Waar het recht zijn loop heeft Spoel „Een verduisteraar uit luxe" staat terecht. Alkmaarsche Politierechter VAN EEN ZOON, DIE ZIJN STIEF VADER MISHANDELDE. Sint Nicolaas-cadeautjes met een luchtje. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Langs de N.H.V.B.-velden. TWEEDE BLAD. 3 (Zitting Maandag 24 Jan.) Gelden van zijn baas verduisterd. Op het bekende tafeltje vóór de lange groene tafel, waarachter de politierechter, mr. Ledeboer, zetelt, stonden vanmiddag vele keurig-ver- zegelde pakjes, hetgeen erop wees, dat er dezen keer veel verduisteringszaakjes op het programma waren. En zoo Was het inderdaad, al ontbraken natuurlijk niet de traditioneele beleedingsgeval- len, de mishandelingsaffaires en wat dies meer zij. Als eerste verdachte stond terecht de bij na 20-jarige bakkersknecht Pieter G. uit Alkmaar, die in de maand September bij zijn baas, bakker Appel te Oudorp, op regel matige wijze gelden verduisterd had tot een bedrag van ruim tien gulden. Het was eerst niet opgemerkt, omdat de knecht gelden inde voor zijn baas, maar toen deze arg waan was beginnen te krijgen, bleek het aJ spoedig, dat de knaap telkens weer kleine bedragen ten eigen bate achterhield en ten slotte was het uitgekomen. Verdachte bekend en verklaarde, dat hij van het gestolen geld rookschulden had be taald en ter terechtzitting kwam ook nog uit, dat het jongmensch zich meerdere ma len in danshuizen opgehouden had, waarbij hy meer had uitgegeven dan hij volgens zijn verdiensten kon uitgeven. De jongeman toonde allerminst eenig schuldbesef en bleek ook niet bevattelijk om voor een zeer clemente straf in aanmer king te komen. Zoo wilde de politierechter het wel met hem probeeren op Wilhelmina- hoeve, hetgeen een jaar duurt, maar waar door hij gespaard zou blijven voor de ge vangenismuren. Maar hoe vriendelijk de rechter dit voorstel ook deed, Pieter bleef zijn kop in den wind gooien en verkoos geenszins naar „Wilhelminahoeve" of ,,Hoogeland" gezonden te worden. Een oogenblik werd toen in overleg met den hêer Wiggers van de reclasseering gespro ken over de jeugdgevangenis in Zutphen. maar toen de knaap zoo halsstarrig bleef volhouden en blijkbaar niet begreep, dat men toch het beste met hem voor had, kon de officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille, moeilijk anders dan een onvoorwaar delijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden eischen met bovendien een jaar onder toezichtstelling in verband met zijn jeugdigen leeftijd.. De politierechter kon zich met dezen eisch volkomen ver eenigen en vonniste conform, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Hier zal waarschijnlijk wel berouw na de zonde komen, maar dan is het te laat. Zijn vriend bestolen. Op 17 November van het vorige jaar was de 20-jarige Petrus J. uit Akersloot op be zoek bij den heer Piet Heinis aldaar en toen de bejaarde heer H. op een gegeven oogen blik even naar het eten ging kijken, kon de jeugdige boerenknecht de verleiding niet weerstaan om een gouden horloge met ket ting in zijn zak te steken en zoodoende zijn gastheer te bestelen. Natuurlijk kwam deze diefstal uit en thans moest Petrus zich voor den rechter verantwoorden. „Ja", zei Petrus, „wat zal ik zeggen, het liep naar Sint Nicolaas en ik had geld noo- dig, ik dacht, laat ik dat harloge maar mee nemen en zien wat ik ervoor krijg". De daad bij het woord voegende, was verdachte toen met het gouden horloge van Piet Heinis (vooral niet te verwarren met Piet Hein, want die zou