4 KOEDIJK BEEMSTER ZUIDSCHARWOUDE AKERSLOOT OUDKARSPEL Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Diefachtige venters krijgen zware straffen. HOORN MEDEMBLIK Langs de N.N.V.B.-velden. TWEEDE BLAD. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. R. Butter slaag de te Amsterdam voor het diploma kan toorstenografie systeem Groote (snelheid 130 lettergrepen per minuut). Mej. G. Hartland alhier behaalde het diploma voor typiste. De vleeschkeuring. Over het jaar 1937 werden in deze ge meente voor de vleeschkeuring aangegeven: a. gezonde slachtingen: 73 runderen, 8 kalveren, 196 nuchtere kalveren, 94 varkens (boven 50 K.G.) en 4 varkens (beneden 50 K.G.); b. noodslachtingen: 7 paarden, 3 veulens, 49 runderen, 9 kalveren, 53 nuchtere kal veren, 90 schapen, 10 varkens (boven 50 K.G.), 20 varkens (beneden 50 K.G.) en 2 geiten. Afgekeurd werden: 2 paarden, 3 veulens, 35 runderen, 6 kalveren, 33 nuchtere kalve ren, 57 schapen, 6 varkens (boven 50 K.G.), 10 varkens (beneden 50 K.G.) en 1 geit. Openbare verkooping. Maandagavond had, in „De Roode Leeuw" alhier, ten overstaan van notaris H. W. Smit, een openbare verkooping plaats, van de onroerende goederen, nage laten door wijlen Jan Tuinman Sr. en echtgenoote: 1. Een huis en erf aan het Melkpad Zuidscbarwoude. 2. Een akker bouwland boven de Wijde sloot (4). Het huis en erf bracht op 1030; de akker bouwland 23.00 per snees. In combinatie werd het geheel gekocht door den heer C. de Ruiter voor 1207. Ned. Tuindersbond De afdeeling van den Ned. Tuindersbond vergaderde Maandagavond in het lokaal van mevr. de wed. P. Schoenmaker in de Koog. De voorzitter, de heer J. Klingeier, opende met een woord van welkom. Het afgeloopen jaar was nog niet schitterend voor den tuin bouw. Spr. hoopte, dat de regeering er in mag slagen, goede handelsverdragen af te sluiten, opdat de teelt weer loonend mag zijn en de regeeringssteun gemist zal kunnen worden. Ook het vastelasten-vraagstuk vraagt nog steeds onze aandacht. Met den wensch, dat velen zich nog zullen aansluiten bij de standsorganisatie van den N. T. B. en den wensch dat 1938 een goed jaar mag zijn, verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Uit het jaarverslag bleek, dat er 8 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen zijn ge houden, terwijl nog enkele andere vergade ringen door de afdeeling zijn bijgewoond. De afdeeling telt 50 leden en is met 1 lid achteruitgegaan. Met den wensch van de organisatie trouw te blijven, eindigde het verslag. Ingekomen stukken. Voorgelezen werd een resumé van de ge houden besprekingen tusschen de stands organisaties en de 3 samenwerkende land arbeidersorganisaties. Gevraagd werd o.m. f 1.50 loon meer per week gedurende de zomermaanden en 1 voor de overige maanden. Verder werd er op aangedrongen om den arbeid Zaterdag middag om 4 uur te beeëindigen. Gewezen werd nog op de ongeorganiseerde tuin bouwers en de wenschelijkheid om dezen verplichte arbitrage op te leggen. De vorige week is hieromtrent nog een vergadering gehouden met de genoemde or ganisaties. De C. B. T. B. sprak sprak zich uit voor het aangaan van een looncontract. De N. T, B. wilde het eerst in .z'n af deelingen be spreken. Na verschillende besprekingen was men nog niet tot een resultaat gekomen. De be doeling was eerst om het in de afdeelingen te bespreken en dan opnieuw bij elkaar te komen. De heer P. de Geus Jz. lichtte het stand punt toe van het bestuur en zeide, dat men zich in deze volkomen zal vereenigen met de uiteenzetting van den