Luchtaanvallen! AMSTERDAMSCHi BEURS faatste (betichten qu+t Uh* EERSTE BLAD. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Weerhetoude lledfe! Laat het niet zoover komen, maar neem bij een opkomende kou onmiddellijk Aspirin Beschermt U tegen de gevolgen ven Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds In het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. Alkmaar, Maandag. DE BURGEMEESTER VERLAAT HET ZIEKENHUIS. Naar wij vernemen zal Jhr. Van Kinschot hedenmiddag het ziekenhuis kunnen ver laten en daarna thuis nog eenige dagen rust nemen, waarna men hoopt, dat de burgemeester binnen afzienbaren tijd zijn ambtsbezigheden weer zal kunnen hervat ten. AANRIJDING OP T RITSEVOORT. Hedenmorgen heeft op het Ritsevoort ter hoogte van de Touwslagerssteeg een lichte aanrijding plaats gehad. Een personenauto, komende uit de richting der Groote Kerk, moest aldaar uithalen voor een vuilnis wagen. De auto is toen tegen de bakfiets van den knecht van den heer Geels, ko mende uit de Touwslagerssteeg, gereden. De auto was licht beschadigd, terwijl fruit en groenten over de straat verspreid lagen. AUTO TEGEN BOOM. Zaterdagavond omstreeks 8 uur is te Ber gen een personenauto, waarin 6 personen, afkomstig uit Broek op Langendijk, waren gezeten, komende uit de richting Bergen aan Zee, bij de Ronde Kom tegen een boom ge slingerd. Een der inzittenden, mej. A. Mul, die over inwendige pijnen klaagde, moest voor me disch onderzoek naar dr. Poot vervoerd worden. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Later op den avond kon mej. Mul, tege lijk met haar medepassagiers, per taxi huis waarts keeren. De auto, die totaal ontwricht was, is naar de garage van P. Smit gesleept. DEMONSTRATIES OP DEN A.S. NATTONALEN FEESTDAG. Men schrijft ons: Op den a.s. nationalen feestdag zullen leden van de R.K. Jeugdbeweging de Graal, de Kruisvaart en de St. Jansknapen (de jon gere afdeeling van de Kruisvaart) op ver schillende pleinen der stad demonstraties geven in den vorm van een volksfeest. Jongens en meisjes zullen verschillende dansen ten beste geven. Leuke liederen met gebaren zullen zij laten zien en hooren. De jongens zullen zich vermaken met den kostelijken mannen- en boerendans. Zij zul len de echte vreugde probeeren wakker te roepen met hun blij „Jan Hinnerk". De klei nere jongens komen met hun leuken clow- nendans. De meisjes zullen op hun manier ver maken en de menschen laten genieten van hun vlaggenparade en hun fijne dansjes te veel om op te noemen. Ongeveer kwart over vier zal worden uitgetrokken met vlaggen en trom vanaf het schoolplein in de Nieuwstraat. Vandaar trekken ze met de ruim 120 deelnemers naar de Paardenmarkt, waar de eerste uitvoering zal gegeven worden, die ongeveer een half uur zal duren. Daana gaat men in optocht naar het Nassauplein, waar van pl.m. 5 uur tot 5.30 een tweede uitvoering zal worden gegeven. Dan gaat het naar de platte Steenenbrug op 't Verdronkenoord, waar het laatste op treden, eveneens van een half uur, zal plaats vinden. Moge dit bijdragen tot blije feestviering en onschuldig vermaak van velen, dan is het doel bereikt en de moeite ruimschoots be loond. GEVAARLIJK GEBETEN. Toen de jeugdige Jan Gravemaker te Egmond aan Zee voor zijn moeder even een boodschap zou doen en hard de straat uitliep, werd hij aangevallen door het hondje van den heer J. M. Hoewel het een klein hondje is, bracht het den jongen zulk een gevaarlijke verwonding toe, dat hij naar huis moest worden gedragen en op advies van dokter Belonje in het ziekenhuis te Alk maar is opgenomen. OPCENTEN GEMEENTEFONDS BELASTING. B. en W. schrijven in bijlage No. 1: Bij raadsbesluit van 18 Februari 1937, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 April 1937, nr. 48, is vastgesteld een ver ordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1 Mei 1937 tot en met 30 April 1938. De minister van binnenlandsche zaken wenscht, dat verordeningen tot heffing van meer dan 55 opcenten op genoemde belas ting niet voor onbepaalden tijd, doch tel kens voor een jaar worden vastgesteld. Wij bieden U mitsdien hierbij, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financien, een nieuwe verordening voor het belastingjaar 1 Mei 1938 tot en met 30 April 1939 ter vaststel ling aan. ORGELCONCERT. Volgend op den dag der blijde gebeur tenis in ons koninklijk huis zal door den bekenden orgelist Feike Asma een feeste lijk orgelprogramma worden uitgevoerd des namiddags van 45 uur. Als voorheen wordt ook thans dit con cert gegeven op het prachtige orgel in de gereformeerde kerk aan de Oudegracht, alhier. Toegang vrij. Het programma is voor een klein bedrag bij den ingang der kerk verkrijgbaar. WIE WIL EEN HONDJE? Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over een klein geel hondje, dat zwervende werd aangetroffen. Het nog jonge beestje prefereert een dierenliefhebber boven het beruchte gaskastje en verzocht daarom op name in een tehuis. NEDERLAND—FRANKRIJK. Donderdag a.s. zal prof. René Jasinski komen spreken voor Nederland, afdeeling Alkmaar. Professor Jasinski is geboren den 28sten Juli 1898 te Mon.tey St. Pierre (Ardennen) Hij bezocht het lyceum te Bourges, daar na het lyceum „Louis-le-Grand" te Parijs. Candidaat in de letteren in 1916. Gemo biliseerd in April 1917, aan het front van Maart tot Juli 1918. Leerling van de Ecole Normale Supérieure in 1919; docto randus in de letteren 1922. Dokter in de letteren 1929. In hetzelfde jaar lector aan de universiteit te Rijssel. Professor aan deze universiteit in 1933 en tevens lector aan de Ecole Normale Supérieure te Saint-Cloud. In 1932 was prof. Jasinkski in Enge land als „ruil-professor" en in 1934 was hij in de Vereenigde Staten, op dezelfde wijze. Voornaamste werken: Antoine Fonta- ney. Journal intime 1925. Une amitié amoureuse, Marie Rodier et Fontaney 1926. Les Années Romantiques de Th. Gautier (prix Guizot), L'Espana de Th. Gautier 1929. Poésies complètes de Th. Gautier, 3 vol. 1932. Précis de Littérature fran- caise (zal weldra verschijnen). Prof. Jasinski is secrétaire général van de Revue d'Histoire de la Philosophie et d'Histoire Générale de la Civilisation, waarin hij verschillende belangwekkende artikelen heeft geschreven. EERSTE PRIJS BEHAALD. Op Zondag 16 Januari werd door de Ky- nologenclub Zaanstreek, afd. van Cynophilia te Zaandam, een clubmatch gehouden, waar voor zestig honden waren ingeschreven. De Greyhound teef „Slamat" van den heer J. Wortel, alhier, behaalde den eersten prijs in haar ras en werd beste der inge schreven windhonden. In de eere prijs-keu- ring werd zij de beste hond ingezonden van buiten de Zaanstreek en zelfs op een na de beste hond van de match. DE 3—3 X pCt. STAATSLEENING 1938. Blijkens een in onze kolommen opgeno men aankondiging wordt de gelegenheid geopend tot inschrijving op de 33X pCt. Nederlandsche Staatsleening 1938. Deze leening is groot 1.672.000.000. Reeds is 623.000.000 ervan geplaatst en deelneming ten bedrage van 275.000.000 is reeds verzekerd. De leening is verdeeld in stukken van 1000, 500 en 100. De aflossing geschiedt in 38 gelijke jaarlijk- sche termijnen; versterkte aflossing voor behouden. De rente dezer leening is betaalbaar 1 Maart en 1 September; zij beloopt tot 1 Maart 1948 3 pet. en voor den verderen duur van den looptijd 3 X pet. De koers van uitgifte is 99 X pet. Deze leening is vrijgesteld van coupon belasting. De inschrijving kan geschieden tot op Donderdag 27 Januari a.s. van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. bij de in de advertentie ge noemde bankinstellingen en bij het Agent schap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. Een recht van voorkeur is toegekend aan de houders van obligatiën der 4 pCt. Staatsleeningen 1931, 1933', 1933*, 1934 en 1936, welke, behoudens buitengewone omstandigheden, op 16 Februari a.s. af losbaar zijn. De storting moet geschieden op 16 Fe bruari a.s. vóór 12.30 uur ten kantore al waar is ingeschreven, tegen inontvangst- neming van recepissen, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos tegen definitieve schuldbewijzen zullen worden verwisseld. Het prospectus en de inschrijvingsfor mulieren zijn verkrijgbaar bij de inschrij vingskantoren. DE I. O. G. T. IN ALKMAAR 25 JAAR! Veel belangstelling. Zaterdagavond werd in ,,'t Wapen van Heemskerk" door de Internationale Orde van Goede Tempelieren