Agenda U moet 'n „triumphcttor" in smaak wordenRook - IO VOOR IO' TRIUMPH VIRGINIA CIGARETTES £aatste Aedchten JUMwaües JCeek ÓL School Sport AMSTERDAMSCHE BEURS m» NASSAU-TAX. Tel. 3545 De blijde gebeurtenis. EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. VRACHTWAGEN TEGEN BOOM. In Heerhugowaard is gistermorgen om streeks 11 uur een oude vrachtwagen van de firma Bosker tegen een boom gereden. De chauffeur, de eenige inzittende, kwam er goed af. De wagen werd zeer ernstig be schadigd en is door de firma Met naar Alk maar gebracht om in de reparatie-werk plaats te worden opgenomen. VOOR DEN KRANÏGEN REDDER. N. N. bezorgde nog 50 ct. Het totaal bij één gebrachte bedrag wordt alzoo 24.76. Zij, die deri werklóozen redder nog willèn beloonen, kunnen tot Maandag 10 Januari 12 uur hun bijdrage nog overhandigen. HULDE BIJ DE A.S. GEBOORTE. Namens het Oudegracht-comité en de Alkmaarsche buurtvereenigingen zal bü de a.s. blijde gebeurtenis aan de Koninklijke Ouders een heilwensch worden gezonden, berijmd door den heer B. Pekelharing. Deze wensch is geïllustreerd met een fraaie teekenir.g van Henny Woldendorp en een bandteekening van den heer Lutjeharms. GESLAAGD. Heden slaagden voor het Mercurius- examen Boekhouden onze stadgenooten de heeren J. Noorman en P. Semeins. Voor het examen boekhouden gehouden te Amsterdam, diploma Mercurius, slaagde de heer A. G. Bakker te Heiloo. WIJDINGSDIENST. De Evangelisch Luthersche, Doopsge zinde en Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente zijn voornemens, gezamenlijk een Wijdingsdienst te houden in den morgen van den „nationalen feestdag" van 10 tot 11 uur in de Doopsgezinde Kerk, Koningsweg 8, alhier. BUURTVEREENIGINGEN OPGELET. De heer L. de Kort schrijft ons: Het Comité in vergadering bijeen heeft besloten Dinsdag 11 Januari den speldjes dag te houden. Men wordt verzocht de dames uit eigen omgeving aan te sporen dien dag mede te helpen, opdat die speld jesdag geen teleurstelling wordt. Dames, wij doen een beroep op uwe medewerking, kom in grooten getale daar voor. Wij hebben zitting in Valk's Lunch room, Houttil, vanaf 9 uur. Het Alkmaarsche publiek wordt drin gend verzocht die origineele speldjes te koopen. Men steunt daardoor de buurt vereenigingen. Men heeft my echter in bed gelegd, ik heb drie dagen geslapen en na 14 dagen was ik weer op de been. Ik ben van meening, dat iedere man, die veel gewerkt heeft, zich zoodra hij de 38 jaren bereikt heeft 15 maanden lang het bed moet houden. De geschiedenis is vol van mannen, die op omstreeks 40- jarigen leeftijd gestorven zyn, maar die zeker nog zouden hebben geleefd, indien zy 'n jaar lang hadden weten uit te rusten. FEESTPLANNEN. Het Oranje-comité stelt er prys op, dat wy de feestplannen, hier ter stede by de a.s. blyde gebeurtenis, niet uitvoerig memoree- ren om den verkoop van het algemeene feestprogramma dat heden uitkomt zoo weinig mogelijk te schaden. Wij bepalen ons, in verband daarmede, tot de mededeeling, dat, wanneer het ko ningskindje vóór drie uur in den middag wordt geboren, er des avonds een fakkel optocht met muziek zal worden gehouden, waaraan ongeveer 1000 menschen zullen deelnemen. Om kwart voor acht wordt op het Waag- plein een vreugdevuur ontstoken en nadat de muziek nog eens door de stad is getrok ken wordt er om negen uur des avonds op het Kennemerpark nog een groot vreugde vuur van teertonnen ontstoken. Trouwens ook buurtvereenigingen b.v. het Nassaukwartier hebben plannen om op dezelfde wijze vreugdevuren te laten ont branden. Wanneer het koningskind