bezoeken. Hiervan waren 227 bezoeken bij leden van het A.A.ZA., 132 bezoeken bij leden van het Wit Gele Kruis, 13 bezoeken bij stadspatiënten en 3 bezoeken bij particu lieren. Door de Wijkkraamverpleegster werden 200 bezoeken afgelegd bü 10 patiënten. Het visscherijbedrijf en de jeugd. Van oudsher heeft de Egmondsche be volking zich toegelegd op het visscherijbe- drijf. Velen zijn naar IJmuiden getrokken toen het bedrijf zich naar daar verplaatste sinds het ontstaan van de nieuwe visschers- haven. Zij bleven toch het bedrijf trouw, al was het een heele stap, vooral in het begin, om de geboorteplaats te verlaten en zich in den vreemde te vestigen. In den loop der jaren, toen reeds velen voorgegaan waren, ging men er gemakkelijker toe over. Men vond ook in IJmuiden toen immers reeds vele bekenden en familieleden. Voor den bloei der gemeente Egmond aan Zee was deze trek naar IJmuiden, die af en toe groote afmetingen aannam, natuurlijk niet bevorderlijk. De bevolking, die tien tallen jaren geleden reeds 3000 zielen telde en normaal thans zeker 5000 zielen zou tel len, is nooit ver oven de 3000 uitgekomen. Sinds 1930 is aan dezen trek naar IJmui den een einde gekomen. De slechte uitkom sten van het visscherijbedrijf deden hun invloed gelden en nog slechts sporadisch trekt een gezin naar IJmuiden. Wat vooral opvalt is, dat de jeugd op de IJmuider visschersvloot vrijwel geen plaats meer vindt. Dezer dagen is het merkwaar dige feit geconstateerd, dat onder de opva renden er slechts enkele zijn van 21 jaar en geen enkele beneden dien leeftijd. Bij een visscherijbedrijf met 600—700 opvarenden is dit een eigenaardig verschijnsel, te meer waar juist het visscherijbedrijf eeuwen lang van vader op zoon overging. Hoe ge vaarvol de visscherij ook mocht zijn, de zee leek altijd weder een onweerstaanbare aan trekkingskracht uit te oefenen. Ook nu heeft zonder twijfel de zee voor de visschersbevolking nog niets van zijn aantrekkingskracht ingeboet. Door de slech te uitkomsten van het bedrijf werden ech ter zelfs vele ouden werkloos en was er dus voor de jeugd eenvoudig geen plaats. Daarbij komt, dat mede door deze slechte uitkomsten de loon- en arbeidsvoorwaar den ook in dit bedrijf verre van rooskleu rig zijn. Vele jongeren worden zoodoende naar de fabrieken gedreven, waar de loo- nen wellicht ook niet hoog mogen zijn, maar waar althans de verdere arbeidsvoor waarden aanmerkelijk beter ziin. Hopelijk zal de thans bestaande opleving in het visscherijbedrijf weder een gunstige verandering in den toestand brengen. De uitlating van een ouderen visscher „indien men in de toekomst in ons land visch wil eten, zal men die zelf moeten gaan vangen, want 'onze jongens doen het niet meer!", lijkt ons toch wel erg pessimistisch! Werkloosheidssubsidiefonds 1937. De regeering heeft aan de gemeente voor 1937 bij besch. van 15 Dec. totaal aan extra bijdrage en belastingbijdrage uit het Werkloosheids-subs'diefonds toegekend een bedrag van niet mi"der dan 22.122. Kerstgave Gasthuisfonds. Het Gasthuisfonds heeft aan verschei dene behoeftigen in de gemeente een Kerstgave geschonken. In totaal heeft het fonds ongeveer 100 H. L. brandstoffen uit gedeeld en niet minder dan 1000 pond accijnsvrij rundvet. Raadsbesluit niet goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring onthouden aan het raadsbesluit tot sluiting van rekening-courant-overeenkom sten van 113.600 en 75.000 met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Zij achten de verlangde rente van momenteel 3 3/4 veel te hoog. Matige meest zuidoostelijke wind- tot zwaar bewolkt of betrokken; w neveliS geen neerslag; lichte vorst. Clnif «f Lichte vora Het gebied van hoogen luchtdruk plaatste zich naar het zuiden. in Ver' Scandinavië daalde de luchtdruk lijk, doch over oost-Frankriik Duitschland en midden-Europa