het Noorderlicht van gisteravond. ^U^Bcnauwd op de Hoogst merkwaardig natuurverschijnsel. |ET SCHIP DER VERSCHRIKKING Uit het Amerikaansch door 61 HERMAN ANTONSEN. Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Per flacon 90 cent en f. 1.50 Alom In Europa waargenomen. TWEEDE BLAD. 2 DE VESTIGING VAN SLAGERS. Afgekondigd is het Staatsblad 641 van. 25 Januari 1938 inhoudende de eischen van handelskennis, vakbekwaamheid en cfedietwaardigheid, waaraan met ingang van 1 Februari a.s. ingevolge de vesti gingswet kleinbedrijf 1937 diegenen, die zich als slager willen vestigen, moeten voldoen. Op dienzelfden datum vervalt het tijde lijk vestigingsverbod (de z.g. spertijd) dat 18 Augustus 1937 was ingesteld. De eischen voor handelskennis kwamen overeen met die van het z.g. midden standsdiploma algemeene handelskennis, waarvoor door de drie Nederlandsche middenstandsbonden circa 200 cursussen zijn opgericht. Behalve aan de slagersvakschool te Utrecht zal bij een 20-tal cursussen, over het geheele lar.d verspreid, ingericht door de slagersorganisaties, gelegenheid bestaan zich de vereischte vakbekwaamheid eigen te maken. In verband waarmede kan wor den opgemerkt dat in het ontwerp onder scheid wordt gemaakt in runder-, var kens-, paarden- en lamsslagers. Diegenen, die zich willen vestigen, heb ben zich voortaan niet meer te wenden tot het departement van economische zaken doch tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken van het district, waar de vestiging zal plaats hebben onder overleg ging van de stukken, waarbij zij moeten aantoonen, dat zij aan de eischen van han delskennis, vakbekwaamheid en crediet- waardigheid voldoen. Zoo spoedig mogelijk zullen eenige overgangsmaatregelen voor diegenen, die reeds in het bezit zijn van bepaalde diplo ma's en voor ouderen, die reeds langdurige ervaring in het bedrijf hebben, worden gepubliceerd. CONTROLE OP DE WEGEN DOOR AMBTENAREN IN Bl'RGER. Ernstige bezwaren van de K.N.A.C. Het bestuur van de Koninklijke Neder landsche Automobiel Club heeft zich met een adres tot den minister van justitie ge wend, teneinde de aandacht van Zijne Ex cellentie te vestigen op een kortgeleden in de dagbladpers verschenen bericht, waarin is vermeld, dat twee onbekend gebleven personen op den straatweg bij Birkhoven verscheidene automobilisten hebben doen stoppen, daarbij gebruik makend van de zoogenaamde „claque", het kenteeken waar van de met de controle op de naleving der motorrijtuigenbelastingwet belaste ambtena ren zijn voorzien. Na er op gewezen te hebben, dat een drie tal automobilisten wier papieren niet in orde bleken te zijn, zich tot afkoop van strafver volging heeft laten verleiden, zulks tegen ontvangst van een onleesbaar onderteekende kwitantie, wijst het adres er op, dat deze vorm van oplichting uiterst geraffineerd is, waarom adressante reden aanwezig acht om te vreezen, dat nu het gemakkelijk onbekend blijven der daders hun straffeloosheid ten gevolge heeft, meerderen in de verleiding zullen geraken dergelijke practijken uit te oefenen. De omstandigheid, dat oplichting als hier boven omschreven blijkbaar gemakkelijk kan plaats vinden, wordt naar adressante meent veroorzaakt door de wijze waarop de officieele controle op de naleving van tal van wetten, het verkeer en de belasting daarop, alsmede het vervoer van personen en goederen geschiedt, namelijk door in bur- gerkleeding zich op de wegen vertoonende ambtenaren enkel voorzien van een z.g. „claque" waarmede zij een stopteeken ge ven, hetgeen zeer ongewenschte toestanden ten gevolge heeft. Naar de meening van adressante vermag deze toestand slechts te worden opgeheven of voorkomen indien de hier bedoelde con trole slechts plaats vindt in tegenwoordig heid en onder medewerking