|i Stad en Omqevinq. Agenda t Een afscheid. Jubileum J. D. G. Emmerig. VS< ■n v Steunfraude. EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag De heer Ph. M. Bosscher neemt afscheid als directeur van de Alkm. IJzer- en Metaalgietery. Vanraorgen tegen hal 10 werden alle werkzaamheden in de bovengenoemde fabriek en hare kantoren stop gezet in verband met het heengaan van den heer Ph. M. Bosscher als directeur, welk af- treden wij eenige weken geleden reeds hebben aangekondigd. Te midden van de vele groote en kleine machines was een oppervlakte van enkele tientallen vierkante meters ruim gemaakt en daaromheen schaarden zich alle aan de fabriek verbonden werkkrachten om af scheid te nemen van den man, onder wiens leiding de fabriek zulk een hooge vlucht had genomen. De fabriekschef, de heer Emste, was de eerste, die getuigde van de hoogachting, welke leeft onder het personeel. Hij vond het een allesbehalve aangename taak om een afscheidswoord te spreken, omdat het altijd iets weemoedigs is, maar graag wilde hij terug denken aan de ruim 20 jaren, waarin spr. met den heer Bosscher had mogen samenwerken en gedurende welke hij hem had leeren kennen als een humaan chef, een man die voor ieder van het personeel bereikbaar. was en zich steeds tot hulp bereid toonde. Spr. dacht terug aan den tijd, toen de fabriek zooveel werk had, dat er 300 man personeel aan verbonden was, op welken tijd echter een periode van inzinking volgde door de crisis, toen het moeilijk ging om de 150 man, die overgebleven waren, gedurende 32 uren aan het werk te houden. Het waren toen ook voor den directeur zware jarer, vooral toen deze ook nog den steun van zijn vrouw moest missen, jaren, die eigenlijk voor hem wel dubbel konden tellen. Dankbaar was spr., dat er nu weer een opleving is te bemer- ken, van welke hij hoopte dat zij zal aan- houden en toenemen. Namens het personeel bood spr. den scheidenden directeur een kamerbiljart aan, waarvan hij hoopte dat het in de straks komende ledige uren eenig genot en verpoozing zal geven. Spr. voegde daar bij een album met de namen der schenkers en een mooie foto van de in voile werkzaam- heid zijnde constructiewerkplaats, welke gebouwd werd onder 's heeren Bosschers directoraat. Een woord van den directeur. Ten zeerste bewogen sprak de heer Bosscher een woord van dank en erkente- lijkheid tot het personeel. Met voldoening mocht hij zeggen, dat de samenwerking steeds zeer goed was geest. Ook spr. gaf een terugblik op den tijd van hoogcon- junctuur, toen de fabriek bijzonder goed ging. Daarop volgde de crisis, waarin de inzinking nog grooter was dan de heer Ernste had gezegd; het personeel daalde tot zelfs 125 man en de werktijd werd in- gekrompen tot 30 uur. Het verlies werd zeer groot, want om nog eenig werk te kunnen krijgen, moest er geleverd worden beneden kostprijs. zal steeds moeten teruggrijpen naar lei- ders, zooals de heer Bosscher er een is; wanit die alleen kunnen de wereld weer in het rechte spoor brengen. Spr. uitte de hoop, dat de heer Bosscher in de hem nog restende jaren veel levens- vr^ugde zal mogen genieten, hij mag daar op z. i. met recht aanspraak maken. Namens het personeel der fabriek bracht de heer Rood een woord van dank voor wat de heer Bosscher was geweest voor hen alien; niet alleen in de goede jaren, maar vooral in de crisis bleek de goede samenwerking tusschen directie en personeel, toen een werktijdregelirig kon worden getroffen, welke het minst schadelijk was voor het personeel. Met groote waardeering