met zijn zilvervloot zoo'n en kel horlogetje niet gemist hebben) naar een Alkmaarschen goudsmid gestapt en daar had hij niet onvoordeelig geruild. Voor zichzelf kieeg hy een mooien gouden ketting en zelfs nog geld toe. Hiervan kon nog wel een bescheiden cadeautje voor Heinis af, dat Petrus zijn vriend dan met St. Nicolaas present zou doen. Een inderdaad hoogst merkwaardige dief. Uit het verhoor van den getuige Heinis kon de rechter niet veel wijzer worden, aangezien deze zóó doof was, dat hij me geen mogelijkheid te beschreeuwen was en het b.v. al geruimen tijd duurde voor de oude heer begreep, hoe hij den eed jnoes afleggen. Enfin, in verband met het blanco strafregister van verdachte achtte de offi cier een geldboete het beste, n.1. 30gu en of 15 dagen. De politierechter vond deze straf in verband met den ernst van het ge pleegde misdrijf te laag en schorste as zaak, om eerst den heer Wiggers te raad plegen inzake een reclasseeringsmogenj.-- heid. Over eenige maanden zullen we dus hooren, welke straf Petrus zal moeten on dergaan. Een eenvoudige beleediging. Te Bergen had Dirk J. op 6 November de gezusters Bijl uitgemaakt voor „vuillakken en hierdoor voelden de dames zich gekwetst, soodat nu de rechter maar moest uitmaken °P welke wijze J. voor dit leelijke woora m°est boeten. Er bleek aan den anderen kant ook weieens een minder vriendely *<*>rd van de dames tot J. geuit te zyn; hoe het precies in elkaar zat, werd me duidelijk, en de officier eischte tenslotte 15 gulden of 10 dagen, waarvan de politie rechter 8 gulden of 4 dagen maakte. Hier mee nam J. genoegen en was deze zaa* voorloopig van de baan. Zijn stiefvader mishandeld. En wederom stond een bakkersknecht te' recht terzake, dat hij op 21 Nov. te Ursem zijn stiefvader, den heer Koppes, gestompt en geslagen had. Was het dus de vorige week een jongeman, die zijn moeder mis' handeld had, thans had een zoon zijn stief vader eens flink „afgerost", zooals hy het zelf met een zekere vrijmoedigheid noem de. De verdachte, A. F. E., zei wel, dat hij zijn stiefvader, die ruim zestig jaar bleek te zijn, had aangevallen, omdat deze zijn moe der wilde slaan, maar uit de stukken en uit de verklaringen van den vader kwam vast te staan, dat de rechter hier te doen had met een brutaal heerschap, dat al meerdere ma len blyk gegeven had zich niet voldoende te kunnen beheerschen. De klappen, welke de zoon zijn stiefvader had toegediend, wa ren zeer hard aangekomen en de man had behoorlijk veel pijn gehad aan het hoofd De officier vond dan ook, dat het tegen woordig de spuigaten uitloopt, zooals som mige kinderen meenen hun ouders te moe ten behandelen. In verband met het blanco strafregister wilde de officier nu nog geen gevangenisstraf eischen, doch een geduchte geldboete vond hij toch wel op haar plaats. En temeer daar was komen vast te staan, dat de knaap kort geleden niet minder dan 750 gulden van de spaarbank had gehaald, werd het 50 gulden subsidiair 25 dagen hechtenis. De politierechter achtte de geldboete in overeenstemming met het gepleegde feit, doch wilde ais stek achter de deur eraan toevoegen een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van één maand met een proeftijd van twee jaar. Voorloopig zal de driftige knaep het wel uit zijn hoofd laten zijn vader wederom zoo te stompen en te slaan. „Verduisteraar uit luxe". I Een zielig geval was het volgende: De Heldersche typograaf K., die sinds jaren een goede betrekking had bij de druk kery „de Boer" aldaar, die