X WAT IS.. ftechtszakM Qenteentecadm Jiackt&eticfUea SUmttieuws AMSTERDAMSCHE BEURS Jjtye ioitdeH Stukken NASSAU-TAX. Tel. 3545 Kantongerecht te Alkmaar. PHARMA- TEXEL alkmaar en de stroom- d e M o- MET VALSCHE REISPAS ONS LAND BINNENGEKOMEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank stonden Vrijdagmiddag een tweetal buitenlanders terecht, die met een valsche reispas de Nederlandsche grens hadden overschreden. De eerste, die zich te verantwoorden had, was de 59-jarige Duitsche ingenieur M. G. gedomicileerd te 's-Gravenhage. Hij had zijn pas, die in April 1937 was afgeloopen, ver- valscht door de 7 van 1937 in een 9 te ver- anderen. Verdachte ontkende dit gedaan te hebben. De officier van justitie, mr. Wil- brenninck, eischte vier maanden gevangenis- straf. De verdediger, mr. Oskam, pleitte vrij- spraak, althans de uiterste clementie. Hierna stond terecht de 58-jarige dr. Friedrich W. Adler, secretaris van de Socia- listische Arbeiders Internationale, geboren te Weenen en wonende te Brussel, die met een reispas op valschen naam op het vlieg- veld Waalhaven was aangetroffen. Ook hij ontkende het hem ten laste gelegde. Het O. M. eischte 250 boete, subs. 100 dagen hechtenis. Verdachte's raadsman, mr. L. A. Donker, pleitte vrijspraak. (Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 24 December 1937) O v e r t r e d i n g e n van tor en Rijwielwet: J. M. te Alkmaar, f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. F. H. M. S. te Amsterdam, B. J. A. te Koedijk, J. v. E. te Alkmaar, ieder J boete of 1 dag hechtenis. D. E. te Amster dam, B. M. te Alkmaar, ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis. N. B. te den Haag, T. D. te Haarlem, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. L. de G. te Alkmaar, G. P. G. te Heiloo, ieder 2.50 boete of 2 dagen hech tenis. J. v. H. te Zaandam, Th. S. te Sint Maarten, J. S. te Oudkarspel, J. C. G. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen heclv tenis. C. S. te Sipt Pancras, 3 boete of 3 dagen hechtenis. S. S. te Heiloo, W. van t H. te Alkmaar, A. K. te Schoorl, ieder f 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. M. te Bergen, P. W. te Noordscharwoude, P. v. H. te Winkel, P. L. J. M. O. te Bergen, ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Th. J. S. te Alkmaar, C. G. te Anna Paulowna, ieder f 5 boete of 3 dagen hechtenis, A. T. te Zijpe, 6 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Wilms 3 en 6 boete of 2 en 3 dagen hechtenis. P. C. B. te Bergen, f 7.50 boete of 2 weken tuchtschool. P. B. te Bergen, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Th. J. S. te Bergen, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. N. J. B. te Heerhugowaard, 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. E. L. te Amsterdam, ;van Maandag 27 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 15 boete of 10 dagen hechtenis. W. F. M. v. V. te Slootdorp, f 20 boete of 10 dagen hechtenis. O v e r t r e d in g e n van de Poli- tieverordeningen D. L. te Alkmaar, S. B. te Enkhuizen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J. te Alkmaar, A. K. te Alkmaar, C. E. K. te Gorinchem, J. G. de V. te Den Haag. ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. K. S. te Veendam, 2 8 boete of 1 en 6 dagen hechtenis. F. van E. te Amsterdam, vrijge- sproken. C. K. te Alkmaar, f 4 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding van Artikel 453 van het Wetboek van Straf recht (openbare dronkenschap): P. O. te Alkmaar, f 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Veewet: M. B. te Broek op Langendijk, f 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Iepen- w e t W. J, V. te Beemster, S 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. te Beverwijk, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. B. O. te Scher- merhorn, S 2 boete of 1 dag hechtenis. J. M. Pzn. te Limmen, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Vracht- verdeelingswet: C. S. te Amsterdam, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de A r - beidswet: R. P. te Castricum, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. v. d. G. te Alkmaar 2-50 boete of 2 dagen hechtenis. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-IndiS 1937 5M Duitschl. '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert. v. 250 Bank Vorige koers 100'/, 97 29'/, 154 1551/, 132 Ned Ind. Handelsbank 139'/4 INDUSTR. OND. B1NNENL. 46'/, Alg. Kunstzijde Unie Calv6 Delft Ce-t. 87 Nederl. Ford 269 Philips Gloeil. Gem. Bezit 30.% Unilever 145'/, INDUSTR. OND. BUITENL. 37'/, Am. Smelting Anaconda §23"A« Bethleh. Steel 47%, Cities Service l"/)6 General Motors a 24% Kennecott Copper 297:6 R public Steel 147/ifi Standard Brands 6' Steel comm 44'/., U. S. Leather 4l/s CULTUUR MAATSCH. H. V. A 447 Java Cultuur 170 Ned. Ind. Suiker Unie 140'/, Vereen. Vorstenlanden 847, MIJNBOUW. Redjang Lebong 168 PETROLEUM. Kon. Petr. 3761/, Perlak 86'/4 Tide Water 11%6 RUBBERS. 212% Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 146'/, Interc. Rubber 3i/8 SCHEEPVAARTEN. 129'/, Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie 122% TABAKKEN. Oude Deli 297 Senembah t 283'/, AMER. SPOORWEGEN. 297s Atchison Topeka Southern Railw. Cert. 10% Union Pacific 67 Canadian Pac. 6'/, laatste k. 2.30-45 100 '/if. 97'/, 30'/, 1547/a 159 V, 132 139V, 46'/, 87'/, 26y 301-'/, 145-6 37'/, 23%,-IS 47%, I'VlS 24'/, 29%, 14%, 6Vs 44s-5/i» 4 "/a 448-9 172 142 86'/, 168 359V, 372-3 86 29'/, 131-Vl, 11%, 213'/, 147'/, 149'/, 107'/, 3Vi.-V. 130'/,- 123'/, 234 297 282-3 29'/, 15'/, 10'/, 66 5'/, SNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers heden Yi pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.79'/, 1.79'/, Londen 8.99'/, 8.98'/, Berlijn 72.47 y3 72.47y2 Parijs 6.11 6.10'/, Brussel (Belga) 30.52 30.52 H Zurich 41.61 41.60 Kopenhagen 40.15 40.12)4 Stockholm 46.37% 46.35 Oslo 45.20 45.17)4 Italie 8.47% to den namiddag werd te 1.30 de ver- gadering voortgezet, tot behandeling van de verschillende voorstellen ingekomen naar aanleiding van de begrooting 1938. Na een langdurige discussie werd de be grooting, zonder ingrijpende wijzigingen, vastgesteld zooals ze was aarngeboden, sluitende in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst op een bedrag van f 365.802.79 (vo:r onvoorziene uitgaven komt hierop een post voor van 2754.85). Voor den kapitaaldienst bedroeg het eindcijfer van ontvangsiten en uitgaven 15847.99. De heer Parlevliet wees nog op een onbillijikheid bij de tarieven van de T.E.M., een wintkel van de afmeting 7 x 7 M. wordt bij het vertrekkentarief op 11 ver- trekken berekend en een kamer van de- zelfde afmeting op een vertrek. De voorzitter deelde mede, dat gebleken is, dat bij de vaststelling van de tarieven enkele onbillijkheden zijn, doch dat ge- tracht zal worden deze in een eerstvolgeri de vergadering weg te nemen. Daarna