Verkeersongelukken. Branden. Glimlachie Teruel in handen der regeeringstroepen. Hardnekkige strijd. Nieuws in 't kort. BERGEN HENSBROEK EGMOND BINNEN SCHOORL HEILOO TWEEDE BLAD. 3 WEERT KRIJGT GARNIZOEN. Ongeveer duizend manschappen zullen kazernes bevolken. B\j ministerieele beschikking van gisteren is Weert aangewezen tot garnizoensplaats. De kazernes zullen gebouwd worden op een terrein van Oud-Weert, ten zuiden van Weert. Het garnizoen zal bestaan uit twee bataljons infanterie, d.i. ongeveer duizend manschappen. De gemeente Weert heeft een oefenterrein van 500 a 600 H.A. beschikbaar gesteld. DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. Te Apeldoorn. In verband met een reeks inbraken en diefstallen, welke de laatste maanden te Apeldoorn voornamelijk in fabrieksgebou wen, kantoren en winkels zijn gepleegd, heeft de recherche gisteren gearresteerd den 19-jarigen fabrieksarbeider J. M., den 26-ja- rigen loswerkman F. A. H. en den 19-jarigen loswerkman H. H., allen te Apeldoorn. Ter zake heling van de gestolen goederen is de 39-jarige bakker J. F., te Apeldoorn, aange houden. De arrestanten zijn in het politie bureau te Apeldoorn ingesloten. DE ONREGELMATIGHEDEN TE KRIMPEN. Weer twee arrestaties. Het parket van de rechtbank te Rotter dam is opnieuw te Krimpen a. d. Lek ge weest in verband met het door de Rijks accountants voortgezette onderzoek naar de onregelmatigheden bij de administratie van steunbedragen en werkverschaffingsloonen. Na een langdurige conferentie op het ge meentehuis zijn, naar de „Rott." meldt, aan gehouden de 33-jarige tweede ambtenaar J. T. R. en de 67-jarige W. M. S., oud-ambte naar bij de steunregeling en van het Burg. Armbestuur. Beiden zijn naar Rotterdam overgebracht. Van de gemeente-ambtenaren zijn dus thans vier personen aangehouden: de ge meente-secretaris, de ambtenaar bij de steun regeling. de 2de ambtenaar ten gemeente huize en de oud-ambtenaar bij de steun regeling. GEDENKTEEKEN TOON DUPUIS ONTHULD. Op de grafstede van den beeldhouwer Toon Dupuis ter begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage is gistermiddag het door hemzelf vervaardigde beeld, voor stellende een slanke vrouwenfiguur, die met een vinger aan de lippen stilte gebiedt, ont huld door een comité onder leiding van den heer K. I. B. A. de Coster. Mede waren aan wezig de heeren Willy Sluiter, voorzitter van „Pulchri", ir. Hein von Essen, voorzitter van de beeldhouwkundige afdeeling van den Haagschen kunstkring, onderscheidene be stuursleden van deze beide organisaties en een aantal andere kunstvrienden. Zoowel namens „Pulchri" als namens het comité werden bloemstukken bij het graf neerge legd, terwijl ook verschillende particulie ren door een bloemenhulde deden blijken van hun sympathie. Er werden geen toe spraken gehouden. ERNSTIGE AANRIJDING TE DORDRECHT. In de tunnel aan den Krispijnscheweg te Dordrecht is gistermiddag de 15-jarige A. v. d. B. met zijn fiets in botsing gekomen met een auto van de gemeentereiniging. De jongen kwam onder den wagen terecht en liep ernstig letsel aan een der beenen en het hoofd op. In ernstigen toestand is njj naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. FELLE BRAND OP EEN SCHEEPS WERF. Op de scheepswerf van de gebr. Janssen te Druten is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het daar liggend schip van den schipper Den Otter. Terstond werd de brand weer gewaarschuwd, doch tengevolge van de gladheid der wegen kon men met de spuit de plaats van den brand niet bereiken. In middels hadden omwonenden de bestrijding van den fel uitslaanden brand ter hand