na drie uur wordt geboren, vinden deze feestelijkheden den volgenden dag plaats. De schoolkinderen en ook de kinderen in de ziekenhuizen zullen op beschuiten met muisjes getrakteerd worden. Op den Nationalen feestdag dus de dag na de geboorte zal door ongeveer 3000 kinderen onder leiding van den heer Corn. Jonker, op het Waagplein worden gezongen. Zooals bekend, zullen des morgens in vrijwel alle kerken bijzondere diensten worden gehouden. EEN TWEELING. In het gezin van den heer Nic. Koning te Koedijk is Donderdag dus op Driekonin gen een tweeling geboren. Twee Koedyksche Koningswiegjes heb ben dus reeds hun bestemming gevonden. Vrachtauto beschoten. - Op den weg van de Doode Zee naar Jeruzalem is een vrachtauto beschoten. Er vielen geen slachtoffers. Tal van slachtoffers. De koude heeft in Roemenië tal van slachtoffers gemaakt. De temperatuur is gedaald tot 32 graden onder het vriespunt. In de Boekowina zijn tal van boeren op de landwegen doodge vroren. In Bessarabië en Dobroedsja zijn geheele dorpen door de sneeuw bedolven, die vaak drie meter dik ligt. In het noorden des lands zijn groepen wolven gesignaleerd. Treinen hebben er groote vertraging, ter wijl op sommige lijnen het verkeer geheel moest worden gestaakt. Te Boekarest vriest het 20 graden. VERLICHTING EN VERSIERING. De buurtvereenigingen waren de laatste dagen eenigszins ontstemd over het feit, dat zy de aan te brengen verlichting niet voor 8 uur des avonds mochten ontsteken, terwijl het om 5 uur reeds donker is en het te ver wachten is dat zeer velen van buiten op den dag naar onze gemexte zullen komen. Men zocht de oorzaak van het conflict, of liever in het niet-toestaan van een vroegere verlichting, oorspronkelijk in een bezwaar van de zijde der gemeente die voor te hooge kosten of technische storingen zou vreezen. Dit gaf aanleiding tot een wrijving welke tot uiting kwam in een zekeren onwil om voor de versiering en verlichting van onze straten van middenstandszijde voldoende bij te dragen. Inmiddels is het misverstand na een her nieuwd bezoek aan den directeur van de Lichtbedrijven en thans ook aan den wet houder van deze bedrijven opgelost. Het be zwaar toch zat in het P.E.N., dat ontheffing moet verleenen van de overschrijding der maximale belasting van het net. De buurt vereenigingen hadden zich al eerder tot het P.E.N. gewend en in het antwoord, dat men van die zijde gekregen had liet het Prov. bedrijf doorschemeren, dat het onmachtig was hier in te grijpen omdat men bij het G.E.B. moest wezen. Wanneer slechts het P.E.N. het te zeggen had dan Dan zou het alles natuurlijk wel anders zijn en omdat het antwoord in dezen geest is geschreven hebben wij alle hoop, dat de buurtvereenigingen nog wel tevreden ge steld zullen worden. Immers, na een nieuw onderhoud met de heeren Hofman en Bonsema is gebleken, dat de gemeente wel degelijk wil medewerken den stroom reeds vanaf de middaguren gra tis of tegen zeer civielen prijs voor de ver lichting te laveren. Men moet evenwel toestemming van het P.E.N. hebben om de maximale belasting te mogen overschrijden. Die toestemming is thans aangevraagd en gezien het reeds eerder, door de buurtvereenigingen ont vangen welwillend schrijven van de zijde dag naar onze gemeente zullen komen, dat het met de feestverlichting hier ter stede nog wel in orde zal komen. WAT BRACHTEN DE KINDERZEGELS OP? Het ligt voor de hand, dat allen, die het Alkmaarsch Comité zoo trouw ter zijde hebben gestaan met den verkoop der kin derzegels, nu ook het recht hebben zoo spoedig mogelijk een en ander