SFIXX De richtpunten in Soestdijk. £aatste èecichten jle tnelk-éhocolade MEN WENSCHT IETS TE WETEN. zachtsmeltend méér aroma lichter verteerbaar BENSDORP Spanning blijft stijgen EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DE SCHAGER ACCOUNTANTSAFFAIRE. Verrassingen te wachten? Na een zeer nauwkeurige bestudeering van een bepaald geval in de bekende zaak Schoorl te Schagen, is men tot zeer ern stige en langdurige verhooren overgegaan. Daar men bevreesd was, dat opnieuw beïnvloeding van getuigen zou plaats vin den, zijn de verdachten tijdelijk in het Waaggebouw te Schagen eenige uren in arrest gesteld, teneinde contact tusschen hen tijdens de verhooren onmogelijk te maken. Uit volkomen betrouwbare bron kan de Sch. Crt. mededeelen, dat het onderzoek zeer bezwarende resultaten heeft opgele verd en een verrassende wending in deze geruchtmakende zaak niet is uitgesloten. ACTIE VAN WERKLOOZEN. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De ongeorganiseerde werkloozen, die stempelen aan de Keetkolk, hebben hun verontwaardiging uitgesproken over den B.-steun. Zij dringen er met de meeste klem bij B. en W. op aan om daarin nog verandering te brengen. Deze actie wordt gesteund door 285 mensehen, AANBESTEDING „NOOIT GEDACHT". Laagste inschrijfster fa. de Moeien Hermes te Alkmaar voor 61.900. Hedenmiddag om 1 uur had in 't Gulden Vlies de aanbesteding plaats door de N.V. Mij. Nooit Gedacht van het ophoogen van bouwterrein met aanleggen van straten, rioleering, graven van een verbindings gracht en bijkomende werken. Ingekomen waren 27 biljetten. A B N.V. de Moei en Hermes, te Alkmaar ƒ61.900 ƒ61.900 J. J. de Groot te Oudorp 62.800 62.400 Otto Linzel te Soestdijk 66.400 f 66.300 J. Ooms te Avenhom ƒ67.000 ƒ66.800 Daalder te Alkmaar ƒ67.000 ƒ66.800 W. de Jong te Amersfoort ƒ67.270 ƒ67.100 Gebr. Min te Bergen 67.600 67.600 C. de Graaf te Alkmaar 68.000 f 68.000 Kuipers te Hoogwoud ƒ69.640 ƒ68.940 P. Smit te Alkmaar f 69.940 69.100 A. v. d. Voorde te Alkmaar ƒ71.548 ƒ71.448 ƒ71.960 72.200 72.200 72.444 71.900 72.930 72.730 74.850 74.100 C. Noort te Bergen Plas en Wiers te Edam J. Huiberts te Alkmaar Boltje te Heerenveen Holman te Alkmaar Fa. A. Groot te Akersloot 74.890 74.174 N.V. Willem Geels te Aer- denhout 74.900 74.400 P. Buis te Oudorp 77.400 77.300 Firma Bosker te Wieringen 78.900 79.000 J. Moeyes en Harskamp te Oterleek 79.000 79.000 Kleyn en Zn. te Assendelft ƒ81.000 80.000 Spierenburg te Alkmaar ƒ83.800 ƒ83.600 H. Koorn te Alkmaar 84.890 84.590 Pranger en Roele te Edam 85.000 85.000 Hartog en Wakker te Edam ƒ87.500 ƒ87.500 D. de Boer te Edam 88.300 88.300 De gunning wordt nader bekend gemaakt. A is gewoon bestek, B is bestek met een kleine wegomlegging, nader door B. en W. aan te geven. TWEE BELANGRIJKE VERBOUWINGEN. In het gebouw Willibrordus werd hedenmiddag door den heer A. Elzas, architect alhier, aanbesteed; a. Het gedeeltelijk sloopen en opndeuw bouwen van een winkelhuis c.a. aan de Laat.no. 125 te Alkmaar (perc. fa. De Wild, uitkomende aan het Vijvertje); b. Het bouwen van een kapverdieping met bybehoorende werken aan de Laat no. 121 te Alkmaar (perceel, waar voorheen de tabaksfabriek van de fa. Keuss was gevestigd.) Voor deze beide werken waren 16 bil jetten ingekomen, n,L: S. Koning te Alkmaar J. Sanders te Alkmaar H. Vos te Alkmaar De Groot en Boot te Oudorp M. van Steeg te Heiloo C. Noort te Bergen Fa. Burgering te Heiloo S. Schaaf te Alkmaar E. van Latum te Alkmaar Tromp te Alkmaar Henselman te Noordscharw. Duinmayer te Alkmaar Bijl te Bergen Leyen en Kerkhoven te Bergen P. Buis te Oudorp H. Koorn te Alkmaar De gunning is aangehouden. DE HONDENVERGIFTIGING TE EGMOND AAN ZEE DUURT VOORT. Telkens doen zich den laatsten tijd weder in de gemeente Egmond aan Zee gevallen van hondenvergiftiging voor. Honden die slechts kort van huis geweest zijn en in de duinen geloopen hebben of zelfs alleen langs den duinrand, komen