districtsvoorzitter, den heer Schermer, n.L dat eerst bereikt wordt, dat de richtprijs uitbetaald wordt en dan een arbeidscontract wordt afgesloten. De heer D. de Geus was van meening, dat een arbeidscontract wel op z'n plaats is in dezen tijd. De heer Jac. Kramer zeide, dat men zeker 30 pet. beneden de richtprijzen gebleven is, zoodat het arbeidsloon hierdoor in z'n geheel uitgeschakeld is. Dit is in het kort de meening van den kring Langendijk. Zoo lang de 100 pet. van den richtprijs niet uitgekeerd wordt, is het volgens spr. niet mogelijk, een arbeidscontract aan te gaan. De heer P. de Ruiter sprak zich als min derheid van het bestuur uit als voorstander van een looncontract, ook omdat dit voor de losse arbeiders zal gelden. Als wij een looncontract afsluiten, kunnen wij met een omlijnd voorstel bij den minister komen. De heer H. Twisker sprak zich uit voor een looncontract, ook omdat de beste ar beiders in het seizoen naar Broek op Lan gendijk gaan. De heer S. de Boer Kz. zeide, dat deze zaak geboren is in den slechten tijd. De ar beiders hebben er echter volkomen recht op, doch het contract moet worden nagekomen. Spr. vreesde een tegenstelling tusschen een volwaardig en een onvolwaardig arbeider als het contract moet worden nagekomen. De heer A. Kout geloofde, dat het verschil in loon bij het afsluiten van een contract en het niet afsluiten een zeer gering verschil zal geven in de uitbetaling. Als wij een ar beider noodig hebben, kunnen wij er toch een nemen, zeide spr. De vergadering sprak zich tenslotte met 12—10 stemmen uit voor het afsluiten van een looncontract. 4 stemmen werden blanco uitgebracht. Besloten werd om het loon nog eens nader te bekijken, terwijl men zich er niet tegen verklaarde als Zaterdagmiddag om 4 uur de aïbeid wordt geëindigd. De rekening van den penningmeester luidde als volgt: ontvangsten 217.81; uit gaven 166.15, alzoo een batig saldo van 51.66. Den penningmeester, den heer A. Kout, werd décharge verleend. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren P. de Geus, J. Klingeier en P. de Ruiter, die met nage noeg algemeene stemmen werden herkozen. Bestuursverkiezing voor den kring Langendijk van den Ned. Tuindersbond. Aftredend was de heer Jb. Kramer die ook weder werd herkozen. Voorstellen voor de te houden Districtsvergadering. In verband hiermede werd allereerst ge sproken over de Keuringsdiensten N. A. K. en B. K. Z. Gewezen werd op het belang van de N. A. K. die een instelling van de tuinders zelf is. Wat betreft de kinderbijslag-regeling deed de vergadering nog geen uitspraak ook omdat dit van regeeringswege geregeld zal worden. Voorstellen voor de districtsvergadering werden niet ingediend. De beschrijvingsbrief werd vervolgens behandeld. Qemeentecaden Jaarvergadering van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. Maandag werd deze vergadering ge houden. De heer Borst wees op de moeilijke finan- cieele omstandigheden waarin de vereeni- ging verkeert. Veel goed werk is er weer door de vereeniging gedaan en velen zijn geholpen. De voorzitter wees op de moeilijkheden, die soms ontstaan in verband met de af gifte van bewijzen voor ziekenhuisverple- ging. Daarom zal aanstonds op de federatie vergadering worden voorgesteld een con troleerend geneesheer te benoemen. Het financieel verslag luidt als volgt: Ontvangsten 2749,13, uitgaven f 2693,66, saldo 55,47. Hierbij dient te worden opge merkt, dat bij de ontvangsten een bedrag van 250 is, hetwelk teruggehaald is van de spaarbank. Hierdoor is het