MISBRUIK VAN MACHT. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Houdt Canada nog beloften in £atuls en J-uittAoum AvanVALKEMBURG'S •iLEVERTR 1 ■e Het recht van den sterkste is het grootste onrecht. 5:-LEEU WARDEN- Mits men, niet ontbloot van geldelijke middelen, de reis aanvaardt. Democratische toestanden. Normale competitie-uitslagen. Xerxes verplettert H.D.V.S. Afdeeling III. Afdeeling V. OE TWEEDE KLASSERS Afdesiing IV »s s o A - F - D - - - E - - - L - 1 - G - - - 1 DE DERDE KLASSERS. DERDE BLAO ALKMAABSCHE COUBANT van MAANDAG 27 DECEMBER 1937 Er zijn besturen van provincies en ge- meenten gevormd ora het maatschappelijk leven in eigen gebied zoo goed mogelijk te doen verloopen. Het zijn openbare lichamen, gevormd door mannen en later 00k vrouwen die door kiezers als hun vertrouwensmen- schen werden gekozen en van wie men verwachtte, dat zij de belangen der bevol- king in alle omstandigheden zouden be hartigen. Er zijn destijds monopolistische bedrij- ven gesticht met de bedoeling den ingeze- tenen het beste tegen den goedkoopsten prijs te leveren. Vandaar betrekt men zijn gas en zijn stroom voor licht en kracht en het zou alles van sociaal inzicht en sociale zorg getuigen als niet langzamerhand het karakter van de overheidslichamen was veranderd. Naarmate him huishouding steeds meer ging kosten, werd er omgezien naar mid- delen om de inkomsten te versterken. Niet altijd waren die gemakkelijk te vinden en als vanzelf sprekend is men begonnen meer winst uit de bedrijven te halen. Die winsten kwamen in steeds belangrijker bedragen op de begrootingen voor en langzamerhand heeft de overheid zich met de gedachte vertrouwd gemaakt, dat dit als iets normaals en als een gemakkelijken vorm van belastingheffing kan beschouwd worden. Het is nog niet zoo lang geleden, dat de sociaal-democraten tegen het maken van bedrijfswinsten waren, totdat 00k de groote Wibaut ze in Amsterdam niet meer kon missen en decreteerde, dat ze toelaat- baar zijn, mits er bij de bedrijven goede arbeidsvoorwaarden bestaan en de bevol- king redelijke tarieven blijft betalen. Daarmee was 00k voor deze groep het hek van den dam en al wordt er nog wel eens geklaagd, dat belastingheffing op deze wijze eigenlijk ontoelaatbaar is om- dat het hier geen progressieve maar een degressieve heffing betreft, toch wordt er in den regel geen protest meer vernomen als belangrijke bedragen als bedrijfswinst aan de ontvangstposten der begrootingen worden toegevoegd. Door dat alles is het karakter van de openbare lichamen veranderd. Monopolis tische bedrijven zijn er niet meer om de klanten op de beste en goedkoopste wijze te kunnen bedienen, zij worden slechts in stand gehouden om particulieren, die op voordeeliger voorwaarden kunnen leveren, te weren. Alleen van de overheid mag men gas of stroom betrekken en in de colleges is langzamerhand het kaufmannisch ele ment gekomen, waarbij de voordeeligste bedrijfsvoering en het maken van de hoogste winsten op den voorgrond zijn getreden. Alkmaar, dat niet als gegadigde wordt erkend, maar alleen als de distributor van den voor de gegadigden betrokken stroom, is volkomen rechteloos tegenover de houdster van de concessie van stroom- levering. Het behoort tot de afhankelijke ge- meenten, die niet als Amsterdam of Haar lem den stroom van eigen opwekkingsbe- drijf betrekken, maar