Qememiecadest £ucfitvaact Alcmaria's eere-wedstrijd tegen Haarlem. De uitslagen. DE VIERDE KLASSERS a a ii A -t F D E l.lj E L 1 12 1 N G 1 Een goede wedstrijd, welke Haarlem met 3—1 won. BLOEMEN AANGEBODEN. ZUIDSCHARWOUDE OERDE BLAD 2 Afdeeling I lste klasse XerxesHermes-D.V.S. Afdeeling III lste klasse HengeloGo Ahead P.E.C.N.E.C. Afdeeling IV lste klasse LongaEindhoven JulianaWillem II P.S.V.B.V.V. N.A.C.—M.V.V. N.O.A.D.—Roermond Afdeeling V lste klasse HoogezandAchilles LeeuwardenBe Quick Velocitas—V eendam SneekG.V.A.V. HeerenveenH.S.C. Afdeeling I 2e klasse A Z.F.C.Z.V.V. West-Frisia-W.F.C. 3e klasse B BeverwijkDe Zeemeeuwen BloemendaalD.E.C. AhrendsSchoten De MeteoorKinheim ZandvoortS.D.Z. 4e klasse A AlkmaarM.F.C. D.T.S.Schagen Res. 3e klasse A Alkm. Boys II—Alcm. Victrix II Res. 3e klasse B D.W.S. IV—Alcm. Victrix III Q.S.C. II—O.S.V. II 5—1 23 1—2 1—1 4—3 2—2 5—0 4—3 2—5 1—2 0—5 1—5 7—2 3—1 1—3 2—1 4—1 4—2 1—2 4—1 4—4 6—2 1—2 5—1 afg. Alkmaar speelt gelijk. Zeer jammer was het, dat zich een scha- duw over dezen wedstrijd werp. Een M. F. C.-speler had n.l. het ongeluk reeds kort na het begin een been te breken. De bezoekende Medemblikkers waren overi- gens zeer actief en zoo kon het gebeuren, dat de groen-witten een zeer grooten ach- terstand kregen weg te werken. En,het harde werken werd ten slotte nog met een puntendeeling (44) beloond. Eerlijk gezegd,hadden we van de kaasmenschen toch nog iets meer verwacht. D. T. S. kon het bezoekende Schagen weerstaan en eveneens een drawn bewerk- stelligen, echter met de cijfers 22. De stand is hier nu: W.-Waard 10 7 2 1 44—21 16 Watervogels 10 6 2 2 2725 14 B. K. C. 10 6 1 3 26—16 13 M. F. C. 10 4 3 3 28—24 11 Schagen 10 5 1 4 21—19 11 Andijk 9 4 2 3 17—21 10 Alkmaar 10 2 4 4 24—25 8 Strandvogels 8 3 1 4 1528 7 D. T. S. 10 1 2 7 19—28 4 N.-Niedorp 9 1 0 8 10—24 2 w«it«l. 4c kl. A Wieringerw. 1 Andijk CQ c/5 H a N. Niedorp Schagen Strandvogels Alkmaar Watervogels W.waard 4-3 3-0 2-2|8-2 M. F. C. 4-4 5.2 4.1 1.4 2.2 1-3 Andijk 1-30.3 1.0 0.2 4.3 B. K. C. 3-0 6.2 3.2 3.1 3-2 D T. S. 2-6 2.3 2.2 m N. Nied. - 0.3 2.3 0.2 3.4 Schagen 1-4 1.2 0 3 3.1 1.3 Strandv. 2.1 1.4 3.7 Alkmaar =4.4 i 1.1 2.1 1.3 2.3; - m Waterv. i 1 0 2-1 3 2 2.2 2.0 t Wieringerwaard-Strandvogels 103. XERXES—HERMES-D.V.S. 5—1. Hermes-D.V.S. verscheen met een gewij- zigd elftal, dat in de eerste helft zeer behoor- lijk spel vertoonde, doch in de laatste drie kwartier afzakte en vrij gemakkelijk door Xerxes werd verslagen. Het begin was hoop- vol voor de Schiedammers, die goede aan- vallen opzetten en reeds vrij spoedig de lei- ding konden nemen, toen de rechtsbuitsn voorzette en I. van der Tuyn den bal ineer.s onhoudbaar langs Damme joeg, 01. Op goede wijze maakte Xerxes na een kwartier spelen gelijk, toen Lagendaal met een scherpen pass den Snellen de Jong aan het werk zette en deze met een schuiver via Beun's voet scoorde, 11. Hermes-D.V.S. pakte nog iets beter aan, ze hield het spel in evenwicht. Zelfs dreigde er meer gevaar voor het doel van Damme dan voor dat van Beun, vooral ook omdat de verdediging der thuisclub niet erg op dreef was, met uitzondering van doelman Damme. Borrani schiep zich eenige kansen, doch zijn schot was te scherp. Een mooie kopbal van I. van der Tuyn miste het Xer- xes-doel op een decimeter. Xerxes hield in