£aatste Aeeicfiten 5MdschdfUK Stad en Omqeoing. rR&chts<zak(M Luchtaanvallen AMSTERDAMSCHE BEURS i rs> HEILOO BERGEN OUDE NIEDORP STOMPETOREN ZIJPE ST. PANCRAS 77.5 VAN HET BUDGET VOOR COURANTENRECLAME. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer- kelijk meehelpt. INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda ioouAe 9V/-t 29>/« DEEDE BLAD. Inbedrijfstelling vijzelgemaal. Woensdag heeft onder groote belang- stelling de inbedrijfstelling plaats gehad van het nieuwe electrische vyzelgemaal van den Inlaagpolder te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, welk bouwwerk is uitgevoerd door de Vinkeveensche Betonindustrie. Het geheele werk stond onder toezicht van den adviseur van den polder, den bouw- kundige W. Moejes te Oudorp. Houtveiling. De houtveiling, in hoofdzaak rijshout voor erwten en boonen, stond in het teeken van veel animo en redelijke prijzen. Alleen het hout dat geschikt is voor boonenvijzen was duurder dan het vorig jaar. Bloempjesdag voor de t. b. c. Naar we vernemen is tusschen 't Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis overeenstem- ming bereikt voor een gezamenlijke bloempjesdag voor de tuberculose-bestry- ding. Aanbesteding. Ten overstaan van den bouwkundige Jac. van Exter had hedenmiddag in „De Oude Prins" de aanbesteding plaats van „het uit- breiden en verbouwer. van dit caf£". Ingekomen waren 12 biljetten. Hoogste in- schrijver de heer R. Bot te Alkmaar voor f 5530, laagste Gebr. Kops te Bergen voor f 3862. Rijksonderstand. In verband met het tekort op de ge- meente-begrooting voor 1937 is ten laste van het Rijk door den minister van fman- cien een voorschot verleend van 8640. waarover, voor zoover het niet zal worden omgezet in een bydrage a fonds perdu van- af een nader te bepalen datum rente, here kend tegen 3 pCt. 's jaars, verschuldigd zal zijn. Extra-hulp aan werkloozen. Het rijkssubsidie in de kosten van ver- strekte extra-hulp aan werkloozen geduren- de het tydvak 1 Juli 193630 Juni 1937 is vastgesteld op 46.20. Steunverleening aan kleine boeren, Voor bovengenoemde steunverleening hebben zich zeven personen aangemeld, Twee gevallen werden afgewezen, terwyl twee personen zyn gerangschikt onder groep C (steun in natura) en drie personen onder groep B (steun in geld). Broek op Langendyk om het del als ys- baan te verhuren aan de plaatselijke vereeniging. Met het oog op gevaar zal dat niet worden toegestaan. Ook meende de heer Tromp dat de ploegen te klein zyn. Hierna volgde sluiting. Voor de spaarregeling. Door het departement van sociale zaken is aan de gemeente Zijpe een bedrag van 119.45 toegekend wegens eerste verdee- ling van de opbrengst van het fonds voor kleeding, schoeisel en dekking, welk be drag uitsluitend bestemd is voor werkloo zen, die aan de bekende spaarregeling hebben deelgenomen. De IJsboeier. Woensdagavond vergaderde in het cafd van den heer Bouwstra de vereeniging „De IJsboeier", voorzitter de heer A. Hoogland. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de leden en releveerde den ijsloozen winter van het vorige seizoen, de onkosten van onze vereeniging zijn dan wel niet groot doch er valt voor den tuinder meer te verdienen als de vereeniging on kosten moet maken om het ijs open te bre- ken. De rekening van den penningmeester gaf de volgende cijfers weer: Geen contributie inning dus geen ontvangsten, uitgaaf 24.85 bezit der vereeniging f 253.72. De heeren C. Ivangh en Jb. Olie advi- seerden tot goedkeuring. Het bestuur stelde voor om nogmaals geen contributie te heffen als de kas niet beneden de f 100 geraakt. De heer C. Tromp achtte een kleine con tributie beter b.v. 30 cent per wagon kool. Na eenige bespreking werd ten slotte be- sloten om deze contributie niet eerder te heffen dan als de kas dit noodzakelijk maakt. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren A. Bakker en Jb. Kloosterboer werden herkozen. Het y's openbreken zal dit seizoen worden gedaan door den heer C. de Jong. Met de rondvraag bracht de heer C. Tromp de route naar voren. Met het oog op den last welke het Koedyker slop brengt zou spre- ker het gewenscht achten om voor de melksloot af te slaan en zoo schuin het del over. Dit werd echter onuitvoerbaar ge- acht gezien het laatste raadsbesluit van De vier grootste Amerikaansche tabaksmaatschappijen, die, zooals bekend, tezamen ongeveer 85 der markt hebben veroverd, besteedden in de periode 1919-1936 230.778.000 voor reclame in couranten, in tyd- schriften en door de radio. Economisch is deze uitgave natuurlijk volkomen gemotiveerd. Men moet im- mers op dit, aan couranten zoo rijke en zoo uitgestrekte terrein wel over zeer doelmatige en zuinig werkende verkoops-methode's beschikken. Dat goed toegepaste reclame zoo'm efficient verkoopsmiddel is, blijkt telkens weer. 77.5 van bovengenoemd reclame- budget werd besteed aan couranten- reclame. Landbouw en Maatschappij. Woensdagavond vergaderde de afd. van Landbouw en Maatschappij, afd. „Scher- meer" in cafe Kamsteeg. De leiding dezer bijeenkomst was in handen van den heer Nico Blauw uit Heerhugowaard, voorzitter van de Noordhollandsche jeugdorganisatie. Vele leden uit zijn afdeeling waren mee- gekomen, alsmede een deel van de jeugd- groep uit den Beemster. Het doel was, ook in Stompetoren een jeugdafdeeling op te richten. Als spreker trad op de heer de Lange uit Ruinerwolde, die door den voor zitter met een kort woord werd ingeleid. De heer de Lange verdeelde zijn gehoor in drie groepen, n.l. zij, die hun organisatieplicht reeds kennen, 2e die nog niet toetraden, ofschoon zy geestverwanten zijn, 3e zij, die afzydig blijven uit onverschilligheid. Tot dezen wilde spr. zich hedenavond het meest i 12 Sept. 1833 richten. Vele jonge menschen, aldus spr., kennen den strijd van het leven gelukkig nog niet. Het kind van den kleinen boer, leert deze echter veel te spoedig. Het zou heel gemakkelijk zijn, te gaan schelden op de overheid, de christelijke regeering, de socialisten, doch spr. zag daarin niet het middel om tot opheffing uit de ellende te komen. Daarvoor lag de oorzaak veel te aiep. Een schande noemde hy het, dat de kleine boer gesteund wordt met een toe- slag, tot hij per week f 9 inkomen heeft. De consument beloont de industrie, betaalt veel te hooge prijzen naar zijn eigen loonstan- daard berekent. Is daartoe onmachtig, zoo- dat hij veel wat hij noodig heeft, niet koopen kan, en vergroot zoo de werkloos- heid. Als men een boer vraagt, waarom b.v. een timmerman veel hooger uurlcon heeft dan hij, zegt hij onnadenkend dat het ge- woon is, omdat die een vak heeft geleerd Maar, riep de spr. uit, is ons werk dan geen vakwerk? Hij was er van overtuigd, dat. wanneer men al de intellectueelen uit den Beemster naar een onontgonnen streek stuurde, zy daar met den bodem niets zouden kunnen aanvangen, en dus moesten verhongeren. De kleine boer leeft in Ne- derland, ais een koeli, een Japansche ar- beider of een Hottentot, en wordt tot aan het been uitgemergeld. Goedkoop graan wordt hier ingevoerd, met als gevolg lage prijzen voor inlandsch koren. De mas§a gunt den boer geen goede belooning, en ofschoon spr. ervan overtuigd is, dat men zijn onder- gang niet wil, niet bewust hieraan meewerkt, is de waarheid toch niet anders. Zoolang men nog met guldens blyft rekenen en niet naar de loonwaarde voor alien gelijk, ziet spr. geen uitkomst. Uit voerig schetste hij de toestanden onder het liberalistisch stelsel, van de arbeidersbevol king in Twente, toen vrouwen en jonge kinderen in de fabrieken werden uitgebuit en hij gaf Pieter Jelles Troelstra de eer, dat