REGEEREN PER CIRCULAIRE. CACAO van RINGERS 1 Binnenland ï.Een streven naar geestelijke onderdrukking." Begrooting Binnenlandsche Zaken. Om U te dienen! (acaovan Ringers! OeuiCletoH 'T OOG VAN tot Aan het voorloopig verslag wordt het volgende ontleend: Zondagswet. Verschillende leden maakten er bezwaar tegen, dat de regeering deze wet van 1 Maart 1815, die door het gewoonterecht grootendeels harer kracht heeft verloren, tot nieuw leven wil trachten te wekken. De wet past huns inziens niet meer op de huidige toestanden. In verscheidene op zichten k a n zij zelfs niet meer tot gelding komen, omdat latere wetten het onderwerp voor bepaalde gebieden zijn gaan regelen (drankwet, winkelsluitingswet, e. d.) Een strikte en uniforme toepassing zou trou wens zonder twijfel op groot verzet stui ten. Men denke zich slechts in, dat een internationale voetbalwedstrijd op Zon dagmiddag zou worden verboden. Enkele leden verklaarden deze opmer kingen ten volle te onderschrijven. De Zondagswet achtten ook zij geheel verou derd en niet meer te strooken met de rechtsovertuiging van de groote meerder heid der bevolking. Naar hun gevoelen vraagt de calvinistische volksgroep vaak te veel voor zich en drukken haar eischen op het Nederlandsche volk, waarir. nu eenmaal een groote verscheidenheid van inzichten leeft. Verscheidene leden verklaarden Zon dagsheiliging voor te staan, doch ten aanzien van een regeling der Zondagsrust van meening te zijn,dat daarbij met de in verschillende streken des lands vaak sterk uiteenloopende wenschen der bevolking rekening behoort te worden gehouden. Zij oordeelen derhalve een nieuwe Zon dagswet gewenscht, waarin algemeene re gelen worden opgenomen en aan de ge meentebesturen de bevoegdheid wordt toe gekend om nadere, verder strekkende, voorzieningen te treffen. Begrafeniswet. Verschillende leden begrepen niet het verzet tegen lijkverbranding. Zij vroegen zich af, welke rechtsgrond voor een ver bod zou zijn aan te wijzen. Naar hun ge voelen kwam ook hier tot uiting een stre ven naar geestelijke onderdrukking. Zij wenschten een wet, welke aan de crematie geen noodelooze moeilijkheden in den weg zou leggen. Sommige leden sloten zich hierbij aan, onder opmerking, dat ook in de kringen van hen, die tegen lijkverbranding princi- pieele bezwaren hebben, de overtuiging veld wint, dat hare erkenning niet meer zal zijn te keeren. Publieke eerbaarheid. Sommige leden vreesden, dat onder den schijn van strijd tegen zedenverwildering welke strijd uiteraard hunne instem ming had zal worden ingegrepen in velerlei oirbaar en onschuldig vermaak, als watersport, strandleven e. d. Ook op dit gebied, aldus deze leden, dringe men eigen levensopvatting niet aan andersden kenden op. Hiertegenover meenden andere leden, dat men, op deze wijze redeneerend, heel spoedig in naam der vrijheid een pleidooi kan leveren voor de meest onbegrensde bandeloosheid. Zij wezen er op, dat vele ontspanningsoorden in het bijzonder strand en strandbaden door de vrij heden, welke men zich daar meent te mogen veroorloven, een zoodanig beeld dreigen te gaan vertoonen, dat zij voor personen met andere opvattingen ontoe gankelijk worden en dezen aldus in hunne vrijheid van beweging worden belemmerd. Belastingstelsel. Sommige leden klaagden, dat het be lastinggebied van de gemeenten veel te beperkt is en zich daarenboven hoofdzake lijk niet tot eigen heffingen, maar opeen._n op rijksbelastingen bepaalt. Zij betreurden, dat in toenemende mate de bewoners van centrum-gemeenten door de randgemeenten worden weggezogen. Ock door andere leden werd dit laatste als een hoogst emstig bezwaar gevoeld. De tegenstelling