te verne men over den voorloopijfen uitslag der actie. Toen wij ditmaal den verkoop weer ter hand namen, waren wij er van overtuigd, dat het een heele toer zou zijn eenzelfde resultaat te bereiken als in de vooraf gaande jaren; immers de zegels waren in waarde gedaald. Er zat dus niets anders op dan te trachten den omzet aanmerkelijk te vergrooten. De oude zegswijze „waar een wil is, is een weg" ging ook thans weer op. De aangesloten comité's in de buitengemeenten gaven in dit opzicht een sprekend voorbeeld. Meermalen zeiden wy tot elkaar „het is of ze de zegels eten". Met dat al waren wij zeer content over dezen buitensporigen eetlust, dat spreekt vanzelf. Een gedétailleerd overzicht kunnen wij op 't oogenblik nog niet geven; dit volgt later. Wel kan onze penningmeesteresse de verheugende tijding meedeelen, dat ruim 75.000 aegels zijn verkocht, tegen 46.142 in 1936/37. De opbrengst van zegels en kaarten bedraagt ruim 4250.Ver leden jaar uitten wij den wensch, dat in 1937/38 de 4000.zou worden over schreden. Dit is gebeurd; laten wij in den roes van de overwinning weer een stap verder gaan en stellen wij ons nu voor den a.s. verkoop der zegels tot leuze: „op naar de 100.000". BLAVATSKY-LOGE. Men schrijft ons: De bedoeling van deze Loge is om in af wijking van vorige jaren de avonden, die zij organiseerde voor haar leden en genoo- digden een meer openbaar karakter te geven, zoodat zij dezen winter één keer per maand een dergelijke bijeenkomst geven zal, die in dit blad zal worden aangekondigd. Wij zijn zoo gelukkig geweest den heer W. L. van Warmelo, die niet alleen in vredes- kringen, maar in 't bijzonder ook in de theosofische groote bekendheid heeft, bereid te vinden twee voordrachten met lichtbeelden te geven over een buiten gewoon interessant onderwerp, n.1. De sym- bologie van het beeld van den Buddha. DE TYPE-WEDSTRIJDEN IN AMSTERDAM. Schitterend succes van een stadgenoote. Gisteravond is dan te Amsterdam in Krasnapolsky de finale gehouden van de type-wedstrijden voor Nederland welke, bij gelegenheid van haar zilveren jubileum, door het instituut Schoevers zijn uitge schreven. In diverse plaatsen o.a. ook in Alk maar hebben in December voor-wed- stryden plaats gehad, waarbij de drie beste en snelste machineschrijvers en -schrijfsters uit stad en omgeving werden aangewezen. Op 4 Januari had met deze drietallen uit verscheidene deelen van ons land de demi finale plaats en uit deze besten uit den lande werden opnieuw de beste candidaten gekozen, die gister in Amsterdam aan de finale hebben deelgenomen. Hier werd definitief vastgesteld welke de vijf beste uit Nederland zijn, die tesamen een team vormen, dat ons land op inter- i Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een dag op de renbaan (hum.); hoofdrollen de Marx Brothers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ik ben een vluchteling (rom.); hoofdrol Paul Muni. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De laatste trein uit Madrid (rom.-dram.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, haif 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een stad op stelten (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 9 Januari. 1.30 uur, Sportpark, rugbywedstrijd Hol landRoemenië. 3.30 uur, café De Hengelaar te Oudorp, gelegenheidsbal. In lokaal O. de Vries te Oterleek, tooneel- vereen. K. n. Kr., opvoering van Kinderen van ons volk. Maandag 10 Januari. 