Agenda Siad m OmqemnQ £aatste A WeecAetuM 5iidscfuiften BETALEN OF... HET LICMT UIT. Kerstfeestvieringen. Het recht van den sterkste wordt toegepast. HEERMUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. SCHOORL EERSTE BLAD •me* Alkmaar, Maandag. B. en W. hebben d.d. 24 December aan de raadsleden het volgende medegedeeld: Hedenmiddag heeft de audientie, waartoe de Minister van Binnenland- sche Zaken het Gemeentebestuur had uitgenoodigd, plaats gehad. Van de zijde der Gemeente waren tegenwoor- dig Wethouder Bonsema, de Secreta- ris, en de Directeur der lichtbedrijven. Gelijk U bekend is was de Burge- meester door ongesteldheid verhin- derd. De Minister heeft mededeeling ge- daan van het feit, dat Gedeputeerde Staten niet wenschen in te gaan op het voorstel van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat, om, hangende het onderzoek der Re- geering, gedurende drie maanden stroom te blijven leveren aan de Ge meente Alkmaar op de basis van het bestaande contract. In verband daar- mede heeft de Minister van Binnen landsche Zaken een bespreking gehad met een deputatie van Gedeputeerde Staten. Als gevolg daarvan heeft de Minister aan dat College het volgende voorstel gedaan, met welk voorstel, naar Zijne Excellence mededeelde, Gedeputeerde Staten zich hebben ver- eenigd: „De stroomlevering aan Alkmaar wordt nog tot 1 April 1938 voortgezet, indieh de gemeente gedurende dat tijdvak het door het College van Ge deputeerde Staten aangeboden over- gangstarief aanvaardt met dien ver- stande, dat bij wijziging binnen dien termijn van het tarief van Swaay ook het aangeboden tarief dien- overeenkomstig zal worden gewijzigd met terugwerkende kracht tot 1 Ja- nuari". Het is de bedoeling, dat omtrent dit voorstel in een op Donderdag 30 De cember a.s. des namiddags te vier uur te houden raadsvergadering een be- slissing wordt genomen. Het advies, dat Burgemeester en Wethouders a.s. Maandag in overleg met de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven zullen vaststellen, zal U zoo spoedig mogelijk worden mede gedeeld. Een beknopt resume vein de gehou- den besprekingen zal ter inzage wor den gelegd. DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Naar wy vernemen is de toestand waarin de burgemeester na de operatie verkeert, zeer goed te noemen. Alles heeft een nor- maal verloop en natuurlijk heeft men onzen burgervader tijdens de Kerstdagen in het ziekenhuis niet vergeten. Zoowel in als buiten het ziekenhuis hebben zeer velen van hun belangstelling doen blijken en den burgemeester het Kerstfeest zoo gezellig mogelijk gemaakt. Wanneer zooals te verwachten is in deze dagen van herstel alles normaal blijft verloopen, zullen wij over den toe- stand van den burgemeester geen verdere mededeelingen doen. Doodvonnissen en terechtstellingen. - De provinciale Russische bladen melden, dat in het district Leningrad weer veertien doodvonnissen zijn uitgesproken, terwijl twee personen teTecht gesteld zijn. Kinderverlamming in Australie. - Der- tienhonderd personen lijden te Melbourne aan kinderverlamming. Tot dusverre heeft de ziekte 72 dooden geeischt. Scheepsongelukken op de Zwarte Zee. - Tijdens een zwaren storm op de Zwarte Zee is 't Russische stoomschip „Mensjinski", dat bij Noworossisl voor anker lag, tegen den oever geworpen en zwaar beschadigd. Het petroleumtankschip „Asnopht" is tegen een pier geworpen en gezonken. De kapitein en een lid der bemanning kwamen om het leven. Brand in een tehuis voor zwakzinnl- gen. - In een gesticht voor zwakzinnigen te Montredon bij Le Puy (Fr.) is brand uitge- broken. Het geheele gebouw, waarin 135 menschen verpleegd werden, is vemield. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, waren 135 personen op de slaapzaal van het paviljoen voor de mannen. Het geheele per- soneel hielp direct mede aan de evacuatie. Op het oogenblik, dat de brandweer arri- veerde, begonnen de vlammen reeds de ge- bouwen te bedreigen. Tegen tien uur Zon- dag de brand was tegen half negen be gonnen waren de gezamenlijke brand- weercorpsen uit de buurt er in geslaagd het vuur te beperken. Emstige patienten, die in de cellen waren opgesloten, heeft men niet tydig kunnen redden, zoodat vijf personen om het leven zijn gekomen. Scheepsbotsing bij Pagensand. - Ten ge- volge van den dikken mist zijn Vrijdag- avond het 1108 br. reg ton metende Engel- sche stoomschip „Blyth" en het verkeers- vaartuig „Otto Wulf', dat te Cuxhaven thuis behoort, met elkaar in botsing geko men. Het Engelsche schip heeft slechts wei- nig schade opgeloopen. De „Otto Wulf" is gezonken, de opvarenden konden evenwel worden gered. Turksch dorp door brand verwoest. - In het Centraal Anatolie gelegen dorpje Gtul is in zijn geheel een prooi der vlam men geworden. Vijf dorpsbewoners, onder wie een vrouw, hebben hierby het leven verloren, en tevens is veel vee omgekomen. In totaal werden 66 huizen met den grond gelijk gemaakt. Ongeveer 800 menschen zijn dakloos. Vier personen bij een auto-ongeluk ongekamen. - Nabij Salo aan het Gardameer (Ital.) is door onbekende oorzaak een auto in een kanaal gereden. De vier inzittenden zyn verdronken. De auto werd door de strooming in het kanaal enkele honderden meters meege- sleurd en het ongeluk werd eerst na eenige uren ontdekt door een nachtwaker, die de brandende lampen van de auto nog onder water zag. Vijf personen bij brand gedood. - Te Turner in Maine (V.S.) brak brand uit in een huis, waar twintig menschen het Kerst feest vierden. Twee kinderen en drie vol- wassenen vonden in de vlammen den dood. Twee, die te hulp wilden komen, liepen emstige brandwonden op. TE WATER GERAAKT. Zaterdagmiddag te omstreeks half Vijf is de bekende juffrouw Kresser, vermoedelijk door de duisternis misleid, in het water van den Zydam alhier geraakt. De 17-jarige Gerrit Elswijk sprong gekleed te water tn het gelukte hem spoedig met behulp van op den walkant staande personen haar op het droge te brengen. Zij werd binnenge- dragen in de grossierderij van de fa. Hols- muller. De drenkelinge, die niet in bewusteloozen toestand verkcerde, is per ziekenauto naar het St. Elisabethsziekenhuis overgebracht. FIETSER HAD TE VEEL HAAST. Op den hoek KraanbuurtLangestraat vond gistermorgen om 11 uur een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een wielryder. D ^rsonenaute kwam vanaf de Laat aanrijden en reed geheel rechts van den weg. De wielrijder kwam met een flin- ke snelheid de Langestraat uitrijden en kon de bocht niet naar behooren nemen, waar- door hij tegen de auto aanreed. Hiervan werd het linkerportier totaal vemield. Het rijwiel werd evenwel niet beschadigd. Per soonlyke ongevallen vonden niet plaats. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. De commissaris van politie te Alkmaar verzoekt dengenen, die van deze aanrijding getuige zijn geweest, zich aan het bureau van politie te melden. WEER FIETSEN GESTOLEN. Tusschen 7 en 9 uur gisteravond zijn in deze gemeente drie rijwielen ontvreemd. Twee stonden er voor de St. Josephkerk, het derde rijwiel was onbeheerd en niet afge- sloten voor het St. Elisabethsziekenhuis ge- plaatst. TREIN GEDERAILLEERD. De electrische trein die 1.33 uur uit Am sterdam aan het station alhier arriveert, is, na het uitstappen van de passagiers, bij het rangeeren gederailleerd. