DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Het groote jubileum van Alcmaria Victrix. Enorme belangstelling bij de receptie. De heer Lutterot benoemd tot K.N.V.B.-bondsridder. IN DE DANCING. Texel—Alkm. Boys 0-6. TWEEDE BLAD. Excelsior—D.W.S. 0—2. D.W.S. heeft de overwinning in deze ont moeting zeker niet cadeau gekregen. De Rotterdammers begonnen de eerste helft met groote geestdrift en zetten een snel aan- valsspel op, waardoor zij het spel in handen wisten te krijgen. Aan den anderen kant wisten de achter spelers Niehof en Achterberg de aanvallen van de D.W.S., die in de eerste helft minder in aantal waren dan die van Excelsior, on schadelijk te maken. Zoo bleef de eerste helft puntloos. Kort na de hervatting namen de D.W.S.- ers de leiding ;de snelle rechtsbuiten Dra ger, die in de eerste helft een paar goede kansen gemist had, rende handig door de verdediging heen en schoot listig in het net, 0—1. Even kwam toen Excelsior opzetten, maar alras nam D.W.S. het offensief weer over. Een handige voorzet van Drager deed den bal bij den linksbuiten, B. v. Stokken, ko men, die in vrije positie staande onhoudbaar scoorde, 0—2. Ook daarna bleef D.W.S. dat technisch de meerdere was, het meest in den aanval. Met 02 kwam het einde. D.F.C.—R.F.C. 1—2 Ondanks de spanning die den geheelen wedstrijd kenmerkte, was feitelijk de kamp een eenzijdige vertooning omdat D.F.C. wat voetbalcapaciteiten betreft verre in de min derheid was en slechts door fanatiek verde digen het doel zeer langen tijd wist schoon te houden. R.F.C. kon door de voorhoede, krachtig gesteund door de middenlinie, reeds spoedig het D.F.C.-doel insluiten en dat toen geen doelpunten werden gemaakt, komt hoofdzakelijk op rekening van te kort spel In de eerste helft vielen geen doelpunten en tegen alle verwachting in, had D.F.C. het eerst succes toen de overigens heelemaal niet opvallende Punt zich door de Rotter- damsche verdediging wist te dringen en van dichtbij onhoudbaar te doelpunten, 10. Hierna trok D.F.C. geheel op eigen doel te rug maar op den duur konden doelpunten toch niet uitblijven. Een kwartier voor het einde maakte D. Apon gelijk en in de laat ste minuten wist Adam het winnende punt te scoren, daarmede R.F.C., zij het op het nippertje, een verdiende overwinning bezor gend. V.U.C.—V.S.V. 6—1. In een aantrekkelijken wedstrijd heeft V.U.C. een welverdiende, maar geflatteerde overwinning op V.S.V. behaald. Op een voorzet van van Gelder gaf Bon der de thuisclub na 6 minuten de leiding. Na 24 minuten maakte Döring gelijk. Toen er 33 minuten gespeeld was, was het weer Bonder, die voor V.U.C. scoorde, zoodat de rust met 21 inging. Acht minuten na de hervatting scoorde wederom Bonder (31) en 7 minuten later was een misverstand in de Velser achter hoede en uitglijden van doelman Michel oor zaak, dat nummer 4 kalm in het net rolde. Uit een strafschop maakte Harder er 51 van en tenslotte was het 8 minuten voor tijd opnieuw Bonder, die het halve dozijn vol maakte, zoodat met 61 het einde kwam. SpartaAjax 14. Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat het zulk een stevige nederlaag voor Sparta zou worden, want in deze eerste periode heeft de thuisclub zich werkelijk dapper gewerd. Door den grooten geestdrift welke Sparta aan den dag legde, kon Ajax maar niet op gang komen. Na een kwartier gaf de debutant Houtman met een schot via de lat Sparta de leiding, 10. Voor de rust onderging de stand geen ver andering. Onmiddellijk na de hervatting maakte Bijl na een fraaien aanval van Ajax met een pittig schot gelijk, 11. Ajax nam nu het spel in handen. Uit een door Looys mooi ge nomen vrijen schop bezorgde de nieuweling Aukema, die bij Ajax bijzonder op den voor grond trad, den Amsterdammers met een kopbal de leiding, 12. Na verloop van een half uur maakte van Wijngaarden aan alle onzekerheid een einde door met een schot van grooten afstand, dat doelman Pil volkomen verraste, den stand op 13 te brengen en uit een voorzet van van Wijngaarden slaagde Aukema er in met een juweel van een kopbal den voorsprong van Ajax nog te ver grooten, 14. In de laatste minuten ontkwam Sparta aan een vijfde doelpunt toen een hard schot van Blomvliet van de lat in het veld terug sprong. K.F.C.—A.D.O. 1—3. Met dezelfde cijfers waarmede een week geleden van Excelsior verloren werd, ging K.F.C. ditmaal op eigen terrein tegen A.D.O. ten onder. De Hagenaars verdienden de overwinning, omdat zij zich veel beter aan de moeilijke weers- en terreinomstandighe den aanpasten. A.D.O. begon direct goed, doch de uitval len der Koogers waren niet van gevaar ont bloot. Niettemin bleven de Hagenaars ge ducht aanvallen en waar het in de verdedi ging der thuisclub niet in elk opzicht sloot verwonderde het niemand, dat A.D.O. na 11 min. door haar linksbuiten van den Brugge de leiding nam. Hierdoor aangemoedigd pro fiteerde Berg reeds kort daarna van een fout van den K.F.C.-achterspeler Hille en bracht den stand op 02. Toen de strijd juist een half uur oud was, hadden de Ha genaars opnieuw door van den Breukel, uit een hoekschop via de paal, gescoord, 0—3. Direct na de hervatting werd de strijd r.aar de Haagsche helft verlegd. Reeds na 5 min. kopte Bakker een goed genomen vrijen schop onhoudbaar in het A.D.O.-net, 13. Alles scheen nu nog mogelijk, doch K.F.C. kon, ondanks den straffen wind in den rug, ondanks <fe meerderheid, niet doelpunten. De K.F.C.-ers, die hun bekende tactiek onder deze omstandigheden prijs ga ven, liepen elkaar voor het A.D.O.-doel in den weg, zoodat de Haagsche verdediging succesvol kon ingrijpen. H.-D.V.S.—D.H.C. 3—3 H.-D.V.S. nam na 21 minuten onver wacht de leiding. Een prachtige kopbal van A. van der Tuyn hield Boot, doch de toestor mende L. Janse schoot den bal hard in. in dezelfde minuut maakte D.H.C. gelijk op soortgelijke wijze. Doelman Beun stopte een vleugelschot, maar kon den bal niet weg werken, die daarop door den linksbuiten van Zinnen werd ingeschoten. Vlak voor de rust gaf Ditmars zijn club de leiding door, na een voorzet van rechts, den bal ineens langs Beun te zenden. Na de rust geruimen tijd een alleronbe- nulligst spelletje. Zeven minuten voor tijd ontstond er na een voorzet van Borrani een doelworsteling, waaruit L. Janse gelij k maakte, 22. Onmiddellijk hierop scoorde D H.C. weer door een kopbal na een vrijen schop. Doch even vlug kwam de gelijkma ker, toen B. Janse op de rechtsbuitenplaats snel opbracht, naar binnen zwenkte en hard inschoot. Drie doelpunten in 2 minuten! Fel viel D.H.C. aan om de overwinning alsnog te bevechten, doch met eenig geluk wist H.