tot de uitverkoren slachtoffers, die er aan mogen meebetalen als de provincie stroom in de minst ren- dabele gebieden gaat brengen. Dat zou door alle Noord-Hollandsche gemeenten naar draagkracht gefinancierd moeten worden, maar een zeer belangrijk deel der provinciale bevolking behoeft voor die taak geen offers te brengen. De provincie heeft van den minister van Waterstaat voor Alkmaar de concessie voor stroomlevering en uit de vergeefsche verzoeken van den minister van Binnen- landsche Zaken aan het college van Gede- puteerde Staten om Alkmaar wat ter wille te zijn, blijkt wel, dat zelfs het Rijk hier volkomen machteloos staat, tenzij de re- geering de gemeente als zoodanig als gegadigde zou willen erkennen. Al geruimen tijd heeft de provincie uit gezien naar het tijdstip, dat het onhandel- bpe en te weinig betalende Alkmaar zich niet meer op het thans bestaande contract zou kunnen beroepen. Nu heeft men de gemeente volkomen in zijn macht. Hier is geen sprake meer van overheids lichamen, die gezamenlijk het welzijn der bevolking behartigen, hier zijn slechts twee kooplieden, een grossier en een win- kelier. En de grossier zegt: ik alleen heb wat jij zult moeten verkoopen en als je aan je klanten wilt blijven leveren wat ze niet missen kunnen, dan zal ik je nu eens extra laten betalen. Hier geldt alleen het recht van den sterkste en het is wel diep treurig, dat de overheid een dergelijk misbruik van macht kan maken. Waar blijft de eerbied voor het gezag als dat op de beste middelen zint om zich ten koste van de bevolking te verrijken. Immers, alles wat de provincie nu in haar machtsbewustzijn meer dan vroeger eischt, zal ten slotte door de afnemers be taald moeten worden. Men zou er bijna toe komen om te zeggen: „Snijdt mij maar af, ik zal mij wel behelpen", als er niet zoo- vele inrichtingen waren waar men den stroom niet kan missen en waar de gele genheid ontbreekt het bedrijf zoo om te bouwen, dat deze kan worden uitge- schakeld. Nu zal men wel moeten toegeven, al zal dit optreden der provincie niet nalaten een pijnlijken indruk te maken. Hoe zou de publieke opinie zijn over een huiseigenaar, die een jarenlang trouw betaald hebbenden huurder op straat dreigde te zetten als de man niet wilde betalen wat meer dan vroeger van hem geeischt werd. Terwijl men daarbij dan wist, dat men elk bedrag zou kunnen vra- gen, omdat er geen andere woning dispo- nibel zou zijn. De omstandigheid, dat Alkmaar op het oogenblik niet kan betalen, maakt voor Gedeputeerde Staten blijkbaar geen ver- schil. Eens komt de tijd, dat Alkmaar weer op eigen beenen zal staan en dan zullen wij noodgedwongen moeten betalen wat nu van ons geeischt wordt. Wat de provincie tegenover Alkmaar doet is moreel ontoelaatbaar. Zij annexeert geen noodlijdend bedrijf met het vooruit- zicht, dat de verbruikers er beter van zul len worden. Zij legt beslag of streeft daarnaar door het heffen van schier onbe- taalbare tarieven op een floreerend be drijf met grootendeels schuldvrije gebou- wen, een onderneming, die heel best zelf stroom zou kunnen maken als zij daarvoor maar concessie zou kunnen krijgen. Wij vermoeden, dat er Donderdagmid- dag, in de voor de behandeling van deze kwestie uitgeschreven raadsvergadering, niet veel gesproken zal worden, omdat elk debat vruchteloos is. Het is kort dag in alle