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats. Na aankomst van den trein is het gebrui- kelijk, dat deze, wanneer de passagiers zijn uitgestapt, naar het noorden wordt gereden, om met een wagen te worden versterkt. Deze trein vertrekt dan weer om 1.47 uur naar Amsterdam. Ditmaal was de trein iets te laat. De wis' selwachter dacht dat de trein reeds door het wissel was en haalde de wissel over to an de vijfde wagen nog moest passeeren, met het gevolg, dat deze op een ander spoor reed en de vierde wagen uit de rails werd getrok- ken. De wagenbestuurder J. Rezel had juist den vijfden wagen aangekoppeld, doch hij bevond zich nog in het harmonicagedeelti van den trein, dat zwaar werd beschadigd. Gelukkig kon de heer Rezel zich nog tijdig in veiligheid brengen. Aangezien met geen grooter snelheid dan een 30 K.M. werd gereden werd de rails niet ontwricht. De treinenloop ondervond geen vertraging. 'N DROEVIGE KERSTMIS! Het Comite Woonwagenzorg schrijft ons: In de Kerstnacht werden de bewoners van 't woonwagenpark alhier in hun rust gestoord door't uitbreken van brand in een van de wagens. 't Heele gezin lag reeds te bed. De vader was even in een andere wagen om te infor- meeren naar den toestand van een ziek kindje. Plotseling werd hij opgeschrikt door 't angstgeroep van zijn vrouw en kinderen Tot zijn groote oncsteltenis ontdekte hij dat zijn wagen brandde. Waarschijnlijk ontstond de brand doordat een gordijn in aanraking kwam met een kaarsvlam. Met inmiddels toegesnelde man nen wist hij zijn gezin bestaande uit negen kinderen, te redden, ofschoon enkelen flinke brandwonden opliepen. Daama ging men met emmers water direct aan het blusschen. zoodat de wagen "oehouden bleef. De heele inventaris en binnenbetimmering verbrand- de echter. De Kerstdagen, die voor de meesten zoo echt mooi zijn, waren voor dit gezin dus In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 3 Januari dagelyks van 104 uur tentoonstelling van schilde- rijen. Bioscope n, Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum- mer Amateur-jockey (amus.); hoofdrol Heinz Riihmann. Toegang voor elken leef- tijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Far.ny Elssler (hist.-rom.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang voor elken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Prins en Bedelknaap (amus.); hoofdrollen Errol Flynn, Claude Rains en Billy en Bobby Mauch. Toegang voor elken leeftijd. Tot en met Donderdag, telkens om half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oranje Hein (hum. Holl. film); hoofdrollen Aaf en Herm. Bouber, Joh. Elsensohn, Syl- vain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. wel heel treurig! Er moet natuurlijk gehol- pen worden. Zelf hebben ze hoegenaamd niets meer. We doen nu een beroep op uw milddadigheid. Alle giften zijn welkom. Wie per giro geld wil overmaken, kan dit doen op 't gironummer van mej. J. H. A. Wortel- boer 2478.95. Wie op andere wijze iets wil bijdragen kan zich vervoegen bij mej. M. W. Spruijt, Emmastraat 2 alhier. We rekenen op uw aller hulp. Weest nu eens edelmoedig. Wie veel heeft, geve veel. Wie maar weinig te missen heeft bedenke dat alle gaven, hoe klein ook, van harte welkom zijn. GEMEENTEARCHIEF. Morgenmiddag zal het gemeentearchief zijn gesloten wegens afwezigheid van den wnd. archivaris. WERKLOOZEN-BONNEN. In verband met een elders in dit blad opgenomen bekendmaking inzake werk- loozen-bonnen vestigt het bestuur der commissie er de aandacht op, dat al of niet georganiseerden de bonnen kunnen verzil- veren mits zij werk hebben en de bonnen zijn geplakt op de daarvoor bestemde bonboekjes. POLDER VERKIEZING. Bij de op 24 December j.l. alhier gehou- den verkiezing voor een lid van Dag. bestuur van den Huiswaarder- en Ooster- weezenpolder is als zoodanig herkozen de heer J. Kramer te Oterleek. ARRESTANT HANGT ZICH IN ZIJN CEL OP. Eersten Kerstdag arresteerde de rijks- veldwachter J. Samplonius, in samemwer- king met de gemeente-veldwachters H. van den Brink van Wieringerwaard en Teuteling uit Anna-Paulowna, zekere J. T. oud 32 jaar, geboren te Boertange (gem. Vlagtwedde). T. werd verdacht konijnen uit de hokken