Luchtaanvallen! AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste AedcfUm £and= en Jwutouw Staatsloterij Stilte voor den storm Kranten-concurrentie in Baarn. Paleis Soestdijk verbouwd. Verbouwing zoo goed als gereed. De roofmoord te Vlissingen, HEILOO ft ft ft TWEEDE BLAD. (Van onzen R.-redacteur.) Baarn, 4 Januari 1938. Het Badhotel in Baarn vertegenwoor digt cp het oogenblik nog de Absolute Rust. Zoo absoluut dat geen relativi teitstheorie daar afbreuk aan kan doen. Des te dreigender zal in dit geval de storm zijn die deze absolute stilte zal volgen. Getuige de thans nog zwijgende Telex-apparaten, de doodsche, verlaten schrijftafels en leege telefooncellen die in de komende dagen den krantenman in staat zullen stellen zijn nieuws koortsachtig te spuien. Het is een vergissing dat slechts binnen- landsche, dat wil zeggen Nederlandsche journalisten hun tenten in het Badhotel te Baarn zullen opslaan. Ook buitenlandsche kranten-mogendheden zullen hier met alle middelen duelleeren. Op het slagveld van telefoon, telegraaf, pen en inkt. Und Geld spielt keine Rolle Getuige de Engelschman die vandaag zijn entree in het Badhotel maakte met de tus- schen neus en lippen door gesproken wensch een eigen, zéér aparte telefoonverbinding te hebben met Engeland. „The Daily Telegraph Waarop hem medegedeeld werd dat aan zijn wensch gaarne gevolg gegeven zou wor den, als het tenminste mogelijk was. En als het mogelijk was, dan zou dit enorme kosten met zich mede brengen. Een nuchter en vooral zakelijk Hollandsch constateeren van een (financieel) feit alzoo, welk constatee ren min of meer tevens een waarschuwing inhield voor geldverspilling. Holland won! Want de Engelschman liet een dergelijke waarschuwing niet op zich zitten en waaide met een geresigneerd ge baar alle zakelijke moeilijkheden' weg. Als hij wil, (of als hij mag) krijgt hij z'n lijn. Rest de oplossing van het vraagstuk wat zijn collega van de Daily Express zal die nen te doen om hem te overtreffen. Maar dat is een buitenlandsche kwestie waar de Nederlandsche organisatie van het heuglijk gebeuren niet of weinig mede te maken heeft. Hun organisatie is perfect. Vijf telex- foestellen zijn hier opgesteld. Nog worden zij getest door het P.T.T.-personeel en men rekent blijkbaar niet eerder dan Vrijdag op het plaats vinden van de geboorte van van Prinsje of Prinsesje. Want tot en met Donderdagavond mag er gebouwd of ver beterd worden aan de toestellen die te zijnertijd door een paar aanslagen op de toetsen het heuglijk nieuws in vrijwel alle deelen van ons land zullen verkondigen. Men heeft immer gedacht dat aan de macht van de Pers niet kon getornd worden. Toch gaat deze gedachte in dit geval niet op. Want niet de Krant (als begrip mag ze wel een hoofdletter hebben) zal het nationale nieuws het eerst vernemen, want dat is voor de militaire autoriteiten weg gelegd die dag en nacht in het Badhotel in Baarn vertoeven. Een aparte lijn met het paleis is ter beider behoeve aangelegd en er zal niet onaanzienlijk speling zijn in den tijd waarop het militaire gezag de Geboorte wéét en de krantenautoriteien zulks mogen weten. Dat is te billijken door de wetenschap, dat het per slot van rekening de saluut-batte- rijen, die in verschillende deelen van ons land zijn opgesteld, moeten zijn die door hun gebulder de blijde gebeurtenis moeten aankondigen. Officieel gaat vóór nieuws. De eerste-luitenant der artillerie Couzy en de res. eerste luitenant Buma der cava lerie, vertegenwoordigers van het Departe ment van Defensie zullen de eersten zijn die buiten het Paleis de gelukkige mare zullen vernemen. Zij zullen het zijn die via voor hen gere serveerde telefoonlijnen de saluut-batte- rijen indirect het bevel tot vuren