DE VIERDE KLASSERS Alkm. Boys—Hollandia 6-3 Nieuws in 't kort. 9 DERDE BLAD. Alkmaar behaalt een groote overwinning. De groen-witte kaasmenschen deden nu eens verdienstelijk werk. Het bezoekende Strandvogels kreeg een flinke 50 neder laag te slikken. Bravo Alkmaar,dat is tenminste weer eens flink werk! Wel kon men niet een plaatsje op de ranglijst stij gen, maarnog enkele overwinnngen en dan Watervogels bleef nog sterk in de run ning, daar de Heldernaren kans zagen, D. T. S. in eigen huis met 4—1 te slaan. Ook B. K. C. blijft nog een woordje mee spreken, daar het bezoekende M. F. C. met 62 nederlaag naar huis werd gezon den. De stand is hier thans: W.-Waard 10 7 2 1 44—21 16 Watervogels 11 7 2 2 31—26 16 B. K. C. 11 7 1 3 32—18 15 Schagen 10 5 1 4 21—19 11 M. F. C. 11 4 3 4 30—30 11 Andijk 9 4 2 3 17—21 10 Alkmaar 11 3 4 4 29—25 10 Strandvogels 9 3 1 5 15—33 7 D. T. S. 11 1 2 8 20—32 4 N.-Niedorp 9 1 0 8 10—24 2 Wettel. 4e k!. A 7* ■3 e GO ii M 'O Z O 2 'oe «j js o c/5 O •a a co O V "S W.waard M. F. C. 4-3 3-0 -t 2-2 8-2 4-4! F 15.21 14.1-1.4 12.21-3 T Andijk 1-30.3! D B K. C D. T. N. Nied 3-0 6.2 6.2-E 13.2 2-6 2.31.1 10 0.24.3 I !3.1i 3-2 2.2! 0.32.3 L 0.2! Schagen 1-4! 1.2 0 3 |3.1 I Strandv. !2 1! I2-1: !1.4! N 3.7 Alkmaar - 44 !1.1:2.1 1.32.3 5 0 G 1 4 3.4 1.3 Waterv ll .0-2-1:3 I 12.2 2 0 I t Wieringerwaard-Strandvogels 103. In de vierde klasse B gaat Q. S. C. regel recht op het kampioenschap af; thans werd het bezoekende Uitgeest met 4—0 geslagen. Blijven de Wormerveerders zelf steeds winnen; nu weer verspeelde de concurrent Verkade bij Monnikendam een kostbaar punt (00). K. V. V. deed met Bergen, wat we er van verwacht hadden. De Krommenieërs zonden de Bergenaren naar huis. met een 41 nederlaag De stand is hier nu: Q. S. C. 11 11 0 0 39—9 22 Verkade 11 7 2 2 31—13 16 K. V. V. 11 7 2 2 36—17 16 Meervogels 10 6 1 3 27—18 13 Zilvermeeuwen 10 5 3 2 25—17 13 Uitgeest 11 2 4 5 14—30 8 Zaanlandia 10 3 1 6 19—28 7 Bergen 11 2 1 8 27—39 5 Westzaan 10 1 1 8 10-42 3 Monnikendam 11 0 3 8 13—28 3 DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de En- gelsche leaugue gespeelde voetbalwedstrij den luiden: De eerste afdeeling. ArsenalEverton 21 BirminghamStoke City 11 BlackpoolHuddersfield Town 40 BrentfordBolton Wandcrers 11 Derby CountyLeicester City 01 Grimsby TownPreston Northend 11 Leeds UnitedCharlton Athletic 22 -LiverpoolChelsea 22 Manchester C.Wolverhampton W. 24 MiddlesbroughSunderland 21 Westbromwich A.Portsmouth 12 Tweede afdeeling. Barnsley—Bradford 01 Blackburn RoversSwansea Town 31 BuryBurnley 40 Coventry CityTottenham H. 21 FulhamPlumouth Argyle 23 Luton TownStockport County 64 Newcastle United-Manchester United 22 Nottingham ForestSheffield United 21 Sheffield WednesdayChesterfield 10 SouthamptonNorwich City 31 Westham UnitedAston Villa 11 40-JARIG BESTAAN „ALCMARIA VICTRIX". Op 1 Jan. 1938 is het 40-jarig jubileum van de voetbalvereeniging „Alcmaria Victrix" herdacht, o. a. door de carillon bespeling van den Waag tusschen 1 en 2 uur, door den heer Crefeld, waarnaar door verschillende leden en belangstel lenden op het Waagplein en omgeving met waardeering werd geluisterd. De bestuursleden, in dit bijzonder geval met hunne dames, kwamen te 4 uur in het clublokaal bij den heer van Doorn bijeen, teneinde den officieelen jubileumdatum te gedenken, bij welke gelegenheid de voor zitter, de heer Bonsema, eenige toepasse lijke woorden sprak over het verleden en heden der vereeniging, hierbij speciaal, onder opstaan der aanwezigen, even