te hebben gestolen in de omgeving van den Wieringerwaard. In een verhoor, waaraan de verdachte werd on- derworpen, bekende hij eenige inbraken te hebben gepleegd. Hierna werd T. in een eel, onder het gemeentehuis, te Wierin gerwaard, ingesloten. Toen de gemeente-veldwachter van den Brink den arrestant gisterochtend wat eten ging brengen, zag hij, dat deze zich in zijn eel door ophanging van het leven had beroofd. Dr. de Vries uit Wieringer- ward constateerde, in tegenwoordigheid van den burgemeester D. Kaan, als hulp- officier van justitie, den dood. Het Iijk is voorloopig in het lijkenhuisje te Wierin gerwaard ondergebracht. OPLOSSING TWEE TON PUZZLE VOOR HET KIND. De oplossing luidt: Helpt alien mede, om een opbrengst van twee ton voor Misdeelde Jeugd te krijgen. Koopt daartoe Kinderzegels. Gevormde woorden achtereenvolgens: kinderpostzegels; doel; steun; niemand; kind; toekomst; hulp; zijn; blijven; niet; twee ton; mogelijk; oplossing; kleintjes; twee; eer; vaders; voor; doet; dag; daar voor. LEVERING OPGEDRAGEN. De levering van rasterwerk voor de plantsoenen alhier is heden opgedragen aan de heeren T. Wolzak en Zoon, electrtrische smederij aan de Mient. ware Licht in deze donkere wereld, die thans zoo'n licht van noode heeft. Een kind van God verspreid ook een lieflijke geur! Een en andermaal werden alle aanwe- zigen onthaald op versnaperingen. De dames Hensy mevr. Ruys en de heer Gonggrijp zongen een solo, begeleid door mevr. v. 't WoudHardorff, waama de zusters Veerv. d. Zander en Bergers en broeder W. Moolenaar een vrij getuigenis gaven. De geest bleef tot 't einde toe uit- nemend. De heer Andeweg, afgevaardigde van den secretaris van den Armenraad alhier, sprak een hartelijk woord van dank en geluk- wensch. Ds. Ruys dankte alien hartelijk, die op eenigerlei wijze aan het welslagen van dit feest hadden meegewerkt. De uitdeeling der kerstpakketten gaf vele blijde gezichten, vooral aan behoeftige gezinnen. Zij beston- den uit warme kleedingstukken, worsten, pakjes sigaren, vet, enz. Ieder gezin van gemeente of naaikrans kreeg een verrassing mee naar huis. 't Einde was: ,,SoH Deo Gloria", toen Gezang 96 dankbaar werd gezongen. KERSTFEEST IN 'T HOF VAN SONOY. In de Verpleegafdeeling van 't Hof van Sonoy is den eersten Kerstdag op initiatief der zusters het Kerstfeest gevierd. Voor deze gelegenheid was in de mannen- zaal een kerstboom geplaatst, terwijl de wanden enz. eenvoudig waren versierd. Mannen en vrouwen waren daar te za- men gekomen en ds. Van Dop had aangebo den een kort woord te spreken. Hij deed dit naar aanleiding van het geboorteverhaal uit Lucas 2. Vervolgens hield hij nog een kerstvertelling. Ter afwisseling zongen de dames Janny van Heerden en Nel van Leyen eenige kerstliederen, op het orgel begeleid door den heer S. Lodder. Enkele regentessen en regenten waren aanwezig, namens wie de heer Vergaaij dank bracht aan vader en moeder en de zusters voor de moeite, die zij zich getroost hadden om dezen kerstboom en de versie- ring tot stand te brengen en ds. van Dop, de zangeressen en den organist voor hunne medewerking tot het doen slagen van de zen avond. De aanwezige oudjes ontvingen alien een klein geschenk. Vrije Evang. gemeente De Evang. Gem., Geesterweg la, vierde den lsten Kerstdag haar kerstfeest met leden en belangstellenden in de ruime tuinzaal van „De Harmonie" alhier, daartoe belangeloos door den heer de Lange afge- staan. De zaal was geheel gevuld. Ook ver- schillende personen uit Bergen, Koedijk, Zijpe en Broek op Langendijk waren aan wezig. Na't zingen van „Daar ruischt langs de wolken" opende ds. Ruys het samenzijn met gebed en toespraak over „Groote Blijd- schap." Hierna hield de neer W. v. Achter- bergh van Badhoevedorp een boeiende kerstrede. De bloeiende naaivereeniging „Dorkas" zong onder leiding van