is h zienlijk gestegen. Het restant van d pressie in het oosten trok noordwaart ligt thans over de Baltische staten n ,en pressie op den oceaan werd nog d'6 doch het centrum trok iets naar het Per' den. Zij breidde zich vooral naar het nn°°r oosten uit. Langs de Noorsche kust westen van de Britsche eilanden °PP west-Frankrijk waait het krachtig m tot zuidwest, met plaatselijk nog ree ZUl<J temperaturen langs de Noorsche kustV" schen twee en vijf graden Celsius m r land zeven en negen en in west-Franbi?.r' elf graden Celsius. In oost-Frankrijk den-Europa, onze omgeving, Denemarken" en Zweden, waaide het meest zwak uit n a tot zuidoost, met nevelig of zwaar bewdlif weer, zonder neerslag, met vorst welt in Zweden plaatselijk zeer streng 4 Be meldde vanmorgen cok elf graden vorst rü oost-Duitschland, Polen en de Baltisc£ staten, waaien matige noordwestelijke ril den met plaatselijk sneeuw. Ook hier is de temperatuur onder 't vriespunt, met strenge vorst in Finland en om de Finsche golf Voor onze omgeving wordt voorloo- pig nog lichte vorst verwacht, met matige zuidoostelijke winden en ne velig tot zwaar bewolkte lucht. Neer slag van beteekenis wordt niet ver wacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.19 uur tot 7.38 uur licht op. Veilig verkeer. De 28-jarige W. J. M. uit Heiloo trok Zaterdagavond in de Voorstraat de aan dacht van den rijksveldwachter Breetvelt door zijn vreemde manier van fietsen. Ha. bezoek van enkele café's bleek hij nog wel in staat geweest te zijn op zijn fiets te ko men, maar den kortsten weg naar huis wist hij niet meer te vinden. Daar hij de veilig heid van het verkeer in gevaar bracht en zichzelf niet 't minst, werd hij veiligheids halve tot Zondagmorgen in het arrestanten lokaal opgesloten. Dat hij het daarmee lang niet eens was, moesten de bewoners in den omtrek tot diep in den nacht gewaar wor den! Met volle vaart In het lokaal van den heer J. de Bakker heeft de gymnastiekvereeniging Hercules en Hygiea onder leiding van den heer K. Boot de première gegeven van de vijfde non-stop revue „Met volle vaart". Deze uitvoering zal nog worden gevolgd door drie anderen. Wij kunnen getuigen, dat deze vijfde re vue, welke door den heer Boot zelf is ver vaardigd, uitstekend is geslaagd. De naam Met volle vaart" is inderdaad juist geko zen. Er zit vaart in. Drie uren achtereen, met een korte pauze tusschen de beide bedrijven in wordt steeds iets anders geboden, dat oog en oor geboeid houdt. Gymnastiek, zang, muziek, acroba tiek, mooie shows enz., wisselen elkaar af. Verder het optreden van de drie K's, J. Koeman, H. Kuiper en J. Klinkert, die voor de vrooljjke noot zorgden en menige laai* orkaan wisten te doen losbreken. Dan zijd er een paar mooie balletten van de daroom met eenige keurig gedanste soli. Dit alles uitgevoerd op het tooneel, dat door de mooie decors, welke zijn vervaardigd door den heer D. Dirkmaat, en de verlichting, welke is verzorgd door den heer K. Ruiter, in de juiste sfeer wordt gezet, doet zorgen verge ten. De aanwezigen hebben, getuige het luid applaus, dat herhaaldelijk opklonk, wel van het gebodene genoten. Zooals dit steeds het geval is, zorgden d® Vroolijke Vinken onder leiding van den heer Langedijk voor muzikale begeleiding van deze revue. Straatlantaarn. Vanwege het bestuur der gemeente Zijpe zal bij het plein alhier een straatlan taarn worden geplaatst. Hiermede wow aan een groote behoefte voldaan. Kleeding, dekking en schoeté^ Van het ministerie van Sociale Zai is heden een bedrag van 94.30 ontvang welke gelden betrekking hebben °P eerste verdeeling van de opbrengst vanten collecte in deze gemeente gehoudenjW bate van de werkloozen spaarders, gelden bestemd mogen worden voo aanschaffing van kleeding, dekking schoeisel. de en

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2