JkawtciaaC TUzuws 'Buitenland 3ieck óL School Jitui st m l&eleHsdïap StaaislcUtll AMSTERDAMSCHE BEURS LANGENDIJK EGMOND AAN ZEE Een poging tot opstand in Portugal verijdeld. En in enkele Spaansche steden langs de Portugeesche grens. NIEUWE NIEDORP Nieuws in kort. 2 S DERDE BLAD. Ka een comité-vergadering over het G.E.B. stelde de voorzitter aan de orde het punt over: Verloskundige hulp aan hulpbehoevenden. Voorgesteld werd de verordening op den genees-, heel- en verloskundigen dienst zoo danig te wijzigen, dat de betrekking van stadsvroedvrouwe wordt opgeheven en met de in de gemeente gevestigde vroedvrouwen een overeenkomst wordt aangegaan, waar bij ook voor hulpbehoevenden vrije keuze van verloskundige mogelijk wordt. Z.h.s. aangenomen. De begraafplaats. Voorgesteld werd aan B. en W. een crediet van 6400 te verleenen ten behoe ve van het maken van een wachtruimte voor het publiek aan de westzijde van het poortgebouw. Mr. Leesberg betoogde, dat er in P. W. nog steeds verschil van meening bestaat. Spreker behoort tot een minder' heid. Ook hij zag gaarne een auto, doch deze wensch is niet vervulbaar. Verschil van meendng is er thans over wat nu ter verbetering gedaan kan worden. Spr. ziet liever naast 't poortgebouw een ruimer plein en in het lokaal wil hij twee deuren inplaats van één. De tafel is daar overbodig. Een lokaal van 4 x 6 X M. voor een staande receptie vond hij niet te klein. Als regel bestaat de stoet uit niet meer dan 20 personen. Door meer ramen kan men beter licht bereiken. Gezien den zor gelijken financieelen toestand wil spr. geen 6500 uitgeven. Voorts oordeelde spr, dat het poortgebouw door er twee huizen aan te verbinden, wordt verknoeit en juist dit poortgebouw is een staaltje van goeden bouwkunst. Spr. was overtuigd, dat nie mand in- de te maken overdekte ruimte gaat, omdat ieder de stoet wil zien aan komen. Spr. overlegde een schets, waarin zyn plan was aangegeven, dat veel goedkooper en doeltreffender was. De heer Stoutjesdijk was het met mr. Leesberg eens. Spr. wil een deel van de vijver dempen en daarmede het plein ver- grooten. Spr. was voor aanhouding van de bijlage. De heer Raat was eveneens voor aan houding. De heer Dekker steunde deze gedachte, omdat een graf in gedrang komt. Weth. Klaver dacht, dat men klaar was, maar nu de minderheid van de com missie meerderheid wordt, staat het anders. Spr. oordeelde, dat hetgeen mr. Leesberg wil, los staat van het voorstel. Er zijn klachten over een te kort aan ruimte in het wachtlokaal. Voor het publiek dient een beschutte ruimte gemaakt te worden. Alles wat men maakt zal hinderen. van Donderdag 27 Januari 1938. OPGAVE VAK NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW CREDIET N.V. Vorig» koers STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl 1934 3 Ned -Indië 1937 5H Duitschl. '30 m verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij CerL v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delit Ce-L Nederl Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 36'/s 100% 981/, 30»/, 162 161'/, 1341/, 140'/. 