geven. De batterij in Baarn zal wel de eerste zijn die het commando „Stuk vuur"! zal op volgen. En in lagen vuur, dat wil zeggen om de 15 seconden een schot, zal elk der vier vuurmonden der wereld kond geven „Er is een Oranje geboren". Hecht is de samenwerking tusschen hen die voor deze snelle en luide kennisgeving zorg dragen. Twee wachtmeester-ordon nansen zijn beurtelings aanwezig in het Badhotel. De stuks-commandanten en het bedienend personeel zijn geconsigneerd. Ten allen tijde weet men waar zij zich bevinden. En als het oogenblik gekomen is waarop men gereed moet zijn, zullen de vier stuk ken geschut, vier vuurmonden met vier caisson-achterwagens waar in zich een aantal losse schoten bevindt ten bedrage van 240, in de weide aan den Eemweg in stelling gebracht zijn. Met een volledige bezetting die in de uren, desnoods de da gen, welke verloopen tot het verlossend bevel, aan de plaats vastgekluisterd zal "blijven. Het drukvertier is wél in de lucht. Ook ten aanzien van het Badhotel in Baarn waar op het oogenblik dat wij dit schryven, de Absolute Rust geluidloos regeert. (Ongecorrigeerd.) DE PRINS TERUG OP SOESTDIJK. Zend een gelukstelegram! Naar gebleken is bestaat bij velen de be hoefte den prins met zijn herstel geluk te wenschena Ten einde de gelegenheid te ge ven dat deze blijken van medeleven een fees telijk aanzien hebben, wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor deze gelukwenschen het gebruik van een gelukstelegram op de formulieren LX 1 en LX 4 een passend mid del is. Zij zullen door den telegraafdienst in bijzondere daarvoor gemaakte omslagen aan Z.K.H. worden afgeleverd. Het verdient aanbeveling de geluk wenschen vóór of op Vrijdag 7 Januari aan de kantoren aan te bieden. Voor een bedrag van 10 cent kan een af schrift op hetzelfde formulier als het oor spronkelijke worden verkregen. Deze af schriften worden later aan de opgegeven adressen besteld. terwijl de keuken-afdeeling en verdere dienstvertrekken in de benedenverdieping plaatsing vonden. Aan de achterzijde van het paleis werd een filmzaal aangebouwd, die wordt uit gerust met een volledige geluidssmalfilm- installatie, terwijl ten slotte nog te noemen is de turnzaal, die aan het einde van den ronden vleugel is gelegen. Aangezien het prinselijk paar voor de in richting van alle kamers persoonlijk aan wijzingen geeft en hiervoor nog niet ten volle gelegenheid was in verband met het verblijf van hunne Koninklijke Hoogheden te Amsterdam, kon de meubileering nog niet geheel worden voltooid en zal het nog eenigen tijd duren, alvorens afbeeldingen voor publicaties kunnen worden gemaakt. DE TOESTAND VAN HOFJAGER SPEK. Hij kan het ziekenhuis nog niet verlaten. De behandelende geneesheer van den hofjager Spek, die bij het ongeluk, dat Z.K.H. prins Bernhard op 29 November j.1. heeft getroffen, eveneens gewond werd, dr. C. Knapper, verstrekte ons hedenmiddag te kwart voor twee het volgende communiqué: „De hofjager Spek kan het zieken huis nog niet verlaten, hoewel de ope ratie aan de knie als geheel geslaagd beschouwd kan worden. Heden heeft hij voor het eerst geloopen. De bewegings mogelijkheid van de knie is goed. Zijn physieke toestand is gunstig. (w.g.) dr. C. Knapper". Het Algemeen Comité tot Aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk deelt ons het volgende mede: De verbouwing van den Baarnschen vleugel van het paleis Soestdijk tot prinselijk kwartier is thans zoover ge vorderd, dat dit in gebruik kon worden genomen, al zal de afwerking van een deel der vertrekken nog eenigen tijd vereischen. Aan de achterzijde zijn gelegen de kamer van de prinses, die van den prins, de eet kamer en de ontvangkamer-bibliotheek, welke vertrekken op een groot terras uit