een behoorlijk loon verdiende, gehuwd was, doch geen kin deren had, wilde zijn vrouw met St. Nicolaas met alle geweld een cadeau van vijf gulden geven. Maar op dat moment had hy slechts een rijksdaalder tot zijn beschikking en om nu toch aan dien anderen rijksdaalder te komen, had hij eenige vellen bonnen uit de drukkerij gestolen, afkomstig van een win kelierscombinatie en op welke bonnen men geld kon krijgen. Verdachte had deze bon nen inderdaad ingewisseld en zoo had hij dan wél een presentje van vijf gulden kun nen koopen. Maar daar was de zaak niet mee geëindigd. Ten eerste was verdachte, toen het was uitgekomen, dat hij gestolen had, op staan- den voet ontslagen en ten tweede eischte de officier een onvoorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van twee maanden. De rechter, die begreep, dat de man al genoeg straf had, doordat hij ontslagen was, achtte een gevangenisstraf vooralsnog niet noodig, temeer ook, daar verdachte op alle moge lijke manier getracht had deze zaak nog in het reine te brengen en vonniste een boete van 25 gulden of 15 dagen hechtenis. Aardappeldieven zwaar gestraft. Nadat een juffrouw terecht gestaan had wegens een diefstal van speelgoedpoppetjes bij de firma V. en D. alhier, doch voor wel ker berechting de rechter eerst den heer Wiggers wilde hooren, hadden zich de L. en H. uit Egmond-Binnen te verantwoor den terzake, dat zij in den nacht van 2627 November by den heer Skotarczak een groote hoeveelheid ingekuilde aardappelen van zyn land te Egmond-Binnen hadden ge stolen. H. was niet verschenen en de L. was toen zoo vriendelijk de geheele schuld op zich te nemen, met welke welwillendheid de rechter echter niet accoord kon gaan. Nauw keurig werd nagegaan, hoe deze diefstal was gepleegd en uit de opgemeten voetstap pen kwam wel duidelijk vast te staan, dat zoowel de L. als de niet-verschenen H. op slinksche wijze aan de aardappelen hadden willen komen, ze zelfs per auto hadden ver voerd naar Katwijk, waar het tenslotte den veldwachter Minnee gelukt was de dieven te arresteeren. De officier eischte tegen de L. 4 maanden en tegen H. 2 maanden, de rechter maakte daarvan resp. 3 en 3 maanden op grond van zijn overtuiging, dat in deze zaak de spreuk „gelijke monniken, gelijke kappen" het meest op haar plaats was. Uitspraken van op 18 Januari behandelde zaken. Theunis D„ opperman te Hoorn. Tijdens het venten met koopwaar zich schuldig ge maakt aan diefstal van eenig geld. Eisch 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van 1 maand voorarrest. Vonnis 6 weken gevange nisstraf. Verdediger was mr. Buiskool. Willem R„ venter, Den Helder. Herhaal de diefstallen van geld en sieraden. Eisch 8 mqanden gevangenisstraf. Vonnis con form. Verdediger was mr. de Lange. (Zitting van heden.) Alkmaarsche rijwieldief krijgt tien maanden. Hedenmorgen stond voor de meervoudige strafkamer van de Alkmaarsche rechtbank terecht de 35-jarige Cent. de R„ vischventer te Alkmaar, thans gedetineerd in de straf gevangenis te Haarlem, die zich in het na jaar van het vorige jaar had schuldig ge maakt aan verscheidene rijwieldiefstallen. O.m. had hij te Uitgeest op 2 Juli een fiets ontvreemd, op 11 Juli een te Egmond aan den Hoef en op 26 Juli te Alkmaar een van den heer Kraakman. Op 15 October van het vorige jaar had de Alkmaarsche rechtbank deze diefstallen in behandeling genomen, doch men had toen de zaak op verzoek van den verdediger mr. Scholten geschorst om een onderzoek in te stellen naar de toerekeningsvatbaarheid