37% 92'/, 278'/, 314 155% Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij.. Rediang Lebong 167 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 35t'/, Kon. Petr. 30i5/, Perlak 8b'/, Phillips Od ..ia... 2b'/, Sbell Union Tide Water 10% RUBBERS. Amsterd Rubber 219'/. Deli Bat Rubber 143'/. Hessa Rubber 134 §2% «*/i l6/.a 26 2'*/,, 13'/, 6 41% 4'/is 443»/, 167 132 80'/, 84 laatste k' 2.30-45 100%-f 9o»/, 16-H/i 1391/, 129 137% 37}-8'/, 9«V« 277'/, 208 -9} 155-'/, 34% 22% -} 41%-Vs 1% 24'/, 26'/,-'/, 1 -'/. 6»/, 4b'/,-'/, 4 437-V, 16i 13.'/, Spr. oordeelde, dat men het voorstel- mr. Leesberg rustig kan beschouwen, doch in het gebrek aan ruimte in de wachtkamer moet voorzien worden. Spr. zegde dat het college de klacht over de wachtkamer gegrond vindt. Reeds drie maal is het voorstel aangehouden. Als de raad het niet noodzakelijk acht, dat de wachtkamer wordt vergroot, dan stemme hij de bijlage af. Mr. Leesberg had van den beginne af zijn standpunt ingenomen. Steeds was hij er voor om de zaak op de begraafplaats te behandelen. Behandeling op papier is niet de juiste. Men stelde voor dit alsnog te doen. De heer Dekker zeide in P. W. de verzekering te hebben gekregen, dat het graf er buiten viel. Dit blijkt uit de teeke- ning niet en spreker steunde daarom het voorstel-mr. Leesberg. Wethouder Klaver zeide, dat men het maar moet weten als mem het voorstel wil begraven. Mr. Leesberg merkte op, dat hij geen begrafenis wenscht. De heer Sietsma zou het jammer vinden als een sloot naar den vijver ge dempt werd en verklaarde zich voor het bekijken ter plaatse. De voorzitter zegde dit toe, waarop de bijlage werd aangehouden. Gemeentefondsbelasting. I Voorgesteld werd om voor het belasting jaar 1938/1939 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Conform besloten. Verkoop grond. Besloten werd aan mevr. de wed. S. Hoekstrav. d. Veen 149 M2. grond aan de Rembrandtstraat voor f 1117,50 te verkoo pen, aan den heer J. Hoekstra, 133 M2. al daar voor 997,50, aan den heer N. C. van den Idsert, 150 M2. aan de Rozenstraat voor 1200, aan de firma Hoekmeijer 736 M2., aan de Rozenstraat voor 5888, aan den heer J. Hoekst. a 375 M2. aan de Frans Halsstraat voor 2250 en aan mevr. de wed. S. Hoek strav. d. Veen 230 M2. voor f 1445. Voorgesteld werd hierna om aan de N.V. Kaashandel Maatschappij „Gouda" nog een gedeelte van het speelterrein van de voor malige gemeenteschool aan de Keetkolk groot 72 M2. te verhuren voor f 75 per jaar om aldaar een demonteerbare ijzeren garage te plaatsen. Als voren. Gaslevering aan Oudorp. Voorgesteld wordt van Oudorp onder ga rantie voor een minimum verbruik een con cessie te aanvaarden voor levering van gas op het grondgebied in de gemeente, mei uitzondering van het gebied benoorden de Halvemaansteeg. De overeenkomst wordt aangegaan voor 40 jaar. Oudorp waarborgt een afname van 9850 M3. De prijs voor de inwoners mag 1 cent per M3. hooger zijn dan in Alkmaar. Als voren. Verordening besmettelijke ziektewet. De verordening op de heffing en invor dering van rechten ingevolge de besmette lijke ziektewet werd conform vastgesteld. Het West-Friesche Kanalenplan. Voorgesteld werd om met de Provincie ten behoeve van de uitvoering van de ka nalen AlkmaarZes wielenHuigendijk en OmvalHuigendijk een ruiling van grond aan te gaan. Het voorstel publiceerden wij reeds eerder. Als voren. De zitting duurt voort genwoordige toestand is, is dezer dagen een3 te meer gebleken, toen een matroos door een zware verwonding uitgeschakeld werd en de repf van de bemanning, die toch al overbelast was, vier dagen lang ook zijn werk er nog bij moest doen. Oostkust 14 Serbadjadi 106'/, 105 Interc Rubber 3 31/ SCHEEPVAARTEN. Kou Ned Stoomboot. 