getuigde spr. van de totale omzetting der werkzaamheden: waar vroeger alleen spoorwegmaterieel werd gemaakt, zocht en verkreeg de directie aanpassing aan de zoozeer veranderde omstandigheden. Spr. herinnerde aan de verschillende ovde werkkrachten, die in de laatste jaren de fabriek hebben verlaten en nu zoo vervolgde hij zal over enkele dagen een nieuwe directeur optreden en uw werk ovememen. Moge het hem gelukken de fabriek uit te breiden en in bloei te doen toenemen. Voor U, mijnheer Bosscher, hopen wij, dat u een goeden tijd in ruste zult mogen doormaken. Een ontroerd ,,Ik dank jullie alien" waren de laatste woorden die de heer Bosscher als directeur tot zijn menschen sprak. En toen herrem de fabriek haar werk zaamheden, de machines ratelden en da- verden, alsof er niet een belartgrijke epi sode uit het leven van haar leider was afgesloten. In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 3 Januari dagelijks van 104 uur tentoonstelling van schilde- rijen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum- mer Amateur-jockey (amus.); hoofdrol Heinz Riihmann. Toegang voor elken leef- tijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Far.ny Elssler (hist.-rom.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang voor elken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Prins en Bedelknaap (amus.); hoofdrollen Errol Flynn, Claude Rains en Billy en Bobby Mauch. Toegang voor elken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oranje Hein (hum. Holl. film); hoofdrollen Aaf en Herm. Bouber, Joh. Elsensohn, Syl vain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Zaterdag 1 Januari. Zaal Piet Mantel te Schoorldam, groot bal. „Een voorbeeldig bode-concierge van de rechtbank" gehuldigd. Iy"id ag?-.-'kW-W-worn Ir. Ph. N. BOSSCHER Daarin kwam verleden jaar in den zomer een kentering ten goede en spr, wilde hopen, dat die zich zal voortzetten, ofschoon hij daarvan nog niet overtuigd was. Maar in elk geval wenschte spr., dat men zijn devies een woord van wijlen zijn vader zal hoog houden: „De kop er voor!" om de fabriek in tact te houden in het belang van alien, die er hun werk aan geven. Hartelijk dank bracht spr. aara alien voor dt betoonde medewerking sinds zijn infunctietreding in 1916 en hij hoopte dat zijn opvolger hetzelfdc vertrouwen en de- zelfde medewerking zal genieten, tot groei en bloei van de ijzergieterij. Een woord namens de beambten. De heer La Blanche, boekhouder aan de fabriek, wilde thans geen gehoor geven aan het spreekwoord van den heer Bos scher „Bescheidenheid siert den mensch", want hoewel hij nog slechts acht maanden onder dezen heeft mogen werken, had hij reeds voldoende gelegenheid gehad om op te merken, dat de scheidende directeur niet alleen zakenman, maar bovenal Mensch is. Veel moeite zal het den heer Bosscher ongetwijfeld hebben gekost om in de laat ste jaren te zorgen dat het gezamenlijke personeel zijn brood hield, maar het is hem gelukt en daarmee verdient hij aller dank en erkentelijkheid. Eenige weken geleden had de heer Bosscher gezegd het tempo van den tjjd niet meer te kunnen bijhouden en dat hy daarom meende zijn taak te moeten be- eindigen. maar sor. verzekerde hem, dat het tempo de wereld niet zal redden. Zij In een plechtige zitting van de rechtbank is hedenmorgen de heer J. D. G. Emmerig, de bode-concierge, officieel gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum, waar van wij gisteren reeds gewaagden. De jubi- laris en zijn echtgenoote hadden met eenige familieleden op voor