ge nomen, dien zij met emmers water poogden te blusschen. Hierbij is plotseling een luik ingestort met het gevolg, dat acht mannen, die zich daarop bevonden in het ruim vie len. Allen werden daarbij gewond, sommi gen zelfs zoo ernstig, dat zij door anderen in veiligheid moesten worden gebracht. Al len zijn in de woning van den heer Jans sen binnengebracht en daar door dr. Thuis behandeld, waarna zij naar hun woningen zijn vervoerd.' Het schip is geheel uitgebrand. Als kindermeisjes te spannende romans lezen! KERSTBOOM VLAM GEVAT. In de Paulus Potterstraat 8 te Rotterdam ontstond gisteravond om half negen brand, doordat een Kerstboom, waarvan men voor den laatsten keer de kaarsen had aangesto ken, vlam vatte. De brandweer heeft met een straal op een motorspuit het vuur weten te beperken tot de voorkamer, die vrijwel geheel uitbrandde. Een brandwacht liep snijwonden aan de linkerhand op, zoodat hij buiten dienst moest worden gesteld. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS. Gistermiddag om tien over half drie is tijdens afwezigheid der ouders, doordat kin deren met lucifers hadden gespeeld, brand ontstaan in de woning van H. Snel aan de Rosenveldtstraat 78c te Amsterdam. Op de tweede verdieping zijn de achterkamer, keu ken, gang, trap en een gedeelte van den zol der uitgebrand. O&juiUnland Een verslaggever van Havas heeft van de hoogten, die het ten noorden van Teruel gelegen Concud beheerschen, de nederlaag kunnen gadeslaan, die de bat terijen der regeeringstroepen hebben toegebracht aan de strijdkrachten van Franco, die met Concud als uitgangs punt een aanval ondernamen. De met sneeuw gecamoufleerde kanonnen der regeeringstroepen lieten de naderende aanvallers tot op schootsafstand nade ren waarna zij het vuur openden en een vreeselijke. slachting aanrichtten. De verliezen der rechtschen waren zoo groot, dat de regeeringstroepen bij een tegenaanval eenige der hoogten, die het gebied beheerschen, konden heroveren. Radio-Madrid bericht, dat de operaties bij Teruel ook gisteren voortgang hebben ge vonden by een temperatuur van 15 graden onder het nulpunt. De nationalisten hebben twee nieuwe aan vallen uitgevoerd, gesteund door tanks, de eene gericht tegen Teruel, de andere tegen de regeeringsposities in de omstreken. Vol gens het communiqué zouden beide aanval len teruggeslagen zijn met aanmerkelijke verliezen voor den vijand. Uit Barcelona wordt nader gemeld, dat de tegenstand der rechtschen in Teruel thans vrijwel geheel onderdrukt is en dat de ver dedigers, die zich nog in de stad bevinden, gedwongen zijn zich in de vele onderaard- sche gangen, die men hier vindt, te verschui len. De regeeringstroepen zouden thans be zig zijn deze schuilplaatsen te zuiveren. De republikeinen zeggen verder, dat zij het stadhuis, een der laatste centra van tegen stand, stormenderhand hebben ingenomen. Toen zij het gebouw binnengedrongen waren, vonden zij een groot aantal vrouwen en kinderen liggend op den grond, waarvan vele tengevolge van uithongering waren ge storven. Degenen, die nog in leven waren, werden ten spoedigste naar een ziekenhuis gebracht. De eenige levensmiddelen, die zich in het gebouw bevonden, bestonden uit een voorraad erwten. In verscheidene dagen hadden de vrouwen en kinderen niets gegeten. Verdere evacuatie van Madrid. Er is een decreet uitgevaardigd, waarin bevel gegeven wordt, dat alle burgers, wier aanwezigheid niet noodig is voor oorlogs diensten, Madrid binnen dertig dagen moe ten verlaten. De beschikking zegt verder, dat de ge meenteraad binnen twintig dagen beginnen moet met een controle van de