van in uniform gekleede manschappen der Rijkspolitie, aan- gzien misbruik van een politie-uniform vrij wel onmogelijk mag worden geacht, hetgeen van een „claque" niet kan worden gezegd. Adressante verzoekt den minister dan ook het daarheen te leiden, dat voorschriften worden gegeven, die in burger gekleede controleerende ambtenaren de verplichting opleggen zich daarbij door de Rijkspolitie te doen bijstaan. MR. L. B. BESIER GAAT HEEN BIJ DEN HOOGEN RAAD. Functie van uiterst gewicht. Wegens het bereiken van den daartoe door de wet gestelden leeftijd zal mr. L. B. Besier, procureur-generaal bij den hoogen raad, op 1 April a.s. zijn functie neerleggen. Mr. Besier is in 1868 geboren te Utrecht. Daar bezocht hij het gymnasium en stu deerde hij in de rechten om 23 Juni 1891 te promoveeren op het proefschrift: „De stichtingen en het ontwerp tot herziening van het burgerlijk wetboek", en op stel lingen. Na eenige jaren de practyk van advocaat en procureur te hebben uitge oefend, werd h(j benoemd tot ambtenaar O. M. bij kantongerechten ter standplaats Middelburg. Dit was in 1896. Een jaar later werd hy ambtenaar O. M. te Utrecht en zoo is mr. Besier uiteindelijk tot proc.- generaal benoemd. NEDERLANDER IN JAPAN GEARRESTEERD. Zou betrokken zijn bij een schending van de Japansche vlag. Het A. N. P. meldt uit Tokio: Naar aanleiding van de klacht, dat twee opvarenden van het Britsche stoomschip Severn Leigh betrokken waren bij het af rukken van twee Japansche vlaggen van Japansche huizen in de haven van Nagoya, heeft de politie den kapijein en zes op varenden van het schip ondervraagd. Twee opvarenden, een Nederlander en een Engelschman, zijn gevangen gehouden. De overigen konden naar het schip terugkeeren. VAN DE TRAP GEVALLEN. Dezer dagen is raar de „N. Koer.'" meldt, de gemeente-secretaris van Mook, de heer A. Rutten, toen hij zich ter ruste wilde begeven, in zijn woning van de trap gevallen. De heer R. kwam met zijn hoofd op den steenen vloer terecht en liep een ernstige schedelbreuk op. Geneeskundige hulp, die spoedig aanwezig was, mocht niet meer baten. De dood moet vrijwel onmid dellijk zijn ingetreden. De heer Rutten was 56 jaar oud en stond zeer in aandien; hy was bijna 25 jaar secretaris der gemeente Mook. AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. Zal in 1944 of 1945 volledig tot stand zijn gekomen. De minister van binnenlandsche zaken, de heer H. van Boeijen, deelt in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begrooting der P.T.T. mede, dat, bijzon dere omsi: ndigheden voorbehouden, de vol ledige totstandkoming der automatiseering van de telefoon, tegen 1944 of 1945 tegemoet mag worden gezien. O&inuznland EX-KEIZER WILHELM JARIG. Morgen 79 jaar. De 79ste verjaardag van ex-keizer Wil helm op Donderdag 27 Januari, wordt op de gebruikelijke wijze, als familiefeest, op huize Doorn gevierd. In den loop van Dinsdag en Woensdag zijn voor deze viering op huize Doorn aangekomen de dochter van den keizer, de hertogin van Brunswijk en alle zoons van den keizer, n.1. de kroonprins met Ex-keizer Wilhelm gemalin, prins Eitel Friedrich, prins Adal- bert met gemalin, prins August Wilhelm en prins Oscar met gemalin. Tevens arriveer den prins Louis Ferdinand van Pruisen met zijn verloofde, grootvorstin Kira van Rus land, de zuster van den keizer, de land gravin van Hessen en bovendien nog eenige kleinkinderen van den keizer. Voor de leiding van de bijzondere gods dienstoefening is de hofprediker Richter- Reichhelm uit Berlijn overgekomen. GEEN RADIO-BELASTING. Verklaring van den minister van financiën. Naar de minister van financiën in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer mededeelt, is het denk beeld een radio-belasting te heffen ten behoeve van de