126'/, 127.'-8 Scheepvaart Unie 117'/, 116'/, TABAKKEN. Deli Batavia 245 242% Oude Deli 29t'/, '.9? Senembah297 295-t/t AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 27 26 Southern Pacific13»/, 13'/, Southern Railw. Cert.9'/, 8-'/, Union Pacific 58 Canadian Pac. S'/is 5'/,, §Not»ering per 50. x] ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koerg K. heden 14 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 84'/, 167 2% 7-3 3521/ 362- 85 27% 12-'/» 10% 2141-51 140 1 0% New-York 1.78 X 1.79 Londen 8.97»/, 8.97 Berlijn 72.28 72.20 Parijs 5.85 X 5.80 Brussel (Belga) 30.30 H 30.28 Zürich 41.47 41.46 Kopenhagen 40.05 40.05 SCtcokholm 46.27 K 46.25 Oslo 45.07)4 45.0754 Italië 9.45 55 jaar getrouwd. Op Vrijdag 28 Jan. viert het echtpaar J. Visser en A. Visser-Krab, Jacob Glas straat 6, het 55-jarig huwelijksfeest. De bruid is thans 74 jaar en de bruidegom 81 jaar. Steunfraude. Opnieuw zijn in deze gemeente twee ge vallen van steunfraude aan het licht geko men. De werkloozen A. V. en E. H. hebben door verzwijging van gezinsinkomsten tot een bedrag van bijna 600 totaal, een aan zienlijk bedrag teveel aan steun genoten. Oude munt gevonden. Bij het omspitten van het vroegere kerk hof voor den aanleg van plantsoen, heeft een werklooze een oude munt gevonden uit de 16de eeuw. Het is een groote koperen munt, waarop het jaartal 1585 nog zeer dui delijk te lezen staat. Het visschersleven is zwaar. De Egmondsche visscher G. Dekker had verleden week het ongeluk bij het visschen met zijn hand tusschen de vischborden be kneld te raken. Doordat de trawler ver van huis was, heeft het vier dagen geduurd eer de man aan wal was en geneeskundige hulp voor zijn zwaar verwonde hand kon inroe pen! Naar een oplossing inzake het visscherij-contract? Naar verluidt zal waarschijnlijk dezer dagen een oplossing gevonden worden om tot het afsluiten van een nieuw collectief contract voor het visscherijbedrijf te komen. De voornaamste reden, dat de opvarenden het nieuw voorgestelde contract verwierpen was, zooals wij indertijd gemeld hebben, dat de arbeidstijd aan boord te lang geacht werd en de arbeidsprestatie, die van de vis- schers gevergd werd, veel te zwaar was. De door reeders cn organisaties daarvoor ge vonden oplossing om op de grootste booten een leerling-matroos bij te plaatsen, achtten de opvarenden onvoldoende. Zij eischten een matroos meer aan boord. De reeders zyn nu bereid gebleken in plaats van een leer ling-matroos een lichtmatroos boven de te- genwoordige sterkte aan te stellen. Het financieele offer is voor hen dan niet zoo groot, terwijl het werk aan boord toch aan merkelijk verlicht wordt. Het wordt dan ook zeer waarschijnlijk geacht, dat de opvaren den dit compromis zullen aanvaarden en met de nieuwe voorwaarden met deze wijziging accoord zullen gaan. Hoe onhoudbaar de te- Een nieuw raadslid benoemd. In de door het overlijden van den heer Dijkhuizen ontstane vacature in den ge meenteraad heeft het stembureau