opzichten. Donderdag zal de Raad een beslissing moeten nemen en moeten goedkeuren, dat de provincie ons het vel over de ooren zal halen. Neemt men een ander standpunt in, dan gaat reeds den volgenden dag het licht uit en zullen tal van bedrijven voor- loopig stop gezet moeten worden. Onder dergelijke omstandigheden kan de keuze niet moeilijk zijn. Wij zullen ons moeten onderwerpen, maar de wrevel zal blijven en de eerbied voor een gezag, dat in moeilijke tijdsom- standigheden te eigen bate het recht van den sterkste liet gelden, zal op bedenke- lijke wijze ondermijnd worden. (Van onzen R-redacteur). „Het is met Canada wat eventueele vesti- ging aldaar betreft, evenzoo gesteld als met andere landen. De een heeft het er goed getroffende ander komt gedesillu- sioneerd terug en wijt het aan het vreemde land waar hij zijn geluk beproefde", aldus spreekt de heer Wisse, die op het oogenblik in het Geldersche Veenendaal vertoeft en van een korte vacantia in het vaderland geniet. „In het algemeen kan men zeggen, dat de grondoorzaak voor de ondervonden ellende in het voordien als El Dorado beschouwde land, te weinig finar.cien is. Men is zoo erg geneigd om met zeer geringe contanten de reis te aanvaarden en er zijn wel gevallen dat menschen met twee honderd gulden uit Nederland vertrokken. Hun lot was tevoren reeds bezegeld! Want al is het waar dat die som vol- doende is om naar Canada te varen en nog een heel stuk daar te reizen met den trein naar het binnenland, daar houdt het toch 00k mee op. En u kunt zich wel voorstellen wat de gevolgen zijn als men in het hartje van een vreemd land zit en geen cent meer op zak heeft Dat worden dan de menschen die clan- destien met treinen meereizen, wat ooglui- kend wordt toegestaan omdat men mede- lijden met ze heeft, om elders het geluk te beproeven. Op steun behoeven ze niet te rekenen Want men moet zes weken in een plaats of stad gewoond hebben, om voor steun in aanmerking te komen. Zonder geld blijft men heusch niet zes weken in een stad. Nu kan men zich afvragen waarom zoo iemand dan geen werk zoekt! Maar dan moet men zich een goed beeld vormen van de arbeidstoestanden in Canada, die wel heel anders zijn dan hier. Men werkt soms een paar dagen, bij voorbeeld bij een timmerman. Het kan een week worden, veertien dagen, maar in vasten dienst komt men wel heel zelden. En hoe vaak gebeurt het niet dat iemand, die een paar dagen als timmerman gewerkt heeft, na afloop van dien arbeid, een plaatsje vindt als chauffeur van een tractor of als bediende in een comestibleszaak Dat kan allemaal heel goed en niemand zal het vreemd vinden. Maar waaruit u wel kan afleiden dat men iemand moet zijn die idles wil aanpak- ken wat maar aangepakt kan worden en dat zoo'n mensch in het bezit moet zijn van een ijzeren gezondheid. Dat laatste niet in het minst door de klimatologische gesteld- heden in Canada, waar het op vele plaatsen 8 maanden van het jaar winter is en waar temperaturen van 40 graden Celsius onder nul geen zeldzaamheden zijn. Integendeel, die als heel gewoon beschouwd worden en geen beletsel zijn althans niet als zooda nig beschouwd worden voor het ver- richten van arbeid. Inderdaad, als men naar Canada wil gaan, laat zoo iemand dan in het bezit zijn van een 2000. Dan heeft hjj een be- hoorlijken ruggesteun en daardoor speelt de geluksfactor een minder