SPORT EN WEDSTRIJDEN. Heracles moe! naar Enschedé. Alcmaria naar Z. V. V. Z.V.V.-ALCMf RIA Alkmaarsche Boys I Succes I. De blijde gebeurtenis. Zorgelijk, niet hopeloos. Zoo denkt minister de Wilde over 's lands financiën. AJAX-K. F. C. Leiders kunnen beiden winnen. De elftallen voor morgen; Zondag a.sM half drie: TWEEDE BLAD. 3 gen Dienst werd hij naar een der Amster- damsche ziekenhuizen overgebracht. De bestuurder van de militaire vracht- auo, die lichte ontvellingen had opgeloopen en de schillenbaas, konden, na ter plaatse verbonden te zijn, met auto's naar hun wo ningen worden vervoerd. Het ongeluk ver oorzaakte op den rijksstraatweg gedurende eenigen tijd belangrijke verkeerstagnatie. De blijde gebeurtenis in de Phohi- pro gramma's. Wanneer de blijde gebeurtenis op Soest- dijk heeft plaats gevonden, zullen onze landgenooten in Oost- en West-Indië, in Zuid-Afrika en ook elders op de wereld door middel van den Phohi de talrijke fees telijkheden hier te lande kunnen meema ken. Voor deze bijzondere gelegenheid is een programma samengesteld dat volkomen past bij het heuglijk gebeuren en een ge trouwe weerspiegeling zal zijn van de op dat oogenblik in Holland heerschende vreugde-stemming. Te dien einde heeft de Phohi 3 vaste reportage-posten ingericht ,n.L één in het hotel Trier te Soestdijk, één in het paleis op den Dam te Amsterdam en één op het Bui tenhof te 's-Gravenhage. De bedoeling is, dat afwisselend vanuit deze 3 posten een ooggetuigeverslag van de feestvreugde wordt gegeven, terwijl daar tusschendoor vanuit de Phohistudio een speciaal feest programma ten gehoore wordt gebracht, zoodat de uitzending een zoo levendig en afwisselend mogelijk karakter zal drager- Bovendien zal de Phohi-reportage-wa- gen door het land rondrijden, om overal flitsen van de feestelijkheden op te nemen. De aldus vervaardigde gramofoonplaten worden onmiddellijk naar de studio ge bracht, waar ze dan eveneens in het pro gramma worden ingelascht. Als ooggetuige-verslaggevers voor de Phohi fungeeren de heeren: A. J. G. Streng- holt (paleis op den Dam), G. H. Knap (Soestdijk) en J. Jessurun (Den Haag). Het speciale feestprogramma dat vanuit de studio wordt uitgezonden, werd speciaal voor de Phohi geschreven en gecomponeerd. Gelukwenschtelegrammen. Indien de verwachte blijde gebeurtenis in de koninklijke familie op Zondag plaats vindt, zullen de PTT-kantoren dien dag geopend zijn als op andere Zondagen. Gelukwenschtelegrammen voor het ko ninklijk huis, op dien Zondag aangeboden, zullen den daarop volgenden Maandagmor gen worden besteld. De a.s. blijde gebeurtenis in Zuid-Afrika. De a.s. blijde gebeurtenis aan het Neder- landsche hof heeft te Pretoria in Zuid- Afrika groote belangstelling gewekt, het geen niet behoeft te verwonderen gezien de afstamming der bewoners en de hechte betrekkingen, die zij nog met het oude moederland onderhouden. De blijde gebeurtenis zal hier te lande met eenige plechtigheden worden gevierd. Er zal een groot vreugdevuur worden ont stollen, zoodra het heuglijke nieuws zal zijn bekend geworden. Professor Gerrit Bon, de bekende Zuid-Afrikaansche compo nist, heeft ter eere van prinses Juliana een fraai orgelmuziekstuk vervaardigd. Koningin en prinses wandelen. H. M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana hebben gistermiddag een wandeling gemaakt in het park achter het paleis Soestdijk. Parlement. Zoo denkt minister de Wilde over 's lands financien. Na de uitvoerige rede van minister Colijn, waarin