sluiting. RICINOL De vergadering werd gehouden Don derdag 23 December v.m. 9.30 uur. Tegen- woordig 11 leden, afwezig de heeren S. de Waard en v. d. Vis. Ingekomen was een schrijven van den heer J. Huizinga, houdende aanneming benoeming tot hoofd der o. 1. school te Den Hoorn. Een verzoek van P. Bakelaar om een bedrag van 170 beschikbaar te stellen voor immigratie naar Duitschland werd eerst naar het Armbestuur verwezen Verder was nog ingekomen een adres van verschillende cafehouders om het houden van z.g. fruitautomaten met te verbieden. Inplaats van den heer W. Willemsen werd benoemd tot lid van de schoolcom- missie de heer P. B. Riteco, hoofd der r.k. school te Den Burg. Benoemd werd tot afgevaardigde van den raad in de vergaderingen van de N.V. Tex Electr. Mij. de heer Parlevliet. De directeur van de T.E.M., de heer P de Rode, werd voor 5 jaren opnieuw be noemd. Bij de benoeming van regent en regentes van het algem. weeshuis, werden de heeren C. Jonker en mevr. DijtBrans met algemeene stemmen herbenoemd, evenzoo bij de benoeming tot leden en regentes van het Algem. Armbestuur, de heeren J. C. Visser, W. Joh. Bakker te Den Hoorn en mevr. H. ZuidewindKuyper. De raad besloot medewerking te ver- leenen tot het bekomen van een plaatsje, volgens de Landarbeiderswet, voor J. de Waard te De Cocksdorp. Het gevraagde bedrag is groot 2300. Besloten werd den heer G. Dros te De Koog tot 1 Febr. 1938 in handen te geven een perceel grond te De Koog voor het bouwen van een pension aldaar voor de som van f 820. (Het perceel is groot 656 M2). Indien bij aanbesteding de kosten boven de begrooting gaan, gaat de bouw niet door en vervalt de koop. Op voorstel van B. en W. zal opnieuw aan. Ged. Staten voor den tijd van 2 jaren vrijstelling worden gevraagd voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ningen aan de scholen buiten Den Burg. Toen de regeling van het postvervoer en de subsidieverleening van autobus- dliensten aan de orde kwam, verzocht de heer Leber de autodiensten zoo te regelen, dat ook Zuid-Eierland hiervan kan profi- teeren. Op voorstel van den heer Epe zal met de or.'dernemers worden onderhandeld over het nemen van twee maal daags een route langs het vliegveld in Eierland. Overigens werd dienaangaande volgens voorstel van B. en W. besloten en de voor- gestelde subsidie weer verleend. De raad wijzigde de politieverordening in deze gemeente zoodanig, dat het in het vervolg verboden is in cafe's op Texel z.g. fruitautomaten te hebben, terwijl het ver- j der verboden zal zijn in het badseizoen te De Koog anders dan in gebouwen £6nhoe- vige dieren aan den openbaren weg te hebben. Deze bepaling werd gemaakt in verband met het verhurew van rijpaarden te De Koog in het zomerseizoen. De begrooting van het Algemeen Arm bestuur werd goedgekeurd, zooals ze was aangeboden en het gevraagd subsidie ad f 18600 verleend. De begrooting sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 21665. HET STEUNEN VAN KLEINE KOOPLIEDEN. Geachte Redactie. Even zouden wij „abonne" van repliek willen dienen, want deze is zeer slecht met een en ander op de hoogte. Wij weten ook niet of hij kermis van zaken heeft, of dat een booze tong hem naar de pen deed grijpen. Hij zegt dat men zus en zoo recht heeft op een behoprlijken steun, maar laat hij er dan eens voor zorgen dat voor de menschen die daarvoor in aanmerking komen, er geen maanden over heen gaan. Wij laten nog to het midden of hij met ondersteuning