komen, van waar af men een prachtig uit zicht heeft in het park met den vijver. Boven deze kamers werd de slaapkamer-afdeeling ingericht. De kinder-slaapkamer is boven de speel kamer gelegen aan het begin van den ronden vleugel. Deze vertrekken konden zoodanig worden gesitueerd, dat zij volop zon krijgen. In den ronden vleugel bevinden zich de vertrekken voor de logé's en het personeel, ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE NIJMEGEN. Eén doode. Gisterenavond is de heer W. A. Bachmann, die met zijn vrouw en zijn 13-jarige zoon per auto van Dusseldorf naar Nijmegen terugkeerde op ongeveer 40 K.M. van de grens, tusschen Goch en Kleef, bij het uit wijken voor een konijn, dat op den weg sprong, met zijn wagen geslipt en tegen een boom gebotst. De schok kwam zoo he vig aan, dat mevrouw A. Bachmann vrijwel op slag dood was. De zoon werd vrij ernstig gewond, terwijl de heer W. Bachmann er zonder ernstige verwondingen afkwam. De auto werd zwaar beschadigd. De daders in arrest. Onder de talrijke mededeelingen, welke na het bekend' worden van den moord op het echtpaar Louwereins in het café „Keersluis" aan den Koningsweg te Vlis singen, in den nacht van 3 op 4 Maart 1937, op het commissariaat van politie te Vlissingen binnen kwamen, bevonden zich de verklaringen van den caféhouder D. en diens huishoudster. Zij verklaarden, dat het door D. gedre ven café „De Ruyter" in den avond van 3 Maart 1937 tweemaal bezocht was door twee vreemde varensgezellen, van wie zij een nauwkeurig signalement wisten te geven. Het was hun opgevallen, dat deze mannen onrustig waren en telkens op de klok keken, en dat, voor hun vertrek tusschen elf uur en middernacht, een van hen om een taxi vroeg, waarop de andere zijn metgezel aanstootte en zeide: „Geen taxi, het is maar tien minuten! loopen". Door den commissaris van politie te Vlissingen zijn de signalementen van deze twee varensgezellen gepubliceerd met het gevolg, dat in de maand April 1937 iemand zich by de politie te Rotterdam vervoegde en daar mededeelde, dat hij de personen overeenkomende met het signalement, ge zien had. Het onderzoek leidde ertoe, dat, toen de K. begin Augustus 1937 met het s.s. „Stad Haarlem" uit Zuid-Amerika terugkeerde, hij op den Waterweg bij Hoek van Holland door den rechercheur Kumtkes, die het schip per sleepboot tegemoet was gevaren, terwijl tegelijkertijd B. te Maassluis werd aangehouden, gearresteerd. Zij werden op transport gesteld naar Middelburg en daar aan de justitie voorgeleid. Aanvankelijk ontkenden beiden hard nekkig iets met de zaak te maken te heb ben, al gaven zij toe, in den avord van 3 Maart 1937' tweemaal het café „De Ruy ter" te Vlissingen in de Emmastraat te hebben bezocht. In den loop van de maand September evenwel gaf de verdachte B. toe. op den bewusten avond in gezelschap van de K. het café „Keersluis" te hebben bezocht. Eenige üagen later legde B. een gedeeltelijke bekentenis af, waarin hij toe gaf met den veidachte de K. bij den moord betrokken te zijn. De K. hield zijn on schuld vc'. Wel verklaarde hij, den gehee- len avond in gezelschap van B. te zijn geweest. Tijdens het vooronderzoek kwam de justitie tot de overtuiging, dat nog een derde verdachte in deze zaak de hand moest hebben gehad, hetgeen den officier van justitie aanleiding gaf, een vordering tot gerechtelijk vooronderzoek tegen D. van T., geboren te Vlaardingen op 24 April 1911, varensgezel, wonende te Maas sluis, en tevens zijn gevangenneming te vorderen, welke door de rechtbank ge last werd. Van T. bevond ziek op de terugreis van Madagascar naar Nederland en op den avond van 25 December 1937, toen de sleepboot „Schelde", den Waterweg bin- nenstoomde, werd ook hij door den re chercheur Kuntkes, die