hij de door hem gevolgde samenstel ling der regeering verdedigde tegen de aanvallen van vorige sprekers heeft minister d e W i 1 d e (financien) nog het woord ge voerd in de vergadering van de Eerste Ka mer van gisteren. Hij ging nog nader in op de beschouwingen van den heer van Vessem in het in twijfel trekkend of de N.S.B. bij de verkiezingen wel de waarheid had gezegQ, wanneer zij zoo een beleid aanprees. In den financieelen toestand is nog veel verbetering gekomen. Hij is nog zorgelijk, maar niet hopeloos, volgens minister de Wilde. Hü waarschuwde nadrukkelijk voor nieu we uitgaven naast de militaire, welke op het eerste plan moeten staan terwille van ons eigen behoud en dat van de instellingen, 1? °^U1Sl opschortingsbepalingen afloopt (bijv. betreffende de stort£ge" de pensioenfondsen) moeten we met de verhoogde defensieuitga dere den millioenen opbrengen. diae staatsuitgaven zullen tot de h gI moeten worden beperkt en e vraag of we niet voor een staan, waarin drastische bezuinigingsmaat regelen moeten worden getrof:teni. Deze waarschuwing liet de m ren voor diegenen onder ons v had_ de betere middelenstaten den i den gekregen alsof nu alles w w»rk- De ambtenaren, gepensionneerden, d loozen en anderen, die moeten steund, zouden van een debacle h slachtoffers worden. i_ Er werd nog gerepliceerd, waarna gemeene beschouwingen werden g Tenslotte werd na eenige cntiek heer van Vessem (n.s.b.), die do de Zeeuw (s.d.) weerlege werd dr. Colijn zich nu een wel kon aans hoofdstuk II A, de begrooting van het nieu_ We departement van algemeene zaken, g gDeUvergadering werd daarop geslotem De voorzitter deelde niet mede, wanne Kamer weer bijeen dacht te roepei halve de Grondwetsherziening ïs m n veel voor de openbare behandeling gereed. Het geheel voltallige programma der eerste klasse vermeldt verschillende in teressante wedstrijden, waarvan er en kele van meer dan gewoon belang zijn. Daaronder is natuurlijk de ontmoeting tusschen Ajax en K.F.C., want al moge de Koogsche club dan ook twee onver wachte nederlagen geleden hebben, zij telt nog steeds mee. Ajax kan dus in Amsterdam op een warme ontvangst rekenen. De Koogers moeten spe len met de gedachte: nu of nooit. Want dit is zeker, als er morgen weer verloren wordt, is de kans op den titel heelemaal verkeken. Toch gelooven we niet, dat Ajax een kans zal geven aan de Koogers. Er zal door de thuisclub van stonde af aan gewerkt wor den, om een mogelijke concurrente definitief van zich af te schuiven, zoodat wij rekenen op een Amsterdamsche zege. D. W. S. speelt weliswaar uit, maar de ontmoeting tegen D F. C. zal toch wel geen al te zware taak zijn, en de Amsterdam mers kunnen de volle winst mee naar huis nemen Hetgeen natuurlijk ook noodzakelijk is. De beide kampioenscandidaten blijven elkaar dus op den voet volgen. Wat de restterende wedstrijden betreft, wanneer Excelsior mocht winnen van A. D. O., zou deze Rotterdamsche club zoo waar nog een kansje krijgen om te ont snappen. Zulks zou dan gaan ten koste van Sparta Maar Excelsior zal wel niet van A. D. O. winnen. Hocv.il w:i ook niet rekenen op 'n Spartaansche zege in Velsen. Wellicht wint R. F. C. thuis van V. U. C., maar van veel belang is dat natuurlijk niet. Beide clubs staan toch veilig Afdeeling II. In afdeeling II zal Feijenoird wel op den weg der overwinningen voort gaan en in Delft een nuttige zege behalen op D. H. C. Tenzij de club van van Nellen plotseling weer eens een ouden vorm zou demon- streeren. In dat