spaarbanktegoed terug geloopen tot 2052. Aan omslagen is nog tegoed f 144,33. Het totale saldo is 220,32. Nog te betalen 84. Bezit op 1 Jan. 1937 413,48. Bezit op 1 Jan. 1938 136,32. Achteruitgang 277,16. Opgenomen werden 45 patiënten met 706 ligdagen. Het aantal leden is met 20 teruggegaan en is nu 1143. Bij de onderlinge operatiekas zijn 8 ge zinnen verzekerd met 23 leden. In het bestuur werden herkozen de af tredende heeren C. Borst en J. Ooijevaar. Bestuursvoorstel nieuwe regeling contri butie. In dit verband is een bespreking ge voerd over de herverzekering. Hierdoor zou er een nieuw reglement moeten komen. Er moet dan een week-contributie worden in gesteld van 6 cent voor volwassenen en 4 cent voor kinderen. De ligtijd zou zijn voor operaties en andere gevallen 6 weken en voor observatie 8 a 10 dagen. Van de bruto- ontvangsten is dan 20 voor de vereeni ging en de rest voor de verzekering, zoo- noodig zorgt de verzekering voor een con troleerend geneesheer. Wij hebben, zeide de voorzitter, hierover het advies gevraagd van de Federatie. Van den adviseur kregen wij den raad over te gaan tot het kweken van een reserve en een gezins-contributie te heffen van 20 ct. per week. Dit laatste geeft o.i. veel moeilijk heden. Ook andere punten zijn besproken. Het bestuur stelde nu voor een contribu tie te heffen van 6 cent voor volwassen en 4 ct. voor kinderen. Als volwassen geldt de leeftijd boven 10 jaar. De heef Joukers stelde voor geen presen tiegeld meer te geven. Tevens verklaarde spreker zich tegen het aanstellen van een controleerend geneesheer, daar dit een blijk van wantrouwen is tegenover de doctoren. De voorzitter zeide, dat het voor velen bezwaarlijk is de vergadering te bezoeken in verband met de kosten. Daarom heeft men gemeend 25 ct. te moeten geven. Wat betreft de controleerend-geneesheer noemde de voorzitter verschillende geval len, waarbij een controleerend-geneesheer zeer nuttig werk kan verrichten. Over de nieuwe contributie-regeling en een controleerend-geneesheer ontstond een uitvoerige discussie. Uit de vergadering kwam verzet tegen een controleerend geneesheer. De openbare scholen in gevaar. Maandag 17 Jan. 1938, v.m. 10 uur, ver gaderde de raad in voltallige zitting. De burgemeester wenschte de leden bij deze eerste vergadering in dit jaar veel heil en zegen toe, hoopte dat het jaar 1938 voor de gemeente en hare inwoners een goed jaar mocht zijn en dat de verhouding tot B. en W. en den raad steeds aangenaam mag we zen. In behandeling kwam de circulaire van den commissaris der koningin om in de politie-verordening een bepaling op te nemen bij buitengewone omstandigheden in zake tapverbod. Alzoo besloten. Vastgesteld werd een suppl. begrooting 1937 voor het Burgerlijk Armbestuur. Als nu kwam in behandeling de opheffing der beide o. L scholen in verband met de nieuwe bepalingen der L. O.-wet, art. 22bis De voorzitter deelde mede dat wanneer opheffing van een school moet plaats heb ben wegens het te geringe aantal leerlingen een beroep gedaan kan worden op den minister. Het staat thans zoo dat beide scho len, wegens te weinig leerlingen, zouden moeten worden opgeheven. De school in het dorp kan niet opgeheven worden, omdat wanneer 25 en meer kinderen meer dan 4 K.M. verwijderd zijn van een o. 1. school geen opheffing plaats vindt. Dit geval doet zich met deze school voor. Een verzoek aan den minister en Ged. Staten zal worden gedaan. Met alg. stemmen werd besloten de school in het dorp te handhaven. Wat de school in den Kogerpolder