binnenland Prinses en Prins samen uitgereden. Nervositeit in Soestdijk. Glimlachje tfjagy In het Badhotel te Baarn centrum van de krantenwereld beleeft men thans groote spanning. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. 2 VERZEKERINGS-KNOEIERIJEN. Levensverzekeringsagent bekent volledig. De recherche der Haarlemsche politie heeft Zaterdagmiddag den 53-jarigen agent van de Algemeene Friesche Levensverzeke ring Maatschappij, gearresteerd, die een be drag van ruim 25.000 heeft verduisterd, waarvan een dezer dagen aangifte is ge daan. Toen na de aangifte de politie den agent wilde arresteeren, bleek hij niet thuis te zijn. Blijkbaar had de man dus lont ge roken en was hij er snel van door gegaan. Den geheelen nacht is hij niet in zijn woning teruggekeerd. (Het huis werd streng be waakt). En ook in den loop van Zaterdag werd hij in de stad niet gezien. Omstreeks half vijf 's middags bereikte echter de poli tie de mededeeling van den rijksveldwachter te Spaarndam, dat de man daar zwervende was aangetroffen. Zijn arrestatie was toen nog slechts een kwestie van enkele oogen- fclikken. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en onmiddellijk verhoord. De man, die na zijn omzwervingen gedurende den nacht eenigszins overstuur was, beken de alles volledig. Zelfs gaf hij een bedrag van ruim 28.000 op, dat hij zou hebben verduisterd. De knoeierijen heeft hij ruim zes jaren weten vol te houden, zonder dat men het in Leeuwarden merkte. Toen ech ter één der cliënten een leening wilde af sluiten en hiervan het hoofdbureau in ken nis stelde, ontving deze bericht, dat hij en kele jaren geleden reeds geld had geleend. Naar aanleiding hiervan stelde toen het hoofdbureau een onderzoek in, dat tot het ontstellende resultaat leidde. De politie vermoedt, dat de agent met het verduisterde geld gespeculeerd heeft. De man is vandaag aan de justitie overgeleverd. personen, die met het bedrijven der mis handeling bekend waren, tot voor enkele dagen over het geval gezwegen. Zij kregen toen ruzie met-G. en door deze oneenigheid kwam het gebeurde ter kennis van de politie. Deze heeft G .thans tweemaal ver- baliseerd: eenmaal wegens de mishande ling en verder wegens het vervoeren van een mol zonder de daarvoor vereischte j vergunning. OUDE ROOFOVERVAL OPGEHELDERD? Vermoedelijke daders gearresteerd. In den avond van 24 op 25 October 1933 is te OphovenSittard een roofoverval ge pleegd op den alleenwonenden 67-jarigen R. T. Omstreeks zeven uur hoorden buren eenig gekreun, komende van het erf van T. en aan een mogelijk ongeval denkend, be gaven zij zich daarheen, waar zij de ouden man bewusteloos op den grond aantroffen. Nog even kwam hij bij en was in staat mede te deelen, dat hij door twee mannen was aangevallen, doch meer kon hij niet zeggen. Een terstond ontboden dokter constateerde, dat den man verschillende slagen met een hard voorwerp waren toegebracht waardoor hij het bewustzijn verloor. Men bracht het slachtoffer zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis te Sittard over, waar het op 1 November d.a.v. overleed zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen. Men vermoedde, dat roof de drijfveer tot deze misdaad is geweest. Bij onderzoek bleek geen geld in de woning aanwezig te zijn en men wist ook niet of het daar voordien aanwezig was. Ondanks ijverige nasporingen mocht de politie er niet in slagen de daders van dezen overval te achterhalen. Dezer dagen, dus meer dan vier jaar later, is er eenig licht in deze zaak gekomen. In