hij hen gebracht had tot organisatie, die macht beteekent. Thans zit de S. D. A. P. met de kleine boeren, men wil die bedrijven het liefst zooveel mogelijk samenvoegen. Hiertegen waarschuwde spr. ernstig. Dan komen meer machines het werk doen, en wordt de weg naar de werkverschaffing nog breeder. Spr. schetste den nood van het Fransche platteland, waar dorpen ontvolkt zijn en alles in groot verval verkeert. Frankrijk heeft te laat het groote belang van het boe- renbedrijf ingezien, in wanhcop riep een Fransch professor uit, wat daarvan de gevol- gen moeten worden. Moet het hier net zoo worden? vroeg de heer de Lange. Ik zal het water, dat ons tot de lippen reikte, ons wekken uit den slaap van onverschilligheid? Met vuur pleitte de begaafde spr. voor de organisatie van de boeren. Uit moet het zijn met hun gevoel van minderwaardigheid, de mensch met rede begaafd, mag niet zijn de stakker, die enkel met pretmaken zijn tijd passeert, doch is verplicht te strijden voor zijn rechten Bruutheid en onverschillig heid spruiten voort uit domheid, aldus spr., de schepper die al zijn schepselen weer- baar maakte, wil niet, dat de mensch lyde- lyk zijn ondergang tegemoet gaat. Een groot Duitsch sociaal-democraat zeide eens, dat men het platteland in eere moest houden en schipbreuk geleden hebben, is onbekend. Ook sinds de oprichting der Noord- en Zuid- hollandsche Redding-Maatschappjj in 1824 is namelijk alleen aanteekening gehouden van de stranding van schepen, waarvan op- varenden werden gered. Dit is echter reeds een respectabel aantal. Van 1824 tot heden werden van 63 gestrande schepen niet minder dan 446 opvarenden gered. Dit is ongeveer een twaalfde van het aantal red- dingen in ons geheele land, door de Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij verricht! De lijst van reddingen door de Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij op- gemaakt en die wij voor Egmond aan Zee hier laten volgen, opent in 1824 reeds direct met de redding der bemanning van „De Twee Gebroeders" by Egmond. Bovenstaan- de verklaring van het groot aantal stran- dingen bij Egmond geldt natuurlijk niet voor de in deze lijst vermelde strandingen, die plaats hadden v6or het bestaan van de haven van IJmuiden. De lijst van reddingen te Egmond aan Zee luidt: Datum. Naam van getal het schip. geredden. 26 Dec. 1824 De Twee Gebroeders 6 I 12 Sept. 1833 Vrouw Bouwina 4 2 Nov. 1833 Janna 7 18 Oct. 1834 Henriette 7 18 Oct. 1834 Dahlia of Withby 9 19 Oct. 1840 De Hoop 5 27 Oct. 1844 Johanna Hendrika 4 17 Sept. 1847 Freund Georg 5 9 Nov. 1850 Marie Leonie 4 14 Jan. 1853 Drie Gebroeders Sickens 4 26 Sept. 1853 Brunswick Plymouth 6 27 Sept. 1853 Wanskapen 14 17 Nov. 1856 Trekvogel 6 28 Nov. 1856 De Jonge Hendrik 6 29 Nov. 1856 Het Toeval 4 9 Maart 1858 Felicitas 10 6 Nov. 1859 Gezina 4 28 Nov. 1859 Ferdinandina Emma 18 29 Mei 1860 Dorothea 8 29 Mei 1860 Earl Talbot 3 25 Sept. 1860 Dispatch 3 1 Febr. 1861 Christiaan Hendrik 13 15 Nov. 1861 Madrilena 9 23 Nov. 1862 Afiena 4 8 Dec. 1862 Laurentze 5 19 Dec. 1862 Mathilda Christina 4 20 Dec. 1862 Claudine 3; 20 Dec. 1862 Gerline 5 3 Oct. 1863 Deux Claires 9 25 Oct. 1865 Ann Pattison 2 12 Febr. 1866 Pere de Famille 4 29 Dec. 1866 Petchora 9 24 Sept. 1867 Stanley 2 5 Nov. 1868 Isabella 5 14 Sept. 1869 Ida 3 7 Jan.1871 Ligure 15 27 Dec. 1873 Andre 11 22 Oct. 1874 Stourbridge 4 22 Oct. 1874 Lene Marie 5 31 Jan. 1877 Ulysses 21 10 Febr. 1879 Algeria 2 19 Oct. 1880 Gezine Jantina 6 15 Oct. 1881 Agnes 4 18 Dec. 1881 Kinderdijk 21 19 Dec. 1881 Moen 4 28 Jan.1883 Carnet 2 5 Sept. 1884 Socrates 10 5 Sept. 1884 Levant 7 21 Nov. 1888 Mauritz 8 20 Dec. 1889 Earl of Durham 16 24 Juni 1892 Menno 6 17 Mei 1895 Etta M.. Jacobs 4 8 Dec. 1895 Dagmar 3 8 Oct. 1896 Solo 6 13 Jan.1899 Gen. S. Scott 3 10 Oct. 1903 Drie Gezusters K. W. 29 11 1 Nov". 