VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Uw HOEST akker's Abdijsiroop Jiunst jenWeteHschap 3 verdwijnt in 24 uur! het beproefde hoest-geneesmiddel! Verkeersongelukken. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE HULSHORST. ARNHEMSCH ADVOCAAT VERON- GEMENGD NIEUWS. Crists-publicalie, De Kerstviering in onze omgeving. Glimlachje TWEEDE BLAD alt Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige working on- dervinden van de vanouds beproefde ngenees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken* den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, tnel werkende toevoegingen. Daardoor is nbcr meor dan vroeger, nu far flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Ovaral verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. welicht naar Gendve zou doen terugkeeren. Eenmaal zal, naar moet worden aangeno- men, het voldongen feit toch moeten wor den aanvaard. De regeering is niet van meening, dat hiermede moet worden ge- wacht tot de groote mogendheden het voor- beeld hebben gegeven, doeh zij aeht dit integendeel minder bevorderlijk voor de nationale waardigheid. Evenmin kan de regeering toegeven, dat haar optreden de onafhankelijkheid van kleine staten in gevaar zou brengen. Dit laatste is geschied door de verovering zelf, welke de Volkenbond niet heeft kunnen beletten. De regeering kan niet inzien, dat de aanvaarding van het feit der verove ring, voor welk feit, blijkens de opheffing der sanctie, ook de Volkenbond zich heeft moeten buigen, voor andere staten nadee- lige gevolgen zou hebben. 365 AAN POSTZEGELS GESTOLEN. Inbraak in Amsterdamsch postagentschap. Den avond van den eersten Kerstdag, die in de woonwijken der stad Amsterdam zeer stil pleegt te zijn, hebben inbrekers benut om hun slag te slaan in een post agentschap, dat in een winkel aan de Scheldestraat aldaar is gevestigd. Via een leege etage op de derde verdieping, die zij met behulp van een looper wisten te be- reiken en een touwladder, kwamen zij op de binnenplaats terecht. Daar slaagden zij er in de achterdeur, die toegang tot den winkel geeft, te openen, zoodat het hun gemakkelijk viel het postagentschap waarvan de beheerder afwezig was, bin- nen te dringen en zich meester te maken van hetgeen van hun gading was. In totaal hebben zij aan postzegels en plakzegels een bedrag van ongeveer 365 gulden buit- gemaakt, waarna zij langs den meer ge- bruikelijken weg van de voordeur den winkel hebben verlaten. Eerst toen de bu- ren des morgens de touwladder vonden en de postagentschapbeheerder de wan- orde in zijn bedrijf zag, heeft men de brutale inbraak ontdekt en aangifte ge- daan bij de politie van het bureau Pieter Aertszstraat. Deze heeft het onderzoek met kracht ter hand genomen. Mr. Tromp Meesters, die van een reis uit Oostenrijk terugkeerde, is met zijn auto, waarin hij alleen gezeten was, naby Rii- desheim in den Rijn gereden en verdronken. Bijzonderheden omtrent de toedracht van het ongeluk zijn nog niet bekend. Mr. Tromp Meesters was een bekend ad- vocaat. Hij was 47 jaar oud, gehuwd en van eenige kinderen. Het stoffelijk over- schot zal naar Arnhem worden overge- bracht. GEEN RICHTING AANGEGEVEN. Vanochtend is bij Zutphen de 65-jarige wielrijder A. uit Eefde op den rijksweg ZutphenBrummen door een vrachtauto, bestuurd door ter S. uit Almelo, aangereden, doordat hij, zonder eenig teeken te geven, den weg overstak. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Vrijdagavond omstreeks acht uur heeft zich op den rijksstraatweg te Hulshorst (Geld.) een ernstig verkeersongeluk voor- gedaan. De 15-jarige dochter van den heer H. kwam met haar rijwiel uit een zijweg en wilde den rijksstraatweg oversteken. Op het- zelfde oogenblik naderden twee personen- auto's uit de richting Nunspeet. De eerste liet zij passeeren, maar voor de tweede stak zijn plotseling over, met het gevolg, dat zij werd gegrepen. De bestuurder, de heer R. uit Oldebroek, die krachtig probeerde te remmen en daartoe het stuur trachtte om te gooien, teneinde het meisje te ontwijken, botste tegen een boom. Het portier werd los gerukt, terwijl de bestuurder uit den wagen vloog. Geheel versuft werd hij opge- nomen en bij den heer H. binnengedragen. Het bleek, dat hij slechts minder ernstige verwondingen had opgeloopen. Het meisje was er ernstiger aan toe. Zwaar gewond werd zij naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. Haar toestand is zeer zorg- wekkend. WIELRIJDER AANGEREDEN. Zaterdagavond omstreeks negen uur is op den Bergschen grensweg onder de ge- meente Steenbergen (N.-Br.), de 28-jarige wielrijder A. Hermans uit de Heel aange reden door een hem tegemoet komende per- sonenauto, bestuurd door den heer P. S. De fietser werd tegen den grond gesliri- gerd en liep ernstige inwendige kneuzingen op. Hij is opgenomen in het ziekenhuis te Steenbergen, waar hij Zondag nog niet tot bewustzijn was gekomen. AUTO NA BOTSING IN DE VECHT; DE VIER INZITTENDEN GERED. Gistermiddag omstreeks twee uur is een personenauto, rijdende in de richting Utrecht, op den rijksstraatweg ter hoogte van kasteel Nijenrode, even voorbij de bocht in dien weg, in aanraking gekomen met een van den anderen kant komende personen auto. De eerste auto, waarin vier jongelui uit Nieuwersluis en Loenen a. d. Vecht zaten, die op weg waren naar een voetbal- wedstrijd, geraakte ten gevolge van de bot- sing in de Vecht. Drie der inzittenden wisten zich uit den wagen te werken en zwemmende den wal te bereiken. De vierde maakte evenwel be- nauwde oogenblikken door. Hij kon niet uit het voertuig komen, dat bijna geheel onder water lag. Een voorbijganger, zekere H. Slotboom, die het gevaar zag, waarin de man verkeerde, bedacht zich geen moment en begaf zich te water. Hij slaagde erin de kap van den auto open te maken, waarna hij den drenkeling kon grijpen en op het droge brengen. De gedeeltelijk vernielde auto is later opgehaald. LUKT. In Duitschland om het leven gekomen. Ten gevolge van een verkeersongeluk is in Duitschland mr. S. Tromp Meesters, advo- caat en procureur te Arnhem, om het leven gekomen. Inbrekers aan het werk. - Van het feit, dat de bewoners afwezig waren, hebben in brekers tijdens de Kerstdagen dankbaar ge- profiteerd door op verschillende plaatsen in de Residentie in te breken. Over het alge- meen was de buit gering. Alleen in de Boni- straat werd een behoorlijk bedrag ont- vreemd, nl. 200 gulden. Voorts namen zij een geldkistje met enkele polissen mede. Men had zich via een schutting en de balcon- deuren toegang verschaft. Onrechtmatig steun trekken. - Namens den gemeentelijken dienst voor Maatschap- pelijk Hulpbetoon is bij de Haagsche politie aangifte gedaan van onrechtmatig steun trekken in 9 gevallen tot een totaal bedrag van f 322,08. Justitieel onderzoek naar een sterf- geval. - Te Noordwijkerhout is overleden de tachtigjarige bloembollenkweeker C. Meyer. In verband met geruchten, dat de man zou zijn ystorven als gevolg van bij een echte- lijken twist opgeloopen verwondingen, is het stoffelijk overschot door de justitie in beslag genomen, waarna dr. Hulst uit Leiden sectie heeft verricht. Hierbij is komen vast te staan dat het overlijden een gevolg is van ouderdomszwakte. Van een gewelddadigen dood is dus geen sprake. Het lijk is der- halve na het gerechtelijke onderzoek vrij gegeven. Diamanten huwelijksfeest. - Morgen hoopt het echtpaar M. MenkhorstBarend- sen te Hengelo (G.) zijn 60-jarig huwelijks feest te vieren. Zeventigjarige voetganger overreden. - Bij het oversteken van den rijweg geraakte de zeventigjarige voetganger J. G. v. d. B., wonende aan de Nieuwe Haven te Den Haag, op het Spui onder een personenauto. De oude man brak het rechterbeen en kreeg voorts wonden aan het hoofd. Inbraak in postkantoor. - Inbrekers hebben in den nacht van Zondag op Maan- dag een