8 uur, Vrijmetselaarsloge Nieuwesloot, voordracht W. L. van Warmelo, voor de Blavatsky-loge. 8.15 uur, lunchroom Valk, Houttil, Julius Baghy spreekt voor esperantisten. H. W. HOLSMULLER LID NED. INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTINGZAKEN nationale wedstrijden zal vertegenwoordi gen en reeds heden in Den Haag uitkomt in een wedstrijd waarvan de snelste en beste writers uit diverse landen deelnemen. Bij de voorwedstrijden te Alkmaar wer den als de drie beste candidaten aangewe zen mej. J. Kuhl en de heeren De Jonge en Kalb. De heer Kalb viel af bij de demi-finale en mej. Kuhl en de heer De Jonge namen dus gisteravond nog aan de finale deel. Hier is de heer De Jonge afgevallen hoewel hy door een prestatie van meer dan 300 lettergrepen per minuut nog tot de kampioensklasse blijft behooren. Mej. J. Kuhl wist zich ook op de finale te handhaven en onze stadgenoote, die dus tot de vyf beste in den lande behoort, heeft daarmede den naam van Alkmaar in alle oprichten hoog gehouden. Het is een prettige gedachte, dat een Alkmaarsche jongedame tot het team be hoort, dat wij, om in sporttermen te spre ken, het Nederlandsche vijftal kunnen noe men en dat aangewezen is ons land op in ternationale wedstrijden in binnen- en buitenland te vertegenwoordigen. Het instituut Burdorf alhier waar zoowel mej. Kuhl als de heeren De Jonge en Kalb hun opleiding ontvingen, kan trotsch zyn op deze candidaten. Bij den wedstrijd werd niet alleen op snelheid, maar ook op foutvry tikken gelet en waar elke fout in punten-aftrek zeer zwaar werd aangerekend, is het te begrij pen, dat snelheid hier wel degelyk met accutaresse gepaard moet gaan. Mej. Kuhl heeft op deze wedstrijden een Continental-machine gebruikt en de heer Frankenberg, die deze machine ook voor de finale beschikbaar gesteld had, heeft er door het nemen van de uiterste voorzorgen voor gewaakt, dat de wedstrqd-machine in technisch opzicht geen enkele afwijking vertoonde. In den tijd, dat de jury gisteravond te Amsterdam den uitslag vaststelde werd voor de candidaten een film vertoond en was er gelegenheid na het ingeDannen half uur van den wedstrijd, een dansje te maken. Ten slotte maakte de jury den volgen den uitslag bekend: 1. Mej. J. H. van Dijk (kampioene van Nederland) met 425 aanslagen per minuut; 2. J. A. de Heer Kloots (417 aanslagen)- 3. Mej. J. Kuhl (394); 4. Mej. C. van Hartingsveld (390); 5. Mej. L. Hoekstra (380). Wij hopen, dat onze Alkmaarsche candi- date, die de derde plaats wist te verove ren in het Nederlandsch vijftal nog menig maal mag medewerken om den naam van ons land in internationale wedstrijden in alle opzichten hoog te houden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 Januari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Groote ritten apeciale tarieven. (Ongecorrigeerd.) Mand met bloemen en vruchten namens de schooljeugd voor prins Bern hard. Het comité van de Nederlandsche school jeugd heeft heden ten paleize te Soestdijk een mand met bloemen en vruchten laten bezorgen voor prins Bernhard. In een begeleidend schrijven zegt het'co mité, dat de Ned. schooljeugd gedurende de laatste weken intens met den prins heeft meegeleefd. Door de aanbieding van bloe men en vruchten wil zy uitdrukking geven aan haar blijdschap over het aanvankelijk herstel. STAKING NAGELJONGENS GEËINDIGD. De wilde staking der nageljongens werk zaam bij de Ned. Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam, welke een honderd tal jongens omvatte, is geëindigd. Het werk zal worden hervat op de voor waarden, welke voordien ook golden. Vanochtend had een deel der stakers zich reeds weer aan het werk begeven. BESLAG OP RECETTE A. T. V. OPGEHEVEN. Regeling getroffen. Het beslag op de recette van de Amster- damsche tooneelvereeniging is op heden opgeheven. Er is tiusschen het auteurs bureau Brander en de A. T. V. een regeling getroffen, waarby de laatste zich heeft verbonden 950 te betalen. Gisteren bood de A. T. V. 850 aan en verminderde de heer Brander zijn vorde ring van 1400 tot 1050. Vanmorgen is men het eens geworden over een bedrag van 950. der rechtbank, mr. J. W. Huysinga, waar bij de A. T. V. opheffing van het beslag eischte en dat hedenochtend voortgezet zou worden, was door deze regeling dus spoedig geëindigd. Voor de A. T. V. trad op mr. A. Stern- heim en voor het auteursbureau mr. W. H. P. Loggere. BERNHARD SHAW WORDT MOE. Philosofie van een 80-jarige. Bernhard Shaw heeft zich dezer dagen in een interview over de verschillende perio den van zyn leven uitgelaten. De opmer kingen van den dichter zyn, zooals altyd, geestig en interessant. De onaangenaamste tyd in het leven van den man ligt volgens zyn meening om en nabij een ouderdom van veertig jaren. Het meerendeel der mannen heeft, naar hy ge looft, dezelfde ervaringen opgedaan als hy. Op 40-jarigen leeftijd weet men, dat men nimmer meer jong zal zijn en men is nog jong genoeg, om zich dit aan te trekken. Tusschen de 40 en 50 jaar wordt men voortdurend door dit gevoel in de war gebracht. Later tusschen de 50 en 60 word* men gehinderd door zyn gezondheids toestand. Men gevoelt zich dikwyls niet goed en sleept de oude ribbenkas moeizaam door de jaren. Men zou het liefst zijn ziel opgeven. Op 60-jarigen leeftijd komt dan de weder opstanding. Men schijnt een nieuw huur contact met het leven gesloten te hebben. Men gevoelt zich uitstekend, zonder zorgen en steeds vroolyk. Op 80-jarigen leeftijd begin ik teekenen van vermoeidheid te bespeuren, vertelt Shaw verder. Ik tracht nog my goed te houden. Ik pocg nog elastisch te loopén. Maar des ondanks kan ik het niet verborgen houden, dat ik oud begin te worden. In werkelijkheid ben ik verleden jaar November gestorven. Ik was aan het eind van mijn krachten en voelde, dat het niet meer verder ging. Zooals steeds had ik tot op het laatste oogenblik veel gewerkt. Het ware van myn standpunt uit ideaal geweest, indien myn hart op dat oogenblik had opgehouden te kloppen. Een schitte rend afscheid van de wereld, zoodat men gedwongen zou zijn geweest te zeggen: Hoe deze G.B.S. dit weer gearrangeerd heeft! HUMANE STRAF TEGEN ALCOHOLIST GEEISCHT. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond hedenmorgen een man terecht, die zich schuldig had gemaakt aan het lichten van een electrischen meter, bovendien had hij een costuum van zijn commensaal verduis- trd, door het naar den lommsrd te brengen. Het bleek, dat deze man een gewoontedrin ker is, die van tijd tot tijd tot misdrijf ver valt, om geld voor alcohol te bemachtigen. Hij heeft reeds zes veroordeelingen voor verduistering, heling en kleine diefstallen achter den rug. De president mr. J. Boon merkte op, dat uit het reclasseeringsrapport bleek, dat alle pogingen in het werk waren gesteld om hem in het goede spoor te lei den. Zoo was hy lid geworden van een ge- heelonthoudersvereeniging, doch het me disch consultatiebureau voor alcoholisme zag geen kans den onverbeterlijken drinker te verbeteren. De officier van justitie, mr. J. van Arkel, achtte een strenge straf noodzakelijk. Doch hij wilde hem nog een kans geven, die hij nooit tevoren heeft gehad: hy eischte één jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk en onder aftrek van de pre ventieve