in herinnering brengende diegenen, die de vereeniging in den loop der jaren door den dood zijn ontvallen. Vervolgens deed hij mededeeling van de reeds talrijk bin nengekomen telegrammen en felicitaties, waarna het officieele gedeelte werd ge sloten en men nog eenigen tijd gezellig byeen bleef en de nog komende feestelijk heden druk besprak. Verdienstelijke en verdiende zege. Het noodlot achtervolgt de Boys! De ontmoetingen tusschen Alkmaar en Hoorn zijn in den loop der jaren altijd van een bijzonder karakter ge weest. Bij hooge uitzondering ver liep de wedstrijd normaal en vielen er geen bijzondere feiten te vermelden Maar hoe vaak toch ontspon zich een hardnekkige vinnige, ja som tijds fanatieke strijd. En dan lag het hem geheel aan de leiding of de ont moeting nog met een meest gunstige oplossing werd beëindigd. Zoo had het ook nu gisteren weer kunnen gaan! We zeggen met nadruk kunnen omdat het nog onverwacht geheel anders is afgeloopen. Het ging er enkele malen hard, ja soms weer heel hard van langs en hier roteeren we eerstens het feit, de wijze waarop rechtsback Horstman een maal Mulders voor de rust op zeer unfaire manier „nam." Er v/aren meerdere incidentjes, die eveneens gelukkig allen zeer goed afliepen. Scheidsrechter Aandagt had dan ook geen gemakkelijke l:.ak, waarvan hij zich naar bthooren kweet, al hadden we gaarne ge zien dat hij tegen een enkelen speler wat strenger had opgetreden. Zagen we het einde met verheugenis naderen, omdat dit het einde van een zeer onprettige ontmoeting beteekende en alles misschien nog zoo goed moeelijk was losgeloopen, vijf minuten voor tijd echter voltrok zich het noodlot over de Boys. Het was een bijzondere sa menloop van omstandigheden. De rood- witten waren opnieuw irn den aanval waar bij Mulders en Indri het Hoornsche doel zeer dicht waren genaderd. De Hoornsche doelwachter zag het gevaar en meende dit met den voet te moeten keeren. En het toeval wilde dat hij met Indri in botsing kwam en laatstgenoemde bleef liggen. Later bleek dat Indri zijn been gebroken had en opname in een ziekenhuis noodza kelijk bleak te zijn. En zoo bracht de onprettige wedstrijd nog een zeer droevig slot. De Alkmaarsche Boys worden met eerst het geval-Houtkooper (wiens toe stand echter gunstiger wordt) dan ook wel geducht op den proef gesteld. Rood-wit-geblokten. ergens in Hoorn hebben we een echt Hollandsche spreuk zien staan: Ende despereert niet! Het was de inhoud van dezen spreuk die een frisch Boys-team binnen de lijnen bracht met den heiligen wil om zich op afdoende wijze van de jongste nederlaag in Zaandijk te herstellen. En hoewel er nog wel het een en ander aan het rood witte spel mankeerde, er werd toch stuk ken beter gespeeld dan, in de vorige ont moeting. De halflinie was beter op dreef en de aanval nu veel meer open en gevaar lijker. Het aanvalswerk was ongetwijfeld dan ook het beste deel. Ook nu weer was Mulders, als linksbuiten, zeer goed op dreef, terwijl de Grand als binnenspeler zeer mooi en verdienstelijk werk deed. Indri speelde beter dan in vorige ont moetingen en het is dan ook wel dubbel jammer dat hij zijn goede werk zoo duur heeft moeten betalen. Schenke zagen we nu ook stukken beter er^ Goudsblom sloot zich op waardige w;jze bij dit viertal aan. Was de I alflinie er beter in, ook Slikker begirat zich iets meer te herstellen. Pater was weer goed op dreef en v. d. Horst kreeg enkele zeer lastige situaties op te lossen, hetwelk hij naar behooren deed. Hollandia had een pittige ploeg, die somtijds aardige staaltjes liet zien. Een enkele speler bezondigde zich wel eens aan ongeoorloofd spel en vooral de speel wijze van den rechtsback kon ons niet bekoren. Even twet uur zien we de volgende opstellingen binnen de lijnen: Alkm. Boys: v. d. Horst Kolven. Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Schenke de Grand Goudsblom Indri Mulders O v. Kalken Ruiter de Hart Groot Blasweiler v. Duimen de Rooy Veenboer v. d. Pol Horstman Timmerman, Hollandia. Enkele wederzijdsche aanvallen worden besloten met een keihard schot van de Gi-and, dat juist van de lat terug ketst en waardoor 't H.-doel met eenig geluk aan een doorboring ontkomt. Even later zit het de Grand weer niet mee, als hij een goed genomen vrije schop van Mulders, juist naast laat verdwijnen. Het spel is 12 minuten oud als Mulders keurig op links doorbreekt en op doel af gaat. Zijn moeilijk te verwerken schot gaat via Timmerman's handen hoog in, 10. En meteen kopt Indri een goed aangegeven- bal van Goudsblom juist over. Even later heeft hij een betere richting als Brouwer een vrije schop goed voor doel brengt en Indri laag inkopt. Timmerman kan het leder echter net nog voor de doel lijn wegwerken. Na enkele Hoornsche aanvaller, die echter naar behoorem worden afgeslagen, komt de sensatie na precies een half uur. Een 50 meter-goal wordt gescoord, als Pater het leder wat opbrengt en vanaf de middenlijn een hard boogschot op het Hoornsche doel inzendt, dat juist onder de lat en over de vinger toppen van Timmermans, doel treft, zoo dat de Boys een nuttigen 20 voorsprong hebben. Wederzijdsche aanvallen volgen nu en de bezoekers kurmen ten slotte van een klein foutje in de Alkmaarsche defensie profiteeren en den stand op 21 brengen. Zonder wijziging breekt eenige minuten later de rust aan. Reeds dadelijk zitten de Boys geducht op het Hoornsche doel, waarbij eenmaal Goudsblom een corner van Indri, juist langs kopt. Nadat Schenke juist naast heeft geschoten, mag Indri opnieuw een corner nemem, die vervolgens een corner van Mulders ^plevert. De linksbuiten brengt prachtig voor doel en Indri schiet hard tegen de paal. Het terug stuitende leder veroorzaakt een doelscrimage waar bij het gevaar ten slotte kan worden ge keerd. Een zeer goede aanval van Mulders sticht opnieuw veel verwarring doch ook nu zit het niet mee. Als Goudsblom echter een goede aanval opzet en goed voor brengst plaatst Indri onhoudbaar in, 31. Ook reu heeft Mul ders met een mooien aanval weer geen geluk. Eindelijk komt Hollandia wat los en mag een paar corners verwerken. Bij een nieuwe Alkmaarsche aanval blijkt het leder de Hoornsche doellijn te zijn gepasseerd, tenminste de arbiter kent een doelpunt toe, zoodat de stand 41 wordt. Als even later v. d. Horst ten deele kan wegwerken wordt andermaal ingezet, komt de stand op 42 te staan en keert -naning iets terug. Nog eenige Hoornsche aanvallen en dan gaat Goudsblom er weer van door. Prach tig geeft hij aan Indri over en deze aan Mulders, die onhoudbaar den stand op 52 brengt. Vijf minuten zijn er nog te spelen als Indri van het veld wordt gedragen en Hollandia vare de Alkmaarsche depressie kam profiteeren en er 53 van maakt. Nog een paar minuten de Boys krijgen een vrjje schop recht voor doel en juist buiten het beruchte gebied. Onhoudbaar brengt Mulders met een lagen bal den eindstand op 63. Hockey. R. K. DAMESHOCKEYCOMPETITIE. L. H. S. heeft het nieuwe jaar goed ingezet met een 50 overwinning op het Amsterdamsche „The Unity". De Alkmaarsche