belangrijke rolv Het leven behoeft er niet duur te zyn. In een logement is men ongeveer 10 dollar per week kwijt, men kan natuurlijk duur der wonen, als men daar de middelen voor heeft, maar noodzakelijk is het heele- maal niet. Het groote voordeel van niet rulme, maar behoorlijke finantieele middelen is, dat men desnoods voor zichzelf kan beginnen men kan een houtzaakje b.v. opzetten, een I Haarlem verfwinkeltje. Maar 00k kan een boerderij Xerxes gekocht worden. Noodig is het heelemaal 00k niet, dat zoo'n eventueel over te nemen farm meteen betaald wordt. Een som voor- uit en de rest wordt betaald met een zeker percentage van de opbrengst. Maar wel is het zaak om bij 'n dergelijke overname op te passen. Want als men u een boerderij aanbiedt van zoo en zooveel bunders, dan is het heelemaal nog niet ge- zegd dat er huizen of wat dan 00k op staan. En het is heusch wel voorgekomen, dat de kooper argeloos vroeg: „Waar staat het huis" en ten antwoord kreeg: „Dat moet u natuurlijk zelf bouwen". Nu is er hout in overvloed en men ver- wacht niet anders dan dat iedereen in staat is een huis te bouwen. Maar voor een prijs varieerend van 4000 tot 7000 dollar kan men een zeer behoorlijke boerderij op afbetaling koopen. Maar men heeft wel degelijk contant geld noodig om zich aller- lei dingen aan te schaffen. Wil men het nog goedkooper doen, dan kan men van het gouvernement land krij gen, waaraan het nadeel verbonden is dat dergelijk land in vrij ruwe streken gelegen is en nog gejieel bewerkt moet worden. Een paar jaren heeft men dus noodig om van woest land een vruchtbare streek te ma ken. En in die paar jaren moet men toch leven! Al is het waar dat men gauw genoeg een stuk land bewerkt heeft, waardoor men ruimschoots kan beschikken over eigen groenten. er schieten zaken genoeg over, die betaald moeten worden. Meer dan een beroep uitoefenen, is de gewoonste zaak ter wereld. Ik ben tegelijk muziekleeraar en restau- ranthouder geweest. Een eigenaardige com- binatie zult u zeggen, maar voor Canada heel gewoon. In den morgen vioolles geven en even later eieren bakken Mijnindustrie zeer belangrijk. Mining, zooals men dit noemt, neemt een vooraanstaande plaats in Canada in. Het land is buitengewoon rijk aan delfstoffen, edel en niet edel. Ik aarzel niet om te zeggen, dat men be ter deed eens te kijken in de couranten naar de beurs van Toronto dan naar de beurs van New-York. Aan de eerste wordt gewonnen, aan de tweede verloren. En geenszins is de exploitatie van de tal- rijke mijnen er op ingesteld om de beter gesitueerden te bevoordeelen. Iedereen heeft niet alleen het recht zich financieel te interesseeren, maar 00k heeft iedereen de mogelijkheid daartoe. Want een aandeelenkapitaal van een mil- lioen dollar is niet geplaatst in 1000 aarn- deelen van 1000 dollar, maar in een mil- lioen van een dollarpapiertje. Ik verzeker u, dat de aandeelhouder met vijf briefjes van een dollar evenzoo behan- deld wordt als de man met duizend aan- deelen. Ik zelf heb aandeeltjes indertijd gekocht vanvijftien Canadeesche centen. Ze liggen nog in m'n lade, maar zijn onder- hand 60 cents waard geworden. Een spe culate in het klein misschien, maar als men zooals vroeger niet veel geld had, dan kan men niet anders dan in het klein werken. Het is al mooi dat het tenminste kan. Een reusachtige vlucht heeft