bezoek gebracht aan het postkan toor te Rhenen. Als eenige buit zijn wat postwaarden medegenomen uit de loketten der ambtenaren. Wei is getracht de kluis te forceeren, doch dat is niet gelukt. Uit alles blijkt, dat men hier niet te doen heeft met geroutineerde inbrekers. De daders hebben zich hoogstwaarschijn- lijk toegang verschaft met een valschen sleutel of door het openschuiven van een der ramen. De ambtswoning boven het kan- toor is niet bewoond. Smokkelaars na achtervolging aange- houden. - Op de hei tusschen Boxtel en Bladel, werd de chauffeur van een auto door een gemeenite- en een rijksveld- waehter gesommeerd tot stoppen. De auto reed met groote vaart door en het mocht den politiemannen niet gelukken op de treeplank te springen, weshalve zij per rijwiel de auto achtervolgden en zoo spoe- dig mogelijk de politie te Eindhoven tele- fonisch waarschuwden. Deze laatste slaag de er inderdaad in de auto daar ter plaatse aan te houden. Bij onderzoek bleek dat daarmede een party groot 13000 boekjes sigarettenpapier, 150 k.g. margarine en 5 k.g. suiker clandestien werden vervoerd. De beide inzittenden van de auto, een inwoner van Eindhoven en een inwoner van Zuilen (U.) werden door de beide politiemannen, die de auto hadden aange- roepen herkend. Tegen beide mannen is proces-verbaal opgemaakt. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de dematuratievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 20 tot en met 24 December 1937, 1.05 per 100 kg. zal bedragen. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol- doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f 0.55 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedenatu reerd. De steunvergoeding voor veldboonen welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal 2.40 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 24 December 1937. MUZIEK. De Haagsche componist F. E. A. Koeberg componeerde op een gedicht van B. H. Kem per een volkslied voor zang (eenstemmig) en piano. Het lied heeft kwaliteiten, die een volkslied moet hebben: de melodie is een- voudig, in't gehoor liggend, frisch en geest- driftig, de pianobegeleiding steunt dien zang met voile accoorden. Behalve de een- stemmige verschijnt er ook een uitgave voor gemengd koor van bij de heeren G. Alsbach en Co. te Amsterdam. DE SCHILDERIJEN VAN DEN HEER OUDES. De kunstschilder E. Bowien schrijft ons nog het volgende: De tentoonstelling van schilderijen van Dirk Oudes in het Wico-studio was in menig opzicht een verrassing voor my. De werken, welke, stuk voor stuk gezien, een eigenaardigen, vroolijken indruk maken, krijgen gezamenlijk, bij een grootere ten toonstelling het karakter van een heel per- soonlijk, diep innerlyk leven. Wie het gewone huiskamerschilderij ver- wacht of de tot in de laatste details uitge- werkte natuurstudie, zal teleurgesteld zijn, maar wie in het schilderij de overwinning van het alledaagsche, de groote goddelijke vreugde van het leven verwacht, wie bereid is altyd een „voyage autour de sa chambre", een reis om zijn kamer te maken, en wie zich ook onder de geweldige luchten van Nederland heelemaal thuis voelt, moet tot die ontdekking komen welke onze vriend Oudes deed. In contrast met het modische schoonheids- ideaal schildert deze Alkmaarsche Felix Timmermans nooit een landschap zonder mensch. De natuur bestaat in zijn ziel voor den mensch en zoo laat hij hem midden onder blauwe, grijze en gouden hemelen zijn werk doen, zijn leven bedenken, zijn brood zoeken. Misschien mogen wij den bezoeker die een kinderlijk gemoed behouden heeft, eens bij de hand nemen en hem stuk voor stuk de schilderijen toon en. Daar is vooral een boertje in een modder- schuit, de schuit is haast vol, het bootje ligt diep onder den dubbelen last. Voor den boer in de boot wordt het water 'diep en aantrekkend. Het water staat verticaal dreigend, de lucht, de aarde, de boot, het water, alles