aan gaat, van alle ouders der schoolgaande leerlingen is een verzoek ingekomen aan den raad om de school te behouden. De voorzitter: De motieven die B. en W. aanvoeren om de school in den Kogerpolder te behouden, hebben de leden kunnen lezen in het adres hun door B. en W. toege zonden. De heer Schut: Deze zaak is in de r.k. fractie besproken en die zijn er algemeen voor dat de school gehandhaafd blijft. De heer Otte bracht B. en W. hulde voor het uitvoerig adres, hetgeen hem is toege zonden en was er voor dat de school behou den blijft. De heer Helder: Als Ged. Staten het goed inzien kan deze school niet weg. Met wei nig kosten is deze goed onderhouden school te verbeteren. Daar komt nog bij: zouden de kinderen uit de Woude naar Markenbin- nen school gaan, dan zou dit veel gevaarlij ker zijn wat den weg betreft dan naar den Kogerpolder. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Nadat wethouder Groot den voorzitter en de leden van den raad gelukgewenscht had in het nieuwe jaar werd de verg. gesloten. Rechtszaken (Zitting van heden). Hedenmorgen stonden voor de meer voudige strafkamer der Alkmaarsche recht bank terecht eenige venters uit den Helder, verdacht van diefstallen, gepleegd in de laatste maanden van het vorige jaar. Ten eerste stond terecht de nog jeugdige D. uit Grootebroek, die aldaar op 3 Nov. in het huis van den heer Desaunois was bin nengedrongen, nadat hij met zijn venten eerst den toestand van het huis grondig had verkend. Want terwijl de huishoudster boven bezig was met de slaapkamers, had verdachte zich toegang verschaft tot de keuken, waar op tafel een portemonnaie lag. inhoudende eenige geldstukken. En ter wijl D. bezig was de beurs te ledigen, had de huishoudster gestommel gehoord en zich in aller ijl naar beneden begeven. Dit was voor den dief het sein, vlug de beenen te nemen, de beurs achter te laten en alleen wat dubbeltjes mee te nemen. Op zijn vlucht werd verdachte door de inmiddels gewaarschuwde politie gearresteerd. En voor dezen diefstal stond D. heden terecht. In zijn requisitoir merkte de officier, mr. v d. Feen de Lille, terecht op, dat men tegenwoordig op het platteland zeer veel last heeft van venters, die steeds lastiger worden en er zelfs niet voor terugdeinzen De verdediger mr. de Lange stelde den I In de eerste klasse A levenswandel van verdachte nader in het kon z00waar de zeer belangrijke wedstrijd licht en wees erop, dat hij wel degelijk in 0 F c s v 1 nog doorgang vinden, staat was geweest een goed leven te leiden. I die vanzeif sprekend veel spanning zou ge- Diens meisje, waarmee R. pas kort ge- I ven gn zoo jg het dan ook inderdaad ge leden verloofd was, wilde hem thans in weesti getuige de 21 uitslag, ten gunste deze droeve omstandigheden niet in den van 0 F c j Oostzaners die met- steek laten, hetgeen toch een bewijs is, dat eejf mc^ (jen g^o^ten concurrent afre- er veel goeds in hem stak. Spr. vroeg voor ken(jen hebben hun posite geducht ver zijn cliënt dan ook de uiterste clementie. sterkt; getuige onderstaande cijfers: O. F. C. I 12 8 3 1 33—12 19 C. S. V. I Zaandijk II 12 10 2 3 39—26 i« 0 3 38—19 14 De derde klasse F liet nog het resultaat van Bergen II tegen Vrone II zien, waarbij de Bergenaren met allen te Amsterdam. Smaadschrift tegen brigadier-rijksveldwachter. Eisch tegen T. V 50 of 25 dagen en tegen de beide ande- ren f 25 of 15 dagen. Vonnis: vrijspraak. £and: en JaUtiouw Het bestuursvoorstel om de contributie op tot diefstallen over te gaan. Hiertegen moe" ct. per week te stellen