hen bestemde zetels plaatsgenomen, toen de voltallige recht bank, bestaande uit de rechters mr. Hcl- steyn, mr. Ledeboer en mr. Krabbe, alsmede de officier van justitie mr. Hijmans en de griffier jhr. mr. dr. v. d. Brandeler de zit- tingzaal binnentraden. Aanwezig waren ook mr. v. d. Feen de Lille, subsituut-officier van justitie, mr. Ubbens, mr. Fruyn, mr. Couvee, mr. Bosman, mr. Josephus Jitta, mr. Moens, mr. de Brueyes Tack, mr. de Basterd (oud-kantonrechter), mr. Hoogstra, alsmede vrijwel alle advocaten van de balie, het geheele personeel van de griffie, de deurwaarders en alle verdere ambtenaren. Allereerst voerde de president Van de rechtbank mr. Holsteyn het woord. Spr. schetste uitvoerig hetgeen de heer Emmerig in de afgeloopen 25 jaar in zijn functie als bode en als concierge voor de rechtbank is geweest. En juist omdat het hier een man betreft, die bij ons alien in hoog aanzien staat, heeft de rechtbank gemeend u in de rechtszaal op dezen dag en op dit uur te moeten huldigen. Het is echter niet alleen de heer Emmerig, ook zijn echtgenoote, die met dit ambt zoo is samengegrceid, behoort te deelen in deze hulde. De werkzaamheden, welke u beiden moet verrichten zijn vele, zjj zijn in het gebouw en buiter. het gebouw en ze bestaan vrijwel den geheelen dag en zelfs ook wel eens des nachts, als dit strikt noodig is. En nu is het juist uw beider be- reidwilligheid, uw hulpvaardighed, uw groote ijver en plichtsbetrachting, welke wij heden op dit plechtige oogenblik even in het daglicht stellen. Want onder alle om standigheden hebt gij uw werk gedaan met de grootste toewijding en om het met een woord te schilderen, gij hebt het voorbeel dig gedaan. Spr. rele/eerde daarna in het kort met welke veelomvattende taak het echtpaar Emmerig belast is en onder welke moeilyke omstandigheden dit vaak dient te geschie- den. Doch steeds hebt gij uw werk verricht met groote blijmoedigheid en opgewektheid en na 25 jaar van stagen arbeid kunt gij met ens terugzien op een vruchtbaar arbeids- veld. Voor alles, wat gij voor ons gedaan hebt, zijn we u dankbaar wij hopen zoo van harte, dat het u nog lang gegeven moge zijn by ons te bljjven in voile gezondheid. Spr. wilde het niet bij woorden laten en bood tenslotte als blijk van waardeering een fraai schilderij van den schilder A. Veenen- daal aan. Hiema voerde de officier van justitie, mr. Hijmans het woord. Spr, zeide een der wei- nigen te zijn, die den heer Emmerig kennen vanaf het oogenblik, dat hij bij de recht- 6ank in dienst trad. Mr. Hijmans wilde Em merig vergelijken met de palen waarop Am sterdam rust. Die palen immers zijn het, waarop de hoofdstad steunt, zij zijn de on- zichtbare medewerkers, buiten wier steun men niet kan. Zoo is het ook met den heer Emmerig en zijn vrouw. Zij vormen de steunpunten, waarop de rechterlijke macht bij de uitoefe- ning van haar functie geschraagd is en wij kunnen hen niet missen, evenmin als Am sterdam buiten zn palen kan. Dat zij nog zoo lang mogelijk in ons midden mogen zijn, is spr.'s wensch. Namens de griffie bracht jhr. mr. dr. v. Brandeler den bode dank voor alles, wat hij voor de griffie gedaan heeft en dagelijks nog doet. Nooit is den heer Emmerig iets te veel en steeds staat hij klaar om te helpen, waar dit noodig is. De jubilaris wordt wel eens de vraag- baak genoemd en dat geeft wel duidelijk weer op welke groote verdiensten de con cierge kan bogen. Ook spr. bracht tenslotte daarvoor een dankwoord en wenschte hem en zijn trouwe ega nog veel goeds toe. Mr. Langeveld