benoemd verklaard de heer P. Bierman, no. 1 van de lijst der vooreitstrevende vrijz. kiesver- eeniging. De heer Bierman, die in 1935 ook al be noemd is geweest en bedankt heeft, zal thans deze benoeming vrij zeker niet aannemen, aangezien de vooruitstrevende kiesvereeni- ging by de verkiezingen een alfabetische lijst ingediend heeft, waarbij was overeen gekomen, dat degenen, die de meeste stem men behaalden, zitting zouden nemen. In dit geval zal de heer W. Muller voor de benoeming in aanmerking komen, doch voor hy benoemd wordt, zullen er nog ver scheidene candidaten benoemd worden en, als zij zich aan de afspraak houden, be danken. De kleuterscholen van Volksonderwijs. Naar wij vernemen is Dinsdagavond een vergadering gehouden door het dag. bestuur van de afd. Volksonderwys en de beide commissies van beheer der kleuterscholen. In deze byeenkomst is besproken een reorganisatie van het beheer der kleuter scholen, welke door het bestuur van Volks onderwys is voorgesteld. haar aanleiding tot het geven van nuancee ring in verschillende sterktegraden, als mede in de sonatine van Marcel Tournier, De fluitist gaf eerst met de harpiste een sonate van J. S. Bach en stelde zich daar mede al direct als kunstenaar voor. Mooien toon, zeer krachtig soms, maar ook 'n fijn pianissimo hoort men uit het in strument te voorschijn komen (de Sieiliano uit de sonate). Daarna speelde Barwasser een sonate voor fluit alleen van C. Ph.J Bach en later nog „Syrinx" van Debussy, ook zonder begeleiding. Uit den aard klinkt dat wat ijL Prachtig was het reeds ge noemde Andantino van Mozart en „Geister- reigen" van Gluck. Als virtuoos ontpopte de kunstenaar zich in de Tarantelle van FiihrmeisteT. Een interessante muziekavond, waarvan de hoorders blijkens het applaus zeer veel genoten hebben. A. K. Reuter meldt uit Londen en Parijs, dat er plannen tot een opstand bestonden in Portugal en in het nationalistische Spanje langs de Portugeesche grens. Agenten van den Portugeeschen geheimen dienst en van Franco, kwamen er achter, dat voor het einde van de maand te Lissabon en eenige Dit voorstel behelsde, dat de commissies lans^df^Pnrtial^h SPaansc|]e als besturen der kleuterscholen werden aan- _:„A_ esche grens door de gesteld, opdat zy alle welke voor het beheer van de scholen noodig zijn, zelfstandig kunnen verrichten. Voor het te houden contact tusschen Volksonderwys en de besturen zal een be stuurslid van Volksonderwys deel uitmaken van het scholbestuur. Wanneer alles goed gaat, wordt eenmaal per jaar door dit bestuur aan Volksonder wijs een verslag uitgebracht van het ge voerde beheer. De zaken, het onderwijzend personeel rakend, blijven over het bestuur van Volks onderwys loopen. Met dit voorstel konden alle aanwezige bestuursleden zich vereenigen, zoodat in het vervolg hiernaar gehandeld zal worden. De besturen van de kleuterscholen heb ben besloten, de beide scholen op dezelfde wyze te beheeren. Men zal in alles één lijn trekken, zoodat het voor de scholen niets uitmaakt, doch voor de werkzaamheden van commissie en bestuur van Volksonder wijs een groote vereenvoudiging geeft. Kippendiefstal. Gisternacht zijn bij mej. de wed. Krab- man aan den Nieuwen weg alhier 25 jonge R. Isl. kippen gestolen. De plannen om in