werd aangenomen, de maafenhannü j 8 m.oet aangenomen Tevens werd besloten een nieuw regle ment samen te stellen. Voorstellen voor de federatie-vergadering. Voorgesteld werd zich op de federatie vergadering tegen controle van een genees heer te verklaren. Dit voorstel werd ver worpen met 23 tegen 12 stemmen. Als afgevaardigden naar de federatie vergadering werden benoemd de heeren A. Timmerman, plaatsvervanger A. Mosk. De heer A Mosk bracht verslag uit van ^an J?et v°r'8e iaar had de Heldersche de laatstgehouden federatie-vergadering. „Gestolen" geld teruggevonden. Zooals wij dezer dagen uit de N.H.Crt. overnamen, is er de vorige week ingebro- de maatschappij beschermd worden en het is zaak, dat een zware straf geëischt wordt. In dit verband vroeg spr. 5 maanden met aftrek van een maand preventief. De verdediger, mr. Buiskool, bepleitte een lichtere straf, temeer, daar verdachte pas getrouwd was en hij misschien in zijn a.s. huwelijk een beter leven zal gaan leiden. Nog een diefachtige venter. In de maanden November en December ven ter R. zich ook schuldig gemaakt aan dief stal en wel m heel wat ernstiger mate dan de vorige verdachte. Deze verdachte, die vroeger n goed leven leidde, uit 'n christe lijk gezin stamde en zelfs geruimen tijd werkzaam geweest was by het Leger des ,u- He,'s- aan de biljartsport verslaafd ge ken ten huize van den heer Ettis aan de was daardoor in groote moeilijk- Veenenlaan te Hoorn. Deze inbraak zou on- 60611 Sekomen, want nu kon hij zijn schul- der nogal mysterieuse omstandigheden zijn ven aa" ,en kastelein niet meer betalen, gepleegd en daarbij zouden zelfs kasten en 8eld te komen, had hij zijn bedden overhoop zijn gehaald. Naderhand is echter toch het vermiste bedrag onge veer een 40 gulden uit de woning te voorschijn gehaald, zoodat men hier voor een raadselachtig geval staat, waarin wel spoedig licht zal komen, meldt het blad thans. Ontslagaanvrage. Dr. J. G. Dikshoorn, eerste geneesheer- directeur van het Provinciaal ziekenhuis alhier, 2al tegen 28 April a.s. ontslag vragen. vertrouwenspersoon mevr. de wed F Meyer uit Den Helder voor een groot be drag gelds bestolen. Telkens met kleine bedragen, maar oploopend tot een bedrag van 126 gulden. Bovendien had hij kans gezien haar voor een groote serie kostbare sieraden op te lichten; tenminste, de lnst die voorgelezen werd, vermeldde heel wat gouden ringen, diamanten en andere ju- weelen. Voor dezen man, die vroeger al eens voorwaardelijk was veroordeeld, kende de officier thans geen pardon. Een onvoor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden hoorde deze verdachte tegen zich eischen. Uitspraken Alkmaarsche rechtbank. Uitspraken van op Dinsdag 11 Januari be- hau>d<>Willemkde G., arbeider te den Helder, diefstal van electrische energie. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Vonnis: conform. 2o Jacob H., winkelier, Teunis V., tim- 62 wisten te zegevieren, nadat de rust nog merman-aannemer en Godfried R., arbeider, met gelijken stand was ingegaan In de vierde klasse T) bracht Spoorvogels I een bezoek aan Scha- gen IV en had daarvan weinig pleizier want de Vogels kregen een 60 nederlaag te slikken. Alkmaarsche Boys V had bezoek van Graftdijk II en noteerde een 30 zege. Wielrennen WIELERWEDSTRIJDEN OP BRABANTSCHE WEGEN. Ged. Staten van Noordbrabant hebben, in verband met herhaaldelijk gerezen moei lijkheden, aan de burgemeesters in de pro vincie voorschriften gegeven voor het hou den van wielerwedstrijden op den weg. Eventueele verzoeken tot het