Agenda tuchtoaa ■taaiste èerichtm Ontroerende plechtigheid te Bergen. Drie zusjes ten grave gedragen. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Voor kleine tuinen. Malversaties te Enschedé* Roofoverval in scène gezet. Laffe daad in Den Haag. EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Hedenmorgen zijn de jeugdige slacht offertjes van het vreeselijk auto ongeluk te Koedijk, Annie, Emmy en Willy onder geweldige belangstelling op de r.k. begraafplaats te Bergen ter aarde besteld. Drie blanke kistjes, omringd door flikke rende kaarsjes, staan voor in de kerk. Geen somber zwart, geen treurmuziek, geen rouwgewaden; bloemen sieren het altaar, alles is wit, het symbool der onschuld; de Engelen-Mis, 'n stille hulde aan drie nieuwe engeltjes, die in hun eeuwigdurend geluk hun ontroostbare ouders zouden willen toe fluisteren. „Lieve ouders, schreit dan niet, Omdat ik Uw huis verliet En deez' aarde vol van klagen. Hemelkransjes vlecht ik nu, Evenals hier d'Engelen dragen. Eén voor Moeder, één voor Vader. 'n Beklemmende stilte vult het kerkge bouw, als de schoolkinderen, in groote getale aanwezig, hun vriendinnetjes en speelmakkertjes langs zich zien uitdragen naar de plaats waaraan zij zelf wellicht nog nooit gedacht hebben. De belangstelling op het kerkhof is groot. Onder de aanwezigen merken wij o.a. op, de heeren MacDonald en Taapken en een van de redders, den heer Bakker uit Alk maar. Als de familieleden witte bloemen over het graf strooien, kunnen velen hun ontroe ring niet langer bedwingen. Aller gedachte gaan uit naar den vader en de moeder in het ziekenhuis, wier open plaats zij willen innemen; 'n onvervulbare taak, doch een sprekend bewijs van diep medeleven met de zwaar getroffen ouders en familieleden. Als alle diep onder den indruk den doo- denakker verlaten, blijven kinderen nog langen tijd bij het graf van hun vriendin netjes staan, totdat ook zij zichtbaar ge roerd huiswaarts keeren. DE BEGRAFENIS VAN DEN HEER VOGELAAR. Ter aanvulling van hetgeen wij nog gister middag over deze begrafenis hebben mede gedeeld, kan nog de tegenwoordigheid van diverse belangstellenden worden gemeld. Het bestuur van de Christelijk Historische Kiesvereeniging had zich by den stoet aan gesloten. Verder waren aanwezig vertegenwoordi gers van het bestuur van de Nat. Chr- Ge- heelonthoudersvereeniging, waarvan de overledene sedert een reeks van jaren voor zitter was. Aanwezig was ook een deputatie van het bestuur van den Christelijk Nationalen Werkmansbond waarvan de overledene eere voorzitter was. Namens de Christelijke scholen waren be stuur en hoofden vertegenwoordigd. En last not least was er natuurlijk de directeur van den Raad van Arbeid, de heer Vas Dias met den hoofdcommies, den heer Leestemaker en de ambtenaren André en Brouwer. Ook uit de groote belangstelling voor deze teraardebestelling blijkt welk een voorname plaats de heer Vogelaar in het openbare leven heeft ingenomen en hoe veel vrienden zijn vroegtijdig heengaan betreurd hebben. TERAARDEBESTELLING MR. C. VAN LOOKEREN CAMPAGNE. Op Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage is gistermiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. C. van Lookeren Campagne, oud-officier van justitie, laatstelijk te Alkmaar. Onder hen, die den overledene op het kerkhof de laatste eer bewezen, bevonden zich mr. Feith, president van den Hoogen Raad, mr. A. Fentener van Vlissingen, oud-president van den Hoogen Raad, mr. L. E. Visser, vice- president van den Hoogen Raad, mr. E. Jel- linghaus, president van het Haagsche ge rechtshof, mr. P. Polvliet, oud-president van het Haagsche gerechtshof, mr. K. W. Bre vet, eveneens oud-president van het Haag sche gerechtshof, mr. A. Brants, procureur- generaal bij het Haagsche gerechtshof, jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier, oud-vice-presi- dent van dat hof, jhr. mr. L. J. van den Brandeler, oud-procureur-generaal bij dat hof, voorts mr. J. G. Holsteyn, president van de rechtbank te Alkmaar, mr. W, A. Ubbens en mr. J. Krabbe, rechters in de rechtbank te Alkmaar, jhr. mr. L. A. van den Brande ler, griffier van die rechtbank, mr. E. H. Hij- mans, officier van justitie bij genoemde rechtbank, mr. G. L. Mens Fiers Smeding, oud-vice-president van het hoog gerechts hof in Ned.