hechtenis. De proeftijd werd be paald op drie jaar. De verdediger, mr. A. Sternheim, sloot zich by dit requisitoir aan. BENOEMING GEMEENTERAADSLID. De voorzitter van het Centraal stembu reau brengt ter algemeene kennis, dat het besluit, waarbij hij den heer F. H. Ringers te Alkmaar heeft benoemd tot lid van den Gemeenteraad in plaats van wijlen den heer J. Vogelaar, voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage is nedergelegd. De Voorzitter van het Centraal Stembureau, H. KLAVER, Wnd. Voorz. Vrijdagavond, 7 Januari j.1., had de plechtige installatie plaats van den nieu wen pastoor der parochie te Rinnegom, gemeente Egmondbinnen. Na de gods dienstoefening vond ten woonhuize van den pastoor de kennismaking plaats met het kerkbestuur en de besturen der di verse vereenigingen. PREDIKBEURTEN. OTERLEEK, herv. gem., 10 uur, ds. Kastein. Waterpolo NEGEN WATERPOLO-WEDSTRIJDEN IN DEN KRING HAARLEM. Belangrijke ontmoetingen. De echte waterpololiefhebbers in Haarlem en omstreken kunnen Zondagavond ra een betrekkelijke rustperiode op waterpologe- bied hun hart weer eens ophalen. In het Sportfondsenbad te Haarlem spe len de Waterratten, die hedenavond bij S.V. H. op bezoek komen, Zondagavond tegen de sterke H.Z. en P.C.-ploeg. Deze belangrijke wedstrijd begint om acht uur. Verder staan hier op het programma de wedstrijden VelserendD.WJL III, Zand- voort—H.V.G.B. IV en de plaatselijke ont moeting tusschen de damesploegen van D. W.R. en Haarlem. Te Velsen staan voor Zondagavond niet minder dan vijf wedstrijden op het pro gramma. De eerste ontmoeting, V.Z.V. Hl- Haarlem III, heeft reeds om half acht plaat». Verder zullen in chronologische volgorde ge speeld worden: Nereus IIID.A.W. II, De HamHalfweg, Nereus IH.V.G.B. I. van Zaterdag 8 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUVVCREDIET N.V. laatst* k. 2.30-45. Vorige koert STAATSLEENINGEN. 4 Neder! 1934 1003/, 3 Ned-lndië 1937 97»/„ 5)4 Duitschl '30 m verkL 30'/, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank158'/, Handel Mij Cert v. 250 159 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce*L s Nederl Ford Pbilips Gloesl. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors25 Kennecott Copper 29*/j, R public Steel ,i 13-%, Standard Brands 6u*g* Steel comm. U S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. 1361/, 138'/,. 45'/, 893/4 27oih 301'/, 1463/4 §2 4:/., 45"^ D/is 43»/* 4Vi 4451/4 174 86 Alg Explor. Mij.. ~ed|i 831/4 169 Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t 1 357i/4 Kon Petr. 3721/4 Perlak 86 Phillips Oil 30Vu Shell Union 121:V16 Tidc Water ll'/a RUBBERS. Amsterd Rubber 214 Deli Bat Rubber 1381/, Hessa Rubber 140 Oostkust 148 SerbadjadiIu5 Inlerc Rubber 1 3 SCHEEPVAARTEN. Kou Ned Stoomboot. 1291/, Scheepvaart Unie .1-1 TABAKKEN. Deli Batavia 246'/, Oude Deli2993/4 Senembah29zi/, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacilic Canadian Pac. §Noteering per 50. TExcla im 'Pxdividend. 29 15 63 Vi* kl/s 1001%, 30 Vi 1581* 157 136 1381/4 45'/, 87'/, 272 L/i 303V, 147V, 371* 25VM-t 46-»/,, NA-'/i» 25V« 30 '/«-i 14V„ 6"/i. 43 -Vu 4»/a 446i*-7 174 143V, 83 169 3591/4 374-1 853/4 30i/u 12%,-i 11»-7» 214-1* HU* 142% 149 3VM-V» 1294-30 120V, 2431/, 294V, 292-1/, 27'/4 151* 9'/, 63Y, 5'Vis x) ex-coupon Prolongatie vorige koers X. heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1.79»/. 1.79»/w 8.98'/, 8.98'/. 72.35 72.35 6.09»/, 6.09 X 30.48 X 30.48 41.59 41.59 40.10 40.07 X 46.32X 46.30 45.12X 45.10 9.47 X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2