deze periode het spel wat te kort, maar ze- ven minuten voor de rust nam ze toch de leiding na een voorzet van Kok en een goe- den kopbal van Lagendaal, 21. Na de rust verslapte de verdediging van Hermes-D.V.S. en de Xerxes-aanval nam de overhand. Een keihard schot van van Oort stopte Beun uitstekend. Dat gebeurde ook met een fraai schot van de Haan, terwijl een schot van van der Vaart door een paal werd gekeerd, doch direct hierop scoorde Kok, 3—1. Xerxes bleef verder sterker. Het uitvallen van Breitner, die een bal tegen het hoofd kreeg, maakte er de situatie voor Hermes- D.V.S. niet beter op. In het laatste kwartier maakten Kok en Lagendaal ieder nog een onhoudbaar doelpunt. Eindstand 51. Op een mooien Kerstzondag zijn de jubileumfeesten van Alcmaria ingezet met den eere-wedstrijd, welke de withemden speeldem tegen Haarlem. Een talrijk publiek is getuige geweest van een ontmoeting, die steeds een vriendschappelijk karakter had en die ons een Haarlem toonde, dat zeer vlot speelde en er gelukkig geen demonstratie van maakte. A1 wil dat niet zeggen, dat de score niet hooger geweest kon zijn! Toen de beide ploegen door den scheids- rechter waren samengeroepen, heeft de Haarlem-aanvoerder in een kort speechje Alcmaria gehuldigd en vervolgens aan den aanvoerder van de withemden een bloem- stuk overhandigd. Haarlem wenschte Alcmaria geluk met dit jubileum, hoopte op een goeden wed strijd, maar hoopte nog meer op een spoedig serieus treffen in. de eerste klasse. Cor de Grand speechte al even vlot te- rug, bedankte voor de attentie en hoopte eveneens op een fairen wedstrijd. Welnu, beide aanvoerders hebben gelijk gekregen. Het is een fairr en vlotte wed strijd geworden, waarbij Alcmaria welis- waar in de minderheid was, maar zich goed verdedigde tegen de Haarlemmers. Bovendien hebben de withemden heel wat kunnen leeren van de goed getrair.de rood- broeken, die een prachtige propaganda maakten voor het open spel en die nim- mer vervielen in de fout der Alkmaarders van te kort spelen. Haarlem gaf een gave partij voetbal ten beste. Het was een geheel, een elftal en dat elftal spande zich behoorlijk in, om te winnen. Daar was verder het zeer goede kopwerk van de gasten, die in dit opzicht verder de meerderen waren van de feest- vierders. En bovendien was hun balcon- trole veel beter. Dat is natuurlijk niet zoo erg. Tenslotte toch is Haarlem een der sterkste eerste- klassers en Alcmaria rekent zich zelf tot een goeae tweedeklasser, zoodat er theo- retisch een klasse verschil moest zijn. Zoo groot was het verschil in werkelijk- heid niet. Natuurlijk, tegen Smit was men niet opgewassen, maar Helderman en Burger hebben den crack intusschen niet veel kar.®en gegeven. Zelfs durfde Hel derman in zijn jeugdige onfcezonnenheid een duel aan met den Oranjeman en het was aardig, dat de jonge Alcmariaan dik- wls overwinnaar werd in zoo'n persoon- lijken strijd. Zooals gezegd, de wedstrijd was leven- dig. Waarbij de Haarlemmers den toon aangaven. Wat stelden de heeren zich steeds mooi vrij op, zulks in tegenstelling met een Hamstra, die zich altyd maar weer liet afdekken en daardoor weinig te doen kreeg! En hoe vlug en vlot combineerden de roodbroeken, die beurtelings beide vleugelspelers in het spel betrokken. Voor het doel hadden zy in het begin ge luk. Twee keer deed de witte