van verdachte. Thans werd rapport uitgebracht over het geestesvermogen van verdachte en werden eventueele reclasseeringsmogelijkheden on der het oog gezien. De verdachte, die getransporteerd was uit de strafgevangenis te Haarlem, waaruit hij a.s. Maandag ontslagen zou worden na een straftijd van zeven maanden wegens een voorgaanden diefstal, gaf ter terechtzitting te kennen, dat hij wél voor een kolonie-straf voelde, doch dan niet op het platteland maar in de stad. De reclasseeringskansen waren niet groot en verwacht mocht worden dat een en ander zou mislukken, maar de rechtbank wilde het wel in overweging nemen. De officier van justitie persisteerde by zijn eisch van de vorige behandeling, n.1. 16 maanden gevangenisstraf. Iemand die niet voor de volle 100 pCt. wil medewèrken, als men hem wil reclasseeren, is, aldus spr., niet waard clement behandeld te worden. De verdediger mr. Scholten wees erop, dat het rapport van de toerekeningsvatbaar heid toch wel eenigermate de zaak veran derd. Deze man heeft niet gestolen uit geld bejag, doch hij verkeerde in een angstpsy chose, n.1. de angst om van honger te zul len omkomen. Het Leger des Heils wilde hem nog wel eens kans geven en spr. drong dan ook aan op uiterste clementie. Hierna begaf dé rechtbank zich in raad kamer om daarna onmiddellijk uitspraak te doen. Alle voorwaardelijke veroordeelingen werden van de hand gewezen en verdachte werd veroordeeld tot 10 maanden ge vangenisstraf. Van dit vonnis wenschte verdachte bij het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep te gaan. HET DOODENDE SCHOT IN DE KAZERNE. Beklaagde veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met af trek van vier maanden voorarrest en ontslag uit den dienst. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch werd gistermiddag behandeld de zaak tegen den 21-jarigen J. L. van 0„ geboren te 's-Gravenhage, vrij willig dienstplichtig sergeant-titulair bij de eerste schoolbattery van het regiment motorartillerie te Naarden, thans gedetineerd in het huis van be waring te Den Bosch. Van O. heeft op 25 September van het vorig jaar, in het wachtlokaal van de Promers- kazerne te Naarden, het meisje H. ten Elzen met een pistool dood geschoten. Aan van O. was primair doodslag ten laste gelegd en subsidiair, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat het meisje werd gedood. Van O. beweerde, dat hij, op verzoek van het meisje, dat hem in het wachtlokaal was komen opzoeken, het wapen gede monstreerd heeft. Hij dacht, dat het pistool ongeladen was en dat de veiligheidspal „goed" zat. Toen het meisje zeide: „Je durft toch niet te schieten", heeft hij het wapen afgetrokken. De sergeant ontkende de bedoeling tot dooden te hebben gehad. Op den middag van dien dag heeft de ser geant, zoo beweerde hij verder, aan den korporaal Wessels de werking van de vei ligheidspal gedemonstreerd. Het wapen was toen geladen. Hij heeft toen nog tegen den korporaal gezegd: „Laat ik niet ver geten de veiligheidspal „goed" te zetten." Hij heeft daarna het wapen in zijn zak gestoken. Misschien is, bij het nemen, van het wapen uit zyn zak, de pal verschoven. Als getuigen werden gehoord de soldaten Ch. Nomes en P. Coolen, die in de kamer kwamen toen het meisje was gedood. De sergeant was toen zeer opgewonden en zei tegen hen: „Wat doet dat meisje ook aan den revolver." De auditeur-militair, mr. J. S. L. Aghina, requisitoir nemend, vroeg zich af of de beklaagde niet de bedoeling heeft gehad het meisje