en armenzorg op de hoogte Is, want was hij dat wel, dan weet hij toch ook dat dit niet mag volgens de Armenwet, behoudens een uitzondering. Ieder moet zooveel mogelijk zelfstandig op de been geholpen worden. Is hij er ook wel van doordrongen dat dit geld door togezetenen als belastimg-betalenden moet worden op- gebracht en geen rijkssteun is? De belasting is toch al hoog genoeg en wij geven de verzekering wanneer men eens een kijkje kon nemen achter de scher- men van M. H., dat u er paf van zou staan wat deze menschen, kleine kooplieden en scharrelaars, nog over een vol jaar er bij kunnen verdienen, gerekend dgn naar de Tot besluit dit, wij raden abonrto aan: mocht er in zijn omgeving zich een geval voordoen van een gesteunde die concur rent is, laat hij zich dan in verbinding stellen met onze vereeniging en op voile medewerking onzerzijds kan hij rekenen. Dan heeft hij geen recherchewerk te doen of zoogenaamd een commissie van onder- zoek aan te vragem en behoeft hij met langer als abonne te teekenen want aan verdachtmakingen hebben wij niets. Daden en bewijzen moeten wij zien. Laat abonne overigens met zijn uitla- tingen van bedelaars of dienaangaande voorzichti-g zijn. Ook hij weet niet hoe gauw hij er aan toe kan zijn- een aalmoes via M. H. te moeten aanvragen en heusch dan is hij er ook nog niet. Met dank voor de plaatsing. Namens het bestuur Kleine Kooplie den Vereeniging, Secretariaat Klein Nieuwiwvd H, Alk maar. (Wij gelooven dat wij voor deze kwestie nu meer dan voldoende plaatsruimte heb ben gegeverv en sluiten deze discussie. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer KWESTIE. de Redacteur. Gaarne zag ondergeteekende eenige plaats ruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. In het raadsverslag van Vnjdag m u blad trok bij de besprekingen over de hou- ding van het P.E.N, tegenover de gemeente het volgende mijn aandacht. De heer Keijsper was van oordeel, aai Ged. Staten Alkmaar het mes op de Kee zetten. Spr. had het niet mogelijk geacht, dat men onder bedreiging van met Januari Kunnen veiuieucji, gcicivciiiu won urn, - - ton groote massa die daar via die instelling geen stroom meer leveren gedwongai kon 5 ijTirnsstelling te aan- een zekeren steun geniet. Doch men houde er ook rekening mede dat deze menschen (een enkele uitgezonderd) toch nog lang niet aan een steun gelijk aan een ongeor- ganiseerde kunnen toekomen over een jaar berekend, dus het is ook te waardeeren dat deze menschen event goed doorgaan met hun handieltje zoo goed en kwaad als het kan. Maar het is toch ook geen wonder dat er in deze gezinnen armoede heerscht. Zeker, ook wij betreuren het, dat er menschen zijn, die een en ander bederven, doch men kan er van overtuigd zijn, dat, wanneer iets dergelijks in onze omgeving zich voordoet, wij dit op de snelste manier den kop indrukken en dit steeds contro- leeren. •Wat betreft het bekende geval omtrent die f 5 steun, is dat mogelijk niet wat ver gezocht? Zeker het is mogelijk maar ach het is voor den inzender zoo gemakkelijk schuilvinkje te spelen, want fantaseeren is ook gemakkelijk wanneer men verstopper- tje speelt, men doet zich dan zoo erg klein voor. En het is toch ook niet on<moge- lijk. Behoort zoo een koopman te zijn die 200 ontvangsten heeft en steun aan- vraagt? schrijft inzender. Dat is zoo maar niet te beantwoorden, maar wel willen wij zeggen: hij is toch zeer slecht op de hoogte met de tijdsomstandigheden. Hoe- vele