verdediging verkeerd en liet zich verrassen, de eerste maal, toen Burger een voorzet liever zelf wilde verwerken dan het leer af te geven aan Brouwer (met het gevolg, dat Burger niet wegwerkte!) en een keer, toen de witte verdediging bleef staan, omdat het buitenspel was. Maar dat was een vergis- sing en de scheidsrechter liet doorspelen, zoodat de Haarlemmers geen moeite had den, om er 20 van te maken. Gelukkig gaf Alcmaria niet op, maar speelde vrij enthousiast verder. Zelfs kre gen de withemden ook een paar kansen, maar van Wieringen was dezen keer niet bizonder gelukkig met zijn schoten en kon een paar keer den bal ook niet tijdig onder controle krijgen. Toen kwam het humoristische gedeelte, onmiddellijk na de rust. Vijgeboom de Haarlem-doelman, trapte na een uitbal het leer weer in het veld. Van Wieringen, die precies buitey het strafschopgebied stond, mikte meteen met zijn hoofd en voordat de Haarlem-keeper in zijn doel was, lag de bal in het net. Toen hebben wij gehoopt op den gelijk maker, die echter niet kwam. Wei deden de Alcmarianen goede aanvallen, maar verder dan de backs kwam men in den regel niet, terwijl Vijgeboom overigens een paar schoten gemakkelijk onechade- lijk maakte. Het succes kwam aan den anderen kant. Toen een Alcmaria-aanval was afgesla- gen, snelde Haarlem-voorhoede met den bal weg en meteen was het door een hard schot 31 voor de gasten. Nadien heeft Brouwer nog vele keeren de handen moeten uitsteken en hij deed dat goed, terwijl Koning en Burger mede vele aanvallen afsloegen. Verheugend was het te constateeren, dat Koning weer bezig is, zijn ouden vorm terug te krijgen. Hij werk- te hard en veelal met succes. 31 was het voor Haarlem en 31 bleef het, ondanks vele pogingen van beide kanten, om nog een doelpunt te maken. En misschien waren deze cijfers wel vrij goed. Zij drukten de meerderheid van Haarlem voldoende uit. Na afloop hebben beide ploegen zich aan een gemeenschappelijken maaltijd ver- eenigd. En daarmee was het eerste gedeelte van de jubileumfeesten voorbij. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de En- gelsche league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling. BlackpoolArsenal 21 Bolton W.Derby County 20 gestaakt ChelseaCharlton A. 11 gestaakt Grimsby TownStoke City 15 Leeds UnitedMiddlesbrough 53 Leicester CityEverton 31 LiverpoolBirmingham 00 gestaakt Manchester CityBrentford 02 PortsmouthPreston North End 32 SunderlandHuddersfield Town 21 Tweede afdeeling. Blackburn RoversChesterfield 33 BurnleyFulham 10 BuryTottenham Hotspur 12 Luton TownBamsley 40 Newcastle U.Stockport County 0U Plymouth ArgvleSheffield W. 24 Sheffield U.Coventry City 32 SouthamptonSwansea Town 11 DOODELIJK ONGELUK TE KROMMENIE. Zondagmiddag is tijdens den voetbalwed- strijd Krommeniesche BoysBroek in Wa- terland voor de tweede klasse van den N.H. V.B. een doodeliik ongeluk gebeurd. De speler J. Scholten van Broek in Wa- terland, die na een neusbloeding even het veld had verlaten, kwam na zijn terugkeer bij een botsing te vallen. Hij bleef liggen, draaide zich een paar keer om en zakte toen bewusteloos ineen. De scheidsrechter staakte direct den wed strijd en liet den plaatselijken geneesheer waarschuwen. Deze verscheen pas na een uur. Inmiddels was de jongen naar de kleed- kamer gebracht en overleed daar spoedig