-D.V.S. het vierde doelpunt te voor komen. FeijenoordH.B.S. 42. Feijenoord mist van Male en moest tot het vijfde elftal teruggaan om een plaatsver vanger voor hem te vinden! In de eerste helft demonstreerde Feijenoord een mooi sluitend technisch spel, waartegen H.B.S. zich met alle krachten teweer moest stellen. Na ongeveer 20 minuten was het Kantebeen die na doorgebroken te zijn, Mul uit zijn doel lokte en het eerste doelpunt maakte. Geen minuut later werd de Haagsche doel man al weer gepasseerd, toen Ven te een voorzet van Linssen in het doel deponeerde. De kans om een tegenpunt te maken ver knoeide H.B.S. daarop, doordat Walhain een strafschop naast schoot. Na ongeveer 35 mi nuten spelen werd een Haagsche doorbraak den Rotterdammers noodlottig, toen Ophorst met een kalm rollertje den doelman wist te passeeren. Na de rust viel het Feijenoord niet meer zoo gemakkelijk de overhand te behouden. De Hagenaars stelden zich goed te weer en een tijdlang waren zij zelfs in den aanval. Het geluk diende hen echter niet en doel punten werden er in die periode niet ge maakt. Feijenoord was gelukkiger. Linssen zette goed door, maar raakte vlak voor het doel den bal kwijt. Vrauwdeunt wist echter van de verwarring gebruik te maken om den bal langs Mul te werken, 31. Kante been maakte er 41 van door een straf schop te benutten. Bij een doorbraak van H.B.S. kreeg Ophorst den bal in buitenspel positie te pakken. De scheidsrechter liet I doorspelen en het gevolg was, dat de stand op 42 werd gebracht. Stormvogels—'t Gooi 1—0. Geen van beide ploegen beschikte over voldoende techniek, om de invloed van den wind te neutraliseeren, zoodat zoowel toen Stormvogels, als toen 't Gooi den wind in de zeilen had, de bal te ver werd weggetrapt en daardoor een gemakkelijken prooi van ae verdediging der tegenpartij werd. Vier minuten vóór de rust nam Stormvo gels door den nieuweling Schippers de lei ding, die door handig spel van Woudenberg een kans kreeg en die ook benutte. Een door 't Gooi 5 minuten na den aftrap gemaakt doelpunt werd terecht door scheidsrechter Casteleijn wegens buitenspel geannuleerd Snelle uitvallen van de Stormvogels vonden vooral in van Rheenen een struikelblok. Willemse kreeg in de tweede helft nog een fraaie kans gelijk te maken, maar zijn schot faalde. Kansen van Stormvogels gin gen eveneens door slecht schieten verloren. Alkmaarsche rechtsbuiten plaast keurig in, 0—2. Even later haalt Dukers op buitengewone wijze een hard, ver schot van Hartognetuit den bovenhoek. Wel neemt Goudsblom deze corner goed, doch de Grand schiet precies naast. Zonder wijziging breekt de rust aan. Na rust doorleven we een „berucht" Texel-kwartiertje, echter met dat verschil, dat het harde werken niet met doelpunten wordt beloond. Als eindelijk na 18 minuten de Grand een vrijen schop mag verwerken, gaat zijn schot ,via Dukers' vingertoppen, den bovenhoek in, zoodat de voorsprong is vergroot tot 0—3. Hoewel de Boys er nu beter ingekomen zijn en sterk ten aanval trekken, duurt het echter nog een tiental minuten voordat de voorsprong wordt vergroot. Kwadijk krijgt van links het leder toegespeeld, biedt Schenke de-kans-van-den-dag, die deze dan ook met een enorm hard schot onhoudbaar benut, 04. En twee minuten later is het dezelfde speler, die den stand op 0—5 kan brengen. Nadat Kwadijk een plotselingen omhaal rakelings langs het doel laat verdwijnen, komt v. d. Horst er nog eens aan te pas. Een hard schot van Vlaming die kort na de rust eenmaal tegen de kruising had gekopt, zou dicht langs den paal doel getroffen hebben, als v. d. Horst op prachtige wijze corner kan werken. Reeds denken we den eindstand met een „handvol" te zien, als Kwadijk echter twee minuten voor tijd met een listig balletje Dukers geen kans geeft en er 06 van maakt. Blauw-WitC.V.V. 3—2. De thuisclub was in de eerste helft iets sterker, maar pas na ongeveer 40 minuten spelen gaf Bergman een keurigen voorzet en de toeloopende van Nol kopte den bal langs doelman Kruidenier, 10. Een minuut later was de stand 20 