geval zouden Haarlem en Xerxes nog een kans hebben, waarbij wij echter moeten veronderstellen, dat deze .twee hun wedstrijden winnen. En Haarlem zal moeite genoeg hebben met C. V. V., dat als gast- vrouwe optreedt, en heusch niet tot de zwakkeren behoort. Met Xerxes is het an ders. Wel moet de strijd worden aangebon den tegen een plaatselijke vereeniging, maar de semi-plaatselijke wedstrijd tegen H. D. V. S. kan bijna geen moeilijkheden op leveren. H. B S. kan zich heelemaal redden, door thuis van de Stormvogels te winnen, waar op wel kans is en wie weet ziet 't Gooi kans, om een puntje te halen ujt haar ontmoeting tegen Blauw Wit. Het Oosten. Heracles, dat als-maar boft, moet morgen toonen, de eerste plaats waard te zijn. Naar Enschedé beteekent heusch geen pretje, want de ontvangst aldaar zal warm zijn. Mogelijk, dat de Almelo-ers een dusdanigen kracht weten te ontplooien, dat er voor Enschedé niets anders over blijft dan te capituleeren, maar waarschijnlijk is zulks niet. Eerder gelooven wij nog in een gelijk spel. Go ahead wint wel. Thuis spelen tegen het zwakke P. E. C. beteekent een positie ve overwinning. Wij rekenen ook op een thuiszege in den wedstrijd TubantiaWageningen en N. E. C.Hengelo, terwijl Z. A. C. op eigen veld misschien nog net een gelijk spel kan be vechten op A. GO. V. V. Afdeeling IV. In het Zuiden speelt N. A. C. thuis tegen P. S. V. Twee kampioenscandidaten dus. Dat is een der allerbelangrijkste wedstrij den van den dag. Nu moet N. A. C. toonen, hoe sterk ze is. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn en dus zal de overwinning komen aan de club, die het meeste geluk heeft. Mocht P. S. V. winnen, dan zijn de kansen van N. A. C. gereduceerd tot onge veer nul. Longa zal wel geen kans krijgen, om een derde kampioenscandidaat, B. V. V., de das om te doen, ook al speelt ze thuis, zoodat B. V. V. ook na morgen de gevaarlijke out sider blijft. Eindhoven wint thuis zonder veel moeite van M. V. V. en Juliana kan ook winnen, nu Roermond op bezoek komt.. Tenslotte zou Willem II zéér verstandig doen, om ook eens té winnen, 't Is de vraag echter, of het bezoekende Bleyerheide haar daar toe in de gelegenheid stelt! Het Noorden. Be Quick krijgt een fraaie gelegenheid om zich te herstellen, want het uitstapje naar Hoogezand moet toch met een over winning bekroond kunnen worden. Ter zelfder tijd zal Veendam, Heerenveen gaan bekampen en ofschoon de Friezen het voordeel van eigen omgeving hebben, ge looft niemand aan een Friesche zege. Als er een Friesche zege komt, dan zal Leeu warden daar voor moeten zorgen. En dat kan. waar H. S. C. de Friesche hoofdstad bezoekt. Of als Leeuwarden het niet zou kunnen, dan valt aan Sneek de eer te beurt en Sneek heeft thuisspelende tegen Veloci- tas heusch nog wel een kans. Dat G. V. A. V. het heel moeilijk zal krij gen tegen Achilles zal ieder wel willen ge looven. die weet, dat Achilles de depressie geheel te boven is. Het is wel toevallig, dat de veertig jarige het allereerst moet spelen tegen de club, waartegen zij ongeveer 40 jaar geleden ook al speelde: Z. V. V. Alcmaria en Z. V. V. zijn de twee oudste clubs in ons rayon en zij heb ben ontelbare matches tegen elkaar gespeeld. Steeds met afwisselend succes. Een maand ruim geleden heeft Z. V. V. het stoutje stukje uitgehaald, om Alcma ria op eigen terrein te kloppen. Dat was een verrassing. En de Zaandammers zullen trachten opnieuw zoo'n verrassend succes te behalen. De vraag is maar, wat Alcmaria zal