Prinses Juliana op Nieuwjaarsdag naar Soestdijk. A-5* *T OOG Binnenland Prins Bernhard ontvangt zijn moeder en zijn broer. De herstellende patiënt. Eerste bezoek van prinses Armgard. Telegram van onze koningin aan den Negus. SeuilletcH VAN TWEEDE BLAD. 2 Prinses Juliana is als eerste, na een verblijf van verscheidene weken, Zon dagnamiddag te tien minuten over half twee uit het Burgerziekenhuis te Am sterdam vertrokken en per auto naar Soestdijk teruggekeerd, waar zij haar intrek in het Paleis heeft genomen. Het voornemen van de Prinses om op den Nieuwjaarsdag naar het paleis te Soestdijk terug te keeren, was geheel onbekend ge bleven en toen de auto, waarmee de reis werd gemaakt, kwam voorrijden en het publiek dat even voor den ziekenhuisuitgang bleef kijken, en dat in verband met den vrijen dag iets talrijker was dan anders, de Prinses zag uitrijden, meende men dan ook, dat dit weder voor een wandelrit was. Het spreekt wel van zelf dat, na de toe gewijde zorg, die Prins Bernhard zoowel als Prinses Juliana in het Burgerziekenhuis hebben ondervonden, het afscheid van ge- neesheeren en verplegend personeel zeer hartelijk was. De Prinses werd vergezeld door haar hof dame, freule De Brauw; zij was gekleed in een bruinen -bontmantel. Het Amsterdamsche politie-escorte bege leidde de auto van de Prinses tot even bui ten Diemen. Hier werd een oogenblik stil gehouden om de kap van de auto van de Prinses open te zetten, wat door het zachte, fraaie winterweer mogelijk was. Hierna werd in matig tempo de tocht naar Soest dijk voortgezet. Naar Soestdijk In een zeer langzaam tempo heeft de Prinses den terugtocht naar Soestdijk ge maakt. Er werd niet harder dan 20 K.M. per uur gereden. De belangstelling langs den weg was vrij groot. De auto, welke zich zoo langzaam voortbewogen, trokken natuurlijk veler aandacht. Toen de Prinses Baarn was gepasseerd en zich op dene weg naar Soestdijk bevond, gaf zij opdracht niet rechtuit te rijden doch eenige honderden meters voor den hoofdin gang rechts af te slaan en via een zijweg den achtertuin in te rijden. Zoo gebeurde het en op deze wijze was de Prinses reeds in haar vertrekken aangekomen, voordat het publiek goed en wel wist, wat er aan de hand was. Zoo geschiedde de terugkeer van de Prinses niet alleen volkomen onver wacht doch ook geheel onopgemerkt. Hare Koninklijke Hoogheid heeft voor- loopig haar intrek genomen in het midden gedeelte. Terug in het Paleis. De mare dat Prinses Juliana in het paleis Soestdijk zou terugkeeren, scheen overal te zijn doorgedrongen. Een groote menigte nieuwsgierigen had zich voor de toegangs hekken opgesteld in afwachting van haar komst. Ook vele persfotografen en een groot aantal verslaggevers. Maar het wachten is tevergeefs geweest. De tijd verstreek zonder dat de autostoet, waarnaar honderden uitzagen, langs den rijksweg verscheen. Tot eindelijk te half vier de standaard werd geheschen op het paleis, ten teeken, dat zijn vorstelijke be woonster daar was teruggekomen. Even later verscheen ook de recherche-auto, ko meend uit den tuin, op den weg en werd de afzetting ingetrokken. De Prinses had de wachtenden verschalkt en is voor den Oranjeboom rechtsaf het Domein binnengereden en ook aan den ach terkant van het paleis uitgestapt, onzicht baar voor de honderden, die uren in de kou hadden staan wachten en zeer teleurgesteld heen gingen. Het aantal veldwachters, belast met de bewaking op Soestdijk is met het oog op de te verwachten groote drukte sterk uitge breid. Gistermorgen werden ten paleize reeds drie groote bloemstukken bezorgd ter ver welkoming van de Prinses. 