een café te Maessyck (B.), zou tijdens een woordenwisseling tusschen eenige bezoe kers op dezen roofoverval zijn gezinspeeld en de marechaussee te Sittard, wie dit ter oore kwam, heeft voldoende aanleiding ge vonden om tot arrestatie van een viertal inwoneres uit Sittard, nl. K, de gebroeders van der D. en G. over te gaan. Van dit vier tal worden K. en een van de gebroeders van der D. verdacht den overval te hebben ge pleegd. STRAFVERVOLGING TEGEN DEN JOURNALIST HANSEN. Wegens weigeren van getuigenis. Naar wij vernemen zal de bekende kwestie der geheime Haagsche raadsver gadering van 20 September j.1. langs an deren dan den aanvankelijk ingeslagen weg toch nog aan het oordeel der justitie worden onderworpen. Tegen den journalist C. L. Hansen, die in zijn gemeenteraadsoverzicht eenige zinsneden schreef, betreffende het in de geheime zitting behandelde en die zich liever een gijzeling liet welgevallen dan de bron van zijn mededeelingen aan de justitie te vertellen, is gisteren namelijk een vervolging ingesteld op grond van art. 192 van het Wetboek van Strafrecht, waarin het weigeren van getuigenis in een strafzaak (in casu tegen het raadslid N.N.) strafbaar is gesteld. Als getuige in deze zaak zal de rechter commissaris jhr. mr. P. G. M. v. Meeuwen, optreden. Inmiddels heeft, naar men weet, de Ned. Journalisten Kring een commissie in het leven geroepen, die omtrent het verschooningsrecht van den journalist een onderzoek zal instellen en daarover rapport zal uitbrengen. De nu ingestelde vervolging zal het mogelijk maken, bij openbare behandeling een uitspraak in hoogste instantie over deze voor de journalistiek zoo belangrijke aangelegenheid te verkrijgen. NIEUWE SPELLINGREGELING SLOTEMAKER DE BRUINE? Handhaving van de uitgangs-.. Volgens „Ons Noorden" zou minister Slotemaker de Bruine nu hij met zijn Bel gischen ambtgenoot niet tot overeenstem ming kon komen, voornemens zijn, een nieuwe spellingregeling te ontwerpen, waarbij hij de geheele geslachtsregeling De Vries en Te Winkel wil handhaven en alleen de andere vereenvoudiging van één e en een o en de s inplaats van sch wil handhaven. De minister meent, dat hij bij de invoe ring van deze gedeeltelijke regeling van zijn voorganger kan ontkomen aan een schadeloosstelling aan. de uitgevers. Het zou, wanneer dit plan uitvoerbaar wordt geacht, in het voornemen van het kabinet liggen deze spelling met ingang van 1 Januari 1939 ook bij de departementen en andere rijksinstellingen door te voeren en tevens zulks te verzoeken aan- provinciale en gemeentebesturen. PIJNLOOS TANDEN KRIJGEN. Dierenmishandeling terwille van bijgeloof. Door een gelukkig toeval is de politie van Dreumel (Bet.) een ernstig geval van dierenmishandeling op het spoor gekomen. Het zonderlinge van de geheele geschie denis is, dat de mishandeling geschiedde terwille van een oud bijgeloof, dat aan een paar afgesneden klauwen van een mol een bepaalde pijnstillende kracht toeschrijft. Deze kracht, die alleen aanwezig zou zijn in de klauwen van mollen, die na deze wreede behandeling op de resteerende stompjes poot een goed heenkomen zoeken, bespaart kinderen de onaangenaamheden van het doorbreken van het melkgebit. In het gezin van de familie H. te Dreu mel was ook een baby, die last van tanden kreeg. Een huisvriend, een zekere G., die blijkbaar nog wel eenige waarde aan dit oude volksgeloof hechtte, besloot het kind zoo'n paar klauwen te bezorgen. Hij slaag de er in een mol te vangen en handelde met het dier overeenkomstig de voor schriften van het bijgeloof. Om onbegrijpelijke redenen hebben de INDISCHE N.S.B.