is grijs; een echte „grisaille" van groote fijnheid van kleur (vele schilders bouwen op zulk een kleurharmonie een heel schildersleven op!), daarnaast een meisje met scnoolboeken, voor een kastje met kommen en een kandelaar. Ouderwetsch? Nietszeggend? Dat kind heeft geel haar, het staat als op een oude plaat, het eenvou- digste alledaagsche leven, maar het is als had een geest naar zijn kind gekeken, er zweeft een geheim in de kamer traditie van het groote der Nederlandsche kunst zonder het kunnen zult U zeggen, maar wie werkt zoo uit het hoofd onder ons? Dat moet U al ver zoeken (Spitzweg bijvoorbeeld, de groote origineele schilder uit de oud- Munchener kunst), om iemand te vinden, die zoo bezonken en kleurig droomt. En daar- mee hebben wij den toegang tot alle schil derijen van Oudes. Het herinneringsbeeld dat zich met het fantasiebeeld verbond, ziet een nieuw leven op het vlak van het doek wij hooren weer den Vlaamschen dichter Timmermanns van zijn vader ver- tellen die, als een Romeinsche keizer op een strijdwagen staande, getrokken werd door acht reusachtige (en Timmermanns maakt een pauze) honden. Burlesk, grotesk, komiek, lachend! Zou Timmermans niet lachen wanneer hij de familie van „kruiken' zag, een groote kruik die op een vogel lijkt, en als een haan het hof maakt, een andere kruik die zich gevleid draait, als een kip met de ironie- die dat geheel in de stoffige atmosfeer van oud kelderlicht plaatst, waar zij misschien al jaren staan? Natuurlijk zijn daar ook herinneringen aan van Gogh, een gele stoel, een kastje, een koffiepot met kommetje, een maaier en een spitter, aardappeleters, maar deze gelijkenis ontstaat door de gelijke motieven en het- zelfde enthousiasme voor kleur en licht. Een boerengezin, vader, moeder en kind, hebben het ontroerende der armoede zonder ruw- heid, want de phantasie des schilders kleedt hen in de kleuren der „primitieven". Ook de zonnebloem van „Vincent" leeft aan een- zame gebouwen, maar de kleurharmonieen in de achtergronden zijn nieuw. Moet men niet aan meester Franke of vroege Vlamin- gen denken, wanneer men de diepe blauwe lucht achter een boer ziet, die zijn geit in het maanlicht voedt? Een harmonie in blauw, wij hadden al een in grijs en vele in bruin en goud. En de harmonie in wit, van den winterdag met twee mannetjes in de sneeuw openbaart en heel nieuw, heel geestig impressionisme. Maanlicht, sneeuw, regen en zon, alles wordt met dezelfde na- tuurlijkheid geschilderd alsof een handige illustrator het maakte, en toch denkt men nooit aan illustratie. Het tezamen staan van twee menschen, hun geheime bindingen, het zonderlijke onverklaarbare verstaan tus schen dier en mensch, Oudes neemt het visionair in zijn innerlyk leven op. Zelfs het menschelijke gelaat, waarvan hij instinctief als geboren schilder een schilder- opgave maakt lichte kop met roze ooren op donkeren grond grijze kop met groene pet, groengele kop op blauwen grond wordt hem visioen van bijzondere menschen, die zich in het onderbewustzijn verplant heb ben, van waar zij als droomgestalten weer opduiken. Zulk een doen is ver van het gewone, ver van het bewuste zoeken naar een geestig gevormd schoonheidsideaal. Het is de naive spraak van het volk, maar in het kleed van een sterkgevoelde Nederland sche traditie, die nieuwe wegen zoekt. EGMOND AAN ZEE. In de Prins Hendrik Stichting. Op den tweeden Kerstdag-avond troon- de de kerstboom met zijn bijna geheel op- gebrande kaarsjes nog op het podium toen te ca. 7 uur het Vryz. Herv. Knapenkoor onder leiding van den heer Corn. Jonker het feestprogramma opende met een drietal toepasselijke liederen. Naar den zang van deze knapen te luiste- ren blijft een intens genoegen. De zang was zuiver van het begin tot het eind, hetgeen overigens niet valt te verwonderen, want de knapen hebben een en al aandacht voor de intenties van hun leider, die hen op zoo'n prachtige hoogte