een feestavond gehouden ter gelegenheid van het vijfen twintigjarig bestaan der Orde in Alkmaar. De geheele bovenzaal was met belangstel lenden gevuld. De voorzitter der Orde in Alkmaar, de heer van Galen, heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer Meilink, de diverse andere medewerkenden aan het feestpro gramma en de afgevaardigden van de an dere drankbestrijdingsorganisaties. De heer van Galen las de vele ingekomen felicitaties voor, waarna gezamenlijk de „Bakmarsch" gezongen werd. Bloemen werden vervolgens met enkele toepasselijke woorden aangeboden door de afgevaardigden van 't Alkmaarsch Drank- weercomité, de afdeeling van de Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken, de Spoorweg Onthou- dersvereeniging, den Alg. Ned. Geheelont- houdersbond en den Jeugdbond voor onthouding, terwijl de heer Evers namens het district Noordholland der Orde en de heer Kohnert namens de arbeidersorgani saties hun gelukwenschen aanboden. De spreker, de heer Meilink uit Amster dam, maakte vervolgens een aanvang met zijn gloedvolle rede. Bij zoovéél vereenigingen, zoo zei spreker, ziet men de vaandels versierd met medail les en andere eereteekenen. Bij het werk van de Orde worden dergelijke onderschei dingen niet veroverd. De waardeering voor haar werk en haar prestaties uit zich geheel anders, n.1. in dankbaarheid Spr. schilderde vervolgens het reddingswerk der Orde. Dit echter is niet haar eenige taak, al is het een belangrijk onderdeel. De Orde is ook de stuwende kracht bij de wetgeving op het gebied der drankbestrijding. En als derde groote taak ziet de Orde de verwezenlij king der Broederschap. Het „Ben ik mijn broeders hoeder?" geldt nog immer in deze wereld. En daarom moet medegeholpen worden aan den opbouw der wereld en moet de hand gereikt worden aan elke humanitaire idee. Het wordt zoo vaak gezegd, aldus spre ker, dat de drankbestrijding niet meer zoo noodig is. Wel is er vooruitgang ook de arbeidersbeweging heeft hiertoe veel mede gewerkt doch we zijn er nog lang niet. Elke twee minuten, dag en nacht, wordt er in ons land voor f 700 verdronken. Ver der wees spr. op de stijging van de crimi naliteit door den alcohol en op de groote stijging van den accijns, welke in de eerste tien maanden van 1937 vijfhonderdduizend gulden meer opbracht dan in den periode van het jaar daarvóór. Over de grens is bovendien het alcohol gebruik nog veel grooter. Hier in Neder land is de toestand nog zoo slecht niet. De Orde echter is internationaal en kijkt dus ook over de grenzen. In ons land bijvoor beeld wordt per hoofd en per jaar 17 Liter bier gebruikt, in België echter is dat 170 Liter! In Parijs is op elke 40 inwoners een drankgelegenheid, in totaal wel 800.000. In Nederland moge de toestand betrekke lijk goed zijn, kijken we naar andere landen en naar het experiment der prohibitie in Amerika, dan beseft men dat er internatio naal gewerkt moet worden. Vervolgens besprak de heer Meilink het loge-leven. Hij wekte allen op, mede te wer ken anderen te helpen en de loge of eventueel een der andere drankbestrijdings organisaties te versterken. Hierna was het woord en de daad! aan „professor" Jopie, die aan dezen feest avond zijn medewerking als conferencier, goochelaar en snelteekenaar verleende. Met een verrassende handigheid wist hij ver schillende bekende personen op het papier te brengen. Na de pauze, welke hierop volgde, trad de proessor nogmaals op en liet ons met veel succes enkele kunststukjes uit zijn goochelrepertoire zien. Tot slot voerde de Geheelonthouders Too- neelvereeniging V.E.D.O. het tooneelstukje „De Verrassing" op, een blijspel in één be drijf. Het geheel stond onder regie van den heer R. Bakker en oogstte terecht veel suc ces. De Merry Moochers verzorgden het muzi kale gedeelte van het programma en de muziek voor het bal, dat den avond besloot. De I.O.G.T. in Alkmaar kan op een zeer goed geslaagden avond terugzien! DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 waterbouwkundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasschers, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 4 stratenma kers, 2 stratenm.-opperlieden, 2 stuc.