-LEIDER AFGEZET. Op bevel van Mussert. De heer mr. A. J. van Vessem verzoekt ons te melden: Naar aanleiding van vragen, door het Eerste Kamerlid, den heer Bruineman, aan den minister van Koloniën gesteld, heeft ir. A. A. Mussert, het volgende telegram gezonden aan den minister van koloniën: „Naar aanleiding van vragen door het Eerste Kamerlid, den heer Bruineman. aan Uw Excellentie gesteld, bevestig ik u hier bij, dat de daarin overigens niet woor delijk aangehaalde passages uit de landdagrede van den organisatie-leider der Nationaal-Socialistische beweging in Indië, door mij ernstig zijn afgekeurd, dat deze functionaris aftreedt en als zijn. op volger is aangewezen de oud-resident Van den Bos, die daartoe binnen eenige weken naar Indië zal vertrekken." Een telegram in gelijken zin werd ge zonden aan den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. „Wat zegt U? Heeft mijn zoon een voetbal door Uw raam ge gooid? Onmogelijk! Hij ligt met mazelen te bed!" BOERENBOND BESTOLEN. Valsche boekingen tot een bedrag van 15000 te Dongen. Reeds eenigen tijd had het bestuur van den R. K. Boerenbond te Dongen verden kingen tegen zijn tweeden boekhouder, die er een zeer luxueuze levenswijze op na hield. De gewone controle bracht evenwel geen bijzonderheden aan het licht, waarna een zeer consciëntieus onderzoek werd bevolen. Dit bracht ernstige vervalschin- gen en tekorten aan het licht, waarna de burgemeester der gemeente Dongen, hier van in kennis gesteld, onmiddellijk tot aanhouding en voorgeleiding van den betrokkene overging. Terstond heeft deze bekend door valsche boekingen gedurende ongeveer 8a 9 jaar kleinere bedragen te hebben ontvreemd, waardoor thans een tekort van ruim 15.000 zou zijn ontstaan, welk tekort evenwel vermoedelijk tot 20.000 zal oploopen. De boekhouder, die sedert kort gehuwd is, genoot tot voor eenigen tijd het volste vertrouwen van. het bestuur en den kas sier en is op een geraffineerde wijze te werk gegaan. Het geld is gebruikt om een levensstaat te voeren, die geheel boven de financieele krachten van den gearresteer de ging. Dit werd evenwel eerst na zijn huwelijk in Dongen bekend. (Van onzen specialen correspondent). Baarn, 18 Januari. Het meest vermeldenswaardige feit is wel het gezamenlijk uitrijden van Prinses en Prins. In de Koninklijke auto ontsnapten zij hedenmiddag door een zeer onopvallend weggetje, dat uitkomt op den straatweg BaarnHilversum. De Prinses was gekleed in een bruine bontjas en droeg een daarbij passende bruine hoed, terwijl de Prins in een donkere jas gehuld was en een donkere bril droeg. Zij bedankten vroolijk lachend eenige kleine jongens die toevallig ter plaatse aanwezig waren en het Prinselijk paar dat zij dadelijk herkenden geest driftig begroetten. Omstreeks half vier was het Vorstelijke Paar weder terug in het paleis. De rit die de Prinses hedenmiddag maak te, heeft velen de overtuiging gegeven dat de blijde gebeurtenis althans eenige dagen nog op zich zal laten wachten. Een mee ning die evenwel niet gedeeld wordt mogelijk ook niet geduld! door de journalisten die zich om en nabij het paleis verzameld hebben en in gespannen toestand den loop der dingen afwachten. Talloos veel zijn de verhalen die de ronde doen. Cfm een voorbeeld te noemen, eenige malen heeft reeds een Engelsch blad zijn representant in het Badhotel opgebeld om de bevestiging van de geboorte van een Prinsesje te krijgen. Britsche kranten ver melden