ziek thuis en sterven na enkele uren van vreese- lijk lijden. De verschijnselen zyn steeds dezelfde en duiden op strychnine-vergifti- ging. Laboratorium-onderzoek heeft ook eenigen tijd geleden reeds uitgewezen, dat een hond, die onder dezelfde verschijnselen stierf, door strychnine vergiftigd was. Men is over deze gevallen van honden vergiftiging te Egmond aan Zee slecht te spreken. Niet alleen toch is hier sprake van een vreeselyken dood voor de vergiftigde honden, maar ook is het gevaar lang niet denkbeeldig, dat kinderen het slachtoffer worden. Het is in Egmond aan Zee nu een maal de gewoonte, dat de kinderen reeds olioAn de duinen incaan. Strychnine is a b 6750 H 5252 9940 99 5199 18430 »l 6200 11200 9» 6100 10043 9» 4580 99 4730 11875 99 4995 9700 99 4500 11728 99 5353 11315 99 5340 11800 99 4940 10784 99 5184 13479 99 4709 10740 99 5340 12020 99 5020 voor hen levensgevaarlijk en het zou dan ook fataal zijn, als zy aten van de worst, waarin dit vergif voor de honden neerge gooid wordt. Men hoopt dan ook, dat aan het optreden van hen, die het op de honden voorzien heb ben, spoedig een einde komt De rijkspolitie heeft deze zaak reeds eenigen tijd in onder zoek, maar bewijzen zijn er niet, al heeft men wel sterke vermoedens. Daar het bewijs wel moeilijk te leveren zal zijn, is te vree zen, dat men in dezen er geheel afhangt van de omstandigheid, dat degenen, die de honden vergiftigen, zelf het onjuiste en bui tengewoon gevaarlijke van hun ontreden inzien. DE WIERINGERMEER. Bij beschikking van de ministers van waterstaat en van financiën zijn met in gang van 1 Januari 1938 aangewezen als plaatsvervangend directeur van het open baar lichaam „De Wieringermeer", ir. C. L. van Steen, inspecteur en C. L. de Bruijn, secretaris der directie. UITBREIDING CONCESSIE GASLEVERING OUDORP. In bijlage no. 8 schrijven B. en W.: In den loop van het vorige jaar heeft het gemeentebestuur van Oudorp ons de vraag gesteld, of het mogelijk zou zijn, de gaslei ding, die loopt tot in den Munnikkenweg, door te trekken naar de kom van het dorp. De onderhandelingen, die hierop gevolgd zyn, hebben tot resultaat gehad, dat met B. en W. van Oudorp overeenstemming is be reikt ten aanzien van een gemeenschappe lijke regeling. Zooals aan uwe vergadering bekend is, werd in 1926 met Oudorp een overeenkomst gesloten betreffende de levering van gas aan Oudorp. (Raadsbesluit van 25 November 1926 nr. 17). Deze levering had slechts be trekking op het gedeelte van Oudorp, dat bekend is onder den naam van het Ooie vaarsnest. In 1931 bleek, dat het noodig was om de gasleiding in den Friescheweg door te trekken tot de Zeswielen. Bij raads besluit van 1 September 1931, nr. 10, werd de bestaande overeenkomst op dit punt ge wijzigd en daarin tevens een garantiebepa ling opgenomen. Het ligt thans in de bedoeling, dat de ge meente Alkmaar een nieuwe concessie krijgt voor gaslevering in de geheele gemeente Oudorp, met uitzondering van het gedeelte benoorden de Halvemaansbrug (voor welk gebied de gasfabriek te Broek op Langen- dijk concessie heeft), waarbij de bepaalde garantie voor de minimum te verbruiken hoeveelheid gas wordt gesteld. Blijkens haar advies van 10 November 1937 kan de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven zich met de gaslevering aan Oudorp op dezen voet vereenigen. B. en W. stellen uw vergadering voor met Oudorp een gemeenschappelijke regeling voor levering van gas aan te gaan en bie den u daartoe een ontwerp-besluit ter vast stelling aan. VERANDERING POORTGEBOUW ALG. BEGRAAFPLAATS. In bijlage nr. 7 schrijven B. en W.: In uwe vergadering van 18 November j.L werd aangehouden ons voorstel tot veran dering van het poortgebouw van de be graafplaats (bijlage nr. 156), waarvoor een bedrag van 6500 was geraamd, ten einde deze aangelegenheid nog nader te bezien in verband met de indie raadsvergadering gemaakte opmerkingen. Wij hebben naar aanleiding