-Indië, en mr. W. Blokhuis, oud- kantonrechter. Voorts waren aanwezig mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van den Haag, dr. D. Hannema, directeur van het museum Boy mans te Rotterdam, jhr. H. A. van Doorn, oud-burgemeester van Oost en West Sou- hurg, mr. C. J. de Lange, notaris te Alkmaar, mr. dr. M. S. Koster, oud-secretaris-generaal van het departement van koloniën en vele anderen. In den stoet kwam nog mede de heer C. J. Hasselman, lid van den Raad van State. Aan de geopende groeve werd niet ge sproken. De oudste zoon van den overledene heeft voor de belangstelling dank gezegd. TOT GEZAGVOERDER BENOEMD. Onze oud-stadgenoot de heer B. W. Valk ia met ingang van 1 Januari 1938 aange steld tot gezagvoerder bij de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. KINDJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Het driejarig dochtertje van de familie B. te Binnenwoude, onder de gemeente Westwoud, is gisteravond, toen zij voor de woning speelde, door een personenauto be stuurd door en heer B. uit Wervershoof, aangereden. Vanochtend is het kind aan de bekomen verwondingen overleden. DE LEIBEDEKKING VAN DE VISCHMARKT. Een belastingbetaler men zie het in gezonden stuk in ons vorig nummer verzoekt ons te melden, dat hij bij de kostenopgave voor de leibedekking over een aanbesteding van 3000 heeft gespro ken en dat dit 1000 moet zijn. Wij hebben zijn copie nog eens even nagekeken. Er staat heel duidelijk dat het werk voor 3000 werd aanbesteed. In ons onderschrift wezen wij er reeds op, dat het bedrag belangrijk lager moet z{jn. VOOR DE JONGGEBORENEN. De heeren W. Schot en Zn. brandstoffen- handelaren op het Kwakelpad, hebben be sloten bij elke baby-uitzet een mud anthraciet cadeau te geven, zoodat niet alleen de Januari-baby's maar ook hun familieleden verwarmd kunnen worden. BIJZONDERE DIENST ISR. GEMEENTE. Het kerkbestuur der Israël. Gemeente alhier heeft ingevolge verzoek van B. en W. besloten op den nationalen feestdag des morgens van 1011 uur te Synagoge een bijzonderen dienst te houden. Mocht deze dag op een Zaterdag vallen, dan zal deze bijzondere dienst gehouden worden 's mid dags van 12 uur. VOOR DEN KRANIGEN REDDER. Gisteren is bij ons nog ingekomen van N. N. 1 waarmede het totaal op 16.26 werd gebracht. Voor heden verantwoorden wij: W. v. d. W. f 1; Succes 3.50. Totaal werd dus ontvangen 20.76. DE VESTIGINGSWET EN DE OUDERE MIDDENSTANDER. Terwijl over het algemeen jongere per sonen voldoende tijd en gelegenheid hebben de door de vestigingswet vereischte diplo ma's te behalen, is dit voor ouderen zeer bezwaarlijk. Gevolg gevend aan de gedane verzoeken heeft de minister van economi sche zaken zijn goedkeuring gehecht aan het afnemen van een in Juli van dit jaar te houden examen, recht gevend op het diplo ma „Algemeene Handelskennis", waaraan uitsluitend kunnen deelnemen personen van 25 jaar of ouder, die tevens gedurende ten minste 5 jaren als ondernemer, bedrijfslei der, beheerder of filiaalhouder werkzaam zyn geweest. Dit examen zal uitsluitend mondeling worden afgenomen en waarschijn lijk volgende jaren niet worden herhaald. Ouderen, die dit jaar niet aan het examen deelnemen, zullen dus in volgende jaren het zware examen, dat zoowel schriftelijk als mondeling wordt afgenomen, moeten afleggen. Door de Alkmaarsche Middenstands avondschool, uitgaande van de Alkmaarsche en de Christelijke Middenstandsvereeniging, wordt thans een cursus georganiseerd, welke half Januari zal aanvangen en voor dit examen opleidt. Ook voor hen, die