levensmidde lenkaarten en de kaarten van hen, die onder het decreet vallen, moeten intrekken. De ge meenteraad moet zich ook belasten met de verdeeling van de te evacueeren personen over de verschillende deelen van republi- keinsche Spanje. De transporten zullen on der leiding staan van den minister van ar beid. Regeeringstroepen meester van Teruel. De tegenstand der rechtsche troepen bin nen Teruel is thans feitelijk opgehouden. De verdedigers der stad zijn thans gedre ven in de ondergrondsche gangen, welke onder de geheele stad verspreid liggen. Volgens mededeelingen van de zijde der regeering behoeft men geen vrees te heb ben voor deze vluchtenden. De regeerings troepen kammen thans de ondergrondsche gangen uit. Het gebouw der burgerlijke be stuursautoriteiten, een der laatste rechtsche bolwerken, werd door de regeeringstroepen bestormd. Buffels door hongersnood bedreigd. - In het uitgestrekte Canadeesche natuur reservaat van het Buffalo National Park zijn de weilanden na dezen strengen winter met een dikken sneeuwlag bedekt, waar door duizenden buffels met den hongers dood bedreigd worden, aangezien het de regeering onmogelijk is het noodige voed sel naar het afgelegen, woeste gebied te vervoeren, ^4 en is thans overgegaan in deze gebieden, waar de jacht verboden is, toe stemming te verleenen tot het dooden van 2500 buffels. Men vreest echter, dat niemand tot de jacht in de woeste reservaatgebieden van Canada lust zal gevoelen. In dat geval zal de regeering den vermaarden buffeljager Sam Purcell opdracht geven zestig buffels per dag te dooden. Ontploffing in een vetfabriek. - Gister middag is in een vetfabriek bij Toulouse een stoomketel ontploft. Twee arbeiders werder. op slag gedood; drie anderen werden ernstig gewond. Enkele fabrieksgebouwen werden geheel vernield. Een angstige rit. - Dank zij den moed en de tegenwoordigheid van geest van den machinist zijn de inzittenden van een trein tusschen Temesvar en Boekarest op het nip pertje aan een vreeselijk ongeluk ontkomen. Toen de trein in volle snelheid voortreed, kwam de stoker tijdens het scheppen van kolen in de oven te dicht bij het vuur, waar door zijn kleeren vlam vatten. In een minimum van tijd werd hij geheel door vlammen omhuld. De machinist tracht te hem te helpen, waarbij ook zijn kleeren in brand geraakten. Terwijl de twee man nen tegen de vlammen vochten, raasde de trein in steeds sneller vaart voort naar het eerstvolgende station, Grajova, zonder dat de passagiers eenig besef hadden van het gevaar, dat hun boven het hoofd hing. Nog juist op tijd slaagde de machinist erin zijn trein tot stand te brengen, maar een oogenblik later viel hij bewusteloos neer. Ernstig gewond werd hij naar een zieken huis overgebracht. De stoker was reeds aan zijn brandwonden bezweken. - Nieuwe vinding tegen inbrekers. - Twee mijnwerkers uit Rhodesie zijn er in geslaagd een insluiper. Die hen geregeld kwam bezoeken, te fotografeeren volgens de wethode van jagers bij nacht. Een camera werd opgesteld bij de keu kendeur in hun woning, terwijl zij onder de mat een ijzeren plaat legden. Ieder, die zijn voet op deze mat neerzette, schakelde den electrischen stroom in, welke zoowel het flotslicht als de camera in werking deed troden. Toen de dief weer een bezoek aflegde, werkte de val uitstekend. Een beweging in de keuken wekte de mijnwerkers, en zij kwamen juist op tijd om de schaduw van een inboorling in de duisternis te zien ver dwijnen. De camera en het flotslich hadden echter hun werk gedaan, en na ontwikke ling bleek het negatief een uitstekende fotografie te zijn van den indringer. De