combinatie met de hervormde gemeente te Schellinkhout we der een predikant te beroepen te Blokker nemen vasteren vorm aan. Binnenkort zal voor dit doel weer een gecombineerde ver gadering worden gehouden. WAAROM DE PREDIKANT NIET KWAM. Naar wij uit zeer betrouwbare bron ver nemen is de reden van het wegblijven van ds. van Krevelen uit den dienst in dc Kapelkerk op Zondag J.L wel iets anders dan wij Dinsdag op gezag van den voor zitter van den kerkeraad hebben gemeld. Immers, uit de ons nader verstrekte ge gevers blijkt, dat de genoemde predikant, wonende op drie kwartier afstand van het station Hilversum, erop had gerekend met een autobus van zyn huis naar het station te kunr.en gaan, om vandaar met den trein van 8.11 naar Alkmaar te vertrekken, waar hy dan om 9.40 zou aankomen. Echter en hier zit de groote fout de dienstregelirg van de beide buslijnen gaf niet aan, dat de op bedoelden tijd aangegeven rit op Zondag niet plaats vindt, zoodat de predikant tevergeefs wachtte. Hij heeft toen een tweetal garages „belegerd", maar ook dit was vruchteloos, Daarna probeerde hy om den koster der Kapelkerk telegrafisch in te lichten, maar dit zou „niet vóór Sn uur" kunnen plaats het ben. Men begrijpt, dat ds. van Krevelen zich evenzeer gedupeerd voelt als de kerkgan gers, die tevergeefs hebben gewacht, en raar wij vernemen, is hij dan ook voorne mens zich tot de directie der autobusdien sten te Hilversum te wenden en tevens te reclameeren bij den wethouder dier ge meente, onder wien de diensten ressortee ren tegen het gebeurde, wat volgens hem iets is, dat hem in 42 jaar nog nooit is overkomen. werkzaamheden communisten P°ging tot opstand zou werkzaamheden, worden ondernomen Het dat de ontdekking geschiedde na een poging die te Badajoz ondernomen is, vroeger dan oor- spronkelyk was vastgesteld. In beide lan den hebben de autoriteiten een streng on derzoek ingesteld en huiszoekingen verricht en men denkt binnenkort eenige commu nistische centra te ontdekken. Zoowel in Spanje als in Portugal hebben de militairen onmiddellyk voorzorgsmaatregelen geno men. In de Spaansche steden langs de Portu geesche grens zijn troepen geconcentreerd en in Portugal zyn ook de garnizoenen ver sterkt o.a. te Lissabon, Oporto, Elvas, Faro, Vila, Vicosa, Coimbra in welke plaatsen pogingen tot oproer ondernomen zouden worden. Deze troepen zullen tot het einde van de maand in deze plaatsen blijven. In het land moet overigens rust heer schen en ook te Badajoz schijnt de orde weer geheel hersteld te zijn. Er zyn geen verdere bijzonderheden over de zaak gepu bliceerd en de weinige burgers die op de hoogte zyn met de militaire maatregelen, hebben deze naar het schijnt toegeschreven aan de ontevredenheid in het leger, waar omtrent in het begin van de maand geruch ten liepen. Na de publicatie van verscheidene be sluiten inzake de reorganisatie van het Por tugeesche leger in het begin van deze maand, is er een sterke ontevredenheid in de kringen van het leger opgetreden. De zaak werd echter gesust door den eerste minister dr. Salazar, die de klachten van de officieren besprak met den militairen gou verneur van Portugal, generaal Oliveira. De regeering zou hebben toegegeven, dat de decreten aanleiding konden geven tot mis