tusschen de zwoegende werkgemeente en de deftige woonge- meente spitst zich hoe langer hoe meer toe, zulks zeer ten t.adeele van eerstbedoelde. Beleid der regeering tegenover lagere organen in zake salarissen. Van verschillende zijden werd critiek geoefend op de toepassing, door de regee ring gegeven aan de artikelen 125 en 126 der ambtenarenwet. Er doet hier een nieuwe figuur haar intrede in ons staats recht: het regeerings-decreet. De regee ring schrijft voor, aan welke normen loo- nen, salarissen en verdere arbeidsvoor waarden moeten voldoen., slechts een zeer bescheiden bewegingsvrijheid wordt aan de lagere organen nog gegund. Men stelde de vraag of deze vrijheid niet eenigszins zou kunnen worden verruimd. Kieswet. Enkele leden bevalen naar aanleiding van de kwestie van Duyl een wijziging van de kieswet aan in dezen zin, dat daar in een bepaling worde opgenomen, op grond waarvan de tot lid van eene der Kamers, der Sta ten-Gene ra al gekozenen, die als zoodanig zijn toegelaten, binnen een bepaald tijdsbestek het verzoek dienen te doen om in de gelegenheid te worden ge steld tot het afleggen van de voorgeschre- j ven eeden, terwijl bij gebreke daarvan de I toelating zou komen te vervallen. Samenvoeging van gemeenten. Waar steeds meer gemeenten een beroep moeten doen op de bijzondere hulp van het Rijk, wordt het vraagstuk van de samenvoeging van gemeenten volgens ver schillende leden in hooge mate urgent. Door het scheppen van grootere meer krachtige gemeenschappen zou de druk van een aantal noodlijdende gemeenten aanmerkelijk kunnen worden verlicht. Andere leden verklaarden in te stemmen met het standpunt der regeering in dezen. Gelet op de huidige wettelijke regeling van de samenwerking van gemeenten, achtten zy in vele gevallen, waarin inder daad een oplossing van noode is, deze in zoodanige samenwerking zeer wel te vin den. Het geheel eigen karakter, dat een aantal gemeenten zonder twijfel bezit, zou huns inziens niet zonder schade door sa menvoeging met gemeenten van anderen aard kunnen worden verstoord. Ventvergunningen. Met bevreemding hadden eenige leden keninis genomen van de mededeeling van den minister, dat bij zijnen ambtgenoot van economische zaken een wetsontwerp in voorbereiding is met betrekking tot de regeling van de markt- en straathandel. Zij meenden, dat deze aangelegenheid niet tot de taak der regeering, doch tot die der gemeenten behoorde en vreesden, dat een reeds meermalen geconstateerde centrali satie-zucht aan het evengenoemde voor nemen .liet vreemd zou zijn. Volkshuisvesting. Verschillende leden drongen er op aan, dat bij de herziening van de Woningwet ook aandacht zal worden geschonken aan een goede regeling voor de landelijk* ge bieden, zoomede aan het vraagstuk van de ordening in den woningbouw. Vooral op dit terrein is ordening dermate urgent, dat regeling bij de woningwet verantwoord mag worden geacht, al zal het later wel- Die moet U nu heusch eens probeeren. Ze heeft bepaald een bijzonder aroma, ze is inderdaad wat men noemt verrukkelijk. En duurder.., nee, dat is ze toch niet. Doordat ze zoo krachtig is, doet U langer met een bus. Groen etiket Mi K G. 1.56 Oranje etiket 1/i K.G. 1.82 Gedecor. bus Mi K.G. 2.08 Kleinere bussen naar verhouding. föylcmc/ei iS tevenS voeetiaam en licht verteerbaar licht noodig blijken dit stuk ordening op te nemen in het breede kader van een algemeene ordening. Dat ordening noodzakelijk is, blijkt, al dus deze leden, uit het groote aantal leeg staande woningen, hetwelk in verschillen de gemeenten valt waar te nemen. Rijkspostspaarbank. De aandacht van den minister werd ge vraagd voor het feit, dat