VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Jfuiiicaties QemeenteeadeH JUowiciaal 1lieuws Benoeming commissies. OUDKARSPEL Dinsdag vergaderde de raad. tOAW ZEND JO Vereeniging voor uitgebreid lager onderwijs. De puberteitsleeftijd in het leveneplan. AKERSLOOT CASTRICUM OUDORP DERDE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat de gemeenteraad in zijne op 23 December 193V gehouden vergadering voor het jaar 1938 heeft benoemd: lo. Tot leden der commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd: H. van Dru- nen, mr. C. A. de Groot, G. H. Hoytink, mr. A. J. M. Leesberg en J. H. Raat. De burge meester is ambtshalve voorzitter dezer com missie. 2o. Tot leden der commissie van bijstand voor de financien: mr. C. A. Groot, mej. G. Nierop, A. Sietsma, C. Venneker en J. Voge- laar. Tot voorzitter hebben B. en W. aange wezen den heer G. van Blingerland, wet- houder. '3o. Tot leden der commissie van bijstand voor de publieke werken: P. Dekker, G. Grondsma, mr. A. J. M. Leesberg, H. C. Stoutjesdijk en W. van de ValL Tot voor zitter hebben B. en W. aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 4o. Tot leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente: P. Dekker, G. Grondsma, mr. A. J. M. Lees berg, H. C. Stoutjesdijk en W. van de Vail. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 5o. Tot leden der commissie van bijstand voor de lichtbedrijven: P. Dekker, G. H. Hoytink, mr. A. J. M. Leesberg, A. Sietsma en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 6o. Tot leden der commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuis: .B Appel, D. Govers Jz., G. Grondsma, V. P. Keijsper en J. H. Raat. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer T. Bonsema, wethou der. 7o. Tot leden der commissie van bijstand voor het marktwezen: B. Appel, D. Govers Jz., V. P. Keijsper en J. H. Raat. Tot voor zitter hebben B. en W. aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 8o. Tot leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioenfonds en het ongevallenonds: G. H. Hoytink, mr. A. J. M. Leesberg, mej. G. Nierop, C. Venneker en J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 9o. Tot leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigings- dienst: B. Appel, D. Govers Jz., W. van de Vail en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. lOo. Tot leden der commissie van bij stand voor het sportpark: H. van Drunen, mr. C. A. de Groot, V. P. Keijsper, A. Siets ma en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. Ho. Tot leden der commissie van bij stand voor het grondbedrijf: H. van Drunen, D. Govers Jzn., mej. G. Nierop, A. Sietsma en C. Venneker. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den heer H. Klaver, wet houder. 12o. Tot leden der commissie van bijstand voor het onderwijs: mej. G. Nierop, H. C. Stoutjesdijk, C. Venneker, J. Vogelaar, D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben B. en W. aangewezen den burgemeester. Alkmaar, 29 Dec. 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. KLAVER, Loco-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Medegedeeld werd, dat de minister van sociale zaken de brandstoffentoeslag gedu- rende het tijdvak 28 November 1937 tot en met 12 Maart 1938 verhoogd tot f 1.30 per week en den duur van verstrekking van dezen bijslag heeft verlengd tot en met 16 April 1938. Dezelfde minister heeft besloten ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen een Kerstgave toe te kennen ten bedrage van 25 van het loonbedrag over de daaraan voorafgaande week. De bijdrage voor deze gemeente in het tekort van het Centraal ziekenhuis te Alk maar over 1936 bedraagt 259.13. De melkverstrekking aan schoolkinderen is nog in