foto werd bij de politie afgegeven, en de dief werd spoedig opgespoord. Brand op een schip te Constanza. - In de machinekamer van het Roemeensche stoomschip „Har Karmel", dat onder Engel- sche vlag een dienst op Haifa onderhoudt, is brand uitgebroken, terwijl het schipp in de haven van Constanza lag. De bemanning kon zich slechts met moeite redden. In de nabijheid liggende tankschepen werden door het vuur bedreigd. Men heeft het branden de schip naar buiten gesleept. De schade zou eenige millioenen bedragen. Felle koude in Hongarije. - Sedert verscheidene dagen heerscht in Hongarije een buitengewoon felle koude. Gisteren vroor het te Boedapest twintig graden en te Nyiregyhaza. in het Noorden des lands, zes en twintig graden. De wegen zijn met sneeuw bedekt. Op den weg naar Weenen en op dien naar Balaton kan niet gereden worden. De internationale treinen ondervinden groote vertraging. Alle rivieren zijn bevroren. Te Boedapest, waar de Donau 400 M. breed is, drijven talrijke ijsschotsen op het water, zoodat het waarschijnlijk is, dat de rivier vandaag geheel toegevroren zal zijn. Het Balatonmeer is geheel bevroren met een ijs laag van 20 c.M. dikte. Vier personen van de koude gestor ven. - De sneeuwstormen en de strenge koude houden in Bulgarije aan. In Thrazië zijn verscheidene treinen in de sneeuw blij ven steken. Weer zijn vier menschen door de koude om het leven gekomen. Zonderlinge wijze van viering der jaaarswisseling. - De vereeniging „Verkoel u dagelijks" te Weenen, die niet veel leden telt, doch niettemin groote bekendheid ge niet onder de op behagelijkheid gestelde Weeners, die zich in den winter gaarne terugtrekken achter de goed gesloten en be slagen ruiten van het warmste café dat zij kunnen vinden, heeft volgens den Ween- schen correspondent van de Times zoojuist voor de tiende maal de intreden van het nieuwe jaar gevierd door te middernacht een bad te nemen in de Donau. Met den 74-jarigen voorzitter aan het hoofd en fakekls in de hand marcheerde het uit twaalf mannen en twee vrouwen be staande gezelschap naar den Donau, om on der den kreet van „prosit neujahr" en „Ver koel u dagelijks" in het water te springen en daar lustig rond te plassen, gadegeslagen door de huiverende toeschouwers op de Reichsbrücke. Dit niettegenstaande het niet minder dan 18 graden vroor en zich veel ijs in het water bevond. Een extra attractie werd dit jaar geboden door een inspecteur van politie, die pas kort geleden tot de vereeniging was toegetreden. Deze nieuweling overgoot zijn kleeren met benzine en sprong, nadat er de brand in ge stoken was, als een brandende toorts van de brug in de rivier, om even daarna weer boven te komen met het gezicht van iemand, die een heerlijken duik heeft genomen. Helsche machine te Lyon ontploft. - Gisteren is in de bewaarplaats van bagage in het Gare de Lyon een helsche machine ontploft, welke door een onbekende was af gegeven. De bom zat in een koffer, welke in bewaring was gegeven. Een begin van brand brak uit, doch dit werd snel gebluscht en veroorzaakte zoo goed als geen schade. Het gemeentelijke laboratorium zal het overblijfsel van den koffer onderzoeken. Men heeft een onderzoek ingesteld naar den persoon, die den koffer in bewaring heeft gegeven. De koude in Polen. - Het is zeer koud in Polen. Te Warschau heeft men gisteren een temperatuur van 22 graden beneden nul genoteerd. In het Z.O. is de temperi.tuur tot beneden de dertig graden onder het vriespunt gedaald. Het spoorwegverkeer ondervindt last van den sneeuwval. De trei nen hebben groote vertraging. Mijnwerkers houden mijn bezet. - Sinds veertien dagen houden 600 mijnwer kers een mijnschacht bij Kattowitsj bezet. Zij eischen een gratificatie voor het kerst feest en het nieuwe jaar. Daar deze eischen niet zijn ingewikkeld, zijn de arbeiders gis termorgen tot voedselweigering overgegaan. Zij hebbtn pakken met eetwaren, die hun familieleden hun zonden, teruggestuurd. JkcMHciaal Tlieum NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND DISTRICT NOORDHOLLAND. Naar wij vernemen zullen op de jaar vergadering van het district N.