algemeene mid delen, eenige jaren geleden, na gron dig onderzoek door de regeering ver worpen. Nieuwe gezichtspunten die tot een andere beslissing zouden kun nen leiden, heeft de minister we meenden dit eenige dagen geleden met reden te mogen veronderstellen sedert dien niet ontdekt. Voor zooveel noodig wordt opgemerkt, dat radio-ontvangtoestellen, als deel uitmakende van de stoffeering van een perceel, aan de personeele belasting naar den grondslag „mobilair" zijn onder worpen. HANDEL IN DUITSCHE FOEZEL. Schadelijk voor de gezondheid. Politie en rijksambtenaren te Haaksbergen hebben geconstateerd, dat voor Nieuwjaar in deze gemeente een zeer drukke handel is gedreven in Duitsche foezel, welke zeer schadelijk voor de gezondheid bleek te zijn. Een minitieus onderzoek werd ingesteld, want 't bleek, dat de Duitsche foezel z.g. methy-alcohol was, verdunde brandspiritus, die zeer gevaarlijk is voor de gezondheid, hetgeen eenigen tijd geleden is gebleken in Limburg, alwaar enkele personen aan het gebruik van dezen drank zijn overleden. Het onderzoek in deze zaak werd voortgezet, en al spoedig had men de venters van dit scha delijke goedje te pakken, n.1. zekere H. V. uit Haaksbergen en K. uit Rekken. Later wist men ook de hand te leggen op de gros siers J. KI. P. en J. W. uit Haaksbergen en den leverancier, zekeren J. K. uit Haaksber gen. Dat deze heeren met hun han del nogal goede zaken hebben gemaakt blijkt wel uit het feit, dat zij de foezel verkochten voor 2 per liter, terwijl zij het inkochten voor nog een f 1 per 10 liter. Tegen de be trokkenen is proces-verbaal opgemaakt. JemUeton 11) „Neen. Het is zóó weer beter. Het over valt me soms". „Ik denk, dat er in deze karaf versch water staatzei hy, haar inschenkend. „Gaat u zitten, mevrouw Poole". Ze nam het glas water van hem aan en dronk er even van. Dan ging ze zitten. Met een zakdoekje veegde ze haar ge zicht af. „Ik heb nog eenige vaste goederen in Vermont", zei ze, „dus zullen we drie ge tuigen erbij noodig hebben". Valcour trachtte zich los te werken uit den nevel, die hem dreigde te omhullen. Hij trok een anderen stoel bij de tafel, waarop de schrijfmachine stond en ver schoof deze in een gemakkelijker stand. Dan stak hy een vel papier in de machi- ne. „Mevrouw Poole, mag ik u vragen, of u het verstandig acht, dit testament te maken, zonder rechtskundigen bijstand. Ik heb een vrij nauwkeurig idee van den omvang uwer bezittingen". „Heel verstandig, mijnheer Valcour. Ik ben volkomen op de hoogte met de for maliteiten van een uitersten wil". „Dat is de kwestie niet, maar „Wat kan het me dan beletten?" Hy beantwoordde rustig haar door dringenden blik. „Niets, mevrouw Poole. Zullen we eerst een ontwerp maken, in het ruwe weg? Als u dicteert, kan ik het wel dadelijk met de machine opnemen. Dan maken we later een afschrift in het net, om door u ondertee kend te worden". Het scheen heel rustig in de seinhut, een rust, die den wind en het kraken van het schip en het ruischen der golven langs de wanden scheen buiten te sluiten. „Bent u klaar, mijnheer Valcour?" „Heelemaal klaar", mevrouw Poole". „Dan alstublieft het opschrift: Laatste wil en Testament van Cassie Deverest Poole, van de Borough of Manhattan, van de stad New-York in den Staat New-York". Dan een nieuwe regel „Jawel, mevrouw Poole". „Ik, Cassie Deverest Poole, voornoemd, verklaar hierbij, dat dit document is mijn testament en uiterste wil, hierbij herroe pend alle vroegere testamenten door mij gemaakt". Dwaas toch, die officieele stijl! Zullen we verder gaan?" „In orde". „Ik beschik en bepaal, dat de kosten mijner begrafenis en alle opeischbare schulden volledig moeten worden betaald". De stem van mevrouw Poole klonk lang zaam door het vertrek, dat eens het hei ligdom van Gans was geweest en werd be geleid door het vinnige tikken van luite nant Valcour op de toetsen der machine. Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een oi andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. „De rest van mijn bezittingen en ver mogen, zoowel roerende als onroerende goederen, geef, laat ik na en vermaak ik..." Valcour voelde, dat dit geen eigen lijk testament was. aan mijn gelief den echtgenoot Theodoor Poole als en voorNeen, wat hij daar tikte en wat zij zoo aarzelend dicteerde, was geen uiterste wil, zijn volle eigendom zon der eenig voorbehoud of lasten". Het was een doodvonnisdat was het! „En nu nog de formaliteiten betreffende den excu- teur en de getuigen, nietwaar mijnheer Valcour?" „Juist, mevrouw Poole". Toen de formule af was, haalde Valcour het vel papier uit de machine. Hij reikte het haar over en zag, dat ze erop keek, zonder iets te zien De geluiden van wind en water werden sterker en dan weer plotseling zachter. Ted Poole stond in het vertrek. Hij had de deur achter zich gesloten. „Goeiendag samen". Ze nam het vel papier en reikte dit aan Valcour toe. „Wilt u dit tot morgen voor me in be waring nemen?" vroeg ze. „Zeker, mevrouw Poole". „Wat is dat, Cassie?" vroeg hij. „Een cadeautje voor jou, Ted. Zullen we gaan slapen?" „Wel te rusten, mijnheer Valcour", zei Ted. de deur openhoudend voor het nacht lied van de zee en den wind. „Wel te rusten, mijnheer Poole. Als ik soms nog iets voor u doen kan, mevrouw Poole, laat u het me wel weten". Valcour keek haar heel rustig, heel doordringend aan. In verschillende kleurennuances waargenomen. Boven ons land en ook boven onze stad is gisteravond na zeven uur het Noorderlicht waargenomen, dat zich op de eene plaats heeft kenbaar gemaakt in een rose-roode breede lichtbaan, doch elders als een violet achtige lichtende vlakte verscheen. In Zee land werd het licht waargenomen in een zachtroode kleur, afgewisseld door donker- roode strepen. Op Schiermonnikoog, waar het dezelfde kleuren liet zien, weerkaatsten de helroode stralenbundels op fantastische wijze in het water. Van Oost naar West was hier het fraaie licht uitgespreid dat om streeks acht uur in zijn schoonste vormen en nuances culmineerde. Ook Amsterdam kon het licht op enkele plaatsen aanschou wen. In violet-achtige stralen met zacht rood erdoorheen geweven verscheen het hemellicht boven de hoofdstad. De bewoners van Overijsel zagen het Noorderlicht langzaam naar het Westen trekken. Het deed zich daar in de meest uiteenloopende kleuren voor. Het Noorderlicht, dat zich zeer flauw be woog, is reeds vaker boven ons land waar genomen, doch slechts zelden in de fraaie kleuren en den aantrekkelijken vorm van gisteravond. Het deed op enkele gedeelten van het land denken aan een roodfluweel gordijn, dat golvend den hemel bestreek. De normale kleur van het Poollicht is witach tig met een zacht groenachtige of violette tint, doch de vormen, waaronder het licht optreedt, zyn zeer talrijk en veranderlijk. Het Noorderlicht is een krachtige stroom electrische deeltjes van de zon afkomstig, welke dóór electrische en chemische eigen schappen licht veroorzaken. De richting van den stroom wordt bepaald door de magne tische krachten, welke hierop worden uitge oefend. Het Noorderlicht van gisteravond was, naar de meening van prof. dr. E. van Everdingen, oud-hoofddirecteur van het K.N.M.I., een buitengewoon krachtig en fraai Noorderlicht, zooals zelden in deze streken pleegt voor te komen, hoogstens éénmaal in de tien jaren. Daarbij is het evenwel noodig, dat de weersomstandig heden zeer gunstig zyn. Gisteravond waren dan ook de weersomstandigheden ideaal. De bewolking had plaats gemaakt voor een helderen hemel, zoodat het fantastische ver schijnsel