voort dat absoluut als vaststaand mag worden aangenomen dat binnen 48 uur de heuglijke gebeurtenis zal plaats vinden. Anderen melden weer... enfin, te veel om op te noemen en bovendien is het over- groote deel te qualificeeren als sensatie- berichten. Genoeg zij echter het feit dat de ..groote Men" in groote spanning verkeert in en rond het Badhotel. Gistermiddag kwam gansch onver wacht, de intendant van het paleis, jhr. de Jonge van Zwijnsbergen, die een onderhoud had met den kapitein Steen- hauer, welke laatste daarna een spoed- samenkomst belegde met den comman dant der saluutbatterij. Was er meer reden om aan te nemen dat de geboorte van een Oranjetelg zeer aanstaande was? m Op zichzelf niet verwonderlijk was daar om het gerucht dat de batterij de alarm stelling zou betrekken en begrijpelijk waren de consequenties die men verbond aan het feit dat jhr. mr. Dedel, de secretaris van prins Bernhard, niet het diner in het Bad hotel zou nuttigen. Maar wederom is een week voorbijgegaan die zich alleen door een meerdere spanning onderscheidde van de vorige, wederom is een weekend langs gegleden dat slechts meerdere nieuwsgierigen naar het paleis lokte. Dat is alles Op alles voorbereid. Een groot voordeel van het nog niet plaats gehad hebben van de geboorte, heeft hén gebracht die nog niet in de finesses ge reed waren om het feit naar waarde te kunnen vieren. De plaatsen alzoo die met de versiering in het geheel niet, althans nog niet geheel, gereed waren. In Baarn zelf is men geheel klaar. In het Badhotel is er fei telijk niets meer dat ontbreekt, behalve dan de mededeeling dat een Prinsje of Prin sesje geboren is! Steeds staat nog de auto van het De partement van Defensie buiten, immer staat het motorfietsje waarmede de schriftelijke bevestiging van de ge boorte aan den commandant van de saluutbatterij gebracht zal worden, in den troosteloos neerplenzenden regen, Zeker is, dat de mogelijkheid van een ge plaatst worden voor 'n geboorte-feit alar- meerend op de krantenmenschen gewerkt heeft. Meer dan ooit verblijft men in het hotel waar de telex nog immer zwijgt. Men durft het oord van eerste bekendmaking amper meer te verlaten. Gedrukt is de stemming echter geenszins! De Zaterdagavond is in gepaste vreugde voorbijgegaan met muziek en dans. De Zon dagmiddag evenzoo en vanavond heeft de vertooning van de K. L. M.-film voor de noodige afwisseling gezorgd. Hoe dan ook, men zoekt afleiding. Is er meer doorslaand bewijs te geven voor de spanning die er thans heerscht. Wat zal de gang van zaken zijn als de geboorte een feit geworden is. De aangifte hiervan zal uiterlijk binnen 24 uur moeten geschieden. Het is evenwel niet zeker, dat prins Bernhard persoonlijk zich naar het ge meentehuis in Baarn zal begeven. De mogelijkheid bestaat dat de autoriteiten zich met het register naar het paleis zullen begeven, alwaar de inschrijving zal plaats vinden. Het parool „wachten" geldt nog immer. Al is de gelatenheid van eenige dagen her wel volkomen verdwenen. De „Ooievaar" op Soestdijk aan gekomen. De ooievaar is dan toch eindelijk Zater dag ten paleize Soestdijk gearriveerd, maar om misverstand te voorkomen, moe ten wij er dadelijk bijzeggen, dat het niet de langverwachte is. Breda heeft nl. onder zijn inwoners een goochelaar, zich noemende „proffesseur Groninger van Embden". Deze hoogge leerde goochelaar trekt door het Brabant- sche en Geldersche land om burgers en boeren, oud en jong, zoowel in de steden als in de kleine dorpjes, te laten genieten van zijn kunst