die „aan- deelennemerij" genomen. Aparte mijncou- ranten worden met groot succes uitgegeven en dat wil toch wel wat zeggen. Mijn slotconclusie: Canada houdt zeker beloften in voor hen die zich „financieel- verstandig" op weg begeven, een goede gezondheid bezitten en aan willen pakken, wat hen 00k geboden wordt. Wil men, wie dan 00k, inlichtingen hebben van welken aard dan 00k, ik ben ten alle tijde bereid ze te geven. Maar dan spoedig, want ik vertrek over een paar maanden weer. Natuurlijk terug naar Canada! Voetbal. Een klein voetbalprogramma, dat in de dagen vlak voor de Kerst nog eenige wijziging onderging. In het Westen werd slechts een wedstrijd in de eerste klasse gespeeld en twee in onze tweede klasse; in het Oosten werden nog twee wed- strijden ingelascht, terwijl alleen in Zuid en Noord een volledig programma werd afgewerkt. Xerxes klopte dus H.-D.V.S. Met 5—1 nog wel, welke cijfers aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Door deze overwinning is Xerxes op de derde plaats beland, waar ze thuis hoort. Maar terzelfder tijd kwam H.-D.V.S. muurvast op de onderste plaats ?n er zal heel wat moeten gebeuren, willen de Schiedammers zich herstellen. Wij vreezen 10 7 1 2 24—9 15 10 7 0 3 26—20 14 10 4 3 3 38—21 11 10 5 1 4 22—17 11 10 4 3 3 14—12 11 10 4 2 4 24—26 10 10 4 1 5 23—29 9 10 4 1 5 17—25 9 10 2 3 5 16—29 7 10 1 1 8 14—30 3 het ergste. De stand is: Feijenoord Blauw-Wit C.V.V. Stormvogels H.B.S. 't Gooi D.H.C. H.-D.V.S. In afdeeling III handhaafde Go Ahead zich door een moeilijke zege op het thuisspelen- de Hengelo. Gelukkig voor Hengelo, dat P. E.C. verloor van N.E.C., waardoor de Zwol- sche club onderaan kwam. Er is veel gedrang in de onderste regio- nen, zooals onderstaande stand laat zien: Heracles Go Ahead Enschede Tubantia N.E.C. A.G.O.V.V. Z.A.C. Hengelo Wageningen P.E.C. P. E. C.N. E. C. De bezoekers kwamen reeds in de eerste helft in den aanval, maar het succes kwam aan den anderen kant, zoo- dat P.E.C. de leiding kreeg. In de tweede helft waren de Nijmegenaren weer sterker en maakten gelijk. Daarna werd er hard om het winnende puntje gestreden, waarbij N.E.C. de gelukkigste was. H e n g e 1 oG o Ahead. Reeds spoedig nam Go Ahead de leiding, maar na een half uur kwam door een fout van Halle de ge- lijkmaker. Direct daarop heroverde Go Ahead de leiding. In de tweede helft werd Hengelo veel sterker en opnieuw door een fout van Halle werd het 22. Gelukkig voor de Deventer club, werd het spel toen weer verplaatst en Go Ahead maakte het winnen de puntje. 10 8 0 2 26—9 16 11 6 4 1 26—16 16 11 6 2 3 34—21 14 11 4 4 3 22—18 12 10 4 2 4 15—14 10 11 3 4 4 17—17 10 10 4 0 6 14—22 8 10 2 3 5 14—25 7 11 2 3 6 18—29 7 11 2 2 7 12—27 6 7 1 1 27—9 15 5 2 2 33—12 12 5 2 2 2922 12 5 1 2 21—9 11 3 3 2 19—16 9 3 2 4 21—23 8 4 0 5 19—31 8 1 3 4 7—16 5 I 1 6 10—28 3 I 1 7 10—30 3 -Be Quick. Be bij Eindhoven zich gelukkig macht priizen dat het bij slechts een doelpunt bleef n tweede helft begon met een Longa.OVer wicht, maar daarna werd Eindhoven sterker en zoo kwam de gelijkmaker heel normaal. Het Noorden had eveneens een volledie programma. De leidende ploegen wonnen aDe, zoodat de situatie gelijk gebleven is. Om het kampioenschap strijden thans Be Quick, G.V.A.V., Achilles en Veendam en de strijd om de ontsnapping bepaalt zich tus- schen Hoogezand, Sneek en