uitstekend kon worden waargeno men. Door de groote hoogte, waarop zich het licht vertoonde, kon men aannemen, dat het NEDERLANDER IN BELGIE VERDRONKEN. Gistermiddag is uit het kanaal, dat loopt van Maastricht naar Luik, onder de ge meente Grooternaaien (België) het lijk op gehaald van den ruim veertigjarigen L. M. Reyen uit Geleen, die sedert 27 Dec. werd vermist. Men vermoedt, dat de man, die per fiets langs het kanaal heeft gereden, by mist te water is geraakt. ACCIJNSVERLAGING BIER EN GEDISTILLEERD. Spoedige beslissing te verwachten. In> zyn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer deeltde de minister van financiën mede, dat het nemen van een beslissing door de regeering omtrent het vraagstuk van verlaging van de accijnzen op gedistilleerd en bier thans spoedig kan worden tegemoet gezien. MET HET GELD VAN ZIJN BAAS AAN HET PASSAGIEREN. Een 19-jarige kantoorbediende, werkzaam bij een uitgeverij te Den Haag, werd Maan dag met een aantal kwitanties de stad in gestuurd. De jongeman inde het geld, doch in plaats van naar kantoor terug te keeren, „Dank u wel, mijnheer Valcour". Stilte omhulde hem bij het sluiten van de deur. Hij staarde op het vel papier in zijn hand. Hij keek naar de plaats, voor haar handteekening opengelaten. Maar hy zag daar geen open plek Ondanks den ne vel, die hem omhulde, zag hij klaar en dui delijk, dat het een opschorting van 'n von nis was. Een opschortingmaar niet te haren gunste. HOOFDSTUK VII. 34 49 Noorderbreedte. 64 33 Westerlengte. Kabeltelegram van den commissaris van politie te New-York aan de haven-autori teiten van Bermuda: „Verzoeke zoo mogelijk plaatsbepaling per draadlooze s.s. Eastern Bay gisteren uit Hamilton vertrokken. Stop. Ge lieve informeeren of luitenant Valcour aan boord is en zoo ja waarom geen ant woord op radiogram, hem door ons giste renavond gezonden. Stop. Zaak zeer dringend en uw hulp dankbaar gewaar deerd". Luitenant Valcour had een éénpersoons hut. Hij werd wakker en keek van uit zyn smalle en te korte kooi naar de vaalbleeke lichtschijf van zijn partijspoort. De lucht in de hut was bedompt. Toen hij naar bed ging, had hij de patrijspoort niet open kun nen laten, om geen water binnen te krij gen en hij had het noodig gevonden, de deur der hut te sluiten en te grendelen. Hij had een zwaar hoofd van het te kort en slecht slapen in een benauwde atmosfeer. Met uitzondering van het doffe gedreun der machines was er geen beweging merk verschijnsel, niet alleen in, ons land, doch ook in België en Frankrijk moet zyn waar genomen. In Beieren en Silezië werd het Noorderlicht reeds gesignaleerd. Het Noorderlicht in het buitenland. In verschillende deelen van Engeland is, evenals in Nederland, gisteravond het Noor derlicht op schitterende wijze zichtbaar ge worden. Vooral in het zuiden des lands en bij Londen bood het zeldzame verschijnsel een prachtigen aanblik, zoodat hondeTden hun woning verlieten om de gloeiende licht schijnsels aan den avondhemel te bewonde ren. Soms was het lichten zoo sterk, dat ve len dachten aan den weerschijn van een feilen brand. Aan de Belgische kust heeft het Noorder- licht zich eveneens prachtig doen aanschou wen in den vorm van een grooten regen boog, die uit het westen naderde en een ros sig licht uitstraalde. De regenboog ver dween en maakte plaats voor blanke licht glansen, die weer door den regenboog opg#. volgd werden. Tegelijkertijd werden op alle telegraaflijnen aardstroomingen in bijna ge heel België waargenomen tusschen 20 en 22 uur. Tusschen 19 en 21 uur heeft men in ver scheidene streken van Frankrijk, o.m. in de Fransche Alpen, het Noorderlicht kunnen bewonderen. In de Alpen leek de hemel door een ontzaglijken brand in een rooden gloed gezet te zijn, welke gloed door