's Prinsen Moeder aangekomen. Eergisteravond zijn ook te Soestdijk aan gekomen de moeder van Prins Bernhard, Prinses Armgard en Prins Bernhard's broe der Prins Aschwin, die ten paleize Soestdijk hun intrek hebben genomen. en Prins Aschwin aan den Prins. Prins Bernhard heeft gisteren voor het eerst sedert het auto-ongeval, van welks gevolgen hij herstellende is, be zoek gehad van zijn moeder en zijn broer, die eergisteravond ten paleize Soestdijk, waar zij hun intrek hebben genomen, zijn aangekomen. Niet twee tegelijk aan het ziekbed. Het lag in de bedoeling, dat beiden af zonderlijk Prins Bernhard zouden bezoeken en wel in de ochtenduren Prinses Armgard en des namiddags Prins Aschwin. Niettemin vergezelde deze laatste zijn moedere, toen zij gistermorgen omstreeks tien uur per auto uit Soestdijk in het Burgerziekenhuis te Amsterdam arriveerde. Prins Aschwin bleek zijn moeder slechts voor den autotocht te hebben vergezeld, want overeenkomstig het voornemen begaf Prinses Armgard zich alleen naar de kamer van den Prins, bij wien zij ongeveer een uur verbleef. Te ruim elf uur vertrokken Prinses Arm gard en Prins Aschwin gezamenlijk naar Soestdijk om de lunch te gebruiken. Tegen drie uur gistermiddag keerde prins Aschwin alleen per auto in het Burgerzie kenhuis terug en hij bracht op zijn beurt een bezoek aan Prins Bernhard, dat even eens ongeveer een uur duurde. Tegen vier uur keerde ook prins Aschwin naar Soestdijk terug. RAMP „PETRAKIS NOMIKOS". Beantwoording der vragen. Op vragen van dén heer Van den Brule (R.K.) betreffende het justitieel onderzoek omtrent de ramp op het Grieksche s.s. „Petrakis Nomikos", heeft mr. Goseling, mi nister van justitie, geantwoord: Blijkens bericht van den procureur-gene raal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het ingestelde gerechtelijke vooron derzoek ten aanzien van niemand bewijs van strafrechtelijke schuld opgeleverd. Aange zien het onderzoek is ingesteld tegen (een) onbekende(n) dader(s), is vanwege den of ficier van justitie geen kennisgeving van niet verdere vervolging beteekend. Der halve blijft, wanneer bij het onderzoek, dat thans door den Raad voor de Scheepvaart wordt ingesteld, alsnog strafrechtelijke schuld mocht blijken," vervolging van den schuldige mogelijk. WAAROM EEN UITZENDING WERD VERBODEN. Op vragen van jhr. De Savornin Lohman, in verband met de verhindering door de Indië-Programma-Commissie van de uitzen ding per radio eener rede over „Neder- land's bevrijding", heeft de minister van Binnenlandsche Zaken geantwoord: De beslissing der commissie was gegrond op de overweging, dat, door de wijze van behandeling van het onderwerep, de rede in die mate niet beantwoordde aan de wen- schen en behoeften van integreerende dee- len der samenleving in Ned.-Oost-Indië, dat haar uitzending niet kon worden toege laten. De minister kon zich na kennisneming van den tekst dere rede met deze beslissing vereenigen. Nederland heeft niet het voornemen over te gaan tot een erkenning „de jure" der Italiaansche heerschappij. De Abessijnsche Legatie te Londen heeft een mededeeling gepubliceerd, volgens welke H. M. koningin Wil- helmina een telegram heeft gezon den aan den Negus, waarin o.m. gezegd wordt, dat Nederland, terwijl het zich houdt aan de politiek van het volken recht, rekening moet houden met de verovering van Abessinië, welke de Volkenbondsmaatregelen, waaraan Ne derland heeft deelgenomen, niet hebben kunnen verhinderen. Het telegram voegt hieraan toe, aldus deze mededeeling van de Abessijnsche Legatie, dat de Nederlandsche regee ring zich in verbinding heeft gesteld met de andere mogendheden, teneinde haar te raadplegen over „een regulari- satie van de betrekkingen met Italië. Mijn regeering heeft niet het voorne men over te gaan tot een erkenning de jure". De Negus heeft op dit telegram een antwoord gezonden, waarin hij o.m. zegt, dat hy dankbaar is voor de ge