het schip tegemoet was gevaren, aan. boord aangehouden en vervolgens op transport gesteld naar Mid delburg, waar ook hij in het huis van be waring werd ingesloten. Ook tegen van T. bestaan zeer bezwa rende aanwijzigingen. Het onderzoek, dat zeer ingewikkeld is, zal naar alle waarschijnlijkheid nog gerui- men tijd in beslag nemen. DE GOUDDIEFSTAL TE UTRECHT. Wederom vier arrestaties verricht. De Utrechtsche politie heeft in samen werking met de centrale recherche in Am sterdam de laatste dagen wederom een viertal arrestaties verricht in verband met den gouddiefstal aan het tandheelkundig instituut te Utrecht, gepleegd in den nacht van 22 op 23 October 1937. Het onderzoek naar de daders van dezen geraffineerden diefstal leidde spoedig naar Amsterdam, waar de politie beslag wist te leggen op het grootste gedeelte van het gestolen goud, dat inmiddels in Amsterdam reeds was ver smolten en verhandeld. Maandag werden nog twee Amsterdam mers gearresteerd, ni. een 26-jarige chauf feur en een 25-jarige schoenmaker en gis teren een 38-jarige koopman, die vroeger in Utrecht woonde, doch thans zonder vaste woonplaats veel in Amsterdam vertoefde. De politie is er van overtuigd, thans ook de daders te hebben gearresteerd, doch nog niet allen, die in het complot waren betrokken. EEN BUITENKANSJE VOOR VISSCHERS Een merkwaardig verschijnsel heeft zich voorgedaan in de wateren ter reede van Istanboel en den Gouden Hoorn (Turkije), die plotseling overstroomd werden met ont zaglijke hoeveelheden visschen van alle af metingen, afkomstig uit den Bosporus. Dui zenden inwoners van de streek hadden hier door een buitenkansje, daar de visch op ge makkelijke wijze kon worden bemachtigd, en met emmers, manden en alles wat ervoor in aanmerking kwam, werden tientallen kilo's visch buitgemaakt. Het zonderlinge verschijnsel is, naar men gelooft, een gevolg van de groote koude in de Zwarte Zee, die de dolfijnen naar de warmere wateren der Middellandsche Zee drijft. Andere groote visschen, die zich door de dolfijnen achtervolgd wanen, jagen op haar beurt de kleinere visschen op, die in grooten getale naar de Gouden Hoorn trek ken. DE ONRUST WORDT GROOTER. Uit verscheidene deelen van Palestina worden overvallen en gevechten gemeld. De trein van Lydda naar Jeruzalem werd beschoten, zonder dat evenwel slachtoffers zijn te betreuren. Op den weg van Hebron naar Jeruzalem, welke op het oogenblik een van de gevaarlijkste punten van heel Palestina is, werd geschoten op auto's en autobussen, te Caiffa werd een reiziger gewond. Naar Hebron zijn pantserwagens ge zonden om de orde te bewaren, talrijke welgestelde inwoners hebben de plaats verlaten om te ontkomen aan het betalen van gemeenschappelijke boete van 2750 pond sterling, welke de plaats is opgelegd. De krijgsraad te Nazareth heeft een Bedoein tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, wegens het in bezit hebben van wapens. Men had in' zijn temt een Europeesch geweer met munitie gevon den. Een Arabier werd tot vijf jaar gevan genisstraf veroordeeld, wegens het in be zit hebben van munitie, terwijl vier Ara bieren gearresteerd zijn, verdacht van betrekkingen met de terroristen te onder houden. Het toenemen, van de ongeregeldheden, welke samenvalt met het publiceeren van het Witboek van Ormsby Gore, bewijst de onrust van de Arabische bevolking. LEZINGEN-SERIE VAN „LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ". Onder verwijzing naar een bekendma king in dit nummer kunnen wij omtrent doel en opzet van dit vijftal cursus-avonden nog het volgende melden: Het bestuur van de af deeling Noordhol land van den Nationalen Bond „Landbouw en Maatschappij" heeft zich afgevraagd op welke wijze de leden van zijne afdeelingen