toen wederom Bergman een snellen ren onder nam, naar Sluyk plaatste, die den voor sprong vergrootte, 20. De tweede helft was nog geen vier minu ten oud, toen van den Herik na goed samen spel alleen voor doel kwam te staan en Ferwerda geen kans gaf, 21. Even later echter kreeg Bergman den bal toegespeeld, rende langs de lijn, gaf in volle snelheid een afgemeten voorzet naar Oudendijk, die zich niet bedacht en er 31 van maakte. In deze periode scheen C.V.V. ook ineens doelpunten te kunnen maken, want drie minuten later besloot Nooteboom fraai samenspel met een ver, keihard schot, dat Ferwerda te machtig was, 32. De Rotterdammers kregen moed en wer den voortdurend gevaarlijker. Het gelukte hun echter niet den gelijk maker te scoren. HaarlemXerxes 22. Voor de rust was Haarlem overwegend in de meerderheid maar zag geen kans te doelpunten. Xerxes deed enkele gevaarlijke uitvallen en had hierbij succes. De eerste maal kwam de Haarlem-doelman Kaan de Rotterdammers te hulp door leelijk mis te grijpen. Ongeveer 10 minuten later had La- gendaal succes bij een scrimmage, 02. De rust kwam met 20 voor Xerxes, ge heel tegen de spelverhouding in. In de tweede helft was het spel meer verdeeld. Het verplaatste zich vlug. Toen nog 12 minuten te spelen waren, doelpuntte van Gooi met een fraai schot, 12. De spanning werd nu zeer groot. Bei de doelen verkeerden nog herhaaldelijk in gevaar. Even voor tijd kreeg Haarlem een vrijen schop te nemen. De bal werd goed voor doel geplaatst en onder luid gejuich der Haarlem- aanhang scoorde Kammeyer, 22. ten mag geen wedstrijd in Europa worden Het was een zwoegen en een vechten, ech- ze hebben bestreden, het gebeurde fair en gespeeld. Dat het besluit om in Nederland deze ontmoeting te laten spelen, ook uit financieele overwegingen is genomen spreekt welhaast van zelf. Op 29 Mei wordt voorts de wedstrijd ge speeld tusschen Argentinië en den winnaar van het tornooi van Midden-Amerika, wel ke ontmoeting waarschijnlijk te Bordeaux zal worden vastgesteld. Zeer belangrijk is het feit, dat de zestien overblijvende landen in twee groepen zullen worden gesplitst, gerangschikt naar hun sterkte. In de achtste finales zal dus steeds een land van de sterke groep tegenover een land van de minder sterke groep worden geplaatst, doch bij de kwart- en halve eind strijden wordt zonder meer geloot. Tenslotte werd de organisatie van het hoofdtornooi in groote lijnen vastgelegd. Met de Boys naar Texel. Ziezoodat reisje is achter den rug!Erg bemoedigend waren de weersomstandigheden anders s morgens niet. Regennog eens regen en een vr« gure wind. t Behalve vanzelfsprekend het elftal me ..naasten-aanhang", ondernamen nog ruim een dertigtal supporters de verre reis naa het eiland. En,ze zullen er ongetwijfeld geen spijt van hebben gehad, het ongun stige weer te trotseeren. Bracht de eerste speelhelft een nuttigen en zeker niet onverdienden 0—2 voorsprong, reeds dadelijk na rust kon men met een beangstigd hart van een volledige spanning genieten. De stormwind en regenvlagen stonden recht op het Alkmaarsche doel enge steund door deze bondgenooten kwamen de eilanders overdonderend opzetten, met he vaste voornemen bezield hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Zouden de gastheeren den achterstand kunnen verkleinen? En wat dan? ter op meest eerlijke en sportieve wijze. Hulde, vooral aan de rood-witte ver dedigers, die hetzelfde en juiste wapen wisten toe te passen en op de meest hard nekkige wijze. Hartog was weer goed op dreef. Brouwer gaf z'n buitenspelers