na aankomst. De geneesheer constateerde den dood en gaf als vermoedelijke doodsoorzaak hartver- lamming op. ALKMAAR—M.F.C. 4—4. Onze groenwitten hebben het klaar ge- speeld, tegen M.F.C. een gelyk spel te be- werkstelligen, waartoe echter een 30 achterstand eerst ingehaald moest worden. Gedurende de eerste helft was M.F.C. ster ker en ze drukte dat uit in drie doelpunten, die echter heel erg goedkoop waren: het eerste kwam, omdat Alkmaar-verdediging niet op tijd ingreep, het tweede werd door Baars in eigen doel gezet en het derde Enfin, er was een buitenspel-luchtje aan. Na de thee pakte Alkmaar serieus aan en steeds zat haar voorhoede voor het vijande- lyke doel. Het duurde niet lang, of de stand was 32 geworden, doch juist, toen men den gelijkmaker kon verwachten, scoorde M.F.C. het vierde doelpunt.. Gelukkig hield Alkmaar vol en ze miste tot twee keer toe een strafschop! Toch zag ze kans, om den achterstand geheel in te loopen en met 44 kwam het einde. Een ongeluk. Vrij spoedig na het begin er was slechts even gespeeld gebeurde er een ernstig ongeluk. Bij een botsing bleef een der M.F.C.-ers liggen en met een gebroken been moest de knaap naar het Centraal-zieken- huis vervoerd worden. Er was van eenige opzet of schuld geen sprake. Wielrennen. ALCMARIA WINT IN ZAANDAM. Men schrijft ons: Alcmaria, onze wielerclub, heeft Zondag op de groote wedstrijden van D. T. S. te Zaandam zeer fraaie successen geboekt, waardoor het den grooten prijs van Noord- holland in zijn bezit kreeg. De organisatie was in goede handen bij D. T. S. en het materiaal zeer goed, al liep de roode rol heel wat zwaarder dan de gele. Begonnen werd met de 1 K.M., waarom Alcmaria uitkwam met J. Pronk, J. Roon en J. Homan. Dit drietal was te sterk voor D. T. S., Kennemerland, de Bataaf en Flevo en met de verrassend goede tijden op de zwaarste rol, resp. 31.4, 37.6 en 34.4 sec. won Alkmaar in den eersten wed strijd. De totaal-uitslag was: 1. Alcmaria 3 min. 11.4 sec.; 2. Kennemerland 3 min. 16.2 sec.; 3. de Bataaf 3 min. 19.2 sec.; 4. D. T. S. 3 min. 23 sec.; 5. Flevo 3 min. 28.6 sec.; 6. de Germaan 3 min. 30.2 sec. Vei*volgens was de 3 K.M. aan de beurt. Alcmaria startte hier als derde en de renners maakten op de zware rol de vol- gende tijden: J. Groot 1 min. 45.8 sec.; A. Bosma 1 min. 45.4 sec.; F. de Haan 1 min. 46.8 sec. Daar de tijden van de 1 en 3 K.M. bij elkaar werden opgeteld en de concurren- ten op de lichte rollen hadden gereden, was de uitslag totaal onzeker. Toen kwam de lichte rol voor Alcmaria. En ziet, de tijden werden: J. Groot 1 min. 35.6 sec.; Bosman 1 min. 35.6 sec.; de Haan 1 min. 37.4 sec. Spoedig bleek, dat Alcmaria eerste was geworden, want toen de einduitslag werd opgemaakt, was deze volgorde als volgt: 1. Alcmaria 10 min. 6.6 sec.; 2. de Ba taaf 10 min. 8.6 sec.; 3. D. T. S. 10 min. 26.6 sec.; 4. Kennemerland 11 min. 32.4 sec.; 5. Flevo 11 min. 34.8 sec.; 6. Germaan, 11 min. 42.6 sec. De fraaie prijzen werden roeegenomen naar Alkmaar en pronken thans bij de verzameling van Alcmaria. Ons Genoegen. Damlust. J. de Moes, P. Beers 0 2 A. Plas, Joh. Huitema 1 1 E. Lapgereis, P. de Groot 1 1 K. Munnik, Joh. Pluister 1 1 P. Neuteboom, P. v. d. Welle 1 1 J. Bouwes, T. de Haas 1 1 P. Haremaker, P. Schuffelen 1 1 C. Roos, P. v. d. Molen 1 1 J. Dekker, G. Huitema 1 1 