het meest intens op de hoogte zouden kun nen komen met de heele doelstelling van Landbouw en Maatschappij. Voor de jeugd toch worden economische cursussen gege ven en allerlei andere maatregelen tot economische, sociale, cultureele en politieke scholing genomen, maar de oudere leden, die meestal den tijd niet meer hebben om langdurige cursussen te bezoeken, en die in Prins Bernhard verliet hedenmorgen het Burgernwhuis. De auto s op weg naar Soestdijk. ons vereenigingszieke land ook eene beden kelijke vergadering-moeheid beginnen te vertoonen, hoe zullen zij aan de toch zoo broodnoodige ontwikkeling en scholing komen? En hoe zullen zooveel plattelan ders, die nog altijd van verre blijven staan eens een keer in kort verband en toch diep gaand met de beginselen van L. M. in aanraking kunnen komen? Deze vraag stellen was haar beantwoor den. Het antwoord is de acterstaande cur sus, die (zulks in vergelijking met de Volks universiteit) een soort plattelands-univer siteit bedoelt te zyn, welke beginnend bij de grondleggende gedachte, dat een streven als de strijd om sociale rechtvaar digheid van L. M. vooronderstelt eene zekere kennis dier gerechtigheid (dat dus de maatschappij-beschouwing van L. M. eene levens- en wereld-beschouwing ver- eischt), waarop het streven van L. M. rusten moet, de beginselen van L. M. hoopt te onderwijzen in hunne cultureele, economische, sociale en practisch-politieke beteekenis. De opzet van het geheel is aldus, dat het geheele kwartet van sprekers steeds op iederen der onderscheidene cursus-avonden aanwezig zal zijn teneinde aldus een samenhangend geheel voor de deelnemers op te bouwen, waarna op een vijfden avond de gestelde vragen door ieder der sprekers zullen worden beantwoord en eene samenvattende discussie zal plaats vinden. KENNEMERLAND. De vlugge handel, bijna altijd regel na de feestdagen, is deze keer uitgeble ven. Er was geen groot verschil ir de pryzen, tenzij voor die producten waarvan een klein kwantum is of voor het neusje van de zalm. Want we merken het aldoor op: voor le kwaliteit van bekende aan voerders, is altijd kooplust. Het is zeker wel de kool die de markt beheerscht en daarvan hebben de spruiten het leeuwenaandeel. eD prijzen waren aan den lagen kant en wel van 5.5010 en voor extra kwaliteit van 11 tot 13 per 100 kg. Voor de overige koolsoorten was weinig interesse. De prijzen voor roode kool waren van 35.50 en voor savoye kool van 2 tot 3.40. Boerenkool was heele- maal niet in trek en maakte een prijsje van 1.50 tot 2.80, alles per 100 kg. Witlof, welke tot heden met in kwaliteit uitmuntte, wordt steeds beter en de prijzen bewegen zich in stijgende lijn en wel van 8.50 tot 20 per 100 kg. Hoewel er in andijvie weinig handel is, was de prijs een ietsje hooger; de noteering 0 30 tot 0.55 per kist. Uien staat ongeveer op een prijs van 9.50, de drielingen 6.50 per 100 kg. Prei, waarin weken geen gang in was, werd nu vlugger afgenomen en tegen ver hoogde prijzen van 2.50 tot 4 per 100 kg. In bosgroenten was voor een be perkt kwantum meer handel. De prijzen waren iets hooger. De noteering was: bospeen 5 a 11.50, selderie 5 a 6.20, peterselie 2 a 2.55, per 100 bos. De handel in vruchten was iets beter* al geven we toe dat de kleine aanvoer van beteekenis is geweest. Goudreinetten maakten een prijs van 13 a 15.50, pre sent van Engeland 14 a 16.50, keuken vruchten 4.50 a 8, druiven 32 a 38, alles per 100 kg. De overige aanvoer on veranderde prijzen. Het mysteriespel „De vijf blijde geheimen". Het is zeker wel een unicum, dat een tooneelspel van kinderen drie avonden een volle zaal trekt en men nadien nog velen moet afwijzen. „De vijf blijde geheimen" en de operette in 4 bedrijven, alles onder regie van den heer en mevr. Pretorius, heeft aller aan dacht getrokken. Op de laatste avond heeft een der kinderen aan den heer en mevrouw Pretorius bloemen aangeboden. Dinsdag avond werd een voorstelling gegeven voor de St. Willibrordusstichting. (Niet officieel) 4de Klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 5 Januari 1938 Hooge Prijzen 1500— 1343 200— 14670 100— 373 2072 11158 Prjjzen van f 65. 