niet veel kans. Weel, die Slikker had een lichte voetblessure den geheelen wed strijd de moeilijke linksbackplaats bezette, heeft zich op behoorlijke wijze van zijn taak gekweten. Doelman van der Horst werd niet over belast, maar wat hij kreeg enkele malen waren er nog een paar gevaarlijke schoten bij heeft hij op keurige wijze verwerkt. En last, not least was daar Pater, wiens werk vooral in deze perode fenomenaal was. De rechts back had 'n buitengewonen kijk op het spel en greep steeds op tijd en vrijwel overal in. Echter mocht het ook hem niet geluk ken, het spel te doen verplaatsen. Mulders die van de linksbuitenplaats naar binnen was gekomen hielp echter 'n geducht handje mee en toen men met suc ces de algeheele „depressie"' had doorstaan en eindelijk het spel had kunnen verplaat sen, toen constateerden we, dat er ook van de voorhoede zeer goed werk uitging. Prachtige aanvallen werden opgezet, goede kansen gegeven en benut en toen dan ook het eerste schaap (03) over den dam was, werkte dé machine weer op volle toeren ensmaakte ook de Boys-aan hang reeds by voorbaat het zoet der over winning, die nog met flinke cijfers kwam. Was het wonder, dat er op den terugtocht 'n gezellige stem ming heerschte, die haar hoogtepunt vond in het „voor-onder?" De prettige mu ziek was zelfs voor enkele Texel-spelers en den arbiter die tot dien tijd een „blinde" passagier was geweest te ver leidelijk. Dat de beide Texelaars in het gezelschap werden opgenomen, sprak vrijwel vanzelf, want het moge een feit zijn, dat de eilan ders de kaasmenschen op hardnekkige wjj- I eerlijk, een goed sportman waardig. Naast het goede spel van enkele Texe laars en in het bijzonder doelman Dukers wat dit feitelijk de eenige goede eigenschap, omdatde groen-zwarten toch eigenlijk nog niet derde klasse fahig Nog een woord van lof voor scheidsrech ter van der Hoek, die zijn taak volkomen begreep, een verdienstelijke partij floot en slechts één keer faalde. Dat was toen de „schuit" wat al te veel op en neer ging, tijdens den terugtocht. Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Precies twee uur zien we de volgende opstellingen binnen de lijnen: Texel: Dukers Kil jan J- Ran Helsloot de Graaf Neijens H. Ran Vlaming Hemelrijk H. Neijens Huizinga O Mulders Kwadijk Goudsblom de Grand Schenke v. Eerden Hartog Brouwer Weel Pater v. d. Horst Alkm. Boys Reeds dadelijk ontkomt het Texel-doel een paar maal aan een doorboring, .als eerst Mulders bij een voorzet van rechts even te lang wacht en vervolgens Goudsblom een scherpen voorzet van Mulders net mist. Nadat eenige Boys-aanvallen door den bui- tenspelval worden onderbroken en ook Texel niet veel kans krijgt, mag Goudsblom na elf minuten 'n corner nemen. Mooi komt de bal voor doel en met een prachtigen kop bal geeft Kwadijk zijn club de leiding, 01. Opnieuw noteeren we eenige goede Boys-aanvallen, die worden afgesloten met een scrimmage voor het Alkmaarsche doel, dat wordt bezworen. Zoo golft het spel aardig op en neer, met de Boys het meest in den aanval, tot einde lijk als er 25 minuten gespeeld zijn de Grand goed doorbreekt, prachtig naar Goudsblom overspeelt. Dukers denkt uit loopend nog te kunnen redden, doch de En zoo was dan Zaterdagmiddag het groote moment aangebroken. Wel was het Alcmaria-feest reeds lang voor dien tijd ingeluid en hadden wij reeds een eere-wedstrijd en klokkenspel gehad, maar de eigenlijke dag was toch Za terdag 8 Januari, omdat op dien dag de receptie en de feestavond gehouden zouden worden. Wanneer er ooit een receptie