-Holland van den Nederlandschen Tuindersfconds als be stuursleden aftreden de heeren G. Gayaard en A. v. d. Heide, die beiden herkiesbaar zijn. Op de algemeene jaarvergadering van verleden jaar werd een besluit genomen, om de contributie niet te verhoogen, maar de gelegenheid open te stellen, om het werk van den Bond met vrijwillige bijdragen te steunen. Dit zou volgens verscheidene spre kers een heel goed resultaat geven. De uit komsten zijn echter wel anders. Slechts zeer weinig is er vrijwillig by elkaar gebracht. De voorloopige begrooting. welke door het bestuur wordt voorgesteld, sluit op een totaal van ontvangsten en uitgaven van 1552,50, met een post voor onvoorzien van 295,50. Deze begrooting is echter opgezet volgens een verhoogde contributieregeling. Het lijkt het bestuur niet mogelijk, met het contribu tiestelsel van 2.50 per lid en per jaar de begrooting sluitend te krijgen, noch voor het district, noch voor den Landelijken Bond. Het meent dan ook, dat een verhooging van 50 cent per jaar noodzakelijk is. Het is een geringe verhooging, doch het bestuur zou, wanneer het niet noodig was, deze verhoo ging niet hebben voorgesteld. De kosten worden steeds hooger. Het district N.-Hol- land is vertegenwoordigd in den Bedrijfs- raad voor N.-Holland. De kosten hiervan worden tot nu toe door de organisatie ge dragen, hoewel het mogelijk is, dat de regee ring een subsidie geeft over 1937. Zeker is het echter niet. Ook voor 1938 is hiervan niets bekend. Dan zal er nog een Pachtbureau komen voor N.-Holland. Het bestuur van dat bureau zal bestaan uit vertegenwoordigers der organisaties, hetgeen ook voor den bond weer onkosten met zich brengt. Een verhooging van de contributie zal dus onvermijdelijk zijn. Het ledental van het district N.-Holland is in de begrooting opgenomen op 1725. RAAD VOOR DE WIERINGERMEER. Bij Kon. besluit is aangewezen als ver tegenwoordiger van den minister van finan ciën in den raad voor de Wieringermeer mr. H. F. de Boer, lid van dien raad, admi nistrateur, hoofd van de afdeeling domeinen van het departement van financiën. Bij beschikking van den minister van wa terstaat, is met ingang van den datum, waarop de wet van 31 Mei 1937 tot instel ling van het openbare lichaam de Wierin germeer in werking zal treden, opgeheven de voorloopig ingestelde dienst voor het in cultuur brengen van de in den Wieringer- meerpolder droogvallende gronden en is in verband daarmede aan hét lid der directie van dezen dienst ir. S. Smeding te Alk maar, eervol ontslag als zoodanig verleend. ken gaan geven en voor de jongeren die hun ouders in zaken opvolgen, dat zij vol doen aan de eischen gesteld t.o.v. de noodi ge handelskennis. Het bleek dat in overleg met de afdeeling Warmenhuizen was besloten tot het houden van een gemeenschappelijken cursus. Voor ouderen, dit zijn personen, die ouder zijn dan 25 jaar, gedurende vijf jaar, hetzij een eigen bedrijf uitgeoefend of ergens als bedrijfsleider gedurende dat tijdvak zijn opgetreden, zal een spoedcursus worden ge vormd, die een half jaar zal duren en waar van het lesgeld bij een