voorhoede bestond voor het grootste deel uit invalsters, daar links-buiten, rechts-binnen en rechts buiten verhinderd waren. Al deze inval sters hebben stuk voor stuk goed voldaan. Vooral de zeer jeugdige rechtervleugel heeft lang niet teleurgesteld; met iets meer routine kunnen deze speelsters nog heel wat bereiken. We behoeven nu niet meer met angst en vreeze verhindering van eenige speelsters tegemoet te zien, daar door deze match het invallersprobleem geheel is opgelost. Zondag a.s. wordt waarschijnlijk in Overveen een inhaalwedstrijd gespeeld tegen het sterke „Hurry Up". Zooals de zaken er nu voorstaan is het niet onmo gelijk. dat L. H. S. een gelijk spel weet te bewerkstelligen. Kegelen. STEDENWEDSTRIJD. ALKMAAR—HAARLEM. Evenals vorige jaren zal er ook thans een steden wedstrijd AlkmaarHaarlem tus schen 25-tallen van genoemde bonden plaats vinden. De eerste helft van dezen wedstrijd wordt a.s. Zondag 9 dezer in 't gebouw „De Unie" alhier verkegeld en vangt aan des morgens 11 uur. Voor onzen plaatselijken bond zullen uit komen: J. van Spanje, J. Eyckholt, C. Klerk, A. Köllmann, G. J. Genefaas, C. van Wijn gaarden, C. H. de Lange, C. v. d. Cappele, de Bakker, M. van Putten, M. JimminK, T. Bonsema, W. Burdorf, C. A. Witte, H. Buys, M. Oosterwijk, S. Spierenburg, J. A. J. Kok, J. Kiebert, A. Koster, D. M. Postma, R. Brugman, Chr. Dekker, G. Anneveld, J. Stals Reserve: J. P. Wielart, A. J. v. d. Wiel, C. Bakker, M. Witte, Joh. Diepen, W. Scheepmaker. LANGENDIJKER KOLFBOND. De uitslag van de Zondag en hotel Con- cordia te Noordscharwoude voortgezette wedstrijden van den Langendijker Kolfbond luidden als volgt: Korps wedstrijd: eerste klasse: Vrienden kring te Noordscharwoude 455 pnt.; Vol harding te Oudkarspel 390 pnt.; Onder Vrienden te Oudkarspel 384 pnt.; Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude 406 pnt.; Op Maat te Zuidscharwoude 433 pnt. Tweede klasse: Volharding te Oudkarspel 396 pnt.; Ons Genoegen te Noordscharwoude 378 pnt.; Gez. Samenzijn te Zuidscharwoude 343 pnt.; Op Maat te Zuidscharwoude 390 pnt. Personeele kolvers: eerste klasse: P. van Dam te Oudkarspel 121 pnt. Tweede klasse: J. Bruin, Gez. Samenzijn te Zuidscharwoude, 126 pnt. 3e klasse: J. Kramer, Op Maat te Zuid scharwoude, 125 pnt.; Jb. Strijbis, Onder Vrienden te Oudkarspel, 112 pnt. Sjoelen. SJOELEN TE NOORDSCHARWOUDE. Ie klas: G. v. Rün-P. Nieman G. Smit-A. Duyves J. Duyves-Jac. de Laat 2e klas: J. v. Dort-P. Dissel P. v. Veen-J. v. Dort 16 6 12 12 10 J. H. de Laat-P. v. Veep 7, 3e klas: N. Jonkers-J. C. v. C. Put-K. Luytjes d. Zei 14 19 3 14 6 6 9 13 1647-1364 1305-1376 1635-1572 1478-1378 1371-1344 1133-1140 1383-1277 1453-1077 Autobus in ravijn gestort. Een autobus met 23 Duitsche toeristen 's nabij Bolzano (Italië) in een vijftig meter diep ravijn gestort. Drie inzittenden waren op slag dood. Veertien gewonden moesten naar het ziekenhuis worden vervoer. Van drie hunner is de toestand zorgwekkend. Kinderverlamming breidt zfeh u,t- - De kinderverlammingsepidemie in Australië heeft zich thans uitgebreid over het ge- heele zuiden van Australië en over Tasma- nië. In Victoria alleen bedraagt bet aantal ziektegevallen tot dusver 1400. Het aantal sterfgevallen is gestegen tot 78. Auto door een trein gegrepen- - Gister avond is een auto met zeven jongens en meisjes van veertien en vijftien Jaar te Butler (in den Amerikaanschen staat In diana) door een hek van een overweg ge reden op het oogenblik, dat een sneltrein passeerde. De auto werd vernield en de