niet aan de eerdergenoemde eischen voldoen, doch kennis willen maken met de nieuwste methoden van boekhouden, bedrijfsorgani satie, handels- en wetskennis, is deze cursus toegankelijk. Deze personen kunnen het speciale examen echter niet afleggen. Nadere bizonderheden vindt men elders in dit nummer. UITBREIDING RINGER'S CHOCOLADEFABRIEK ALKMAAR. Door de N.V. Chocoladefabriek v.h. H. Ringers te RotterdamAlkmaar is aan de firma F. H. Ringers Zoon opgedragen het ontwerpen en uitvoeren van de uit breiding der fabrieksgebouwen te Alkmaar. Het hoofdgebouw zal over een lengte van 49 M. worden vergroot, waardoor 4500 M2 meerdere werkruimte wordt verkregen. De uitslag van de aanbesteding van grondwerken voor de uitbreidimg van de Ringers-chocoladefabrieken te Alkmaar is als volgt: G. v. d. Kuijt, Alkmaar 2660. P. Bakker, Bergeru ft 2625. J. Baars, H.H.Waard ff 2187. C. Nieuwenhuis, Heiloo ft 1980.— J. Jansen en Zn., Heiloo ff 1850 Hogeluk, Alkmaar 9 1739. Nic. Vlaar, Alkmaar 1) 1735.50 W. Sonneveld, Heiloo ft 1685.— J. Kuijs, Alkmaar ft 1680.— De Moei en Hermes, Alkmaar f) 1650.— M. Hartog, Heemskerk ff 1589.— P. Groot, H H.Waard ff 1499. J. Stam, Alkmaar ff 1475. W. Buiter, Warmenhuizen ff 1309.90 G. J. van Veen, Oudorp if 1270.— A. Rus, Alkmaar ff 963.— A. Wetsteyni, Alkmaar tt 900.— J. J. Ouwens, .A'kmaar ff 830.— D. Beeldman, Bergen ff 700.95 H. de Ruiter, Alkmaar )t 658.— AANBESTEDING. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben hedenmiddag te Haarlem aanbe steed het onderhoud der provinciale wegen van het pontveer over het Noordzeekanaal by de Hembrug tot het strand te Castricum aan Zee en van den Spaarndammerdyk bij Spaarndam tot aan den Oostelyken Ring dijk van de Wijde Wormer. Laagste inschrijver was J. Oom* te Avenhorn voor 52.548. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verlamde vleugels (rom.-sens.); hoofdrol len Lida Baarova, Mathias Wieman. Toe gang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De kleine lord (amus.); hoofdrol Freddie Bar- tholomew. Toegang voor eiken leeftijd, lederen middag, half 3, matinee Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dc raadselachtige Mr. Moto (mysterieus); hoofdrol Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 6 Januari. In 't Gulden Vlies, optreden Chineesche magique Okito. Ciroote ritten speciale tarieven. FAILLISSEMENTEN. Op de griffie der Arrondissements-recht- bank alhier is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van J. van Zoelen, stoffeerder te Den Burg (Texel) met een uitkeering van 2.13 aan concurrente schuldeischers. OKITO. Okito lijkt veel op Tokio en daaruit zou men haast tot de conclusie komen, dat deze vermaarde illusionist een Japanner was. Toch is er een groot verschil tusschen een Japanner en een Chinees, een verschil, dat vooral tegenwoordig in het Verre Oosten nogal sterk tot uiting komt. Okito is een Chinees en zelfs wat wij hier in ons nuchtere Holland een rare Chinees zouden noemen. Want wie zal het hem nadoen om een levende eend uit het confectie jasje van den een of anderen meneer te tooveren, die vóór hy het tooneeltrapje was opgeklom men absoluut zeker wist, dat hy geen eend by zich had. Wie kan er goudvisschen in de lucht vangen, echte levende goudvisschen, die van den hengel afgehaald worden en in het water worden gedeponeerd. Wie kan er een lint doorknippen en de stukken weer aan elkaar branden, wie kan een gouden bal vrij in de lucht laten zweven en uit leege handen een collectie zakdoeken tooveren waarmee men een étalageraam van een manufacturenwinkel zou kunnen vullen? Okito kan het en hy kan. nog veel meer. Hij kan een schimmenspel opvoeren met geen ander materiaal dan zijn wonderlijke handen, een stukje pijp en een stukje hout dat een of ander kasteel moet voorstellen. Hij kan zelfs den tandarts een kies laten trekken en het zoo natuurlijk doen, dat men medelijden krijgt met de schim, die voor