trouwheid, waarmede Nederland de Volkenbondsmaatregelen heeft toege past. De Negus voegt hieraan toe, dat het Abessynsche volk er nooit in zal berusten zich te onderwerpen aan de Italiaansche overheersching. „Ik begrijp wel, zoo gaat de Negus verder, de zor gen van diplomatieken aard, die de regeering van Uwe Majesteit bezig houden, maar ik heb de vaste hoop, dat zij geen oplossing zal aanvaarden, die zou kunnen worden uitgelegd als een aanvaarding van een algemeen ver oordeelden toestand". INBRAAK AAN DE OVERZIJDE VAN HET IJ. Terwijl de 82-jarige bewoner van een perceel aam den Kanaaldijk aan de over zijde van het IJ bij een zoon de jaarwisse ling vierde, hebben tot dusver onbekend gebleven personen zich toegang verschaft tot zijn huis. Zij openden de brandkast en stalen uit een daarin staand doosje ver schillende aandeelen, polissen en een be drag van vierhonderd gulden aan baar geld. Zor.dag bemerkte dé benadeelde den diefstal. Het onderzoek der politie bleef tot dusver zonder resultaat. Elke aanwijzing ontbreekt daar de dieven op listige wijze te werk zijn gegaan en geenerlei spoor achterlieten. DE STEEKPARTIJ TE GRONINGEN. Weer een arrestatie. Naar wij vernemen, heeft de politie thar.s den broeder van het slachtoffer van de steekpartij in> een café in de Nieuwstad te Groningen, zekeren Kr., gearresteerd, die Zaterdagavond de omgeving aldaar onveilig maakte door met een open mes te dreigen en omdat hij de ruiten heeft inge gooid van het café, waar het gebeurde zich heeft afgespeeld. AUTODIEVEN TE AMSTERDAM AANGEHOUDEN. In den loop van den Nieuwjaarsdag hebben eenige agenten van het politie bureau Warmoesstraat te Amsterdam twee Haarlemsche autodieven kunnen aanhou den, die zich in> Haarlem een onbeheerd staande auto hadden toegeëigend en daar mee naar Amsterdam waren gereden. Op den Zeedijk vroegen surveilleerende agen ten hun papieren ter inzage. Deze bleken te ontbreken, of, voor zoover aanwezig, niet te behooren bij de auto, die de mannen bij zich hadden. Aangezien hun optreden arg- Dinsdag 4 Januari. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8— Gr.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.— Huish. wenken. 11.30 't Omroeporkest. 12.30 Gr.pl- I.30 Kovacs Lajos' orkest en so liste. 2.— Het Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Piano- voordr. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroep orkest. 6.30 25-jarig jubileum van de Amsterdamsche Volksuniversi teit. 7.— Voor de kinderen. I-O5 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche ]es. 8.ANP-ber., Mededeelingen. 8.15 Gr.pL 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.15 Renova-kwintet. II.ANP-ber. Hierna Avro-dans- orkest. 11.4012.Gr.pL HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.i 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 1130 Gods dienstig halfuur. 12.Ber. 12-15 KRO-orkest. 1.Gr.pl. 1-20 De KRO-melodisten, mmv. solist. 2- Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4. De KRO-melodisten, mmv. solisi 4.45 Gr.pl. 5.— KRO-Kamerorkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.KRO- orkest. 6.35 Gr.pl. 6.40 Esperanto- cursus. 7.— Ber. 7.15 Het „nieuwe Christendom, lezing. 7.35 Sport- halfuur. 8.— ANP-ber., mededee lingen. 8.15 Sted. Orkest van Maastricht, mmv. solisten. (9.—9-15 Gr.pl.) 10.— Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 De KRO-boys, mmv. solist. (11.—11.10 Gr.pl.) 11.30—12.—Gra- mofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl 12.De NewAeolian Players. 12.35 Famous London buildings, cause rie. 1.05 Gr.pl. 1.35 Ernst Leggett en de Continental Players. 2.20 Het BBC-Schotsch-orkest, m. m, v. soliste. 3.20 Arthur Salisbury en zyn orkest. 3.50 Orgelspel. 4.20 J. Wilson and his Versatiie Five. 4.50 Gr.pl. 5.20 Het Victor Olof Sextet. 