sprak vervolgens als deken van de balie. Op humor istische wijze schetste spr. wat Emmerig voor de advo caten beteekent. Hij is het contact tusschen de hooge instanties en de balie, de kleurige en bonte schildering van dit gebouw. De taak door den jubilaris in deze kwarteeuw vervuld. kan men gevoeglijk uiterst correct en keurig noemen. Spr. bracht vervolgens in herinnering op welk een humane wijze de bode met hen, die de Blauwe Trap op- komen. weet om te springen. Steeds een vriendelijk woord en dat duidt op een nobel karakter. Ook de balie heeft bij de huldi- ging niet willen achterblijven en uit erken telijkheid bood spr. den jubilaris een fraaie zilveren schaal aan. De heer Boxem, rijksklerk lste klasse ter griffie, huldigde den jubilaris namens alle ambtenaren. Ook voor hen staat Emmerig altijd klaar, niets is hem te veel en daarom wilden de ambtenaren niet achterblijven, hem hiervoor hartelijk dank te zeggen en eveneens een stoffeJijk blyk van waar deering aan te bieden. En nadat nog de heer Opdam namens de geheele pers den jubilaris een kistje sigaren had aangeboden, dankte de heer Emmerig tenslotte ontroerd als hij was door zooveel huldebetuigingen, mede namens zijn vrouw, met enkele welgekozen woorden. Hiermee was de plechtigheid ten einde en herr.am het werk op de rechtbank zijn loop, De receptie, welke hedenmiddag ten huize van den jubilaris gehouden is, werd zeer druk bezocht. als valschheid in geschrifte te kunnen kwa- lificeeren, noodig zijn dat het aanvraagfor mulier bestemd was tot bewijs van de in- komsten van den werklooze. Deze bestem ming heeft dit formulier echter niet, volgens de gemeentelijke steunregelingen, zooals die onder goedkeuring van het departement van sociale zaken zijn vastgesteld. Ook zou de steunfraude nog als valsch heid in geschrifte te kwalificeeren zijn, als uit het aanvraagformulier eenig recht kan ontstaan. Daarvan is echter geen sprake, Volgens de steunregeling ontvangen de werkloozen onder bepaalde voorwaarden een wekelijksche ondersteuning in geld, zoo- lang zij naar het oordeel van het orgaan voor steunverleening daarvoor in agnmer- king komen. Uit deze bepaling blijkt duide lijk, dat de werkloozen geen recht kunnen doen gelden op steun. Men kan tot geen andere conclusie ko men dan dat steunfraude volgens onze recht- spraak ook geen valschheid in geschr:fte is, zoolang de gemeentelijke steunregelingen niet gewijzigd zijn. Daar van toekenning van recht op ondersteuning wel geen sprake zal kunnen zijn, zal in deze steunregelingen dan opgenomen dienen te worden, dat het formulier, dat de werklooze inlevert, be stemd is tot bewijs van zijn inkomsten te dienen. De eenvoudigste oplossing om verdere ju- ridische moeilijkheden te voorkomen zou intusschen zijn, dat de steunfraude als een speciaal delict in het wetboek van strafrecht werd opgenomen. FEESTPLANNEN. Gisteren had ten stadhuize een vergade- ring plaats van het hoofdeomite der Oranje- vereeniging en het bestuur der buurtveree- nigingen. De heer Termaat opende de ver- gadering en deelde mede, dat men voor de a.s. feestdagen financieel niet op de burge- rij van onzen stad, evenmin op de Oranje- vereeniging kon rekenen. Na een gemoede- lijke bespreking werd door deze besturen overleg gepleegd om dien dag feestelijk te vieren. Den verschillenden muziekcorpsen zullen verzocht worden om vroolijke mede werking te geven, zoo mogelijk op dien dag en 's avonds na den optocht. 