patiënt moet spelen. Okito is een zoon van het Hemelsche Rijk, een land, dat al vol mysteries was toen andere landen nog namen moesten krijgen. Okito heeft wonderbaarlijke din- géh van zijn voorvaderen geleerd en om dat hij geen Hollandsch spreekt komt hij ook niet in de verleiding het publiek te vertellen hoe hij dat allemaal klaar speelt. Hij draagt ontelbare jasjes, of laten wij liever zeggen Oostersche gewaden, over elkaax. Hij verwisselt zoo nu en da" eens van costuum en hoe men hem ook ziet, hy i; altijd interessant. Zijn wonderbaarlijkste uitvinding is het laten verdwijnen van een levende jonge dame. Zij verdwijnt niet alleen, maar zij verandert in een Neen, dat vertellen wij niet want Okito moet hier van avond voor de laatste maal optreden en als men wil weten, wat hy met die jonge dame uitvoert dan moet men dat zelf maar eens gaan bekijken. Niet minder interessant is een gooche laar, die tusschen de bedrijven door op treedt en over twee phenomenale eigen schappen beschikt. Hij is een geboren zakkenroller, die het publiek door zyn wonderbaarlijke vingervlugheid verstomd doet staan en hij is en dat is nog het merkwaardigste van dezen man een geheugenwor.der. Hij laat door de toeschouwers dertig willekeurige voorwerpen opnoemen en noemt ze daarna zonder haperen in de juiste volgorde, eerst van voren naar achteren en dan van achteren naar voren. Wie wel eens getracht heeft er zes of zeven te onthouden kan begrijpen over welk een wonderlijk geheugen deze man moet beschikken. Een trio piano, viool en violocel zorgde, onder leiding van den heer Willi Kohier, voor een zeer goede muzikale begeleiding. Okito treedt op in eigen décors, met kostbare instrumenten en in gewaden, die een kunstwerk van Chineesch borduursel zijn. Het is alles even verzorgd en wie een vroolijken avond vol verrassingen wil heb ben, moet nog eens naar 't Gulden Vlies gaan om Okito's mystieke kunst te be- kij ken. Alt de politie uw ilett tonder achterlicht Of- als 'n automobikit u niet mocht zien Dan kan u dat duur,te staan komen, terwijl u voor n paar kwartje» klaar kunt zijn 11 Maar let op 't„RlJKSKEUR"l D AS TO* BENT U VElfLICHT 11 ONZE POSTVLUCHTEN. Op -,e uitreis landden gisteren de Toren valk te Rangoon en de Valk te Alexandrië. De Ibis blijft wegens motordefect te Ran goon. De Oeverzwaluw (op weg naar de Nandoe te Bagdad) kwam te Alexandrië aan. Vanmorgen te 7.00 uur is het K. L. M.- vliegtuig PH-ALR Reiger met gezagvoer der E. E. Hulsebos van Schiphol naar Indie vertrokken. Meegenomen werd 512 K.g. briefpost en 23 K.g. pakketpost. Het K.L.M.-vliegtuig Pelikaan is heden op Schiphol geland. ALEXANDRIE—AMSTERDAM IN EEN RUK. Bijzondere prestatie van piloot van Balkom. Het K. L. M.-vliegtuig Wielewaal, gezag voerder van Balkom, is vannacht om kwart over één op Schiphol teruggekeerd. Zooals men weet had de Wielewaal de post, vracht en passagiers van de Nandoe, die te Bagdad is gestrand door motorstoornis, overgenomen. De Wielewaal was de vorige week zelf op de uitreis te Athene blijven steken ten gevolge van een motordefect. Toen dit ver holpen was, werd het toestel naar Bagdad gedirigeerd om in te springen voor de Nandoe, die zich op de thuisreis bevond. Van Balkom heeft een buitengewoon snelle vlucht gemaakt. Hij vertrok Dinsdag van Bagdad en kwam dien dag tot Alexandrië. Woensdag vloog hy in één ruk naar Am sterdam, met tusschenlandingen te Napels, Marseille en Parijs. Zoo heeft hy den achterstand van de Nandoe, die Dinsdag op Schiphol had moeten aankomen, op schitterende wyze inge- loopen. Er heerschte op de Amsterdamsche vlieg- haven ondanks het nachtelijke uur nog een groote bedrijvigheid. Familie en kennissen van bemanning en passagiers waren naar Schiphol gekomen om de hunnen te be groeten. Ook was aanwezig de heer P. Guilonard, onder-directeur der K. L. M. ALS NIEUWJAAR VOORBIJ IS. Wanneer de Kerstvacantie eenmaal ach ter den rug is, beginnen wij