6.Pianovoordr. 6.20 Ber. 6-45 Or- gelspeL 7.20 Solistenconcert. 7.50 Troubles of a game warden, cause rie. 8.05 The geisha, operette. 9.20 Ber. 9.40 Causerie over Spanje. 9.55 Het Britsche Dames-symph.-orkest. 10.50 't Leslie Bridgewater Kwin tet. 11.35 De Grosvenor House 11.50—12.20 Dansmu- Dance Band. ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gr.pl. 12.40 Giardino- orkest en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Locatelli- orkest. 8.35 Parijs Instr. kwintet. 9.5011.50 Radiotooneel. KEILEN, 456 M. 5.50 Militair con cert. 7.50 Hermann Hagestedt's orkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 3 20 Omroepsextet, pianoduo en solist. 5.20 Solistenconcert. 6.30 Concert. 7.20 Omroeporkest, mmv. solist. 8.30 Literair-muz. progr. 9.5011.20 Omroepkleinorkest en Omroepdansorkest. BRUSf-EL, 322 en 441 M. 3i2 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroepsalon- orkest. 5.50, 6.50 en 7 20 Gr.pl. 8.20 Cabaretprogr. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroep dansorkest. 1.30 Omroepsalonorkest. 1-502120 Gr.p'. 5.20 Deel. met muziek. 6.35 Kamermuziek. 7.50 Deel. met muziek. 8.20 Le déser teur, opera. 10.30—11.14 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 O. Dobrindt's orkest. 8.20 Poli tiek dagbladoverzicht. 8.35 Cause rie. 9.20 Ber. 9.50 Karl Ristenpart's Kamerorkest. 10.05 Scheepsweer- bericht. 10.20—11.20 Hans Busch' orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parys R. 9.20—9.50, Keulen 9.50—10.35, Pa rijs Radio 10.3512.05, Luxemburg 12.05—12.20, Parijs R. 12.20—12.40, Brussel VI. 12.4014.20, Luxem burg 14.2015.05, Parys R. 15.05 15.20, Keulen 15.2016.20, London Reg. 16.20—17.20, Brussel VL 17.20 19.05, Beromunster 19.0521.50, Weenen 21.50—22.20, Brussel VI. 22.20—22.30, Brussel Fr. 22.30— 23.15, Danmarks Radio 23.1524. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, London Reg. 10.35—13.35, Droitwich 13.35—19.50 London Reg. 19.5020.05, Droit wich 20.05—24.—. Lijn 5: Diversen. ©OOOO&GOOOOOOOGO0000000 waan werkte werden de twee Haarlem mers gearresteerd en werd de luto in beslag genomen.. Inderdaad bleek de wagen in Haarlem gestolen te zijn. CRITIEK OP TANTE POS. Maar ook waardeering voor haar werk. Aan het voorloopig verslag vanjde be sprekingen der Eerste Kamerleden!-over de begrooting P.T.T. voor 1938, wordt het vol gende ontleend: Verscheidene leden gaven uiting'aan hun tevredenheid over de wijze, waarop het be drijf der posterijen, telegrafie en telefonie wordt geleid. Andere leden verklaarden, dat hun vol doening over de gunstige resultaten van dit bedrijf aanmerkelijk werd getemperd door de omstandigheid, dat daartoe in belang rijke mate hebben bijgedragen een uiterste mechanisatie eener- en het in dienst nemen van een groot aantal arbeidscontractanten voor een weektaak van meer dan 48 uren anderzijds. Naast de belangen van het personeel werden voorts naar hun gevoelen ook die van het publiek niet steeds voldoende in het oog gevat. Zoo werd geklaagd, over te weinig loketten en bedienend personeel in het bijzonder aan de groote kantoren en de hulpkantoren in de groote steden, waardoor het publiek lang moet wachten en te veel van de zenuwen van het personeel wordt gevergd, dit laatste vooraL omdat te vele diensten in een hand vereenigd zijn. Tevens wezen deze leden op de te sterke inkrimping van het aantal postbestellingen ten plattelande. Voorts werd ten aanzien van het platte land aangedrongen op een zoo ruim moge lijk trekken van de kringen met meer dan één dagelijksche bestelling, alsook op ver snelling van de automatiseering van de tele foon. Sommige leden, wien het was opgevallen, dat de nieuwe postzegelautomaten juist waren ingevoerd, toen een tariefswijziging