voorbereiding. De enquete onder de ouders heeft aangetoond, dat 51 voor en 33 ouders tegen melkverstrekking zijn. Van de 128 kinderen zouden 69 kinderen deel- nemen. Gerekend tegen een gemiddeld bedrag van 10 cent per week en per kind, dan zou op de exploitatie per week 2 of per jaar f 90 te weinig worden ontvangen. De be- doeling is echter, dat minstens 75 van 't aantal kinderen aan de melkverstrekking deelneemt; het aantal deelnemende kinde ren bedraagt hier plm. 54 De propagandakern in Noordholland te Alkmaar heeft spreker met dezen uitslag bekend gemaakt, met verzoek mede te dee- len of met deze deelname de melkverstrek king met succes ter hand kan worden ge- nomen en of dan op de medewerking van de kern mag worden gerekend. Hierop is medegedeeld, dat gezien het stadium, waarin op het oogenblik de be- sprekingen betreffende een eenvoudiger en qua financien, voordeeliger regeling ver- keeren, niets definitiefs kan worden ge- meld, doch zoodra mogelijk, nadere mede- deelingen zullen worden gedaan. De Oudercommissie, welke bij deze enquete haar medewerking heeft verleend, is met een en ander schriftelijk op de hoog- te gesteld. Spreker hoopte, dat een zoo voordeelige regeling zal worden getroffen, dat een al gemeene melkverstrekking aan schoolkin deren zal kunnen plaats hebben. Het steun-comite-B. is Donderdag over- gegaan tot verstrekking van goederen in natura aan werkloozen, die, volgens de voorschriften van den minister van sociale zaken daarvoor in aanmerking kwamen; dit aantal bedroeg 64. De minister van sociale zaken heeft den geldigheidsduur van de steunregeling ver lengd tot en met 2 Juli 1938. De bijdrage aan de provincie Noordhol land in de kosten van kanalisatie van West-Friesland over 1936 is voor deze ge meente bepaald op 208.08. De heer Borst bracht hulde aan alien die het vele werk gedaan hebben inzake de melkvoorziening. De voorzitter: In de toen gehouden ver gadering heb ik nog opgemerkt, dat indien er wat geld tekort was, ik dit ter sprake zou brengen in B. en W. De ouders die er tegen waren hebben alleen aan hun eigen kinderen gedacht. Ingekomen was het verslag van den toe- stand van de Teekenschool over 1936. Uit deze gemeente nemen 6 leerlingen aan den cursus deel. De bijdrage hiervoor is f 35.04. Adres van het bestuur van de vereeni- ging voor vrije ziekenhuisverpleging, hou- dende verzoek om een subsidie voor 1938. Er wordt verzocht een bijdrage van f 150 Aangehouden tot de begrooting. Een verzoek om medewerking bij even- tueele festiviteiten bij de geboorte van een prins of prinses, van de Ned. bond van Hotel- en Koffiehuishouders en Slijterijen. De burgemeester zal alle medewerking verleenen. Voorstellen van B. en W. Overdracht van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf aan het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noordholland. De commissie van beheer aangevuld met de wethouders hebben over deze zaak tweemaal vergaderd. In de laatste vergade ring is besloten de voorstellen te aanvaar- den, zooals ze aan de raden worden voor- gelegd. Bij deze vrijwillige overdracht konden betere voorwaarden worden be- dongen. Besloten is het bedrijf met 1 Jan. 1938 over te dragen. De provincie is bereid de hypotheekschuld ad. f 236.300.35 over te nemen. Gedurende 5 jaar zullen wij een uitkeering krijgen van 3821. De heer Borst vroeg of het gasbedrijf ook niet gecentraliseerd zal worden. De voorzitter: Over 2 jaar staat het gas bedrijf er heel goed voor. Wat niet is kan komen hoewel niet zoo gemakkelijk als bij het electr. bedrijf. Het is mogelijk, dat de Hoogovens aanstonds gas zullen leveren. Het P. E. N. wordt natuurlijk groote con current van het gasbedrijf. Rijper vond dat de verkoop wat vlug gaat. De raadsleden hebben