houden van wegwedstrijden moeten elk jaar vóór 1 Februari worden ingediend, dit jaar vóór 1 Maart a.s. Er zullen per jaar in de provin cie hoogstens tien wegwedstrijden mogen worden gehouden, regelmatig te verdeelen over de geheele provincie, in de maanden Mei tot en met September. Ieder jaar geniet die gemeente voorkeur, waar, in het afge loopen jaar, geen wedstrijd heeft plaats ge had. Behoudens uitzondering, voor zeer kleine wegvakken, mogen geen wedstrijden worden gehouden op wegen van het rijks wegenplan en van het provinciale-wegen- plan. In gemeenten waar een aaneengeslo ten bebouwing is mogen de wedstrijden al leen worden geleid langs buitenwegen of langs voor het verkeer afgesloten wegen. In het wedstrijd-comité moet zitting heb ben de burgemeester der gemeente of zjja vertegenwoordiger. De wedstrijden wordan slechts bij uitzondering toegestaan op Zon en feestdagen en mogen dan niet aanvangen vóór des middags 2 uur. DE BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 3 tot 8 Januari 1938 bedroeg: 36.117, tegenover 24.395 in de overeen komstige week van het jaar tevoren. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari 1937 tot 8 Januari 1938 in totaal aangebracht 1.877.801 merken, tegenover 2.125.273 merken van 1 Januari 1936 tot 3 Januari 1937. DE HEFFING OP TEELT VAN VROEGE AARDAPPELEN. Het bestuur der veilingsvereeniging Westerlee te De Lier, heeft zich met een schrijven tot den minister van economische zaken gericht, waarin het ernstig bezwaar maakt tegen de heffing op de teelt van vroege aardappelen en in het bijzonder tegen de verhooging dier heffing, waarbij er tevens op wordt gewezen, dat geduren de het jaar 1937 ongeveer twee millioen kg. vroege aardappelen ter veiling zijn aangevoerd. Adressant wijst er op, dat de resultaten der vroege aardappelteelt zeker niet gun stig zijn en waar geen enkel tuin-bouw- artikel is belast, deze heffing als een druk kende belasting wordt gevoeld. Waar mede op deze teelt een extra be perking van 15 pet. is toegepast, verzoekt adressant den minister bedoelde heffing te laten vervallen, in ieder geval deze niet hooger te willen stellen dan 30 per H.A. Sport Voetbal ZONDAG: INHAALDAG! AlcmariaDe Kennemers. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: Afdeeling I lste klasse ExcelsiorV.S.V. D.W.S.—V.U.C. A.D.O.Ajax SpartaR.F.C. 2e klasse A O.S.V.—Z.V.V. De Spartaan—W.F.C. Alcm. VictrixKennemers Th. v. Nunen Z.F.C.West-Fris ia 2e klasse B Zeeburgia—R.C.H. E.D.O.A.F.C. H.V.C.D.O.S. B.F.C.Zeeburgia 3e klasse A HelderZaandijk De VolewijckersSucces HollandiaPurmersteijn 3e klasse B ZandvoortAhrends BeverwijkS.D.Z. 4e klasse A Nieuwe NiedorpStrandvogels SchagenAlkmaar W. J. Annyas Wieringerwaard—Andjjk 4e klasse B ZaanlandiaZilvermeeuwen W estzaanMeer vogels Res. 3e klasse A K.F.C. IIIHelder II Hollandia IIAlkm. Boys II Notebaard Res. 3e klasse B Q.S.C. IIBlauw-Wit IV Assendelft IIMeervogels II O.S.V. IU—D.W.S. IV Afdeeling III lste klasse Tubantia—N.E.C. Wageningen—Go Ahead P.E.C.—Z.A.C. A.G.O.V.V.Heracles EnschedéHengelo Afdeeling IV lste klasse BleijerheideEindhoven Roermond—L.O.N.G.A. N.O.A.D.N.A.C. M.V.V.Juliana P.S.V.