weer verandering, noodzakelijk maakte, stelden de vraag, of dit niet had kunnen, worden voorkomen. De radioprogramma's. Enkele leden achtten een scherper toe zicht wenschelijk op.de programma's der radio-omroepvereenigingen. Huns inziens vinden namelijk vaak zeer banale en onbe schaafde uitzending plaats. Zij drongen er voorts op aan, dat de politiek uit de radio zou worden geweerd. Dit geschiedt thans niet steeds. Andere leden bestreden deze opvatting. Zy konden de eerste grief, omtrent het peil der uitzendingen, geenszins deelen en had den ook tegen uitzendingen in laatstbedoel- den zin geenerrei bezwaar. Eenige leden, die met instemming hadden kennis genomen van de plannen betreffende den wereldomroep, wezen op het groote staatsbelang, dat naar hun oordeel daarbij betrokken is. Op dien grond verklaarden zy van oordeel te zijn, dat deze door den staat zal moeten worden verzorgd en be taald. Enkele leden sloten zich hierbij aan on der opmerking, dat zij de regeling van de radio-omroepen in Nederland voortreffe lijk achtten, daar hier inderdaad eenheid in verscheidenheid wordt gehuldigd, doch dat zij tevens vreesden, dat deze regeling zal worden ondermijnd, indien den omroep organisaties nieuwe lasten, als die van de televisie en den wereld-omroep, worden opgelegd. Door ALAN DARE 45) „Vrienden! Ik haat hen. Maar het was heel goed van u, voor mij te zorgen, na Zy zweeg en keek ke kamer rond, waar na zij Kennedy vragend aankeek. „Uw uw vrouw! heeft zy u niet gevon den?" „Ja, maar wat weet u daarvan? „Ik gaf haar de vrijheid, toen het schie ten begon". Kennedy keek Hornblow ongeloovig aan. „Het is waar", zei ze. „Ik wilde haar weg hebben". „Nogal vreemd, nietwaar, nadat u zoo veel moeite had gedaan, om haar in handen te krijgen". „Ik wist het toen nog niet. Ik vermoedde niéts". „Wat vermoedde u met? „Het komt er niet op aan. Waar is zij nu „Weg". „Weg! Dan heeft Phenuit.... „Dus toch Phenuit!" „Waar is zij heen gegaan? Of meent u, dat zij verdwenen is?" „Ja, in den tempel. Iemand moet haar snel hebben meegenomen; hebt u er de hand in gehad of een van die mannen?" „Neen. Ik zweer u, dat ik er niets van weet, en de mannen zijn er ook onschuldig aan. De inlandsche gidsen hebben den dwergen vrees aangejaagd, door hun aller lei vreeselijke geschiedenissen van de plaats te vertellen. Zy overtuigden hen, dat Phenuit dood was, en dat zy spoedig zouden sterven, als zy niet heen gingen. Daardoor ontstond de twist. Ik wilde niet weg". „Waarom niet?" „Dat dat is mijn zaak. Nu merk ik, dat ik gelijk had". „Waarin?" „Phemjit heeft uw vrouw. Hy is gek stapelgek. Ik heb gezien, hoe hij naar haar keek, haar bewonderde. Hij wilde haar niet laten gaan, nadat hy het Tablet had gevonden. Nu weet ik, waarom. Die sluwe ellendeling!" Zij richtte zich op de ellebogen op en haar oogen straalden van woede. Maar haar wond deed pyn en zy viel weer terug. Kennedy werd vuurrood, toen hy de be- teekenis van haar woorden vatte. „Als u weet, waar hy is, vertel het my dan", zei hy met moeite. „Ik weet het niet. Hij wilde my niets zeggen. Ik weet piet, waarvoor hij hier heen kwam. Maar ik weet, dat hy niet veraf kan zijn. Hy kent dezen teWipel goed. Ik wou, dat ik niet gewond was, dan kon ik hem zoeken. Hy zal hiervoor boeten, hy..." Zij wond zich vreeselyk op. Haar oogen flikkerden van haat voor den man, die haar zoo diep had vernederd. „Ja, hij zal er voor boeten!" mompelde Kennedy. Hij stond op met een razende woede in zijn borst. Deze nieuwe en geheel onver wachte gang van zaken was te verschrik kelijk, om te overdenken. Phenuit verliefd op zijn vrouw! Zijn eigen vrouw! „Gaat u haar nu zoeken?" vroeg Ka- tinka. „Ja". „Wees voorzichtig. Ik, die hem ken, waarschuw u, dat hij groote machten tot zyn beschikking