daarvan het plan zoodanig gewijzigd, dat de wachtruim te voor het publiek thans aan de Westzijde in plaats van aan de Zuidzijde van het poortgebouw is geprojecteerd. Hierdoor wordt het voor het wachtend publiek ge makkelijker zich achter den begrafenisstoet aan te sluiten. Bovendien is de verbouwing ook thans, voor zoover de wijziging van de indeeling dit toelaat, zooveel mogelijk in overeenstemming gebracht met het karak ter van het poortgebouw. De meerderheid van de commissie van bijstand voor openbare werken kan zich met het gewijzigde plan vereenigen. B. en W. vragen een crediet van 6400. HEFFING EN INVORDERING VAN RECHTEN INGEVOLGE DE BESMETTELIJKE-ZIEKTENWET (STAATSBLAD 1928 NR. 265). B. en W. schrijven in bijlage nr. 6: Ingevolge artikel 3 en volgende van de Besmettelijke-Ziektenwet (Staatsblad 1928 nr. 265) kan de burgemeester op advies van den inspecteur der Volksgezondheid maatregelen treffen ten aanzien van het vervoer, de afzondering, het onderzoek en de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. In de hieruit voortvloeiende kosten, die ten laste van de gemeente komen, moet ingevolge artikel 21 van voormelde wet van belanghebbenden, met uitzondering van on- en minvermogenden, een bijdrage worden gevorderd. Deze z.g. besmettelyke-ziekten- gelden worden geheven met inachtneming van de artikelen 269273 en 287 der ge meentewet. Voor de heffing is derhalve noodig een plaatselijke belastingverorde ning. Aangezien een verordening, als hier bedoeld, slechts zelden toepassing zal vin den, werd zy voor deze gemeente nog niet vastgesteld. Intusschen schrijft genoemde wet de vaststelling van een verordening ge biedend voor en hebben Ged. Staten her haaldelijk op het tot stand brengen daarvan aangedrongen. Wy bieden U mitsdien thans een verorde ning tot heffing van besmettelijke ziekten- gelden aan. Hierin is tevens opgenomen de reeds be staande verordening op de heffing van een recht voor de reiniging en ontsmetting van huizen, woonwagens, keeten, vaartuigen, voorwerpen en goederen, vastgesteld by raadsbesluiten van 25 September 1924 en 26 Maart 1925. Voor wat betreft de kosten van afzonde ring en verpleging is in de verordening op genomen het bedrag, dat voor de verple ging in de barakken van het Centraal Zie kenhuis en het St. Elisabethziekenhuis als gewoon tarief geldt, t.w. 4 per dag. Overigens merken wij op, dat de heffing van deze rechten niet kan worden gebaseerd op het belastbaar inkomen van de belang hebbenden volgens de rijksinkomstenbelas ting. In plaats van het inkomen is derhalve als grondslag genomen de gemengde hoofd som, bedoeld in artikel 63, 4e lid onder b der lager onderwijswet 1920. De verordening verplicht de belanghebbenden er aan mede te werken, dat de inspecteur der directe be lastingen de gegevens, betreffende die ge- mengde hoofdsom, verstrekt. Het is trou- wens in het belang van de betrokken per sonen zelf, dat zy die medewerking ver- leenen, daar bij weigering van het opleggen van een verminderden aanslag geen sprake zal kunnen zijn. Het tarief van artikel 5 stemt overeen met de door den minister van Binnenlandsche Zaken aangegeven normen. B. en W. stellen voor een desbetreffende ontwerp-verordening vast te stellen. VERKOOP GROND REMBRANDTSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage no. 3: De heer J. Hoekstra, alhier, heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandt- straat, groot ongeveer 133 M2., voor den prijs "van 997.50 in totaal, ten einde daar op een woning te bouwen. In bijlage no. 2 schrijven B. en W.: Mevr. de wed. S. Hoekstravan der Veen, alhier, heeft verzocht voor zich of haar lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandtstraat, groot ongeveer 149 M2„ voor den prijs van 1117.50 in to taal, ten einde daarop een woning te bou wen. Tegen verkoop deze perceelen bestaat geen bezwaar. GOEDE VANGST DER HAAGSCHE POLITIE. Het is de Haagsche politie gelukt, licht