verstand en generaal Oliveira zou daarna de regeering den steun van het leger hebben toegezegd. Na een schietpartij tusschen politie en communisten in een gebouw te Lissabon, eenigen tyd geleden, van welk gebouw men meende dat het een communistisch hoofd kwartier was, is de politie zeer tegen de communisten opgetreden. De politie zegt alle leden van het centrale communistische comité te Lissabon te heb ben gearresteerd en ook te Oporto de be- langrykste communisten in verzekerde waring te hebben gesteld. KAMERMUZIEKAVOND. Harp en fluit een fijne combinatie, waar van de aanwezigen gisteravond in de Unie zaal zeer hebben genoten, toen voor de Alk- maarsche Kamermuziekvereeniging mevr. Rosa Spier en den heer Hubert Barwasser (fluitist) optraden. De harpiste is voor ons publiek geen vreemdeling en in hooge mate heeft men ook nu weer zeer genoten van haar artistiek harpspel. Het instrument heeft een prachtigen, in de baaanaren vol len klank; de vaardigheid der kunstenares is enorm, maar ook is het haar mogelyk aan dat instrument een gevoeligen toon te ont lokken, o.a. in het extra gegeven nummer. Techniek hoorde men in de stukken van Rameau, Daquin (het bekende klavierstuk „Le Coucou"), de Toccata van Paradisi en in „Die Moldau" van SmetanaFinecek. De Passacaglia van Hëndel en vooral het An dantino met fluit van Mozart gaven Brug over de N ia ga ra ernstig bescha digd door ijsgang. - De Fallsview Bridge over de Niagara rivier is ernstig bescha digd door den druk van een ijsdam, welke grooter is, dan men sedert dertig jaar heeft gekend. De brug is voor alle verkeer ge sloten, vooral het bruggehoofd aan de Ame- rikaansche zijde ia ernstig beschadigd. De electrische centrale van de Ontario Hydro Electric staat reeds acht meter on der water, terwyl de fabriek aan alle zijden door ijs omringd is. Slachtoffers van koudegolf. - Vele deelen van Amerika hebben van een stren ge koudegolf te lijden en te Crocker in Zuid- Dakota zyn negen personen, waaronder een kind, doodgevroren. Men heeft een tempe ratuur geregistreerd van 24 graden Celcius onder nul. In vele atreken heeft de zware sneeuwval de wegen versperd en het spoor wegverkeer stilgelegd. Een onvrijwillige parachutesprong. - Nadat een leermeester in Californië met een leerling-vlieger een oefenvlucht had onder nomen en ook eenige loopings had gemaakt, kwam hij by zijn landing tot de ontstellende ontdekking, dat zyn leerling uit het toestel verdwenen was. Deze laatste verscheen ech ter weldra op het vliegveld, en verklaarde in de lucht in slaap te zyn gevallen en daarby vergeten te hebben zich in zijn stoel vast te binden. By een der loopings werd hy uit het toestel geworpen, waardoor hy ontwaakte. Instinctmatig trok hy zyn valscherm open, waarna hy veilig landde. Botsing tusschen politie en boeren. In het dorp Ameiraa, naby Parades, heb ben zich ongeregeldheden voorgedaan tus schen politie en boeren. De boeren verzet ten zich tegen een controle in de wynkel- ders. Een persoon werd gedood en eenigen licht gewond. De politie verrichtte vier arrestaties. In het Mexicaansche plaatsje San Ilde- °"s° ^®eft zic^ «en vuurwerkwinkel een ontploffing voorgedaan, tengevolge waar van vier personen gedood en twee zwaar gewond werden. (Niet officieel) 5e Klasse, 8e L(jst Trekking van Donderdag 27 Janneri 1938 HOOGE PRIJZEN 1000_ 10419 400.