geweest is, die druk bezocht werd, dan was het wel deze van Alcmaria. Van heinde en verre waren de bezoekers opgekomen, om Alc maria te gelukwenschen. En waar zij zelve misschien niet konden komen, daar was de telegraaf en de post wel zoo bereidwillig, medewerking te verleenen. Om precies drie uur zette het voltallige bestuur onder voorzitterschap van den heer T. Bonsema zich achter de bestuurs tafel, die weldra omzoomd zou worden door een schat van bloemstukken. En op hetzelfde oogenblik kon de heer Lutterot, die de leiding had bij deze re ceptie, reèds de eerste gasten aankondigen. En vanaf dat oogenblik is het een va-et- vient geweest. Tientallen, neen honderd tallen wellicht kwamen, om de meest po pulaire club in onze stad geluk te wenschen met dit zeer bizondere jubileum. Velen er van volstonden niet met een enkelen handdruk, maar gingen speechen en het was alleen maar jammer, dat de meeste feest-redevoeringen onverstaanbaar waren. Echter, het zou ons toch te ver ge voerd hebben, om dat alles te verslaan, omdat tenslotte de meeste toespraken op hetzelfde neer kwamen: gelukwenschen en nog eens gelukwenschen. Cadeaux aangeboden. Een uitzondering moeten we echter ma ken voor een paar speeches. Zoo sprak de heer Kruyver van Z. F. C. namens 28 voetbalvereenigngen in ons gewest en bood de jubileerende vereeniging namens deze een cadeau aan in den vorm van een schrijfmachine. Daarnaast heeft de heer Delvaux, voor zitter van den N. H. V. B. een hartelijke rede gehouden, waarin hij Alcmaria schet ste als de grondlegger van de voetbalsport in Noordholland-Noord en waarin hij her innerde aan de groote vitaliteit van de nu veertig-jarige. Bovendien bracht hij in herinnering de groote en zeer belangrijke rol, die Alcmaria gespeeld heeft in den N. H. V. B., waarvan het een der oprich ters was. Tenslotte zorgde hij voor een verrassing, want aan het einde van zijn rede bood hij de vereeniging een muliplicator aan, een al even nuttig geschenk als het vorige. En tenslotte zorgde de A. P. S. V. voor een aangename verrassing. Bij monde van den heer ter Horst werd aan Alcmaria een klok overhandigd, die een plaatsje in de kleedkamer zal krijgen en wel zoodanig, dat én de spelers én de scheidsrechter steeds kunnen weten, hoe laat het is. De overige spelers getuigden allen van de beteekenis van Alcmaria, roemden de sportiviteit van de club, hoopten, dat de naam steeds onbevlekt mag blijven ook in de toekomst en wenschten allen natuurlijk eindelijk eens een promotie. Volstaan we met het lijstje der sprekers: de loco-burgemeester van Alkmaar, wet houder Klaver, de heeren Sietsma namens de commissie van bijstand voor het sport park, Scherpenhuizen namens de 2e, 3e en 4e klassers, Reurslag namens den turn kring Alkmaar en omstreken. Hoogland namens Vrone, Habrecht als oudste suppor ter, Bak namens de Alkmaarsche Boys, Reitsma namens de oud-Alcmarianen, ver tegenwoordigers van de supportersvere niging, van Z. V. V., W. F. C., den Ned. Rugbybond, Haarlem, Blauw Wit, D. A. W., Turnlust, Alkm. Kegelbond, Hoen namens de scheidsrechters, Meinders namens het eerste en tweede elftal, een vertegenwoor diger van K. F. C., van de jeugdcommissie en van de elftalcommissie van Alcmaria, de voorzitter van de A. M. H. C., die van K. V. K. V., van Alcmaria V. V. V., van het bureau Med. Sportkeuring, Ben van Doorn, de doktoren Haverkamp en Louis en de vertegenwoordiger der V. V. Alkmaar. Bloemstukken. Bloemen werden aangeboden of gezon den door: burgemeester van Kinschot, de H. L. O., de doktoren