zoo weinig ge- legenheid zich in deze kwestie te moeien. Had dit niet anders gekund? De voorzitter: De raad heeft twee ver- trouwensmenschen aangewezen in de gas- commissie. Deze treden dus op namens den raad. De raad heeft ten slotte de beslissing. De heer Kostelijk kon de vraag van den heer Rijper billijken. Het is vlugger gegaan dan wij zelf hadden gedacht. De heer Borst keurde het af dat een dergelijk bedrijf een winstbedrijf is. Het is jammer dat ook de provincie dit doet. Spr. drong aan op openbaarmai' ing van de ver- gaderingen van de gascommissie. De voorzitter: Is het niet beter dit bij de begrooting te behandelen. Wethouder Bakker zag in de overdracht een voordeel voor de verbruikers. Het doel van de provincie is niet het behalen van winst. Ook de groote gemeenten moesten bij de provincie komen, dan betaalt men in de Diepsrr.eer hetzelfde als in Amsterdam. Concentratie van gasbedrijf waarborgt 't bestaan. De voorstellen tot overdracht werden met algemeene stemmen aangenomen. Hierna behandelde de voorzitter de be- kende kwestie betreffende het verstrekken van inlichtingen aan de pers. Alle leden ontkennen inlichtingen te hebben verstrekt. De heer Borst merkte op dat Woesdag om 3 uur de stukken in het bezit van de raadsleden kwamen, en dat het Woensdag als in de courant stond, zoodat de inlichtin gen niet konden komen van een onzer raads leden. Opheffing Keuringkring Oudkarspel en aansluiting bij den kring Alkmaar. De voorzitter achtte de zaak als zoodanig genoegzaam bekend. Het gevolg van deze onverkwikkelijke zaak is echter geweest, dat Harenkarspel zich uit den kring terug trok. Deze is dan te klein. Met Alkmaar zijn be- sprekingen gehouden. Alkmaar is bereid den hulpkeurmeester over te nemen, en de hoofdkeurmeester Wester 5 jaar op wacht- geld te stellen. De kosten zullen zijn voor 1938 en 1939 10 cent, voor 1940 8 ct. en vervolgens 63/» ct. per inwoner. De keurloonen zullen iets hooger worden. De noodslachtplaats in Oudkarspel blijft voorloopig gehandhaafd. De slagers mogen nog thuis slachten. Nieuw gevestigde slagers moeten naar het abat toir. Wij hebben nog weten te verkrijgen, dat ook zoons en schoonzoons van rechts gevestigde slagers thuis mogen slachten. Hedenavond is nog een adres ingekomen van de slagers, waarin bezfoaar gemaakt wordt, dat bij overdracht van de zaak in het abattoir geslacht moet worden. Dit zal de verkoopprijs der zaak naar beneden drukken, dus schadelijk zijn. Ook worden 3 inplaats van 2 slachtdagen gevraagd. De voorzitter: Asm deze dingen is nu eenmaal niets te doen. Het persoonlijk be- lang moet wij ken voor het algemeen belong. Wat betreft de slachtdagen; daarover kun nen de slagers in overleg treden met de directeur. Overigens is het request mosterd na den maaltijd. Het had er moeten liggen voor de onderhandelingen. De heer de Boer: Waarom staat Alkmaar er op, dat in het abattoir geslacht wordt? De voorzitter: Het toezicht is dan beter ter voorkoming van fraude. De heer Kostelijk: Voor de slagers is het lastig. A1 veel eerder heb ik gewezen op het gevaar, dat een noodslachtplaats ook ge- bruikt kan worden als gewone slagerij. Nu is het kalf verdronken en de slagers hebben er de last van. EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE, VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND Mevr. PaarlbergHartland vroeg of er vergoeding wordt gegeven voor het houden van toezicht bij een noodslachting. De voorzitter: Wanneer het iets van be- teekenis is, vergoed Alkmaar. Aldus besloten. Eervol ontslag aan keuringsveearts, hoofd van dienst en hulpkeurmeester. De voorzitter zeide over de hulpkeur meester nooit klachten te hebben gehad. Spr. bracht dan ook woorden van dank aan den heer Frielink voor de wijze, waarop