in zittenden vonden den dood. De drijvende ijsschots. - Be ..Aften posten" schrijft ten aanzien van de vier Rus sen, die op een ijsschots in de Noordelijke IJszee ronddrijven, dat men zich moet af vragen, waar zij hun tocht zullen beëindi gen. Zullen zij landen op Groenland, of zal de stroom hen langs de oostelijke kust in zuidelijke richting voeren? Het is niet onmogelijk, dat zü door den stroom naar de noordoostelijke punt van Groenland gedreven worden en hun tocht niet kunnen voortzetten. Aangezien zij ech ter twee honderd kilometer van de kust ver wijderd zijn, is het waarschijnlijker, dat zij in meer zuidelijke richting gedreven wor den. In ieder geval bestaat er vóór April geen gevaar, daar de ijsschots, waarop zij zich bevinden, de open wateren voor dien datum niet kan bereiken. Het lükt merk waardig, dat de Russen de bergen van Groenland gezien hebben van den afstand, waarop zij zich thans bevinden. Het is ech ter niet onmogelijk, dat zij, zonder het te weten, nieuw land hebben ontdekt, welke veronderstelling nog gesteund wordt door het feit, dat een Noorsch zeevaarder, Ole Groendahl reeds in 1905 uit de stroomingen ten noorden van Kaap Bismarck had afge leid, dat ten Noordoosten van deze kaap nog land lag, terwijl een Deensch ontdekkings reiziger, Ejnar Mikkelsen, vastgesteld had, dat de zee van het Zuiden naar het Noorden in diepte afneemt. Indien de Russen de kust van Groenland bereiken, zal het hun niet moeilijk vallen in radiotelegrafische verbinding te treden met de Noorsche jagers, die langs de kust verspreid wonen en zoo noodig hulp kun nen bieden. Tot op den 77-sten breedtegraad bevinden zich bovendien levensmiddelen- voorraden, maar dit terrein ii moeilijk be gaanbaar. Het beste zou zijn, indien de vier Russen de kust op hun ijsschots kon den afdrijven en bij open zee kwamen, waar een Russische ijsbreker en vliegtuigen hen dan kunnen opnemen. Een ,doode" keert terug. In 1928 had de 42-jarige Dimiter Goerkoff uit Bansco in het Zuiden van Bulgarije zijn gezin verlaten om in het Noorden van het land werk te zoeken en in zeven jaar werd niets van hem vernomen, zoodat zijn vrouw en gezin alle hoop hadden opgegeven hem ooit terug te zien. In April 1935 ontvingen zij echter een brief uit het ziekenhuis van Perustiza bij Philipopel, met het bericht, dat een man, Dimiter Goerkoff geheeten, aan een be smettelijke ziekte was overleden. Direct be gaf z(jn zoon Ivan zich naar het ziekenhuis om het stoffelijk overschot van zijn lang- verloren vader te identificeeren. maar hij kwam te laat voor de begrafenis en het eenige wat hij nog kon doen, was een krans op het graf te leggen, en naar huis terug te gaan. Het bezit van den overledene werd daarop verdeeld onder de nabestaanden. De „doode" is nu echter plotseling in zijn geboorteplaatsje weergekeerd. Toen zijn ge zin voor het middagmaal aan tafel gezeten was, kwam hij plotseling binnen. Hij ont stak in groote woede, toen hü vernam, dat zijn bezittingen verdeeld waren. Hij stelt thans pogingen in het werk om dengeen, die verantwoordelijk is voor het versprei den van het valsch doodsbericht, op te sporen. Skiërs door lawine bedolven. - Een lawine, die zich van den 2.000 meter hoogen Schneeberg had losgemaakt, heeft in het Kraunbach-ravijn acht skiërs bedolven. Vijf hunner werden levenloos te voorschijn ge haald. Naar de drie anderen wordt nog ge zocht. Drie doodvonnissen in Rusland. - Het Peolsche Telegraaf Agentschap verneemt uit Moskou, dat in Wit-Rusland drie per sonen wegens