J. Ruis, J. v. d. Molen 0 2 K. Houtman, N. Jol 0 2 C. Kray, W. Kuiper 0 2 P. Uitentuis, J. Pluister, 2 0 P. de Boer, C. Schuffelen 2 0 P. Kunst, K. Witsen 2 0 K. de Boer, J. Weel 2 0 J. Riemersma, J. v. d. Welle 0 2 D. Hooiberg, Jb. Dekker 0 2 S. Kok, Joh. Groen 1 1 Totaal 18—22 D a m m e n. ZUIDSCHARWOUDE. Dinsdag speelde „Damlust" een neder- laagwedstrijd tegen „Ons Genoegen" van Edam ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van „Ons Genoegen". Deze eerste ontmoeting is een spannende geworden. Hockey. HOCKEYTOURNOOI ALLIANCE (HEEMSTEDE). Alkmaar I speelt bekerwedstrjjden. „Alkmaar" is gisteren naar Heemstede getogen om daar den verleden jaar ver- overden Alliance-beker te verdedigen. Aan- gezien er ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Alliance eenige festiviteiten op het programma stonden, was het eerste elftal veranderd. Niettemin heeft Alkmaar een vrij behoorlijk figuur geslagen al is de beker dan ook uit Alkmaarsche handen ge- raakt. Vier clubs streden om dezen beker, te weten Alliance, B. M. H. C., Strawber ries en Almaar. Alkmaar trad eerst tegen B. M. H. C. te spelen en Strawberries tegen Alliance. In den eersten wedstrijd tegen B. M. H. C. had Alkmaar geen moeite om een gemakkelijke overwinning te behalen op de jeugdige B. M. H. C.-ers. (51). Versehei- dene dezer jonge spelertjes bleken aardig hockey te kunnen spelen en vooral op den rechterkant werd goed gecombineerd. Strawberries wisten in hun eersten wed strijd ook te zegevieren, zij bet slechts met 10 na een spannenden gelijk-opgaanden strijd. Alkmaar moest nu den strijd aan binden met zijn oude rivalen. Hier werd bewezen, dat Strawberries en Alkmaar ook nog wel op prettige aangename wijze met elkaar kunnen spelen als de scheidsrechters maar behoorlijk zijn. Alkmaar heeft het echter met 53 tegen de Strawberries moeten afleggen. In min der dan geen tijd stonden deze met 30 voor en zij stonden de leiding niet meer af. Het werd 31, 41 en vervolgens gaf Maters Jr. met een paar prachtige pushes Alkmaar nog wat hoop door tot 43 op te halen. De Strawberries scoorden echter nog een vijfde goal, waarmee het einde kwam. (5—3). Alkmaar zij op zijn hoede voor de Straw berries in den komenden thuiswedstrijd te gen de Strawberries voor de competitie! Gevaarlijk zijn en blijven de Strawberries! Opgemerkt dient nog te worden dat de Alkmaar-spelers zich na afloop uitstekend geamuseerd hebben aan het diner en op het bal van Alliance, dat in een gezellige kerststemming plaats vond. De gemeenteraad vergaderde Donder- dagavond. Aan de orde was de overdracht van het electriciteitsbedrijf der Langen- dijker gemeenten en Sint-Pancras aan het P. E. N. De voorwaarden hiervoor zijn reeds eerder gepubliceerd. Na eenige besprekingen over een paar punten van minder belang, bracht de heer de Geus hulde aan het gemeentebestuur; het is wel aan ons gemeentebestuur te danken, dat de onderhandelingen zoo ver gevorderd zijn. Deze woorden werden door meerderen onderstreept. Ten aanzien van eenige vra- gen betreffende het personeel werd geant- woord, dat er met hunne belangen reke- ning wordt gehouden. De heer Dijkhuizen had gaarne gezien, dat de raadsleden beter op de hoogte wa ren gebracht met de onderhandelingen en vergelijkende cijfers. De te ontvangen 1000 per jaar zou spr. liever na 5 jaar