heeft". „Ik kan op mijzelf passen", antwoordde hy kortaf. Weer betrad hij den stillen tempel, op zyn hoede voor eiken duivelschen streek, er op hopend, dat het hem een stap nader tot de oplossing van het geheim zou brengen. HOOFDSTUK. XXV Wanhoop. Het ongeluk, dat. Maxjne overkomen was, had zich zoo snel afgespeeld, dat zij geheel verbijsterd was. Zy keek Kennedy, die naar het beeld liep, na, toen zij plotse ling een hand op haar mond voelde en iemand haar optilde. Haar oogen werden door den haar omvattenden arm dichtge- drukt zoodat zij niet zien kon, wie haar had overvallen of waarheen hij ging. Een oogenblik later hoorde zij een licht ge- ruisch en voelde daarop een luchtstroom op haar gezicht. Toen werd zij neergezet. Het eerste wat zij zag, was de sombere gestalte van Phenuit, die haar met zijn afschuwelijke oogen aankeek. Zij deinsde voor hem terug en stiet op een groote stee- nen sarcophaag, die met hetzelfde schrift bedekt was, dat zij op het Gouden Tablet had gezien. De kamer was laag, maar heel lang en gevuld met verschillende dingen, speren, prachtige stoelen, ongeopende kis ten, en wat niet al. De muren en de zolde ring waren ryk beschilderd met de vreemd ste teekeningen. Het eenige licht werd ver spreid door drie kaarsen, die op de sarco phaag waren geplaatst. „Welkom!" zei Phenuit. „Waar ben ik?" vroeg zy verduft. „In de graftombo van Kamatexl, koning der Maya's. Een prachtige plaats vind je niet?" Met een kreet van schrik liep op den muur toe en sloeg er met de handen tegen. Hjj lachte slechts. „Beest beest!" nep zij uit, zich woe dend tot hem wendend. „Een Jeelyk weord van zulke Reve lipjes Het is nutteloos, je handen te b»zeeren aan die muren. Al gil je en klep je nog roo hard, niemand kan je hooren. Tussehen jou en de wereld liggen tien voet rots". „Mijn man is apn den anderen kant. Hy zal mij wel vinden". „Ik denk van niet, en het is - het beste voor hem, dat hy het niet probeert. Je hoeft niet zoo te beven, ik zal je geen kwaad doen". „Laat mij dan gaan". „Naar dien dwaas terug? O, ne»n. Je ver dient iets beters dan dat". „Waarom hebt u me in zoo'n tal gelokt? Hebt u niet alles gekregen, wat u wensch- te?" „Niet alles. Kijk, die stoel is >an zuiver goud. Er zyn hier genoeg schatten, om een heele stad ryk te maken. Maar goud en schatten zyn niets waard, vergeleken by sommige andere dingen. Wat op de sarco phaag van Kamatexl geschreven staat, is duizend maal meer waard dan al deze aardsche schatten. Maar je bent onkundig je weet het niet. Tienduizend jaar gele den werd een groot geheim van Atlantis naar deze plaats overgebracht. Allaen de koningen en de priesters kenden het, en toen de laatste der groote koningen heen ging, liet hy dit vreeselijk geheim na aan dengeen, die het verstand en het geduld bezat, om het te vinden. Ik heb het ont dekt. Spoedig zul je weten, wat hef is". „Ik verlang het niet te weten. Al, wat ik weet, is, dat u wreed bent en ongevoelig voor lijden, en dat u voortdurend ellende in myn leven hebt gebracht. Wat hebt u er aan, my te kwellen? Houd uw geheim en laat my vrij". „Neen, je zult het met mij deelen Dat heb ik gezworen. Die anderen zullen spoe dig heengaan en wij zullen alleen blijven „Neen, neen!" „Je hoeft nergens voor te vreezen. In die graftombe ligt het lijk van Kamatexl, maar hij kan je geen kwaad doen. Hy wenschte slechts, niet gestoord te worden, en ik zal hem dan ook niet storen. Er kunnen hier wel geesten zyn ik weet het niet. Maar zelfs die komen niet, als zij niet opgeroepen worden. Ik ga my gereed maken voor mijn bruid. Dat kan vele dagen duren dat kan ik niet zeggen. Achter den stoel vind je voedsel en water. Ik heb niets noodig. We zullen zeggen „tot ziens". Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6