—Willem II AFDEELING V lste klasse VelocitasG.V.A.V. H.S.C.Be Quick HeerenveenHoogezand SneekLeeuwarden VeendamAchilles Slechts enkele resultaten. O. F. C. I verbeterd haar positie. Zooals we aanvankelijk reeds hadden voorspeld, zouden de weersomstandigheden wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat heel weinig uitslagen te noteeren vielen endit ia dan ook inderdaad gebeurd. Slechts enkele wedstrijden konden door gang vinden en we zullen dan ook volstaan met vermelding der uitslagen, die nader in de standen worden verwerkt. Worstelen. S. S. S. IN ACTIE. Zondag werd te Amsterdam een aanvang gemaakt met den wedstrijd om het kam pioenschap van Amsterdam. Deze wedstrijd stond onder auspiciën van de A. A. C. „K. D. O." De volgende leden van „S. S. S." namen heden aan den wedstrijd deel: S. Schut, W. Kaandorp en H. Jensma, allen lichtgewicht. Als eerste betrad Kaandorp de mat, deze was 1 pond te zwaar voor 't vedergewicht, zoodat hij in een voor hem te zware af deeling moest meedoen. Niettegenstaande dat pakte hij goed alm en wist hij binnen de 2 min. op touché te winnen. Het volgende S. S. S.-lid, Schut, die nu opkwam, wist ook in een zeer mooien armzwaai z'n tegenstanders op beide schou ders te drukken, doch werd, nadat hij reed3 de mat als winnaar verlaten had, terugge roepen, aangezien de aanwezige bonsconsul een fout gezien had in het afwachten van deze greep, waardoor Schut deze partij moest vervolgen. Wat Schut ook probeerde, hij zag nu geen kans meer op touché te winnen, wel werd hij door te veel te riskeeren, verliezer op punten. Daardoor ontmoedigd trok Schut zich van verdere deelname terug. Het was zeer te betreuren, dat deze beslissing door den consul genomen werd, daar wü, die toch ook dicht op de matras zaten, geen fout gezien hadden. Jensma, die hierna de S. S. S.-kleuren verdedigen moest, pakte direct goed aan en wist zijn tegenstander met een dubbele nelson te toucheeren. In de 2e en 3e ronde kon Kaandorp zich tegen zijn zwaardere tegen standers niet staande houden, zöodat hij daardoor van deelname uitgesloten werd. Jensma, die in de 2e ronde een vrij nummer had. kwam in de 3e ronde tegen Slenters uit Zaandam,waarvan op touché verloren werd. In de 4e ronde begon Jensma gewel dig hard aan te pakken, en al heel spoedig had h(j daardoor succes. Met een goed- geplaatsten hefboom wist hij van de Vries uit Amsterdam op touché te winnen. In de 5e ronde moest de Alkmaarder tegen Mooi- boer worstelen. Jensma moest deze partij op touché win nen, wilde hij voor een prijs in aanmerking komen, terwijl Mooiboer aan een punten- overwinning genoeg had om een prijs te behalen. Onder groote spanning betraden beide worstelaars de matras, beiden bleken over een goede techniek te beschikken, ver scheidene malen hadden ze voor hun mooie bruggen een applaus in ontvangst te nemen. Toen de eerste 8 minuten voorbij .waren, was Jensma achter in punten. Na loting voor verplichte kniebrug moest Jensma het eerst in kniebrug. Slechts door z'n sterke brug wist hij zich te redden en de laatste 2 minuten te bereiken. Ook nu weer kreeg J- geen kans om door de verdediging van Mooiboer heen te komen, tot de laatste paar seconden ingingen. Reeds verwachtten wy „tijd" te hooren afroepen, toen Jensma met een laatste krachtsinspanning wederom een hefboom wist aan te slaan en z'n party op touché wist te winnen, en hierdoor reeds zeker was van den 2en prijs. De laatste party: Munnekus S. S. S." Amsterdam, Jensma „S. S. S." Alkmaar, ging nu om de le of 2e prijs. Deze partij was gauw beslist. Door vermoeidheid kon Jensma niet in den aanval komen, een dubbele nelson werd voor hem noodlottig, daar hy hierdoor op beide schouders gedrukt werd. De eindstand werd nu: Kampioen Munnekus, „S. S. S.". Amster dam; 2e pr. Jensma, „S. S. S.", Alkmaar; 3e pr. Slenters, „Sandow", Zaandam.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8