doen. Ons dunkt, als de withemden werke lijk van plan zijn, om hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen, dat de Zaandam mers dan beide puntjes moeten afstaan. Maar o wee, als Alcmaria er eventjes te licht over denkt. Dan wint Z. V. V. Het kan een spannende wedstrijd wor den en het zware veld zal hooge eischen aan de spelers stellen. Veel schieten lijkt ons een der middelen om tot het gewensch- te succes te komen. En natuurlijk snel, open spel D. W. V. speelt thuis tegen H. R. C. en hoewel wij de kracht van de Helderschen werkelijk niet willen onderschatten, kun nen wij hun toch geen kans geven. Daar voor speelt D. W. V. te soliede. Misschien, dat Z. F. C. kans ziet, om de thuis spelende Kennemers een puntje af te snoepen. Dat zou nog geen verrassing zijn, want Z. F. C. is beter, dan haar plaats op de ranglijst zou doen vermoeden. W.F.C. kan thuis winnen van O.S.V. en West Frisia heeft een goede kans tegen het bezoekende Spartaan. In de B-afdeeling is H.F.C. natuurlijk ver licht, om D.O.S. te kloppen. Zy sloeg immers ook R.C.H.! Maar wy gelooven niet, dat D.O.S. er veel voor voelt, om het slachtoffer te worden van de Good Old. Trouwens R.C.H. krijgt het ook niet ge makkelijk: een bezoek aan A.F.C. beteekent alles behalve een zekere overwinning E.D.O. moet thuis jnog juist van Hilver sum kunnen winnen, terwijl Velox zeer ver standig zou doen, om al vast maar B.F.C. te kloppen, wat ook kan. Dat zou dan een heel eind in de goede richting zijn. Zeeburgia wint van H.V.C. en is daarmee ook in veilige haven beland. DE DERDE KLASSERS. De Alkmaarsche Boys krijgen bezoek van Succes. De rood-witte Alkmaarders spelen in eigen omgeving, en wel tegen Succes. En dat zou kunnen beteekenen: handhaving leidende positie! We zeiden daar juist „zou kunnen be teekenen", doch dat daarvoor noodig is een overwinning. Een zege, die o.i. kan komen en gezien het eertijds gegeven spel op Wieringen en de daaraan verbonden score kansen dan ook móet komen! De Boys zullen inmiddels en niet in het minst j.1. Zondag wel hebben be merkt, dat geen enkele ontmoeting een walk-over beteekent, integendeel! Iedere ploegt schijnt er behagen in te scheppen en dat is vrijwel vanzelf sprekend om één der kampioens-candidaten zoo dwars mogelijk te zitten en juist dat maakt dat men dubbel oppassen moet. Weet de Alkmaarsche halflinie in de eerste plaats en vervolgens de defensie, ook nu weer haar verdedigende taak te begrij pen, is men tevens weer zoo goed op dreef en weet men daarbij ook nu weer op de juiste tijdstippen de noodige steun aan den aanval te geven, dan We zouden niet weten, waarom de ge- blokten het niet tot de volle winst kunnen brengen, nu men over een aanval beschikt, waarvan de spelers stuk voor stuk behoor lijke doelpunten kunnen maken. Alkmaarsche Boys, opgepast dus! Strijden met een ongekend elan van de eerste tot de laatste minuut, want een overwinning zou wel eens positie-verbetering kunnen betee kenen, omdat Helder bezoek krijgt van de Volewijckers en waar de Amsterdammers den laatsten tijd geducht in vorm blijken te zijn, is het geenszins onmogelijk dat zij van hun on verdiende 21-nederlaag revanche weten te nemen. Zonder kleerscheuren zullen de withemden er stellig niet afkomen. Ook de Boys en Zaandijk moesten in eigen omge ving een kostbaar punt afstaan. Daarnaast staat nog de ontmoeting Zaan dijkHollandia, wat voor de Zaankanters immer een lastige opgaaf beteekende. Reeds in Hoorn slikten de Zaandijkers een flinke 41 nederlaag