mevr. J. M. RuysSchupper eenige schoone kerst liederen. Nadat de kerstboom was ontsto- ken en de lichten waren gedoofd in de zaal, zongen alle aanwezigen het „Eere zij God" staande en daama „De Herdertjes". Ds. Ruys gaf een toelichting over den kerstboom, die symbolische taal spreekt in z'n schoone, altoos groene kleur, zijn wel- riekende geur, z'n schoone verlichting en zijn wijzen naar Boven. Christus is het Ongecorrtgeerd. DE ROOFMOORD TE VLISSINGEN. Een arrestatie. Naar vernomen wordt, is in verband met den op 3 Maart van dit jaar te Vlissingen gepleegden roofmoord op het echtpaar Lau- wereins, Zondagochtend te Hoek van Hol land een opvarende van de sleepboot „Schel- de" van L. Smit en Co.'s intemationale sleepdienst aangehouden en naar Middel- burg overgebracht. De gearresteerde had een reis met de sleepboot naar Madagaskar gemaakt. Zoodra hij in Hoek van Holland aankwam, werd hij in arrest gesteld. POOLSCH-LITHAUSCH INCIDENT TE KAUNAS. De bladen melden uit Kaunas, dat een groep Lithausche jongelieden tijdens de Kerstdagen te Sumilirsze handtastelijk is opgetreden tegen de Polen, die de voorstel- lingen van een Poolsch tooneelstuk bijwoon- den. De Lithauers vemielden de ruiten en verhinderden de voortzetting van de voor- stelling. RAMPEN IN 1937 IN DE V.S. Naar uit de door den Bond van Roode- Kruisgenootschappen gepubliceerde cijfers blijkt, hebben zich sedert menschenheuge- nis niet zooveel rampen voorgedaan in de Vereenigde Staten als in het afgeloopen jaar. Bij niet minder dan 125 rampen, waar- onder 43 wervelstormen, 24 overstroomin- gen, 24 branden, 7 epidemieen, 5 taifoens, 5 boschbranden, 4 stormrampen en 2 wolk- breuken, heeft het Amerikaansche Roode Kruis hulp verleend. Diverse aardbevingen, orkanen, stofstormen, landverschuivingen, mijnontploffingen en spoorwegongelukken deden het aantal rampen in de Vereenigde Staten tot een ongekend hoog aantal stijgen. Bij deze rampen werd hulp verleend aan 1.075.000 personen, een vermeerdering van 630.000 ten opzichte van het voorgaande jaar. Daar de statistiek betrekking heeft op het jaar van Juli '36 tot eind Juni '37, omvat zij ook de grootste ramp, die zich sedert men schenheugenis in vredestijd heeft voorge daan. De alvernielende overstroomingen in de dalen van Ohio en Mississippi, tenge- volge waarvan bijna een millioen personen dakloos werden en voor bijna een milliard gulden schade werd aangericht. Ongeval Eenige dagen geleden had de smid H. K. alhier het ongeluk een zwaar stuk ijzer op den voet te krijgen. Het ongeval ver- liep zoodanig dat tot amputatie van den grooten teen moest worden overgegaan. Met voile vaart. De opvoering van de revue „Met voile vaart" door de gymnastiekver. Hercules en Hygiea op Woensdagavond is wederom uitstekend geslaagd. De zaal van den heer J. de Bakker was nagenoeg geheel bezet toen met de opvoering van deze mooie revue werd begonnen. De verschillende tafreelen volgden elkaar in een bonte schakeering op, het eene nog mooier dan het andere. Deze revue is zeker mooier dan de vorige, vooral na de pauze. Muziek, verlichting, enz. waren als steeds onder goede leiding en uitvoering. Ook de andere medewerkende dames en heeren (artisten) hebben zich goed van hun taak gekweten en er veel toe bijgedragen, dat deze avond zoo uitstekend geslaagd is. De bloemenhulde aan den leider der Meest zwakke veranderlijke wind; ge- deeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; aanvankelijk Iichte tot matige vorst; later temperatuur om het vriespunt. De vorst houdt niet aan. Gedurende de Kerstdagen trok een diepe depressie door het noorden, die in het ge heele westen en noordwesten buitengewoon zacht weer bracht in het zuiden van IJsland acht en negen graden Celsius op den morgen van den eersten Kerstdag en thans nog temperaturen tot ver boven nor maal in Lapland