-opper- lieden, 2 tegelzetters, 1 granietwerker, 1 steenzetter, 10 betonwerkers, 17 voegers, 34 opperlieden, 22 stucadoors, 83 schilders, 125 grondwerkers, 56 metselaars, 111 timmerlie den. groep metaalindustrie: 13 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 10 electriciens, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelma kers, 5 klinkers, 17 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 5 machinisten, 3 machineteekenaars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslij per, 15 monteurs, 2 orgelmakers, 1 piano stemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rij wielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheeps bouwer, 3 scheepstimmerlieden, 2 scheeps- werktuigkundigen, 6 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zand- bereider; Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenmaker, I stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 10 slagers, 7 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbak ker, 3 zuivelbereiders, 27 bakkers. Groep verkeerswezen: 71 chauffeurs, 12 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnen vaart, 2 expeditieknechten, 8 koetsiers, 20 pakhuisknechten, 27 magazijnbedienden, 1 emballeur, 3 kellners, 5 loopknechten, 1 hotelknecht. Groep houtbewerking: 23 meubelmakers, II stoffeerder, 7 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 25 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 19 tuinlieden, 28 landarbeiders, 5 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 4 schoenmaker, 1 port.-huisknecht, 1 verfbe- reider, 3 kalbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papier bewerker, 3 controleurs, 2e bedrijfsleiders, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batiker, 2 ad ministrateurs, 4 boekhouders, 1 secretarie ambtenaar, 5 incasseerders, 4 zakenstoppers, 1 reclameteekenaar, 1 verzekeringsagent, 22 kantoorbedienden, 38 transport- en 304 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 9, overige beroepen 4 Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 45. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbediende, 1 steno-typiste, 2 verkoopsters, 1 costuum- naaister, 1 huishoudster, 3 dagmeisjes, 8 werksters. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 24 jaar. Over de week van 9 tot 15 Januari 1938 werden door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst by een patroon: 1 kan toorbediende, 1 bankwerker, 1 timmer man en 1 schilder. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 timmerlieden, 2 met selaars, 3 kantoorbedienden, 3 schilders, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. Aanvankelijk krachtige tot matige, later afnemende westelijke tot noordwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; regen- of hagelbuien met natte sneeuw; kouder. Guur weer in 't vooruitzicht. In de laatste dagen bewogen de kernen der depressies en hun secundairen zich in noordoostelijke richting naar de Poolzee en het Skagerak. Een krachtige luchtstroom uit het zuidwesten bracht warme lucht- massa's over het vasteland en Scandinavië naar de Poolzee, waar Bereneiland drie gra den boven het vriespunt meldt. In de kust landen, in centraal-Europa en in het Oost zeegebied is het weer overal zeer zacht met regen betrokken lucht. In de Alpen is het zomersch warm en ligt de nulisoterm tegen drieduizend meter hoogte. De hooge toppen melden orkaanachtigen wind uit west. In tegenstelling met deze warmte op het vaste land staat een sterke afkoeling met ge- ruimden wind op de Britsche eilanden en in het westelijk deel van de Poolzee. Jan- mayen meldt zware sneeuwstormen by een temperatuur van min dertien graden Celsius en op de Faroer daalde de temperatuur tot naby het vriespunt, eveneens by sneeuw storm uit het noorden. Op de Britsche eilan den klaarde het weer op en in het binnen land van Ierland werd het weer zelfs heel mooi. Aan de overzijde der Noordzee en in het Kanaal is de luchtdruk snel stijgende en het schijnt, dat het depressiestelsel thans afsluit (de berichten van IJsland ontbreken, evenzoo die van den oceaan). De wijzigingen in de luchtdrukver- deeling zullen tengevolge hebben, dat ook bij ons de wind zal gaan ruimen, waarmede gepaard zal gaan een alge- meene opklaring met een sterke afkoe ling en een overgang tot het weertype met gure buien met hagel of sneeuw. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 17 Januari te 8.50 uur aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.49 uur tot 7.31 uur licht op. GEEN SPIJT VAN 50 JAAR COURANTENRECLAME. De heer H. C. Lytton had in het jaar 1887 12.000 bijeen gespaard. Daar mee begon hij een heerenmode-zaak in Chicago. Lytton, die zich realiseerde dat doel matige reclame voor zijn winkel even noodzakelijk was als winkelhuur en andere bedrijfsonkosten, besteedde ter gelegenheid van de opening 3500 dollar aan courantenreclame. Vanaf dien datum tot op den huidigen dag heeft Lytton voortdurend zijn reclame in couranten geconcentreerd. „Wij zijn ervan overtuigd", verklaarde Lytton's reclamechef, „dat couranten reclame zonder eenige twijfel het voornaamste reclame-middel is voor een winkelzaak. Jarenlang hebben wij onze reclame vnl. geconcentreerd in couranten endaar hebben wij geen spyt van". Lytton's eenvoudig bedrijf, dat aan vankelijk niet eens bijster gunstig was gelegen, groeide in die halve eeuw uit tot drie forsche, goed rendeerende modemagazijnen. Waaraan Lytton zijn succes te danken heeft? Het kwaliteitspeil waarop hy al zijn artikelen wist te houden; zijn eerlijke en kundige manier van adver- teeren en een absoluut vertrouwen in de verkoopkracht van couranten- Teclame. (Ongecorrigeerd.) WASHINGTON EN DE VEROVERING VAN ABESSINIE. Daar de bladen te Washington verschil lende artikelen hadden gepubliceerd over het al of niet erkennen van de verovering van Abessinië, heeft de woordvoerder der regeering medegedeeld, dat er geen wijzi ging is gekomen in de politiek van Was hington, dat zich blijft verzetten tegen een erkenning der verovering. Gedurende den laatsten tijd is het vraagstuk niet in regee- ringskringen besproken en het staat ook niet op de diplomatieke agenda. Cordell Huil blijft voorstander van de beginselen van Wilson, die geen gewelddadige verove ringen wilde erkennen. Men merkt in gezaghebbende kringen op, dat die leer ook is toegepast in het Ja- pansch-Chineesche conflct. De Vereenigde Staten weigeren de Japansche veroveringen op economisch en politiek gebied te erken nen en wyzen iederen Japanschen die berust op de resultaten der richtingen, af. eisch, krijgsver- aspirin. is een -product. Oranjebanden»B®pe**-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN. De regeeringspersdienst meldt: By Kon. besluit is benoemd tot vertegen woordiger van de Nederlandsche regeering, welke op 7 Febr. a.s. te Geneve zal bijeen komen tot het vaststellen van een interna tionaal verdrag betreffende uit Duitschland afkomstige vluchtelingen, dr. A. Loudon, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Bern, permanent vertegenwoordi ger van Nederland bij den Volkenbond. Aan dezen vertegenwoordiger zijn als deskundigen toegevoegd de heeren J. F. Boer, referendaris aan het departement van buitenlandsche zaken en mr. I. P. Hooij- kaas, raad-adviseur by het departement van justitie. van Maandag 17 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUW CRLD1ET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-lndië 1937 5% DuitschL '30 m verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce'L Nederl Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Vorige koers 1001%, 97*/, 29% 160 159 135 13»/, 42% 88'/, 273 305% 148% 39*/,, §25"/,, 47%, 1% 27%, 308/1, 6'% 43'% 4 447 168% 139'/, 82% 83% 168 356'/, 369'/$ 84 29% '2"/i6 11% 223 '49% 144% 145% 107 3%, 130% 120% 237 294 294 29% 15"/» 10 65% 5"% laatste k. 2.30-45 100'% 97% 30% 158% 159% 135»/, 139% 42%-V, 90%-1 278 307% 150%-! 26%-% 48-% 28%, 31%-% 15%-% 45>%-J 4%, 452 170 140 83% K>8% 357 368%-9 84 79'% 13*-% 11%-i 226 151-2 147 148 110% 3%-% 131 121 240-1 29;-6 291 30% 16% 10-% 65% 5»/, x) ex-coupon Prolongatie vorige koers X. heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers: 1.79% 8.07'/, 72.35 5.93 30.37 41.48 40.10 46.30 45.12X 9.47 X Heden: 1.79*/, 8.97»/, 72.34 6.01 30.37 41.47X 40.07 X 46.27 X 45.10

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2