heeft gebracht. Men had voor den zang van deze knapen dan ook niets dan lof. Overigens kunnen wij zeggen, dat het programma van een zeer goed gehalte was en dan noemen wij in de allereerste plaats de medewerking van mej. Netty Wijn, die een paar prachtige nummers ten gehoore bracht. Blijft haar mooie sopraan-stem steeds bekoren, niet minder wordt haar uit- stekende voordracht gewaardeerd. Dat ze met de liederen als b.v. „De Beiaardier" en De Gefopte Vogel" buitengewoon veel succes had, viel niet te verwonderen, waar- toe de mooie pianobegeleiding van den heer Jonker veel bijdroeg. De verschillende nummers werden door den heer P. Haasbroek met duidelijke stem aangekondigd, die bovendien, door ziekte van een bepaalden medewerker, tevens het programma met een paar levensliedjes ge heel onvoorbereid aanvulde en daarmede den noodigen bijval oogstte. Als een wel heel attractievol nummer kunnen wij het optreden van den kleinen Appie Dam vermelden. De nauwelijks boven de tafel uitkomende jongen speelde op een groote harmonica, waarachter hij bijkans schuil ging, met een virtuositeit, haast on- denkbaar van zoo'n kleinen peuk. Vanzelf- sprekend waren de aanwezigen enthousiast en zij staken't niet onder stoelen of banken, dat zij met het optreden van dezen knaap zeer ingenomen waren. Er waren echter nog meer artisten in den dop. De knapen Jan Grootenboers, Wim Hollenberg en de gebroeders Overdijk lie- ten een paar staaltes zien van hun kunnen. De drie eCn-actertjes, waaronder de dol- vermakelijke schimmenvertooning „Bij den dokter", werden werkelijk uitstekend door hen gespeeld. Zij ontvingen na ieder num mer voor hun prestatie een warm applaus. De heer van den Berg, directeur van de Prins Hendrikstichting, vroeg aan het einde van den avond aan de aanwezigen of zij van het zeer gevarieerde programma genoten hadden en als antwoord riep men in koor „ja", waarna de oudjes de knapen en ver- dere medewerkenden uit voile borst toe- zongen „Lang zuilen ze leven". Dit was het besluit van een alleszins ge- slaagde Kerstfeestviering. Niet onvermeld mag blijven de vriende- lijke ontvangst, die de knapen van de direc- tie der stichting ondervonden. Het was een lust te zien hoe de jongens smulden in de aangeboden chocolade en koek. OUDE NIEDORP. Donderdagavond werd door de dames- club alhier in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk een kerstavond georgani- seerd. Voor dezen avond was de oud-leid- ster mevr. Postma uit Bussum gekomen. Door haar werd een gedeelte gelezen uit het mooie verhaal van Charles Dickens „MMijnhear Scrooges geheimzinnige kerst- nacht", hetwelk zeer in den smaak viel. Door een 7-tal dames werden een 4-tal toe passelijke liederen gezongen terwijl het in- strumentale gedeelte van dezen avond werd verzorgd door mej. Mijts en den heer Per- sijn, die mooie piano- en vioolmuziek ten beste hebben gegeven. De avond verliep zeer gezellig en de dames keerden voldaan huiswaarts. KOEDIJK. Zondagavond werd het kerstfeest ge- Vierd in de Ned. herv. kerk onder leiding van ds. KleinWassink, met medewerking van mevr. den HartogGoldberg, mevr. KramerGovers en mevr. StamBos. De bijeenkomst werd geopend met het gemeen- schappelijk zingen van Gez. 229 Vers 1 en 7. Na een kleine inleiding tot de kinderen ging spr. in gebed over, waarop de kinde ren het „Stille Nacht" zongen. Hierna behandelde ds. Klein Wassink, de geboorte van het Christuskind, wat met aandacht gevolgd werd. Een kerstvertelling gaf mevr. Klein--Wassink met het onder- werp „Een vreemde kerstdag", waarin het leven van een paar Hollandsche kinderen in den vreemde wordt weergegeven. Met een duidelijke stem werd de vertelling ge geven en met voile aandacht gevolgd. De dominee sprak een opwekkend woord tot de gemeente en na het zingen van enkele toe passelijke liederen volgde het uitreiken van „Denk je dat je nog wat van dien wagen in orde kan maken?" „Nou ja, ik kan de