Velocitas. De stand luidt: Be Quick 9 G.V.A.V. 9 Achilles 9 Veendam 8 Leeuwarden 8 Heerenveen 9 H.S.C. 9 Velocitas 8 Sneek 8 Hoogezand 9 verdedigde uitstekend. Toch maakte Be Quick voor de rust nog een doelpunt. Hoe- wel Be Quick 00k na de thee sterker bleef, toch kwam de gelijkmaker. Doch toen gin- gen de Groningers met man en macht naar voren en heroverden de leiding. V e 1 o c i t a s—V e e n d a m. Hoewel Velocitas goed begon, was Veendam spoedig de meerdere en zorgde in de eerste helft voor een 3—0-voorsprong. Na de thee hield Velocitas goed stand, maar kon toch niet verhinderen, dat Veendam er 50 van maakte. SneekG.V.A.V. De Groningers waren veel beter en met de rust stonden ze reeds met 3—0 voor. Pas toen het 5—0 was, redde Sneek de eer. Heerenveen—H. S. C. Hier zorgde Heerenveen voor een veiligen voorsprong voor de rust: 00k al 30! En toen het in de tweede helft 50 werd, zelfs 70, was het met HS.C. gedaan. Echter, Heerenveen ge- loofde het toen wel en slordigheid kostte haar twee doelpUnten. Hoogezan d—A c h i 11 e s. Hooge zand had in Achilles haar meerdere te er kennen. In de eerste helft ging de strijd ge lijk op en de rust kwam met 11. Na de her- vatting was Achilles sterker en ze won met 5—2. In onze tweede klasse stonden slechts twee wedstrijden op het program. W.F.C. deed verrassend goed werk door in Enkhui- zen West-Frisia met 31 te kloppen. Met dezelfde cijfers won Z.F.C. van haar stadgenoote Z.V.V., dat wel heel erg gevaar- lijk in den beruchten hoek zit. De stand is hier: 10 6 2 2 32—18 14 9 5 2 2 23—13 12 10 5 2 3 23—17 12 11 5 2 4 24—33 12 9 5 0 4 24—19 10 10 4 2 4 26—22 10 11 4 2 5 21—23 10 9 3 2 4 20—27 8 10 3 2 5 20—22 8 10 2 3 5 15—22 7 11 3 1 7 23—35 7 V. De gasten waren in de TOEWIJZING VAN EXTRA FOKVARKENS IN NOORDHOLLAND. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland maakt bekend, dat leden van het Groot Yorkshire Varkensstamboek in Noordholland, die op 1 Januari 1937 lid van dat stamboek waren en alleen gefokt heb ben met in het stamboek ingeschreven die- ren, in aanmerking kunnen komen voor een toewijzing van extra fokvarkens en zeugen voor nandelsdoeleinden. Hiervoor dient voor 15 Januari a.s. een schriftelijk verzoek ingediend te zijn bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord holland te Alkmaar, waarin vermeld wordt het aantal fokvarkens (zeugen) dat men denkt te houden. Aanvragen, welke na dien datum ontvan- gen worden, zullen niet meer in behande ling worden genomen. In afdeeling IV verloor P.S.V. een kost baar puntje, evenals Eindhoven. En waar N.A.C. won, is de voorsprong van P.S.V. ge- reduceerd tot twee punten. Intusschen heeft B.V.V. zich opgeworpen tot kampioenspre tendent. Veel krachtsverschil is hier echter niet. Het verschil tusschen nummer een en num- mer elf is slechts 7 punten! Men zie den stand, die elke week sterk kan veranderen: P.S.V. N.A.C. B.V.V. M.V.V. Juliana Eindhoven Willem II Roermond Bleijerheide Longa N.O.A.D. P. S. V.—E eerste helft sterker en twee keer moest Bou- man in het P.S.V.-doel visschen, zoodat de thuisclub een 20-achterstand kreeg. Vlak voor de rust doelpuntte P.S.V. uit een vrijen trap. De tweede helft verliep zeer spannend en tot een kwartier voor tijd bleef het 12. Toen kreeg P.S.V. een strafschop te nemen enbenutte die niet! Toch maakte P.S.V. even later gelijk, toen de B.V.V.