680 1039 1057 1217 1224 1261 1536 1541 1600 2554 2821 2884 3031 3167 3279 3349 3356 3698 3756 3818 3992 4534 5213 5500 5514 5564 5850 6026 6338 6648 6942 7107 7228 7390 7398 7471 7536 7567 7870 7920 8615 9391 9491 9749 9790 9868 9929 10318 10515 10717 10722 10825 10837 11564 11631 11900 12543 12714 12950 13147 13232 13375 13726 13813 14084 14261 14567 14607 14997 15103 15126 15192 15263 15587 15999 16461 16564 16895 17158 17441 18170 18421 18471 18623 19311 19583 19639 19963 20087 20109 20176 20331 20412 20619 20886 .Verbetering 4e Klasse, 2e Lijst: 10322 m. z. 10332 van Woensdag 5 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k. koers 2.30-45. STAATSLEENINGEN. ioo»/4 1001%. 4 NederL 1934 3 Ned.-lndië 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkL 97»/. 97% 29 29»/, BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1541/, Handel Mij. Cert. v. 250 155 157% Koloniale Bank 131»/. 133% Ned. Ind. Handelsbank 137V« 138% 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 45% 45'/, Calvé Delft Ce*t. 86 87»/, NederL Ford 268 264 Philips Gloeil. Gem. Bezit 289 292-% Unilever 143% 146%-7 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 34 35% Anaconda 9 §22%, 231-% Bethleh. Steel 9 43% 45'/,.% Cities Service 9 1%, General Motors 22% 24%, Kennecott Copper 271/s 28%, R public Steel 12% 13J-% Standard Brands 6%, 6% Steel comm. 9 40'/, 42»/,-% U. S. Leather f 4% 4%r CULTUUR MAATSCH. H. V. A. 9 439% 443.% Java Cultuur 9 171% Ned. Ind. Suiker Unie 1 142 Vereen. Vorstenlanden 85% 86% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. i f 00 9k 85 Redjang Lebong 9 169 169 PETROLEUM. 356'/, 355% Kon. Petr 379% 366J-71 Perlak t 81% 82 Phillips Oil 28 29'/, Shell Union 9 12%. 12|-% Tide Water 10% 11%.-% RUBBERS. Amsterd. Rubber 9 208% 217 Deli Bat. Rubber 9 133% 143 144 141* 140 145 Serbadjadi 103% 106»/, Interc. Rubber 9 2% 2-3%, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot 9 126% 128-% Scheepvaart Unie 9 119 120% TABAKKEN. 233% 240-1 Oude Deli 287% 293 Senembah 9 280% 286% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 27% 27'/, Southern Pacific 13%6 14»/, Southern Railw. Cert. 8% 8% Union Pacific 62'/, 62% Canadian Pac. 9 5'/, 5% §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.79%, 1.79 Londen 8.98)4 8.98% Berlijn 72.40 72.35 Parijs 6.10 6.10 Brussel (Belga) 30.46 30.47 Zürich 41.56 41.56 Kopenhagen 40.12)4 40.12)4 Stockholm 46.32)4 46.32)4 Oslo 45.15 45.15 Italië 9.47)4 COLLECTIEVE RECLAME VOLDOET AAN DE VERWACHTNGEN. Reeds twee jaar stimuleert een orga nisatie uit de Engelsche graan- en meelhandel in samenwerking met een groot aantal bakkers het broodver- bruik. Na één jaar was het resultaat van deze campagne, die hoofdzakelijk met courantenreclame wordt gevoerd, reeds zeer bevredigend. Er waren namelijk 54.000.000 brooden van 4 pond meer verkocht dan in 1930, Dusdanig blijkt thans, na twee jaar het succes van de op deze wijze ge voerde actie, dat men besloot het reclamebudget voor 1938 te verhoo- gen. Het staat trouwens reeds vast, dat deze campagne in elk geval tot 1940 zal worden voortgezet. Beschermt U tegen de gevolgen ven Gij neemt voorzojgen teg®'1 brand, ziekte en natuurrampen- Waarom dan niet tegen He zoovee: ernstiger gevaar uit dt lucht? Doe hot nog! i

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8