endat zy nu een veer zouden moeten laten, behoort niet tot de onmogelijkheden. Texel gaat naar Purmersteijn, één der medegegadigden voor de onderste plaats endat maakt de taak er voor de eilan ders al niet makkelijker op. De Purmer- enders zullen zich door een overwinning dan ook vrijwel veilig stellen, zoodat de positie meer precair wordt voor de Texelaars, Verder omdat Assendelft dat thuis tegen A.P.G.S. speelt mogelijk ook nog eenige winst kan boeken. In Amsterdam werd van de politiemannen slechts met 43 verlo ren. In de derde klasse B krijgt Bloemendaal niet alleen de kans zich van de jongste nederlaag te herstellen, nu de Zeemeeuwen op bezoek komen, maar de leiders kunnen tevens door middel van een zege hun positie verbeterd zien.... Want Kinheim moet een bezoek brengen aan Zandvoort, waarbij de grootste concur rent weieens eenig verlies kon boeken. Eri Beverwijk gaat naar Schoten, dat vooral vorigen Zondag bij D.E.C. zulk ver dienstelijk werk deed. Ook deze Beverwij- ker-kans kon wel weer eens iets verklejnd worden. De derby De MeteoorD.E.C. kan pittig en spannend worden; mogelijk worden de punten gedeeld. Tusschen W. M. S. en Ahrends verwachten we eenzelfde resultaat, waarbij dan tevens het lot van 't niet spelende S.D.Z. vrijwel bezegeld is. DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar ontvangt het leidende Wieringerwaard. De groen-witte Alkmaarders krijgen be zoek van de leiders, wat inmiddels een aar dige spannende strijd kan worden. Van veel belang is de uitslag voor de gastheerer. niet, maarvoor de bezoekers die feitelijk geen punt mogen verliezen des te meer. In het eerste treffen wisten de kaasmen- schen een puntendeeling te bevechten, wat niet een verdienstelijk, doch tevens een dik verdiend resultaat was. Waar de groen-witten in hun laatste com petitie-ontmoeting tegen Strandvogels een flinke 50 zege binnen haalden, bestaat er gegronde hoop, om morgen een goeden uit slag te doen verwachten. Alkmaar, nu bestaat er een mooie gele genheid om eens te laten zien, toe welke dingen ge in staat zijt en een paar plaats jes op de ranglijst stijgen kan geen kwaad. Groen-witten, aangepakt dus! Watervogels ontvangt Nieuwe Niedorp en zou dus met de te verwachten zege in de running kunnen blijven. Ook B.K.C. kan haar kans behouden, al hoewel het bezoekende Schagen een onbe rekenbare ploeg is enwel eens voor een onverwachte verrassing zou kunnen zorg dragen. D.T.S. zou bij Andyk een puntje weg kunnen halen, terwijl M.F.C. het bezoeken de Strandvogels met ledige handen naar huis zendt. In de vierde klasse B gaat het leidende Q.S.C. een bezoek brengen aan Monniken dam, waarbij de Wormerveerders het op nieuw tot een zege kunnen brengen, doch nog zeer veel spanning te verwachten zal zyn. Ook Verkade brengt het tot de volle winst, waartoe Zaanlandia in eigen huis geslagen zal worden, terwijl K. V. V. zulks bij Uitgeest tot stand zal weten te brengen ZilvermeeuwenMeervogels kan een aardige derbyy worden, waarbij de punten vermoedelijk worden gedeeld. Bergen brengt een bezoek aan Westzaan en we zijn zeer benieuwd, of de Berge- naren het tegen de hekkensluiters eens tot een overwinning kunnen brengen. Kom aan duinkanters,zoo gaat 't niet langer! AANVANGSTIJD WEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE BOYS. We brengen het publiek evenals voor heen in kennis, dat vanaf morgen de thuiswedstrijden van de Alkmaarsche Boys tot 15 November a.s. om half drie zullen aanvangen. Ten aanzien van de werkloozen-regeling wordt dus ook hiér de aanvang met een half uur verlaat. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Zeer belangrijke wedstrijden: O. F. C. I—C. S. V. I, Vrone I— Zaandijk II en Alcm. IVR. C. Z. I. Een zeer belangrijk programma zal thans weer de revue passeeren; we spreken te vens den wensch uit dat de weergoden ons wat milder gestemd zullen zijn, opdat we ten aanzien van bovenste- en onderste plaats een belangrijken stap voorwaarts gaan. Van de grootste beteekenis is wel het programma in de eerste klasse A, waar het leidende O. F. C. I en de grootste concurrent C. S. V. I, elkander in Oostzaan partij zullen geven. Beide ploegen noteer den vrijwel gelijke resultaten, zoodat het hier aan spanning wel niet zal ontbreken. Hoewel natuurlijk elke uitslag mogelijk is en deze uitslag wel niet ver van een gelijk spel zal liggen, kon terrein-voordeel O. F. C. wel eens de meeste winst geven De volgende gegadigde Zaandijk II gaat naar St. Pancras en treft het niet, dat Vrone de beide punten nog noodig heeft om definitief veilig te komen en de groen zwarten juist een goeden wedstrijd achter den rug hebben. Komaan Vrone,de stryd zal nu aanvankelijk zwaarder zijn, doch datzelfde ongekende enthousiasme en ge snoept het pittige Zaandijk II nog een kostbaar punt af. Een volgende belangrijke ontmoeting is het treffen tusschen de beide laatst ge plaatste ploegen Alcmaria IV en R. C. Z. I op ons sportpark. Alleen een overwinning kan de withemden in veiliger haven brengen endaar rekenen we dan ook op! Ook K. F. C. IV dat bezoek van Beem- ster I krijgt zal zich eveneens iets vei liger stellen. In de tweede klasse B gaat het leidende M. E. V. O. I naar Eg- mondsche Boys I en als de Mevoanen op hun tellen passen, brengen ze het tot een overwinning en blijven dus nog sterk in de running. Alkmaar II zal het bezoekende Uitgeest II wel kloppen, om eveneens in de running te blijven. Alkmaarsche Boys III gaat naar D.T.S. II en als de rood-witte kaasmenschen ge ducht aanpakken, nemen ze de volle winst mee naar huis. De tweede klasse D laat slechts een tweetal ontmoetingen zien Alkmaar III gaat naar Z. F. C. VI en waar Alkmaarsche Boys I—Succes I; aanvang half drie. half drie. Scheidsrechter van Dam. Alkm. Boys: v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Kwadyk Mulders Schenke de Grand Lont N. N. Schmidt Kuiper J. Posthumus Doves Montulet Idema Koorn Schotting P. Posthumus StTcces R\jwielitalling gratis. de Zaandammers nog een kansje op de bo venste plaats hebben, geven we de groen- witten weinig kans op eenige winst. Alcmaria V gaat naar W. F. C. VI en heeft 'n heel wat betere kans. Mogelijk dan ook een puntendeeling. In de derde klasse F krijgt het ledende Ursem I bezoek van Schoorl II en als de Ursemmers op hun qui vive zyn, noteeren ze een nieuwe overwin ning. Bergen II ontvangst Vrone II en de duin kanters zullen zich nog geducht moeten in spannen, om de Vrone-reserves van het lijf te houden en zelf hun kleine kans te be houden. De beide ontmoetingen C. S. V. III—Eg- mondsche Boys II en M. E. V. O. II— Dirkshorn I zouden een puntendeeling kun nen opleveren, alhoewel we in de diverse bezoekers-het meeste vertrouwen stellen. In de vierde klasse D kunnen de runners up een zege noteeren. Zoo zal D T. S. II zich niet door het be zoekende Alkmaar TV laten verrassen, even min zal Oudorp II aan Grootschermer II veel kans geven. Schagen IV kan in eigen huis Spoorvo- gels I slaan, al zal het niet gemakkelijk gaan. Tot