zaken kosten er niet geld bij, het zou ons te ver voeren daarop door te gaan. Wij weten dat vele, zelfs groote zaken, moge lijk niet meer ontvangen dan genoemd geval en met gedeeltelijken bijsteun van huur enz. in het leven moeten worden ge houden, maar wij zijn er van overtuigd en weten zelfs zeker dat zij hun prijzen blij- ven handhaven. Het bewijst ons ook dat inzender op zakengebied zeer slecht op de hoogte is en genoemde zaken daarom geen concurrent van hem behoeven te zijn. Zeker hebben vele niet gesteunde kooplieden een harden strijd en het kan ook wel eens voorge- komen zijn dat gesteunde kooplieden een concurrent zijn, maar men heeft nu een- maal overal kaf onder het koren. Kan deze abonne zich niet voorstellen dat er kooplieden zijn die maar 2 a 3 per week verdienen? Wij weten uit onder- vinding dat er kooplieden zijn die weke- lijks hun best doen en vooral ook deze maanden in den winter, maar zelfs lang niet aan dit bedrag toekomen. Er zijn zelfs kooplieden bij met versohillenden handel en mogelijk nog een mooi beetje meer ondervinding en kennis dan „obonine." Wat betreft handel, stil zitten en maar stempelen dat gaat zoo maar niet en is het niet hemeltergend, dat er al zoo vele De' commissie van onderzoek was echter werkloozen zijn, die van alien arbeid zijn van oordeel, dat de raming van verschil- j uitgesLten, waaronder zelfs zeer goede lende postern aan den lagen kant was, vaklieden en -vat denkt men nu wel dat zoodat nog wel een aanvulling noodig zal de toestand van een massa werkloozen zjin zoo rooskleurig is. Deze is zelfs zeer treu- De voorzitter deelde vervolgens mede, rig en wil men dit leger dan nog grooter dat van Ged. Staten mededeeling was ontvangen, dat 1 et gemeentebestuur on- oogen zal moeten zien, dat zoo er geen verbetering komt in de leerlingenschaal te De Waal, met 1 Juni a.s. de opheffing van de o. 1. school van De Waal te verwachten is. Dit zou zeer te betreuren zijn, daar dezen school in een bebouwd centrum ligt nabij den grooten polder Waalenburg, waar na de bemaling veel land in cultuur gebracht wordt, waardoor de bevolking mogelijk sterk zal toenemen. Algemeen waren de leden van oordeel, dat deze opheffing moest voorkomen wor den, daar deze een groote slag voor het dorp De Waal zou zijn. maken door toevoeging van kleine koop lieden, enz., em. Wanneer hij dan werke- lijk zakenman is, dan ondervindt hij toch ook mogelijk alle dagen de gevolgen van die rampzalige ondersteuning. Of is hij van meening dat het voor de zakenlui dan gewonnen is en we er dan zijn en zij weer kunnen verdienen wat zij maar willen in deze maatschappij van armoe en ellende. Wij voor ons zijn daar lang zoo zeker niet van. Er zijn er ook velen onder die zich slecht kunnen of willen aanpassen aan deze tijden. Ook kennen wij menschen die kunnen krijgen wat hun hart begeert en toch maar klagen en nog ©ens klagen. worden een e£nzijdige prijsstelltog vaarden en noemde dit een uitwas van mo- nopolistische bedrijven. Mr. Leesberg onderstreepte dit betoog en meende ook dat het uitgesloten moest wezen dat de provincie Alkmaar zou kunnen af- sluiten. Arbitrage zou zelfs kunnen uitma- ken wat wij moeten betalen en tegen afslui ting wilde spr. sterk protesteeren. De heer Grondsma oordeelde, dat er geen woorden te vinden zijn om tegen deze wijze van doen te protesteeren. Dit zijn ferme, kloeke woorden, hoewel zij my niet vreemd waren. Reeds jaren hooren wij deze zelfde woor den