te brengen in een serie inbraken, welke vorige week gepleegd werden, en wel in den sigarenwinkel Frederikstraat 151, het perceel De Daal en Bergsche laan 90, in een lunchroom aan het Tournooiveld en bij het magazijn „Nederland" aan het Oranjeplein 108 te Den Haag, waar voor ongeveer 700 werd ontvreemd. Bij een bezoek aan een opkooper te Den Haag vond men een party tafelzilver, welke afkomstig was van den diefstal in De Daal en Bergsche laan. Uit het inkoopregister bleek, dat het tafelzilver met andere voor werpen door een jonge vrouw te koop was aangeboden. De politie wist, dat op het door haar opgegeven adres een berucht inbreker verblijf hield. BROS AIS BESCHUIT BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE EIGEN VERKOOPFILIALEN EN OEPOTS Inderdaad gelukte het de politie èn de 31- jarige vrouw P. B., die by den opkooper was geweest, èn den 29-jarigen C. T. te arrestee ren. De vrouw bekende de verkochte voorwer pen te hebben gekregen van T., die bij haar op kamers woont. Bij de huiszoeking had de politie de vol doening. vele doozen sigaretten, een kope ren tafelbel en een vloerkleed te vinden, welke voorwerpen van de gemelde inbra ken afkomstig bleken te zyn. Het verhoor van de beide gearresteerden bracht aan het licht, dat nog meer personen by de misdrijven betrokken waren, die zich echter schuil hielden. Toch zag de politie kans den 30-jarigen J. C. E. en den 27-jarigen H. v. d. G. aan te houden, die kort na de arrestatie bekenden T., die inmiddels ook bekend heeft, behulp zaam te zijn geweest. In Amsterdam werd vervolgens de ver moedelijke heler, de 34-jarige P. A. H. P., aangehouden. Drie verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. DOOR AUTO GEGREPEN. Wielrijder ernstig gewond. Vanmorgen kwam een wielrijder uit het Frederik Hendrikplantsoen te Amsterdam en wilde oversteken teneinde de Nassau- kade te bereiken. Hij had reeds twee auto's laten passeeren en stak daarop zijn hand uit ten teeken dat hij wilde oversteken. De man keek dan ook niet verder uit en lette niet op een auto, welke de twee andere direct volgde. Hij werd door dezen wagen, waarvan de bestuurder niet op de onver wachte manoeuvre van den wielrijder ver dacht was, gegrepen en tegen den grond geworpen. Het slachtoffer is met een sche delbreuk in zeer ernstigen toestand in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen. LEVERING VAN ELECTRICITEIT AAN ZAANDAM. B. en W. van Amsterdam hebben bij den raad een voorstel ingediend tot wijziging van de overeenkomst met de gemeente Zaandam inzake de levering van electrici- teit. Dit in verband met gewijzigde omstan digheden en met te Amsterdam ingevoerde tariefswijzigingen, die anders een beletsel zouden gaan vormen tegen een doeltreffen de bevordering van het gebruik van electri- citeit voor huishoudelijke en industrieele doeleinden te Zaandam. Deze gemeente zal, vereenigt de raad van Amsterdam zich met het voorstel van B. en W., een vastrechttarief invoeren op de grondslagen van de te Amsterdam geldende bepalingen voor het woningtarief. De for mule van de prijsberekening van de aan Zaandam geleverde electriciteit wordt ge wijzigd. De spitstijd, thans gesteld op 4 tot 6.30 uur namiddag, wordt verkort op 4 tot 5.30 uur namiddag. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Drie Nederlandsche equipes uit Palermo vertrokken. Hedenmiddag om 12.09 uur is dr. J. J, Sprenger van Eyk met Lincoln Zephyr uit Palermo vertrokken voor de 4091 K. M. lange reis naar Monte Carlo. Een minuut later startten E. Mutsaerts en A. Kouwen- berg met Ford, gevolgd door B. J. T. van der Hoek en N. R. A. Vroom met Packard. De heer G. J. W. Zeehuisen die met Fiat eveneens te Palermo zou starten, heeft door verschillende omstandigheden op het laatste moment van deelneming moeten afzien. Hij had de reis van Nederland naar Palermo dan ook niet aanvaard. DE VEROVERING VAN ABESSINIE. Resolutie inzake de erkenning. De