sabotagepogingen ter dood zijn veroordeeld. Twee andere beklaagden kregen 25 jaar, een derde 16 jaar gevange nisstraf. Brand eisoht vijf dood en. Bij een brand in een huis te Vilvoorde in België is een arbeider met vier .van zijn kinderen om het leven gekomen. Een vijfde kind kon uit het brandende huis gered worden. Verkeersongevallen op Nieuwjaars dag. - Zaterdagavond werd bekend, dat den eersten dag van het nieuwe jaar in de Ver enigde Staten ongeveer 300 personen bij. verkeersongelukken om het leven waren gekomen. Politie in gevecht met bende terroris ten. - Zaterdag heeft zich nabij Safed (Pal.) een gevecht afgespeeld tusschen de politie en een gewapende bende. Een ernstig gewonde Arabier, in wiens bezit een hoeveelheid ge weerpatronen werd aangetroffen, kon ge vangen worden genomen. De overigen ont snapten. Afgezien van dit gevecht en en kele schoten, die gistermiddrg jn de heuve len nabij Jeruzalem op een trein werden ge lost, zonder dat echter iemand geraakt werd, is het de laatste dagen in het land rustig geweest. Politieke twist met doodelijken af loop. - Na een politieken twist te Parijs heeft een Spanjaard met revolverschoten zijn landgenoot Virgilio Piaz, den penning meester van het comité voor het republi- keinsche Spanje gedood en vervolgens zelf moord gepleegd. Tragisch einde van Russisch generaal. - Prins Timofiej Danilowisz Muratow, een vroegere Russische generaal, is eenige da gen geleden in het armenhuis te Warschau overleden. Prins Muratow heeft behoord tot de Russische aristocratie en was zelfs verwant aan de Tsaristische familie. Hij was gehuwd met de prinses van Golicyn. De laatste jaren heeft hij, om in zijn onderhoud te voorzien, voor de synagoog van Warschau staan bedelen. Prins Muratow was een broer van den vroegeren gouverneur van Kursk. Ongeluk in bioscooptheater. - Het dek van een bioscooptheater te Nigta in Japan, dat met een dikke sneeuwlaag was be dekt, is ingestort. Van de ongeveer 700 be zoekers werd de helft onder het puin bedol ven. Er zijn zeventig dooden en 68 gewon den, van wie 32 er ernstig aan toe zijn. Crisit-publtcntie, DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwceretrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 27 tot en met 31 December 1937, 0.95 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmomster van kwaliteitsklasse C, en 0.45 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedena tureerd. De steun vergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal 2.30 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 31 December 1937, (Niet officieel) 4de KLASSE, late LIJST Trekking van Maandag 3 Januari HOOGE PRIJZEN 25000.— 8327 2000.— 7712 1500.— 3252 1000.— 7858 14071 15944 17836 400.— 17353 18234 18469 200.— 9573 11663 15551 100.— 26 3385 18861 Pr ijlen van 85.— UU 12 194 461 594 897 1138 1179 1346 1653 1915 2037 2286 2510 2788 2892 3197 3314 64 216 491 609 901 1184 1371 1710 1922 2150 2302 2562 2792 2894 3211 3321 3545 3564 3703 3707 3812 3917 4035 4040 4198 4202 4402 4433 4566 4616 4899 4967 5199 5218 5461 5479 5570 5601 5812 5819 6072 6143 6405 6437 6721 6790 7126 7169 7255 7304 7466 7478 7625 7635 7907 7948 8132 8133 8374 8462 8665 8743 9013 9015 9139 9167 9294 9296 9576 9581 9807 9832 9928 9933 233 492 640 934 1203 1398 1711 1927 2161 2311 2693 2800 2916 3238 3377 3637 3739 3921 4090 4258 4474 4624 4972 5292 5510 5636 5834 6176 6438 6871 7172 7341 7494 7645 7987 8155 8515 8773 9027 9179 £303 9582 9842 9977 85 266 497 652 991 1206 1420 1728 1936 2163 