een wit lichtschijnsel omgeven werd. Het geheel maakte den indruk van een zonsopgang. Zoo helder was het uitstralende licht, dat de postbeambten te Briancon hun werk zon der kunstlicht konden verrichten. In enkele gemeenten in de bergen ontstond onder de bewoners een zekere zenuwachtigheid, die later echter kalmeerde. Ook in Normandië en aan de zeekust kon men het schouwspel in volle pracht bewonderen. In de Oostenrijksche hoofdstad Weenen en in verschillende plaatsen in de rest des lands heeft gisteravond aan den hemel het Noorderlicht kunnen waarnemen. In verschillende streken van Zwitserland, by Bern, Zürich en in het Graubunderland heeft men gisteravond het Noorderlicht kun nen zien. De lichtglansen wisselden in tint van dieprood tot violet. De gloed trok van het Noord-Westen naar het Noord-Oosten en kon duidelijk op de wolken waargeno men worden. Het verschijnsel was afwisse lend in intensiteit en duurde verscheidene uren. In Beieren en Silezië is gisteravond tus schen 20 uur 45 en 21 uur 30 Noorderlicht waargenomen. stapte hij in den trein om in Utrecht te gaan passagieren. Het totale geïnde bedrag was ongeveer 900. In Utrecht, waar hij dan nacht van Maandag op Dinsdag heeft ge logeerd, kocht hij van het meegenomen bedrag een rijwiel en een horloge. De jonge man heeft gisteren blijkbaar ingezien, ho« verkeerd hy handelde, want in den loop van dezen dag keerde hij naar Den Haag terug. Hy vervoegde zich by zyn baas en overhan digde dezen het bedrag, dat hij Maandag had geïnd met aftrek van het geld, dat hij had opgemaakt. Dit bedroeg circa 40 gul den. Aangezien de royale kantoorbediende reeds by de politie aangifte had gedaan, is hij nog gisteren in het hoofdbureau van politie ingesloten. VERVULLING N.S.R-VACATURE. In de Prov. Staten van Noordholland. Het Centraal Stembureau, voor de ver kiezing van leden van de Prov. Staten, heeft heden als lid van de Prov. Staten van Noordholland benoemd verklaard de heer L. E. van Leeuwen Boomkamp te Naarden, zulks ter voorziening in de vacature ont staan door dat mr. W. de Ryke (N.S.B.) zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer heeft aangenomen .welke vacature is blijven voortbestaan doordat de heeren A. B. van der Esch en K. Wilhelmus hun benoeming niet hadden aangenomen. baar en daaruit maakte hij op, dat de zee glad en kalm en grauw moest zijn. Hü stond op en trok een badjas en pantoffels aan. Daarop stak hy een browning in den zak van zyn badjas. Hij ontgrendelde de deur en keek de verlaten gang naar beide zijden af. Hy begaf zich naar de badkamer, nam een koude douche, keerde in zijn hut terug, kleedde zich en ging aan dek, waar een bleeke lucht onzichtbaar in een grijze zee overvloeide en de lucht kil en vochtig aanvoelde. „Wat een buitengewone ochtend, mijn* heer!" Mijnheer Sandfort, meer dan ooit op een wesp gelijkend in het grauwe mor genlicht, kwam naar hem toe. ,,'n Ochtend om dood te gaan", vopd Valcour. „Mijn hut was zoo benauwd, de ik zoo goed als niet geslapen heb". Mijnheer Sandfort glimlachte welwil lend. Mijnheer Sandfort was altijd een en al welwillendheid. „Mijn vrouw vond dat ook", zei hij- heeft er bijna den heelen nacht over ge" klaagd. Wezy voelde zich onrustig en we hebben onze deur op slot gehouden en met die slechte ventilatie en de spsh* ningneen, veel hebben we niet kun nen slapen". Hij haalde diep adem doe* zijn platte neusgaten, zonder zijn bofS zichtbaar uit te zetten en zei: „H*1 die frissche lucht doet 'n mensch g°ed Wat waardeeren we die zegeningen des hemels toch eigenlijk weinig, mijnheer Valcour. Zullen we een wandelingetje m*" ken?" Ze wandelden langzaam langs het ver" laten grauwe dek door de blauwe lucht. (Wordt vervolg^)-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6