-verdediging zich deerlijk vergiste. De resteerende tijd verliep onder hoogspanning, waarbij B.V.V. soms zeer gevaarlijk was. Bouman echter bleef meester van het terrein. N. A. C.M. V. V. Na een kwartier was N.A.C. ingespeeld, maar haar meerderheid werd voor de rust slechts door een doelpunt uitgedrukt. Spoedig na de hervatting was het 20 en toen was M.V.V. geslagen. Het werd tenslotte 50, terwijl verschillende kansen onbenut bleven. JulianaWillem II. Ook hier won de thuisclub, die snel en vlot startte. Ze benutte echter slechts twee der vele kan sen en daar stelde Willem II maar een doelpunt tegenover, zoodat de ruststand 21 was. Na de thee was Willem II eerst ster ker en maakte gelijk, veroverde zelfs een voorsprong, die echter weldra weer verloren ging (33). Toen probeerde Juliana het winnende doelpunt te maken, hetgeen ge- lukte. NoadRoermond. Eenzelfde uitslag als in bovengenoemden wedstrijd. De thuis club was niet sterker, maar schoot iets be ter. De rust kwam met 21 voor de gast- heeren, die direct daarna er 31 van maak ten. Toen tapte Roermond uit een ander vaatje en hoewel er nog een Noad-puntje kwam, maakte Roermond er tenslotte 43 van. De gelijkmaker hoe verdiend ook bleef uit. Long aE indhoven. Voor de rust was Longa sterker en nam de leiding, waar- Westel. 2e kl. A a N cj u_' i* 06 O Alcmaria 1 .2 3 X b, V e a 41 b.* N CJ 0i X a e a CO D.W.V. 4-2 1-1 4-2:0-0 3-2 Z V V. 0-2 2-1 1-1 1-2 2-3 W. F. C. 1-1 2-1 0-1 1-1 1-0 3-0 O S. V. 11 1-1:0-4 0-0 2-1 Alcmaria 2-2il-3 i s E 5 1 2-2 4-2 W.Frisia 1-3:5-3 1-3:3-2 4-2 Kennem. 5-3 0 4 6-3 5-211-1 Z. F. C. 0-1:3-1 4-2 m 1 2| N 1-3 1-1 H.R.C. 2-2:7-0 m 5-2 4-4 Sp art aan 1 1-2 l-l 0-1 D.W.V. 10 5 5 0 20—12 15 Kennemers 10 5 4 1 23—16 14 W.F.C. 9 5 3 1 16—6 13 Alcmaria 10 4 3 3 23—23 11 West-Frisia 10 4 2 4 23—24 10 Z.F.C. 11 4 2 5 17—17 10 H.R.C. 9 3 2 4 27—25 8 O.S.V. 9 1 4 4 11—19 6 Spartaan 9 1 4 4 14—17 6 Z.V.V. 11 2 1 8 16—31 5 D. E. C. vrijwel uitgeschakeld. In de derde klasse B werd nog een vol ledig programma afgedraaid. Het Amsterdamsche D. E. C. dat steeds een leidende rol had gespeeld kreeg plotseling vorige week bij Beverwijk de derde nederlaag te slikken en... nu een bezoek gebracht moest worden aan Bloe- mendaal, vreesden we voor de rood-witten dan ook het ergste. We waren er geenszins naast, want de Bock c.s. behaalden een nuttigen 41 zege en schakelden een der concurrenten vrijwel uit. Kinheim deed eveneens verdienstelijk werk, daar de lastige trip naar De Meteoor, met een 21 overwinning werd bekroond. Beverwijk had in eigen omgeving met De Zeemeeuwen meer moeite dan haar lief was, doch ook hier kwam het einde nog met de voile winst (21). Ahrends stelde zich wat meer in veilig- heid, door het bezoekende Schoten met 4—2 te slaan, terwijl Zandvoort in eigen omgeving S. D. Z. met een 5—1 nederlaag wat vaster op de onderste plaats plakte ener zal nog heel wat moeten gebeuren, voordat de hekkensluiters daar weer van- daan zullen komen. De stand is thans: Bloemendaal 11 7 3 1 43—20 17 Kinheim 11 5 5 1 22—16 15 Beverwijk 10 6 1 3 30—22 13 D. E. C. 10 5 1 4 23—20 11 Zandvoort 10 2 6 2 26—23 10 Zeemeeuwen 10 4 2 4 19—21 10 De Meteoor 11 4 2 5 26—24 10 Ahrends 10 3 3 4 16—18 9 Schoten 11 3 3 5 22—28 9 W. M. S. 10 3 2 5 21—26 3 S. D. Z. 10 0 2 8 13—43 2

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10