— 12618 19633 19640 1 200.— 2999 6382 7324 8725 18489 18772 18892 344 1553 2331 3258 3855 9825 391 1690 3820 3370 400a «31 4941 «15 5949 6565 7751 19324 t 100— 2203 3510 5194 6907 7721 8982 9914 12826 13607 16040 16638 17315 19630 PrUxen van 70. 43 130 142 254 284 322 508 545 778 1122 1202 1319 1894 1964 2008 2214 2255 2319 2699 2722 2778 2950 3019 3214 3509 3542 3566 3588 3776 3793 4017 4149 4171 4316 4357 4367 4398 4688 4707 4708 4749 4786 4773 4969 4982 5088 5188 5287 6299 5523 5631 5679 5863 5891 5898 5950 5955 6149 6198 6202 0212 6704 6720 6787 6817 7144 7495 7795 7798 7811 7943 8028 8039 8152 8448 8479 8501 8570 8635 9284 9336 9531 9535 9560 9610 9858 10052 10077 10153 10185 10357 10412 lötós 10554 10830 10896 10900 10919 10963 11018 nu, 11177 11307 11502 11540 11573 11894 11915 1194a 11970 12143 12156 12222 12290 12306 12360 12388 12614 12616 12708 12851 12961 13024 13254 1327} 13324 13332 13339 13382 13434 13491 13532 1355» 13601 13706 13781 13811 14050 14127 14590 14751 Ï4782 14981 15080 15104 15207 15219 15357 1538! 15404 15429 15464 15571 15572 15637 15898 15794 16046 16077 16206 16261 16388 16526 16553 16557 16680 16688 16720 17162 17447 17485 17556 17673 17723 17845 18003 18049 18166 18253 18263 18301 18322 18375 18461 18563 18594 18686. 18758 18768 18773 18896 18907 18937 18952 18975 19010 19098 19127 19133 19155 19217 19298 19356 19488 19493 19543 19635 19680 19704 19790 20037 20137 20442 45(10 4789 5355 5931 #411 7674 »13« 9#74 9755 20495 20556 20563 20604 20733 20768 20812 NIETEN 15 33 70 88 95 104 116 118 135 229 261 300 305 314 318 342 363 371 372 415 494 554 590 593 625 671 726 749 874 903 913 1027 924 927 942 984 998 1002 1012 1061 1065 1069 1075 1088 1230 1253 1316 1323 1347 1366 1501 1508 1512 1523 1534 1535 1546 1670 1724 1774 1787 1804 1808 1834 1851 1862 1868 1878 1945 1959 1975 1993 2026 2044 2051 2082 2105 2116 2235 2272 2365 2372 2409 2418 2530 2552 2597 2606 2645 2687 2700 2733 2820 2824 2858 2886 2917 2947 2954 2955 2998 3007 3033 3061 3068 3096 3106 3111 3119 3135 3144 3181 3209 3227 3307 3315 3418 3450 3474 3478 3HJ 3524 3525 3532 3569 3635 3654 3678 3746 3760 3770 3815 3816 3896 3982 4022 4028 4049 4067 4084 4095 4105 4127 4141 4180 4196 4226 4261 4370 4405 4451 4466 ♦471 4514 4522 4528 4347 4604 4607 4638 4673 4686 4714 4732 4744 ♦771 4830 4857 4867 4956 4981 5012 5030 5071 5091 6148 5264 5298 5354 5395 5409 5439 5476 5524 5562 5595 5860 5668 5674 5687 5896 5726 6757 5867 5788 5832 5922 5965 6015 6028 0069 6127 6231 6238 6261 6281 6287 6333 6366 6367 6398 6545 6578 6603 6634 6675 6689 6709 6732 6800 6842 6852 6120 6941 6953 6993 7033 7096 7105 7213 7248 7263 7326 7336 7404 7414 7430 7465 7520 7534 7549 7597 7641 7711 7749 7804 7844 7857 7908 7913 7915 7954 7967 8062 8110 8224 8253 8300 8332 8347 8387 8411 8438 8471 8500 8508 8638 8703 8735 8755 8808 8842 8881 8910 8922 9047 9051 9099 9115 9185 9193 S230 9233 9248 9298 9367 9372 9380 9403 9423 9433 9475 9479 9514 9537 9545 9584 9618 9621 9634 9666 9689 9690 9691 9714 9715 9734 9811 10061 10066 10155 10158 10177 10182 10221 10229 10269 10327 10341 10369 10384 10474 10495 10505 10538 10545 10573 10580 10588 19662 10691 