gesproken op onze Middenstandscon- gressen en -vergaderingen en op zeker met minder verontwaardigenden toon, Niemand beter dan de middenstand kan er over oordeelen, wat het beteekent afhan kelijk t©'zijn van een monopolistisch bedrijf Want al ligt de zaak met de gemeente en het P.E.N, misschien wel iets anders, prac- tisch gesproken verkeert de middenstand tegenover de gemeente in dezelfde positie en wel om de volgende redenen: Elke winkelier is verplicht ter wille van zijn brood zijn zaak te verlichten. Ook wi kunnen geen stroom betrekken dan door tusschenkomst van de gemeente. En wij heb ben slechts te aanvaarden de tarieven die men noodig acht om de winst der bedrijven zoo groot mogelijk te maken voor de to- standhouding der gemeentehuishouding Zoo gezien, deed het gesprokene in de raadszaal mij zoo prettig aan. Dit zal ook ongetwijfeld de commissie welke in Noordholland gevormd is uit de drie Ned. middenstandsbonden om actie te voeren tegen de te hooge tarieven welke zoo zwaar drukken op het bedrijfsleven, moed geven Want niet ontkend kan worden, dat de za- kenmenschen, die electrischen stroom be hoeven bij de uitoefening van hun bedrijf, via de electriciteitstarieven op onevenre digen wijze bijdragen in de kosten der ge meentehuishouding. Wat zeker in strijd is met alle beginselen van een rechtvaardige verdeeling der ge- meenschapslasten. Temeer, daar deze lasten hoofdzakelijk moeten worden opgebracht door de kleine zakenmenschen, daar onze kapitaalkrachtige collega's geheime concessies krijgen, daar zij zelf-opwekking als stok achter de deur hanteeren. Hopende dat het de commissie gelukkon zal aan dezen wantoestand in den kortst mogelijken termijn een einde te kunnen ma ken, verblijf ik, met dank voor de opname, M. RENTENAAR. EEN GEVAARLIJKE HOEK Mijnheer de Redacteur! Vrijdagavond omstreeks 5 uur geraakte een bejaarde vrouw op den hoek Zijdam- Voordam bij de fa. Holsmuller te water. Zij was, daar zij zeer slecht van gezicht is, op dezen gevaarlijken en sober verlichten hoek te water geloopen. Gelukkig, dat op dat oogenblik het per- soneel van de fa. Holsmuller nog aanwezig was en de vrouw met een dreg nog redden kon. Was dit ongeval op een later tijdstip voorgevallen, de gevolgen hadden zeer zeker ernstiger kunnen zijn. Nu is mijn vraag: waarom kan daar geen hek geplaatst worden, teneinde dergelijke ongevallen te voorkomen? Eenigen tijd ge leden is ook reeds een motorrijder daar ter plaatse te water geraakt. Moeten er nu eerst slachtoffers vail en?? Met dank voor de plaatsing, ABONNEB. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 27 Dec. 1937. Op de hechm gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 63 Vette koeien f 1701 285, handel redelijk; 11 Kalveren: vette 122.50 en gras 40f 65; 37 Nuchtere kalveren (slacht) f 10f 20; 13 Vette schapen f 26 31; 240 Vette varkens 5863 cent per K.G. handel matig. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Dec. 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 469 Vette koefen, le kw. 72—80 cent enkele hooger, 2e kw. 6270 et. en 3e kw. 5060 cent per K.G. sdachtgew.; 50 Melk- en kalfkoeien f 180—/ 250; 41 Vette kalveren, 2e kw. 6472 cent, 3e kw. 5462 cent per K.G. levendgew.; 68 Nuch tere kalveren f 814.50; 24 Schapen 26 31; 382 Varkens, vleeschvarkens, we- gende van 90110 K.G. 7475 cent enkele hooger; zware varkens 7374 cent en vette varkens 7273 cent per K.G. slachtgew.; 8 Paarden en 5 Veulens, prijzen niet geno- teerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEE- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Dec. 