deelname van ten minste 30 personen slechts f 10.zal be dragen. Voor de jongeren zal een driejaarlijksche cursus worden gevormd. De heer Oldenburg, secretaris der afdee ling zette uiteen, dat in het bijzonder de jongeren tot het volgen dier cursus behoo- ren te worden aangespoord, daar voor hen het voldoen aan de gestelde eischen van het hoogste belang is. De cursussen zullen worden gehouden in het café van den heer Mantel te Schoorl- dam, zoodat deze voor wel voor deelnemers uit Warmenhuizen als voor die uit Schoorl makkelijk te bereiken zijn. Uit de vergadering werden talrijke vra gen met betrekking tot de uitvoering van de vestigingswet gesteld, welke - door de hee ren Rentenaar, Oldenburg en Dissel zeer duidelijk werden beantwoord. Voor den spoedcursus gaven zich staande vergadering 15 deelnemers op, zoodat deze cursus flink bezocht zal worden daar uit Warmenhuizen reeds een 19-tal deelnemers waren opgegeven. Voor de driejaarlijksche cursus gaven zich slechts twee deelnemers op en het is dan ook wel noodzakelijk dat de jongeren gaan begrijpen welke groote belangen zij kunnen hebben bij het volgen der cursussen opdat zij niet t.z.t. staan voor het feit, dat zij door het niet geheel voldoen aan de vesti- gingseischen buiten gesloten worden. Cursus Tuinbouwvereeniging. Door de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" wordt een cursus gegeven in Landbouwboekhouden waaraan door onge veer 20 leerlingen deel zal worden geno men. Leeraar is de heer J. Bos uit Obdam. Er zullen 12 lessen worden gegeven. Aanbestedingen. Woensdagmorgen werd door B. en W. dezer gemeente openbaar aanbesteed: I. het ophalen van vuilnis; a. in Egmondbinnen; b. in Egmond aan den Hoef. II. het aanbrengen van steenen, grint en sintels voor de geheele gemeente. Het ophalen van vuilnis te Egmondbinnen is gegund aan den heer P. v. d. Berg. Het ophalen van vuilnis te Egmond a. d. Hoef werd gegund aan den hr. F. Tervoort. Het aanvoeren van steenen, grint en sintels werd gegund aan den heer Chr. Duinmeijer. De gegadigden waren allen de laagste inschrijvers en tevens allen ingezetenen dezer gemeente. Dit laatste was ook als voorwaarde gesteld. Vergadering Middenstandsvereeniging. De Middenstandsvereeniging te Schoorl, afdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Middenstandsvereeniging, hield gister avond in verband met de Vestigingswet Kleinbedrijf een vergadering in de zaal van de Roode Leeuw. De vestigingswet beoogt, dat in de toe komst voor onderscheidene takken van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid vestigingseischen zullen worden gesteld. Deze vestigingseischen zijn drieërlei en wel, credietwaardigheid, vakbekwaamheid en handelskennis. Het doel van de Middenstandsvereeniging nu is door het houden van cursussen de leden voldoende handelskennis bij te bren gen, zoodat d::cr de belanghebbenden aan een der gestelde eischen wordt voldaan, het voldoen aan de andere eischen is iets wat geheel en al van den individueelen onder nemer afhangt. De vergadering was zeer druk bezocht o.m. waren aanwezig de heeren Rentenaar en Burger leden van de Middenstandavond- sohool te Alkmaar, alsmede het bestuur van de zustervereeniging te Warmenhuizen en de inleider van de cursussen de heer J. J. Klant te Warmenhuizen. De heer van Teulingen, voorzitter van de afd. Schoorl heette de belangstellenden har telijk welkom, memoreerde het doel dezer vergadering en gaf een korte uiteenzetting van het streven van de vestigingswet. Spr. wees er o.m. op dat reeds voor sla gers en bakkers vestigingseischen bestaan en dat het geenszins denkbeeldig was dat deze eischen ook tot andere takken van detailhandel zouden worden uitgebreid. Het is daarom noodzakelijk voor ouderen die wellicht eenige uitbreiding aan hun za 40-jarig jubileum Bergen's Harmonie. 