1910 Salamander 3 30 Jan.1914 Batavier L 7 31 Jan. 1914 Betsy Anna 16 29 Nov. 1929 Fram IJm. 80 5 19 Oct. 1935 Drente 13 2 Dec. 1935 Jos Maria 5 1 Dec. 1937 Katwijk 57 14 (Ongecorrigeerd.) De stranding van de Kerkplein in 1935 is in deze lijst niet opgenomen, omdat van dit schip geen menschen gered werden. De drievoudige stranding van de Kerkplein, de Drente en de Jos Maria in dat jaar ligt nog versch in het geheugen. Het blijkt echter verscheidene keeren te zijn voorgekomen, dat in hetzelfde jaar meerdere schepen strandden. Het jaar 1862 met 5 strandingen binnen een maand spant hierbij de kroon! Van de Egmondsche redders, die zich door hun menschlievend hulpbetoon aan de schipbreukelingen uit deze eerelijst, onder- scheiden, is wel de bekendste de bootsman van de reddingboot Jacob Glas, beter bekend CONGRES BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDER WIJZERS. De tweede dag. Nadat de bond van Nederlandsche on- derwijzers gedurende den ochtend in huis- houdelyke zitting bij een geweest was, om twee uur des middags ving de laatste open- bare middagzitting van den bond aan. Achtereenvolgens werden goedgekeurd het verslag van de financieele commissie over 1936, het financieel overzicht en de balans over 1937 en de begrooting over 1938. Besloten werd als plaats van de volgen de algemeene vergadering Utrecht aan te wyzen. Aan de orde waren o.a. de voorstellen, ingediend door de afdeelingen 's-Graven- ha<?e en Amsterdam. De onderhavige voorstellen behandelden de vergadering van hoofdbesturen van vakbonden, aangesloten bij het N. V. V., waarin het N. V. V. dus ook de bond beslo ten heeft, in den vervolge ook voor lands verdediging te zyn. De afdeeling Den Haag betreurde het, dat de hoofdbesturen vergaderde zonder de vakbonden te raadplegen, het standpunt t. a. v. de kwestie van landsverdediging heeft gewijzigd, terwijl Amsterdam voor- stelde, een commissie te benoemen die de kwestie onderzoekt en aan het N. V. V. te melden, dat de bond weigert, totdat de commissie een rapnort ter algemeene ver gadering 1938 heeft uitgebracht, de ge- wraakte uitsoraak van de besturenverga- dering betreffende de landsverdediging te erkennen. De heer Th. J. Thijssen, lid van het hoofdbestuur, beantwoordde de moties 'van de afdeelingen den Haag en Amsterdam. Spr. zeide, dat het technisch onmogelyk is vooraf in een dergelijk geval de onder- scheidende besturen van de vakbonden te raadolegen. Het hoofdbestuur was gedwongen in dezen een standpunt in te nemen. Het spreekt vanzelf het kan niet anders dat er achteraf gelegenheid is de houding van het hoofdbestuur af te keuren. Zonder veel enthousiasme heeft het hoofdbestuur zoo moeten beslissen, en voor een onvefmij delijke landsverdediging in dezen tijd ge- stemd. Wij kunnen niet meer ontkennen, dat wij gereed moeten zijn voor een stryd, die wy in ons eigen belang ondanks alles, zullen moeten voorbereiden. Spr, werd meermalen door luid applaus onder- broken, terwijl tenslotte de moties van Am sterdam en den Haag werd ingetrokken. Als laatste programmapunt kwam ter tafel een motie, die door het congres tot de regeering wordt gericht betreffende het salarisvraagstuk en die werd toegelicht door den heer W. Bijmolt, lid van het hoofd bestuur. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Het oudste lid van het congres, de heer Ploege, bracht den voorzitter, den heer J. W. P. v. d. Sluys, hartelijk dank voor de wyze waarop hy deze bijeenkomst heeft ge- leid. De voorzitter bracht hierna dank aan de afdeeling Rotterdam, die de afgevaardig- den zoo uitstekend heeft ontvangen en gaf de verzekering, dat het hoofdbestuur in het komende jaar niet stil zal zitten. boven belangen en gunsten van de kant van een regeering, die te Geneve nog steeds als staat-misdadiger gebrandmerkt staat. Het bestuur der Ned. Vereeniging v. d. Vry'making van Abessynie. Ammerstol, 28 Dec. 1937. „Natuur en Mensch" van December, uit- gegeven by de drukkerij-uitgevers „De Hofstad" te Den Haag, is, zooals steeds, weer keurig verzorgd, zoowel naar uiterlyk als naar den inhoud, getuige de behandelde onderwerpen: „De waarde der ultra-violette stralen" (dr. A. Kufferath), „De vrucht- baarheid van een Szichine", door J. H. Schuurmans Stekhoven Jz. en „Insecten- plagen en haar bestryding" van A. C. VelL J. W. v. d. Stigchel schryft een met veel mooie foto's geillustreerd artikel over „De geschiedenis van ons Krijtland", terwyl dr. G. Frankenberg een interessant artikel wydt aan de bestryding van de schadelijke insecten in huis. Een boekbespreking volgt tot slot. Jrleen op de voorbank van Siito zitten mag allien, als er Sor den bestuurder 60 cm en voor 'elken passagier 40 cm beschikbaar is (voor 'n kind tot 12 jaarr 30 cm). BERGEN. G e b o r e n: Ada, doch ter van K. Fleumer en J. Vel. Getrouwd: Bernardus Timmer te Alk maar en Geertruida Maria Vrasdonk. Overleden: Margaretha Jacoba Gid- ding, 47 jaar, ongehuwd. van Donderdag 30 December 1937. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 83 cent spr. was het daarmee eens. Krachtig wees j ajs jaepie-Jaepie, die den schrijver C. Joh. hij de ouderen en de jeugd op hun laks- heid, de zucht tot behoud, als het op con tributiebetalen aankwam. Veel ballast moeten de meeste boeren overboord gooien, eer zij het recht op een menschwaardig be staan kunnen veroveren. Stad en platteland kunnen elkaar niet verstaan, daarom is strijd geboden. Niet in een dag zijn resul- taten te bereiken, doch met het spreek- woord, dat gestadig droppelen den harden steen uitholt, eindigde de spr. zijn weldoor- dachte rede. Na de pauze voerde de jeugdgroep uit den Beemster een klein tooneelstukje op, dat wel in den smaak viel. Er gaven zich eenige jongens op, die later nog eens bij elkaar zullen komen met den heer Blauw, om de- finitief een afdeeling op te richten. Nadat de spr. nog eenige vragen be- antwoord had, ging men uiteen. STRANDINGEN TE EGMOND AAN ZEE. Aan de gevaarlijke Nederlandsche kust neemt Egmond aan Zee een bijzondere plaats in door het groote aantal schepen, dat daar in den loop der jaren gestrand is. De kust is er niet bij zonder gevaarlyk en het feit, dat er zooveel schepen strandden is vermoedelyk te wijten aan de nabijheid van IJmuiden. De schepen, die in IJmuiden wil- len binnen loopen, zitten ter hoogte van Egmond reeds betrekkelijk dicht op de kust. Zoodoende is bij slecht weer de kans op een stranding, als er aan boord iets on- klaar raakt, groot. Hoeveel schepen bij Egmond aan Zee Kieviet inspireerde tot zijn boek, dat hij ook den titel Jaepie-Jaepie gaf. MOND- EN KLAUWZEER NIET AANGEGEVEN. Boeren kregen boete. Wegens overtreding van de Veewet had den zich gistermorgen voor het Bossche kantongerecht niet minder dan 11 boeren te verantwoorden, nadat de vorige week voor dezelfde overtreding een vijftal boe ren had terecht gestaan. De overtreding bestond hierin, dat zij koeien, welke door mond- en klauwzeer wa ren aangetast, zonder vergunning van de eene wei naar de andere hadden vervoerd. Ook hadden sommigen verzuimd door aan- plakking bekend te maken, dat hun runde- ren waren besmet. Anderen weer hadden by de politie geen aangifte gedaan. De ambtenaar van het O.M. eischte tegen de meeste verdachten een geldboete van 75 gulden. De kantonrechter hield er rekening mee, dat de boeren er toch al hard voor zit ten en veroordeelde het meerendeel tot 10 gulden. NEDERLAND EN ABESSINIE. Met gemengde gevoelens zullen vele Ne- derlanders kennis hebben genomen van het antwoord van den minister van bui:enland- sche zaken op de vragen van den heer