10739 10747 10762 10786 10813 1081T 10858 10917 10918 10943 10970 10979 10983 11015 11117 11130 11133 11174 11176 11193 11228 11243 11309 11329 11350 11405 11427 11433 11448 11522 11563 11591 11593 U651 11687 11733 11754 11801 11861 11897 11B98 11940 11988 11989 12114 12118 12137 12150 12217 12234 12241 12272 12281 12338 12366 12382 12404 12525 12544 12594 12624 12643 19993 12681 12709 12732 12749 12810 12844 12841 12857 12915 12963 12981 13126 13143 13297 13303 13305 13314 13343 13379 13388 13399 13498 13504 13526 13538 13555 13569 13571 13584 13708 13736 13759 13772 13787 13838 13887 13906 13942 14013 14031 14072 14093 14101 14132 14148 14160 14184 14195 14212 14228 14332 14401 14403 14448 14441 14467 14557 14542 14545 14548 14566 14615 14888 14713 14789 14778 14793 14831 14858 14868 1488) 14908 14927 14934 14939 15026 15061 15057 15018 15090 15185 15245 15250 15341 15353 15398 1540T 15423 15431 15514 15564 15576 15581 15615 156f 15691 15695 15721 15756 15779 15841 15649 15811 15931 15958 15945 15964 15970 15997 16018 16198 16209 16220 16223 16229 16238 16240 16256 16371 16314 16327 16329 16353 16380 16383 16405 18411 16433 16436 16500 16528 18558 16642 16667 16781 18704 16731 16786 16862 16879 16881 18891 19941 16953 16964 17005 17033 17083 17097 17098 17101 17123 17140 17185 17199 17265 1729B 17306 17318 17404 17430 17461 17463 17506 17566 17584 17593 17625 17665 17685 17825 17844 17855 17910 17923 7990 18085 18093 18117 18184 18185 IB'97 18333 18227 18258 18285 18312 18361 18367 18503 18591 18614 1R629 18695 18699 18710 18757 18771 18831 18838 18815 18938 18947 18955 18956 18964 18973 19033 19030 19038 19040 19085 19086 19093 19103 18187 19193 19214 19248 19336 19358 19382 19491 19631 19540 19605 19632 19703 19728 19740 19779 18808 19843 19848 19890 19892 19893 19918 19922 19939 19962 19973 19983 19989 19996 20047 20060 20070 20073 20129 20167 20193 20267 30321 30343 30SW 20388 20444 20462 30505 20506 20535 20645 20658 20589 20600 20652 30672 20700 30753 30831 20837 20840 20842 20855 20860 20912 20923 30924 20937 20936 20944 Verbeteringen: 5e klasse 6e Ust: 4974 met 70 m. X 4873 met 70. Se klasse 7e l«st: 13003 met f 70 m x 14009 met 1 70; 13051 m. z. 14051; 13068 m. s. 1405» met 1 70; 14830 m. x met 70. Chineesche kunstschatten gered. Gis teren werd vernomen, dat een iuizendtal kisten met waardevolle Chinees'ue kunst schatten, welke op de wereldtemoonstellinf te Londen te zien zyn geweest, te Nanking moesten worden achtergelaten, .uen de stad in Japansche handen viel In Chineesche kringen vreesde men, dat de schatten door het bombardement ver nield zouden zyn, doch deze vrees is nl#t bewaarheid. Alles is ongeachonken terug gevonden. Negentienduizend kisten met een onschat bare waarde aan kunstschatten is evenwel naar een veilige plaats diep het binnenland in vervoerd. Brltach vrachtschip redt 78 JapanseW viaachers. - Acht en zeventig Japansche vi»~ schers, die in een visschersboot bulpel00* ronddreven, zyn opgepikt door het Britsch* 8940 ton metende vrachtschip >»Atbm Knight". Dit schip heeft de visschersboot op sleeptouw genomen en brengt haar naar Hakodate. De „Athel Knight" was op weg van Californië naar Genzan in Korea.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10