hij zijn werk steeds heeft verricht. Weth. Bakker kon zich wel met het eervol ontslag vereenigen, maar wilde toch con- stateeren, dat door een fout van den heer Wester de zaak zoo geloopen is. Aldus besloten. Onderhandsche verhuring der gemeente- landerijen voor de jaren 1938 en 1939. B. en W. vroegen machtiging, opnieuw voor 2 jaar te verhuren. De heer Borst dankte de landcommissie voor de manier van verhuren. Zij heeft geen rekening gehouden met de z.g. opleving. De voorzitter: Die opleving is is er ook nog niet. Aldus besloten. Wijziging reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter wees er op, dat de wijziging niet zoo eenvoudig was als enkele leden dachten. Er was veel werk aan. De heeren Bruin en Mosk hebben gemeend te moeten bedanken. De heer Mosk heeft zijn taak 24 jaar vervuld. Daar de omzetting een groote verandering beteekend, ziet de heer Mosk geen kans zijn taak langer te vervullen. Dit beteekent voor hem een vermindering van inkomsten van 150, wat hij moeilijk kan missen. Wij kunnen wel veranderen, maar moeten ook de billijkheid in het oog houden, waarom wij voorstellen den heer Mosk een gratificatie te verleenen van f 75 per jaar gedurende zijn leven. De heer Borst stelde nog voor in het reglement op te nemen, dat de leden niet ouder dan 65 jaar mogen zijn. De voorzitter vond dit zeer juist. Aldus besloten. De gemeentebegrooting voor het dienst- jaar 1937 heeft enkele belangrijke wijzigin- gen ondergaan en zal naar Ged. Staten wor den gezonden. Benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school, alhier. De voordracht luidde als volgt: 1. mej. T. Teuvel te St. Pancras; 2. mej. A. G. van der Tooren te Alkmaar; 3. mej. K. P. Klimp te Alkmaar. Mej. Heuvel is reeds vanaf 1 April 1937 in de school werkzaam en werd met alge meene stemmen benoemd. Benoeming leden en secretaris-penning- meester Maatschappelijk Hulpbetoon. Als voorzitter werd herkozen de heer H. Bakker, als tweede lid uit den raad den heer P. Rijper. v Verder werden gekozen de heeren A. G. Visser, Jb. Beentjes en N. Kaan. De heer A. Mosk werd zonder stemming als secretaris-penningmeester benoemd. De heeren Mosk en Bruin werden onder dank eervol ontslag verleend. Van den minister is nog een schrijven ingekomen over de z.g. feestviering bij ge boorte van een prins of prinses. B. en W. stelde voor de dag na de ge boorte de scholen vrij af te geven, de vlag uit te steken en direct na het bekend worden een half uur de klok te luiden. Het gemeentehuis zal dien dag na half een gesloten zijn. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Boer vroeg, of het juist is, dat werklooze tuinders, die in de baggerregeling zijn, 50 ct. per dag vergoeding ontvangen, als zij moeten stempelen. De voorzitter: Dit is een zaak van B. en W. waarover ik in den raad geen inlichtingen verstrek. Met plezier zal ik op mijn spreek- uren inlichtingen geven. Mevr. Paarlberg: De z.g. rui'ne bij het kerkhof ligt er nog steeds. Dit zou toch in werkverschaffing in orde worden gemaakt? De voorzitter: Dit wordt tegen den zomer in orde gemaakt gelijk met de beplanting. Sluiting. (Vervolg). In de middagvergadering vac de Vereeni ging voor U.L.O., welke vereeniging giste- ren in De Rustende Jager te Bergen in jaarvergadering bijeen kwam, was aller- eerst het woord aan prof. R. Casimir, bizon- der hoogleeraar te Leiden, die een voor dracht hield over de plaats en de beteeke- nis van den puberteitsleeftijd in het levens- plan. Spr. betoogde o.m., dat er voor de stu- deerende jeugd een lang tijdsverloop tus- schen haar biologische en de maatschap- pelijke rijping ligt; volgens Kant een der drie oorzaken waardoor de menschheid zoo langzaam vooruitgaat, maar volgens onze opvatting ook een der