opzettelijk dood te schie ten. Het leven van den beklaagde wijst daarop en ik kan, zoo zeide de auditeur militair, mij niet vrij maken van de ge dachte, dat de beklaagde zich van het meisje heeft willen ontdoen. Ik kan hem dat echter niet bewijzen en zal mij dus houden aan de kwalificatie van dood door schuld. De psychiater, die een onderzoek* heeft ingesteld naar de geestvermo gens van den beklaagde, is tot de con clusie gekomen, dat deze verminderd toerekeningsvatbaar is en daarom niet ten volle aanspi-akelijk voor zijn daad. Hiermede kan de auditeur-militair zich niet vereenigen, daar beklaagde in het huis van bewaring meermalen blyk heeft gegeven ten volle toerekeninesvatbaar te zijn. Hij zal dus ten volle moeten dragen de gevolgen van het zeer ernstige feit, waar voor hij terecht staat en z. i. komt den beklaagde de maximum-straf toe, welke voor dood door schuld kan worden opge legd. Hij eischte negen maanden gevangenis straf, met ontslag uit den dienst. De verdediging werd gevoerd door mr. L. Bauduin uit 's-Hertogenbosch, die naar voren bracht, dat voor doodslag geen plausibele reden bestond en die bij den krijgsraad aandrong den sergeant van doodslag vrij te spreken. Wat den dood door schuld betreft, vroeg de verdediger den krijgsraad den beklaag de tot een zeer clemente straf te veroor- deelen, waarbij de vier maanden preven tieve hechtenis in mindering kunnen wor den gebracht. De krijgsraad, uitspraak doende, heeft van O. veroördeeld wegens het veroor zaken van dood door schuld tot negen maanden gevangenisstraf metaftrek van vier maanden pre ventief en ontslag uit den dienst. Voetbal. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Voor Zondag 30 Januari zyn oun. de volgende competitiewedstrijden van den K. N. V. B. vastgesteld: Afdeeling I. Ie klasse. Excelsior—DFC VUC—DWS KFC—VSV 2e klasse A. OSV—DWV AlcmariaWFC C. van Woerkom De SpartaanDe Kennemers HRCWest-Frisia 2e klasse B. RCHZeeburgia HilversumAFC DOS—EDO BFCHFC HVC—Velox 3e klasse A. HollandiaHelder D. Miezerus TexelZaandijk SuccesPurmersteijn E. H. Crabbendam APGSAlkmaarsche Boys H. Kaiser De VolewyckersAssendelft 3e klasse B. KinheimSDZ AhrendsZandvoort DEC—WMS BeverwijkDe Meteoor 4e klasse A. StrandvogelsWatervogels C. Hoek SchagenMFC W. J. Annijas WieringerwaardBKC P. Krom DTSAlkmaar H. B. Manson Nieuwe-NiedorpAndijk H. Nievaard 4e klasse B. MeervogelsUitgeest H. van Dam VerkadeZilvermeeuwen BergenZaanlandia C. G. v. d. Hoff QSCWestzaan KWMonnikendam Reserve 3e klasse A. West-Frisia 2HRC 3 Alkm. Boys 2KFC 3 W. Goudswaardt WFC 3Alcmaria 2 J. Augustijn Helder 2Hollandia 2 Reserve 3e klasse B. Assendelft 2—KW 2 DWS 4—QSC 2 Purmersteijn 2Alcmaria 3 J. C. Garskamp Ajax 4—Blauw-Wit 4 OSV 3Meervogels 2 Afdeeling II. Ie klasse. FeijenoordHermes-DVS StormvogelsDHC Blauw-Wit—HBS Haarlem't Gooi XerxesCVV Afdeeling III. Ie klasse. NEC—Heracles Afdeeling IV. Ie klasse. LONGA—PSV JulianaNOAD EindhovenRoermond BVV-MVV NACBleijerheide Afdeeling V. Ie klasse. Be QuickVelocitas AchillesHeerenveen uitgesteld HoogezandLeeuwarden VeendamHSC AchillesSneek HeerenveenG V A V UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Dat de belangstelling voor het voetbalspel in katholiek verband groeiende is, bleek Zondag overduidelijk bij den wedstrijd aan den Westerweg, waar A.F.C. het zoo goed gestartte Berdos uit Bergen ontving. Ruim 600 belangstellenden woonden dezen wed strijd by en het moet gezegd: zij zijn niet teleurgesteld. Zy hebben kunnen genieten van een