nummerplaat wel houden, maar dan moet ik er een nieuwen wagen aan maken". geschenken. Een 4-tal ontving een kerk- boek. Na dankgebed en het zingen van Gez. 180, Vers 1 werd de bijeenkomst gesioten en gingen alien vole aan huiswaarts. SCHOORL. Op den avond van den eersten Kerst dag werd in het vriendelijke dorpskerkje alhier door een groote schare ouderen en jongeren het Keerstfeest gevierd. Een mooie kerstboom was in de kerk opgesteld. De voorganger ds. A. J. P. Boeke las een gedeelte van het Kerstverhaal voor, waarna door alien de kerstliederen werden gezon gen. Na een tractatie aan de kinderen ver- haalde de predikant nog een mooie en leerzame kerstvertelling. GROOTSCHERMER. Den eersten Kerstdag hield de Zon- dagsschool der Ned. herv. gem. haar Kerst feest onder leiding van ds. Kastein in de geheel gevulde kerk alhier. Aangevangen werd met gemeenschappelijk zingen van Gezang 229, waarna de predikant z'n ope- ningswoord sprak en mededeelde, dat het Kerstverhaal heden achterwegee zou blij ven, aangezien de leerlingen ten gehoore zouden brengen de kerstcantate „Waar Eng'len en Kind'ren van zingen", die door zang en gesproken woord het geheele Kerstverhaal weergaf. Genoemde cantate, die door de dames der Zondagsschool, mevr. van Stralen en mevr. Schermerhorn, met de kinderen was ingestudeerd en op het orgel werd begeleid door de organiste mej. Terpstra, werd op verdienstelyke wijze, zoowel zang als spreekbeurt, door de jeug- dige feestgangers uitgevoerd en met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. De boeiende Kerstvertelling van ds. Kastein werd door de kinderen evenals door de grooteren in ademloze stilte be- luisterd. Een en ander werd afgewisseld door tractatie, vooral na de cantate werd de chocola met vreugde door de dorstige kelen begroet. De kinderen hadden een plaatsje gekre- gen om den prachtigen kerstboom, die dit jaar van bijzonder groote afmeting was. De stralende lichtjes en daarbij de blijde kin- dergezichtjes waren een lust voor onze oogen. De predikant noemde het uitreiken der geschenken een glanspunt voor de kin deren; nu, de handen waren dan ook rijke- lijk gevuld. In zijn slotwoord dankte de predikant alien, die aan het welslagen van dit mooie Kerstfeest hadden meegewerkt. Na gezamenlijk zingen van Gezang 180 was het tijd van eindigen en keerde een ieder zeker met vreugde in het hart huiswaarts. Nadien vereenigden de leden van 't kerk- bestuur en zij, die daadwerkelijk aan de uitvoering van het Kerstfeest hadden deel- genomen zich met hun dames in de con sistoriekamer, waar men nog eenige uren in Kerststemming gezellig samenbleef. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagavond len Kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest gehouden van de leerlingen der Zondagsschool en de Ned. Herv. Meisjesclub onder leiding van ds. de Boer te Krommenie. Door den organist den heer M. Visser werd begonnen met het spelen van Kerst liederen op het orgel, waarna door de ge meente werd gezongen gezang 229:1. Ver- volgens zang van de zondagsschoolleerlin- gen en de Meisjesclub. Gezongen werd o.a. een Kerstcantate van Cath. van Rennes, waarbij de inleidende teksten door den pre dikant werden voorgelezen. Door ds. de Boer werd nu een Kerstver telling gehouden, welke zeer in den smaak viel. Behalve de tractaties werd ook weer tot uitreiking overgegaan van de cadeautjes en werd meenig kinderhart verblyd. Na het zingen van gezang 185:1 werd dit goed geslaagde Kerstfeest gesioten. 67. Flip ging steeds voort met stenen gooien en weldra had hij er velen geraakt. Deze, die voelden dat er een nieuwe vij- and in aa.ntocht was, wilden de aftocht blazen. 68. Nu kon ook de adelaar zich beter verweren en vol woede viel hij op zijn plaaggeesten aan, die hem in zijn konink- lijke waardigheid hadden aangetast. Hij pikte de brutale vogels waar hij kon.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7