oorzaken der hoogere cultuur. Psychologisch is deze periode ook een van het autonoom worden, in evenwij- digheid met de sociale (familiaire) autono mic. Spr. beschreef deze levensperiode en haar aard uitvoerig: Als eigen levensfase is de puberteitstijd kort, heftig, rijk aan te- genstellingen, schijnbaar chaotisch, maar hij is in de geheele levensontwikkeling het sluitstuk van al het voorafgaand en inzet van het geheele vblgende leven. De opvoe- ding voor de puberteit moet voor de intrede geschieden, in haar moeten de lijnen ge- trokken worden tot den ouderdom. Daar aan ontleent het onderwijs van dezen tijd haar enorm gewichtige, nog meer haar psychische behandeling, die uiterste wijs- heid, geduld en zelfverloochening naast veel tact en kieschheid eischt, en meer ne- gatief en door voorbeeld en omgeving be'in- vioedend, dan positief-ingrijpend moet zijn, maar altijd rijkdom en opening van moge- lijkheid moet verbinden met het behoud van een strak schema, waarbinnen kennis en gedrag beide zich kunnen vormen: ruime perken, maar: stevig omheinde. Vooral leeraren, aldus spr., vergeten zoo licht eigen jeugd! Wij zien de uiterlijke dingen, maar wij moeten ons bewust zijn, dat achter de gezichten van onze lange op- geschoten jongens en meisjes de gouden berg van de bloeiende menschziel leeft. In hun oogen is de vraag, wat het leven hun zal brengen. Die oogen zoeken den vollen horizon af en in de stille uren leven zij mee met de groote helden uit de literatuur en verheffen zij zich boven de menschen in hun kleine overwegingen. Zij beoordeelen zichzelf naar wat zij zullen en hopen te doen en daardoor zijn zij groot en gewel- dig. De voorzitter bracht prof. Casimir dank voor zijn schitterende rede, die zeker de opvoeders tot nadenken heeft gestemd over de daden, die zij in de school verrich- ten. Het hoofdbestuur vereenigde zich met het voorstel-Amsterdam om de regeering te verzoeken, het Kon. besluit van 6 Mei 1933, waarbij bepaald wordt, dat een onderwijzer aan wien wegens ziekte van naaste bloed- verwanten een langer verlof wordt ver leend dan 8 achtereenvolgende schooltijden, gedurende dit verlof geen wedde wordt uitbetaald, te doen vervallen of te doen wijzigen in dien zin, dat hoogstens de on- kosten van een eventueel vervangende leer- kracht voor rekening komen van den on derwijzer, wien verlof is verleend. Verzocht zal worden het artikel te wijzigen in den geest van het rijksambtenarenreglement. Aangenomen werd een voorstel-Nijmegen om te trachten, intrekking te ver krijgen van de bepaling, volgens welke de voor loopig gepensionneerde onderwijzer de premie voor gezinspensioen moet blijven betalen. Op voorstel van de afd. Deventer droeg de algemeene vergadering het H.B. op, zich tot de regeering te wenden met het ver zoek, te willen bevorderen, dat de verhoog- de rijksvergoeding, als bedoeld in Art. 56, twede lid der L. O.-wet, steeds zal worden verleend, in geval van toepassing van Art. 27, vierde lid der wet. De vergadering vereenigde zich met de zienswijze van het H.B., dat aan het hoofd der school een minimum aantal lesuren moet worden voorgeschreven. Aangenomen werd een voorstel-den Haag, waarbij het H.B. wordt verzocht, de regee ring te verzoeken, het bezoldigingsbesluit zoodanig te wijzigen, dat het mogelijk is, dat aan onderwijzers, die gedetacheerd worden bij het ulo, een salaris wordt toege- kend, overeenkomende met dat, hetwelk zij zouden genieten, wanneer zij in vasten dienst aan het ulo verbonden zouden zijn. De hoofdinspecteur onvoldaan. De hoofdinspecteur van het ulo-onderwijs, de heer Welling, verzekerde aan het einde der vergadering, dat hij buitenge- woon ontevreden naar huis ging, omdat naar zijn oordeel de kwestie van het examen in de Nat. Historie