slot Alkmaarsche Boys V, dat sterk genoeg geacht mag worden, om van het bezoekende Graftdyk II te winnen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Nu Zondag j.L alle wadstrijden werden afgelascht doordat de terreinen onbespeel baar waren vanwege den overvloedigen re genval, is het jammer, dat deze afdeeling slechts twee wedstrijden voor morgen op het programma heeft, n.1. H.S.V.A.F.C. en Berdos—S.R.C. Er dient echter direct aan toegevoegd te worden, dat het twee wedstrijden zijn, die de volle aandacht verdienen. Want Berdos, die sinds den laatsten competitie-Zondag de leiding aan V.I.O.S. heeft moeten af staan, zal Zondag alle moeite doen om deze weer te heroveren. De kans is er des te meer nu zij morgen tegen de op papier veel zwakkere S.R.C.-ers uit Schagen moeten spelen en V.I.O.S., zooals men kan consta- teeren, een vrijen dag heeft. Toch zal Berdos moeten oppassen, want het is algemeen be kend, dat de S.R.C.-ers hun onwennigheid in deze voor hun nieuwe afdeeling, geheel te boven zijn. Eveneens is de kans voor Berdos gunstig omdat het lang niet zeker is, dat één van beide ploegen in den strijd te Heiloo tus schen H.S.V. en onze plaatselijke vereeni ging A.F.C. in een overwinning voor één van beide zal eindigen. Wij gaan in herinne ring slechts den thuiswedstrijd bij A.F.C. na om vast te stellen, dat het ook nu weer een krachtmeting zal worden, die den stryd tusschen de twee clubs zich steeds doen kenmerken. Opgetogen was een ieder die dezen kamp dan ook zagen en dat verwach ten wy morgen des te meer, omdat in dezen kamp zooveel op het spel staat. Voor H.S.V. en A.F.C. is bij een overwinning de boven ste plaats disponibel, doch verliest A.F.C. dan is zij geheel uitgeschakeld, omdat zij dan zes verliespunten meer zou bezitten als H.S.V. Wanneer wij de kansen van één van beide ploegen zouden moeten bespre ken, dan kan het niet anders of deze valt in gunstigen zin van de thuisclub uit. Een gelijk spel zou voor onze plaatselijke club echter een verdienstelijk resultaat zijn. Een record-aantal belangstellenden in deze com petitie volgden den wedstrijd te Alkmaar en ook uit de omgeving waren verschillenden getuigen van dezen enerveerenden strijd, doch morgen wordt eenzelfde belangstel ling te Heiloo verwacht, des te meer, omdat heel veel in dezen strijd op het spel staat, niet alleen de bovenste plaats, maar ook de voor beide clubs zoo bekende rivaliteit, een rivaliteit, die ook zelfs de vriendschappelijke wedstrijden tusschen beide clubs steeds heeft gekenmerkt. Dat de sterkste mogen winnen! Volledigheidshalve laten wij nog even de stand volgen: V.I.O.S. 8 6 1 1 24—13 13 H.S.V. 7 5 2 0 34—6 12 A.F.C. 9 4 4 1 25—13 12 Berdos 8 6 0 2 33—21 12 S.V.W. 8 3 2 3 23—24 8 Geel-Zwart 9 2 1 6 2129 5 S.R.C. 9 1 2 6 16—37 4 Z.A.P. 9 1 0 8 19—52 2 Kolven. KOLFWEDSTRUD OM WISSELBEKER TE NIEUWE NIEDORP. De slotwedstrijd tusschen de leden van Over de Helft en de Kolfclub van Barsin- gerhorn heeft gisteravond plaats gehad in de Prins-Maurits. Van elke club kwamen 12 spelers uit. In den eerst gehouden wedstrijd te Barsin- gehorn gespeeld was Nieuwe-Niedorp iets in de meerderheid uit het strijdperk geko men, zoodat was te verwachten dat de voor sprong in eigen baan grooter zou worden en de mooiste winstkansen voor N.-Niedorp waren. Er zyn wederom door eiken speler vier partijen geslagen. De uitslag was voor dezen avond: Over de Helft 1752 pnt, en Barsingerhorn 1602 pnt.,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7