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe f 2.753.25, Bevelanders 2.10 2.30, Bintjes 22.25, Eigenheimers 2.10—/ 2.25 en Poters 1.70—/ 1.90; Noordholl. eigenh. 22.20; Upolder blauwe en bonte f 2.40f 2.60; IJpolder Bevelanders 1.802; Friesche: bintjes 22.20, borgers 2.202.30, blauwe 2.70f 3 en redstar 2.502.80; Duln- zandaardappelen f 33.40; Drentsche zandaardappelen f 2.252.50. Alles per H.L. Aanvoer 213000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Dec. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 4000 K.G. Uien 8.40—/ 8.80, grove 8.30, drieltogen 7.10—/ 7.20, stek 2.70—/ 4.80; 2700 K.G. Peen 2.20—/ 2.30, kleine 1— 1.10; 6000 K.G. Roode kool 2—/ 4.90; 12000 K.G. Gele kool 1—/ 1.50; 13000 K.G. Deensche witte 0.802.20; 3000 K.G. Savoye kool 1—/ 2.20; 100 K.G. Spruiten f 6.106.40; 110 stuks Bloem- kool 4.90, 2e s. 1.60. NOORDSCHARWOUDE, 27 Dec. 1937. (Noordermarktbond). 1800 K.G. Gele kool 1—/ 1.30; 2200 K.G. D. witte kool 1— 2.30. WARMENHUIZEN, 24 Dec. 1937. Roode kool 3.20—/ 5.40; Gele kool 1—f 1.30; D. witte kool 1—f 2; Drieltogen 6.90 7; Uien 8.308.80; Grove uien 7.90 f 8.30. Aanvoer: 12000 K.G. Roode kool; 13300 K.G. Gele kool; 8900 K.G. D. witte kool en 8750 K.G. Uien. Groote ritten speciale tarieven. DE AMATEUR-JOCKEY. Bioscoop Harmonic. Neen, wij zullen ook thans niet, evenmin als wij het deden in ons no. van j.1. Donder- dag, een poging doen om de avonturen te vertellen, welke Heinz Ruhmann beleeft in „De Amateur-jockey", waarin hij als „Wanderbursche" zijn intrede doet en dan onopzettelijk paardenverzorger wordt. Im- mers het renpaard Tom komt op een vlucht na een mislukte race op hem af en toont hem een voorbeen, uit welks hoef hij een pijn- veroorzakend voorwerp weet te peuteren, waarmee de jongeling zich de dankbaarheid van het edele dier verzekert. Ook hij hecht zich aan het paard, zoodat beiden onafschei- delijke vrienden zijn en Peter Bang (onder dezen naam speelt Heinz in deze film) xelfs voor ruiter fungeert, hoewel hij eigenlijk niet rijden kan. Een en ander geeft her- haaldelijk aanleiding tot uitbundig gelach en daardoor is de film eerder afgeloopen dan men eigenlijk zelf weet. Het voorprogramma past zich wonderbest aan bij het hoofdnummer. Het begint als steeds met een uitgebreide collectie foto's buitenlandsch nieuws, waaronder vooral op- vallen de oorlogsbeelden uit China. Dan komt de klucht „Hokus Pokus", gevolgd door de gekleurde teekenfilm „Sindbad" en ,,De gelaarsde kat", welke laatste het be kende sprookje in silhouetten weer geeft. PRINS EN BEDELKNAAP. City-Theater. Een fraaie romantische film, die men heeft vervaardigd naar het bekende boek van Mark Twain. Maar de grootste attrac- tie van deze film is wel het spel van de tweeling Bobby en Billy Mauch. Deze beide gelijken zoo sprekend op elkaar, dat zij als't ware aangewezen bleken voor de rollen van den jongen prins en den armen bedeljongen, die in 'tverhaal ook zoo op elkaar geleken, dat men aan 'tEngelsche hof geheel in de war raakte. Deze twee alleraardigste jongens Bobby en Billy heb ben hun prachtige rollen gespeeld op een wijze, die ieder moet gaan zien. Men zal dan meteen genieten van een zeer mooi opgenomen film, spelend in het midden 1 der zestiende eeuw, een boeiend verhaal en

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3