Haverkamp en Louis, gem. sportpark, Alkm. Courant, M. E. V. O., v. v. Alkmaar, Kr. en VI., de dames der bestuursleden, le en 2e elftal en trainer, supportersvereeniging, oud-Alcmarianen, N. H. V. B., K. V. K. V., Zang en Vriendschap, T. Bonsema de Halter, bureau Med. sportkeuring, D. A. W., Ben van Doorn, Turnlust, turnkring Alkmaar en Omstr., Alkm. Brandweer, Ajax (Amsterdam), A. M. H. C., de Ned. Rugbybond en de fam. van Dam. Andere gelukwenschen. Tenslotte waren nog gelukwenschen in gekomen in den vorm van telegrammen en brieven. Wij noemen: G. W. Keuter, Baarn, A. Kappenburg, scheidsrechter, Hercules, Utrecht, Middelhof, oud-bestuurs lid, Ajax, Z. van Arnhem, Deventer, Reijers, scheidsrechter Deventer, Alkm. scherm vereeniging, Jan Elfring, Apeldoorn, Athl. vereeniging Alkmaar, B. Bruinvis, W. Prins, scheidsrechter V. V. A., Amster dam, H. F. C., Haarlem, v. d. Hof, scheids rechter, mevr. van Dam, Henk van Dam, Crabbendam, scheidsrechter, Hartland, Venema, V. O. C., Rotterdam, D. T. S. Oudkarspel, v. d. Burg, scheidsrechter, C. S. V., Castricum, E. D. O., Haarlem, Excel sior, Rotterdam, Sparta, Rotterdam, Q. S. C. Wormerveer, Postduivenvereen. Alcmaria, Scalé, Hilversum, v. v. Schagen, Bon, voorzitter schoolvoetbalcommissie Amster dam, D. E. C„ Amsterdam, D. W. V., Am sterdam, Broeksmit, B. K. C., Breezand, de Boer, oud-consul K N. V. B., de Lange, dir. Harmonie, Piet Laan, de Unie, Feijenoord, Rotterdam, Alkm. Dagblad, wielerclub Alcmaria, consul Slinkert, Hol- landia, Hoorn, A. F. C., Alkmaar, Zeebur- gia, Amsterdam, en de controleurs Peppel, Mies, Eiland en Scholten. Dankwoord van den voorzitter. Aan het eind van de receptie, die door den grooten toeloop meer dan twee uur geduurd had, nam de heer Bonsema het woord, om allen dank te zeggen namens Alcmaria. Spr. begon met een mededee- ling: dezen morgen was hij bij het ziekbed van burgemeester van Kinschot geroepen als een der eersten die bij zijn bed mochten zijn. Burgemeester van Kinschot had gaar ne aanwezig willen zijn op deze receptie, maar dat ging niet. Toch mocht Tijj zoo ongeveer zeide hij niet volstaan met het zenden van een schriftelijken gelukwensch of een bloemstuk. Nee, hij wilde dit bizon dere jubileum van deze bizonder vereeni ging zoo goed mogelijk meemaken en daar den voorzitter persoonlijk geluk wenschen. De heer Bonsema deelde vervolgens me de, dat het bestuur staande deze receptie een bloemenmand gestuurd had aan den patiënt. Toen zocht de heer Bonsema naar de woorden, om de vele vrienden van Alc maria hartelijk dank te zeggen, èn voor de cadeaux, èn voor de gelukwenschen in welken vorm ook. En aan het slot van zijn rede sprak de héér Bonsema: Wij gedenken vandaag het veertig jarig bestaan van onze vereeniging. En wij denken daar bij aan anderen, aan ontelbare andere. Watde paarden, die de haver verdienen, kregen ze niet. Niet wij mogen den lof accepteeren, maar deze hoort aan de vele bestuursleden, die Alc maria gehad heeft in vorige jaren, toen onder zéér moeilijke omstandigheden gere geerd moest worden. Zij hebben Alcmaria Victrix in stand gehouden, zij hebben haar groot gebracht, aan hen allen onze groote, welgemeende hulde! En toen sprak de heer Lutterot namens de feestcommissie het slotwoord. Hij gewaagde er van, dat de velen, die waren gekomen, dezen middag voor Alc maria tot een onvergetelijken hebben ge maakt, U hebt ons aldus spr. ons niet verrast, U hebt ons overweldigd. Ik hoop, dat gij allen met ons over tien jaar

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7