ontvangen. Na eenige korte opmerkingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De voorzitter uitte hierna heftige cri- tiek op het publiceeren van cijfers en voorwaarden van deze ovex'dracht. Een der raadsleden of wethouders der vijf ge meenten zal zich aan misbruik van ver- trouwen moeten hebben schuldig gemaakt. Spr. keurde het af, dat de pers dergelijke berichten publiceerde. Een en ander zou aanleiding kunnen zijn, dat de raadsleden elkaar wantrouwend zouden beginnen aan te ziffn. Op verzoek van .zijn collega's vroeg de voorzitter wie de betreffende inlichtingen heeft verstrekt. Alle raads leden antwoordden ontkennend. De voor zitter was hierover zeer verheugd. Behandeld werden vervolgens de be- grootingen voor het jaar 1938. De begrooting van de lichtbedrijven werd vastgesteld op de voorgestelde cijfers, behoudens dan de wijzigingen, welke zullen moeten worden aangebracht door de zoo juist besloten overdracht van het G. E. B. De begrooting van het Burg. Armbe- stuur sloot op een totaal bedrag van f 8459.44. Hierbij is gerekend op een ge- meentelijk subsidie van 8000. De heer de Geus, die hierover, evenals over de vorige begrootingen, rapport uit- bracht, adviseerde namens de commissie tot goedkeuring, waartoe men besloot. De gemeentebegrooting 1938, hierna aan de orde zijnde, werd, nadat de heer de Geus rapport had uitgebracht, post voor post behandeld. Verschillende opmerkingen werden hierbij gemaakt. Wij geven deze opmer kingen zeer in het kort weer, in verband met de plaatsruimte. De door den heer de Geus geopperde heffing van een z.g. kaaigeld voor auto's die op den openbaren weg laden, zal in overweging worden genomen. Ook heeft het college den slechten toestand onder het oog gezien van de Broekerbrug. De jaarwedde van den doodgraver wil- den B. en W. verhoogen met 25 tot 175. De meerderheid van de commissie echter stelde voor, de verhooging verder door te voeren en f 200 te betalen. Het werk van den doodgraver werd in de hierna gevolgde discussie geprezen, doch B. en W., althans de meerderheid, hield het aan op f 175, hetgeen een ver hooging is, welke een belangrijk percen tage beteekent van het grondloon. Na eenige besprekingen tot stemming overgaande, werd het voorstel van B. en W. verworpen en dat der commissie aan genomen met 5 tegen 2 stemmen. Voor het voorstel van B. en W. stemden de hee ren Van Kleef en Kramer. De commissie vestigde de aandacht op de gemeentereiniging te Broek op Langen- dijk, welke wordt betaald door de deel- nemende gezinnen. Kan dat ook hier niet? B. en W. zullen deze zaak nader bezien en zoo mogelijk met voorstellen komen. De heer Weel drong aan op een spoedi- ger verhuring van- de gemeentelanderijen en bepleitte een langeren termijn dan twee jaar. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij voor een langen verhuurtermijn niet ge- voelde, terwijl eenige raadsleden het be lang van een langeren teimijn ook voor de kwaliteit van het land in het licht stelden. Misschien dat de Pachtwet spoedig wordt ingevoerd. Dan zijn deze bezwaren wel ondervangen. De post toelage kweekeling met akte O. L. school 450 werd aan een bespre- king onderworpen. De heer Weel wees op den toestand in de r.k. school, waar ook een groot aantal kinderen per onderwijs- kracht is. Hiertegenover werd gesteld het feit, dat daar meestal