de Rijkspost spaarbank nog steeds een rente van 2.64 's jaars vergoedt voor inlagen tot een be drag van f 2500.waardoor het voor de particuliere spaarbanken en soortgelijke instellingen steeds bezwaarlijker wordt om een. door de rentedaling op de kapitaal- en geldmarkt overigens vplkomen gewettig de, verlaging van de rentevergoeding voor spaargelden door te voeren. Het is de vraag of de Rijkspostspaarbank te dezen aanzien wel voldoende in het oog houdt, dat ook zij. als overheidsinstel ling, met de gewijzigde verhoudingen op de kapitaalmarkt heeft rekening te hou den en niet door harer politiek een aan passing van de particuliere instellingen, welke ten doel hebben op ideëele gronden het spaarwezen te bevorderen, in ernstige mate bezwaart. LYSOL GEDRONKEN. De heer G. Bleyleven te Assen bracht Maandagmiddag een bezoek bij kennissen aan de Rolderstraat te Assen. Ter gelegen heid van de jaarwisseling bood men hem daar een glas wijn aan. Toen het glas was leeggedronken, bemerkte de jongeman, dat hij geen wijn doch lysol had gedronken. Terstond werd hij naar het Wilhelmina- ziekenhuis te Assen gebracht. In den loop van den dag werd zijn toestand, die zich eerst ernstig liet aanzien, iets gunstiger. ZESTIG JAAR GETROUWD. Op 9 Januari a.s. zal het echtpaar Da- nielsHeitz, Eerste Vogelstraat 4 te Amster dam, zijn diamanten huwelijksfeest vieren. Donderdag 6 Januari. HILVERSUM, 1875 an 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. 10.—Mor genwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Het Omroeporkest en soliste. In de pauze decL 12.30 Avro-dansorkest. 1.Orgel en viool. 2.Voor de vrouw. 2.30 Zang en piano. 3.Knipcursus. 3.45 Gr.pl. <4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeo- lian-orkest. 6.30 Sportpr. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., me- deelingen. Eventueel Gr.pl. 8.15 Concertgebouworkest en solist. (In de pauze rep.) 10.30 Gr.pL 11. ANP-ber. Hierna Avro-dansorkest. 11.4512.— Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en 11—2.— KRO. de NCRV van 10 11.en 2.12.uur). 8.—9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkcursus. 3. Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Han denarbeid voor de jeugd. 5.15 Gr. pl. 5.30 Sopraan en piano. 6.30 Gr.pl. 7.Ber. 7.15 Voor postzegel verzamelaars. 7.45 Rep. 8.ANP- ber., herh. SOS-ber. 8.15 Oranje- Harmonie-Kapel. 9.Over Zor genkinderen en over hun onder wijs, causerie. 9.30 Verv. concert. 10.ANP-ber. 10.05 Bariton en piano. 10.45 Gymnastiekles. 11. 12.Gr.pl. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12.10 Alfred van Dam en zijn Orkest. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gr.pl. 1.35 BBC-Midland-orkest. 2.35 Gr.pl. 3.10 Klankfilmmuziek. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 The New-Year in Paris, causerie. 5.20 Joe Kaye en zijn Band. 6.Het Welbeck-kwar- tet. 6.20 Ber. 6.4P BBC-Empire- orkest. 7.20 Orgelspel. 7.50 Solis tenconcert. 8.20 B. Frankel en zijn orkest. 9.05 Spain, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Pianovoordr. 10.20 Kerk dienst. 10.40 BBC-Variété-orkest. 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 cn 10.40 Gr.pl. 12.40 Cantrelle- orkest en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Radiotoo neel. 8.35 Gr.pl. 8.5012.05 Opera- uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 O. Fricke's orkest. 7.50 Erich Börschel's orkest. 8.50 Orgelconcert. 11.20 Stedelijk Orkest van Trier. 1.35 Omroep- schrammelensemble. 3.20 Koorcon cert. 5.Violen en piano. 6.30 Radiotooneel met muziek. 7.20 Om roeporkest en -koor. 9.50 Kurt Reh- feld's orkest, balalaika-orkest, Stutt- garter Volksmuziek en solisten. 