en in de Poolzee veroOr- zaakt. Boven zuid-Scandinavie kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikke- ling, dat zich langzaam zuidwestwaarts ver- plaatst. Na het voorbijtrekken der depressie begon de barometer op IJsland regelmatig te stijgen. Het gebied van hoogen luchtdruk op het vasteland zette zich ver naar het westen voort en heeft een tweede maxi mum om den oceaan op omstreeks 30 gra den westerlengte en 55 graden noorder- breedte. In oost-Duitschland veroorzaakt een vlakke depressie nog sneeuwval. Cen- traal-Europa is overdekt met een gebied van Iichte vorst. In het oosten vriest het matig. Het deel van noord-ScandinaviS binnen den poolcirkel is nagenoeg geheel vorstvrij. De Alpenstations melden lage gebieden (Saentis min 12 graden, Jung- fraujoch min 16 graden Celsius) met krach- tigen wind uit noord. Ten zuiden van den vijftigsten breedtegraad is de wind overal uit oost, ten noorden van den 55sten breedtegraad uit west. Langs de Noorsche kust stormt het uit zuid tot zuidwest. De sneeuwbedekking in centraal-Europa reikt tot de lijn BerlijnMunchen. De vooruitzichten voor vorst zijn in onze omgeving onzeker. Vermoedelijk zal de vorst niet langer dan een, twee etmalen aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui- gen en andere voertuigen van 16.22 uur tot 7.40 uur licht op. vereeniging de heer Kl. Boot en mej. G. de Bakker was wel verdiend. Na deze uitvoering zullen nog twee op- voeringen van deze revue plaats vinden. Uitkeering spaarregeling. Door den minister van sociale zaken is voor de eerste maal aan de gemeente als aar.deel uit de ingezamelde gelden van het Kleeding, Schoeisel en Dekkingfonds uitge- keerd een bedrag van f 61.02. Aan de spaarders is een kerstgave ten bedrage van 5.50 uitgereikt. Verplaatsing noodwoning. Bij raadsbesluit van 21 December j.l. is een crediet van 60 toegestaan voor de verplaatsing van de noodwoning, die thans aan de Rietschoot nabij de Jaagkade staat. Het ligt in het voornemen van B. en W. deze woning te doen plaatsen op een stukje gemeentegrond nabij de boerderij van Vlaanderen, aan het Hargergat. De V.V.V. Groet, Camperduin en Omge ving en een 60-tal ingezetenen hebben B. en W. verzocht de noodwoning niet te ver- plaatsen, daar de adressanten van oordeel zijn, dat zoodanige woning in die omgeving het natuurschoon ten zeerste schendt. Uitkeering B-steun. Aan een 60-tal daarvoor in aanmerking komende personen zijn aanvraagformulie- ren uitgereikt voor de verstrekking van B- steun. Onmiddellijk na inlevering der aanvragen uiterlyk 28 December a.s. zullen de aanvragen door de betreffende commissie worden behandeld, waama zoo mogelijk nog voor of onmiddellijk na nieuwjaar, de uitkeering zal plaats vinden. „Astra" geill. maandschrift. Het vo6r de feestdagen verschenen Ja- nuari-nummer van Astra bevat zeer goede bijdragen. Het opent met een Kerstverhaal van J. G. Toonder: „Kerstnacht op het eiland". Als tweede belangrijke bijdrage noemen wij het verhaal van den Engelschen schrij- ver Francis Brette-Young: „Een jeugdlief- de", in twee kleuren ge'illustreerd. Ook trekt de aandacht de detective-story „Het eiemet van Li Kai" door F. R. Eckmar, dat speelt aan de havens aan het IJ. Voorts een gevoelige short-story van Else Walden: „Jenny". Van Amy Groskampten Have een Oudejaarsavondvertelling. Ems van Soest schrijft een schets met den titel: „Een zwerfster droomt van Kerstmis". Verder noemen we nog drie interessante artikelen: „Het wonder van de levende eel", „Een blanke fotograaf onder negers" en een kort samenvatting van de film „Het leven van Emile Zola". Op puzzle-, brei- en leerbewerkingsgebied zijn er nieuwe opgaven. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed nit! DRUKKFRIJ COSTER ALKMAARSCHE COURANT. TEL. M20

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2