en in vervoering te brengen door zijn verbazingwekkende toeren. Zoo geviel het, dat de professor eenigen tijd geleden, een voorstelling gaf in het dorpje Wamel in het land van Maas en Waal. Heel toevallig kwam hij tijdens zijn verblijf in Wamel op een boerderij en zag daar tot zijn verbazing een ooievaar statig over het erf stappen. Hoe het dier daar gekomen was, kon ook de boer niet ophelderen. Hij wist niet meer dan de korte mededeeling, dat hy op een goeden dag den ooievaar op zijn land had gevonden en het beest toen maar bij de overige levende have van zijn bedrijf had ingedeeld. De goochelaar vond het een aardig ge val, doch schonk er geen bijzondere aan dacht aan. Hij keerde terug naar Breda om daar vermoedelijk weer andere gezel schappen met zijn goocheltoeren te verba zen, zonder verder aan ooievaars te den ken. In zijn familiekring hoorde hy van zijn kleinkinderen hoe allerwege voorberei dingen werden getroffen om de blijde ge beurtenis in het prinselijk gezin op waar dige wijze te vieren. Opgetogen vertelden de kinderen hun grootvader, hoe binnen korten tijd de ooievaar op Soestdijk zou aankomen en hoe zij, in verband daarmede, aan ver schillende feestelijkheden zouden deel nemen. Grootvader dacht toen eensklaps aan den Wamelschen ooievaar en zeide: ,.De ooievaar in Soestdijk? Dat zal nog wel even duren, want ik heb hem dezer dagen nog in Wamel ontmoet." De kinderen, die vermoedelijk geen juist begrip hadden van de snelheid, waarmede een ooievaar zich door het luchtruim kan voortbewegen, en zich evenmin nauwkeurig den afstand van Wamel naar Soestdijk konden voorstellen, waren hierdoor zeer teleurgesteld. Hoe het precies gegaan is, weten wij ook niet, maar de kinderen wisten hun groot vader te bewegen, den ooievaar een beetje te helpen op zijn moeilijken tocht naar Soestdijk en professer Groninger van Embden besloot, naar Wamel te gaan en den ooievaar den kortsten en vlugsten weg naar Soestdijk te wijzen. Zoo stapte de ooievaar, begeleid door den professor, te 's-Hertogenbosch in den trein. Intusschen was ten paleize telegrafisch bericht ontvangen, dat de ooievaar op komst was. Het spreekt vanzelf, dat men deze me dedeeling te Soestdijk op de juiste waarde heeft weten te schatten en dat men onmid dellijk maatregelen trof om den nieuwen gast behoorlijk te ontvangen. De treinreis ging tot Amersfoort en vandaar nam de ooievaar een taxi. Tegen twee uur arriveerde hij bij den ingang van het paleis, waar een parkwachter hem reeds opwacfitte en onmiddellijk, zonder opzien te baren, doorzond, verder het park in. Hier kwam 's prinsen secretaris, jnr. Dedel, van zijn belangstelling bli.ik geven. Even later werd het dier doorgestuurd naar een boerderij in de omgeving van het paleis, in afwachting van zyn definitieve bestemming. Zoo is dan toch de ooievaar ten paleize gearriveerd. Geen vliegtuigen in de buurt van Soestdijk. De minister van Waterstaat heeft, met het oog op de verwachte heuglijke ge beurtenis in het prinselijk gezin, het ge bied des rijks, gelegen binnen een cirkel met straal van 5 K.M. beschreven om het paleis te Soestdijk al6 middelpunt, met in gang van gisteren tot nadere aankondiging gesloten verklaard voor de luchtvaart met alle burgerlijke luchtvaartuigen. Plannen voor Indië. Hoewel door de spanning van deze dagen de toekomstplannen van het prinselijk paar uiteraard eenigszins op den achtergrond zijn gekomen, is dit met één punt niet het geval geweest. Naar de Tel. verneemt ligt het nl. in het voornemen van de prinses en van