10.5011.35 Koorconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Zang. 1— Om roeporkest. 1.50 Zang. 2.2.20 Gr. pl. 5.20 Omroepdansorkest en gr.pL 6.50 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest en gr.pl. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroépsalon- orkest. 1.302.20 Gr.pl. 6.35 Om- roepsalonorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroepsymph.-orkest. 8.50 Radio tooneel. 9.45 Verv. concert. 10.20 11.20 Koor Pro Musicali Arte en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7,20 Der Bettelstudent, operette (gr.opn.) 9.20 Ber. 9.50 Cello en piano. 10.05 Scheepsweerber. 10.20 11.20 H. Busch' orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.35, Parijs Radio 10.3512.05, Luxemburg 12.0512.20, Parijs R. 12.20—13.20, Brussel VI. 13.2014.20, Lond. Reg. 14.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 19.05, Boedapest 19.0519.20, Straatsburg 19.2020.20, Rome 20.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.05—20.20, London Reg. 20.2021.05, Droit wich 21.0524. Lijn 5: Diversen. TWEE GOOISCHE INBREKERS GEPAKT. Eenigen tijd geleden werd er door buren ontdekt dat in een villa aan den Nieuw Bussummerweg te Huizen, die onbewoond maar gemeubileerd was. ingebroken was. De eigenaar, die te Amsterdam woont, stel de later vast, dat er tenminste twintig meubels moesten zijn ontvreemd, o.a. een Friesche hangklok. De politie heeft dezer dagen bij een opkooper te Hilversum de klok teruggevonden. Het verdere onder zoek leidde tot de arrestatie van den 30- jarigen C. B., die vroeger te Huizen heeft gewoond en thans te Hilversum eveneens een minder gunstigen naam heeft. Hij wil de geen medeplichtigen noemen, maar gis teren is zijn kameraad C. V. aangehouden. Beiden hebben bekend, dat zij den diefstal in eenige dagen tijds successievelijk heb-, ben gepleegd. Zij gebruikten voor het ver voer een driewielige bakfiets en een groote handkar. Er is reeds veel van het gestolene opgespoord. DE ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOENBOND. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Militairen, Pensioenbond heeft zich met een adres gericht tot den minister van defensie, waarin het zijn teleurstelling uitspreekt over het antwoord van dien bewindsman op de van verschillende zijden in de Tweede Kamer geuite wenschen ten aanzien van. de gepensionreerde oud-mili tairen, die buiten de militaire Pensioenwet 1922 vallen. Aan dit adres is een memorie van toe lichting en 'n overzicht van de tot stand gekomen verhoogingen der Indische pen sioenen en van de maxima pensioenen der gepensionneerden van land- en zeemacht van voor 1918, toegevoegd, alsmede een overzicht "an de conclusies waartoe de leden der Kamer, die over dit onderwerp het woord voerden, zijn gekomen. Het hoofdbestuur verzoekt den minister alsnog aan de wenschen van de gepen- sionneerde oud-militairen tegemoet komen. VERDRONKEN SCHATTEN IN AMSTERDAMSCHE GRACHT. Groot aantal zilveren voorwerpen opgehaald. In verband met de arrestatie van een groot aantal inbrekers, die onlangs in de provincie Noordholland hebben geopereerd, heeft de politie gisteren doen dreggen inde Lijnbaansgracht te Amsterdam. Volgens de verklaring van een der arrestanten, die in Haarlem gevangen zit, zouden hij en zijn vakgenooten in deze gracht een groot aan tal zilveren gebruiksvoorwerpen, afkomstig van een inbraak in een villa te Heemstede, hebben geworpen. Bij het dreggen is geble ken, dat de arrestant de waarheid had ge sproken. Een groot aantal zilveren voorwer pen is uit het water opgehaald. UIT DANKBAARHEID. Een Spanjaard, die te Bussum vertoeft en redenen