niet behandeld was naar de merites, maar dat er een beslis sing was genomen op grond van tactische overwegingen. Niet alleen het vak natuur- kunde, maar het geheele examen moet on der de loupe worden genomen Pas, wan neer wij dat doep, zal men tot een bevre- digende oplossing kunnen komen. Nu is de toestand zoo, dat er twee lichamen bestaan, die naast elkander kun nen beslissen, waardoor de een kan tegen- houden, wat de ander wil. Wil er een goede cplossing komen, dan moet dat anders. Al leen de vrees, dat de bestaande toestand nog langer zal duren, heeft gemaakt, dat het voorstel-Rotterdam is afgestemd. Spr. was Vein oordeel, dat thans de tijd ge- komen is, dat de knoop moet worden door- gehaakt. Dit zal zijn in het belang van het U. L. O. en in het belang van de examens. Voorts verzekerde spr., dat het geheele rijksschooltoezicht buitengewoon waar- deert, dat de leerkrachten, ondanks de moeilijke omstandigheden, waaronder zij moeten werken, dit werk doen, zooals zij dit doen. Het rijksschooltoezicht heeft daarvoor alle waardeering en bewondering. Spr. hoopte, dat men in de komende jaren, mis- schien voor enkele scholen, eenige verlich- ting zal kunnen brengen. De minister heeft toegezegd, aan art. 56, tweede lid een rui- mer toepassing te zullen geven. Spr. hoopt, dat daardoor de scholen, die thans ver- schrikkelijk in den knel zitten, eenige ver- lichting zullen krijgen. De voorzitter dankte den hoofd- inspecteur voor zijn wenken en uitte den wensch, dat deze zijn medewerking zou verleenen om voor het examen tot een goede oplossing te komen. Op een vraag van den heer Thierry, Haarlem, zeide spr., dat het H. B. gaarne de plannen om tot een oplossing te komen met de vereeniging voor Christelijk M. U. L. O. wil bespreken. Hierop volgde sluiting. Verkooping. Woensdag 29 dezer is alhier in cafe Verduin openbaar verkocht: Landhuis met schuur, erf en tuin en diverse perceelen bloembollengrond ter gezamenlijke grootte van 4.86.08 H.A. perceel 1. Landhuis met schuur en erf groot 7.80 H.A. bracht op 1350.; perc. 2. bloembollengrond genaamd de Toekomst op f 905, dit perceel is ge- kocht door P. Kerssens, perc. 3. Bloembol. schuur met stellingen, kantoor enz. en bloembollengronden, groot 2.15.50 genaamd de Westtuin op f 4860, perc. 5. bloembol. grond genaamd de Oosttuin groot 1.09.1ft H.A. op f 2735 en perc. 5. bloembol. grond genaamd Schouwtjestuin groot 0.89.18 H.A. op f 2620. De perceelen 1, 3, 4 en 5 staande in bod op f 11565 werden na combinatie afgemijnd op 1 door G. Meijer te Uitgeest. De perceelen waren alien eigendom van de N.V. Bloembollenkweekerij Akersloot. Schapen uit de weide. Het onderzoek naar het door den vee- houder V. voor Kerstmis vermiste schaap heeft nog geen resultaat opgeleverd. De ingewanden en de huid zijn in een nabij- gelegen sloot terug gevonden. Dit is reeds het 3e schaap van V. dat uit het weiland is gehaald en ter plaatse geslacht. Mond- en klauwaeer. Beschouwde men het mond- en klauw- zeer in deze gemeente reeds als geweken aoordat zich wekenlang geen nieuwe geval- len meer voordeden, zoo kwam men bedro- gen uit, daar deze ziekte thans voor de tweede maal is geconstateerd onder het vee van den heer P. O. en voor de eerste maal onder dat van den heer J. M. 73. Wip voelde hier niet erg veel voor. Hij was een beetje bang voor de reuzen- vogel. Flip echter wilde wel eens een kijkje nemen. En ze spraken af dat Wip achter zou blijven, en Flip met de adelaar mee zou gaan. 74. Flip klom op de nek van de vogel. „Hou je maar stevig vast, en niet bang zijn hoor" zei de vogel. Een paar gewel- dige vleugelslagen, en daar gingen ze, na- gestaard door Wip, die zijn vriendje erg dapper vond.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9