frissche partij voetbal, een hoogere klas waardig. Berdos, dat den laatsten tyd niet meer aan een overwinning is toegeko men, is, doordat zij ook Zondag in A.F.C. haar meerdere moest erkennen, wel danig afgezakt, en bezet momenteel dan ook de vierde plaats. Alhoewel zij niet geheel kans' loos meer is, is het nu toch zoo goed als zeker, dat zy geen rol van beteekenis meer zal gaan spelen voor het kampioenschap, A.F.C. demonstreerde weer eens hoe zij den laatsten tyd vooruit zijn gegaan en ook nu weer was het de linkervleugel die op den voorgrond trad. Voor de rust wist zij tot tweemaal als bij verrassing te doelpunten. Na de thee, toen Berdos met wind in den rug speelde, dachten wij elk oogenblik dat zy haar achterstand zou verkleinen, doch door pech bleef het zoo verdiende tegen- punt uit. Toen het eenmaal 30 voor A.F.C. werd en kort daarop zelfs 40, liet Berdos den moed zakken en Alkmaar*s midvoor de Winter wist tenslotte nog tweemaal het doel te vinden, zoodat A.F.C., alhoewel ge flatteerd, toch een verdiende 60-overwin- ning wist te behalen, waarmede zij nog juist de tweede plaats wist te bereiken. In den wedstrijd V.I.O.S.—S.V.W. wist de thuisclub haar positie te handhaven door overtuigend met 4—1 van het toch nog lang niet zwakke S.V.W. uit Heerhugowaard te winnen. De nieuwe opstelling van V.I.O.S. deed het bijzonder goed en alhoewel S.V.W. vocht tot het bittere einde zag zij geen kans het tot een puntenverdeeling te brengen. V.I.O.S. is hiermede een lastige klip om zeild en practisch is zij met H.S.V. uit Hei- loo, die Zondag eveneens geen misstap deed nu zij bij het zwakke Z.A.P. te Anna Pau- lowna op bezoek was, de eenige serieuze kampioenspretendent in deze afdeeling. H.S.V. had een gemakkelijke taak, doch door zwak spel van H.S.V.-zyde gelukte het Z.A.P. tot tweemaal toe de leiding te namen. Na de rust was Z.A.P. nergens meer en hoe zy ook zwoegde, zij kon tenslotte niet ver hinderen dat H.S.V. na de rust vier doel punten maakten, waarvan er slechts twee geldig waren. Alzoo werd de eindstand 4—2 en door het fraaie doelgemiddelde gaat deze vereeniging nog steeds aan den kop. Geel-Zwart heeft zich Zondag volkomen veilig gesteld door het wispelturige S.R.C. uit Schagen met groote cyfers (6—3) te kloppen. Alhoewel ook hier met enthousias me is gestreden was het steeds de gevaar lijke voorhoede van Geel-Zwart die de achterhoede van S.R.C. te vlug af was. De overwinning was daarom volkomen ver diend. De stand in deze afdeeling, waarin aan spanning geen gebrek is, is nu als volgt: H.S.V. 9 6 3 0 39—9 15 A.F.C. 11 5 5 1 32—14 15 V.LO.S. 9 7 1 1 30—14 15 Berdos 9 6 0 3 33—27 12 Geel-Zwart 11 4 1 6 29—33 9 S.V.W. 10 3 2 5 26—32 8 S.R.C. 10 1 2 7 19—43 4 Z.A.P. 11 1 0 10 22—58 2 O. F. C. I, Koedijk I en Ursem I, dichter bij den titel. R. C. Z. I leelijk in het nauw. D. T. S. III loopt verder uit Ziezoo, nu dan toch een belangrijke stap vooruit! Slechts in de derde- en vierde klasse een enkel afkeurings-bericht. Het een en ander heeft meteen tot gevolg, dat we ook weer iets dichter by de diverse be slissingen zijn gekomen. Zoo laat het zich in de eerste klasse A aanzien, dat O. F. C. I uiteindelijk met den eere-titel zal gaan strijken, nu de Oostza- ners hun moeilijke trip naar K. F. C. IV tot een goed einde wisten te brengen. Erg gemakkelijk ging het anders niet, want ook de Koogers gaven blijk, de punten nog hard noodig te hebben. Zoo kwam het einde na zeer veel spanning met een kleine 10- zege voor de leiders. De positie