Algemeene Nederlandsche Vrouwen- Vredebond, de Nederlandsche afdeeling van den Internationalen Vrouwenbond voor Vre de Vrijheid, de Nederlandsche Vakcentrale, het Nederlandsch Verbond van Vakvereeni- gingen en de Nederlandsche vereeniging voor vrouwen belangen en gelijk staatsbur gerschap, welke organisaties zyn aangeslo ten bij het Nederlandsch comité der inter nationale vredescampagne, hebben den mi nister van buitenlandsche zaken gelijklui dende resoluties doen toekomen in verband met de door de Nederlandsche regeering on dernomen stappen inzake een mogelijke er kenning van de Italiaansche heerschappij in Abessinië. Deze resolutie spreekt er waar* deering over uit, dat bovenal beoogd is: ont spanning en zuivering van de internationale atmosfeer. Niettemin spreekt zij leedwezen erover uit, dat deze bedoelingen haar uiting hebben gevonden in een initiatief, dat in af wijking van de gedragslijn, door de Volken bondsleden in onderling overleg vastgesteld, tegemoetkoming betoont tegenover de ge volgen van onrechtmatige machtsuitoefe ning, en ertoe kan leiden dat het volken recht in zyn ontwikkeling wordt geschaad en aan het gezag van den Volkenbond af breuk wordt gedaan. (Van onzen specialen verslaggever.) BAARN, 24 Januari. Het dagelijks verschijnen van het communiqué betreffende het uitrijden van en wandelen door de Prinses moge tot velen gesproken hebben als een althans voorloopig uitstel van de Ge boorte, het is volgens vele lieden niet het eenige teeken. Ook aangaande ken- teekenen van uitstel wenscht men variatie! Niet in het minst neemt men daarom de lampjes, die in'n grilligen kring aan de boomen op de wegen rondom het paleis hangen, als „lichtsnoer" in het duister der onzekerheid. Immers zü zullen ontstoken worden als een rustige omgeving een absolute ver- eischte wordt voor de Prinses. Tot dusverre heeft men weinig aandacht geschonken aan de zeer eenvoudige lampjes die in den wind heen en weer bungelen en de blauwe borden waarop met een witte pijl de rich ting is aangewezen die het verkeer zal dienen te nemen tot op vandaag onver licht hebben gelaten. Maar één maal hebben een paar lichtjes gebrand en een journalist heeft het gemerkt De geel-wit brandende lichtjes aan de twee boomen in de contreien van het Lyceum hebben zijn hart aanzien lijk sneller doen kloppen en zijn snelle gang richtte zich naar het paleis waar tot verhoogng van z'n emoties het licht intenser straalde dan anders het geval was op hetzelfde uur op den avond. Was het daarom een wonder dat zijn ge volgtrekkingen voor de hand lagen? En was het evenzeer een wonder dat even la ter nog meer „in-rep-en-roer" kranten- menschen paleiswaarts togen, waar zij nog net op tijd kwamen om langzaam maar ze ker de lichten te zien dooven? En ook de lichtpunten bij het Lyceum waren achy- nensmoe geworden. En de rust keerde weder in de gemoe deren De omleggingslampjes hebben alzoo ge faald bovendien zijn zy slechts in de donkere uren van nutte voor menschelijke deducaties en combinaties maar het wanhopige brein bleef zich inspannen en zocht naar nieuwe richtmiddelen en men slaagde! Tenminste dat hoopt men. Men redeneerde dat, als het verkeer om gelegd moest worden, een dergelijk besluit toch tijdig moest medegedeeld worden aan de busondernemingen uit den omtrek, wier reisroute langs het paleis loopt. Thans rinkelt in diverse Soestdijksche garages de telefoon vaker dan tot dusverre misschien wel het geval was. Maar het zal niet im mer een aanvrage voor een taxi zijn. Tot op den huidigen dag snorren de bussen nog steeds langs het paleis. Vermoedelijk zal het toch de telex zijn, die den verlangenden mensch het zoo zeer begeerde bericht zal geven. Met hardnekkigheid voortkomend uit vaderlandslievende harten wordt uit vrijwel alle deelen van Nederland getele foneerd met het Badhotel en het lijkt vrij wel overbodig hier te vertellen wat de vraag behelst. Teekeningen naar het