's Middags om 3 uur zal een kinderaubade plaats heb ben. Daarom worden de nog niet aangesloten buurtvereenigingen en straten dringend ver zocht om die dagen te verlichten. Men zal trachten aan het gemeentebestuur te Vragen in onze stad Oranje-speldjes te laten verkoopen door meisjes ten voordeeie van de buurtvereenigingen. Men schrijft ons van juridische zijde: De werklooze, die zijn aanvraagformulier of opgave van gezinsinkomsten ter verkrij- ging van steun volgens de steunregeling on juist invult teneinde meer steun te ontvan gen dan hem toekomt, pleegt een afkeu- renswaardige daad. Geheel iets anders ech ter is het of hij daarmede ook een strafbare daad begaat, hoe duidelijk zijn opzet ook be- wezen moge zijn. Wil zijn daad strafbaar zijn, dan is noo dig, dat het feit, dat hij pleegt, strafbaar is uit kracht van een daaraan voorafgegane wettelijke strafbepaling (art. 1 Wetboek van Strafrecht). Nadat de rechtspraak had uitgemaakt, dat de steunfraude niet als oplichting gekwali ficeerd kon worden, hebben verschillende vervolgingen en ook veroordeelingen plaats gehad op grond van valschheid in geschrif te. Nu de politierechter te Alkmaar bij von- nis van 28 December j.l. heeft uitgemaakt, dat ook van valschheid in geschrifte geen sprake is, staat de geheele steunregeling op losse schroeven. Straffeloos kunnen de werk loozen gezinsinkomsten verzwijgen, zij kun nen niet vervolgd worden, al zal natuurlijk het orgaan voor steunverleening door inhou- ding of Weigering van steun kunnen ingrij- pen. Niet alleen in het arrondissement Alk maar, maar in het geheele land zal steun fraude ongestraft blijven, want het Alk- maarsche vonnis is gebaseerd op een arrest van den Hoogen Raad! Van valschheid in geschrifte is volgens art. 225 van het wetboek van strafrecht sprake, als iemand een geschrift waaruit eenig recht, eenige verbintenis of eenige bevrijding van schuld kan ontstaan, of dat bestemd is om tot bewijs van eenig feit te dienen, valschelijk opmaakt of vervalscht, met het oogmerk om het als echt en onver- valscht te gebruiken of door anderen te doen gebruiken, indien uit dat gebruik eenig na- deel kan ontstaan. Voor valschheid in geschrifte is dus on der meer een vereischte, dat het geschrift in het algemeen of in een bepaald geval tot bewijs van eenig feit bestemd was, hetzij door de wet, hetzij door eenig voorschrift van het administratief gezag, gegeven bin- nen de grenzen zijner bevoegdheid of wel dat uit het geschrift kan ontstaan eenig recht, eenige verbintenis of eenige bevrij ding van schuld. EEN DANKBETUIGING VAN H. M. DE KONINGIN. Mevrouw A. W. SpaanHaaker alhier, wier dochtertje twee dagen na het ongevai aan prins Bernhard overkomen, door een auto hier ter stede werd aangereden en ge- wond, heeft destijds aan H. M. de koningin een schrijven gezonden waarin zij haar beste wenschen voor den prins heeft uit- gesproken en tevens mededeeling deed van het aan haar dochtertje overkomen onge- luk. Zij heeft thans, namens H. M. de konin gin, een dankbetuiging van den particulier- secretaris, baron Van Heemstra, gekregen. „Hare Majesteit de Koningin" aldus dit schrijven „heeft mij opgedragen Mevrouw A. W. SpaanHaaker te Alkmaar Haar dank over te brengen voor het bewijs van deelneming in het auto-ongeval aan Z. K. H. den Prins „Bernhard" overkomen. Hare Majesteit vernam met genoegen, dat het met haar dochtertje ook goed vooruit gaat". Het is begrijpelijk, dat mevrouw Spaan dit schrijven in eere zal houden. OPGAVE VAN VOGEL- EN EIERVERZAMELINGEN. Het hoofd van de plaatselijke politie te Alkmaar verzoekt in verband met de uit- voering van de Vogelwet 1936 dengenen, die op geoorloofde wijze levende of doode beschermde vogels en (of) eieren en nesten van beschermde vogels voorhanden hebben (b.v. volierehouders en verzamelaars van eieren en nesten), hiervan ten spoedig- s t e onder nauwkeurige vermelding van soort en aantal schriftelijk aan hem kennis te geven. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de ingevolge de nieuwe Vogelwet 1936 vereischte vervoervergunningen bij even- tueele noodzakelijke verplaatsing niet wor den verleend aan personen, die niet tijdig of op onbevredigende of onvoldoende wijze bovenbedoelde inlichtingen hebben ver- strekt. Het hoofd van plaatselijke politie voorn., WALRAVEN. MOTORBAKFIETS TOTAAL VERNIELD. Hedenmorgen om 10 uur bevond zich de heer J. Slikker, melkhandelaar, met zijn motorbakfiets ter hoogte van Aagtdorp on der Schoorl. De heer de L. uit Schoorl kwam op dat oogenblik met zijn zuster in een auto uit de richting Schoorl. Hij is blijkbaar door de zon verblind geworden en de auto reed daardoor pardoes op de bakfiets, welke totaal vemield werd. Vrijwel alle flesschen waren gebroken en de melkpap stroomde over de straat. Ook de auto bekwam groote schade. Persoonlyke ongelukken kwamen geluk- kig niet voor. EEN UIL. Men behoefde vroeger geen uilen naar Athene te dragen omdat daar al uilen ge- noeg waren. In Alkmaar is dat natuurlijk niet het geval en als er hier ter stede een uil althans een uil in vogelgedaante ont- dekt wordt, is het begrijpelijk dat de redactie een seintje krijgt. Hedenmorgen werd een uil gevonden in een der werkplaatsen van de fabriek Eik en Linden. De bedrijfschef maakte zich van hen meester en even later zat hij met een raadselachtige blik in zijn groote ronde oogen in het prive-kantoor naar den direc teur te staren (dat wil zeggen de uil na tuurlijk en niet de bedrijfschef). Het dier bleek voor een uil bijzonder mak, het zat in een stoel en maakte een min of meer kwijnenden indruk. Wellicht treurde het in deze omgeving over het verdwijnen van den boom aan de Lindengracht, maar daar was het dan ook een uil voor. De groote vraag was wat er nu met dezen roofvogel, die een kerkuil bleek te zijn, zou moeten gebeuren. Vleesch zou het dier waarschijnlijk niet eten of het zou uit levende muizen moeten bestaan en noch de heer Jansen, noch zijn bedrijfschef gevoelden er veel voor om ten behoeve van dezen kieskeurigen kostganger elken nacht op de muizenj acht te moeten gaan. Dus werd besloten het dier de vrijheid te geven opdat het zelf in zijn onderhoud zal kunnen voorzien. Hedenavond, als het goed donker is zal deze gevangene naar den Hout of in het bosch worden gebracht en daar in vryheid worden gesteld. Nu wij toch in de dagen van algemeene heilwenschen leven, spreken wij gaarne de hoop uit, dat deze uil in een lang en gelukkig leven nog vele muizen, musschen en mollen zal mogen verschalken. HET OPHALEN VAN VUILNIS. De directeur van de Gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat in ver band met den Nieuwjaarsdag de vuilnis, welke op Zaterdag zou worden gehaald, thans op Maandag, 3 Januari a.s. zal worden gehaald. TWEE TON VOOR HET MISDEELDE KIND. Even een paar postzegels koopen na tuurlijk kinderzegels voor de Nieuw- jaarswenschen. Dan zien ze er dubbel fleurig uit en degenen die ze ontvangen, waardeeren de goede gedachte. GESLAAGD. De heer C. H. Oostinga alhier slaagde te Amsterdam voor de Vereeniging van Leer- aren voor het examen Fransche Handels- correspondentie. Wat de steunfraude betreft zou, om deze« 378.86). NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Vergelykend jaaroverzicht 1936-1937. Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar werd in 1937 aan spaargelden ontvangen f 2.259.846,93 (vorig jaar 2.163.514,24) en terugbetaald 2.172.902,63 (vorig jaar 2.138.501,75), zoodat meer werd ingelegd dan terugbetaald 86.944,30 (vorig jaar meer ingelegd dan terugbetaald }'25.012,49) Voorts werd over 1937 aan rente op fle spaarrekeningen bijgeschreven totaal f 110.405,53 (vorig jaar 105.534,89). Het spaarderskapitaal, by den aar.vang van 1937 groot f 4.045.101,58, klom diemtengevolge met 197.349,83 tot 4.242.451,41 waaronder 15.206,10 ver- schuldigd aan op school sparende kinderen. In 1937 bedroeg het aantal posten van inleg 29071 (vorig jaar 27234), dat van terugbetaling 20643 (vorig jaar 19605), tezamen 49714 (vorig jaar 46839). In 1937 werden uitgereikt 1494 nieuwe boekjes (vorig jaar 1544) waaronder 277 aan schoolspaarders (vorig jaar 381), terwijl 932 boekjes (vorig jaar 946) wer den ingetrokken. By den aanvang van 1937 bedroeg het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes 12502. Dit aantal vermeerderde in 1937 met 562 tot 13064, waaronder 1951 van op school sparende kinderen. Het gemiddelde tegoed per spaarder (de schoolspaarders buiten beschou ving ge- laten) bedraagt thans 380,38 (vorig jaar ONDERSCHEIDINGEN AAN LEIDERS WIERINGERMEER. Nu met 1 Januari de Wieringermeer een nieuwem organisatievorm krygt, is daar mede ook de ontginningsperiode afge loopen. De minister van waterstaat, mr. dr. ir. van Buuren, heeft het wenschelijk geoor- deeld om de leiding van de ontginning te onderscheiden en hen hedenmorgen in zijn kabinet ontbe-den. Aan ir. S. Smeding werd de onder- scheiding van Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw uitgereikt. Ir. Ch. L. van Steen ontving zijn be- noeming tot Officier in de Oranje-Nassau- Orde. lv W. Bosma te Medemblik ontving eveneens zijn benoeming tot Officier in de Oranje Nassau Orde. Den heer K. van Galen, bedrijfsleider, gewerd zijn benoeming tot Ridder in de Oranje Nassau Orde. terwb'l de heer P. A. Pouwels, cultuurarbeider, de medaille van deze orde ontving. CHINEESCHE REVUE MAGIQUE „OKITO". Chineesche Pagoden, Oostersche orna- menten, een heel tooneel vol bonte Chinee sche decors, rijke bcrduursels; in het mid den daarvan Okito, gehuld in kostbare Chi neesche gewaden, stammende uit den tijd der Dynastie, en daarby omringd door zijn staf en zijn zeldzame schitterende Chinee sche apparaten. Okito weet hiermee een sfeer te scheppen, die de menschen boeit en heel de wereld verbaasd heeft doen staan. Zijn kunst wijkt geheel af van andere, om dat alle trues en illusies door hem zelf zijn uitgevonden. Met alle grooten der aarde heeft hy ver- keerd, die zich tot hem aangetrokken voel- den door groote bewondering. De lijst van bekende persoonlijkheden, waarmede Okito op zijn wereldreizen in aanraking kwam, zou pagina's vullen: De Shah van Perzie, de Sultan van Turkije, Presidenten van de Ver. Staten, Koning Christiaan van Denemarken, de groote Thomas Alfa Edison, wie al niet. Hij kent Britsch-Indie, Japan, The Straits Settlements, Siam, Burma, Honkong, Thi bet; hij reisde naar Zuid-Afrika, Argentinie, Brazilie, Peru, Uruguay, Chili en ging van- daar weer bij herhaling naar de Ver. Sta ten. Thans maakt Okito met zijn Chineesche revue magique een toumee door ons land en komt op 4, 5 en 6 Januari Gastvoorstel- lingen geven in't Gulden Vlies.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2