werd nog iets beter, daar Zaandijk II by Beemster I zooals te verwachten was een veer moest laten. De Zaandijk-reserves moesten met een 11 resultaat genoegen nemen. C. S. V. I bracht een bezoek aan R. C. Z. I, waarbij de Castricummers zich van de jongste nederlaag konden herstellen en.... dus nog hun kleine kansje blijven behou den. Ook in Zaandam echter aan spanning geen gebrek, getuige de cyfers 45, tevens een bewijs, dat de Zaandamsche Racers nog alles in het werk hebben gesteld, om de gevreesde onderste plaats te ontloopen. Hun positie werd echter meer precair, daar Alcmaria IV kans zag by Vrone I een kostbaar punt vandaan te halen. De stand werd ten slotte nog 33, nadat de groen zwarten met de rust met 31 de leiding hadden Uit alles blijkt dat de withemden die nog niet veilig staan door het oog van den naald zijn gegaan. De mannen uit St. Pancras zijn practisch buiten gevaar. De stand is thans! O. F. C. I 13 9 3 1 34—12 21 C. S. V. I 13 8 2 3 44—30 18 Zaandijk II 11 7 1 3 39—20 15 Beemster I 12 5 3 4 31—29 13 Oudorp I 10 4 2 4 21—22 10 Vrone I 11 4 2 5 24—40 10 K. F. C IV 12 4 0 8 26—30 8 Alcmaria IV 11 3 1 7 24—38 7 R. C. Z. I 12 2 0 10 19—37 4 In de tweede klasse B is de situatie plotseling zoo geworden, dat bjjna de beslissing is gevallen. In deze afdeeling bevond zich het eerste elftal van Egmondsche Boys en waar vo rengenoemde vereeniging zich voor een tweetal weken geleden heeft ontbonden men had niet de beschikking meer over een inrichting zyn alle voor dien tegen dit elftal behaalde resultaten, komen te ver vallen. Zoo zagen clubs zich vooreerst ge noteerde overwinningen ontgaan, weer an deren zagen hun nederlagen-aantal ver kleind. Van de kampioenscandidaten bofte Koedijk het meest, want... de Koedijkers kregen eertijds in eigen omgeving een 13 nederlaag te slikken, een resultaat, dat nu vervalt. Waar de leiders Zondag J.l. bezoek van hun grootsten concurrent Alkmaar II hadden en. zij de groen-witten een 42 nederlaag wisten toe te brengen, is de po sitie al heel gunstig geworden. De leiders zijn niet meer te passeeren en behoeven bij D. T. S. II slechts één winstpunt, om zich kampioen te kunnen noemen. Ook in dien M. E. V. O. I a.s. Zondag bij Uit geest II een punt verspeelt, maar.... de groen-witten zullen wel uit kijken! Alkmaarsche Boys III bracht een bezoek aan Uitgeest II en kon het niet tot een overwinning brengen. De rood-witten moes ten met een 22 uitslag genoegen nemen. De stand is hier nu: Koedijk I 11 9 0 2 47—18 18 Alkmaar II 11 7 1 3 42—19 15 M. E. V. O. I 10 7 0 3 24—11 1$ Alkm. Boys III 10 4 2 4 22—18 IQ Uitgeest II 11 4 1 6 35—40 9 D. T. S. II 9 117 13—45 3 Akersloot I 10 1 1 8 21—43 3 De tweede klasse D. Z. V. V. IV had een vrijen dag en kon dus gaan zien, wat de concurrent voor zoover daar nog sprake van is zou gaan doen. En de blauw-zwarte leiders hadden reden tot jubelen, want Z. F. C. VI had be zoek van W. F. C. VI en kreeg nog een geweldige (82)-nederlaag te slikken. Alcmaria V bracht een bezoek aan Zaan dijk en de reeds voorspelde nederlaag kwam met de cyfers 41. Alkmaar III zou in eigen huis van K. V. V. V winnen; de groen-witten deden dit dan ook inderdaad, enwel met 8—2. De stand is hier nu: Z. V. V. IV 10 8 1 1 38—16 17 Z. F. C. VI 12 7 1 4 41—28 15 W. F. C. VI 11 6 2 3 45—22 14 Alcmaria V 12 5 1 6 4238 11 Alkm. Boys IV 12 5 1 6 38-46 11 Zaandijk III 11 5 0 6 3327 10 Alkmaar III 10 4 0 6 31-46 8 K. V. V. V 10 1 0 9 16—dl 2

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7