heeft om niet naar zijn land terug te keeren en dankbaar te zijn voor de gast vrijheid, die hij hier geniet, heeft de uit rusting van twee luiermanden voor zijn rekening genomen. Zij zullen door de vereeniging Ziekenzorg worden uitgereikt. Door ALAN DARE. 47) „Je houdt ervan, en je zult van mij ook houden'", zei hij. „Je kunt er niets tegen doen. Het is het lot". Met een kreet van schrik bevrijdde zij zich, maar het volgend oogenbljk greep hij haar weer vast en hield haar in een ijzeren greep gevangen. „Kijk mij aan kijk!" Onwillekeurig wendde zij het hoofd om. Haar blik werd door zijn hypnotiseerende oogen gevangen gehouden. „Wij beiden zij voor elkander bestemd. Ik ben voor jou herboren een geheel andere map. Eens haatte je me, nu niet meer. Ik wil je vergetelheid schenken en je zult gelukkig zijn. Volg mij nu!" In haar hypnotischen toestand deed zij, wat haar verzocht was. Zü hielden bij de draaideur stil. Met zijn voet drukte hij op een bepaalde plaats op den grond en de rots draaide in het rond. Toen zij in de andere kamer waren, legde hü zijn handen op den eersten van een kleine rij marmeren pilaren en draaide dien een kwart slag om. Oogenblikkelijk sloot de deur zich, waardoor zij waren binnengekomen, „Eindelijk!" mompelde hij.. HOOFDSTUK XXVI. Een aanwijzing. In den tusschentijd had Kennedy alle folteringen der hel uitgestaan. Toen de dagen verstreken, verliet hem alle hoop. Honderden keeren had hij den tempel doorzocht. Eindelijk was hij gedwongen, de eenig mogelijke oplossing te aanvaarden. „Hij moet zijn weggeaan, Hornblow!" zei hij. „Het heeft er veel van. Wel, je hebt alles gedaan, wat een mensch doen kan". „Ja, en ik heb jammerlijk gefaald", ant woordde hij bitter. „Het is afschuwelijk!" Hornblow stond op, op de geïmprovi seerde kruk steunend, die hij gedurende de afgeloopen dagen had gemaakt. „Dat gaat beter", mompelde hij. „Ik zal dezen stok over een paar dagen kunnen weggooien. Kennedy, wat ga je nu begin nen?" „Wat schiet er anders over, dan terug te keeren!" „Dat schijnt werkelijk het eenige, wat we kunnen doen Als Phenuit pas kort weg is, hebben we nog kans, hem in te halen. Wij hebben ten minste de muildieren". „Hij heeft er misschien een paar van de inboorlingen in de vallei!" Hornblow knikte. Hij had alleen gepro beerd, zijn vriend wat op te wekken, maar zelf vreesde hij het ergste. „Wat een duivel!" bromde hij. „Dan zit ten we nog met Katinka. Wat wil je met haar beginnen?" Kennedy schudde het hoofd. Op dat oogenblik was Katinka uit. Met ongeloof lijke snelheid was zij genezen van haar wond. Hornblow had haar tegen elke licha melijke inspanning gewaarschuwd, maar zy had zijn waarschuwing in den wind ge slagen. Net als Kennedy had zij naar Phe nuit gezocht, om een reden, die niet zoo veel van de zijne verschilde. „Zij is niet normaal!" zei Hornblow. „Die wond had haar drie weken rust moeten kosten, en nu loopt zij al rond. Het ver wondert mij, dat zij niet geprobeerd heeft, te ontvluchten". „Ontvluchten! Het kan haar totaal niets schelen, wat wij doen. Haar heele wezen heeft zich op dien duivel Phenuit gecon centreerd. Ik denk, dat ik haar maar zal laten loopen, als wij weer in de beschaafde wereld terug zijn". „Dat zou ik niet doen", zei Hornblow. „Zij heeft je heel wat zorg op den hals gehaald. Ik twijfel er niet aan, of je kunt haar een heelen tijd gevangenisstraf be zorgen". „Dat kan wel zijn, maar ik heb toch met haar te doen. Zij is jaren lang degeen ge weest, die de kastanjes voor dien duivel uit het vuur heeft gehaald. Ik kan niet nalaten, haar volkomen onverschilligheid voor straf te bewonderen". „Geloof je, dat zij ons alles verteld