journalistenkamp gestuurd, zullen in de toekomst een aardige plaats in het Persmuseum vinden. Thans prijken bekroonde exemplaren aan de wanden van de perskamer naast dich terlijke uitzendingen die de droge telex- proeven van het soort „Proefuitzending Baarnsche net om op aangename wij ze vervangen. Met de regelmaat van een klok spreken de Engelschen met hun redacties en immer moeilijker wordt het zelfs voor hen die alles schrijven wat hen maar even belang rijk voorkomt hoe onbelangrijk het in feite ook is om „nieuws" door te geven. Ook het fotografenkruit is vrijwel verschoten. De telex zwijgt, dat is het belangrijkste van wat er niet geschiedt. De prinses maakt een wandeling. H. K. H. prinses Juliana heeft gistermid dag een wandeling gemaakt in den paleis tuin. H. K. H. verliet het paleis aan de achterzijde. Later reed een hofauto het park in om de prinses naar het paleis terug te brengen. Voordat de prinses naar het paleis terug keerde werd echter nog een korte rit in de omgeving van Soest gemaakt buiten den tuin. In aansluiting hierop vernemen wij nog. dat H. K. H. prinses Julana vergezeld werd door H. M. de koningin. Na een korten afstand te voet te hebben afgelegd, zijn de beide vorstelijke personen in een hofauto langs het Reigerslaantje gereden en aldus op den weg naar Hilversum gekomen, waarna zij een rit in de omgeving hebben gemaakt. Te ongeveer vier uur keerden z|j terug in het park» van het paleis. Rijtoer van prins Bernhard. Vanmorgen te kwart voor twaalf is prins Bernhard in zyn gryze sportauto, bestuurd door zyn chauffeur, in de richting Am sterdam uitgereden voor zyn dagelijkse!» autotochtje. Van Soestdijk nog steeds geen nieuws. Het is weer nacht geweest, weer dag geworden en weer is het één uur in den middag. En weer moeten wy hier in Baara aan onze redactie melden: „Van Soestdyk geen nieuws". Althans niet het nieuws, waar wy op wachten. Het is vandaag twee weken geleden, dat dr. de Groot zyn communiqué gaf. Twee weken zyn in wachten voorbijgegaan. Een tyd van romantiek, waarin heel een volk zich vereenigd wist in blyde verwachting. En waarlijk niet alleen ons eigen volk. Een der Engelsche journalisten vertelde ons, dat een zestal ochtendbladen van Fleetstreet dat is de perswyk in Londen, te vergelyken met onzen Nieuwen Zyds Voorburgwal nu reeds een week hun ochtendedities ophouden. In plaats van vier uur drukken deie bladen te half zeven, wachtende op het blyde bericht omtrent „Juliana". Dit kost Fleetstreet duizend pond per dag, want de overuren in den nacht worden den Engel schen duur betaald. De belangstelling bi) het Engelsche volk is echter blykbaar groot genoeg om deze onkosten te rechtvaardigen. De dag van vandaag vertoont tot nu toe niet de vooruitgeworpen schaduw van een groote gebeurtenis. Alles is als vorige da gen. Het weer is guur en stormachtig. D® prins heeft zich daardoor niet van zyn da- gelyksch autoritje laten weerhouden. He zal ons evenwel verbazen, als de prinses dit voorbeeld volgt by dit weer. De g®" ruststelling, welke wy eiken middag erva ren als de prinses haar middagwandelinge- tje maakt, zullen wy vandaag dus wel mis- sen. Wy biyven even vrooiyk wachten. Een plaaggeest heeft ons op het kleine telex netje te Baarn, dat alleen voor de te Baart» en Soestdyk verbiyvende journalisten be stemd is, vergast op een citaat uit een venswys boek, dat aldus luidde: „Het is te kort om met wachten verknoeid te worden. Bovendien is wachten de twee lingzuster van luiheid". Dit was een onverdiende hoon. Want W zal niemand van ons ontkennen, dat al d) wachten zonder werken de luiheid en ooK nog wel andere karakterfouten in de ha" werkt, niemand van ons verlangt dat d> verblyf hier, hoe gezellig ook, nog lang zal duren. Wy allen hebben de vurige hoop» dat wy spoedig kunnen doen, waarvoor WU hier te Baarn zyn gekomen: de blyde ty- ding melden aan de wereld.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2