allen, die in het bezit zijn van een klein lapje, grond, reeds weer te speuren naar het herleven van de natuur. Al is het buiten nog zoo koud, we zullen bemerken dat het zonnetje reeds veel meer kracht ontwikkelt, en zoo zien we reeds de knoppen zwellen van de heesters die op een beschut plekje staan, terwijl elders reeds enkele bolgewassen hun neuzen boven, de aarde steken. Daar bij ontvangen wy dagelijks prijscouranten van zaadkweekers, die ons er al evenzeer aan herinneren dat 't voorjaar in aantocht is. Nochtans valt er in den tuin natuurlijk nog weinig te doen, de planten rusten nog veilig onder het zachte tapijt van turf molm, alleen mogen we nu het gazon wel eens van naby bekyken, als er niets aan gedaan wordt zien we het gaandeweg achteruit gaan. Als we het goed willen verzorgen strooien we er deze maand oude bagger over, of als we die niet kunnen krijgen korte mest of kunstmest. We laten een en ander gewoon in grove kluiten liggen, en eerst later als het doorgevroren is, harken we het fijn. Als we kale plekken in het gras ontdekken, maken we deze vast los om er dan in Maart nieuw gras op te zaaien. Zijn we in het kostelijke bezit van een plantenkastje, waar de temperatuur niet lager is dan 60 gr. Fahrenheit, dan kunnen we daar in Jar.uari reeds Anjers, Leeuwe bekjes, Fuchsia's, Coleus, Lobelia's, Ame- rikaansche Anjers en stokrozen uitzaaien. Hoewel stokrozen tweejarig zyn, kunnen dergelyke vroeg gezaaide exemplaren reeds in den zomer in vollen bloei staan, terwijl de Amerikaansche anjers in het hartje van den winter hun bloemen ver- toonen, en het is zeker de moeite waard daar eens de proef mee te nemen. En dan willen we in ons kasje het ook eens probeeren met Freesia's, die, thans gezaaid, in Augustus of September reeds bloeibare planten opleveren. In een potje van 15 c.M. middellijn zetten we 5 zaden in zandige aarde. Vooral in het begin gie ten we schaarsch, terwijl zij verder in den zelfden pot kunnen blijven staan, telkens verplanten is niet goed voor de ontwik keling van onze freesia's, zoodat wij de bloemen kunnen oogsten uit denzelfden pot waarin we eens de zaden legden. A. C. MULLERIDZERDA. (Ongecorrigeerd.) Bestuursleden, die de kas verdeel den. De politie te Enschedé heeft tegen vier voormalige bestuursleden van het Nieuw-Ambachtsliedenfonds te En schedé en tegen den bode-administra teur van dat fonds proces-verbaal opge maakt wegens verduistering van ruim veertienhonderd gulden. Gebleken is, dat van het vroeger aan dat ziekenfonds verbonden uitkeerir.gsfonds, dat geluiquideerd is, een belangrijk bedrag i6 overgebleven, waarvan de bestuursleden diverse uitstapjes bekostigden. Daarna ver deelden zij de resteerende gelden onder elkander en verpandden alle bescheiden. Een der bestuursleden is inmiddels over leden. De bode-administrateur heeft het geld wel aangenomen, maar het nog den zelfden avond in de kas teruggestort. De ledenvergadering heeft hem gehandhaafd, doch de bestuursleden werden vervangen. De verduistering was mogelijk, doordat er weinig contact was en de leden de ver gaderingen bijna nooit bezochten. Het Nieuw Ambachtslieden-ziekenfonds is een fonds van kleinen omvang. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het Nat. Fonds voor Bijzondere Nooden, Koningskade no. 17 te den Haag, deelt ons mede, dat in het geheel 89.636 oplossingen van de legpuzzle zyn ingezonden. De toewijzing der prijzen heeft inmiddels plaats gevonden, waarbij de hoofdprijs, een Ford V 8 coupe 85 rem P.K. kleur zwart, beschikbaar gesteld door de N.V. Nederl. Ford Automobielfabriek te Amsterdam, ten deel viel aan den heer R. Bolhuis, O.M.