een klas door 6en leerkracht werd onderwezen, terwijl in de O. L. school de onderwijzers meer klassen hebben. Na nog een opmexking over de uitvoe- ring van meer werkobjecten in de ge- meente werd de begrooting vastgesteld op een totaal aan ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst van 86439.20, met een post voor onvoorzien van 675. De kapitaaldienst sloot met een totaal aan ontvangsten van f 393.20 en uitgaven 352.18. Het Witte Kruis kreeg een subsidie van 1 Vi cent per inwoner voor de ontsmet- tingsinrichtingen, de commissie voor de Malariabestrijding in N.-Holland 10 per jaar. Het N.-Hollandsch Landschap werd geen subsidie toegekend. De financieele toestand der gemeente is iets beter. De extra bijdrage en de belas- tingbijdrage zijn geraamd op 6500, gelijk aan verleden jaar. De bijdrage in de kos- ten van de gemeentehuishouding is echter geraamd op 718. Die was verleden jaar 2650. Er zullen 75 opcenten worden geheven op de gemeentefondsbelasting. Na eenige besprekingen werd het voor stel van B. en W. om zich bij den Vleesch- keuringskring Alkmaar aan te sluiten en den kring Oudkarspel op te heffen, aange nomen. Ten aanzien van een ingekomen brief van de fa. Kramer Zonen over het te sloopen urinoir bleef de raad op zijn standpunt staan. Medegedeeld werd, dat de gemeente begrooting 1937 door Ged. Staten is goed- gekeurd. Een verzoek van de tuinbouwvereeni- ging De Toekomst om een verbodsbepaling op te nemen in de Politieverordening dat niet gestoomd mag worden in de bij ijs gemaakte vaargeul werd voor kennis- geving aangenomen. Dit behoort thuis bij de Banne. In verband met een aanmerking van Ged. Staten besloot men een kasgeld- leening aan te gaan tegen een rente van XA pet. per jaar voor den tijd van drie maanden en een rekening-courantover- eenkomst aan te gaan van 5000 met de Bank v. Ned. Gemeenten. „BUIZERD" NAAR INDIE VERTROKKEN. Eerste Kerstmorgen zeven uur is het K. L. M.-vliegtuig „Buizerd", gezagvoerder Moll, van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indie. Aan boord zijn zes passa- giers, t.w. drie voor Alexandria, twee voor Calcutta en een voor Napels. Medegenomen is 562 K.G. briefpost, 30 K.G. pakketpost en 188 K.G. vracht. VLIEGTUIG IN ZUID-BOHEMEN VERONGELUKT. Ben vliegtuig van de Air France, de F.A.- M.Y.D., dat Vrijdagmiddag om 3 uur 55 uit Weenen naar Praag was vertrokken is in Zuid-Bohemen bij Kasperske Hory in een mistbank uit de koers geraakt en veronge- lukt. De bestuurder, een Tsjech, de marco- nist, een Franschman, en een passagiers, een advocaat uit Praag, zijn by het ongeluk om het leven gekomen. Pas om twaalf uur Zaterdag heeft men de plaats van het ongeluk kunnen vaststellen. Per radio had men al dien tijd getracht ver- binding met het Fransche toestel te krijgen. ALKMAAR. GEBOREN: Gerardus Jan, z. van Gerardus Johannes Willebrordus Schrasser en Bregtje Jaco- mina Burger. Nicolaas Adrianus, z. van Johannes Zoon en Elisabeth Maria Dekker. OVERLEDEN: Jacoba Hendrica Brigitta Wagenaar 27 jaar. BERGEN (N.H.) - 16—23 Dec. 1937. Geboren: Corrie, d. v. Marinus Johan nes Houtkooper en Cornelia Smit. Elly Dirkje, d. v. Christiaan de Vries en Maartje Wilhelmina Bruijn. Overleden: Maria Hugtenburg, oud 70 jaar, wed. v. Ide Min (overleden te Alk maar).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9