2322 97 402 535 654 1050 1239 1422 1803 2012 2197 2390 2737 2814 3074 3245 3485 3673 3788 3967 4131 4304 4517 4687 5050 5357 5534 5694 5934 6306 6559 7012 7206 7431 7552 7723 8014 8167 8557 8838 9075 9211 9353 9703 132 409 553 712 1055 1266 1424 1844 2027 2204 2407 3742 2844 3088 3249 3492 3676 3798 3999 4147 4315 4553 4702 5075 5364 5541 6700 5959 6316 6576 7023 7221 7434 7580 7827 8024 8178 8612 8949 9078 9223 9473 9731 144 420 559 776 1059 1284 1520 1861 2033 2213 2417 2762 2852 3110 3274 3495 3691 3803 4005 4152 4334 4555 4801 5150 5389 5549 5764 5983 6372 6638 7076 7237 7452 7581 7874 8032 8250 8636 8967 9094 9236 9512 9792 185 439 677 826 1108 1321 1647 1873 2034 2278 2466 2779 2883 8177 3291 3533 3699 3804 4020 4178 4401 4556 4884 5154 5436 5559 5800 6040 6381 6694 2717 2804 3015 3243 3449 3668 3740 3954 4114 4267 4508 4680 5022 5340 5516 5681 5910 6251 6540 7006 ---- 7197 7206 7221 7237 7247 7345 7431 7434 7453 7463 7515 7552 7580 7581 7608 7693 7723 7827 7874 7898 7997 8014 8024 8032 8097 8166 8167 8178 8250 8263 8556 8557 8612 8636 8652 8811 8838 8949 8967 8992 9031 9075 9078 9094 9129 9208 9211 9223 9236 9253 9333 9353 9473 9512 9522 9698 9703 9731 9792 9806 9852 9862 9884 9894 9903 9996 10000 10017 10026 10075 10130 10135 10143 10191 10210 10219 10317 10328 10389 10433 10451 10521 10533 10549 10576 10598 10610 10635 10651 10719 10735 10746 10754 10777 10953 10957 10972 10984 11032 11041 11066 11097 11142 11208 11227 11267 12281 11286 11324 11353. 11358 11430 11450 11463 11468 11486 11539 11544 11567 11584 11601 11618 11623 11679 11702 11705 11715 11791 11814 11840 11872 11881 11946 11961 11967 12079 12080 12095 12101 12125 12173 121<9 12188 12213 12221 12257 12274 12278 12292 12302 12303 12308 12312 12337 12345 12373 12376 12374 12386 12398 12402 12408 12434 12496 12510 12614 12657 12588 12635 12649 12655 12691 12765 18204 12923 12953 12992 13068 13121 13154 13199 13240 13308 13352 13493 13513 13561 13589 13784 13841 13910 13963 13964 13997 14023 14070 14080 14206 14300 14326 14353 14367 14394 14436 14447 14519 14543 14613 14702 14739 14745 14747 14765 14807 14820 14822 14872 14877 14881 14897 14929 14932 14948 14973 15002 15016 15093 15099 15129 15159 15202 15208 15231 15258 15297 15310 15338 153.4 15455 15460 15498 15501 15555 15565 15594 15802 15639 15660 15678 15766 15790 15795 15800 15814 S S lóM' IMM «I «g 16004 16029 16038 16084 16109 16154 16216 16225 16243 16245 16257 16259 16331 16369 16395 16410 16446 16458 16475 16502 16603 16668 16711 16717 16735 16759 16772 16733 16338 16880 16911 16933 6948 16969 16971 16974 16979 16987 17029 17039 17053 17111 17125 17131 17175 17213 17223 17228 17288 17304 17321 17375 17438 17468 17481 17483 17510 17529 17537 17550 17553 17637 17670 17876 17703 17726 17810 17830 17852 17861 17866 17900 17923 17937 17967 17975 17987 17997 18005 18039 18046 18053 18064 18142 18146 18192 18200 18206 18220 18261 18262 18266 18275 18331 18836 18363 18399 18435 18451 18454 18506 18507 18516 18545 18584 18610 18665 18678 18739 18746 18803 18804 18845 18864 18934 18940 18944 18959 18965 18966 18969 18986 18991 19016 19069 19073 19U5 19157 19184 19195 19212 19235 19345 19387 19528 19565 19574 19614 19653 19666 19667 19685 19741 19756 19907 19936 19994 20080 20103 20124 20130 20199 20200 20273 20316 20324 20367 20383 20402 20418 20489 20498 20500 20508 20562 20598 20628 20651 20680 20698 20744 20751 20765 20831 20905 20926 20969 20981 20998 21000

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10