den prins, om, zoodra beider gezond heidstoestand dit toelaat, een bezoek aan Ned. Oost-Indië te brengen. Het is niet uit gesloten, dat dit aan het eind van het jaar zal gebeuren. Overwogen wordt de moge lijkheid, om met den wensch van prins Bernhard rekening te houden en over Ame rika terug te keeren. De prins zou gaarne over China en Amerika terugreizen. De situatie in het Verre Oosten laat evenwel een bezoek aan dit eerste land zonder twij fel niet toe; wellicht dat nu de terugreis over Amerika gaat, waardoor een harte- wensch van den prins in vervulling zou gaan. Dr. COLIJN SPREEKT OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. Uitzendingen voor het geheele koninkrijk. Ten vervolge op de reeds gepubliceerde berichten aangaande de radiorede van minister Colyni op den nationalen feeetdag wordt het volgende medegedeeld: De rede van den heer Colijn zal op den nationalen feestdag over de drie Neder- landsche omroepzenders uitgezonden wor den te 14 uur, waarna te 20 uur eveneens over de drie zenders een heruitzending plaats vindt. Het tijdstip van eerste uit zending te 14 uur is gekozen ten einde zooveel mogelijk alle Nederlandsche lui steraars in de gelegenheid te stellen, de toespraak van den heer Colijn aan te hooren, hetgeen niet het geval zou zijn, wanneer alleen een uitzending zou plaats vinden te 20 uur, d.i. op een tijdstip van den dag, waarop in veel plaatsen gods dienstoefeningen gehouden zullen worden. Deze uitzending te 14 uur wordt ten be hoeve van de luisteraars in Ned.-Oost Indië overgenomen zoowel door de Phohi- als door de rijkszenders. In den nacht, volgende op den nationa len feestdag, zal de uitzending ten behoeve van de luisteraars in West-Indië door de Phohi- en rijkszenders herhaald worden en wel van 0.40 tot 0.55 uur a. w. t. Oudste inwoonster van Culemborg over leden. - De weduwe J. v. Wijngaarden Meegdes, de oudste inwoonster van Culem borg, zou 21 Januari a.s. de leeftijd hebben bereikt van 101 jaar. Zij is de laatste jaren verpleegd in het St. Barbara-gesticht en is hierin Zaterdagmiddag overleden. De over ledene was tot haar tachtigste jaar baker. Engelsch olie-tankschip aan den grond geloopen. - Het Engelsche olietankschip „Oilreliance" dat by de haven van Terneu- zen geankerd lag, is op drift geslagen en aan den grond gevaren. Met behulp van twee sleepbooten wordt getracht het schip in diep water te brengen. De „Oilreliance", een schip van 5600 ton, komt van Batoem en is bestemd voor Gent. Inbraak in de Residentie. - In een per ceel in de Heelsumstraat in de Residentie heeft zich gistermiddag een onbekend ge bleven persoon door opensluiting van de voordeur toegang verschaft. Toen de fami Bovendien I 'ie S. omstreeks zes uur thuis kwam, vond zocht hij buiten Dongen voornamelijk zijn ZÜ de deur op de knip. Terwijl mevrouw bij genoegens, waardoor minder de aandacht deze deur postvatte, ging de heer S. op on op de verkwistingen werd gevestigd. derzoek uit aan de achterzijde van het per De man zal vandaag worden voorgeleid cee^- ^ij liep om naar de Lunterenstraat, voor den officier van justitie te Breda. Zestienjarig meisje vermist. - Sedert 10 Januari wordt te 's-Gravenhage vermist een 16-jarig dienstmeisje, Johanna Huber- tina Theodora van der Lee. Zij verliet op genoemden datum in zenuwachtigen toe stand de ouderlijke woning en had kort te voren gezegd zich te zullen verdrinken. waar zich een poort bevindt, die toegang geef tot het huis. Juist toen hij dien poort wilde binnengaan, kwam er een man uit rennen. Met