Al- barda inzake de erkenning van de verdve- ring van Abessinie door Italie en de aan- spraken van de Italiaansche regeering op het keizerschap van Abessinie. In de eerste plaats vestigen wij de aan- dacht op het feit, dat van een bezetting van Abessinie in feit, de facto, zelfs niet eens sprake is, zoolang Italie slechts een strook lands van zegge 50 K.M. breedte van de noordgrens tot Addis Abeba met de groot ste moeite bezet houdt tegenover het Abes- sinische volk, dat over het geheele land in opstand is tegen den overweldiger, die zijn „gezag" met de wreedste middelen tracht te handhaven en zich niet ontziet, gelyk nog onlangs geschiedde, duizenden weerlooze ge- loovigen, die in hun Kerken troost in hun el lende zoeken, meedoogenloos te laten neer- schieten. Ligt de gruwel van Addis Abeba in de maand Februari l.L ons niet versch in het geheugen? In de tweede plaats protesteeren wij tegen het feit, dat onze regeering, die in haar poli- tiek toch zeker ook naar Gods Wet wenscht te handelen, deze ten hemel schreiende on- gerechtigheid als een bagatel wenscht af te doen en „de facto" te erkennen, waar toch immers ieder weet, dat de dader van dit on- recht deze zakelijke erkenning misbruikt om tegenover eigen volk zijn afschuwelijke dzad te bemantelen. Wij zijn van overtuiging, dat hier aan de waardigheid van onze volkseer wordt tekort gedaan en Nederland dankbaar mag zijn, dat de Oslo-staten ons bewaren voor een daad, die regelrecht indruischt tegen het internationaal fatsoen en het besef van in- ternationale solidariteit met een arm ver- trapt christenvolk. Het bestuur van de „Nederlandsche ver eeniging voor de vrij making van Abessy nie" doet hierbij een krachtig beroep op het rechtsgevoel en den vrijheidszin van ons Nederlandsche volk om, waar moge lijk, pal te blijven staan voor de rechten van keizer en volk van Abessynie Het spreekt tenslotte de verwachting uit, dat onze regeering in het besef, dat ook voor Nederland en andere kleine landen een zelfde lot beschoren kan zijn indien de internationale rechtsnormen steeds meer worden ondermijnd, recht zal stellen STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 3 Ned-Indie 1937 S'A Duitschl. '30 m verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert. .v. 250 Koloniate Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Aly Kunstzijde Unie Calv6 Delft Ce-t Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever Vorige koers - 1537/g 1551/4 1301/4 136i/< 85 261 281 142% 337/g §206/8 Bethleh Steel 40U/16 Cities Service Genera 1 Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak l/tft 2-3/s 261/g 12 5% 38% 4% 429% 158 133 79% 79% 168 342 357% 86 Phillips Oil 27 Shell Union 12%8 Tide Water10'3/i, RUBBERS. Amsterd. Rubber 205% Deli Bat Rubber 130% Hessa Rubber141 i/s Oostkust 154% Serbadjadilhli/2 Interc. Rubber i 2W,6 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot122% Scheepvaart Unie 116% TABAKKEN. Deli Batavia 224 Oude Deli284 Senembah276 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 26 Southern Pacific13% Southern Railw. Cert.8% Union Pacific6 Canadian Pac 55/w §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 54, heden 54 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York Londeru Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenhagen Stockholm Oslo Italie laatste k. 2.30-45. lOOti/w 97-s/i6 29% 155 131 136% 41%-% 85% 260% 2895,-90 1424-% 33% 21-4%. 42%-J l%-9/l6 2 2«A# 26-9/w* 12t-9/j« 40%-% 4»A» 437 169 139 83% 79i/, 169 347% 362%.3 28 124-Vw 10^.11 2091/4 136 141 140 104 27/s 124 117%-9 231%. 2 288 280 271/, 14-%, 8%-% 62% 5% 1.79»%. 1.79 8.98% 8.98% 72.42 72.40 6.10% 6.10% 30.50 30.48 41.56 41.56 40.12K 40.12)4 46.32 y, 46.32 X 45.17H 45.15 9.471/2

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10