heeft, wat zij weet?" „Ja. Zij verlangt er even hard naar, Phe nuit te vinden, als wij zelf. Hornblow, ik ga meteen maar inpakken". „Dat lijkt mij werkelijk het beste. Het is heel onwaarschijnlijk, dat Phenuit hier nog is. Behalve mijn been, ben ik zoo gezond als iets. We zullen zoo snel mogelijk terug- keeren, nacht en dag. Hij moet weer naar het jacht terug zijn. Het is ellendig". Kennedy zei niets, maar aan zijn gezichf was duidelijk te zien,- dat hij tot in het diepst van zijn ziel geschokt was. Zes da gen waren verloopen, sinds hij Maxine het laatst had gezien zes vreeselyke dagen, die zijn geheele verdere leven in zijn ge heugen zouden blijven Maar hij telde zijn eigen lijden niet als hij dat vergeleek bij wat zijn vrouw moest uitstaan. „Ik zal de muildieren bij elkaar drijven", zei hij. „Wij hebben heelemaal geen levens middelen meer, maar in een van de dor pen in de vallei zullen we wel wat kun nen koopen". Het kostte hem een vol uur, want twee der dieren hadden zich, op zoek naar voed sel, een heel eind verwijderd. Toen hij terugkwam, las Hornblow juist het laatste gedeelte van Phenuits manuscript, dat hij sinds zijn verwonding niet meer ter hand had genomen. „Kennedy, ik heb iets ontdekt", zei hij opgewonden. Kennedy keek hem snel aan. „Neen, niets van haar, oude jongen. Maar ik geloof, dat ik ontdekt heb, om welke reden Phenuit hierheen is gekomen". „Het kan mij geen zier schelen". „Toch is het interessant fantastisch. Aan het eind van het manuscript is een stamboom van de dynastie van Kamatexl, die volgens Phenuit over dit land regeer de. Het vreemde van Kamatexl en zijn va der en zijn grootvader, is dat zij allen meer dan vierhonderd jaar regeerden", „Onzin!" „Dat lijkt in het eerst zoo, maar Phenuit beroept zich op verschillende inscripties, die hij op verscheidene plaatsen gevonden heeft en die zijn bewering schijnen te be vestigen. Wacht eens! Het is Phenuits the orie, dat de Maya's al wat zij wisten leer den van een veel knapper volk, dat eeuwen en eeuwen vóór hen van de aarde verdween de Atlantiers. Hij beweert, dat Atlantis werkelijk bestaan heeft en dat, na de vreeselqke catastrofe, die dat eiland vernietigde, eenigen van zijn pries ters erin slaagden, verschillende aangren zende landen, Afrika en Amerika, te be reiken. Zooals je je misschien herinnert, zegt men, dat er in Egypte vóór de eerste dynastie een Atlantische kolonie was". „Ik meen dat ergens gelezen te hebben". „Phenuit gelooft, dat de Atlantiërs, die hier kwamen, een groot geheim openbaar den aan de Maya priesters niets meer of minder dan het geheim van het Leven en den Dood. Het Levenselixer". Kennedy haalde de schouders op en lachte. „Wacht nog even! Men kan niet al te ongeloovig zijn als men bedenkt, wat voor man Phenuit is. Hij beroept zich op het vreemde feit, dat Kamatexl en zijn voor ouders meer dan vier eeuwen hebben ge leefd. Een ander vreemd feit is, dat de ge heele Kamatexl-dynastie, waarvan melding wordt gemaakt, zelfmoord pleegde". „Dat snap ik niet". „Het is heel eenvoudig. Zij kondan geen natuurlijken dood sterven. Zij moesten zichzelf van het leven berooven, als zij het voortbestaan moede waren. Maar nu komt het vreemdste. Phenuit ontdekte dat de laatste koning, die geen kinderen had, be sloot het geheim te openbaren aan den geen, die het wenschte te leeren kennen. Hij had een gouden oog, dat voor het beeld Abu gemaakt was, en daarop schreef hü in het geheimschrift der priesters een mede deeling. Vijftien jaar geleden kwam Phe nuit hier, om deze zaak te onderzoeken. Hij vond den God Abu, maar het oog zat er niet in". Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6