eenige omstanders begon de eigenaar de achtervolging, die echter geen resultaat opleverde, want de indringer zag kans, via een onbebouwd terrein aan de Escamplaan te ontkomen. Toen de familie S. haar woning betreden had, ontdekte zy, dat een aantal sieraden ter waarde van ongeveer 700 was ver dwenen. Uitverkoop-buitennissigheid. - Een win kelier in bazarartikelen in de Arnhemsche volkswijk Klarendal heeft dagen voordat hy zyn uitverkoop begon het publiek met ab normaal lage prijzen gefascineerd. Talrijke artikelen lagen in zijn etalage voor 1 en 2 centen geprijsd en als groote lokvink stond er een gramofoon met 40 platen, die voor 3 centen geld aan den eersten kooper op den uitverkoop zal worden afgestaan. Een buurt bewoner heeft het er voor over gehad om, teneinde de eerste te zijn, van Vrijdagmorgen half acht tot Zaterdagmorgen tien uur voor de winkeldeur te bivakkeeren. Een zestal vrienden en kennissen hielden hem gezel schap en zorgde dat hy niet van de graat vieL De gramofoon-enthousiast heeft het mogen beleven, dat hij tegen betaling van 3 cent de gramofoon met 40 platen in ont vangst nam. Die arme buren!, zegt het Hbld. De „Dempo" heeft vertraging. - Volgens by de Rotterdamsche Lloyd ontvangen be richt zal het m.s. „Dempo" in plaats van van daag eerst morgenochtend 8 uur te Rotter dam aankomen. Moeilijkheden in Zaandamsche haven. - Naar aanleiding van het besluit van de scheeps- en bootwerkersvereeniging „Eens gezindheid" om na het eindigen van de col lectieve arbeidsovereenkomst op 1 April e.k. aandacht te wijden aan een mogelijke ver andering in de lossingswij ze van houtbooten in de haven, heeft burgemeester mr. J. in 't Veld gistqren een bespreking gehouden met de betrokken arbeidersorganisaties. Met het oog op de te verwachten ledenvergadering, die Woensdag gehouden zal worden, konden nog geen nadere mededeelingen omrtent deze conferentie worden gegaan. In gloeiend ijzer gevallen. - Zaterdag is op de ijzergieterij „Vulcanus" te Vaassen (Vel.) de werkmeester Stevens in gloeiend ijzer gevallen. Met zware brandwonden is hy naar het gemeente-ziekenhuis te Apel doorn overgebracht. Drie andere arbeiders, die in de nabijheid van Stevens werkten, kregen lichte verwondingen. Na ter plaatse te zijn verbonden konden zij op eigen ge legenheid naar huis gaan. Omtrent de oor zaak vernemen wij, dat werkmeester Stevens tijdens het ijzetgieten op een leeg olievat stond. Onder het werk is gloeiend yzer onder het leege olievat geloopen. Door de hitte hebben zich hierin dampen ont wikkeld, welke tot ontploffing zyn gekomen. Het vat vloog uit elkaar met bovenstaand noodlottig gevolg. Fie Carelsen moet tooneelwerk onder breken. - Mevrouw Fie Carelsen zal, aldus het „Vaderland", haar tooneelwerk voor korten tijd onderbreken, op doktersadvies. Dit geheele seizoen heeft haar gezondheid te wenschen overgelaten en de dokter heeft haar daarom geraden er een maand uit te gaan. Vandaag zal zy voor enkele dagen ter observatie in het ziekenhuis worden opge nomen. Daarna vertrekt zij voor enkele weken naar Zwitserland. Uitbreiding kazerneering te Leiden. - Naar wy vernemen zullen de gebouwen der Doelenkazerne te Leiden, waarin het 6e regiment veldartillerie is gehuisvest, belang rijk worden uitgebreid. De garnizoensklee- dingmagazijnen zullen worden overgebracht naar het Noordeinde, waar nu de garni- zoenswerkplaatsen zijn ondergebracht. De werkriaatsen worden gevestigd in het voor malige psychopathenasyl.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6