- Meerweg, Wieringerwerf. DE DOOD VAN BARMAT. Naar vernomen wordt, zou Julius Baf- mat, die hedenmorgen om acht uur in de gevangenis te Vorst is overleden, aan tering gestorven zijn. VROUW MET EEN MES BEDREIGD. Drama in de Bisschopstad. Gistermiddag heeft de politie een 33-jarige monteur, die gescheiden van zyn vrouw leefde, in zijn woning in de Van der Monde- straat aangehouden. In den loop van den dag had hij een vrouw, met wie hij een in tieme relatie had aangeknoopt, met een mes bedreigd, met de bedoeling haar van het leven te berooven. De ruzie was ontstaan, toen deze vrouw de relatie wenschte te verbreken. Met deze bedoeling vervoegde zy zich met haar zus ter aan de woning van den monteur, die by het vernemen van het door de vrouw ge nomen besluit in woede ontstak, een mes trok en op haar afstormde. De vrouw zag evenwel kans haar belager tijdig te ontloopen, zoodat ernstige gevolgen werden voorkomen. De politie werd van het een en ander in kennis gesteld, die vervolgens den man in zyn woning arresteerde en overbracht naar het hoofdbureau. Hy blijft op last van den commissaris voorloopig in verzekerde be waring. HOOFDINSPECTEUR VAN POLITIE STAAT TERECHT. Voor den Centralen Raad van Beroep te Utrecht werd hedenmorgen de bekende zaak behandeld tusschen een gewezen hoofd-inspecteur van politie te Assen, den heer van der M., en den burgemeester van Assen, mr. J. B. Lohman. De hoofd inspecteur werd uit den dienst ontslagen, daar vast kwam te staan, dat door hem anonieme brieven waren geschreven, waarin beleedigende uitdrukkingen waren opgenomen tegn den burgemeester. Tegen het oneervol ontslag, dat hierop volgde, was de hoofdinspecteur in beroep gekomen. By de behandeling hedenmorgen werden twee schriftdeskundigen gehoord, die beiden verklaarden, dat de brieven door den hoofdinspecteur moesten zyn geschre ven. De verdediger van den hoofdinspec teur, mr. E. J. Hesse uit Groningen, kwam er tegen op, dat zooveel waarde werd ge hecht aan de verklaringen van de deskun digen. Volgens pleiter was de inhoud van de brieven zoodanig, dat deze alleen kon den komen van de hand van een krank zinnige. Wanneer men dus volhield, dat de brieven waren geschreven door van der M. dan achtte pleiter het wenschelijk, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens van den hoofdinspec teur. Tever.6 betreurde de verdediger ten zeerste, dat de officier van justitie ndet nader was ingegaan op de aanklacht van van der M. tegenover den agent H., die volgens hem de brieven zou hebben ge schreven. De burgemeester verklaarde, dat hij er van overtuigd was, dat de hoofdinspecteur de brieven had geschreven. Bovendien was hij van meening, dat na al hetgeen zich heeft afgespeeld, het ndet wenschelijk en verstandig zou zijn den hoofdinspecteur in het politiecorps te handhaven. Uitspraak 27 Januari. Drie jongemannen hebben gister avond te Den Haag het buitengewoon brutale en tevens treurige stukje uit gehaald een roofoverval in scène te zetten, hetgeen hun in zooverre is gelukt, dat thans nog één van hen voortvluchtig is, waarschijnlijk met medeneming van de buit, bestaande uit eenig geld en enkele sieraden met een totale waarde van eenige honder den guldens. De familie Buis, woonachtig aan den Westduinweg, hoek Kraneburgweg, waar zij een meubelzaak heeft, was gisteravond ndet thuis. Een zeven-tienjarig knechtje was bereid gevonden dezen avond op het zevenjarig dochtertje van den heer en mevrouw Buis te passen. Omstreeks mid dernacht keerde de familie weer in de woning terug. Toen de heer Buis de kamer binnen ging, zag hü tot zijn groote ontstel tenis het knechtje op den vloer liggen. Spoedig echter kwam hij een beetje bij en nu deed hij zijn patroon een even vreemd als verschrikkelijk verhaal. Hij zou in den loop van den avond plot seling door twee mannen zyn overvallen. Men zou hem een sterk prikkelende en bijtende stof in het gezicht hebben ge gooid, waardoor hy bedwelmd was gewor den. Meer kon hy niet vertellen, niets had hij meer gemerkt tot het oogenblik, waar op hy zoo juist weer was bijgekomen. Terwijl de heer Buis de politie met het geval in kennis stelde, ging mevrouw Buis

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2