25 Januari is het voor Bergen's Harmonie een feestdag. Dien dag toch zal het 40 jaar geleden zijn, waarop, onder leiding van den heer Reidel dit corps als een eenvoudig fanfarecorps in de laagste afdeeling werd opgericht. Achtervolgens hebben de heeren Reidel, Otto, Berkman en Pranger de leiding van het corps gehad, dat spoedig in een har moniecorps werd omgezet en thans onder leiding van den heer Pranger in de eere- afdeeling een plaats heeft veroverd. Bergen is trotsch op dit corps, dat in het seizoen steeds aan de feesten van de V. V. V. zijn medewerking verleent en wederkeerig ondervindt het corps daarvoor bij de jaar lij ksche muzikale wandeling met een daar aan verbonden collecte, de waardeering van de gasten. In weinig plaatsen is het gelukt een der gelijk corps in het leven te houden. Het streven naar separatisme heeft ook hier veel kwaad gedaan. Gelukkig is Bergen daarvoor gespaard gebleven. Nu ook Bergen een extra-steun uit het rijkssubsidiefonds behoeft, om de begrooting sluitend te maken, is de raad genoodzaakt geworden de subsidie te ver lagen tot 250. Gelukkig slaagde de raad er in het geheel schrappen van dezen post te voorkomen. Dank zy den eere-voorzitter, den heer J. van Reenen, beschikt het corps over een prachtigen muziektuin, waarin de gemeente een fraaie muziektent plaatste. In het seizoen geeft het corps daar gratis concerten, die helaas niet die belangstelling trekken, welke zy verdienen. Wanneer deze concerten, evenals dit in buitenlandsche zomervacantieoorden het geval is, op openbare pleinen worden ge geven, dan zou de belangstelling zeker worden verhoogd. Het geheele jaar door repeteert het corps wekelijks in het eigen repetitielokaal en dank zij den steun van de burgerij is het corps in het bezit van een stel eerste klas instrumenten. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan (het corps telt verscheidene leden, w.o. de voorzitter, den heer P. Blankendaal, die vanaf de oprichting lid zijn) organiseert het corps een concert, dat toegankelijk wordt gesteld voor donateurs en genoodigden, terwijl ook muziekliefhebbers in de gelegen heid worden gesteld deze feestavond by te wonen. Ongetwijfeld zal het „Bergen's Harmonie" dien avond niet aan belangstelling ont breken. Blijde gebeurtenis. B. en W. hebben op de „heugelijke" dag dat Nederland de blijde gebeurtenis zal vieren, goedgevonden, dat de zaken tot 2 uur 's nachts mogen openblijven. Intus- schen wordt aan de voorbereiding, vooral voor de kinderfeesten, druk gewerkt. Heiloo zal in gepaste stemming feest vieren! Speldjesdag voor de t. b. c. Op den dag van de blijde gebeurtenis zullen het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis een speldjesdag houden. Aanbeveling is overbodig! Postzegel-automaten. Nu we eenige tijd ervaring hebben, blijkt hoe de postzegel-automaten aan een behoefte voldoen. Meermalen is ons ge vraagd om de P. T. T. eens te wijzen op de duisternis bij avond, vooral als de win kels gesloten zijn. Men vraagt om een lichtpuntje! De P. T. T. die ons ter wille was, zal aan dat billijke verzoek wel ge volg geven. 50-jarige echtvereeniging. Naar men ons mededeelde zal het echtpaar TrompGons, Kennemerstraat- weg 321 op 7 Januari zijn gouden huwe lijksfeest herdenken. Het echtpaar dat allerminst op den voorgrond treedt, zal het niet aan belangstelling ontbreken»

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7